301

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

morlinek1 napisał/a:

http://www.info.kety.pl/index.php?optio … ;Itemid=30

A co u imć wójta Bułki w tej sprawie?

O planach ws. Młynówki cisza jak makiem zasiał. Są więc dwie możliwości. Albo faktycznie nic się nie dzieje, albo coś jednak się dzieje lecz mieszkańcom od tego wara.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

302

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Nowiny Andrychowskie podały, że władze Porąbki i Andrychowa wspólnie przygotowały plan wybudowania dwóch zbiorników zaopatrujących w wodę Brzezinkę i Wielka Puszczę.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

303

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

no chyba na strychu nowego pałacu smile

304

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Taka ciekawostka z regionu:

To niejedyna miejscowość na Żywiecczyźnie, gdzie górale buntują się przeciwko władzy. Już 23 września referendum w sprawie odwołania wójta odbędzie się w Milówce. Gminą przez 20 lat rządził Józef Bednarz. Dopiero podczas ostatnich wyborów pokonał go Robert Piętka. Też nie cieszył się długo przychylnością mieszkańców. Ludzie zebrali ponad 900 podpisów pod wnioskiem o zwołanie referendum w sprawie jego odwołania. Mieszkańcy zarzucają wójtowi m.in. nepotyzm, postępujące zadłużenie gminy, nieprzemyślaną reorganizację szkół, brak inwestycji. - Wójt w ogóle nie liczy się z naszym zdaniem, nie spotyka się z mieszkańcami, niesłusznie pozwalniał ludzi z pracy - wyliczają górale. - Wykazuje kompletny brak empatii - uważają.

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,12440281,Bedzie_zmiana_wladzy_w_beskidzkich_gminach_.html
http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

305

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wypisz,wymaluj,sytuacja podobna do naszej smutnej gminnej rzeczywistości.
Połóżmy kres temu beznadziejnemu zarządzaniu.
Jestem za przeprowadzeniem podobnego referendum w naszej Gminie.
Czy ktoś jeszcze?

306 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-09-08 08:12:27)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Tadeusz napisał/a:

Połóżmy kres temu beznadziejnemu zarządzaniu.
Jestem za przeprowadzeniem podobnego referendum w naszej Gminie.
Czy ktoś jeszcze?

To się nie uda. Za wcześnie jeszcze na referendum. Mieszkańcy nie znają powodów, dla których takowe miałoby się odbyć. Najpierw trzeba ludziska uświadomić, podać powody, dla których odwołanie wójta i jego załogi jest korzystne, ba niezbędne dla rozwoju gminy. Staruszek Internet nie dociera do żelaznego elektoratu bułkowego. Trzeba ludziom włożyć w ręce słowo drukowane, do którego w każdej chwili będą mogli powrócić i przedyskutować z sąsiadem, znajomymi, druhami OSP i członkami innych organizacji.

307

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Również odniosłem takie wrażenie czytając ciekawostkę banana jedenastego.

Jeżeli dojdzie do referendum to na pewno wezmę w nim udział.


Tymczasem, jak podaje Radio bielsko, Kęty otrzymają
milion złotych dofinansowania na budowę targowiska. Gmina Kęty otrzymała dotację na budowę takiego obiektu.
Targowisko powstanie przy ulicy Sobieskiego. Na placu staną zadaszone i niezadaszone stanowiska targowe, a także budynek sanitarno-gospodarczy, będący zapleczem dla targowiska. Znajdą się w nim m.in. pomieszczenie wielofunkcyjne, mała gastronomia i toalety. Planowana inwestycja obejmować będzie także: utwardzenie nawierzchni kostką brukową, budowę instalacji deszczowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, oświetlenie placu targowego oraz oświetlenie zadaszonych stanowisk handlowych. Wykonawca prac wyłoniony zostanie w drodze przetargu już jesienią po podpisaniu stosownych dokumentów.

To się nazywa gospodarzenie. Nasz nieudolny wójt za to zadłuża nas przy aprobacie marionetkowej Rady Gminy i wydaje pieniądze na różne dziwne cele o czym pisano już na tym forum.

Czytaj również T U T A J (link)

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

308

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

Również odniosłem takie wrażenie czytając ciekawostkę banana jedenastego.

Jeżeli dojdzie do referendum to na pewno wezmę w nim udział.


Tymczasem, jak podaje Radio bielsko, Kęty otrzymają
milion złotych dofinansowania na budowę targowiska. Gmina Kęty otrzymała dotację na budowę takiego obiektu.
Targowisko powstanie przy ulicy Sobieskiego. Na placu staną zadaszone i niezadaszone stanowiska targowe, a także budynek sanitarno-gospodarczy, będący zapleczem dla targowiska. Znajdą się w nim m.in. pomieszczenie wielofunkcyjne, mała gastronomia i toalety. Planowana inwestycja obejmować będzie także: utwardzenie nawierzchni kostką brukową, budowę instalacji deszczowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, oświetlenie placu targowego oraz oświetlenie zadaszonych stanowisk handlowych. Wykonawca prac wyłoniony zostanie w drodze przetargu już jesienią po podpisaniu stosownych dokumentów.

To się nazywa gospodarzenie. Nasz nieudolny wójt za to zadłuża nas przy aprobacie marionetkowej Rady Gminy i wydaje pieniądze na różne dziwne cele o czym pisano już na tym forum.

Czytaj również T U T A J (link)

A rozmawiał ty o tym "gospodarzeniu" z mieszkańcami Kęt i gminy Kęty? Bo do mnie docierają informacje, że na taczkach chcą burmistrza wywozić i OSP plakaty opozycyjne z drzew i słupów musi zdejmować. Tak się przyglądam od czasu do czasu forum i myślę sobie "cudze chwalicie swego nie znacie". W rozmowach z mieszkańcami innych gmin jest dokładnie tak samo jak u nas narzekanie na swoje a stawianie za przykład nawet tak krytykowanej przez nas naszej gminy. Może problem tkwi trochę wyżej w chorym jak dla mnie ustawodawstwie. Chore prawo = chory kraj. Jak może być dobrze w państwie, w którym artykuły niektórych ustaw są nie spójne i wykluczają się wzajemnie? Każdy będzie prawo interpretował na swój sposób. Czy nie należało by zlikwidować przywilejów zawodowych niektórych grup? Według mnie są one niekonstytucyjne, gdzie tu jest równe traktowanie. Myślę, że takich tematów jest wiele i rozwiązania wcale nie muszą być trudne, tylko muszą być dla całego społeczeństwa a nie garstki lobbystów. Tyle z mojej strony pewna za jakiś czas znów się odezwę.

P.S. Jeśli w  mojej wypowiedzi wystąpiły jakieś orty to przepraszam, niestety zawsze miałem z tym problem.

309

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Masz rację. Przykład jest zły. Nie analizowałem sposobu gospodarzenia Gminą Kęty przez jej obecne władze. Pochopnie oparłem się na pierwszym lepszym przykładzie. Niemniej jednak istota poruszonego tematu nie ucierpiała na tym.

Powszechnie wiadomo, że poziom finansowania inwestycji ze środków zewnętrznych jaki został osiągnięty przez naszego Wójta jest marny. Doszukiwanie się przyczyn tego stanu w chorym prawie jakoś mnie nie przekonuje. Są w naszym kraju gminy, które w tym chorym, jak to określiłeś kraju osiągają zadowalające wyniki. Inwestują w infrastrukturę gminną zgodnie z przyjętymi planami, wykorzystując maksymalnie możliwości ich finansowania. Za to przecież płacimy naszym urzędnikom. Płacimy więc możemy wymagać, nie narzekać jak to ująłeś, a właśnie wymagać.

Problem tkwi w tym, że sposób zarządzania naszą gminą nie nadąża za zmieniającymi się warunkami ze szkodą dla jej mieszkańców.

Czy pisanie o tym to narzekanie?


Co do innych poruszonych kwestii.
O jakich grupach i ich przywilejach wspominasz?
Przypomnę, że na forum w dobrze pojętym interesie wszystkich uczestników, należy trzymać się tematu wątku. W tym wątku dyskutujemy akurat o aktywności wójta. Zastanawiam się więc jakiego rodzaju aktywność wiąże się z poruszanymi kwestiami. Nie zrozum mnie źle. Zawsze można założyć nowy wątek pt. Chore prawo = chory kraj i dyskutować o niekonstytucyjnych przepisach, nierównym traktowaniu, likwidacji przywilejów o działaniu lobbystów, itd....

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

310

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Oj ja bym radził znaleźć inna gminę za przykład niż Kęty. No chyba, że chcecie zacząć chwalić naszego Wójta w tym temacie smile

311

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wieszczu,wiem,że to się nie uda .
REFERENDUM cały czas trwa.

312 Ostatnio edytowany przez Ignacy Kocemba (2012-09-10 11:24:34)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

Masz rację.

Powszechnie wiadomo, że poziom finansowania inwestycji ze środków zewnętrznych jaki został osiągnięty przez naszego Wójta jest marny.

Problem tkwi w tym, że sposób zarządzania naszą gminą nie nadąża za zmieniającymi się warunkami ze szkodą dla jej mieszkańców
.

Wszelkie dane na ten temat można poznać pod linkiem

http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?c=209 

W 2011 r. udział dochodów ze źródeł zagranicznych w dochodach ogółem to zaledwie 2,95 %, na mieszkańca to zaledwie 77,86 złotych.
W roku bieżącym gmina ZREZYGNOWAŁA z przyznanych środków na budowę internetu szerokopasmowego, ponad 3 mln złotych, z budowy skateparku. Z finansowania wypadła również termomodernizacji gimnazjum w Kozubniku.
Co tu komentować.

W uzupełnieniu.
Wójt Gminy Czesław Bułka zaciągnął długoterminowy kredyt w wysokości 3 mln złotych.  Będziemy musieli oddać 3.624.980,41 złotych. Ponieważ w kasie powiało wiatrem stan konta po stronie ma uzupełniono krótkoterminowym kredytem w wysokości 0,5 mln złotych, tzw chwilówką. Koszt pozyskania kredytu nieznany.

313

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jednym słowem zaczynamy przypominać Grecję. Nie państwo, które turystyką stoi, tylko państwo stające na krawędzi bankructwa.

314

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Proponuję obejrzeć co dzieje się w gminie Wierzchosławice  http://www.wierzchoslawice.pl/redwag/

Bardzo interesujący jest ten artykuł: http://www.wierzchoslawice.pl/redwag/in … ;Itemid=60

Gmina Wierzchosławice w rankingu dziennika „Rzeczpospolita” znalazła się na pierwszym miejscu wśród gmin wiejskich małopolski, które najwięcej środków przeznaczają na inwestycje! Ranking został oparty na danych z 2011 r. pokazujących wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Na jednego mieszkańca Gmina Wierzchosławice wydała 2483 zł. Oznacza to, że gmina szybko się rozwija i jest coraz bardziej rozpoznawalna w kraju.

Wśród wielu inwestycji Gminy Wierzchosławice szczególną uwagę zwrócono na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowościach: Rudka, Bobrowniki Małe, Komorów i Kępa Bogumiłowicka, dzięki czemu gmina jest w 100% skanalizowana, budowę pierwszej w Polsce Farmy fotowoltaicznej, budowę nowoczesnego Gminnego Centrum Zdrowia, kompleksowe wyposażenie Centrum Kultury Wsi Polskiej, budowę ogólnodostępnych placów zabaw i rekreacji.
Należy podkreślić, że wszystkie wymienione inwestycje zostały w znacznej części dofinansowane (średnio ok. 65%) zarówno ze środków Unii Europejskiej jak i krajowych.

I nieco z  historii: http://www.wierzchoslawice.pl/redwag/in … ;Itemid=91

O oświacie gminnej: http://www.wierzchoslawice.pl/redwag/in … ;Itemid=49

Szkoły są odnowione, wzbogacone o hale sportowe, przy Gimnazum znajduje sie również Basen Rehabilitacyjny a dzięki współpracy z Parafią Wierzchosławice prężnie działa nowoczesne Gminne Przedszkole Publiczne wraz z placem zabaw.

O ochronie zdrowia: http://www.wierzchoslawice.pl/redwag/in … ;Itemid=94

Konsultacje społeczne z organizacjami pozarządowymi prowadzącymi działalność  pożytku publicznego projektu statutu Samodzielnego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wierzchosławicach wraz z uzasadnieniem - INFORMACJA O WYNIKACH KONSULTACJI

Gorąco polecam wszystkim naszym radnym i oczywiście wójtowi. Proszę porównać i wyciągnąć sobie wnioski przed sesją RG

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

315

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Farma solarna w małopolskich Wierzchosławicach działa od niespełna roku. Produkuje prąd z blisko 4,5 tys. paneli słonecznych rozmieszczono na 2 ha, które dają 1 MW mocy. Dochody spółki Energia Wierzchosławice z pierwszego roku działalności mają wynieść blisko 700 tys. zł. Sama elektrownia kosztowała blisko 9 mln zł.

Więcej... http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,125 … z27ni0NqDf

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

316

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jakiś czas temu pisałem o specyficznej formie promowania Gminy Porąbka na stronie internetowej węgierskiego miasta Turkeve. http://kobiernice.pl/?q=node/79  Dzisiaj zaglądnąłem na stronę miasta i o dziwo tekstu już nie ma. http://www.turkeve.hu/index.php?option= … ;Itemid=74
Burmistrz miasta Pan dr  Zoltan Szabó widocznie poważnie traktuje to co robi.

317

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ignacy Kocemba napisał/a:

Burmistrz miasta Pan dr  Zoltan Szabó widocznie poważnie traktuje to co robi.

Bratankowie potrafią zareagować. Szkoda, że gmintologia swym wstydem ogarnia zaprzyjaźnione kraje i narody.

318

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

http://biznes.onet.pl/najbogatsza-gmina … nzn_1N#_=_

319

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Nam to nie grozi, bynajmniej nie za rządów Kasztelana Żymełki.

320

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ja uważam, że bardziej pseudozasłużeni są tutaj Radni, a Wójt spokojnie to wykorzystuje. Wójt ma robić to uchwalą Radni. A że dają mu wolną wolę na wszystko się zgadzając z różnych powodów, Wójt  ma wolną rękę.

321

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

A co mają robić jak większość to jego wasale ????

322

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Ja uważam, że bardziej pseudozasłużeni są tutaj Radni, a Wójt spokojnie to wykorzystuje. Wójt ma robić to uchwalą Radni. A że dają mu wolną wolę na wszystko się zgadzając z różnych powodów, Wójt  ma wolną rękę.

Drogi Panie galler pomimo naszych wcześniejszych nieporozumień z dumą stwierdzam, że też jesteś Pan patriotą. Zależy Panu na naszej gminie i to nas łączy. Dzielić nas mogą środki do osiągnięcia celów, ale cele mamy zbieżne. Czy wójt wykorzystuje niespójność RG? Oczywiście, że tak, ale warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że większość w Radzie stanowią osoby z nadania wójta. Czyli zostali starannie wyselekcjonowani, by dać "mu wolną wolę na wszystko”. Działanie jest zaplanowane i celowe. Aby z całą pewnością stwierdzić, czy „radny” Rodak, Nalborczyk1, Nalborczyk2, Tomiczek, Błasiak  nie wykazują aktywności, trzeba  mieć dostęp do protokołów z komisji, których nie ma, uczestniczyć w posiedzeniach komisji lub ewentualnie odsłuchać treść posiedzenia. Wtedy każdy, który dysponuje odpowiednią ilościom wolnego czasu i jest zainteresowany będzie wiedział na pewno. Poza tym koniecznie chcę wiedzieć kto, jak głosował nad każdą gminną uchwałą. Głosowania imienne są konieczne do poznania przydatności osób, które zasiadają w RG. Wtedy będę wiedział kto jest apatyczny i niezainteresowany, kto wypowiadając się i tak nie ma nic do powiedzenia, a kto dba o interesy mieszkańców. Kłótnie w RG mogą mieć różne podłoże, dla jednego będą próbą odnalezienia najlepszego rozwiązania, dla innych będą pyskówką dla osiągnięcia prywatnych korzyści. Uważam, że każda wymiana zdań powinna prowadzić do wyznaczonego celu, a celem jest dobro mieszkańców gminy.

Łączy nas przekonanie o służebności wójta wobec decyzji RG, która ma kompetencje stanowiące i kontrolne, czyli Komisja Rewizyjna ma być tą jednostką, która kontroluje wykonanie uchwalonych przez RG zadań. Czy tak jest? Oczywiście, że nie.

I jeszcze na koniec warto dodać, że w każdym sołectwie są liderzy komitetów wyborczych, którzy rekomendują kandydatów na radnych. Kandydaci mienią się walorami, które potencjalnie mogą być pożądane w pracach RG. Apel do czanieckich liderów jest oczywisty: nie typujcie do wyborów ludzi znanych z ołtarzy, roznoszących listy, znanych z obciążeń alkoholowych i nie uprzedzajcie się do jednostek opozycyjnie nastawionych do poczynań wójta i RG, bo jak widać Pan galler zaczyna też myśleć opozycyjnie.

323

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Proszę mnie nie utożsamiać z żadną opozycją, bo to by mnie stawiało z kilkoma osobami w jednym rzędzie, a co by było dla mnie co najmniej policzkiem. Ja kieruję się obiektywizmem, uczciwością i zdrowym rozsądkiem. Kiedyś jeszcze prawem, ale jak widzę na tym forum z jaką łatwością nadinterpretując przepisy można wytłumaczyć najbardziej irracjonalne teorie i oszczerczo wykorzystać, zaczynam rozumieć ślepotę temidy.

324

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Kiedyś jeszcze prawem, ale (...), zaczynam rozumieć ślepotę temidy.

Nie licz na to, że istnieje znaczenie tekstu prawnego przed interpretacją.

Prawo w naszej gminie to jak najbardziej byt okazjonalny. Najczęściej to wyraz woli politycznej suwerena lub powstaje w trakcie argumentacji jego prawników.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

325

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Proszę mnie nie utożsamiać z żadną opozycją, bo to by mnie stawiało z kilkoma osobami w jednym rzędzie, a co by było dla mnie co najmniej policzkiem. Ja kieruję się obiektywizmem, uczciwością i zdrowym rozsądkiem.

No i bęc. Pan galler jest przeciw ale i za. Jakbym wczytywał się w wpisy dawno nie czytanego radnego.