1

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Przeglądam od czasu do czasu forum i dziwię się "nagonce" na P. Koniorczyk.... gdzie tymczasem w Gminie powstał cały klan kierownika USC już chyba większość rodziny jest zatrudniona - ostatnio załatwiałem coś tam i patrzę zatrudniony syn siostry Pani Kierownik - czyżby jakiś konkurs o którym nikt nic nie wiedział???????????

Skoro mamy nowego "starego" Wójta może teraz my zwykli mieszkańcy powiemy coś o pracownikach Urzędu Gminy Porąbka którzy powinni pracować dla nas - choć chyba rzadko o tym pamiętają. Myślę ze pomorze to władzą uporządkować sprawy kadrowe ...... Naświetlmy rodzinne układy ich kompetencje itp

[Post nie trzyma się zupełnie tematu tego wątku - Sesje Rady Gminy - informacje, protokoły, sprawozdania, relacje. Proszę znaleźć temat, w którym chce Pan rozmawiać o konotacjach rodzinnych pracowników urzędu i przenieść wpis.]

3

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

No z tego wynika że Pan radny Adam miał wiele fajnych pomysłów.... MZK, sprzedaż budynku Policji..... a czyż nie to on był inicjatorem powołania obecnego sekretarze -notabene strażaka później wymyślił powołanie kierowników referatów .... ciekawe co dalej to może być wręcz interesujące.

4

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Niestety, nasze społeczeństwo widocznie nie chce się rozwijać, nie chce zmian na pewno na dobre. Pytanie tylko komu tak zależy abyśmy nadal żyli w Gminie bez perspektyw na lepsze jutro. Wszyscy mamy szanse na zmianę ale cóż stabilny mór stworzony 16 lat dalej jest broniony przez zagorzałych przeciwników ulepszania naszego życia.....

5

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Oczywiście zgadzam się z tOm.... może nie za czytelnie się wraziłem w tej kwestii. Całość pracy urzędu podlega Wójtowi  jako szefowi i to on winien wyegzekwować odpowiednią pracę najpierw od Kierowników a oni od swoich pracowników. W sytuacji gdy nie ma konstruktywnych efektów pracy należałoby się zastanowić nad zatrudnieniem odpowiednich osób mających doświadczenie i chęć do pracy dla Gminy. Dlatego pozostawanie takiego mechanizmu na następne cztery lata to już chyba szaleństwo dla Gminy Porąbka. Mam pytanie czy na stanowiska kierownicze w Gminie były jakieś konkursy, jakie wymagania przed nimi postawiono? - nie mogę tego odnaleźć w BIP.


Tak wiem Wójt odpowiada za strukturę organizacyjną ale ktoś wewnętrznie  pomagał ją  tworzyć analizować aby uzyskać jak najlepsze efekty ich pracy. Dlaczego mimo oczywistych niedociągnięć w tym temacie nic się nie zmienia, nic nie naprawia.

6

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zgadzam się z przedmówcą o słabości strony pozyskiwania funduszy jednak proszę pamiętać ze ta Pani nie jest w stanie wszystkiego sama zrobić. Do tego w gminie jest wielu specjalistów . Przecież ona ma swojego szefa P. Kierownik  (o ile się nie mylę, co znalazłem w BIP) i to ona  jak bezpośredni  przełożony, w pełni odpowiada przed swoim szefem czyli Wójtem za konstruktywne wykorzystanie czasu pracy a tym samym naszych pieniędzy które są poświęcane dla Pań na pensje. Ale że mamy taki układ organizacyjny w UG to już nie nasza wina tylko osób które taką strukturę organizacyjną tworzyły a jednocześnie bardzo żle pracowały na opinię obecnego Wójta i przyczyniły się do takiej ogólnej krytyki.

7

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

ok po raz ostatni  Panu odpisuje że nie mam zamiaru z Panem dyskutować i w  pewnym sensie żałuje mojego wpisu. Bo mam wrażenie i znów jest to moje osobiste spostrzeżenie, choć ujmę to inaczej: czy to tylko jest moje spostrzeżenie ?(dostosowałem się już chyba do formy forum które Pan przytoczył wyżej - dziękuje ze zwrócił mi na na to uwagę  i zadałem pytanie) że jak się ma inne zdanie niż mój przedmówca od razu  się jest ATAKOWANYM. CZYŻBYŚMY POWRACALI DO POPRZEDNEGO SYSTEMU?

8

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Panie Wloscianin  mój wpis nie służył "dyskusji" z Panem jest to moje prywatne zdanie wynikłe z obserwacji zaistniałej sytuacji i nie zamierzam z Panem polemizować . Podzieliłem się moimi wnioskami i tyle. Pan ma swoje zdanie i dobrze ja mam swoje i tego się trzymajmy. Każdy może tutaj wypowiedzieć się i napisać co myśli. Dlatego jeszcze raz powtarzam nie mam zamiaru z Panem tutaj dyskutować szkoda czasu i energii. Staram się obiektywnie patrzeć na sytuację i wyciągać z tego wnioski. Podkreślam własne wnioski a nie pełnić tutaj role obrońcy Pani Marty czy oskarżyciela dla obecnego Wójta.  Pozdrawiam.

9

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Od niedawna, pewno ze względu na wybory (niedawno sprowadziłemsię do Czańca i tutaj chce dalej mieszkać) zacząłem przeglądać "forum Czarnieckie" aby poznać kandydatów ich program oraz usłyszeć to co mają dla nas mieszkańców do zaoferowania i .....  jestem tym przerażony. Większość postów jest pisana stronniczo przez osoby które panicznie boją się zmian  szkalują jednego kandydata bez podania merytorycznych przyczyn. Podstawowy argument aby nie popierać Pani Marty to jej  wymyślona  ciąża - ludzie  przecież to niepoważne. Czytałem post "Artura" i w pełni się pod nim podpisuje chyląc czapkę przed kandydatką że nie wchodzi w tak prymitywną dyskusję. Zastanawiam się kto tworzy taki pijar : my mieszkańcy czy też osoby które się czegoś boją. Zaskakującą odpowiedz otrzymałem dzisiaj będą w Urzędzie Gminy Porąbka.... to strach ich pracowników  tylko przed czym. Załatwiam sprawy w tym urzędzie od trzech lat i ja jako zwykły Kowalski mogę powiedzieć że to w jaki sposób oni, choć pewno nie można powiedzieć tego o wszystkich, wykonują swoją prace jest to w pełni zaprzeczeniem ich roli. Wiecznie kogoś nie ma albo zapracowani bezczynnością trwający w braku kompetencji.

Ale ok nie chodzi tutaj o urząd tylko o ich rolę w tych wyborach: opowiadanie ze jak przyjdzie "Tylza" to ich pozwalnia - choć nigdy tego nie powiedziała i pewno tego nie zrobi  bo jednak mimo wszystko cała administracja musi jakoś funkcjonować. Zastanówmy się czy i o co nam w tych wyborach chodzi czy o stagnacje i spokojne życie  bez perspektyw czy też zaufajmy nowej osobie która może wreszcie coś zmienić i popracować dla rozwoju tak pięknej gminy jak Gmina Porąbka.

Mamy przed sobą dwie ścieżki kolejne cztery lata w kompletnejbezczynności ( taki stan trwa od iluś lat nawet nie wiem ile poprzedni Wójt zarządzał Gminą) bez szans na poprawę naszego życia w społeczeństwie czy tez druga droga: młoda ambitna kobieta chcąca coś zrobić wykorzystując swoje doświadczenie. Wybór należy do nas ale czy podejmiemy dobrą decyzję tego na tą chwilę nie wiem bo już kiedyś ktoś mądrze powiedział : strach jest złym doradcą tylko pytanie do każdego z nas : czego my tak naprawdę się boimy?