126

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

pachnący napisał/a:

Co się stało ze stroną gimnazjum na Kozubniku, Gdzie można znaleźć taką stronę bo szukam i nie mogę znaleźć ?


http://www.gimnazjumporabka.republika.pl

127

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Witamy, pojawił się Pan S. Czyli człowiek jest pewnie teraz przed monitorem, czyta sobie wypowiedzi. Oj dałbym wiele, żeby poznać Twoje myśli człowieku. I przyjmij Panie S wyrazy uznania, za to, że nie reagujesz na te wszystkie wymiociny. Klasa.

128 Ostatnio edytowany przez pachnący (2012-02-14 20:13:26)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Najlepszą rzeczą jakiej się można spodziewać po szkole to wyjazd do Tunezji bo strona jest żenująca
poziom strony taki jak poziom gadaniny zwolenników wycieczek na tropikalne plaże.

129

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie połączonych komisji / oświaty itd oraz budżetu itd /. Temat był jeden, rozpatrzenie mojej interpelacji w sprawie zarządzania szkoła w Kozubniku. Obrady były oburzająco-burzliwe.
Ponieważ chciałbym je opisać w miarę dokładnie obecnie podaje tylko kilka faktów.
Na wyjazd do Tunezji P. dyrektor otrzymała 3 dni bezpłatnego urlopu, z jej wynagrodzenia potrącono stosowną kwotę. Nauczyciele rzekomo też byli na urlopach bezpłatnych ale p. dyrektor nie przekazała  stosownych dokumentów w celu dokonania potrąceń. Wszyscy otrzymali stosowne wsparcie finansowe z funduszu socjalnego. W każdej szkole obowiązuje stosowny regulamin korzystania z funduszu socjalnego. Wczoraj nikt nie umiał odpowiedzieć, nawet pani Koniorczyk czy na urlopie bezpłatnym takie świadczenie jest dopuszczalne.  Dzisiaj już wiem, że zgodnie z regulaminem obowiązującym w szkole w czasie urlopu bezpłatnego świadczenie nie przysługuje.
Szkoła była kontrolowana przez Kuratorium Oświaty, w czasie kontroli stwierdzono liczne nieprawidłowości, wydano stosowne zalecenia. P. dyrektor je wykonała. Co stwierdzono radni się nie dowiedzieli. P. Koniorczyk stwierdziła, że jest "to dokument pana wójta" Niemniej zażądałem kserokopię protokołu pokontrolnego, zaleceń pokontrolnych oraz informacji o sposobie ich realizacji. P. Koniorczyk była niepocieszona, indagowała mnie kilkakrotnie po co mi to, skoro ty było dawno.

Na czym się skończyło, ano na niczym pomimo stwierdzenia radnego p. Błasiaka, że pobranie nienależnych świadczeń z funduszu socjalnego może stanowić występek skarbowy zagrożony karą pozbawienia wolności do lat pięciu.
A tak w ogóle to pani dyrektor wypełnia doskonale swoje obowiązki, a pan wiadomo który, to prawie "bandyta". Ja przypuszczalnie nie  jestem lepszy.
Tak w ogóle nikt nie czyta forum ale wszyscy wiedzą co jest napisane. Przyjemnej lektury.
Więcej w najbliższym czasie.

Jedno z praw Marpfego mówi: Trudne problemy pozostawione same sobie stają się jeszcze trudniejsze.

130

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wyjazd do Tunezji mnie tak nie intryguje, wypowiadałem sie w tym wątku raczej pod kątem podejścia owego Pana do podopiecznych , szczególnie do metod wychowawczych

Per Aspera Ad Astra

131

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Kochani,
jestem kontent,że sprawa jest rozwojowa.
W tym miejscu pojawia się jeszcze rola dla "gwiazdora"poza naszymi gwiazdeczkami.
Słyszałem,że poczesne miejsce w procederze miała Pani Lidia.Osobliwie ciekawy temat do dalszych rozważań w kontekście zaistniałej sytuacji na Kozubniku.

Jeszcze minie jakiś czas i już razem z wiosną-jestem pewien- stopi się ten czubek góry lodowej.Niestety tylko czubek.
Wiedzmy jednak o tym,że jeszcze kilka wiosen przed nami i przyjdzie "ocieplenie".
Panie Ignacy:brawo!
Panie Sławomirze:jesteśmy z Tobą.

132

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

No cóż koncertują niektórzy .

Każdy "orze jak może". ale jest to  "orka na ugorze" prawda PACHNĄCY ?

Przyznaj, ŻAL CI TYCH TROPIKALNYCH PLAŻ ! ! !

Nie martw się, może CIĘ jeszcze zabiorą nie teraz to za dwa lata !

Niech się tylko wyciszy !

POWODZENIA ! ! !

133

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

XXYYZZ napisał/a:

No cóż koncertują niektórzy .

Każdy "orze jak może". ale jest to  "orka na ugorze" prawda PACHNĄCY ?

Przyznaj, ŻAL CI TYCH TROPIKALNYCH PLAŻ ! ! !

Nie martw się, może CIĘ jeszcze zabiorą nie teraz to za dwa lata !

Niech się tylko wyciszy !

POWODZENIA ! ! !

Moja propozycja: nie karmcie trolla

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

134

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

http://www.gimnazjumporabka.republika.pl

żenada to jest strona dobra dla końcowego okresu lat 80-tych

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

135

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Zapoznałem się ze stroną BIP szkoły i stwierdzam brak podstawowego aktu wewnętrznego a mianowicie  Regulaminu zakładowego funduszu swiadczeń socjalnych  w rozdziale IV. OSOBY UPRAWNIONE DO ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH ustęp 3. stoi: " Pracownikowi przebywającemu na urlopie bezpłatnym nie przysługują świadczenia z funduszu."

To jet istota sprawy.

Brakuje również
Regulaminu nagród dyrektora oraz regulaminu dodatku motywacyjnego. Są to akty wewnetrzne wymagane prawem. Szkoła prawdopodobnie ich nie posiada.

Z przebiegu dyskusji można wyciągnąć wniosek, że cała sprawa to konflikt pomiędzy pania dyrektor a panem Kubisiem, przynajmniek tak starają się zasugerować niektórzy. To nieprawda.

136

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Tego się nie da wyciszyć, rzeczy już nie leżą ugorem tylko kwitną  prawda XXYYZZ

137

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

GREGOR napisał/a:

wyjazd do Tunezji mnie tak nie intryguje, wypowiadałem sie w tym wątku raczej pod kątem podejścia owego Pana do podopiecznych , szczególnie do metod wychowawczych

Jak Cię wyjazd do Tunezji nie interesuje to po co zabierasz głos. A co do podejścia tego pana był ktoś poszkodowany musiała być udzielona pomoc lekarska. Ktoś na tym ucierpiał, może skończyło się to szpitalem ??

138

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

GREGOR napisał/a:

wyjazd do Tunezji mnie tak nie intryguje, wypowiadałem sie w tym wątku raczej pod kątem podejścia owego Pana do podopiecznych , szczególnie do metod wychowawczych

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Np. pachnący. Człowiek wyraża się prosto, a mądrze.

GREGOR jeśli nie interesuje cię wyjazd do Tunezji to zabierz zabaweczki i znikaj w swojej piaskownicy. To jest forum dla prawdziwych mężczyzn, którzy w wojsku byli i wiedzą jak się obchodzić z granatem. Skrzywdzonym małoletnim sprinterom

GREGOR napisał/a:

Pamiętam z czasów gimnazjalnych zawodów sportowych "wyczyny " owego WF-isty który tworzył regulamin sprintu po jego zakończeniu, na szczęście WF-iści z Czańca i Kobiernic byli na miejscu to się mu nie poszczęściło....

dziękujemy i polecamy założenie nowego wątku pt. „Niech mnie ktoś przytuli”.

Tutaj prawdziwi gladiatorzy toczą bardzo nierówny pojedynek z przeważającymi siłami samorządowego wroga. Tutaj potrzeba nam koncentracji na faktach, nie będziemy nikogo niańczyć i podcierać.

139

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:
GREGOR napisał/a:

wyjazd do Tunezji mnie tak nie intryguje, wypowiadałem sie w tym wątku raczej pod kątem podejścia owego Pana do podopiecznych , szczególnie do metod wychowawczych

Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Np. pachnący. Człowiek wyraża się prosto, a mądrze.

GREGOR jeśli nie interesuje cię wyjazd do Tunezji to zabierz zabaweczki i znikaj w swojej piaskownicy. To jest forum dla prawdziwych mężczyzn, którzy w wojsku byli i wiedzą jak się obchodzić z granatem. Skrzywdzonym małoletnim sprinterom

GREGOR napisał/a:

Pamiętam z czasów gimnazjalnych zawodów sportowych "wyczyny " owego WF-isty który tworzył regulamin sprintu po jego zakończeniu, na szczęście WF-iści z Czańca i Kobiernic byli na miejscu to się mu nie poszczęściło....

dziękujemy i polecamy założenie nowego wątku pt. „Niech mnie ktoś przytuli”.

Tutaj prawdziwi gladiatorzy toczą bardzo nierówny pojedynek z przeważającymi siłami samorządowego wroga. Tutaj potrzeba nam koncentracji na faktach, nie będziemy nikogo niańczyć i podcierać.

pięć łapek w skali od 1-5 za ten wpis smile
Faktycznie trzema mieć cohones a nie międlić we wszystkich tematach. Widać człowiek idzie już lata per aspera ale do astra to jeszcze mu zostało kawałek drogi smile

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

140

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wieszczu wątek jest zatytułowany "Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa" łamanie praw uczniowskich pojawiła sie w tym wątku dlatego zabrałem głos, nie interesuje mnie Tunezja bo co teraz można z ta sprawą zrobić? to już przeszłość nic nie można... nie jestem za władzami gminy tylko za tymi dzieciakami które dostają po dupie przez nadpobudliwego belfra ... nie przypominam sobie żebym gdzieś pisał że byłem sprinterem dziwne... a co do morlinka to szef cię musi lubić skoro zachęca cię w godzinach pracy to pisania na forach ,tylko uważaj na kolana już cię pewnie  bolą od klęczenia

Per Aspera Ad Astra

141

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

GREGOR napisał/a:

Wieszczu wątek jest zatytułowany "Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa" łamanie praw uczniowskich pojawiła sie w tym wątku dlatego zabrałem głos, nie interesuje mnie Tunezja bo co teraz można z ta sprawą zrobić? to już przeszłość nic nie można... nie jestem za władzami gminy tylko za tymi dzieciakami które dostają po dupie przez nadpobudliwego belfra ... nie przypominam sobie żebym gdzieś pisał że byłem sprinterem dziwne... a co do morlinka to szef cię musi lubić skoro zachęca cię w godzinach pracy to pisania na forach ,tylko uważaj na kolana już cię pewnie  bolą od klęczenia

Jeszcze nie zabrałeś swoich zabawek z piaskownicy. Skoro Tunezja Cie nie interesuje to po co wracasz do tematu z przed 11 lat, jeszcze starszego skoro to już przeszłość. Jeszcze raz zapytam ucierpiał ktoś na tym że musiał korzystać z takiej instytucji jaką jest szpital. . W szkole giną dokumenty, strona internetowa wygląda jakby ją robił przedszkolak, pani Anna nie umie się wytłumaczyć przed komisją, a ty wracasz do jakiegoś belfra który coś tam kiedyś zrobił za co przeprosił. Może spróbuj zostać pedagogiem lepiej na tym wyjdziesz

142

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Konflikty, konflikty, KONFLIKTY.  Czy jest mi ktoś w stanie wyjaśnić dlaczego w kontekście konfliktu o wyjazd do Tunezji pada ciągle nazwisko Pana S?
Mało mnie obchodzi co człowiek zrobił 11 lat temu. Mało mnie obchodzą wszystkie poboczne wątki, którymi przeciwnicy Pana S chcą rozcieńczyć temat główny. Interesuje mnie dlaczego ten człowiek jest tak dla rządzących niebezpieczny. Interesuje mnie co zrobił lub co robi teraz, że tak wielu robi tak wiele, by osiągnąć tak niewiele - czyli pozbyć się jednego człowieka, zamknąć mu wargi. Wzywam do odpowiedzi każdego, który zna prawdę.
Tutaj prawda musi być dla władz kompromitująca. Dlaczego? To proste. Bo jeśli Pan S w przeszłości w swej pracy popełniał błędy - zapewne jako jedyny na swiece - i nadal pracuje, włos mu z głowy nie spadł, to musiało się coś wydarzyć lub wydarza się nadal, przez co człowiek się po prostu buntuje.
Więc przestańmy udawać, że zostaliśmy pozbawieni rozumu. Panie Kocemba, pan na pewno zna odpowiedzi na moje pytania, a panu wiedzay i odwagi nie brakuje. Panie S jeden mały wpisik, żebyśmy tu wszyscy wiedzieli co naprawdę jest na rzeczy.  Odwagi. Przeciueż sprawa jest prosta i oczywista

143

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

skoro była uczennica i XXYYZZ piszą o tym teraz to widocznie nie wiele sie zmieniło w tym temacie

Per Aspera Ad Astra

144

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

GREGOR napisał/a:

skoro była uczennica i XXYYZZ piszą o tym teraz to widocznie nie wiele sie zmieniło w tym temacie

No i znowu schodzisz z tematu głównego szkole brak regulaminów, ważnych dokumentów, a Ciebie interesują tematy byłych uczennic. Czepiasz się Morlinka że pisze z pracy. A niech on sobie nawet pisze z księżyca. Jest to jego prywatna sprawa i nie powinno Cie to obchodzić. Dostane w końcu od Ciebie odpowiedz co się stało tym uczniami  powiedzmy poszarpanym przez Belfra ucierpiały na zdrowiu

145

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

Więc przestańmy udawać, że zostaliśmy pozbawieni rozumu. Panie Kocemba, pan na pewno zna odpowiedzi na moje pytania, a panu wiedzay i odwagi nie brakuje. Panie S jeden mały wpisik, żebyśmy tu wszyscy wiedzieli co naprawdę jest na rzeczy.

Najpierw kilka spostrzeżeń. Sprawa dla wójta jako odpowiedzialnego za panią dyrektor jest niewygodna, to on ponosi odpowiedzialność za taki a nie inny stan sprawy. Rola pani Koniorczyk w zakresie wypłaty świadczeń również  nie jest jasna.
Dlaczego jest atakowany pan Sławomir? Odpowiedz banalnie prosta. Miał odwagę powiedzieć to o czym inni myśleli. To takli model, taktyka. Atakować oczerniać, kłamać, ploty, aby trudno było ustalić źródło pochodzenia. Jeżeli jest inaczej, to kawa na ławę, konkrety, kto, kiedy i w jaki sposób ucierpiał.
Doświadczam tego na co dzień. Posiedzenie połączonych komisji to permanentny atak na pana Kubisia.
Jak tylko będzie napisany protokół z posiedzenia komisji to go opublikuję ,o ile nie zrobi tego Przewodniczący Rady Gminy.
Wracając do sprawy. Teraz po zapoznaniu się z regulaminem świadczeń socjalnych przyznaję rację radnemu p. G. Filarskiemu. Panie Filarski ma pan rację. Zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa.
Nieprawidłowości w zarządzaniu szkołą, nieuzasadniona wypłata środków z funduszu socjalnego, to nie wszystko.
Zachodzą przesłanki wskazujące na to, że przy powierzeniu obowiązków dyrektora, po raz kolejny , nie wszystkie procedury były należycie przestrzegane. Wie o tym pani Koniorczyk, a ja się domyślam. Moje domysły to za mało aby o tym pisać. Poczekam.

Nie kreuje faktów, co najwyżej je komentuję. Nie odbieram zasług pani Walusiak, lecz zasługi nie zwalniają z odpowiedzialności. Przed prawem odpowiadają na tych samych zasadach ci co mają zasługi jak również ci co nie mają ich wcale. Nie osądzam nikogo, dążę do poznania prawdy.

146

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Ignacy Kocemba napisał/a:

Szkoła była kontrolowana przez Kuratorium Oświaty, w czasie kontroli stwierdzono liczne nieprawidłowości, wydano stosowne zalecenia. P. dyrektor je wykonała. Co stwierdzono radni się nie dowiedzieli.

„W związku z Pana skargą dotyczącą Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce (…) zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające. (…)
W wyniku przeprowadzonych czynności potwierdzono zasadność Pana skargi.
W związku z powyższym dyrektor szkoły otrzymał stosowne zalecenia do wykonania oraz zawiadomiono o  stwierdzonych uchybieniach organ prowadzący szkołę.”

147

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

nie czepiajcie się mnie to ja nie będe sie czepiał was a poza tym mój poprzedni post był skierowany do wieszcza

Per Aspera Ad Astra

148

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Jeszcze w uzupelnieniu mojego wczesniejszego wpisu.
Jeżeli miała miejsce wypłata z funduszu socjalnego to bezsprzecznie złamano prawo.
USTAWA .z dnia 4 marca 1994 r.o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych mówi:
5. Świadczenie urlopowe, o którym mowa w ust. 4, wypłaca pracodawca raz w roku każdemu pracownikowi korzystającemu w danym roku kalendarzowym z urlopu wypoczynkowego w wymiarze co najmniej 14 kolejnych dni kalendarzowych.
5a. Wypłata świadczenia urlopowego następuje nie później niż w ostatnim dniu poprzedzającym rozpoczęcie urlopu wypoczynkowego, o którym mowa w ust. 5
Pani Koniorczy powinna to wiedzieć, pan wójt Czesław Bułka również.

149

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

GREGOR napisał/a:

nie czepiajcie się mnie to ja nie będe sie czepiał was a poza tym mój poprzedni post był skierowany do wieszcza

Rozumie wróć.  Kiedy stały bywalcu zrozumiesz, że wypowiedzi uczennicy byłej i XXYYZZ są manipulacją przeciwko nauczycielowi. Każdy z nas umie czytać, nie każdy rozumie tekst czytany. Skoncentruj się, przebiegnij się w jakimś wyścigu sprinterskim, dotleń. Tu się dzieje Polska.
Tu się waży znać czy nie znać pierwszego namacalnego przekrętu w organach gminnych. Dość. Ludzie patrzą.

150

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Gregor, na twój temat wypowiadam się po raz ostatni. Szkoda czasu i przydługich paznokci na klawiaturze. Nauczyciel to nie włodarz gminy, łamaniem praw uczniowskich zajmuje się „Rzecznik praw ucznia, organ powołany do ochrony uczniów ich wolności i praw zagwarantowanych w dokumentach międzynarodowych i aktach prawnych wydanych przez Sejm oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Funkcje te pełni wizytator Kuratorium Oświaty ds. przestrzegania praw w szkołach i placówkach na terenie województwa.” Kontrola z kuratorium była? Była. Kary, nagany są? Brak. Dość, wstydu oszczędź.


GREGOR napisał/a:

nie jestem za władzami gminy tylko za tymi dzieciakami które dostają po dupie przez nadpobudliwego belfra ...

Dzieciaku, za tego typu słowa Pan S powinien pozwać cie do sądu.