326

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

. Ja kieruję się obiektywizmem, uczciwością i zdrowym rozsądkiem.

Każdy z nas stosuje swoiste systemy mające opanować ludzkie umysły. Jeśli jednak emocje stawiane są ponad zdrowy rozsądek trudno zachować wierność poglądom.  Wypowiadanie się w krytyczny sposób o wójcie i radnych automatycznie stawia autora w artykułowanych zakresach w szeregach bardziej lub mniej sformalizowanej opozycji lub osób krytycznie postrzegających otaczającą rzeczywistość. A opozycjoniści nie stoją w jednym szeregu. Opozycja przyjmuje różne barwy i odcienie. Co oznacza zwrot „kieruję się obiektywizmem, uczciwością i zdrowym rozsądkiem”. Wszyscy to robimy. Przyporządkowanie owych walorów tylko sobie jest obiektywnym nadużyciem. Jednak moim zdaniem w wypowiedziach obiektywizm nie istnieje. Wypowiadamy się za siebie korespondując z bliskimi nam wartościami. Jeśli dodamy do tego szczyptę uprzedzeń wobec nazwisk, które swoim poziomem wykształcenia rażą mniej wykształconych, możemy tylko potwierdzić, że jesteśmy obiektywni wobec własnych poglądów, a nie wobec świata.

Proszę zauważyć kogo poglądy w szerokim zakresie są dostępne dla mieszkańców gminy? Pani Marty Tylzy – Janosz oraz Pana Ignacego Kocemby, którzy wypowiadają się na forum i podczas posiedzeń. W mojej opinii zasługuje to na najwyższy szacunek. Jak jednak te osoby są postrzegana również przez gallera? Czy obiektywnie? Uważam, że nie.  To osoby, które swoją wyrazistością, wiernością poglądów oraz wiedzą w moim odczuciu łamią standardy dotychczas dostępne w GP. Są radni, np. Pan Grzegorz Filarski i Pan Janusz Kojder  którzy, znów z racji wykształcenia chętnie wpisują się w obowiązujące oblicze demokracji i kreatywnie podchodzą do obowiązków radnego.  I znów, w mojej ocenie zasługują na najwyższy szacunek, nawet jeśli nie zawsze się z ich poglądami zgadzam.

Mając na uwadze mój prywatny pogląd stwierdzam, że w RG możemy dostrzec grupę radnych, których nazywam osobiście „papugami”. To osoby, które nie wnoszą niczego do rozmów, gdyż albo potwierdzają stanowisko dowolnego przedmówcy, albo bronią rozwiązań narzuconych przez UG. Jest w końcu grupa radnych, wobec których próżno szukać przejawów aktywności. Dwóm ostatnim frakcjom zdecydowanie brakuje kompetencji, wiedzy i charakteru i w tym zakresie zgadzam się z gallerem, lecz nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem „pseudouzależnienie”. „Pseudo” znaczy: fałszywy, udany, rzekomy, symulowany, zmyślony. Sądzę, że mówiąc „rzekome uzależnienie” galler nie to miał na myśli.

327

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Widzisz kolego bibi mylisz się. Nie ma tylko białego i czarnego, a dla opozycji jedynie czarny Opozycja charakteryzuje się jedynie krytyką aktualnej władzy. Ja potrafię skrytykować jeżeli jest taka potrzeba, ale i obiektywnie jeżeli jest za co pochwalić, a czasami zrozumieć.

328 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-01-06 12:44:36)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

ternet napisał/a:

Proszę zauważyć kogo poglądy w szerokim zakresie są dostępne dla mieszkańców gminy? Pani Marty Tylzy – Janosz oraz Pana Ignacego Kocemby, którzy wypowiadają się na forum i podczas posiedzeń. W mojej opinii zasługuje to na najwyższy szacunek. Jak jednak te osoby są postrzegana również przez gallera? Czy obiektywnie?

Stawianie w jednym szeregu Pani Marty Tylzy - Janosz i Pana Ignacego Kocemby w moim odczuciu jest krzywdzące dla tej pierwszej. Różnicą podstawową są motywacje działania. Jak do tej pory odbieram Panią Martę jako osobę, która chce wprowadzić pozytywne zmiany w pracy rady. Zainteresowana jest jak widać z pytań zadawanych na forum poprawą bytu mieszkańców i nadaniem sensownych kierunków rozwoju gminy. Jednym słowem jej działania są dla mnie bardzo pozytywne. Mogę ją ocenić na 6:)

Inna jest motywacja radnego Kocemby. On całą swoją aktywność koncentruje na destrukcji. Jak do tej pory nie zauważyłem żadnych pozytywnych dla mieszkańców rezultatów. Praca w radzie dla niego to przygotowanie do kolejnych wyborów gdzie przypuszczam marzy mu się wójtostwo sad
W tym wypadku dla niego i garstki jego popleczników działania "pokazujące", że jest źle działają na korzyść radnego z aspiracjami. Czyli czym gorzej tym lepiej. Dlatego tyle agresji i całkowity brak akceptacji poglądów nie mieszczących się i ich celach!
Tu moja oceną jest naciągana 1:(

329

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

W chwilach wolnego czasu, którego niestety mam zbyt mało przeglądam protokoły z sesji RG.  Ze względu na nieobecność na sesjach protokoły są  jedynym źródłem wiedzy na temat merytorycznej aktywności poszczególnych radnych. Kiedy studiuję protokół nr 19 z 2012 roku dostrzegam dwa spory natury formalnej. Pierwszy pomiędzy Panią Martą Tylzą – Janosz, a Panią Eweliną Fabią – Pardelą – radcą prawnym.  Drugi między Panem Ignacym Kocembą, a Panią Jadwigą Żelichowską – przewodniczącą komisji rewizyjnej.

W pierwszym przypadku wymiana zdań dotyczyła zastosowania podstawy prawnej w uchwalaniu uchwały. Pani radca twierdzi, że podstawą jest art. 13 pkt 2 ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych aktów prawnych, który brzmi: „W wojewódzkim dzienniku urzędowym ogłasza się: 2) akty prawa miejscowego stanowione przez sejmik województwa, organ powiatu oraz organ gminy, w tym statuty województwa, powiatu i gminy. Pani Marta twierdzi, że podstawą prawną do uchwalenia uchwały jest odpowiedni przepis prawa wyższego rzędu, czyli ustawy, a nie artykuł który mówi, że pewne uchwały muszą być publikowane. 

W drugim przypadku Pan Ignacy zwrócił uwagę na fakt, że w porządku obrad Sesji zapisane zostało, ze z kontroli Komisji Rewizyjnej będzie udzielona informacja, natomiast z Regulaminu Komisji Rewizyjnej wynika, że z przebiegu kontroli Komisja sporządza protokół kontroli, dlatego też uważa, że Rada Gminy winna zostać zapoznana z protokołem a nie informacją. Dalej uważa, że protokół należy
sporządzić w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, które otrzymuje: kierownik kontrolowanej jednostki, Przewodniczący Rady celem zapoznania radnych z wynikami kontroli oraz akta Komisji Rewizyjnej, uważa, że każdy radny winien otrzymać takowy protokół, celem zapoznania. Pani Jadwiga odparła, że dysponuje dokumentem, który nazywa się protokołem z kontroli. Jednak dysponowanie, a przedłożenie to dwa odrębne stany.

Ile jest osób, które siedząc wygodnie przed klawiaturą, mając do dyspozycji przywołane akty prawne i czas na zastanowienie się nad problemem rozumie, o czym przywołane osoby mówiły? Przypuszczam, że niewiele.

Ile jest osób, które stwierdzą, że zajmowanie się takimi drobiazgami nie przynosi chluby radnym i nie przysparza korzyści mieszkańcom? Ile osób powie, że radni się czepiają, walczą o własne interesy, gdyż chcą tylko niszczyć, nie budować. Przypuszczam, że bardzo wiele.

Ilu jest osób, które na bieżąco, na podstawie znajomości prawa potrafią prowadzić szczegółową dyskusję o tak drobiazgowych zawiłościach prawnych? Dwie.

Jako legalista i zwolennik praworządności życzę sobie, by w RG było więcej takich fachowców.

330

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Podane przykłady wcale mnie nie dziwią. Wręcz przeciwnie.
W sporze Pani Marty widać dbałość o gminę i chęć, by wszystko działało zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem.

Radny Kocemba natomiast przyzwyczaił wszystkich, że jego wystąpienia mają jeden cel, dokopać wójtowi, pracownikom gminy lub innym radnym, szczególnie kobiernickim. Stąd widoczna podejrzliwość w stosunku do jego osoby wszystkich, z którymi się spotyka lub coś chce:(

331

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

.

Radny Kocemba natomiast przyzwyczaił wszystkich, że jego wystąpienia mają jeden cel, dokopać wójtowi, pracownikom gminy lub innym radnym, szczególnie kobiernickim. Stąd widoczna podejrzliwość w stosunku do jego osoby wszystkich, z którymi się spotyka lub coś chce:(

Panie Gamza, proszę wypowiadać się za siebie a nie za innych. Chciał pan zostać radnym ale mieszkańcy Kobiernic na pana nie chcieli głosować. No cóż widocznie nie poznali się na panu. Co do pana Kocemby. Zachowania wobec jego osoby w niczym nie odbiegają od tego co obecnie doświadcza pani Marta, pan Filarski czy pan Kojder. Radnych kobiernickich nie znam, ale z tego co czytam to wynika, że pan Sopiak to pośmiewisko nie tylko dla Kobiernic ale dla całej gminy. O jego wypowiedziach krążą już legendy. Ostatni przykład. Gdy była mowa o transmisjach internetowych z obrad stwierdził, że sobie nie życzy aby go filmowano. Pani Żelichowska ma jedno wielkie osiągniecie, w zasadzie dwa. Nielegalny garaż w zabytkowym parku i ścieżkę asfaltową też w parku zabytkowym.  Na przyszłość proszę się wypowiadać w swoim imieniu, to że jest pan ignorowany nie upoważnia pana do wypowiadania się za innych.

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sąsiad napisał/a:

Radnych kobiernickich nie znam, ale z tego co czytam to wynika, że pan Sopiak to pośmiewisko nie tylko dla Kobiernic ale dla całej gminy. O jego wypowiedziach krążą już legendy. Ostatni przykład. Gdy była mowa o transmisjach internetowych z obrad stwierdził, że sobie nie życzy aby go filmowano.

Czy Forumowicze mogą to w jakiś sposób potwierdzić?

333

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie Włościanin proszę mnie uświadomić, czy obecnego radnego  Pan Kocembę, stałego mieszkańca  Kobiernic interesowały problemy mieszkańców z przed okresu ubiegania się o mandat wójta lub radnego. Czy wcześniej uczestniczył w zebraniach wiejskich i zabierał w nich głos,  np. na temat cen wody, ścieków, przejęcia przez Aqua wodociągu i wielu innych problemów nurtujących mieszkańców wioski w której mieszka od urodzenia.
        Może znany jest Panu dokładny czas od którego "rozpoczęła się aktywność" Pana Kocemby.
pytam, gdyż udało mi się ustalić, że jest Pan członkiem Rady Sołeckiej  i był radnym.

334

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

NowaWiesWgminieKety napisał/a:
sąsiad napisał/a:

Radnych kobiernickich nie znam, ale z tego co czytam to wynika, że pan Sopiak to pośmiewisko nie tylko dla Kobiernic ale dla całej gminy. O jego wypowiedziach krążą już legendy. Ostatni przykład. Gdy była mowa o transmisjach internetowych z obrad stwierdził, że sobie nie życzy aby go filmowano.

Czy Forumowicze mogą to w jakiś sposób potwierdzić?

Tak byłem na tej komisji i faktycznie pojawiła się dyskusja na temat możliwości nagrywania i późniejszej emisji relacji z komisji i sesji RG w internecie.
Nawet w dość prosty sposób wyjaśniłem radnym, że nie jest to wcale kosztowne jeżeli wykorzystamy kanały np na YouTube i nie będziemy specjalnie angażowali środków na obróbki techniczne.

Jest to kwestia zakupu prostej kamery cyfrowej 3-4 mikrofonów i jednej osoby która to podzieli na części i "wrzuci" na YouTube podlinkowując to do BIP UG w Porąbce.

Potwierdzam również,  że Pan Sopiak podniósł wniosek, że nie zgadza się na nagrywanie sesji, a szczególnie jego osoby i jego wypowiedzi. Zresztą już kilka miesięcy temu prosił Pana Wójta Bułkę o interwencję w Kronice Beskidzkiej aby w swoim cyklu jaki mają nie pozwolił na publikacje  rocznych sprawozdań o dochodach i stanie majątkowym, które co roku radni mają obowiązek składać do UG.
Otrzymał wtedy odpowiedź, że mają do tego prawo bo jest to zgodne z ustawą i wójt nic nie może w tej kwestii zrobić.

To tyle jeżeli chodzi o to wydarzenie a wypowiedź Pana Radnego Adama Sopiaka z Kobiernic  padła dokładnie  12.12.2012 roku podczas dyskusji o projekcie nowego statutu Gminy Porąbka.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

335

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

sąsiad napisał/a:

Panie Gamza, proszę wypowiadać się za siebie a nie za innych. Chciał pan zostać radnym ale mieszkańcy Kobiernic na pana nie chcieli głosować. No cóż widocznie nie poznali się na panu. Co do pana Kocemby. Zachowania wobec jego osoby w niczym nie odbiegają od tego co obecnie doświadcza pani Marta, pan Filarski czy pan Kojder. Radnych kobiernickich nie znam, ale z tego co czytam to wynika, że pan Sopiak to pośmiewisko nie tylko dla Kobiernic ale dla całej gminy. O jego wypowiedziach krążą już legendy. Ostatni przykład. Gdy była mowa o transmisjach internetowych z obrad stwierdził, że sobie nie życzy aby go filmowano. Pani Żelichowska ma jedno wielkie osiągniecie, w zasadzie dwa. Nielegalny garaż w zabytkowym parku i ścieżkę asfaltową też w parku zabytkowym.  Na przyszłość proszę się wypowiadać w swoim imieniu, to że jest pan ignorowany nie upoważnia pana do wypowiadania się za innych.

Zawsze wypowiadam się tylko i wyłącznie we własnym imieniu! Podkreślam to często, nawet w ostatnim wpisie. Można się śmiać z niektórych wypowiedzi radnego Sopiaka, ale wystarczy popatrzeć na to co zrobił dla Kobiernic i już poplecznikom radnego Kocemby uśmiech znika z twarzy! Daj Bóg by radny Kocemba dokonał 10% tego co radny Sopiak! Sopiaka można lubić lub nie, ale niewątpliwie należy mu się szacunek!

Co do wyborów to jestem szczęśliwy, że nie wszedłem w skład rady. Moje proroctwa z czasu wyborów potwierdziły się w 100%. W takiej sytuacji podałbym się do dymisji bo praca tej rady poprzez paraliżujące działania radnego Kocemby to czas stracony.
Po wyborach cieszyłem się jeszcze bardziej. Moja przewaga głosów wobec przybocznego radnego Kocemby, Pana Piotra Duszy była druzgocąca:)

Swoją drogą jeżeli jestem ignorowany to po diabła w każdej swojej wypowiedzi mnie cytujesz?

Pokaż mi osobę pracującą w gminie na kierowniczym stanowisku, która twierdzi, że ceni sobie współpracę z radnym Kocembą. Może taka osoba napisze to na forum?

Teraz odpowiem Kamili. Działalność Pana Kocemby zaczęła się podczas wystąpienia telewizyjnego w czasie powodzi. Wkurzył wtedy wielu ludzi! Wcześniej nigdy się nie udzielał. Brał udział w zebraniach wiejskich, ale nie odzywał się zbyt często. Prawdę powiedziawszy, wcześniej nie wiedziałem nawet jak wygląda. Ot, mieszkaniec Kobiernic, który nie bierze udziału w żadnych pracach.

Faktycznie, jestem w Radzie Sołeckiej, wiele pracowałem społecznie, radnym jednak nie byłem i nie będę wiecej kandydował do rady:)

336 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-01-06 19:45:18)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Piotr Dusza napisał/a:

Tak byłem na tej komisji i faktycznie pojawiła się dyskusja na temat możliwości nagrywania i późniejszej emisji relacji z komisji i sesji RG w internecie.
Nawet w dość prosty sposób wyjaśniłem radnym, że nie jest to wcale kosztowne jeżeli wykorzystamy kanały np na YouTube i nie będziemy specjalnie angażowali środków na obróbki techniczne.

Jest to kwestia zakupu prostej kamery cyfrowej 3-4 mikrofonów i jednej osoby która to podzieli na części i "wrzuci" na YouTube podlinkowując to do BIP UG w Porąbce.

Potwierdzam również,  że Pan Sopiak podniósł wniosek, że nie zgadza się na nagrywanie sesji, a szczególnie jego osoby i jego wypowiedzi. Zresztą już kilka miesięcy temu prosił Pana Wójta Bułkę o interwencję w Kronice Beskidzkiej aby w swoim cyklu jaki mają nie pozwolił na publikacje  rocznych sprawozdań o dochodach i stanie majątkowym, które co roku radni mają obowiązek składać do UG.
Otrzymał wtedy odpowiedź, że mają do tego prawo bo jest to zgodne z ustawą i wójt nic nie może w tej kwestii zrobić.

To tyle jeżeli chodzi o to wydarzenie a wypowiedź Pana Radnego Adama Sopiaka z Kobiernic  padła dokładnie  12.12.2012 roku podczas dyskusji o projekcie nowego statutu Gminy Porąbka.

Dziękuję.
Wynika z tego, że Pan Adam Sopiak - Radny Gminy Porąbka nie zna podstawowych praw obywateli nie tylko swojej gminy, ale całego kraju...
Nie zna (albo nie chce znać) również treści ślubowania, które składał przed objęciem mandatu...

Radni gminy zgodnie z art. 23a ustawy przed przystąpieniem do wykonywania mandatu składają ślubowanie o treści:

"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców." Ślubowanie odbywa się w ten sposób, że po odczytaniu roty wywołani kolejno radni powstają i wypowiadają słowo "ślubuję".

Ślubowanie może być złożone z dodaniem zdania: "Tak mi dopomóż Bóg."

"Prawo dostępu do informacji publicznych jest jednym z podstawowych praw zagwarantowanych obywatelom w konstytucji. Zgodnie z art. 61 ustawy zasadniczej, każdy ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej, w tym oczywiście organów samorządu terytorialnego. W zakres uprawnień obywateli wchodzi zarówno wstęp na posiedzenia kolegialnych organów pochodzących z powszechnych wyborów (rady gminy czy powiatu), możliwość filmowania czy nagrywania dźwięku z takich zebrań, jak również dostęp do wszelkich dokumentów, sprawozdań i protokołów z ich obrad. Nikt nie musi przy tym uzasadnić powodów, dla których chce uzyskać takie informacje, gdyż te są jawne i kolegialne organy samorządu terytorialnego mają nie tylko możliwość, ale i obowiązek ich rozpowszechniania."

http://samorzad.infor.pl/sektor/organiz … gminy.html

Istnieje w Polsce ugruntowane już orzecznictwo w sprawie wolności rejestracji obrad organu kolegialnego jednostek samorządu terytorialnego, w tym np. orzeczenie WSA w sprawie uchwały zakazującej rejestracji dźwięku i obrazu obrad rady gminy:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0A2B24A689

Jedna z opinii prawnych:

http://www.traktat.pl/pl_nagrywanie-prz … i,117.html

337

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Czy Forumowicze mogą to w jakiś sposób potwierdzić?

Treść rozmowy między radnymi z posiedzenia połączonych komisji z dnia 12.12.2012 roku, na temat filmowania i upublicznienia nagrań z sesji RG.

Radny Grzegorz Filarski - Wnioskuję, że nie ma sprzeciwu wobec takiej formy, ja całkowicie popieram wniosek Pana Przewodniczącego, by sprawdzić możliwości techniczne, określić koszty podjęcia takiej decyzji i na tej podstawie wprowadzić odpowiedni zapis do statutu.
Radny Adam Sopiak - Jeszcze musi być zgoda większości rady.
RGF – Co ma Pan na myśli?
RAS – Ja po prostu nie życzę sobie czegoś takiego, żeby ktoś nagrywał, filmował mnie na sesji.
RGF – Ale Pan nie może tego zabronić, tak jak Pan nie zabroni publikowania naszych oświadczeń majątkowych.

338 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-01-06 20:05:49)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

circus napisał/a:
NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Czy Forumowicze mogą to w jakiś sposób potwierdzić?

Treść rozmowy między radnymi z posiedzenia połączonych komisji z dnia 12.12.2012 roku, na temat filmowania i upublicznienia nagrań z sesji RG.

Radny Grzegorz Filarski - Wnioskuję, że nie ma sprzeciwu wobec takiej formy, ja całkowicie popieram wniosek Pana Przewodniczącego, by sprawdzić możliwości techniczne, określić koszty podjęcia takiej decyzji i na tej podstawie wprowadzić odpowiedni zapis do statutu.
Radny Adam Sopiak - Jeszcze musi być zgoda większości rady.
RGF – Co ma Pan na myśli?
RAS – Ja po prostu nie życzę sobie czegoś takiego, żeby ktoś nagrywał, filmował mnie na sesji.
RGF – Ale Pan nie może tego zabronić, tak jak Pan nie zabroni publikowania naszych oświadczeń majątkowych.

Dziękuję.

Dla mnie osobiście jest to szokujące...

339

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zamiar udał się w 100%. Na podstawie protokołu nr 19 z 2012 roku opisałem dwa spory natury formalno – prawnej, prowadzone przez radnych, którzy w moim mniemaniu zasługują na miano samorządowych fachowców. Sprawdźmy jakie reakcje to wywołało?

Pierwsza wymiana zdań między paniami w moim odczuciu dowodzi, że radcę prawnego zatrudnionego w gminie można podejrzewać o brak dostatecznej wiedzy w przedmiotowym temacie. Nie zauważam, by wzbudzało to podejrzenia lub niepokój.

Wloscianin napisał/a:

W sporze Pani Marty widać dbałość o gminę i chęć, by wszystko działało zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem.

Drugi spór pomiędzy radnymi tego samego sołectwa, pomimo identycznego podłoża prawnego, zbieżnych intencji i pożądanych skutków wywołuje zgoła inne reakcje:

Wloscianin napisał/a:

Radny Kocemba natomiast przyzwyczaił wszystkich, że jego wystąpienia mają jeden cel, dokopać wójtowi, pracownikom gminy lub innym radnym, szczególnie kobiernickim. Stąd widoczna podejrzliwość w stosunku do jego osoby wszystkich, z którymi się spotyka lub coś chcesad

Dwie identyczne sprawy reprezentowane przez inne samorządowe podmioty wywołują skrajnie odmienne reakcje.  W mojej opinii to wyjątkowa nierzetelność, stronniczość i dowód prywatnych tendencji opartych na pogardzie i chorobliwej podejrzliwości.

Za Wikipedią – „Osobowość paranoiczna - zaburzenie osobowości, w którym występuje chłód emocjonalny, wycofywanie się z kontaktów z innymi, wrogość, nadmierna podejrzliwość, nadmierna wrażliwość na lekceważenie i krytykę, niezdolność do wybaczania urazy”.

W wypowiedziach forumowicza o nicku Wloscianin brakuje mi zdecydowanego podkreślenia prywatności w wygłaszanych poglądach. Uważam, że cytat trzeci, wyróżniony drukiem pogrubionym jest uogólnieniem, w którym narzuca się swój pogląd wszystkim, którzy spotykają się z radnym I. Kocembą.

Dla mnie również wiele rzeczy jest szokujących, ale uprawniona staje się teza, że chociaż tu na forum zbliżamy się do demokratycznych standardów obowiązujących w reszcie kraju.

340

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Stronniczość, subiektywizm, posługiwanie się stwierdzeniami wyrwanymi z kontekstu, interpretacja faktów i prawa w sposób tłumaczący własny punkt widzenia to demokratyczne standardy?

341 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-01-06 21:23:33)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

W pierwszym przypadku sprawa dla mnie jest jasna. Ilu prawników tyle zdań. To chyba najbardziej pokrętny zawód. Widać to nie tylko na przykładzie gminy. W sprawach prawnych profesorowie tego zawodu mają wielokrotnie odmienne zdania w danej sprawie:(

W przypadku drugim mogę ogłosić konkurs. Jeżeli pojawi się na tym forum wpis osoby zajmującej kierownicze stanowisko pracującej w gminie, oświacie itp, która oświadczy podpisując się imieniem i nazwiskiem, że współpraca z radnym Kocembą przyniosła jej lub jej instytucji korzyści, stawiam ci wielką butlę koniaku i odszczekuję wszystko co o radnym pisałem:)

Niestety nie mogę tego oczekiwać z twojej strony, że gdy takiego wpisu nie będzie to Ty stawiasz. Cóż, wszyscy tu pracujący wiedzą, że wszystko co radny robi ma na celu im przywalić a najlepiej wójtowi. Dlatego ludzie podchodzą do niego podejrzliwie.

Ja nie jestem wobec niego podejrzliwy ponieważ mając z nim częsty kontakt, widzą do czego zmierza. Tu są zawsze stosowane te same metody. Gdy na jakimś forum pojawia się jakiś wpis niewygodny dla niego, natychmiast pojawia się mnóstwo spamu odwracającego uwagę od meritum. Miało to miejsce przed chwilą, ale pokrzyżowałeś im szyki swoim wpisem:)

342

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kamila napisał/a:

    Panie Włościanin proszę mnie uświadomić, czy obecnego radnego  Pan Kocembę, stałego mieszkańca  Kobiernic interesowały problemy mieszkańców z przed okresu ubiegania się o mandat wójta lub radnego.
.

Włościanin

Działalność Pana Kocemby zaczęła się podczas wystąpienia telewizyjnego w czasie powodzi. Wkurzył wtedy wielu ludzi! Wcześniej nigdy się nie udzielał. Brał udział w zebraniach wiejskich, ale nie odzywał się zbyt często. Prawdę powiedziawszy, wcześniej nie wiedziałem nawet jak wygląda. Ot, mieszkaniec Kobiernic, który nie bierze udziału w żadnych pracach.


Czyżby pani kamila bała się zapytać pana Kocembę co robił zanim został radnym? Pani kamilo odwagi, spotykacie się przecież na komisjach i sesjach. Do pana Kocemby można napisać również mail.
Odnoszę takie wrażenie, że pani kamila uzgadnia sobie treść wpisów z panem włościaninem. Pani kamilo. Czy ta poza urzędowa działalność służy pani zdrowiu?  Zaczynam się lękać.
No i mamy włościanina w duecie gminno urzędowym.  Apologeta systemu nie zna, nie wie co robił pan Kocemba,  ale wypowiada się w imieniu całej Gminy.

343

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Dlatego ludzie podchodzą do niego podejrzliwie.

I oto kłapouchy wypowiada się znów za ludzi. Kłapouch mów za siebie, miej odwagę napisać ja Piotr Gamza nienawidzę pana Kocemby ponieważ zajął moje miejsce w Radzie Gminy, które mi się należało za popieranie jedynie słusznego komitetu. Przypomnę, KWW Rodzina Prawo Wspólnota, ten sam komitet, który wydał Sławomira S. Zatrzymany po pijanemu, 2,5 promila. Starosta Płonka i pozostali radni z KWW Rodzina Prawo Wspólnota skutecznie ochraniają moczymordę.

344

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Co do wyborów to jestem szczęśliwy, że nie wszedłem w skład rady. Moje proroctwa z czasu wyborów potwierdziły się w 100%. W takiej sytuacji podałbym się do dymisji bo praca tej rady poprzez paraliżujące działania radnego Kocemby to czas stracony.
Po wyborach cieszyłem się jeszcze bardziej. Moja przewaga głosów wobec przybocznego radnego Kocemby, Pana Piotra Duszy była druzgocąca:)

Dorzucę kamyczek do ogródka:

Ja startowałem po raz pierwszy jako nikomu nieznany człowiek ze świata, a Pan Gamza jako wielo, wielo, wieloletni działacz i społecznik.

Ja startowałem z Komitetu Nowa Gmina, a Pan Gamza KWW RPW.

Ja dalej jestem sobą i piszę, mówię i myślę co jest bliskie memu sercu i staram się pisać tylko prawdę, a Pan Gamza pisze .................................................................................................................
i tu proszę sobie wpisać co się komu podoba i sam sobie przeczytał z wypowiedzi Pana Gamzy vel Włościanina.

Pragnę również oświadczyć, że relację moje, Pana Kocemby oraz innych samodzielnie myślących mieszkańców naszej gminy nie maja relacji cytowanych powyżej przez Piotra Gamzę. Nie dzielimy się na przybocznych,  wasali, przydupasów, lizusów, podlizywaczy i co tam jeszcze urodzi się w głowie Pana Gamzy. Takie relacje panują w Pana "zagrodzie", to tam rządzi się tymi prawami:
- stołek dla krewniaka
- posadka dla córeczki
- umorzenie podatku dla kolegi lub koleżanki
- odśnieżanie prywatnej drogi za gminną kasę

I piszę to z całą surowością odpowiedzialności za moje słowa.

No to chyba tyle jako forma oświadczenia.
Ja zdaję sobie sprawę, że Pan Gamza stara się za wszelką cenę obrzydzić Ignacego Kocembę i ludzi samodzielnie myślących  bo za dwa lata są wybory... zresztą robił to skutecznie i przed wyborami w 2010, taka była jego rola w komitecie wyborczym. Jest to stara jak świat metoda czarnego PR. Ale to wszystko już było i znamy to z kobiernickiego forum.

Ciekawe swoją drogą, że jeszcze nie odkrył nam jakiegoś wujka z Wermachtu.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

345 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-01-07 00:23:30)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Piotr Dusza napisał/a:

Ja zdaję sobie sprawę, że Pan Gamza stara się za wszelką cenę obrzydzić Ignacego Kocembę i ludzi samodzielnie myślących  bo za dwa lata są wybory... zresztą robił to skutecznie i przed wyborami w 2010, taka była jego rola w komitecie wyborczym. Jest to stara jak świat metoda czarnego PR. Ale to wszystko już było i znamy to z kobiernickiego forum.

Padają tu dziwne słowa. "nienawiść", "chce obrzydzić". Nic z tych rzeczy. Nie mam powodu by nienawidzieć Pana Ignacego. Szanuję go jako człowieka, mamy podobne zainteresowania np. historią, jeździ też na rowerze a to duży plus. Niestety nie mogę zaakceptować jego chęci zostania wójtem a tym bardziej metod jakich używał i do tej pory stosuje.

Dziękuję za komplement jakoby skutecznie "obrzydzałem" was przed wyborami. Prawda jest jednak inna, sami się skutecznie obrzydziliście co potwierdził wynik wyborów. Co do czarnego PR z przykrością muszę stwierdzić, że nie myliłem się w niczym co pisałem przed wyborami. Jeżeli napisałem coś co się nie potwierdziło proszę o przypomnienie.

A propos zatrudnianych córek, ostatnio jak napadliście na mnie z Ignacem po zebraniu, stanowczo żądaliście bym nie poruszał na forum tematu zatrudniania córek. Ja się przestraszyłem i milczę jak grób!

346 Ostatnio edytowany przez Piotr Dusza (2013-01-07 01:52:16)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Padają tu dziwne słowa. "nienawiść", "chce obrzydzić". Nic z tych rzeczy. Nie mam powodu by nienawidzieć Pana Ignacego. Szanuję go jako człowieka, mamy podobne zainteresowania np. historią, jeździ też na rowerze a to duży plus. Niestety nie mogę zaakceptować jego chęci zostania wójtem a tym bardziej metod jakich używał i do tej pory stosuje.

A propos Panie magistrze inżynierze po polsku powinno być nienawidzić
http://www.jzn.pl.wrzuta.pl/film/1f5Z0PwGz6P




Reszta komentarza Pana Gamzy to jak zwykle efekt braku zdolności czytania ze zrozumieniem, który jest wszystkim znany i z tego forum i z kobiernickiego.

Zresztą zawsze trzeba było tłumaczyć Panu Gamzie jakoś dookoła bo wprost za chińskiego boga pojąć nie umiał.
Sortownia surowców wtórnych to dla niego była spalarnia śmieci.
teraz znowu nie zrozumiał że w jego ukochanym komitecie panują zwyczaje o których pisałem w poście nr 344.
Pragnę Panu przypomnieć szanowny Panie, że to Pana przyjaciele zgarnęli prawie całą pulę i rozdają karty więc dlaczego jest tak źle jak powinno być tak dobrze? Nigdzie w poście nr 344 nie pisałem o Pana dzieciach nawet nie wiem ile Pan ich posiada bo mnie to nie interesuje.

Wloscianin napisał/a:

A propos zatrudnianych córek, ostatnio jak napadliście na mnie z Ignacem po zebraniu, stanowczo żądaliście bym nie poruszał na forum tematu zatrudniania córek. Ja się przestraszyłem i milczę jak grób!

Rozmowa z Panem Gamza o której wspomina była krótka: chcesz Pan opluwać nas na forach proszę bardzo ale nie mieszaj do swoich brudnych gier naszych dzieci.
Ja nic nie wiem o tym żeby ktokolwiek Pana napadł no chyba, że ma Pan jakąś obdukcję popierającą Pana słowa o napaści.
To, że ktoś prosi żebyś Pan nie wykorzystywał naszych dzieci do swojej brudnej demagogii jest napaścią?
Moja córka nie pracuje chyba, że w ogródku kosząc trawę, ale i tak wiele miesięcy temu padła ofiarą Pana chorej demagogii w jednym z postów i od tego czasu zaprzestaliśmy jakiejkolwiek wymiany zdań na forum Kobiernic.


Od jutra nawet dzień dobry Panu nie powiem bo wieczorem napisze Pan na forum, że napadł Pana Dusza i powiedział "dzień dobry" ale na pewno pomyślał  żebym miał grypę żołądkową albo inną przygodę.
Dlatego jak już wspomniałem dwa lata temu wycofuję się z dyskusji z Panem Gamzą definitywnie.

Zostałem pokonany, poddaję się.
Nie zamierzam odpowiadać już na żadne zaczepki i inwektywy chyba, że na wokandzie.
Czego i Państwu z całego serca życzę - tak jest zdrowiej.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

347

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Za pośrednictwem tut. Forum zwracam się do wszystkich Radnych, szczególności Panów  Kocemby oraz Sopiaka o udzielenie odpowiedzi na pytania:

Jakie były Pana/Pani obietnice wyborcze w czasie kampanii wyborczej?
Którą z obietnic udało się Panu/Pani  zrealizować?
Nad realizacją, której obietnicy Pan/Pani teraz pracuje?
Co jest priorytetem w Pana/Pani bieżącej działalności?
Czym zamierza się Pan/Pani zająć w okresie do czerwca 2013 r

     Sołtysów lub członków Rady Sołeckiej proszę o poinformowanie mnie jak
układa Wam się współpraca z radnymi. Jakie jest ich zaangażowanie w rozwiązywaniu codziennych problemów mieszkańców.

348

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Nie  będąc ani Panem Kocembą, ani Panem Sopiakiem chcę na pytania Kamili odpowiedzieć  w nie bezpośredni sposób. Nie bezpodstawne wydaje się moje twierdzenie, iż obietnice wszystkich komitetów wyborczych mają niewielkie podstawy faktyczne z jednego niepodważalnego powodu:  brakuje funduszy w gminnej kasie. Walka wyborcza, z którą jak zauważam mamy już do czynienia idzie o to, by pozyskać do RG osoby, które podejmując odważne decyzje przyczynią się do wzrostu dochodów gminy lub do zaczopowania nieszczelności, przez które gminne zasoby wyciekają w sposób niekontrolowany. Potrzeba nam ludzi nowoczesnych, pełnych innowacyjnego zapału i świeżego spojrzenia na gminną rzeczywistość. Potrzeba nam charyzmatycznych społeczników, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzeba nam ludzi wykształconych, którzy rozumieją czym jest praworządność. Oczekujmy ludzi uwrażliwionych na ludzkie problemy, którzy obudzą ducha społeczeństwa obywatelskiego rozumiejącego, że to wszystko co nas otacza jest NASZE, a nie radnych, wójta i gminnych urzędników. Wybierzmy ludzi, którzy rozumieją słowo pisane i mają odwagę mówić o rzeczach niepopularnych, lecz koniecznych, którzy są wierni swoim poglądom, konsekwentni w działaniu i nie poddają się taniej krytyce.

Tylko takie osoby nie będą traktowały finansów publicznych jako środka do walki z gminnym bezrobociem. Przerost zatrudnienia w JST oraz UG Porąbka moim zdaniem jest faktem. „Z wydatków bieżących największą sumę stanowią wydatki jednostek budżetowych – 67% sumy wydatków ogółem. W wydatkach jednostek struktura przedstawia się następująco: wydatki na wynagrodzenia i ich pochodne – ponad 18 mln, czyli 66% wydatków jednostek (45% sumy wszystkich wydatków gminy na 2013 r.), następnie wydatki na realizację zadań statutowych – ponad 9 mln – 34% sumy wydatków jednostek.„ – dziękuję Pani Marcie Tylzie – Janosz za wyczerpującą analizę. Tutaj są rzeczywiste oszczędności. Nie nawołuję do fali zwolnień, choć uważam, że niektóre sztucznie ostatnio powołane etaty powinny być natychmiast zlikwidowane. Uważam, że osoby, które osiągnęły uprawnienia emerytalne powinny odejść na zasłużoną emeryturę, ale w ich miejsce nie należy zatrudniać nowych osób. W ten sposób wydaje się, że oszczędzamy na każdym etacie około 40.000 rocznie.

Ciąg logiczny w moim przekonaniu jest następujący: więcej pieniędzy w gminnej kasie – więcej środków na obsługę unijnych dopłat – więcej inwestycji generujących nowe miejsca pracy – mniejsze bezrobocie.

Do tych bardzo trudnych zadań w moim przekonaniu potrzeba ludzi, którzy dostrzegają, że wydatki na gminne OSP są poza kontrolą, że decyzje kierowników JST są dla podatników niezwykle kosztowne, że zagraniczne wyjazdy gminnych urzędników nie przynoszą gminie żadnych korzyści, a generują koszty, że umorzenia podatków nie muszą być zasadne, że potrzebujemy prawników, którzy znając się na przepisach prawa zapobiegają kosztownym procesom, że w JST potrzebujemy menadżerów z wyższej półki itp., itd.

Kto w chwili obecnej łączy te wszystkie przymioty i czy w ogóle jest ktoś taki?

349

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kamila napisał/a:

Za pośrednictwem tut. Forum zwracam się do wszystkich Radnych, szczególności Panów  Kocemby oraz Sopiaka o udzielenie odpowiedzi na pytania:

Jakie były Pana/Pani obietnice wyborcze w czasie kampanii wyborczej?
Którą z obietnic udało się Panu/Pani  zrealizować?
Nad realizacją, której obietnicy Pan/Pani teraz pracuje?
Co jest priorytetem w Pana/Pani bieżącej działalności?
Czym zamierza się Pan/Pani zająć w okresie do czerwca 2013 r

     Sołtysów lub członków Rady Sołeckiej proszę o poinformowanie mnie jak
układa Wam się współpraca z radnymi. Jakie jest ich zaangażowanie w rozwiązywaniu codziennych problemów mieszkańców.

Jaja sobie robisz?

Sopiak miał jakiś program? Czytaj protokoły z Rady Gminy, gość nie potrafi 2 zdań sklecić do kupy w sensowny sposób, a co dopiero napisać program. To załatwiacz chodzi po wsi i obiecuje ludziom latarnie na każdym skrawku wolnej ziemi i nowe zabawki dla strażaków.

Nawet KWW RPW nie miało programu bo za jedyny program służył im gminny periodyk który akurat miesiąc przed wyborami ukazał się w takim nakładzie, że walał się po wszystkich sklepach w gminie, a teraz nie można go nigdzie dostać bo chyba wydaje go gminna kultura w 10 egzemplarzach na xero.

Jedyne programy jakie były to program PO i Nowej Gminy Kocemby bo te dostałem do skrzynki, a przepraszam dostałem jeszcze list od Bułki w którym obiecał mi że było dobrze, a będzie zajebiście. W którym napisał, że gmina nie ma długów, a wszystko co "złe" ludzie opowiadają po wsi to oszczerstwa. A życie pokazało, że długi są, że dotacje unijne leżą na łopatkach, a dziura w kasie jest taka, że kolejne 3 melony trzeba w 2013 pożyczyć na przejedzenie i dokończenie zamku Kasztelana.

Twój post jest zwykłą manipulacją i ma na celu pobudzenie drugiego [...] za wody bo Sopiak z forum korzystać nie umie i niczego nie napisze.
Dzwonicie sobie chyba do siebie z włościaninem i ustalacie jak posty napisać, żeby uprawiać dezinformacje.

Ja czytam protokoły z sesji i widzę kto zabiera głos i w jakiej sprawie.
Widzę, że trzech-czterech radnych jest merytorycznie przygotowany do sesji, do uchwał, a inni coś dukają pod nosem i bełkoczą bez sensu.

Jak chcesz sobie  poczytać o pracy radnych w Kobiernicach to jest taka strona:  http://kobiernice.pl/?q=node/13
Jeszcze Pani Tylza publikuje na naszym forum swoje przemyślenia i chwała Jej za to, a gdzie inni radni? co nie pisaci i nie czytaci?

Tam sobie czytam o pracy radnych z Kobiernic bo inni radni z innych wsi nie mają nigdzie swoich stron lub zakładek gdzie mogą publikować efekty swojej pracy na rzecz mieszkańców.
I widzę, że jeden radny pracuje, czyta przepisy, docieka prawdy i chce wiedzieć dlaczego jest taki bajzel w gminie? Dlaczego są ładowane setki tysięcy złotych w OSP, LKS, pokoiki w gimnazjum na Kozubniku, a nie ma żadnych rozliczeń na BIPie gminy i OSP czy LKSów.
Dlaczego Kasztelan umarza podatki prywatnej firmie Polimed (300.000) i innym ludziom, a gminna kasa świeci wielką dziurą.
Chce wiedzieć dlaczego od 1 stycznia będę płacił dużo więcej podatków za dom, działkę, ścieki, śmieci dlaczego ja i moja rodzina musimy płacić więcej bo Kasztelan umarza innym podatki i łata dziurę w budżecie za moje pieniądze.
Chce wiedzieć ile mnie kosztuje rozbuchana administracja urzędnicza ? Chce wiedzieć ile mnie będą kosztować kredyty za które buduje nową rezydencję dla swoich urzędników?

Dlatego będę popierał takich ludzi jak Kocemba, Tylza, Filarski bo oni też chcą to wiedzieć.

Zaraz się odezwą [...] i poplecznicy układu władzy, że to destrukcja, że ci radni tylko niszczą, że nie potrafią wspólnie pracować.

Wam się chyba ludziska w głowach potegociło już z tego bałaganu.

Nazywacie ludzi którzy dążą do prawdy wichrzycielami, a tych którzy przez 4 kadencje doprowadzają naszą gminę do nędzy wspaniałymi radnymi itp.

Gdzie ja do cholery żyję?
Gdzie ludzi pracowitych - społeczników którzy chcą aby w naszej gminie zapanował ład prawny nazywacie niszczycielami i opluwacie błotem, a tych którzy od 16 lat są u władzy i doprowadzili gmine do zapaści finansowej i inwestycyjnej, gdzie g*na się wylewają na drogi lub do rowów, gdzie są najwyższe ceny ścieków w Polsce, gdzie nie ma chodników, infrastruktury i miliony długu, tych nazywacie "zbawicielami" gminy.

Halo zastanówcie się bo ludzie czytają i sami wyciągają wnioski.

Chyba starczy już tej propagandy sukcesu, 2013 to nie będzie rok Gierka.

Przypominam, że do dziś nie mamy Davos na Kozubniku, nie mamy wyciągu na Gorze Żar, nie mamy obiecanych inwestycji, nawet nowego asfaltu na KK Wojtyły.
Gdzie to wszystko co obiecywał Żymełka i jego komitet??? Pytam cię gdzie to wszystko jest?
Za to mamy nowe miejsce koło szkoły w Czańcu gdzie dziś okoliczne lumpy mogą sobie pić piwko i winko i nie pada im na głowę i nawet ognisko mogą sobie zapalić.

To jest miara sukcesu Kaszetelanii Żymełkowskiej - więcej wozów bojowych dla ochotniczo rozlepiających plakaty wyborcze  druhów, a nawet wóz drabiniasty i podnośnik bo za 2 lata znowu wybory i będzie im łatwiej plakaty wieszać.

Chciałaś poznać Kamilo pracę radnych to teraz ją widzisz.
Tak to widzę ja, zwykły mieszkaniec gminy, szarak bez aspiracji na radnego, który płaci podatki, ścieki i chce normalnie żyć.

Tak to widzą ludzie młodzi i wykształceni którzy myślą swoim rozumem.
Ja nie pracuję tak jak ty na garnuszku u kasztelana i mogę pisać prawdę obiektywną, a ty nie bo nie będziesz gryzła ręki która Cię karmi.

Trochę długie i nie w moim stylu ale co tu robić innego jak się ma grypę sad

350

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

morlinek1 napisał/a:

Tam sobie czytam o pracy radnych z Kobiernic bo inni radni z innych wsi nie mają nigdzie swoich stron lub zakładek gdzie mogą publikować efekty swojej pracy na rzecz mieszkańców.

Obiecuję, że jeśli zgłosiłby się do nas jakikolwiek radny z prośbą o udostępnienie miejsca na serwerze w celu prowadzenia bloga - otrzymałby takowe bez problemu.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg