276

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

morlinek1 napisał/a:

No cóż jak ktoś napisał:  kto nie z Mieciem tego zmieciem.

Tyle tylko, że to akurat jest motto, które najbardziej pasuje do Pana Kocemby. A czy ktoś go jak to ładnie opisałeś "uwalił błotem"? zastanówmy się, czy w swym zajadłym, pełnym nienawiści zacietrzewieniu, nie wydal sam o sobie opinii.

277

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:
morlinek1 napisał/a:

No cóż jak ktoś napisał:  kto nie z Mieciem tego zmieciem.

Tyle tylko, że to akurat jest motto, które najbardziej pasuje do Pana Kocemby. A czy ktoś go jak to ładnie opisałeś "uwalił błotem"? zastanówmy się, czy w swym zajadłym, pełnym nienawiści zacietrzewieniu, nie wydal sam o sobie opinii.

Gdyby tak szczegółowo zacząć słuchać ludzi i obserwować jak się zachowują tu na formowym poletku zostałaby być może popełniona niezła psychoanaliza. A na pewno studium psychologiczne dla studentów psychiatrii. Czy gminni czarodzieje podobni do gallera rozumieją dzisiejszy świat? Czy rozumieją , że skok cywilizacyjny naszej gminy to nie jest sprawa życia i śmierci, tylko coś znacznie bardziej poważnego.

Galler to ktoś podstawiony, ktoś kto chce zohydzić zwykłego człowieka, tylko dlatego, że ten myśli w sposób bardziej zorganizowany, przenikliwy niż przeciętny oglądacz kreskówek Ktoś, komu wyjątkowo zależy na zakopaniu biblijnych talentów, a nie na ich wykorzystaniu. Czy ty człowiecze znasz Radnego Kocembę osobiście? Co możesz o Nim powiedzieć? Czym Cię los nie obdarował, że zazdrościsz tego Radnemu?
I zanim rzucisz się z pazurami na moją osobę przeczytaj uważnie ostatnie trzy zdania z akapitu powyżej. Tylko odnieś je do mnie.

Jeśli gallerze jesteś zadowolony z tego co doświadczasz każdego dnia w gminie Porąbka, Twoja rzecz. Masz prawo. I w swojej łaskawości przedziel to prawo ludziom, którzy myślą inaczej. Tak jak ja. I nie jestem trędowaty, nie jestem żydomasonem lub innym oszołomem tylko dlatego, że jest mi po drodze z poglądami Radnego Kocemby. Nie tylko mnie. Oto gość, który w ostatnich wyborach zdobył zaufanie kilkuset osób i został Radnym. Od tego momentu szuka prawdy z lepszym lub gorszym skutkiem. Gorszym tylko wtedy jeśli zewsząd przeszkody, intrygi, pomówienia. Nadszedł czas na hamowanie w zapędach takich Gallerów, którym jeszcze bliżej do piaskownicy, niż do dorosłego życia, niezależnie od wieku. Odmienność w poglądach jest ciekawa, a jeśli chcesz wreszcie zaistnieć w poważny sposób, włączyć się w dyskusję zawodowo, to się do niej przygotuj. Znaj przepisy, odszukaj dokumenty, przygotuj słowniki, które objaśnią Ci znaczenie co trudniejszych słów i zwrotów i rozmawiajmy. Np. o aferze drzewnej w Kobiernicach. Ja przeczytałem, zrozumiałem i przekonuje mnie to, co pisze Radny Kocemba, morlinek1, Zenon, a nie to co głosisz  Ty lub Wloscianin. I to wszystko. Żegnam.

278

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wieszczu wyobraź sobie, że wójt jakiejś gminy dowiedział się od zaprzyjaźnionego prezesa firmy, że owa firma sprzedać może kilka aut. Ponieważ prezes potrzebuje wsparcia wójta proponuje mu, że może wójt rozprowadzić te auta za 20% ceny rynkowej. Kumple wójta kupują autka i sprawa się rypła. Wójt tnie głupa i mówi, że cena autek jest jeszcze nie ustalona, a ludziska autka mają juz na placu. Ekstra wójt, nie da zginąć kumplom i ubogim staruszkom, ale ma zebrać się dopiero zarząd firmy i ustalić cenę autek. A co się stanie gdy zarząd ustali cenę rynkową?

Chcesz mieć takiego wójta? Bo ja nie!!!

Radnego znam, na zebraniu rady sołeckiej za moje krytyczne uwagi co do jego wyczynów postanowił pozbawić mnie praw obywatelskich i publicznych. Dosłownie!!!

Daj spokój z naigrywaniem się w swoich wypowiedziach bo pewnie sam radnego osobiście nie znasz albo zmanipulował cię.

Jak do tej pory, to radny zrobił jedną znaną mi rzecz z korzyścią dla społeczeństwa. Był przy układaniu projektu dofinansowania imprezy "Cud Miód". Ktoś stwierdził, że z jego inicjatywy namalowano ciągłą linię przy blokach w Kobiernicach. To tyle pozytywów mi znanych. O negatywach mógłbym napisać dłuższy post niż najdłuższy Zenona, ale mi się nie chce!

279

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

... że wójt jakiejś gminy dowiedział się od zaprzyjaźnionego prezesa firmy, że owa firma sprzedać może kilka aut. Ponieważ prezes potrzebuje wsparcia wójta proponuje mu, że może wójt rozprowadzić te auta za 20% ceny rynkowej. Kumple wójta kupują autka i sprawa się rypła. Wójt tnie głupa i mówi, że cena autek jest jeszcze nie ustalona, a ludziska autka mają juz na placu. Ekstra wójt, nie da zginąć kumplom i ubogim staruszkom, ale ma zebrać się dopiero zarząd firmy i ustalić cenę autek. A co się stanie gdy zarząd ustali cenę rynkową?

Fajna i pouczająca historyjka. Coś mi jednak przypomina więc nie będę się wysilał na komentarz.
Wystarczy w miejsce autek wstawić okrągłe 300,000,00 zł. Wiadomo wszak o co chodzi.

... ma zebrać się dopiero zarząd firmy i...

mediację ustalić. Reszta jak z naszej bajki.

Wloscianin napisał/a:

Chcesz mieć takiego wójta? ....

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

280

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Chciałbym wierzyć, że Wloscianin stał się świadomy atutów Radnego Kocemby, ale nadal mierzi mnie wychwytywanie nieistniejących słabości i defektów. Frustracja z powodu pominięcia w zakupie drewna zniewala umysł, który kieruje się tylko niechęcią, żeby nie powiedzieć nienawiścią.

Wójta, który nie da zginąć kumplom już mamy i takiego po stokroć nie chcę. Szczucie ludzi przeciwko sobie , postawa charakterystyczna dla Wloscianina jest wizytówką tej gminy. Tu władze  nie rozwiązują problemów, tu władze załatwiają tych, którzy problemy dostrzegają i nie wyrażają zgody na czarno – biały obraz gminy, ze zdecydowaną dominacją czerni.

Zwracam się z dramatycznym apelem do wszystkich fanów gminnej rzeczywistości. Udowodnijcie zaradność, dbałość, transparentność działań , sukcesy gospodarcze, zarządcze  i przychylność wobec mieszkańców naszej demokratycznie wybranej władzy w dziesięciu punktach.

Zwracam się również z dramatycznym apelem do adwersarzy wójta i jego załogi o stworzenie listy dziesięciu porażek, które nawiedzają i niszczą wizerunek gminy. Porównajmy obie listy i zacznijmy rzetelne rozmowy. Mdli mnie myśl, że po raz kolejny zmuszony będę zmierzyć się z bełkotem, pseudointelektualnymi wypocinami sfrustrowanych zaklinaczy rzeczywistości.

I jeszcze jedno drodzy zaklinacze. Zauważcie kto mieni się zwolennikiem dzisiejszego układu? Nie przeciętny obywatel, który w zaciszu domowym pomstuje nad gminną beznadzieją. Już nawet nie przeciętny pracownik aparatu gminnego ucisku. Już nawet członkinie KGW spostrzegają inaczej działalność wójta. Świadomość  tego w jak niefajnym miejscu przyszło nam żyć jest gigantyczna.

281

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Chciałbym wierzyć, że Wloscianin stał się świadomy atutów Radnego Kocemby, ale nadal mierzi mnie wychwytywanie nieistniejących słabości i defektów. Frustracja z powodu pominięcia w zakupie drewna zniewala umysł, który kieruje się tylko niechęcią, żeby nie powiedzieć nienawiścią.
Wójta, który nie da zginąć kumplom już mamy i takiego po stokroć nie chcę. Szczucie ludzi przeciwko sobie , postawa charakterystyczna dla Wloscianina jest wizytówką tej gminy.
I jeszcze jedno drodzy zaklinacze. Zauważcie kto mieni się zwolennikiem dzisiejszego układu? Nie przeciętny obywatel, który w zaciszu domowym pomstuje nad gminną beznadzieją. Już nawet nie przeciętny pracownik aparatu gminnego ucisku. Już nawet członkinie KGW spostrzegają inaczej działalność wójta. Świadomość  tego w jak niefajnym miejscu przyszło nam żyć jest gigantyczna.

Wieszczu pięknie to ująłeś. Ja do tego dodam. Mamy w gminie klasyczny układ, który wykorzystuje nasze podatki do wzajemnego wspierania się. Ten układ klasycznie wspiera pozbawiony praw publicznych włościanin.

282

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

. Kumple wójta kupują autka i sprawa się rypła.

Fajna i pouczająca historyjka. Coś mi jednak przypomina więc nie będę się wysilał na komentarz.
Wystarczy w miejsce autek wstawić okrągłe 300,000,00 zł. Wiadomo wszak o co chodzi.

300 tysiaków dla koleżanki z Polimedu, zapomniałeś dodać Zenonie. No  i jeszcze mieszkanko wyrychtowane dla syna koleżanki.

283

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

,Udowodnijcie zaradność, dbałość, transparentność działań , sukcesy gospodarcze, zarządcze  i przychylność wobec mieszkańców naszej demokratycznie wybranej władzy w dziesięciu punktach.
Zwracam się również z dramatycznym apelem do adwersarzy wójta i jego załogi o stworzenie listy dziesięciu porażek, które nawiedzają i niszczą wizerunek gminy. Porównajmy obie listy i zacznijmy rzetelne rozmowy.,

A potem przygotujemy taką samą listę, ale zamiast aktualnego Wójta, bohaterem będzie potencjalny kandydat na Wójta Pan Kocemba smile Jako osoba publiczna i potencjalny kandydat, którego sposobu rządzenia nie znamy bo jeszcze nie był Wójtem, powinniśmy o wiele dociekliwiej go poznać.

284 Ostatnio edytowany przez bibi (2012-07-21 10:49:45)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Pada deszcz więc można poszperać. Na stronie TPP

 http://www.porabka.net/lata-1991-2000.html 

znalazłem taką oto informację: 08. 10. 1999 r. „Dziennik Zachodni” wysoko nakładowa gazeta regionu śląskiego opublikowała ranking gmin nowo powstałego województwa śląskiego, gdzie nasza gmina znalazła się na przed ostatnim miejscu.

W tym miejscu jesteśmy nadal. Jest to szara rzeczywistość i nie zmienią jej gminni zaklinacze typu włoscianina.
Czy ktoś może zna wynika najnowszego rankingu gmin Rzepy?

Polecam jeszcze 

nakłady inwestycyjne, 145 miejsce w woj. śląskim na 167 gmin. Przepustowość oczyszczalni scieków 164 miejsce. I o jakich sukcesach tu pisać?

285

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zaczęło się przeciekawie. Zwłaszcza wypełzająca miałkość poglądów gallera, który udowadnia moją wcześniejszą tezę podstawieniu na forum jako sztucznego zwolennika dzisiejszego układu. Panie galler 10 punktów (czyt. dziesięć punktów), w których zawrze Pan sukcesy bieżącej i poprzednich kadencji wójta i jego pupilków albo jak kto woli naszych bezradnych i ich pupila.
Bardzo podoba mnie się wypowiedź:

galler napisał/a:

(...)Pan Kocemba smile Jako osoba publiczna i potencjalny kandydat, którego sposobu rządzenia nie znamy bo jeszcze nie był Wójtem, powinniśmy o wiele dociekliwiej go poznać.

Zrozumiałem sarkastyczny i kpiarski ton. Najważniejsza jednak jest dla mnie postawa Pana gallera dopuszczająca wątpliwości oraz to, że nie znając człowieka można się wobec niego mylić. 10 sukcesów, ja przygotuję 10 porażek. Oczywiście uznajemy obiektywny subiektywizm w doborze tematów.

286

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Porażki aparatu ucisku:

1.    Brak inwestycji w gminną infrastrukturę, fatalny stan istniejącej,
2.    Dramatyczna sytuacja budżetowa,
3.    Nepotyzm, kolesiostwo,
4.    Nieznajomość i łamanie prawa przez określonych gminnych urzędników w pewnych zakresach, relatywizm moralno – prawny,
5.    Niegospodarność, niekompetencja,
6.    Brak bezpieczeństwa ekologicznego, brak rozwiązań proekologicznych,
7.    Pozyskiwanie środków unijnych w bardzo nieznacznej wysokości,
8.    Mobbing, dyskryminacja, łamanie obietnic wyborczych,
9.    Brak działań promujących gminę,
10.    Bardzo niska pozycja gminy w rankingach wojewódzkich.

Każdy punkt w przypadku zainteresowania i polemiki zostanie rozwinięty o kilka lub kilkanaście podpunktów. Zachęcam do dyskusji, bez prywatnych eskapad i zacietrzewienia.

287

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ad. 1. Zależy o jakiej infrastrukturze piszesz. Wszak w toku jest duża inwestycja w centrum Porąbki, w toku remont ośrodka zdrowia w Czańcu, wkrótce remont DK w Czańcu. Nie wiem jak jest w innych miejscowościach.
Ad. 2. Czy dane nt. budżetu są na bieżąco udostępniane? Chętnie poczytałbym o tym. Proszę rozwiń.
Ad. 3-5. Proszę rozwiń, na razie to hasła bez pokrycia.
Ad. 7. Zgodzę się. Pozyskiwanie funduszy powinno być priorytetem i wyznacznikiem rozwoju gminy.
Ad. 8. Nie wiem, nie pracuję w gminie. Proszę rozwiń.
Ad. 10. Niestety to prawda.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

288

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ad1 pokrótce - gminna kanalizacja niezrealizowana i brak nadziei na sukces, Kozubnik ze swoimi pseudoobietnicami jest już kultowy: wyciąg narciarski, centrum rekreacyjne na terenie HPR nie zostaną zrealizowane za naszego istnienia pomimo ciągłych obietnic, kanalizacja burzowa nie spełnia swoich zadań, brak chodników, brak ścieżek rowerowych, brak zbiorczej szkoły w Porabce, brak korzystania z wód termalnych, stan gminnych dróg fatalny: ubytki, zapadające sie pobocza, brak znaków poziomych lub odpowiednich pionowych, zbyt mało miejsc parkingowych, rewitalizacja centrum Czańca - skandal, katastrofalny stan gminnych zabytków. Na razie tyle. Podyskutujmy nad tym.

289

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Życzyłbym sobie, aby wszyscy „obiektywni” znaleźli w sobie odwagę do rozmowy na konkretny temat. Z mojej strony słowa dotrzymałem.

Jeszcze do jedynki. Remonty GOK , świetlic, ośrodka zdrowia, budowa szklanego pałacu w Porąbce to konkretne inwestycje, ale…
a)    Remonty ośrodków kultury lub mówiąc wprost braku kultury nie poprawią jakości pracy tych instytucji. One tylko usprawnią mechanizmy konserwujące gminny układ, gdzie pod pozorem remontu tworzy się zależność my dla Was – Wy dla nas. Przykład Pana Chwały jest idealnym odsączeniem fachowości, a wspieraniem bylejakości, choć oczywiście są tu wyjątki – MCAT w Czańcu jest perłą, a raczkujący Klub Cooltura rokuje pozytywnie.
b)    Nowa siedziba gminy, pełna rozmachu i przepychu jest dowodem na arogancję władzy, która zezwala pracownikom Urzędu na dokonywanie prywatnych zakupów w pobliskich sklepach, pozwala na zakup bluzeczek i bucików od obwoźnych handlowców w GZOSiP, która nie zajmuje się ważkimi problemami zwykłych ludzi tylko znajduje i karze winnych, potrząsających  gminnym korytem powodując, że na wierzch wypływają coraz to nowe pomyje. I w takiej właśnie atmosferze zabezpiecza się dla własnej wygody budynek wznoszony naszymi pieniędzmi. Hańba.
c)    Dlaczego budynek i teren wokół SP w Porąbce jest w tak beznadziejnym stanie? Czy dlatego, że dyrekcja szkoły otwarcie sprzeciwia się  bezrefleksyjnemu brakowi zainteresowania ze strony gminy stanem technicznym budynku, przy wsparciu znienawidzonego radnego? O tym wszystkim można poczytać na forum czanieckim i kobiernickim.
d)    Czy ośrodki zdrowia nie są czasami własnością prywatnej spółki, która już wywołała skandal na 300.000 zł?

Panowie G, Ferdku, Wloscianinie zatkało Was. Gdzie Wasza niezłomność w popieraniu beznadziejnie skompromitowanego układu. Tylko błagam o rzeczowe słowa. Dość piany.

290

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

d)    Czy ośrodki zdrowia nie są czasami własnością prywatnej spółki, która już wywołała skandal na 300.000 zł?

Nie są. Ośrodki są własnością UG a jedynie wydzierżawiane.
Mnie bardziej ciekawi fakt, czy Polimed zwrócił kwotę, zakwestionowaną przez kontrolę w naszym UG.

291

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Polimed zgodnie z prawem kwoty już nie zwróci.

Przypominam o 10 sukcesach, 10 porażek funkcjonuje. Obiecuję, że każdy z punktów rozwinę. Zapraszam do rzeczowej dyskusji.

292

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

a z takiej beczki:
Popełnił Wójt Czesław kiedyś takie oto dziełko:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5499&ident=5318

Z a r z ą d z e n i e nr 6/08
Wójta Gminy Porąbka
z dnia 17 stycznia 2008 r.
w sprawie: wprowadzenia „Regulaminu naboru na wolne stanowiska urzędnicze
w Urzędzie Gminy w Porąbce oraz stanowiska kierowników jednostek
organizacyjnych Gminy Porąbka”
Na podstawie art. 31, art. 33 ust. 1 i 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie
gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), ustawy z dnia
22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1593 z późn.
zm.) oraz ustawy z dnia 22 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jednolity Dz. U. z 1998 r.
Nr 21, poz. 94 z późn. zm).
§ 1
Wprowadzam „Regulamin naboru na wolne stanowiska urzędnicze w Urzędzie Gminy
w Porąbce oraz stanowiska kierowników jednostek organizacyjnych Gminy Porąbka”
w brzmieniu załącznika nr 1 do niniejszego zarządzenia.
§ 2
Wykonanie zarządzenia powierzam inspektorowi ds. kadr.
§ 3
1. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
2.Traci moc Zarządzenie nr 66/05 Wójta Gminy Porąbka z dnia 09 sierpnia 2005 r. w sprawie
wprowadzenia regulaminu naboru na wolne stanowiska urzędnicze w Urzędzie Gminy
w Porąbce.
Wójt Gminy Porąbka
Czesław Bułka

Regulaminu nie wklejam niech sobie każdy poczyta.

A wynika z tego, że na każde stanowisko konkurs piękności winien się odbyć.
No to wynika z BIP że od października 2008 roku Kasztelan nam panujący przyjął 3 osoby (słownie trzy osoby)
2008-10-02     Symbol:  REK22
Informacja o wynikach naboru na stanowisko
Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porąbce
2011-08-17     Symbol:  REK19.
Wyniki naboru na na stanowisko intendenta w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Czańcu.
2012-01-26     Symbol:  REK 2_12
Wyniki naboru na stanowisko Podinspektora w Referacie Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.

Kto wie o ile osób zwiększyło się zatrudnienie w gminie i instytucjach gminie podlegających od 2008 do 2012 ? KONKURS

Ktoś pisał o córeczce Pani Koniorczykowej a na BIP ogłoszenia nie widziałem.
Są jeszcze jakieś wiadome wam zatrudnienia.

Bo tylko ten jeden przykład udowadnia, że wójt Bułka nie respektuje zarządzeń wójta Bułki.

Pytanie: pomroczność jasna to czy skleroza.
A może to zarządzenie nie dotyczy rodziny już zatrudnionych ?
No nie wiem jakiś taki skołowany jestem. smile

Czego się człowiek nie dotknie w tej gminie to śmierdzi, rządzi się tu jakimiś dziwnymi metodami, ale najgorsze jest to, że my jako mieszkańcy akceptujemy taki stan rzeczy dając kolejny raz mandat na 4 lata dla człowieka, który sam nie przestrzega swoich zarządzeń.

Dziwny jest ten kraj panie Galler ale to chyba twój świat, taki jaki sobie wymarzyłeś.
Już współczuję następcy Kasztelana bo będzie miał co sprzątać przez 4 lata.

293

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

morlinek1 napisał/a:

Dziwny jest ten kraj panie Galler ale to chyba twój świat, taki jaki sobie wymarzyłeś.

Nie sugeruj innym mylnie moich poglądów.

294

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Mnie bardziej ciekawi fakt, czy Polimed zwrócił kwotę, zakwestionowaną przez kontrolę w naszym UG.

Już dostałeś odpowiedź.
Ja dopowiem tylko ballerze, gallerze....

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

295

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Banan11

Zwróć uwagę, że Inwestycje konsumpcyjne nie tworzą nowych miejsc pracy. Inwestycje w centra kultury czy ośrodek zdrowia zwiększają nieco komfort życia mieszkańców. Zdaje się, że remont domu kultury ma swoje racjonalne cele - ściągnięcie większej ilości chętnych na wesela i inne tego typu komercyjne imprezy.

Dane o budżecie powinny być na bieżąco publikowane  w BIP.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

296

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wesela i komercyjne imprezy – choć nie przychodzi mi do głowy jakie – zapewniają dochody DK w pewnym zakresie. Tylko nie wiem w jakim. Czy można zapoznać się gdzieś z finansową działalnością GOK? Czy to jest tak, jak z paragonami podczas festynów i pomawianiem konkretnych osób o donosicielstwo w sprawie przestępstwa karno – skarbowego?

Są dochody, są wydatki czy mam prawo wiedzieć jakie widnieją sumy, po jakiej stronie i na jakie konkretne cele?

297

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

A potem przygotujemy taką samą listę, ale zamiast aktualnego Wójta, bohaterem będzie potencjalny kandydat na Wójta Pan Kocemba

Kpina to kiepska broń. Panie galler nie masz Pan nic do powiedzenia, czy nic Pan nie wiesz.

Pokrótce pkt 2.

2)    Dramatyczna sytuacja budżetowa.
a)    Permanentny brak funduszy na inwestycje tak potrzebne gminie: drogi, chodniki, Davos w Kozubniku, wyciąg narciarski, kanalizacja, rozwój turystyki.
b)    Coroczne zaciąganie pożyczek na działalność bieżącą, zadłużenie gminy sięga ponad 22%,
c)    Przerost zatrudnienia w urzędach i JST powoduje, że znaczna część dochodów własnych gminy jest przejadana, brak skłonności do oszczędzania – średnie wynagrodzenia dla 83 pracowników gminy (na nieco ponad 14.500 mieszkańców) wynosiło w roku 2008 – 2550, w 2011 – 3368, wzrost na przestrzeni trzech lat o 819 zł, niektórzy nie mają takiej emerytury, dane pod linkiem http://www.kobiernice.pl/sites/default/ … najem.pdf, najciekawiej prezentuje się tam GOK – 23 etaty 34 osoby zatrudnione zarabiają średnio 2269 zł – gmina potęgą kulturalną jest i basta,
d)    Brak należytej dbałości o wpływy do gminnej kasy, nadmierne umarzanie zobowiązań wobec gminy, brak ofert  na obsługę gastronomiczną podczas imprez masowych, itd.

Czy ktoś rozwinie temat?

298

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Nie sprowokujesz mnie do kolejnej głupiej pyskówki.

299

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Nie sprowokujesz mnie do kolejnej głupiej pyskówki.

Głupiej?!?!? Dotarliśmy do sedna, nie masz człowieku nic do powiedzenia, bo nic nie wiesz. Nie masz pojęcia o rzeczowych rozmowach, nie znasz faktów, szaty opadły. Kiedy będę potrzebował twojej opinii na dowolny temat, dam ci ją.
Głupiej?!?!? Pyskówki?!?!?

300

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

http://www.info.kety.pl/index.php?optio … ;Itemid=30

A co u imć wójta Bułki w tej sprawie?