351

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

admin napisał/a:
morlinek1 napisał/a:

Tam sobie czytam o pracy radnych z Kobiernic bo inni radni z innych wsi nie mają nigdzie swoich stron lub zakładek gdzie mogą publikować efekty swojej pracy na rzecz mieszkańców.

Obiecuję, że jeśli zgłosiłby się do nas jakikolwiek radny z prośbą o udostępnienie miejsca na serwerze w celu prowadzenia bloga - otrzymałby takowe bez problemu.

Wierzę w to bo to też uatrakcyjnia stronę jako medium informacyjne.
Na stronie Kobiernic też są zakładki dla pozostałych radnych ale puste.

Z drugiej strony dziwi mnie fakt, że radni nie korzystają z tej formy komunikacji z wyborcami ale tyle rzeczy mnie w naszej gminie dziwi, że kolejna już nie robi aż takiego wrażenia.

PS Kiedy rusza nasza TV Adminie ? smile

352

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ale przednia jazda. Oś urzędniczka- włościanin dostaje wścieku macicy. Pan Kocemba musiał nadepnąć komuś,  i to nie na odcisk, ale całą stopę. Sytuacja stała się na tyle poważna, że urzędniczka kamila zaczęła pracować na trzecią zmianę. Proszę zauważyć, jej wpis to 2:18 w nocy. Linie telefoniczne płoną, Gamza się pieni, już mi go zaczyna być żal. Ten biedak tak bardzo jest żądny sukcesu a tu nic. Oto żywot człowieka sfrustrowanego niepowodzeniami życiowymi. On zapewne sądzi inaczej, nic to.
Droga kamilo! Na twoje bzdurne pytania nikt nie odpowie, bo i po co. Tak jak napisał wieszczu, najpierw programy na stół.

353

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Ale przednia jazda. Oś urzędniczka- włościanin dostaje wścieku macicy. Pan Kocemba musiał nadepnąć komuś,  i to nie na odcisk, ale całą stopę. Sytuacja stała się na tyle poważna, że urzędniczka kamila zaczęła pracować na trzecią zmianę. Proszę zauważyć, jej wpis to 2:18 w nocy. Linie telefoniczne płoną, Gamza się pieni, już mi go zaczyna być żal. Ten biedak tak bardzo jest żądny sukcesu a tu nic. Oto żywot człowieka sfrustrowanego niepowodzeniami życiowymi. On zapewne sądzi inaczej, nic to.
Droga kamilo! Na twoje bzdurne pytania nikt nie odpowie, bo i po co. Tak jak napisał wieszczu, najpierw programy na stół.

Ja odpisałem bo laluncia pyta to trzeba odpowiedzieć smile

Mam podobne wrażenia, że ekipa etatowych PRowców ma spięte pośladki do granic możliwości.

Trzymają się brzytwy i jadą po krawędzi smile

Czego się czepiać? Afera drzewna nie wyszła już myśleli, że złapali gościa za jaja, a tu zonk - wszystko zgodne z prawem sad
Taka misterna i koronkowa akcja, Agent Tomek mógłby brać lekcje, miał być sukces, wyroki, spektakularny proces nagłośniony medialnie i dupa zbita i wszystko poszło w pi******u.

To pojawił się nowy projekt:
"Społecznik", znany "latarnik", budowniczy chodników i  pierwszy sikawkowy Adaś dajcie mi kasę na samochód Sopiak kontra wichrzyciel, niszczyciel, komuch  i pewnie dręczyciel małych kotków Kocemba

Nie ma chleba bo kasa pusta to damy ludziom igrzyska.

Pokażemy, że Adaś dajcie mi kasę na samochód Sopiak zastał wieś drewnianą, a zrobił murowaną.
Ale BIPu na stronie OSP zrobić nie chce, z kasiorki co ją pozyskuje od sponsorów i gminy rozliczyć się publicznie nie chce (chociaż musi zgodnie z prawem o BIP). Podobnie inne OSP i LKSy

Taki budowniczy, Adaś Odnowiciel, a tu mu taki Kocemba szkodzi.
Bo się nie udzielał od 4 roku życia ino pewnie gęsi pasał bo na gęsiej krzywdzie mieszkał.

Potem poszedł w kamasze, potem pojechał w trzy diabły w dyplomacje, a teraz wrócił na emeryturę i zaczyna się szarogęsić.
A co ma robić ? Przecież na gęsiach się zna, jak z gęsiej krzywdy pochodzi smile

Dobra koniec żartów !!!
Teraz będzie poważnie: Poważnie to sadzę, że niezłe jaja we wsi mamy bo się beton gminny zaczyna poważnie bać o to, że mu się fundamenty kruszą i może za dwa lata nie będzie tak gładko 8 radnych ze swojej paczki wcisnąć i kto będzie dożywotniemu Kasztelanowi łapki podnosił?

Cała gmina liczyła, że Pietrek z za wody będzie startował, a on zadeklarował publicznie kilka dni temu, że ma to w 4 literach i PRowcem może być ale starować nie będzie, bo z Kocembą w jednej radzie siedzieć nie zamierza. No to kogo Żymełka wystawi za dwa lata do list?
Gdzie znajdzie tylu żeby listy zapchać?
Ludzie mistyk Morlinek wam wieszczy: za dwa lata będą łapanki we wsiach.
Trzymajta się ludziska kupy, kupy nikt nie ruszy.

354

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Tak się pięknie tu na forum porobiło, a ja tracę czas na stokach ze zmarzliną zamiast śniegu.  Oj, NDU Kamila nie przemyślała chyba swoich pytań/intryg i stawia adresatów swoich dociekań w dość kłopotliwej sytuacji: no bo kto z dwóch wymienionych radnych może uchodzić za przedstawicielkę płci pięknej (Panu/Pani). Dla wahających się podpowiem, że Pani nie zna węgierskiego. Kamila to też nie byle jaka urzędniczka, bo oto zaprasza na dywanik sołtysów, by ci wyspowiadali się ze współpracy z Panem/Panią. No to trzeba będzie zaprzyjaźnionych sołtysów wypytać o opinię o Kamili, która to w żelaznej ręce, żelaznej damy dzierży, jak widać sznury, którymi pobudza do działania gminne marionetki. Dowiemy się wreszcie czy naszym przeciwnikiem w ważnych werbalnych sporach jest brunetka, a może blondynka, kobieta postawna, czy raczej krucha, matka szóstki dzieci, a może matka w połogu. NDU Kamilo kimkolwiek jesteś cieszę się, że mogę z Tobą zamienić kilka słów, zwłaszcza w sytuacji takiego samobója. Do rzeczy.

KWW Nowa Gmina w wyborach samorządowych osiągnął spektakularny sukces. Oto do RG Porąbka liczbą 378 głosów wprowadził jednego radnego, za sprawą którego ugruntowana dziesięcioletnim marazmem gminna gnuśność i beznadzieja zaczyna się strzępić jak namoknięta bibułka. Wyrażam spóźnione lecz szczere gratulacje i podziękowania owym 378 osobom, za celny strzał, po którym gminna rzeczywistość mozolnie, lecz nieuchronnie zaczyna przybierać demokratyczne kształty. Dziś radny I. Kocemba podnosi sprawy, których zasadność i ważkość ternet opisuje w wyjątkowo rozważny i kompetentny sposób. Ale Drogi Panie Ignacy, pewne sprawy trzeba sobie powiedzieć w twarz. Niestety swoją „wścieklizną” nie zaraził Pan radnych z KWW RPW i PiS, którzy to są w stanie zagłodzić, wypalić, utopić, rozczłonkować, ukrzyżować, usiec i zakopać Pana emeryckie (bez  urazy) ciało, a i tak Pana nie poprą. W związku z powyższym pytam NDU Kamilę jak bez większości w RG Porąbka jeden przedstawiciel KWW Nowa Gmina z konkretnym programem i planem działania ma realizować swój program wyborczy, gdy dookoła hieny, które najchętniej rozpoczęłyby orgiastyczną ucztę nad politycznymi zwłokami kandydata na wójta z 2010 roku. Uff, ale się zgrzałem. A co do obietnic przedwyborczych, to Kamilko curuś daj mi kilka chwil na przygotowanie.

355 Ostatnio edytowany przez Marta Tylza-Janosz (2013-01-07 20:33:43)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kamila napisał/a:

Za pośrednictwem tut. Forum zwracam się do wszystkich Radnych, szczególności Panów  Kocemby oraz Sopiaka o udzielenie odpowiedzi na pytania:

Jakie były Pana/Pani obietnice wyborcze w czasie kampanii wyborczej?
Którą z obietnic udało się Panu/Pani  zrealizować?
Nad realizacją, której obietnicy Pan/Pani teraz pracuje?
Co jest priorytetem w Pana/Pani bieżącej działalności?
Czym zamierza się Pan/Pani zająć w okresie do czerwca 2013 r

     Sołtysów lub członków Rady Sołeckiej proszę o poinformowanie mnie jak
układa Wam się współpraca z radnymi. Jakie jest ich zaangażowanie w rozwiązywaniu codziennych problemów mieszkańców.

Pani "Kamilo"
jako jedna z przedstawicieli Rady mogę odpowiedzieć za siebie:
1. Moje obietnice - wykorzystywać moje doświadczenie w pracy w samorządzie do pracy na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego i dbanie o dobro mieszkańców gminy. - Realizacja - mocno blokowana przez batalie o wprowadzanie transparentności działania Rady, wiele razy poruszana we wnioskach do Przewodniczącego i Wójta o publikację protokołów z komisji i projektów uchwał - jak głową w mur, a mur jest niewzruszony i nie mogę liczyć na moich pobratymców (oprócz radnego Kojdra i dwóch radnych - Kocemby i Filarskiego) reszta świata nie widzi potrzeby
2. Jak do tej pory żadnej (choć to forum i moje relacje z sesji mogą być namiastką realizacji mojego celu) i wiem, że może nie uda się tego zrobić w 100%, zresztą Pani jest również przeciw wink Nie uda się, bo jako osoba pokazując inne rozwiązania na temat udziału mieszkańców w życiu samorządu, jestem na cenzurowanym (mam już kilka ksywek, zarówno u braci samorządowców jaki i ludzi, którym nic nie zrobiłam, a którzy, nie wiem dlaczego, łatkami typu "stara nauczycielka"  starają się dopiec mi ad persona.
3. Pracuję dalej - mam plan.
4. Jak wyżej (próba uświadamiania mieszkańcom, że mają realne możliwości decydować o wspólnych problemach i ich rozwiązywaniu) oraz pokazywanie innych alternatyw by móc wybrać najkorzystniejsze dla wszystkich mieszkańców gminy, a także kierowanie się  praworządnością.
5. Mam kilka projektów uchwał do przedstawienia, szkoda, że z wiadomych względów nie będzie mogła ich Pani sprawdzić, ale postaram się przygotować je poprawnie smile
Poza tym mam kilka zobowiązań wobec mojego sołectwa, wykorzystam część diety w dobrym celu.
Oczywiście zrobiłabym dużo więcej, jak tylko niektórzy moi koledzy nie dostrzegaliby w mojej pracy na rzecz społeczności gminnej "zła".
W związku z powyższym nie liczę na reelekcję - w obecnej sytuacji każdy kto ma odmienne poglądy jest tłamszony przez większość.
Oczywiście - przepraszam, że odpowiadam na te pytania skierowane przede wszystkim - dość dziwnie - do Pana Sopiaka jako Pan/ Pani ?

356

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Niestety swoją „wścieklizną” nie zaraził Pan radnych z KWW RPW i PiS, którzy to są w stanie zagłodzić, wypalić, utopić, rozczłonkować, ukrzyżować, usiec i zakopać Pana emeryckie (bez  urazy) ciało, a i tak Pana nie poprą. W.

Drogi wieszczu, przecież matematyczna większość w radzie gminy przypuszczalnie nie wie nad czym głosuje. Przypominam. Radny Tomiczek żądał powołania przewodniczącego prze wójta. Radny gwiazdor Sopiak, żądał utajnienia oświadczenia majątkowego i ukrycia wizerunku. Sławomir N. potrafi obalić przysłowiową flachę  i prowadzić auteczko. To już trzy.  Nalborczyk drugi, Rodak, Błasiak zazwyczaj też milczą jak zaklęci. Jurczak często nieobecny.  To już razem siedem. Do tego wyznający jedyną słuszną linię Pękala, o i przewodniczący Tadzio-Ukraina. I to koniec zabawy. Pozostaje grupka, która może próbować coś zrobić. Dostrzegam wyczucie metody i tematu. Żądanie działania zgodnego z prawem. Jak widzimy dla tej ekipy zaczyna to stanowić coraz większy problem. Trzech prawników i same przegrane. Strategia i taktyka godna, polecenia chociaż taka prosta. Powoli okazuje się, że król jest nagi, bez względu w jakim pałacu będzie zasiadał.

357

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Radny Tomiczek żądał powołania przewodniczącego prze wójta. Radny gwiazdor Sopiak, żądał utajnienia oświadczenia majątkowego i ukrycia wizerunku. Sławomir N. potrafi obalić przysłowiową flachę  i prowadzić auteczko. To już trzy.  Nalborczyk drugi, Rodak, Błasiak zazwyczaj też milczą jak zaklęci. Jurczak często nieobecny.  To już razem siedem. Do tego wyznający jedyną słuszną linię Pękala, o i przewodniczący Tadzio-Ukraina. I to koniec zabawy.

Szefowie własnych cieni. Kamilo o kogo walczysz? Jeśli zamiast wymienionych radnych na sesji RG zasiadłyby orangutany, a pod sufitem zawiesiłoby się kiście bananów, to głosowania wyglądałyby tak jak obecnie. Informacja dla złośliwców: nie przyrównuję naszych „prestiżowych” radnych do małp człekokształtnych.

ternet napisał/a:

Potrzeba nam ludzi nowoczesnych, pełnych innowacyjnego zapału i świeżego spojrzenia na gminną rzeczywistość. Potrzeba nam charyzmatycznych społeczników, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Potrzeba nam ludzi wykształconych, którzy rozumieją czym jest praworządność.

Na razie mamy takich czworo. Ich potencjał, który mógłby zmienić oblicze tej ziemi marnuje się podczas zachęcania miażdżącej reszty towarzystwa z RG do uczestniczenia w zajęciach logopedyczno – edukacyjnych, gdzie będą mieli szansę nauczyć się formułowania myśli w proste zdania podrzędnie złożone. Ale odjazd, sam w to nie wierzę, ale napisałem „myśli”. W scenie  filmu „Miś” na  przejściu granicznym odczytać można następujące hasło: ”KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU”.  Panie i Panowie z czwartej, a być może i piątej kadencji, podstawy do zrozumienia dzisiejszego świata nabywało się onegdaj w szkołach elementarnych. Mam nadzieję, że państwo żałujecie tych setek godzin spędzonych na wagarach, przez co straciliście możliwość nauczenia się czytania, pisania i podstaw dialektyki.  Niestety nie mogę Was zaliczyć ani jako dobro narodowe, ani jako dobro gminne, mogę tylko odliczać dni, kiedy znikniecie w otchłani ludzkiej niepamięci. Oczywiście razem z mentorem Wloscianinem, który chociaż tyle się nauczył, żeby zrozumieć, że zasiadanie z Wami przy jednym stole obrad - nie mylić z oblać -  jest zwykłym obciachem.

Wloscianin napisał/a:

Odnoszę się do wypowiedzi tendencyjnych i kłamliwych.

Niecierpliwie czekam na argumenty zmieniającego dreptonosza w mędrca, radnoholika w speca, a Tadzia-Ukrainę (rewelacja – lepiej bym tego nie wymyślił) w filozofa. Oddaję mikrofon do studia w Kobiernicach, Pietrku.

358

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

A ja się zastanawiam kiedy beton gminny zaskoczy o co chodzi i kiedy zrozumie, że świat wokół nich już nigdy nie będzie taki jak do tej pory.

Kamila miota się już ostatkiem sił zadając radnym na forum pytania jakby nie miała na to innych sposobności. Zadaje pytania wszystkim radnym i nawet sołtysom. Żąda konkretnych odpowiedzi. A po co to robi? Czy to aby nie efekt związany z grypą? Ludzie różne rzeczy wyprawiają w gorączce.
Kamilo! Przecież wiadomo wszem i wobec którzy radni nie boją się swobodnych kontaktów z wyborcami. A sołtysi? Tutaj nikt nigdy ich nie czytał. Twoje pytania są więc jak wołanie na puszczy.

A tymczasem. Z każdym dniem, żeby nie rzec z każdą godziną jest coraz więcej ludzi, którzy patrzą na ręce, czytają BIPy, wertują przepisy na interpretację których prawnicy gminni stracili monopol z racji szerokiej dostępności informacji w Internecie, zastanawiają się nad słusznością decyzji, analizują, żądają kolejnych informacji (O zgrozo - tych publicznych), wymagają efektywności w działaniu, transparentności.

Pani Marta Tylza-Janosz przygotowała i opublikowała informację o budżecie. I co? Pośród bezwzględnych liczb mizernie wygląda praca wójta. Jest nieefektywna, wręcz szkodliwa. Gdyby wójt był prezesem spółki prawa handlowego jego dni były by już policzone. Po prostu jako menager nie sprawdziłby się i rada nadzorcza postanawia go zastąpić kimś lepszym, bardziej sprawnym, który sprostałby wyzwaniom współczesnego świata.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

359 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-01-08 13:21:05)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Ale przednia jazda. Oś urzędniczka- włościanin dostaje wścieku macicy.

Dobre:) Po pytaniu Kamili spięła się cała jazda radnego Kocemby dostając owego "wścieku"

Ale do rzeczy. Demokracja to taki dziwny system. Jak ktoś słusznie zauważył mając troszkę ponad 300 głosów można do rady wprowadzić nawet orangutana, no pod warunkiem, że ma prawa wyborcze.
Żyjemy w tak małym środowisku, że dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia z jakiego komitetu dany radny pochodzi. Głosuję na człowieka, którego znam. Wypisywanie o jakiś opcjach politycznych to chyba nieporozumienie. Ktoś się za dużo sejmu naoglądał. Tu do rady wchodzi sąsiad, któremu powinno zależeć nawet z czysto egoistycznego podejścia by jemu i jego współmieszkańcom żyło się lepiej.

W poprzednich wypowiedziach padło sporo ciekawych stwierdzeń. Merytorycznie wypowiedziała się Pani Marta. Ciekaw jestem jakie projekty uchwał przygotowuje, ale mam nadzieję, że napisze o tym.

Zwolennicy Pana Kocemby zaatakowali mocno radnego Sopiaka. Jakoś mnie to nie dziwi. Nie jest on z komitetu większościowego, ale mocno ich drażni. Padło stwierdzenie, że to typowy załatwiacz, tu lampa tam wóz strażacki tam jeszcze coś innego. Tak to prawda. Wiele dobrego za sprawą owego załatwiacza w Kobiernicach powstało i powstaje a to oponentów boli.
Kiedyś zapytałem radnego Kocembę co załatwił dla Kobiernic. Odpowiedział mi, że on nie jest od załatwiania i tego trzyma się konsekwentnie:(

Kamila zapytała o uczestnictwo radnych gminnych na Radzie Sołeckiej. Trzeba stwierdzić, że wszyscy kobierniccy radni pojawiają się na zebraniach. Wszyscy się aktywnie wypowiadają. Mają jednakże różne spojrzenia na omawiane sprawy. Radny Sopiak i radna Żelichowska zastanawiają się jak rozwiązać sprawę. Radny Kocemba tłumaczy, że rozwiązanie nie jest możliwe i tu przytacza zawiłości prawne w "załatwieniu" sprawy. Mnie to specjalnie nie dziwi. Wszak każda "załatwiona" sprawa to jego porażka. On chce być wójtem i wcale nie zależy mu na "załatwianiu" spraw. Dla niego stagnacja to sukces.

360

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kamila napisał/a:

Jakie były Pana/Pani obietnice wyborcze w czasie kampanii wyborczej?

Wloscianin napisał/a:

Wiele dobrego za sprawą owego załatwiacza (radnego Sopiaka przyp=wieszczu)  Kobiernicach powstało i powstaje a to oponentów boli.

No to do dzieła. Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr III/18/06 Rady Gminy Porąbka z dnia 28 grudnia 2006 r.
w sprawie uchwalenia Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Gminy Porąbka na lata 2007 – 2010 zawiera następujące obietnice.

1)    Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Porąbce. Budowa obiektów sportowych tj.:- Sali gimnastycznej, -krytego basenu z wykorzystaniem wód geotermalnych,
2)    Modernizacja stadionu sportowego we wszystkich sołectwach. Wykonanie nowej nawierzchni głównej płyty, nowej bieżni tartanowej, modernizacja trybun i obiektów kubaturowych, oświetlenie obiektu.
3)    Budowa infrastruktury turystycznej w Wielkiej Puszczy. Budowa ciągu spacerowego, wykonanie oświetlenia ulicznego, parkingu, kiosku informacji turystycznej.
4)    Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobiernicach. Rozbudowa i modernizacja obiektów Straży Pożarnej, oraz budowa pomieszczeń w tym Sali dyspozytorskiej i sieci bezpośrednich dla Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, wyposażenie w sprzęt informatyczny oraz dostęp do sieci szeroko-pasmowej (szybki Internet).
5)    e-Urząd. Budowa sieci szerokopasmowej, nowa strona internetowa, wyposażenie w sprzęt informatyczny i teletechniczny, budowa bezpośredniego łącz z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobiernicach oraz łącz z Sołectwami. Zakupy oprogramowania i rozwój systemów informatycznych. Zakupy oprogramowania i rozwój systemów informatycznych.
6)    Budowa Zespołu Szkół w Porąbce (Zespół Szkół Integracyjnych -Szkoła Podstawowa i Gimnazjum). Rozbudowa i modernizacja Szkoły Podstawowej polegająca na rozbudowie i modernizacji istniejących obiektów, budowa Sali gimnastycznej oraz boiska przyszkolnego.
7)    Gminne Centrum Odpadów Niebezpiecznych w Porąbce. Rozbudowa obiektów wysypiska.
8)    Budowa kanalizacji sanitarnej w Kobiernicach, Czańcu, Porąbce i Wielkiej Puszczy. W WP wraz z wodociągiem.
9)    Europejskie Centrum Kultury. Rozbudowa i modernizacja obiektów Gminy.
10)    Rewitalizacja Centrum Bujakowa. Realizacja remontów konserwatorskich budynków obejmuje wykonanie prac remontowych, modernizacyjnych i konserwatorskich w tym infrastruktury technicznej.
11)    Kompleks Pałacowy. Rewaloryzacja pałacu i parku.
12)    Budowa ścieżek rowerowych.
13)    Budowa Ośrodka Sportów Rowerowych. Wykonanie infrastruktury dla sportów rowerowych, obiekty ziemne, kubaturowe, skomunikowanie z siecią ścieżek rowerowych.
14)    Budowa wyciągu narciarskiego w Kozubniku. Budowa wyciągu narciarskiego, przygotowanie stoku zjazdowego, wykonanie parkingu, oświetlenie obiektu.
15)    Infrastruktura turystyczna w Kozubniku. Modernizacja dróg i budowa chodników oraz budowa parkingu wraz z oświetleniem dróg i parkingu.
16)    Termomodernizacja obiektów służby zdrowia będących własnością Gminy w każdym Sołectwie.
17)    Modernizacje kotłowni, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie ścian zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej, docieplenia stropodachów – lub ich przebudowa.
18)    Budynek komunalny – budownictwo socjalne. Budowa budynku mieszkalnego na cele socjalne.

Wieloletni Plan Inwestycyjny Gminy Porąbka został uchwalony dnia 28 grudnia 2006 roku, przez ówczesnych i niektórych obecnych następujących radnych:
1)    Adam Michał Tomiczek,
2)    Maria Mydlarz,
3)    Janusz Kojder,
4)    Adam Sopiak,
5)    Roman Pękala,
6)    Henryk Jurczak,
7)    Tadeusz Wawak.
18 (osiemnaście) obietnic – marzeń, których jak sadzę nikt nie miał zamiaru spełnić. Wydaje się, że tylko radny Kojder po nawróceniu wywołanym aferą wokół przedszkoli wstąpił na ścieżkę prawdy i skutecznie odkupia ewentualne błędy przeszłości.

Aby zachować obiektywizm należy napisać się częściowo lub w całości zrobić udało:

1)    Drogi powiatowe w Gminie. Modernizacja dróg gminnych w Sołectwie Porąbka. Modernizacja i przebudowa:  nawierzchnia, utwardzone pobocza, rowy odwadniające, chodniki jedno lub dwustronne, przepusty. Kilka nowych dróg powstało lub powstaje, choć co do ich jakości mieszkańcy mają wiele zastrzeżeń (Kobiernice, Porąbka).

2)    Termomodernizacja obiektów szkolnych będących własnością Gminy. Modernizacje kotłowni, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, docieplenie ścian zewnętrznych, wymiana stolarki okiennej, docieplenia stropodachów – lub ich przebudowa. Solą w oku jest tu SP w Porąbce, ale to oddzielny smutny temat.
3)    Modernizacja Przedszkola w Porąbce - Przebudowa dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie elewacji w tym termoizolacja i budowa przedszkola w Kobiernicach, które odbywa się teraz na przełomie 2012/2013 roku. O modernizacji przedszkola w Czańcu, Bujakowie i na Górnym Bukowcu nic nie wiem.
4)    Budowa wodociągu w Kozubniku – trwa.
5)    Wyznaczenie miejsc rekreacyjnych. Wyznaczenie miejsc rekreacyjnych w miejscach atrakcyjnych, parkingi, infrastruktura turystyczna, zadaszenia, siedziska, paleniska. Czaniec ma, przy SP budzi kontrowersje, ale to inny temat.

Dzięki powyższym zestawieniom każdy czytelnik ma możliwość wyciągnąć wnioski z wartości obietnic opcji rządzącej. CDN.

361

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Kamila zapytała o uczestnictwo radnych gminnych na Radzie Sołeckiej. Trzeba stwierdzić, że wszyscy kobierniccy radni pojawiają się na zebraniach. Wszyscy się aktywnie wypowiadają. Mają jednakże różne spojrzenia na omawiane sprawy. Radny Sopiak i radna Żelichowska zastanawiają się jak rozwiązać sprawę. Radny Kocemba tłumaczy, że rozwiązanie nie jest możliwe i tu przytacza zawiłości prawne w "załatwieniu" sprawy. Mnie to specjalnie nie dziwi. Wszak każda "załatwiona" sprawa to jego porażka. On chce być wójtem i wcale nie zależy mu na "załatwianiu" spraw. Dla niego stagnacja to sukces.

Rozumiem to tak. Posiedzenia rady sołeckiej są protokołowane, pan Gamza jako członek rady sołeckiej posiada takowe protokoły i jest nam w stanie udowodnić, czarno na białym, że tak właśnie jest. Panie Gamza, zachęcam pana do opublikowania chociaż jednego protokołu na potwierdzenie pańskiego stwierdzenia. No powiedzmy chociaż z ostatniego posiedzenia rady sołeckiej.
Znając dotychczasową pańską aktywność na forum, zakładam, że pański wpis to kłamstwo.  Jeżeli przedstawi pan takowy protokół to pana przeproszę dużymi literami i postawię flaszkę. Kowboju do dzieła.

362

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ja też się chętnie przyłączę. Flaszka od Pietrka - bezcenna.

363 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-01-09 06:07:48)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Ja też się chętnie przyłączę. Flaszka od Pietrka - bezcenna.

Aj tam, od razu protokoły:) Możecie panowie przyjść na posiedzenie rady. Ostatnio nawet Piotr Dusza się przy szwendał, chociaż stanowczo odmówił kiedyś wejścia do rady. Tym razem był i głos zabierał. Niektórzy uważali, że posiedzenie nagrywał bo w łapkach czymś się bawił:)

Możemy razem radnego przepytać na okoliczność co "załatwił" dla Kobiernic. Ostatnio się zastanawiałem czy przypadkiem ja tendencyjny wobec radnego nie jestem i zapytałem gorącego zwolennika radnego czy on coś wie na ten temat i radny faktycznie dla mieszkańców coś zdziałał. No wiecie panowie, może mi coś umknęło. Sympatyczny pan wydał się zaskoczony i stwierdził, że musi się zastanowić i tak zastanawia się do dzisiaj.

Żeby być obiektywnym to muszę stwierdzić, że za te dwa lata kadencji z inicjatywy radnego namalowano linię ciągłą na drodze krajowej przy blokach oraz były sadzone w parku jakieś drzewka, którym radny chciał nadawać imiona:)

Może coś pominąłem, ale radny wygadany jest, aktywny na forach, a tu milczy. Na zebraniach wiejskich podczas jego przemów nie raz z sali padało "Ignac skończ" bo długo i nie zrozumiale gadał, a tu milczy.

Co do flaszeczki, to możecie panowie zabrać ze sobą, po zebraniu można się nią zająć, ale co byście autami nie jechali bo Pan Małolepszy znów miałby się nad kim pastwić:)

364

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Aj tam, od razu protokoły:)

Tak jak przypuszczałem. Piotr Gamza na potwierdzenie swoich słów ma tylko stwierdzenie: "Aj tam, od razu protokoły". Tak oto oś urzędniczo-gamzowska wytrzymała do pierwszego pytania kontrolnego. Przypuszczam, że biedak nie spał cała noc aby coś napisać o 5:03. Proszę zauważyć jak zeszli do pracy nocnej. Kamila 02:30, Gamza 05:03, zaczynam się obawiać o wasze zdrowie psychiczne.  Oj biedoto, biedoto, nawet skłamać porządnie nie potraficie. Godne pożałowania.

365

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kamila napisał/a:

Jakie były Pana/Pani obietnice wyborcze w czasie kampanii wyborczej?

Ekskluzywny Kozubnik - "Kiedyś to była nasza chluba, dzisiaj te ruiny straszą i są niebezpieczne"- wójt gminy Porąbka Czesław Bułka mówi o samych korzyściach inwestycji. Pojawi się piękny obiekt o podobnym charakterze, ale zbudowany z większym rozmachem zrobiony. Sporo osób znajdzie tam pracę, nie wspominając już o tym, że firmy z naszego regionu też będą mogły odbudowywać ten kurort"- mówi wójt.

13 kwietnia 2012 roku. Wkrótce jednak Kozubnik znów ma tętnić życiem. – Znalazł się inwestor, który chce poddać kompleks rewitalizacji. Wystąpił właśnie o pozwolenie na budowę. Prace powinny ruszyć do jesieni – informuje Bułka. – Dla nas to doskonała informacja, ponieważ liczymy na miejsca pracy – dodaje.

Gmina Porąbka stara się o dofinansowanie projektu budowy kanalizacji. "To jest potężna inwestycja o wartości 80 mln zł. Pracujemy nad wnioskiem. Nabór wniosków będzie na przełomie stycznia i lutego 2012 roku"- mówi gminy Czesław Bułka.

Informacje zaczerpnięte z serwisu internetowego Radia Bielsko oraz stron TPP.

366

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Co do flaszeczki, to możecie panowie zabrać ze sobą, po zebraniu można się nią zająć, ale co byście autami nie jechali bo Pan Małolepszy znów miałby się nad kim pastwić:)

Panem Małolepszym proszę sobie jadaczki nie wycierać. Jeżeli pan popiera koleżkę z pańskiego KWW Rodzina Prawo Wspólnota Sławomira S., radnego, członka komisji rewizyjnej to pańska sprawa. Wstyd jest jednak mieszkańców gminy mających radnego, któremu na tyle brakuje odwagi aby honorowo pożegnać się z mandatem po zatrzymaniu gdy kierował samochodem po wypiciu butelki alkoholu.

367

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jan Małolepszy napisał/a:

Wstyd jest jednak mieszkańców gminy mających radnego, któremu na tyle brakuje odwagi aby honorowo pożegnać się z mandatem po zatrzymaniu gdy kierował samochodem po wypiciu butelki alkoholu.

W świecie opartym na ugruntowanych podstawach prawnych i uniwersalistycznym światopoglądzie oraz ideałach dostępnych i zaakceptowanych przez kolejne pokolenia siadanie za kierownicą w stanie upojenia alkoholowego wydaje się niedopuszczalne. W Polsce jak zauważam mamy do czynienia z fizyczną akceptacją tego niebezpieczeństwa. Takie przyzwolenie połączone jest z usilnym wyparciem faktu, co w moim przekonaniu ujawnia się przeczekaniem do momentu zapomnienia o procederze. Dzięki temu oddala się myśl o poniesieniu konsekwencji za występek. Przyjęcie konsekwencji za jazdę po pijanemu, czyli złożenie mandatu radnego w moim przekonaniu jest podejściem honorowym, ale niepopularnym. Honor utożsamiany jest z naiwnością lub kolokwialnie z „frajerstwem”. Taką mentalność jak zauważam, często wpaja się dzieciom od najmłodszych lat. A najboleśniejszym na to dowodem w mojej opinii jest oczekiwanie prawomocnych wyroków w sprawie zwolnionych nauczycieli, gdzie decyzję podejmie sąd, a nie kompetentny zwierzchnik jednostki administracyjnej. Zachodzi również ogromna obawa, co do konsekwencji jakie dyrektor JST i inne osoby związane z decyzjami o zwolnieniu powinny ponieść. Obawiam się, że schemat może być podobny i o honorowym rozwiązaniu sprawy można już zapomnieć.

368

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jestem mieszkańcem Kobiernic i wiem jak przebiegają posiedzenia rady sołeckiej. Jestem jej członkiem i dziwie mnie niesamowita aktywność pisarska Piotra Gamzy, który gdy trzeba pisać protokół z posiedzenia to mówi, że jest dyslektykiem, pisać nie potrafi. Nie napisał ani jednego. Jest mi wstyd za to, co wypisuje, są to rzeczy nieprawdziwe. Pan Sopiak generalnie na posiedzenia nie chodzi, bo jest obrażony, bo rada sołecka z niewielkich środków, jakie posiada nie chce dać na kolejny samochód strażacki. Pani radna owszem, przyjdzie od czasu do czasu, jedynie pan, Kocemba był na wszystkich posiedzeniach. To, co pisze Gamza o przebiegu posiedzeń jest kłamstwem, przynosi on wstyd mieszkańcom Kobiernic od wielu już lat. Jest znany jako człowiek z nadmiernymi ambicjami uważający, że ma zawsze racje. Teraz nie może przeżyć, że mieszkańcy Kobiernic nie wybrali go na radnego. Jest mi wstyd, że muszę o tym napisać na waszym forum. Dla Piotra Gamzy mam dwie rady. Niech przestanie wypowiadać się w imieniu mieszkańców, bo generalnie reprezentuje siebie i co najwyżej swojego psa i rower. Rada druga, lepiej zrobi jak więcej czasu poświęci chorej żonie.

369 Ostatnio edytowany przez morlinek1 (2013-01-09 17:12:08)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

UPS no to się mleko po raz kolejny rozlało smile

Czyli pozbierajmy fakty:

1. Gdzieś wyczytałem, że mu odśnieżają jego prywatną drogę za gminne pieniądze sad
(może ktoś napisać jaka to droga-ulica?)
2. Jest dyslektykiem i pisać nie potrafi - a na forach gamzoli gaduła jeden smile
3. Rzuca oskarżeniami na każdego (np Kocemba i około 20 mieszkańców - słynna afera drzewna)
4. Jest relatywistą moralnym i prawnym
5. Chce się z kimkolwiek napić flaszkę (proponuję ze Sławkiem N. - już może do bólu )
6. Uwielbia Sopiaka i czuje mięte do DyrA smile
7. Był sztandarowym kandydatem KWW PRW - niekoronowaną tubą propagandową -  kiedyś  po wsiach takie tuby były, a w Czechach jeszcze są. smile
8. Ma psa i rower
9. Nie wybrali go na radnego
10. Jest kłamczuszek i to kolejna osoba potwierdza

Oj panie, panie jeżeli się więcej ludzi z gęsiej krzywdy zapisze na nasze forum może być wesoło smile

Pewno Pietrek zaraz napisze, że to 1 osoba pod 159 nickami pisze bo on tak ma i koniecznie przydupas Kocemby.
A swoja drogą ludzie popatrzcie jakie Pietrek ma proste i ciekawe poglądy na świat.
Jego świat jest liniowy jak kijek
albo piszesz jak on i jesteś Bułkowcem czyli cacy, porządny, dobry, itp
albo piszesz przeciw niemu czyli jesteś przydupasem, kundlem, poplecznikiem Kocemby czyli be, dewastator, rewolucjonista, niszczyciel i wichrzyciel kwintesencja zła wszelkiego.

Nie widzicie tego ludzie??? smile

Nie ma wg włościanina ludzi pośrodku, samodzielnie myślących, są tylko Bułkowcy i antybułkowcy.

Nie ma miejsca dla takich jak ja czy wielu innych.

Pietrek każe nam się określić za kimś to się określam:
Z Piotrem Gamzą i jego kolegami i koleżankami jest mi nie po drodze.
To nie moja bajka - chce żyć normalnie.

Ja wiem to starszy człowiek po przejściach i trzeba mu współczuć smile

370

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kobierniczanin napisał/a:

Jestem mieszkańcem Kobiernic i wiem jak przebiegają posiedzenia rady sołeckiej. Jestem jej członkiem i dziwie mnie niesamowita aktywność pisarska Piotra Gamzy, który gdy trzeba pisać protokół z posiedzenia to mówi, że jest dyslektykiem, pisać nie potrafi. Nie napisał ani jednego. Jest mi wstyd za to, co wypisuje, są to rzeczy nieprawdziwe. Pan Sopiak generalnie na posiedzenia nie chodzi, bo jest obrażony, bo rada sołecka z niewielkich środków, jakie posiada nie chce dać na kolejny samochód strażacki. Pani radna owszem, przyjdzie od czasu do czasu, jedynie pan, Kocemba był na wszystkich posiedzeniach. To, co pisze Gamza o przebiegu posiedzeń jest kłamstwem, przynosi on wstyd mieszkańcom Kobiernic od wielu już lat. Jest znany jako człowiek z nadmiernymi ambicjami uważający, że ma zawsze racje. Teraz nie może przeżyć, że mieszkańcy Kobiernic nie wybrali go na radnego. Jest mi wstyd, że muszę o tym napisać na waszym forum. Dla Piotra Gamzy mam dwie rady. Niech przestanie wypowiadać się w imieniu mieszkańców, bo generalnie reprezentuje siebie i co najwyżej swojego psa i rower. Rada druga, lepiej zrobi jak więcej czasu poświęci chorej żonie.

Wypada ustosunkować się do wypowiedzi kolegi. Po pierwsze o mojej reakcji po wyborach pisałem wcześniej na tym wątku. Po drugie, to że wyrażam własne poglądy piszę po raz nty. Po trzecie ze swoim wstydem niech się każdy obnosi sam. Ja nie piszę, że wstyd mi za radnego Kocembę i jego popleczników. Taka jest demokracja, że każdy może popierać kogo chce.

W Radzie Sołeckiej Kobiernic faktycznie jest osoba, która łyka to co mówi radny jak gęś. Bezkrytycznie i bez uwag. Tego właśnie sympatycznego pana zapytałem "co my mieszkańcy Kobiernic mamy z poczynań radnego?'. Pisałem poprzednio, że wtedy nie potrafił mi odpowiedzieć i nie odpowiedział do dziś. Może teraz przemyśli i odpowie. Jak pisałem wcześniej może coś mi umknęło. Co do radnego Sopiaka, to akurat ja sprzeciwiałem się przekazaniu pieniędzy z puli Rady Sołeckiej dla OSP.

Cóż, teraz nie mam czasu opisać wyczynu radnego pokazującego jaego prawdziwa oblicze. Czas do pracy. Może opiszę to jak wrócę, czyli późno w nocy, To tak, by się kolega sąsiad nie dziwił:)

371

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

   

Tego właśnie sympatycznego pana zapytałem "co my mieszkańcy Kobiernic mamy z poczynań radnego?'. Pisałem poprzednio, że wtedy nie potrafił mi odpowiedzieć i nie odpowiedział do dziś. Może teraz przemyśli i odpowie.

Symptomatyczne, proszę zauważyć : Tego właśnie sympatycznego pana zapytałem "CO MY MIESZKAŃCY KOBIERNIC MAMY Z POCZYNAŃ RADNEGO?" Biedak utożsamił się ze wszystkimi mieszkańcami. Czy to aby nie jakiś symptom? Czy to aby nie wymaga leczenia? No i jeszcze jedno. Już ma wroga. Brawo, bravo bravissimo!!!
Bella bellissima.

372

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Nie wiem czy trafiłem w temat akurat w tym wątku ale mam gorącą prośbę do Radnego Kocemby, żeby spowodował upublicznienie listy podmiotów lub osób którym Wójt Gminy zniósł podatek na rzecz gminy. Myślę, że to może być bardzo ciekawa sprawa. Może się okazać, że Gmina Porąbka to gmina z powieści Orwella. Bo ja już zauważam równych i równiejszych.

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

po2lny napisał/a:

Nie wiem czy trafiłem w temat akurat w tym wątku ale mam gorącą prośbę do Radnego Kocemby, żeby spowodował upublicznienie listy podmiotów lub osób którym Wójt Gminy zniósł podatek na rzecz gminy. Myślę, że to może być bardzo ciekawa sprawa. Może się okazać, że Gmina Porąbka to gmina z powieści Orwella. Bo ja już zauważam równych i równiejszych.

Właśnie wnioskowałem do UG Porąbka o:

- wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem umorzonych kwot i przyczyn umorzenia.

- wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej.

Proszę o udostępnienie tych danych odnośnie roku 2012.

-> zobacz post: http://czaniec.pl/forum/post6779.html#p6779


Może radnym Gminy Porąbka uda się doprowadzić do opublikowania wspomnianych danych przez UG Porąbka, zanim WSA otrzyma skargę.

374

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

po2lny napisał/a:

Nie wiem czy trafiłem w temat akurat w tym wątku ale mam gorącą prośbę do Radnego Kocemby, żeby spowodował upublicznienie listy podmiotów lub osób którym Wójt Gminy zniósł podatek na rzecz gminy. Myślę, że to może być bardzo ciekawa sprawa. Może się okazać, że Gmina Porąbka to gmina z powieści Orwella. Bo ja już zauważam równych i równiejszych.

Gdy pojawia się po2lny od razu robi się ciekawiej. Wykaz podmiotów, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty jest ewidentnym kupowaniem głosów wyborczych. I w związku z tym zadaję  pytanie sobie i szanownym czytelnikom, czy w 2013 roku można jeszcze dotrzeć do danych z roku 2010, gdzie moje przypuszczenie może znaleźć uzasadnienie?

375

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

         
Może radnym Gminy Porąbka uda się doprowadzić do opublikowania wspomnianych danych przez UG Porąbka, zanim WSA otrzyma skargę.


Proszę o odrobinę cierpliwości, dane posiadam lecz tylko w części. Nie otrzymałem danych za 2010 rok a również o nie prosiłem. Sprawa wymaga również komentarza, dane nie pokrywają się z danymi wynikającymi z analizy wykonania budżetu prowadzonej przez RIO w Katowicach. Znajdują się pod linkiem http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?a=2696
Zainteresowanych odsyła do załącznika numer 4 zal_skutki.