251

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Wieszczu nazwał mnie zbokiem dlatego, że pytam.

Bardzo cenię sobie rozmowy z ludźmi, których uważam za mądrzejszych od siebie. Takie doświadczenie wzbogaca mnie wewnętrznie, pozwala „pięknie różnić się”, a nie tak zwyczajnie po Polsku kłócić do pierwszej kropli krwi. A może ostatniej. Starannie dobieram sobie znajomych, może przyjaciół, aby w rozmowach nie przekroczyć cienkiej linii absurdu.  Staram się sumiennie uczestniczyć w rozmowie, zachowując swoje przekonania. Trudno mnie sprowadzić do poziomu moich adwersarzy. Z tego powodu nie mają oni wiekszych szans na pokonanie mnie doświadczeniem.

Panie Wloscianin. Gdy uruchomi Pan stronę dowolnego wątku na forum, to w centralnej części znajduje się tekst wypowiedzi. Nadąża Pan? Po lewej stronie, to ta gdzie bije serce, mniemam, że Pan ma serce, w kolorze niebieskim mamy tzw. (może w całości – tak zwany) nick, czyt. nik. Jednym z nich jest „z boku” - ( super nick  ) jak stwierdził Morlinek. Nie pogubił się Pan?  Cytat „i innych zboków” miał w sarkastyczny sposób wyrazić zupełny brak aprobaty dla pogardliwych słów wyrażanych przez osobę chowającą się za nickiem „z boku”. To taka drobna uszczypliwość, której nie raczył Pan zrozumieć. Żywię nadzieję, iż to wyjaśnienie wyczerpuje Pana wątpliwości. Uprzedzam, że nie podejmę z Panem rozmowy na żaden temat, z powodu… Proszę ten post zacząć czytać od początku.

252

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Drogi Panie Piotrze. Porozmawiajmy jak równy z równym, bo przecież jesteśmy podobnego wzrostu. Choć korci mnie ten wręcz przeintelektualizowany sarkazm, jakim operuje wieszczu. Jednak mistrzowi nie dorównam.

Wloscianin napisał/a:

Cóż wydaje mi się, że ten BIP ma działać w jedną stronę:

To prawda. Na BIP-ie gimnazjum odnajdziemy cztery pisma, które dowodzą spisku przeciwko p. dyr. Walusiak. Ponieważ ten system działa w jedną stronę, nie można umieścić żadnych wyjaśnień, sprostowań. Ale mamy forum. Ponieważ i Pan, i wielu innych sprowadziło mnie do poziomu glisty tarzającej się w odchodach szlachetnie urodzonych nic mi już więcej nie zaszkodzi. Dlatego chcę zadać Panu pytanie. Czy jest Pan zainteresowany moim komentarzem do pism, wyjaśnień i protokołu zamieszczonych na gimnazjalnym BIP-ie? Ma Pan szansę otrzymać informację zwrotną. A za słowa…

Wloscianin napisał/a:

Piszesz o atmosferze w szkole. Człowieku, zacznij kapować na kumpli z pracy i się tym publicznie chwal, zobaczysz jaka powstanie atmosfera. Fakt, za atmosferę a pracy odpowiada szef. Zapytaj swojego co by w takiej sytuacji z tobą zrobił? Kumple już byli, urwali by ci jaja a szef wylał na zbity pysk. W szkole nie da się tak zrobić, chociaż z twojego punktu widzenia pewnie szkoda:

…będzie miał Pan okazję mnie przeprosić. Jeśli tylko zechce Pan zrozumieć, co poeta ma na myśli. Pozdrawiam.

253

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

A dlaczego na BIP gimnazjum nie ma zaleceń pokontrolnych wystawionych przez kontrolę z kuratorium? Dyrekcja nie ma ochoty podzielić się z rodakami prawdy o sobie?Czy ta koszmarna strona internetowa nadal będzie zaśmiecać nasz stary poczciwy net?

254 Ostatnio edytowany przez nkarta (2012-03-02 22:16:58)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Co się stało, że po załatwieniu sprawy wypływa ona powtórnie po roku i na tym i na kobiernickim forum?

A jaki czas jest dobry? 17 września 2010, 24 grudnia 2011, czy 23 stycznia 2012 roku. Jakie to ma znaczenie dla sprawy, która w ogóle nie jest załatwiona. Wloscianin nie wie lub  nie chce wiedzieć, że wszystkie dokumenty w sprawie Tunezji pojawiły się do publicznej wiadomości w lutym 2012 roku. Wloscianina to nie dziwi. Wloscianin da już spokój tekstom z kapowaniem. Dość kpin. Zalecam większe zainteresowanie i wysłuchania faktów obu stron konfliktu w szkole. Stron liczebnie nierównych. Na niekorzyść dyrekcji.

I jeszcze jedno. Jaki faktyczny interes ma Wloscianin w gmatwaniu i tak trudnej sprawy?

255

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

nkarta napisał/a:

I jeszcze jedno. Jaki faktyczny interes ma Wloscianin w gmatwaniu i tak trudnej sprawy?

Dobre pytanie:) Co prawda słowo gmatwanie zastąpił bym innym.

Panie Sławku, szanuję pana jako przeciwnika z boiska i w najkoszmarniejszych snach nie przypuszczałem, że będę musiał się w wypowiadać przeciwko panu. Pytania które zadaję mają swoją podstawę. Uważam, że przenoszenie prywatnego konfliktu na forum publiczne jest niskie i nadal nie znam pana pobudek. ale już nie chcę pana kopać. Bez bicia przyznaję się, że będąc nauczycielem też zdarzało mi się nie wpisać tematu do dziennika.

Zenon pisząc o BIP ma całkowitą rację. Jest to ważne szczególnie w przypadku BIP gminy. Tam pewnie wiele osób poszukuje informacji. Tu się należy Zenonowi piątka:)
Z drugiej strony z całym szacunkiem nie zdarzyło mi się zajrzeć na BIP jakiejś szkoły czy innej instytucji. Mam zdecydowanie ciekawsze zajęcia. Pewnie to mój błąd bo widzę, że taką lekturą parę osób jest zafascynowanych.

Odpowiadając na pytanie. Obawiam się, że prywatna wojna nauczyciela z dyrekcją może być wykorzystana w zupełnie innych celach i to nie związanych z dyrekcją Kozubnika. Jakich? Powiedział coś na ten temat Zenon. Powiedziałem i ja. Bardzo chciałbym się w moich podejrzeniach mylić, ale jeżeli mam rację to uderzenie będzie we wszystkich mieszkańców gminy mających dzieci w szkołach a w zasadzie w ich kieszenie.

Czas pokaże. Być może jestem przewrażliwiony i dlatego pewnie kiedyś wrócę do tematu.

256

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Przypomnę pytania.
1. Co się stało, że po załatwieniu sprawy wypływa ona powtórnie po roku i na tym i na kobiernickim forum?

Zadałem sobie trochę trudu i znalazłem. 13.03.2011 r. forum kobiernice.pl

http://forum.kobiernice.pl/viewtopic.php?f=5&t=186&start=30 

gobserwator pisze o Tunezji. Wtedy wydało mi się to niemożliwe. Czy był to dobry czas? Może nie najlepszy ale lepszy prawie o 1 rok.
Grzebiąc w czasopismach z czasów galicyjskich trafiłem na notkę prasową, w której pan x oświadcza, że za długi swojego syna nie odpowiada. Ogłoszenie miało moc prawną i zwalniało pana x z wszelkiej odpowiedzialności.
Ja niniejszym oświadczam, że z włościaninem vel Piotr Gamza dyskusji nie prowadzę. Moje oświadczenie wzorem wspomnianego zwalnia mie z udzielania odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Powód? Dyskutowanie z tym panem jest stratą czasu. Zalecam takie postępowanie również innym.
Byłem już esbekiem, stalinowcem, tym to niedawno, mogę być i inkwizytorem, czemu nie.

257

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Ignacy Kocemba napisał/a:


Byłem już esbekiem, stalinowcem, tym to niedawno, mogę być i inkwizytorem, czemu nie.

Panie Ignacy, to nie ja na tym forum nazywałem pana esbekiem czy stalinowcem. To nie mnie chciał pan ścigać sądownie za pisanie o panu. Nie ja również nazwałem pana inkwizytorem.

To pan natomiast zadaje mnóstwo pytań do urzędu gminy i oczekuje na nie odpowiedzi. Jak dotychczas pana praca radnego głównie do tego się sprowadza. Wiem, że trudne pytania czasami bolą, ale jest pan radnym i pańską metodę pracy mogą zastosować wobec pana inni. Tu "długami syna" się pan nie wykręci.

Niestety to co pan napisał umacnia moje wrażenie, że to wszystko było zrobione zupełnie w innym celu, celu za który mogą w efekcie końcowym zapłacić żywą gotówką mieszkańcy.

Całe szczęście, że w naszej gminie jest jeszcze sporo ludzi rozsądnych, którzy zablokują mam nadzieję pana plan. Szkoda tylko kasy, którą gmina straci.

Ma pan przecież inne pomysły, nie tak kosztowne i nie uderzające w społeczeństwo.
Panie Ignacy, proszę, niech się pan skupi na tych innych, dobrych i ciekawych. Tu jest co prawda już za późno by się pan wycofał. Dwa pierwsze kroki już pan zrobił i będziemy musieli za nie pieniędzmi gminnymi zapłacić.

258 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2012-03-03 11:32:30)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

nkarta napisał/a:

I jeszcze jedno. Jaki faktyczny interes ma Wloscianin w gmatwaniu i tak trudnej sprawy?

Czy fakt iz Wloscianin wywodzis sie z Prawo Wspolnota Rodzina nie wystarczy a i pewno inne powody by tez sie znalazly- jak zawziecie walczyl przed wyborami o dobre imie wojta i w imie sprawy-teraz stara sie wybielic  gminna rzeczywistosc a ci co dociekaja to kapusie,donosiciele...a zycie w gminie sprowadza sie tylko do zalatwiana

Czytam powyzszy tekst i oczom nie wierze.......smiesznosc osiagnela apogeum....przestal Pan byc "partnerem" do rozmowy na tym forum....
I cos mi sie zdaje ze trzeba bedzie odszczekac to i owo....

Placimy placimy my podatnicy za wszystkie gminne inwestycje-ktore okazaly sie jednym wielkim badziewiem

A jesli chodzi o P.Kocembe oj boicie sie go boicie ujrzalo swiatlo dzienne to i owo...a moglo byc tak pieknie tylko czy szafa pomiescilaby te wszystkie trupy,czy dywan nie jest juz za maly czy to nie poczatek konca

I cos mi sie zdaje ze trzeba bedzie odszczekac to i owo

wieszczu chyle czola

259

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Jaqbek napisał/a:

przestal Pan byc "partnerem" do rozmowy na tym forum....
I cos mi sie zdaje ze trzeba bedzie odszczekac to i owo....

A jesli chodzi o P.Kocembe oj boicie sie go

To prawda, na tym forum nikt kto ma inne poglądy niż kilku bywalców nie może być partnerem do rozmowy. Jakoś to mnie specjalnie nie martwi. Dla mnie sytuacja jest jasna i za jakiś czas okaże się kto będzie odszczekiwał. Dlatego poczekamy, zobaczymy. Nie będę się więcej wypowiadał w tym temacie.

Nie wiem kto ma się bać pana Kocemby. Z całą pewnością nie ja.

260

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Partnerem do rozmowy jest ten kto podaje konkretne kontrargumenty -jakos ich nie widze....tylko mydlenie oczu...takie bla bla bla pisze zeby pisac i te teksty ktore swiadcza o tym ze z prawem PWR nie ma nic nic null zero....


Wloscianin
Nie będę się więcej wypowiadał w tym temacie.

Chwala Bogu

261

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Czy ktoś, a może głównie admin analizuje statystyki aktywności forumowiczów i koreluje je z treściami? Ja się pokusiłem o takie opracowanie. Mój wniosek jest następujący: prawie wszyscy, którzy niegdyś zabierali rozsądny głos zniknęli. Pozostali zwolennicy Pana Kocemby, atakując każdego, kto tylko go nie popiera, wyzywając go od "Bułkowców". Forum stało się areną dla prowadzenia kampanii jednego człowieka. Poziom dialogów przypomina mi meneli, mam tu na myśli agresję. Scenariusz nowych wątków jest stały, ktoś przedstawia problem, zaczyna się analiza przyczynowo-skutkowa i wkraczają "Kocembowcy". Treść merytoryczna ustępuje miejsca obwinianiu o wszystko Wójta i Radnych. Następnie wmawiają wszystkim, że jedynym ratunkiem dla świata jest Pan Kocemba, co oczywiście jest wierutnym kłamstwem. Szukania rozwiązań i merytorycznej rozmowy już dawno nie uświadczyłem, na tym jakże kiedyś przeze mnie cenionym forum.

262

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Proponuje powrót do korzeni. Osoby lepiej wtajemniczone winny wiedzieć.  Pani dyrektor Walusiak uwzględniając rzekomo sugestie rodziców zatrudniła panią Katarzynę Sadlik jako nauczyciela wychowania fizycznego. Moje pytanie. Czy Katarzyna Sadlik nie przypadkiem z domu Gałuszka? Czy przypadkiem sekretarz gminy pan Kazimierz Gałuszka nie jest jej ojcem? Czy może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania? Byłbym zobowiązany.

263

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Uważam, że przenoszenie prywatnego konfliktu na forum publiczne jest niskie i nadal nie znam pana pobudek. ale już nie chcę pana kopać.

Drogi Panie Piotrze. Cieszę się, że Pana wypowiedzi straciły na swej kategoryczności. Zapewniam Pana, że nie rozmawia Pan z autorem prywatnego konfliktu z dyrekcją. Kadra gimnazjum jest podzielona na mniej więcej trzy równe grupy: zwolenników i przeciwników aktualnych standardów zarządzania szkołą i tych, którzy chcąc uniknąć absurdalnych i bardzo nieprzyjemnych rozmów „na dywaniku” wolą się nie wypowiadać.

Wloscianin napisał/a:

To prawda, na tym forum nikt kto ma inne poglądy niż kilku bywalców nie może być partnerem do rozmowy.

Większość wypowiedzi forumowiczów na tym wątku oparta jest niestety na niewiedzy. Jestem pewien, że wielu wypowiedzi nie byłoby, gdyby autorzy znali gimnazjalną rzeczywistość. Niestety Pana pytania nie trafiają w środek sprawy, tylko w środek ludzi, np. mnie, radnego Kocemby. Nie sprowadzajmy rozmowy do prywatnych wycieczek. To szkodzi sprawie.

Zachęcam do lektury gimnazjalnego BIP. Jest to warunek konieczny do zrozumienia moich kolejnych postów.
Z góry odpieram zarzut o praniu gimnazjalnych brudów. Troska o dostęp doi informacji publicznej zwalnia mnie z milczenia. Jednocześnie zapewniam, że biorę odpowiedzialność za każde moje słowo.

galler napisał/a:

Poziom dialogów przypomina mi meneli, mam tu na myśli agresję. Scenariusz nowych wątków jest stały, ktoś przedstawia problem, zaczyna się analiza przyczynowo-skutkowa i wkraczają "Kocembowcy"

Stanowczo protestuję przeciwko nazywaniu mnie menelem. Zachęcam do rzeczowej analizy przyczynowo – skutkowej. Szanowny galler na pewno dysponuje odpowiednią wiedzą, by prowadzić ciekawy dialog.

sąsiad napisał/a:

Pani dyrektor Walusiak uwzględniając rzekomo sugestie rodziców zatrudniła panią Katarzynę Sadlik jako nauczyciela wychowania fizycznego. Moje pytanie. Czy Katarzyna Sadlik nie przypadkiem z domu Gałuszka? Czy przypadkiem sekretarz gminy pan Kazimierz Gałuszka nie jest jej ojcem? Czy może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania? Byłbym zobowiązany.

Koleżanka Katarzyna Sadlik nie ma nic wspólnego ze sprawą, nawet jeśli więzy rodzinne są jednoznaczne.

264

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Na forum kobiernic P.Gamza pisze tak:

"Kilka dni temu zebrała się grupa osób, którym się chce. Zrobili burzę mózgów i napisali projekt w celu pozyskania unijnej kasy. Projekty pisało osiem gmin i to nie koniecznie po jednym z gminy. Nasza gmina wysłała dwa projekty, jeden z Porąbki i jeden nasz, Kobiernicki. Nasi spece ułożyli projekt dla pszczelarzy.

Jak myślicie, który projekt wygrał? Kto dostanie kasę na fajną imprezę? MY!!!

Pan Ignacy był w tej specgrupie. Brał czynny udział w pisaniu projektu i myślę, że powinien tutaj napisać więcej o tym jak można wygrywać unijną kasę:)"

A teraz prosze przeczytac sobie co pisze kilka postow wyzej.....jak dla mnie to mamy doczynienia z obluda,zaklamaniem,cynizmem,konfabulacja itd....kazdy sam moze sobie to nazwac jak chce....byle tylko oczernic

265

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Miałem się nie odzywać, ale ponieważ dwa razy zostałem wywołany do tablicy po nazwisku niegrzecznie byłoby nie odpowiedzieć.


Jaqbek napisał/a:

A teraz prosze przeczytac sobie co pisze kilka postow wyzej.....jak dla mnie to mamy doczynienia z obluda,zaklamaniem,cynizmem,konfabulacja itd....kazdy sam moze sobie to nazwac jak chce....byle tylko oczernic

Drogi Jakubku. Nie wszystko jest w kolorach czarnym czy białym. I po jednej i po drugiej stronie. Pan Kocemba robi również dobre rzeczy i obłudą byłoby to przemilczeć. Zauważ jednak, że na forach pan Kocemba pisze jedynie o negatywach. Nie był łaskaw napisać nic w tym wątku, który przytoczyłeś:(
Szkoda, bo jako uczestnik "specgrupy" mógłby powiedzieć o tym więcej. Dlaczego nie chce pisać o sukcesie? Nie wiem.
Wiele razy mówiłem, że chętnie mu pomogę w dobrych sprawach i staram się to robić. Uważam, że moje kontakty z panem Kocembą np. w Radzie Sołeckiej są poprawne:)

Panie Sławku
Cóż, w każdym zakładzie pracy są grupy i grupeczki. Ktoś lubi szefa a ktoś nie. To normalna sprawa. Tak naprawdę zal mi pana. Moim zdaniem został pan w tę całą historię wmanipulowany.
Nie pochwalam metod użytych w tej rozgrywce. Tu powtarzać się nie będę. Sam jestem zwolennikiem porozumienia. Stare przysłowie mówi "zgoda buduje, niezgoda rujnuje". Jak pan myśli, czy taka akcja przeprowadzona na tym forum coś dobrego panu dała?
Proszę pamiętać też, że czytanie BIPów szkolnych to dla większości nie jest pasjonująca lektura.

266

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Zauważ jednak, że na forach pan Kocemba pisze jedynie o negatywach. Nie był łaskaw napisać nic w tym wątku, który przytoczyłeś:(

"Człek mądry i prawy nigdy nie chwali się ze swoich dobrych uczynków bo czyny mówią o nim same za siebie.
Tylko miernoty chwalą się wszystkim bo szukają poklasku z byle czego."

I jeszcze jeden cytat z klasyka: "Po owocach ich poznacie"

Kto jaki owoc wydaje niech każdy odpowie sobie sam w ten niedzielny i smutny dzień.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

267

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Piotr Dusza napisał/a:

"Człek mądry i prawy nigdy nie chwali się ze swoich dobrych uczynków bo czyny mówią o nim same za siebie.
Tylko miernoty chwalą się wszystkim bo szukają poklasku z byle czego."

Piękne słowa:)

Tylko, że w tym wypadku nie jest to sukces tylko pana Ignacego a sporej grupy, w której był cennym trybikiem. Powołałem się na niego dlatego, że chyba jako jedyny z tej grupy udziela się na forach i mógł napisać coś z pierwszej ręki:)
Przecież informacja z pierwszej ręki jest najcenniejsza nawet jeżeli dotyczy gminnego sukcesu:)

268

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Dla mnie sytuacja jest jasna i za jakiś czas okaże się kto będzie odszczekiwał. Dlatego poczekamy, zobaczymy. Nie będę się więcej wypowiadał w tym temacie. ".

Nikt, poza pracownikami gimnazjum nie ma jasności sytuacji. Ba, sami pracownicy są manipulowani, oszukiwani, zastraszani, poniżani. Osoby stojące po stronie dyrekcji czerpią z tego konkretne korzyści. Osoby, które w minimalny nawet sposób nie wyrażają zgody na nie dość dobre zarządzanie szkołą muszą liczyć się z dyrektorskim odwetem. Do rozwiązania naszych problemów potrzebna jest prokuratura, a może nawet NIK. Drobiazgowa kontrola połączona z wysłuchaniem pracowników i zdecydowane decyzje. Wiele osób jest już na krawędzi wytrzymałości psychicznej. A jedynym lekarstwem na niepamięć jest zatopienie w służbowych obowiązkach. Stres mobilizuje. Mobilizuje też chorobliwe unikanie spotkań oko w oko z… wiadomo z kim. To wyjątkowo nieprzyjemne i dołujące przeżycie. Taka sytuacja dla nikogo nie powinna być jasna.
A co do szczekania. Pewna wąska grupa osób na różnym poziomie władzy moe już zacząć trenować chóralne szczekanie.

269

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Ignacy Kocemba napisał/a:

Protokół pokontrolny mówi o udzielonych nauczycielom urlopach bezpłatnych. Nauczyciele jednak otrzymali za ten czas wynagrodzenie. Być w Tunezji i jednocześnie w szkole się nie da. Ktoś więc poświadczył nieprawdę.Do obowiązków dyrektora szkoły należy przekazywanie stosownych dokumentów do GZOAS celem dokonania stosownych potrąceń. Pani dyrektor tego nie uczyniła. Pytanie. Czy stosowne pisma o udzielenie urlopu bezpłatnego zostały napisane przez nauczycieli? Jeżeli zostały napisane to powinny być zadziennikowane i przekazane za pokwitowaniem do pani Koniorczyk. Pani Koniorczyk ich nie otrzymała, więc co się z nimi stało?

Nauczyciele wyjeżdżający na wycieczkę do Tunezji składali podania o urlop bezpłatny. W zaleceniach pokontrolnych czytamy: „Zorganizowanie przez Panią wycieczki dla nauczycieli w czasie trwania zajęć dydaktyczno – wychowawczych i udzielenie im w tym celu urlopów bezpłatnych, jest w ocenie KO w Katowicach nadużyciem, oraz działaniem niezgodnym z podstawowym obowiązkiem nauczyciela”, czyli kierowaniem się dobrem ucznia. Wynika z tego, że kontrola z KO w Katowicach w marca 2011 roku została wprowadzona w błąd. Do GZOSiP nie wpłynęła odpowiednia dokumentacja, na podstawie której można przyznać urlopy bezpłatne dla wyjeżdżających nauczycieli oraz dokonać potrąceń z kolejnej pensji i trzynastek w kolejnym roku. Prawdopodobni została zniszczona w szkole. Nauczyciele dopiero po powrocie zorientowali się, że zostali wprowadzeni przez dyrekcję w błąd. Dziś są osoby, które zaklinają się, że z taką wiedzą w maju 2011 roku nie zgodziłyby się na wyjazd.

Ciekawe też jaka będzie reakcja Pana Andrzeja Rafy z KO w Katowicach, gdy odkryje możliwość popełnienia błędu bezkrytycznie ufając wyjaśnieniom i zapewnieniom płynącym z gimnazjum.

270

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Sławek wykazuje od niedawna zwiększoną aktywnośc twórczą. Korzystnie choć niespodziewanie. Sławku, czy pojawiły się nowe okoliczności, które zachęciły Cię przerwania milczenia?

galler napisał/a:

Poziom dialogów przypomina mi meneli, mam tu na myśli agresję. Scenariusz nowych wątków jest stały, ktoś przedstawia problem, zaczyna się analiza przyczynowo-skutkowa i wkraczają "Kocembowcy".

Wypraszam sobie sprowadzania moich wypowiedzi do poziomu bełkotu meneli. Nie jestem "Kocembowcem". Jestem zwolennikiem wolności słowa, swobód obywatelskich i pryncypiów prawa. Czytając zapowiedzi Sławka wierzę, że wszyscy zajrzymy za kulisy "kryzysu kozubnickiego". Po to, by piętnowac nadużycia władzy, bez względu jakiego szczebla. Miłośnicy "Ojca chrzestnego" wiedzą, że na szczycie mafii jest zawsze tylko jedna, pociągając za sznurki osoba. Koneser X muzy zorientuje się co chcę przez to powiedzieć.

271

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Będąc związany obietnicą nie mogę napisać wszystkiego co wiem, przynajmniej teraz. Nie mniej w miarę jak poszerza się moja wiedza o funkcjonowaniu PG w Kozubniku ogarnia mie zdumienie, że zaistniała sytuacja w ogóle ma miejsce. Zastanawiam się jakie procedury  zawiodły i kto ponosi za to odpowiedzialność. Mam nieodparte wrażenie, że próbowano radnych oszukać a może nawet oszukano.

272 Ostatnio edytowany przez Morlinek (2012-03-05 15:51:21)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Jaqbek napisał/a:

Na forum kobiernic P.Gamza pisze tak:

"Kilka dni temu zebrała się grupa osób, którym się chce. Zrobili burzę mózgów i napisali projekt w celu pozyskania unijnej kasy. Projekty pisało osiem gmin i to nie koniecznie po jednym z gminy. Nasza gmina wysłała dwa projekty, jeden z Porąbki i jeden nasz, Kobiernicki. Nasi spece ułożyli projekt dla pszczelarzy.

Jak myślicie, który projekt wygrał? Kto dostanie kasę na fajną imprezę? MY!!!

Pan Ignacy był w tej specgrupie. Brał czynny udział w pisaniu projektu i myślę, że powinien tutaj napisać więcej o tym jak można wygrywać unijną kasę:)"

A teraz proszę przeczytać sobie co pisze kilka postów wyżej.....jak dla mnie to mamy do czynienia z obłudą, zakłamaniem,cynizmem,konfabulacja itd....każdy sam może sobie to nazwać jak chce....byle tylko oczernić

W tej kwestii też mam wrażenie, że Włościanin ma rozdwojenie jaźni smile

Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek, miał się nie wypowiadać, a się wypowiada.
Pasuję do  tego towarzystwa wzajemnej adoracji: coś zamydlić, sprzedać jakąś wrzutkę, ZAŁATWIĆ po cichu we własnym gronie.

Oj mają "koledzy" problem z tym Kocembom bo jako jedyny nie wpasował się w stary garnitur.

Ja tylko się zastanawiam ile byśmy się dowiedzieli gdyby został wójtem ???

Co się kryje w tych szafach, ile rzeczy przez 13 lat zamietli pod dywan?

Jakie przewały były robione z wadliwą kanalizacją, rewitalizacją Czańca ( bo okazuje się, że inwestowano na cudzym gruncie i wykorzystano dotacje więc może trzeba będzie oddać teraz kasę ? A w to wszystko jest również zaangażowany "kolega" starosta bielski.

A propos "kolegi" Płonki to może by ruszył zadek i przejechał się  swoją drogą Karola W. i zobaczył jakie dziury są na "jego" powiatowej drodze bo slalom gigant to małe miki na przeciw jego drogi.

Ta droga to jakaś kara boża za grzechy od lat same dziury byle jak polepione.

Czy wszystko z tego sztabu wyborczego musi być takie byle jakie?

To za co odpowiadają włodarze gminni i powiatowi z jedynie słusznej grupy RPW to leży chudym bykiem.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

273

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

galler napisał/a:

Czy ktoś, a może głównie admin analizuje statystyki aktywności forumowiczów i koreluje je z treściami? Ja się pokusiłem o takie opracowanie. Mój wniosek jest następujący: prawie wszyscy, którzy niegdyś zabierali rozsądny głos zniknęli. Pozostali zwolennicy Pana Kocemby

Gallerze, forum jest otwarte dla każdego. Niestety ja nie mam żadnego wpływu na to, kto chce brać udział w dyskusji, a kto nie. Dyskusja zazwyczaj bywa ciekawa w momencie gdy pojawiają się osoby o odmiennych zdaniach. O ile dyskusja jest konstruktywna, a nie sprowadza się do wzajemnego "wrzucania" co ślina na język przyniesie na drugą osobę reprezentującą odmienne poglądy, to pozostaje się cieszyć, że forum żyje.
Jeśli uważasz, że tak dużo wartościowych osób odeszło, może warto zapytać wśród swojego grona znajomych, czy słyszeli o forum, a jeśli tak, to dlaczego nie biorą czynnego udziału w dyskusji.
Nie będę zdradzał szczegółowych statystyk forum, ale już sama ilość wyświetleń poszczególnych tematów może sugerować, że czytających jest mnóstwo, a piszących, jedynie ułamek procenta.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

274

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Odnoszę wrażenie, że galler to kolejna osoba która zniknie, choć kiedyś zabierała rozsądny głos. Sprowadzanie dialogu publicznego do pyskówek „bułkowców” z „kocembowcami” świadczy o zupełnym braku zrozumienia mechanizmów demokracji. W przypadku „naszego poletka” ta nierozumność jest jeszcze bardziej niebezpieczna, żeby nie stwierdzić ułomna. My Polacy mamy nieznośną tendencję do apodyktycznego traktowania ludzkich światopoglądów. Rozsądny jest ten, kto swoimi słowami wyraża to co myślą inni. Nie znamy się na retoryce, nie potrafimy dyskutować. Niczego nie argumentujemy, a jeśli pokusimy się o taki luksus, uważamy, że nasz osobniczy argument, choćby najbardziej miałki jest wystarczający i zasadniczy do zwycięstwa w debacie. Argumenty wywodzące się z innych umysłów nie mają znaczenia.  Polska smuta.

Nasz galler ma jednak okazję zerwać z mitem. Podyskutujmy o kulisach naszego wątku, o przekłamaniach i zafałszowaniach, łamaniu prawa. Zastanówmy się gdzie w naszej dyskusji jesteśmy dziś i do czego ona może doprowadzić. Tylko zaklinam gallera: rzeczowo, fachowo, kompetentnie i zgodnie z faktami. Ze znajomością przepisów prawa i otwartym umysłem.

275 Ostatnio edytowany przez GREGOR (2012-03-06 12:07:36)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Gallerze jak sie  wypowiesz obiektywnie to wyjdzie że jesteś "Bułkowcem" więc stad te braki które zauważyłeś

Per Aspera Ad Astra