226

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

z boku napisał/a:

Czyli mamy proste rozwiązanie wszystkich problemów - całkowita wymiana wszystkich władz w gminie. Proponuje jeszcze wymienić połowę mieszkańców, tę która niewłaściwie głosuje. Dajcie nam władzę, a my zrobimy porządek......ale wybory dopiero co były....
Jakbym słyszał parlamentarnych opozycjonistów.

To jest niezły pomysł bo ja sam uważam że połowa urzędników jest do bani, ale połowa jest OK i myślą poważnie o gminie.

Jest wielu sprawiedliwych w UG ale muszą siedzieć cicho sad Dobrze, że są fora internetowe smile

A "z boku" by chciał żeby nie było opozycji??

To są takie kraje gdzie nie ma:
Syria, Korea Północna, Kuba, Iran, Białoruś,
Podejrzewam, że przyjmują azylantów i można tam pojechać i żyć sobie w spokoju bez opozycji.

do 1989 roku w Polsce też panował jedynie słuszny PZPR smile

Pamiętaj "z boku" ( super nick smile ) że na wybory poszło 40 % społeczeństwa  i też nie wszyscy są za nową-starą władzą !

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

227

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Jest wielu sprawiedliwych w UG ale muszą siedzieć cicho  Dobrze, że są fora internetowe

No i taka z Ciebie Morlinku szemrana opozycja. Ja w opozycji byłem w czasach słusznie minionych kiedy za odmienne zdanie można było, w najlepszym wypadku dostać pałą po plecach, a donos kolegi z pracy kończył się szykanami, a i więzieniem.
Chyba niektórzy tęsknią za taka demokracją, bo jaka to niesprawiedliwość gdy po donosie i kontroli Kurator nie wystąpił do Wójta z wnioskiem
o odwołanie dyrektora, a czujny informator nie dostał nagrody. Jaka to sprawiedliwość, że donos do prokuratury nie skutkuje aresztowaniem tylko prowadzi się ciągnące latami śledztwo. Jaka to sprawiedliwość, że podważa się dowody oskarżenia..... na szczęście jeszcze nie wszyscy zwariowali
i potrafią oddzielić ziarno od plew.

228

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Trzeba zważyć na dwie kwestie.
Jest zasadnicza różnica pomiędzy osobą podejrzewaną a podejrzaną.
Podejrzany to osoba w stosunku do której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów, lub też przesłuchano ją w charakterze podejrzanego.
Osoba podejrzewana (jak sama nazwa wskazuje) to osoba podejrzewana o popełnienie jakiegoś przestępstwa, jednakże na chwilę obecną nie ma jeszcze wystarczających dowodów na przedstawienie tej osobie zarzutów.
Poczekajmy na finał sprawy prowadzonej w prokuraturze,w której bierze się pod uwagę nie tylko uchybienia ale i inne czyny,których kwalifikację prawną określi prokuratura .O ile się orientuję to sprawa dotyczy  art.270 par.1 kk.
Kwestia wyjazdu do Tunezji może być dużo mniej ważna niż finał sprawy,który może zakończyć się przedstawieniem zarzutów.
Sprawa wyjazdu do Tunezji została już  zdiagnozowana  i opisana w czasie kontroli z Kuratorium - jako nadużycie i nie skończyło się to relegowaniem tej Pani z placówki.
Liczę na to,że sprawiedliwości stanie się zadość.
Przypomniało mi się tutaj żartobliwe stwierdzenie z filmu Sami Swoi "...sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie...".

229

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

zatroskany napisał/a:

Poczekajmy na finał sprawy prowadzonej w prokuraturze,w której bierze się pod uwagę nie tylko uchybienia ale i inne czyny,których kwalifikację prawną określi prokuratura .O ile się orientuję to sprawa dotyczy  art.270 par.1 kk.


Zatroskany, wychodzi na to, że jesteś dobrze poinformowany, może coś bliżej. Nie znam się na kodeksach. Czy sprawa dotyczy wiadomej osoby?

230

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

To co powiedziałem,to moje podsumowanie wynikające z informacji zawartych w wątku.

231

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Przeczytałem kilkukrotnie zalecenia pokontrolne. A teraz rozsiadłem się wygodnie i skupiam się na

z boku napisał/a:

Jaka to sprawiedliwość, że podważa się dowody oskarżenia..... na szczęście jeszcze nie wszyscy zwariowali i potrafią oddzielić ziarno od plew.

Ja zwariowałem i pomieszałem wiadra z ziarnami i plewami. Proszę wskazać fragmenty protokołu, w których podważa się skargę. Z zaleceń wynika jednoznacznie, że skarga jest zasadna. Mówmy o tym. Rozważania nad sednem wywołanych tematów sprawia w Polsce ból. Królują frazesy mowa o niczym.
Sławek popełnił tylko jeden błąd, który zaważył na konsekwencjach kontroli – skargę złożył za późno. Dlaczego dopiero w kwietniu? Nie wiem. Nie zmienia to jednak faktu, że organizacja pracy firmowana przez dyrekcję gimnazjum jest miernej jakości. I taka marność organizacyjna odpowiada włodarzom gminy. A wszyscy, którzy mamy znacznie większe wymagania i oczekiwania nie doczekamy się zadowolenia z organizacji miejsca, w którym żyjemy. Zwycięża marność.

232

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

I taka marność organizacyjna odpowiada włodarzom gminy. A wszyscy, którzy mamy znacznie większe wymagania i oczekiwania nie doczekamy się zadowolenia z organizacji miejsca, w którym żyjemy. Zwycięża marność.

Jaki pan taki kram.
Marność organizacyjna wynika ze stylu zarządzania gminą przez wójta a właściwie brakiem zarządzania.
Wystąpienie radnego Kocemby z wnioskiem o audyt wywołało  w gminie burzę. Przypomnijcie sobie kto był za, a kto przeciw.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

233

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Zatroskany, a może zatroskana widać, że jest dobrze poinformowany, nawet zna nr paragrafu....... taka wiedza płynie z wezwania na przesłuchanie w prokuraturze?

"...sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie...".

mówiąc te słowa babcia wręczyła Pawlakowi granaty, mam nadzieję, że Zatroskany nie nawołuje do rozwiązań siłowych, ktoś może poczuć się zastraszony....

Wieszczu - czy ja podważam zasadność skargi? kontrola się odbyła wydano zalecenia, które zrealizowano (przeczytaj odpowiedź Pani Dyrektor do kuratorium) realizacja zaleceń została ponownie skontrolowana, nie wydano nowych zaleceń i po sprawie.
Pan Sławomir popełnił pewnie nie jeden błąd i pomyłkę, niektóre pewnie celowo. Jak np. tą z oskarżeniem o niezgodne z regulaminem świadczeń socjalnych pobraniem pieniędzy na wyjazd. Słyszałem, że Pan Sławomir powołał się na regulamin który powstał rok po wycieczce!!!???

życzę wszystkim miłego weekendu

234

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

z boku napisał/a:

Wieszczu - czy ja podważam zasadność skargi? kontrola się odbyła wydano zalecenia, które zrealizowano (przeczytaj odpowiedź Pani Dyrektor do kuratorium) realizacja zaleceń została ponownie skontrolowana, nie wydano nowych zaleceń i po sprawie.
Jak np. tą z oskarżeniem o niezgodne z regulaminem świadczeń socjalnych pobraniem pieniędzy na wyjazd. Słyszałem, że Pan Sławomir powołał się na regulamin który powstał rok po wycieczce!!!???

Dyskutowanie z ludzmi, którzy wiedzą lepiej jest w zasadzie niemożliwe, niemniej spróbować można.
Odnośnie kontroli, została zamieciona pod dywan z nadzieją, że je ludzkie oko nie zobaczy. Zobaczyło. Po takiej kontroli wójt powinien przynajmniej sprawdzić jak to wygląda w innych szkołach. Sprawdził? Nikt o tym nie wie.
Fundusz  socjalny. Czy ktoś widział, komuś został przedłożony, opublikowany regulamin opatrzony pieczęcią szkoły  z naniesioną liczbą dziennika? Nikt nie widział. W szkołach również obowiązują przepisy w zakresie prowadzenia dokumentacji.
Czy wypłata z funduszu była zasadna? Wiążącej odpowiedzi nie ma, ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych oraz dostępne komentarze mówią co innego.
Protokół pokontrolny mówi o udzielonych nauczycielom urlopach bezpłatnych. Nauczyciele jednak otrzymali za ten czas wynagrodzenie. Być w Tunezji i jednocześnie w szkole się nie da. Ktoś więc poświadczył nieprawdę.Do obowiązków dyrektora szkoły należy przekazywanie stosownych dokumentów do GZOAS celem dokonania stosownych potrąceń. Pani dyrektor tego nie uczyniła. Pytanie. Czy stosowne pisma o udzielenie urlopu bezpłatnego zostały napisane przez nauczycieli? Jeżeli zostały napisane to powinny być zadziennikowane i przekazane za pokwitowaniem do pani Koniorczyk. Pani Koniorczyk ich nie otrzymała, więc co się z nimi stało? Czy podobnie jak w przypadku księgi zarządzeń ma je poszukiwać policja?
Wynagrodzenia wypłacane nauczycielom to środki publiczne, społeczeństwo ma więc prawo wiedzieć co się z nimi dzieje.
Napływające informacje o wezwaniach, przesłuchaniach, paragrafach i to wszystko w kontekście szkoły w Kozubniku są niepokojące i świadczą o tym, że ciąg dalszy nastąpi. Co  jest przedmiotem postępowania wie doskonale pani Koniorczyk, przesłuchani dotychczas nauczyciele oraz pani dyrektor, wie zapewne rónież wójt i niektórzy radni, chociażby pan Wawak. Ja nie wiem, myślę jednak, że we właściwym czasie się dowiem.

Stwierdzenie więc " ... i po sprawie." jest raczej truizmem, oczekiwaniem, bagatelizowaniem, może znalazłoby się jeszcze kilka określeń.
W tej sprawie skłaniam się ku idei szkiełka i oka a nie wiary. Wiara w naszej gminie zawodzi. Na własne uszy słyszałem jak wójt kłamał na zebraniu wiejskim.

235

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Przeczytanie KONTROLE  w BIP gimnazjum jest obowiązkowe dla forumowiczów. Bardzo "literacko płodna" jest A. Walusiak. Chyba za to dostała nagrodę wójta w ubiegłym roku ( po skandalu Tunezji, kontroli kuratorium, P. Wójt swojej koleżance z piaskownicy daje kasę, na otarcie łez) . W BIP PRZEKŁAMANIA  ... WYBIELANIE SIĘ ...PLUCIE NA NAUCZYCIELI .....NIEŁADNIE .....WSTYD PANI DYREKTOR -  MORALE UPADA...czuje się  już pani zdemoralizowana władzą ?????? władzą którą zdobyła pani w sposób niegodny!!!!!!!  tym większy WSTYD I DEMORALIZACJA !!!!!!

236

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

BOLLES umiesz czytać ze zrozumieniem ?
Postaraj się, to nie jest zbyt wielki wysiłek, tylko TROCHĘ chęci ! ! !

237

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Pani dyrektor Anna Walusiak usiłuje prowadzić ze mną dysputę na odległość. W swoich wyjaśnieniach pisze tak: " W związku z powyższym przytoczone przez pana radnego Ignacego Kocembę informacje o nadużyciach nauczycieli z Publicznego Gimanazjum w Porąbce są nieuzasadnione. "

Pani dyrektor,  przyzwoitość powinna pani podpowiedzieć, że moje zastrzeżenia  nie odnoszą się do wszystkich nauczycieli z gimnazjum tylko do pani i ewentualnie do tych osób, które powinny się wykazać stosownym rozsądkiem i do Tunezji, po tygodniowej przerwie spowodowanej powodzią po prostu nie pojechać. Nie są to więc wszyscy nauczyciele, ugólnienie więc użyte przez panią jest niedopuszczalnym nadużyciem.
Jeżeli chodzi o regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych z 2010r. Na stronie internetowej szkoły poprzedniej jak i obecnej takiego dokumentu opatrzonego pieczęcią i stosowną liczbą dziennika, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie, brak.
Pani dyrektor zabrakło również odwagi aby na stronie internetowej umieścić treść pisma Kuratorium Oświaty w Katowicach z dnia 08. 04.2011.  Co więcej, w piśmie skierowanym do wójta stwierdza " Kopia protokołu zawiera tylko te treści, które dotyczą okoliczności wyjazdu na wycieczkę do Tunezji." Pani dyrektor, mleko się rozlało, niejako przewidując takie postępowanie opublikowałem całe wystąpienie otrzymane z KO w Katowicach. Dalsze ukrywanie jego treści jest zwykłą obłudą.
Nadal pozostaje niewyjaśnione dlaczego nauczyciele, bez względu na to czy do Tunezji pojechali na wycieczkę czy na wczasy, za czas nieobecności otrzymali wynagrodzenie. Dla pani Koniorczyk powodem wypłaty pełnego wynagrodzenia jest brak stosownych dokumentów. Dokumenty powinna przekazać pani dyrektor.
Treść opublokowanych dokumentów na stronie BIP szkoły jest dalszym przykładem mataczenia, zamiatania pod dywan, zaklinania rzeczewistości.

238 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-02-26 14:50:09)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

XXYYZZ napisał/a:

BOLLES umiesz czytać ze zrozumieniem ?
Postaraj się, to nie jest zbyt wielki wysiłek, tylko TROCHĘ chęci ! ! !

Wypowiedzi oparte na złośliwości dyskwa;ifikują autora. Gdzie na  BIP są zalecenia pokontrolne? Nie warto ich wpisywać, z powodu niekorzystnego wydźwieku wobec dyrekcji? BIP wyjątkowo tendencyjny.  Proszę porównać z innymi BIP gmionnych placówek oświatowych. znaleźć mozna kontrole, po których nie ma żadnych zaleceń. Z tego wniosek, że zalecenie jest żądaniem naprawienia błędu, niefrasobliwości lub zwykłego łamania prawa jak w przypadku najbardziej znanego w gminie gimnazjum.

Mamy dwa zwalczające się obozy. Bez ingerencji prokuratury lub kuratorium nie da się sprawy rozwikłać. Tym bardziej, że zauważam wyraźne działania zwane mataczeniem. Zalecany jest pospiech, by gremium próbujące zrobić ze społeczeństwa idiotów, miało na to jak najmniej czasu.

239 Ostatnio edytowany przez pachnący (2012-02-27 21:41:34)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

XXYYZZ napisał/a:

BOLLES umiesz czytać ze zrozumieniem ?
Postaraj się, to nie jest zbyt wielki wysiłek, tylko TROCHĘ chęci ! ! !

Czytaj ze zrozumieniem zalecenia pokontrolne Mam znajomą dyrektorkę i po przeczytaniu tych zaleceń stwierdziła że powinna się podać do dymisji

240

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Nie wierzę w żadne słowa padające z ust dyrekcji najbardziej znanego w gminie gimnazjum oraz z ust inspirowanych naganiaczy chaosu. Dzieki sąsiedniemu wątkowi o BIP powstał takowy na ciągle „makabrycznie oszczędnej w środki artystycznego wyrazu” stronie gimnazjum. Niejako śmiejąc się wszystkim w twarz – czego się czepiacie, przecież BIP szkoły pęka w szwach. A wtajemniczeni czytelnicy pękają ze smiechu nad tak nieudolną próbą zatuszowania swoich niekompetencji.

A wpis

z boku napisał/a:

Słyszałem, że Pan Sławomir powołał się na regulamin który powstał rok po wycieczce!!!???

jest szyderstwem z ludzkiej inteligencji. Czy regulaminy w decydujący sposób wpływające na funkcjonowanie zakładu pracy można dowolnie zmieniać w zależności od koniunktury?  Widocznie w najbardziej w gminie znanym gimnazjum tak. Ile jeszcze dokumentów będzie zafałszowanych, by maluczkim udowodnić nieistniejące racje?  Radny Kocemba niespiesznie, ale uchyla nam rąbka wszelkich niechlubnych tajemnic. A ile jest ich naprawdę nie dowiemy się pewnie nigdy. W Radzie Gminy zapewne jest zbyt wielu „kumpli z drewnianą łyżką”, którzy nie pozwolą skrzywdzić sąsiadkę z kołyski obok.  Bardzo trafnie określił to Bolles

Bolles napisał/a:

WSTYD PANI DYREKTOR -  MORALE UPADA...czuje się  już pani zdemoralizowana władzą ?????? władzą którą zdobyła pani w sposób niegodny!!!!!!!  tym większy WSTYD I DEMORALIZACJA !!!!!!

Intrygują mnie częste  wtrącenia dotyczące okoliczności w jakich swoje stanowisko dyrekcja, zdobyła w sposób niegodny. Co to oznacza? Czy ktoś się orientuje o co chodzi?

241

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

Radny Kocemba niespiesznie, ale uchyla nam rąbka wszelkich niechlubnych tajemnic.

Dochodzenie do wiarygodnych informacji w naszej gminie jest generalnie dość trudne. W tej sprawie nie jest inaczej. Zamieciona pod dywan, stała się jednak przedmiotem publicznej dyskusji. Najgorsi są więc ci co o niej przypomnieli, ja również. Niech tak będzie. Sprawa zarządzania GP w Kozubniku i wykorzystania środków publicznych wymaga jednak jeszcze wiele trudu, opór materii jest wielki.
Czytając po raz kolejny wyjaśnienia pani dyrektor zwróciłem uwagę na niesłychanie agresywną retorykę. W piśmie do pana Andrzeja Rafy z dnia 15.04.2011 r. pisze tak " W drodze wyjaśnienia dodam, że  jeszcze raz dokładnie przeanalizował braki wpisów w dziennikach lekcyjnych i doszłam do wniosku, że jest to prowadzona w sposób perfidny działalność dywersyjna określonej grupy nauczycieli..." Za Wikipedią podaję czym jest dywersja.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dywersja napisał/a:

Dywersja – niszczące działanie wojenne na zapleczu, element z arsenału walki mający na celu odwrócenie uwagi przeciwnika. Działanie z ukrycia w celu osłabienia obronności lub gospodarki nieprzyjaciela w czasie wojny czy też wrogiego państwa w czasie pokoju. Dezorganizacja sił przeciwnika, polegająca na niszczeniu lub uszkadzaniu sił zbrojnych wroga.

Ludzie,  jaki to jest język, czy w szkole prowadzona jest wojna? Braki wpisów w dziennikach to w dużej mierze zajęcia " według specjalnego rozkładu" realizowane również przez nauczyciela świetlicy bodajże spokrewnionego z panią dyrektor. Nic z tego nie rozumiem. Jestem za głupi aby to pojąć, moje wykształcenie, dyplom z zarządzania, doświadczenie zawodowe i życiowe to wszystko mało. Bez pół litra nie rozbierjosz jak mawiają niektórzy.

242

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

odpowiedź dla wieszcza
Bulinek napisał "Sprawą o charakterze bezprecedensowym są napływające informacje co do sposobu mianowania pani Anny Walusiak na stanowisko dyrektora szkoły. W TEJ SPRAWIE PROKURATURA W ŻYWCU PROWADZI DOCHODZENIE" - Dyrekcja ma zarzut z art.270&1 kk. - można doczytać sobie na Wikipedii. Literatura prosta, oczywista, zaznajomić się trzeba. Sprawę prowadzi policja, wszystkie osoby związane ze sprawa dokonują zeznań. Jest to sytuacja stresująca  dla człowieka, który wie, że robi to za dyrekcję, dla dyrekcji , w imię  dyrekcji, dla sławy dyrekcji, dla zwycięstwa dyrekcji, jednak na wstępie zostaje powiadomiony, że ma obowiązek mówienia prawdy, a składanie fałszywych  zeznań będzie karalne. i bańka mydlana pęka. MUSI POWIEDZIEĆ PRAWDĘ, która już taka oczywista dla dyrekcji nie jest. . .

243

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Bolles napisał/a:

Bulinek napisał "Sprawą o charakterze bezprecedensowym są napływające informacje co do sposobu mianowania pani Anny Walusiak na stanowisko dyrektora szkoły. W TEJ SPRAWIE PROKURATURA W ŻYWCU PROWADZI DOCHODZENIE" - Dyrekcja ma zarzut z art.270&1 kk. -

A to ciekawe. Na BIPie szkoły informacji brak. Przytoczony przepis brzmi tak:
Art. 270.
§ 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czy Bolles wie kiedy "dyrekcja" tem zarzut usłyszała?

244

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Zasady zatrudniania nauczycieli w szkołach i placówkach oświatowych

Samorzad.infor.pl
2011-04-29

Szczegółowe warunki, jakie musi spełniać kandydat do pracy na stanowisku nauczyciela określone zostały w art. 10 ust. 5 Karty Nauczyciela. Przepis ten na pierwszy rzut oka odnosi się wyłącznie do przesłanek zatrudnienia nauczycieli mianowanych i dyplomowanych na podstawie mianowania, ale 4 spośród wymienionych w nim 6 warunków zatrudnienia, musi spełniać każdy, kto chce pracować na stanowisku nauczyciela
3.    Postępowanie karne, dyscyplinarne lub o ubezwłasnowolnienie

Przesłanka zatrudnienia nauczyciela określona w tym punkcie ma charakter negatywny. Przeciwko osobie, która stara się o zatrudnienie na stanowisku nauczyciela, nie może toczyć się postępowanie karne, dyscyplinarne lub o ubezwłasnowolnienie.

Postępowanie karne obejmuje dwie fazy: ad rem i ad personam. W pierwszej fazie postępowanie toczy się „w sprawie”, tzn. ustala się, czy przestępstwo miało miejsce, ustala się krąg podejrzanych. W następnej fazie toczy się już przeciwko konkretnej osobie, gdy pierwsza faza uprawdopodobni sprawcę przestępstwa (jest już podejrzany i są mu przedstawione zarzuty). Przeszkoda zatrudnienia na stanowisko nauczyciela zaistnieje dopiero w tej drugiej fazie, w momencie kiedy danej osobie zostaną przedstawione zarzuty. Dopiero wówczas można powiedzieć, że postępowanie karne toczy się przeciwko komuś.

Postępowanie dyscyplinarne toczy się przeciwko nauczycielowi od chwili postanowienia właściwej komisji dyscyplinarnej o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego. Również w tym przypadku samo podejmowanie czynności wyjaśniających przez rzecznika dyscyplinarnego nie stanowi przeszkody zatrudnienia na stanowisko nauczyciela. Przeszkodą tą będzie dopiero postanowienie komisji dyscyplinarnej o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego przeciwko nauczycielowi.

W jakiej fazie więc jest to postępowanie ? Ad rem czy ad personam?
Bo jeżeli nie wolno zatrudnić zwykłego nauczyciela z postawionymi zarzutami to chyba tym bardziej nie dyrektora!!

Czy w takiej dwuznacznej sytuacji Czesław Bułka nie powinien wysłać pani na urlop bezpłatny do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości?

Wiem, że dopóki komuś nie udowodni się winy jest niewinny ale czy nie zachodzi tu obawa mataczenia lub presji dyrektora wobec podwładnych będących światkami w sprawie?

Za dużo wątpliwości, a za mało faktów sad

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

245

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

BIP szkoły jest skarbnicą informacji o planach, i koncecjach. I tak wyszczególniona jest  „KONCEPCJA PRACY GIMNAZJUM im. Jana Pawła II W Porąbce  NA LATA 2011 – 2013”
Podrozdział WIZJA SZKOŁY z interesującą na te czasy treścią:
Szkoła naszych marzeń to taka, w której:
§ Panuje życzliwa i bezpieczna atmosfera oparta na wysokiej kulturze osobistej pracowników szkoły, uczniów i rodziców, wzajemnym szacunku, akceptacji, pomocy     i współdziałaniu.
§ Dyrektor tworzy właściwą atmosferę pracy, jest konsekwentny w postępowaniu i sprawiedliwy. Potrafi sprawnie zarządzać szkołą, wspiera pracowników szkoły w ich pracy, umie rozwiązywać konflikty. Jest dobrym gospodarzem. Stanowi wzór do naśladowania dla swoich pracowników i uczniów.
...................................................................................................................................................
Jak jest :???
&  Koncepcje, wizje ,marzenia są mżonką , gdyż w szkole naszych marzeń panuje mało życzlia atmosfera, nie jest oparta na wysokiej kultury osobistej praconików szkoły, uczniów, rodziców , z trudnością  i wybiórczo wzajemnie się szanujemy i akceptujemy, pomoc współdziałaniu jest bardzo indywidualna, 
& Dyrektor nie tworzy właściwej  atmosferę pracy, jest niekonsekwentny w postępowaniu i niesprawiedliwy. Niepotrafi sprawnie zarządzać szkołą, nie wspiera wspiera pracowników szkoły w ich pracy, nie umie rozwiązywać konfliktów. Jest złym  gospodarzem. Nie stanowi wzoru do naśladowania,  dla swoich pracowników i uczniów.

246

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Powoli, acz skutecznie dochodzimy do sedna sprawy. Z pewnością nie znamy większości faktów, lecz po odcedzeniu wszelkich fekaliów, które przewinęły się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy mamy to, oco naprawdę chodzi w sporze w najbardziej znanym gimnazjum w gminie. Mamy radosne podrabianie szkolnych dokumentów, mamy prawdziwą eksterminację podwładnych prezentujących odmienny punkt widzenia, mamy nieporadnośc w zarządzaniu szkoła, sprzeniewierzenie się etyce nauczycielskiej oraz prokuratorskie zarzuty. Dlatego przez te wszystkie tygodnie tyle jałowych dyskusji, oskarżeń. A prawda sobie przycupnęła gdzieś bezpiecznie i teraz wyszła na światło dnia powszedniego. Wszystkie bajki byłych uczennic, iksów igreków, włościan i innych zboków wróciły do bajek. Teraz wiemy o co rozbija się kopie, a spod pieknych atłasowych szat, w które przyoblekli się nasi w większości radni – nieporadni wyłazi coraz więcej golizny.
Liczę na to, że strefy wpływów zaczynają pekać, układy wzajemnych zalezności i kumoterstwa padną jeden po drugim.
A swoją drogą. Tak myślę sobie, że pracownicy najbardziej znanego w gminie gimnazjum musza być wybitnymi fachowcami w swoich dziedzinach. Tyle nieprawości, a oni najlepsi w gminie. Apeluję do wszystkich gimnazjów w gminie. Wyjezdzajcie na wczasy do zamorskich krain, stresujcie się nawzajem i walczcie ze sobą, podrabiajcie dokumenty, łamcie prawa i rozporządzenia, nie przeprowadzajcie lekcji albo róbcie je na pieszych wycieczkach, a tylko wtedy macie szanse na doścignięcie wyników egzaminów najbardziej znanego gimnazjum w gminie.
A co będzie, gdy zapanuje tam spokój i harmonia?

247

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

nkarta napisał/a:

Jak jest :???
&  Koncepcje, wizje ,marzenia są mżonką , gdyż w szkole naszych marzeń panuje mało życzlia atmosfera, nie jest oparta na wysokiej kultury osobistej praconików szkoły, uczniów, rodziców , z trudnością  i wybiórczo wzajemnie się szanujemy i akceptujemy, pomoc współdziałaniu jest bardzo indywidualna, 
& Dyrektor nie tworzy właściwej  atmosferę pracy, jest niekonsekwentny w postępowaniu i niesprawiedliwy. Niepotrafi sprawnie zarządzać szkołą, nie wspiera wspiera pracowników szkoły w ich pracy, nie umie rozwiązywać konfliktów. Jest złym  gospodarzem. Nie stanowi wzoru do naśladowania,  dla swoich pracowników i uczniów.

No nie wiem, zdecydowana większość radnych ma odmienne zdanie, dali temu wyraz na posiedzeniu połączonych komisji Rady Gminy.
Ja, ja mam wiele pytań na które poszukuję odpowiedzi. Np. gdzie jest opatrzony pieczęcią z liczbą dziennika korespondencyjnego, z dołączoną listą osób, które się z nim zapoznały, regulami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych PG im JP II w Porąbce? Z innej beczki. Dlaczego nauczyciele, którzy byli na wycieczce jak twierdzi pani dyrektor, za czas bezpłatnego urlopu otrzymali wynagrodzenie? Co się stało z wniesionymi na piśmie prośbami o udzielenie urlopu bezpłatnego? Czy pani Wawak te prośby zadziennikowała, naniosła stosowną liczbę? Dlaczego nie zostały przekazane go GZOAS? Czy można być na urlopie bezpłatnym i pobierać wynagrodzenie? A może pani dyrektor składając wyjaśnienia w czasie kontroli nie powiedziała całej prawdy. Dlaczego kontrolujący nie napisali, że nauczyciele bedąc w Tunezji byli równocześnie w pracy? Czyżby ktoś ten fakt skutecznie ukrył? Kto udzielał wyjaśnień kontrolującym?
Na te i inne pytania ktoś będzie musiał odpowiedzieć.

248

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

Wszystkie bajki byłych uczennic, iksów igreków, włościan i innych zboków wróciły do bajek.

Wiele na tym forum się mówi o BIP. Pewnie słusznie chociaż cały czas się zastanawiam kto i po co tam zagląda, no nie istotne. Ja zadałem dwa pytania do pana Kubisia i pana Kocemby. Nie mam odpowiedzi. Cóż wydaje mi się, że ten BIP ma działać w jedną stronę:(

Przypomnę pytania.
1. Co się stało, że po załatwieniu sprawy wypływa ona powtórnie po roku i na tym i na kobiernickim forum?
2. Czy ma to coś wspólnego z akcją pana Kocemby w sprawie zaoszczędzenia 5000 zł na każdym uczniu gimnazjum w Kozubniku?

Zenon wcześniej napisał o audycie i radnych, którzy głosowali za. Tak, wrócimy pewnie do tej sprawy i pogadamy o tym jak można walnąć w swoich wyborców, ale to inny temat.

Wracając do tego wątku. Wieszczu nazwał mnie zbokiem dlatego, że pytam. Zenonie, pomyśl o tym.
Obawiam się, że gdyby dopuścić wieszcza do władzy, pierwszą inwestycją gościa byłby pręgierz, w dyby też można by zainwestować. Fajnie wydobywa się zeznania wyrywając paznokcie a co najważniejsze zawsze usłyszy się to co chce się usłyszeć. Drogi wieszczu, czasy ferowania wyroków przez znudzony tłum się skończyły a nazywały się średniowieczem. Geniuszami tego systemu byli inkwizytorzy, oni zawsze na przesłuchaniu słyszeli to co było im potrzebne!

Piszesz o atmosferze w szkole. Człowieku, zacznij kapować na kumpli z pracy i się tym publicznie chwal, zobaczysz jaka powstanie atmosfera. Fakt, za atmosferę a pracy odpowiada szef. Zapytaj swojego co by w takiej sytuacji z tobą zrobił? Kumple już byli, urwali by ci jaja a szef wylał na zbity pysk. W szkole nie da się tak zrobić, chociaż z twojego punktu widzenia pewnie szkoda:(

249

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Przypomnę pytania.
1. Co się stało, że po załatwieniu

U Włościanina słowo klucz to ZAŁATWIENIE nie wyjaśnienie lecz załatwienie czyli zamiecenie pod dywan tak aby nikt się o tym nie dowiedział.

Wszyscy mieli być zadowoleni nikt nic nie wie cicho sza bo sprawa jest "załatwiona"

Pewnie dla Włościanina słowo praworządność i uczciwość to jakieś słowa z innej bajki zupełnie nie pasujące do naszej gminnej rzeczywistości.

Wloscianin napisał/a:

Piszesz o atmosferze w szkole. Człowieku, zacznij kapować na kumpli z pracy i się tym publicznie chwal, zobaczysz jaka powstanie atmosfera. Fakt, za atmosferę a pracy odpowiada szef. Zapytaj swojego co by w takiej sytuacji z tobą zrobił?

A co by zrobił Pan Włościanin gdyby jego szef gnębił go w pracy, poniżał i traktował jak g**no? Uśmiechałby się i dalej dawał sobą pomiatać w imię zajebis****** atmosfery w pracy?

Społeczność lokalna chce znać odpowiedź dlaczego jednym wolno więcej a drugim nic, dlaczego wybrańcy mają pracę w gminie, mieszkania służbowe za półdarmo, niskie czynsze najmu lokali gminnych a mieszkańcy znowu wyższe podatki i opłaty za ścieki.
To chyba nie jest nienormalne, że ludzie mają dosyć tego wszystkiego i chcą wiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej.
Ludzie mają prawo do informacji, jawnej, uczciwej i znać swoje prawa.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

250

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Ja zadałem dwa pytania do pana Kubisia i pana Kocemby. Nie mam odpowiedzi. Cóż wydaje mi się, że ten BIP ma działać w jedną stronę:(

Nie wydaje ci się. BIP istotnie działa w jedną stronę.
Wg ustawy o dostępie do informacji publicznej, Biuletyn Informacji Publicznej to ujednolicony systemu stron w sieci teleinformatycznej. Z kolei  Słownik języka polskiego Wydawnictwa PWN podaje, że biuletyn to serwis informacji prasowych lub informator o działalności jakiejś instytucji, towarzystwa naukowego itp. Wiadomo więc z czym mamy do czynienia mówiąc o BIP.

Jak zadasz pytanie pani Frani albo panu Władkowi z gminy to ich odpowiedź nie zostanie opublikowana w BIP. Teoretycznie to możliwe, ponieważ ustawa o dostępie do informacji publicznej wskazuje jedynie wymagane minimum informacji, którą muszą zostać zamieszczone w BIP. W zdaniu drugim w art. 8 ust. 3 ustawy ustawodawca zastrzegł, że podmioty prowadzące BIP mogą na swych stronach udostępniać również inne informacje publiczne. Wychodząc poza ustawowe minimum, podmiot może z własnej inicjatywy wzbogacić swoją stronę BIP o takie informacje, których publikacja leży w interesie publicznym, zaspokaja potrzeby obywateli i ich wspólnot, wspiera rozwój społeczeństwa obywatelskiego lub przyczynia się do polepszenia działalności podmiotu udostępniającego informacje. Z punktu widzenia interesu informacyjnego obywatela jest to nawet wskazane.

Nie ma się co spodziewać po wójcie, że zrobi coś co leży w interesie publicznym, zaspokaja potrzeby obywateli ...

Wloscianin napisał/a:

Wiele na tym forum się mówi o BIP. Pewnie słusznie chociaż cały czas się zastanawiam kto i po co tam zagląda, no nie istotne.

A właśnie, że istotne. Informacja musi być choćby dlatego żeby dowiedzieć się, że wójt przedłożył radnym do przegłosowania uchwałę w sprawie wykupu dwóch działek w Czańcu oznaczonych numerami 248/18 i 1250/4.
Patrz punkt VII 6 a) proponowanego porządku obrad XIII SESJA RADY GMINY PORĄBKA z dnia 21 lutego 2012 r.:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5481&Nr=1&ident=10199

Niby nic takiego. Wykup jak wykup, takich  wiele. Przypuszczam, że radni mogli nie wiedzieć za czym głosują.
Gdyby jednak wójt zamieścił uzasadnienie projektu uchwały każdy mógłby dowiedzieć się, że działki te, choć nie są własnością gminy, zostały w ramach rewitalizacji centrum Czańca pokryte kostką - są obecnie częścią publicznych parkingów. Cudowne przemienienie!?

Można więc postawić pytania.
1) Jak to jest, że inwestycja finansowana ze środków publicznych powstaje na prywatnym gruncie bez zgody, ba wiedzy jego właściciela.
2) Czy tym razem również dojdzie do ugody?
3) Ile kasy wyparuje ze skarbca gminy?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.