101 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-02-08 10:24:52)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

zatroskany napisał/a:

Ważną rzeczą na forum /i nie tylko/  jest jedność oraz wspólne zrozumienie i poszanowanie.
Za kogo Ty się uważasz?!
Pomyśl.
Ludzie patrzą.


Pachnący wyraził swoje zdanie, bo nawet pachnący ma do niego prawo. Może jest tylko trochę bardziej nie cierpliwy niż przeciętny zjadacz chleba. W jego wypowiedzi dostrzegam znamiona prowokacji i tęsknotę za konkretnym działaniem, a nie pustym gadaniem. Poszanowanie należy się każdemu, zwłaszcza gdy jest pachnący.

102

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Co tu tak cicho? Czyżby temartowi się zmarło? Gdzie ci mężczyźni pełni wigoru i pewności siebie w poglądach i wypowiedziach? Czyżby działo się coś, o czym jeszcze nie wiem? Pomocy.

103

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Dzieje się, cierpliwości.

104

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Chciałem sprawdzić parę informacji o Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Porąbce. Niestety nie mogę znaleźć strony BIP-u ani też strony podmiotowej. Trochę informacji o szkole zamieszczono w BIP Urzędu Gminy Porąbka

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5503&ident=388 

Niemniej jednak nie jest to BIP szkoły.

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Z przepisów ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej jasno wynika, że BIP musi być w każdej szkole i jednostce objętej systemem oświaty

W myśl art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy obowiązane do udostępnienia informacji publicznej są m.in. podmioty reprezentujące jednostki organizacyjne, które wykonują zadania publiczne lub dysponują majątkiem publicznym. Zgodnie zaś z art. 39 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 z póżn. zm.), dyrektor szkoły dysponuje środkami określonymi w planie finansowym szkoły zaopiniowanym przez radę szkoły i ponosi odpowiedzialność za ich prawidłowe wykorzystanie, a także może organizować administracyjną, finansową i gospodarczą obsługę szkoły. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, na szkole spoczywają zadania dydaktyczno-wychowawcze, za których realizację odpowiedzialny jest dyrektor szkoły. Z powyższego jednoznacznie zatem wynika, że dyrektor szkoły, jako organ reprezentujący jednostkę organizacyjną, która wykonuje zadania publiczne m.in. w powyższym zakresie, jest w świetle art. 4 ust. 1 pkt 5 ustawy, podmiotem zobowiązanym do udostępnienia informacji publicznej.

Tak więc zgodnie z w art. 6 ust. 1 pkt 1–3, pkt 4 lit a) tiret drugie, lit c) i d) oraz pkt 5 ustawy dyrektor szkoły w BIP musi zamieścić informacje o:
- statusie prawnym lub formie prawnej,
- organizacji,
- przedmiocie działalności i kompetencjach,
- organach i osobach sprawujących w nich funkcje i ich kompetencjach,
- strukturze własnościowej podmiotów, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 3–5 ustawy,
- majątku, którym dysponują,
- zasadach funkcjonowania, w tym m.in. o sposobach przyjmowania i załatwiania spraw, stanie przyjmowanych spraw, kolejności ich załatwiania lub rozstrzygania, prowadzonych rejestrach, ewidencjach i archiwach oraz sposobach i zasadach udostępniania danych w nich zawartych,
- programach w zakresie realizacji zadań publicznych, sposobie ich realizacji, wykonywaniu i skutkach realizacji tych zadań,
- naborze kandydatów do zatrudnienia na wolne stanowiska, w zakresie określonym w przepisach odrębnych,
- danych publicznych, w tym treść wystąpień i ocen dokonywanych przez organy władzy publicznej.

Art. 23 ustawy:

Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Treść ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej dostępna jest tutaj.

http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011121198
Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

105

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Czyli czas na pokazówkę. Jeśli jak twierdzi circus coś się dzieje, to czekam na konkretne cięcia. Ile osób wtedy odetchnie z ulgą, a ile się przerazi?

Cieszę się, że włączyłem się do forum. To kopalnia wiedzy. Przy okazji może można kogoś wykopać.

106

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

Czyli czas na pokazówkę. Jeśli jak twierdzi circus coś się dzieje, to czekam na konkretne cięcia. Ile osób wtedy odetchnie z ulgą, a ile się przerazi?
.

Myślę, że nie chodzi nam o pokazówkę tylko konkretne wyjaśnienie sprawy, przymajmniej w moim przypadku.
Jak na razie wiemy tyle:
1. Są nieprawidłowości w szkole na Kozubniku. Wyjazd do Tunezji, brak BIPu i prawdopodobnie inne sprawy. Sprawa np. Tunezji jest ukrywana skutecznie od 1,5 roku, a pani Koniorczyk ma "trupy" w szafie.
2. Wójt nie raczył sie wypowiedzieć ani swoimi ustami ani ustami rzecznika Kazimierza Gałuszki. To samo dotyczy Rady Gminy z wyjątkiem radnego pana Kocemby, który raczej reprezentuje siebie a nie RG.
3. Mamy bliżej nieokreśloną obietnicę wyjaśnienia sprawy, przynajmniej ze strony pana Kocemby.
4. Wyjaśnienie sprawy będzie testem dla Rady Gminy, radnych. Popierają układ czy zależy im na dobrze pojętych sprawach naszej gminy.
W obietnicę pana Kocemby ja wierzę, mam jednak wątpliwości czy wystarczy mu determinacji.

107

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

O Matko Święta !  !  !
Ile to trzeba napisać żeby w końcu umieścili. Rozumiem ZNAJOMOŚCI nawet tu. To ja zadaję sobie trudu z dalekiego CHORZOWA,  może teraz..  Poszukałem jak to wygląda w małych społecznościach, przez sentyment do miejsca pochodzenia kolegi ze studiów.. no i masz "babo placek". Nawet tu... GRAJDOŁKI , INTERESIKI, PONIŻANIA  a za co przepraszam...  Aha nie dostałem " co mi się słusznie należałoi" odgryzę się... ha , ha , ha , to ja tu rządzę... Pokażę Wam wszystkim kogo trza słuchać. A co mi ... Jak to brzmiało ? " Jestem z tobą Sławomirze, taki nauczycielu z... POWOŁANIA..." . No cóż SIŁACZKA czy SIŁACZEK ? na tej NIWIE OŚWIATOWEJ.
Czekam na dalszy rozwój ... WYPADKÓW  ! ! !

108

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

XXYYZZ napisał/a:

Jestem z tobą Sławomirze, taki nauczycielu z... POWOŁANIA..." . No cóż SIŁACZKA czy SIŁACZEK ? na tej NIWIE OŚWIATOWEJ.
Czekam na dalszy rozwój ... WYPADKÓW  ! ! !

Wszyscy na forum czekamy na zakończenie sprawy. A Sławomir pewnie nadepnął na odcisk dyrekcji. To i niech się nikt nie dziwuje, że go dyrekcja próbuje pociągnąć ze sobą na dno. Ciekawe czy ma asa, czy kompromitasa.

Jest nowy forumowicz. To dobrze, bo zaczyna tu wiać nudą.

109

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Ha ha " SŁAWNY WIELKI PEDAGOG" sto pompeczek dla zasady i sprawdzianik  leżąc na ziemi . Ha ha jesteś "wielki" żrąc nasze śniadania to pierdykniesz kimś o drabinke albo zgnoisz jakąś Krowę. Ha ha jesteś wielki...... "Jesteśmy z Tobą i pamiętamy a Ty zapominasz"...... Pozdrowienia smile

110

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Oj Oj Oj ktos nie mial luzow na wf...tylko sprawa dotyczy zupelnie czegos innego a takie "smaczki" i tak nic nie zmienia-sprawa sie rypla...sory-moze zobaczymy te trupy...mam nadzieje
Pojawiajace sie co jakis czas wpisy -Arabika,byla uczennica sa niskiego lotu...nie wspomne juz o jezyku.....

111

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

byla.uczennica napisał/a:

Ha ha " SŁAWNY WIELKI PEDAGOG" sto pompeczek dla zasady i sprawdzianik  leżąc na ziemi . Ha ha jesteś "wielki" żrąc nasze śniadania to pierdykniesz kimś o drabinke albo zgnoisz jakąś Krowę. Ha ha jesteś wielki...... "Jesteśmy z Tobą i pamiętamy a Ty zapominasz"...... Pozdrowienia smile


No, widzę, że poziom dyskusji się podnosi.

112

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

No i cóż SŁAWNY WIELKI PEDAGOGU !
"Była uczennica" uchyliła rąbka tajemnicy człowieka,  o którym przez te kilka stron "rozbrzmiewały PEANY ?  Dobrze zrozumiałem KROWA ? To chyba jedno z łaskawszych określewń  WIELKIEGO PEDAGOGA, a w jakimże to znaczeniu ? Okrrślenie pieszczotliwe od "cielątko"?- dobrze "kumam" ? Te " kanapeczki" to chyba z szyneczką ? Z czym to miały priorytet ?  Rozumiem BIEDNY PEDAGOG musiał się posilić, żeby z głodu nie paść, pensyjka marna, to i trzeba sobie jakoś radzić". Cud - miód. Aha, no i te 100 pompeczek " dla przykładu, a PAN PROFESOR to ile dla przykładu ? 100 plus 1!!!. Pewnie tak, bo jak to PROFESOR zawsze musiał być LEPSZY ! ! ! !  O przepraszam "WIELKI PAN PROFESOR". Te 'kartkóweczki" na podłodze, to chyba "uwielbiali" wszyscy ? Próbuję sobie wyobrazić to...  pierdyknięcie o drabinkę, ale w tym momencie, już nie jest mi do śmiechu. WIELKIEGO PROFESORA ... poniosło ! ! ! ! Myślę sobie, że niewiele to da, iż pewne pikankne szczegóły z życia WIELKIEGO PEDAGOGA zostały ujawnione. To co tu napisane to tylko po to, żeby niektórzy uruchomili szare komórki, o których dawno zapomnieli ! ! !
POZDRAWIAM SZARO-KOMÓRKOWO !

113

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Pamiętam z czasów gimnazjalnych zawodów sportowych "wyczyny " owego WF-isty który tworzył regulamin sprintu po jego zakończeniu, na szczęście WF-iści z Czańca i Kobiernic byli na miejscu to się mu nie poszczęściło.... w każdym razie kurator przyjmuje chyba anonimowe wnioski?

Per Aspera Ad Astra

114

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

XXYYZZ i Gregor widzę są za starym porządkiem, co do pompek i fikołków to bardzo dobrze że facet chce żebyście nie zgnuśnieli w wieku 20 lat.

Ale widać, że za mało wam dał w kość bo dalej macie siano w głowach i podoba wam się ogólny bajzel w gminie i szkolnictwie.
Najlepiej żeby nauczyciel nic nie robił, tylko sprawdził obecność i pozwolił odsiedzieć 45 minut beztrosko.
I tak rośnie nam stado baranów bez wiedzy, rozumu ale za to ze skoliozą lub lordozą.

Mam nadzieję, że tacy ludzie jak wy nie będą kiedyś kierowali niczym oprócz rowerka bo w mroczne czasy wpędzicie ten kraj.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

115

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Witam!
Dawno nie pisałem, ale jakos nie mogę sie powstrzymać.
Na początku zaznacze że nie jestem zwolennikiem obecnej władzy w gminie, bo juz dawno powinny być w tym temacie jakies zmiany, ale nie można popadać w skrajność i poddawać się jakimś śmiesznym rozgrywką nauczycieli i dyrekcji gimnazjum.
Nagle wyskakuje jakis pokrzywdzony nauczyciel z chęcia, pewnie zemsty bo nie dostał premii i tak postanowił sie zemścić na władzach szkoły, a ja pytam gdzie był wtedy jak odbywała sie ta wycieczka? Czemu dopiero teraz wyciaga takie sprawy na wierzch?
Czy Was to nie zastanawia?

Ja nie wiem jak było z ta wycieczką, ale kojarzę że podczas tamtej powodzi szkoły wcale nie zalewało, a nie było do niej dojazdu ze względu na zniszczoną drogę - chyba że się mylę,  czy to wtedy zamknieto szkołe na kilka dni - no cóż jeżeli tak to przecież szkoła była bezpieczna, a nauczyciele wyjechali na kilka dni - czy to coś złego? Przeciez szkoła była zamknięta !  Nawet jak ich wyjazd zazębił sie dzień czy dwa to przecież to nie taka wielka sprawa, aby sie pienić przez tyle czasu,  a chyba pozostali nauczyciele zgodzili sie  zastępować nieobecnych, więc młodzież była bezpieczna.

Nawet wątek dotyczący darowania kasy NZOZ  nie był tak komentowany i nikt w tym kierunku jakos nie zareagował, a tu piszecie o telewizji bo nauczyciele byli w Tunezji?! Co dla Was jest ważniejsze dokopać komuś z imienia i nazwiska i poprzeć zbuntowanego nauczyciela, który nie ma zresztą jak czytamy zbyt dobrej opinii i dać mu satysfakcje w jego pewnie prywatnych rozgrywkach? Nie wążne, nie można ruszyć góry  to wyżyjmy się na kimś z dołu.  Ja uważam że nie tędy droga.

Pewnie niektórzy napiszą  że kogoś bronię, odpowiadam  - nie nie mam w tym zadnego interesu po prostu patrze obiektywnie na te sprawy i Wy też spróbujcie, nie bądżmy zaślepieni checia zniszczenia kogoś bez żadnej wielkiej przyczyny, fakt może popełniono błąd - kazdy z nas je popełnia, ale czy az taki wielki?
Przepraszam za mój głos w tej rozmowie, ale przemyślcie ta sprawę - i nie dajmy sie wciagać w jakieś  prywatne rozgrywki.
Rada Gminy pewnie wyjaśni sprawę, która w moim mniemaniu nie była tak szkodliwa dla nas jak te 300.000,00 PLN  podarowane przez nasze władze - a juz byłby nowy Gimbus.

Pozdrawiam

116

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Chyb nie do końca wczytałeś się w sprawę bo nie tylko rozmawiamy o tym że kilka osób pojechało sobie do Tunezji ale również o tym że giną dokumenty w szkole, że jest tam uprawiany mobbing, że jest łamana ustała o samorządzie, że zatrudnia się pociotki, że ci co liżą tyłek dyrekcji mają się cacy a ci co nie liżą mają się źle.
Czy w twojej pracy ważne jest lizanie tyłka przełożonego czy solidna praca?

Nauczyciel w czasie roku szkolnego ma być w pracy a nie na wczasach od tego ma wakacje i ferie zimowe a nie rok szkolny.
OK gdyby jedna kobitka sobie pojechała można zorganizować tzw. zastępstwa ale nie do cholery połowa kadry.

Ja posyłając swoje dzieci do szkoły wierzę, że od 8 do 14 są pod opieką wykwalifikowanej kadry która realizuje program a nie woźnej lub palacza bo nauczyciele zabrali tyłki na ciepłe plaże.

No chyba coś jednak jest na rzeczy, że zrobił się z tego szum i jak wróble ćwierkają sprawa toczy się i na Policji i w kuratorium.

Nie znam tego nauczyciela i guzik mnie on obchodzi ale chyba nie wyssał tego z brudnego palucha jeżeli organy ścigania i kontrolne zajmują się tą sprawą?!?

A może właśnie stadko opluwaczy pod anonimowymi nickami chce właśnie abyśmy myśleli, że Bułka jest cacy, UG jest najwspanialszą instytucja na świecie a szkolnictwo stoi na najwyższym światowym poziomie....

Koleś( nauczyciel) podał swoje dane i pod swoim nazwiskiem pisze o bajzlu na Kozubniku - myślisz że odważył by się wiedząc że to nieprawda?

Sam pomyśl i Gregory i XXYYZZ - ja tym czasem wierzę temu panu od fikołków bo wiem jedno : każdy bułkowiec jest umoczony i 13 lat ich rządów przekonało mnie że nie można im ufać w żadnej materii...
Nepotyzm, kolesiostwo, załatwiacze i te układy i układziki - po prostu RODZINNE kumoterstwo.

Co do pana od WF-u pewno ma na swoim koncie różne zatargi z uczniami - leniami ale kto ich nie ma każdy z nas ma lepsze i gorsze dni ale to nie nim sie interesuje Policja i kuratorium a dyrekcją na Kozubniku.
Każdy z nas miał w szkole nauczyciela którego lubił i takiego którego nie cierpiał i jakieś wypociny ucznia lub podszywającego sie pod ucznia nie zmienia faktu że źle się dzieje w gminie i w szkolnictwie
Bo ryba psuje się od głowy a nie dupy strony.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

117

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Morlinek na jaki kompleks cierpisz ? może da ci się pomóc ?bo masz na pewno jakiś skoro dowartościowujesz się dogadując innym w sposób pozbawiony kultury...
jeśli istotnie rośnie stado baranów to staniesz na jego czele -gratuluje

Per Aspera Ad Astra

118

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

HEJ ! ! !
Jestrm znowu tutaj. Dziś uderzyło mnie w wypowiedziach jedno...  AROGANCJA niektórych rozmówców. Zadałem sobie pytanie, czy Ci którzy tyle mają do zarzucenia innym, są naprawdę tacy "ŚWIĘCI" ? U kilku osób wyczuwa się tak NAPASTLIWY ton... w stosunku do rozmówców, że aż trudno w to uwierzyć...Myślę, że tym ludziom czegoś ...BRAK ! ! !
Masz rację GREGOR ...kompleks u Morlinka.
Mam wrażenie, że wywlekanie jakichś odległych spraw, sprzed ... już nie pamiętam, roku ? To jakieś "DZIWY" ! ! ! To co było mi dobrze ? Liczyłem na ..PROFITY ! Nagle ... ZDECHŁO ?
Dziwi mnie też bardzo , że na forum podawane są jakieś szczegóły przez, może fikcyjnego, może prawdziwego nauczyciela, to jest "W PORZO" ? U mnie w pracy...to nie do pomyślenia. No tak ... ale ja to inna działka działalności zawodowej. Widać w OŚWIACIE...tak można ! ! !
A MOŻE JEDNAK SIĘ ... MYLĘ ?

119

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Śledzę dyskusję od kilku dni i odnoszę wrażenie, że ostatnie uaktywnienie się interlokutorów, już nie w głównym wątku sprawy, ale w tematach pobocznych mających na celu gombrowiczowskie "upupienie" nauczyciela wychowania fizycznego nie jest przypadkiem. To, z socjologicznego punktu widzenia, typowa potrzeba skierowania niewygodnej rozmowy na boczne tory. A nuż uda się wzbudzić niechęć, oczernić, ośmieszyć etc. Nawet jeśli w pracy tego, czy innego nauczyciela występowały lub występują uchybienia, to przypominam, że to właśnie dyrektor placówki oświatowej odpowiada finalnie przed rodzicami i uczniami za panujące w szkole stosunki i atmosferę. Ma do tego odpowiednie narzędzia i środki, z których powinien korzystać.

120

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Zadziwia mnie obłuda niektórych osob. Pan Morlinek tak strasznie walczy o prawde i jest tak praworzadny a wnioskujac po jego wejsciach na forum, robi to w godzinach swojej pracy od poniedzialku do piatku i nacina swojego pracodawce. Ciekawe czy to jest uczciwe? Chyba czas zajac sie swoim ogrodkiem i najpierw byc w porzadku w nim!
Pozdrawiam

121

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

GREGOR napisał/a:

Morlinek na jaki kompleks cierpisz ? może da ci się pomóc ?bo masz na pewno jakiś skoro dowartościowujesz się dogadując innym w sposób pozbawiony kultury...
jeśli istotnie rośnie stado baranów to staniesz na jego czele -gratuluje

"Przez ciernie do gwiazd" rozumiem, że jesteś tym cierniem? Mój kompleks jest tylko jeden: Bułkowcy w mojej gminie i mam wrażenie, że twoje rozmydlanie tematów zalicza cię do tej niechlubnej familii - szkoda.

jpgr1962 napisał/a:

Śledzę dyskusję od kilku dni i odnoszę wrażenie, że ostatnie uaktywnienie się interlokutorów, już nie w głównym wątku sprawy, ale w tematach pobocznych mających na celu gombrowiczowskie "upupienie" nauczyciela wychowania fizycznego nie jest przypadkiem. To, z socjologicznego punktu widzenia, typowa potrzeba skierowania niewygodnej rozmowy na boczne tory. A nuż uda się wzbudzić niechęć, oczernić, ośmieszyć etc. Nawet jeśli w pracy tego, czy innego nauczyciela występowały lub występują uchybienia, to przypominam, że to właśnie dyrektor placówki oświatowej odpowiada finalnie przed rodzicami i uczniami za panujące w szkole stosunki i atmosferę. Ma do tego odpowiednie narzędzia i środki, z których powinien korzystać.

Zgadzam się w 100% właśnie o tym mówiłem że określone czynniki zbliżone do rodzin rządzących zrobią wszystko żeby temat rozmydlić i skierować na inny tor... najlepiej taki w którym nauczyciel zostanie winnym a cała reszta w glorii chwały ocali zadki...


byla.uczennica napisał/a:

Zadziwia mnie obłuda niektórych osob. Pan Morlinek tak strasznie walczy o prawde i jest tak praworzadny a wnioskujac po jego wejsciach na forum, robi to w godzinach swojej pracy od poniedzialku do piatku i nacina swojego pracodawce. Ciekawe czy to jest uczciwe? Chyba czas zajac sie swoim ogrodkiem i najpierw byc w porzadku w nim!
Pozdrawiam

Droga zatroskana dziewczyno: tak się składa, że mój szef nie tylko nie robi mi wstrętów ale wręcz zachęca mnie do przesiadywania w pracy przed komputerem, ba nawet mam to wpisane w zakres obowiązków i od 9 do 17 jak słup soli tkwię przed komputerem i śledzę internet bo taki mam job....

XXYYZZ napisał/a:

No i cóż SŁAWNY WIELKI PEDAGOGU !
"Była uczennica" uchyliła rąbka tajemnicy człowieka,  o którym przez te kilka stron "rozbrzmiewały PEANY ?  Dobrze zrozumiałem KROWA ? To chyba jedno z łaskawszych określewń  WIELKIEGO PEDAGOGA, a w jakimże to znaczeniu ? Okrrślenie pieszczotliwe od "cielątko"?- dobrze "kumam" ? Te " kanapeczki" to chyba z szyneczką ? Z czym to miały priorytet ?  Rozumiem BIEDNY PEDAGOG musiał się posilić, żeby z głodu nie paść, pensyjka marna, to i trzeba sobie jakoś radzić". Cud - miód. Aha, no i te 100 pompeczek " dla przykładu, a PAN PROFESOR to ile dla przykładu ? 100 plus 1!!!. Pewnie tak, bo jak to PROFESOR zawsze musiał być LEPSZY ! ! ! !  O przepraszam "WIELKI PAN PROFESOR". Te 'kartkóweczki" na podłodze, to chyba "uwielbiali" wszyscy ? Próbuję sobie wyobrazić to...  pierdyknięcie o drabinkę, ale w tym momencie, już nie jest mi do śmiechu. WIELKIEGO PROFESORA ... poniosło ! ! ! ! Myślę sobie, że niewiele to da, iż pewne pikankne szczegóły z życia WIELKIEGO PEDAGOGA zostały ujawnione. To co tu napisane to tylko po to, żeby niektórzy uruchomili szare komórki, o których dawno zapomnieli ! ! !
POZDRAWIAM SZARO-KOMÓRKOWO !

No cóż arogancja zawsze rodzi arogancję, poza tym w szkole też miałaś chyba nie najlepsze stopnie szczególnie z j. polskiego bo błędów tu co nie miara, brak składni, gramatyki no i te wtręty z wielką czcionką smile Może chociaż przećwiczył cię Pan od WF-u i do dziś potrafisz zrobić fikołka do przodu.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

122

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Narty to wspaniały wynalazek. Człowiek odpoczywa, nabiera dystansu do życia. Polecam.
Wracam po weekendzie, zaglądam na forum i faktycznie baranieję. Poziom rozmowy sięga bruku. Tematu wątku już nie ma, a w zamian mamy festiwal niedorzeczności. Ja sam łapię się na tym, że włączyłem się w rozważania o Panu Sławomirze, którego dla wygody będę nazywał Panem S.
Niech mi ktoś pomoże i podpowie skąd Pan S wziął się na forum? Kto to tak naprawdę jest i dlaczego poświęcamy człowiekowi tyle czasu zamiast zająć się teamtem. Co człowiek odkrył, komu zagraża i czym ryzykuje? Zaczynam Go podziwiać. Człowiek oficjalnie z imienia i nazwiska, podwładny dyrektor Anny i wójta wypowiada się w sprawie tłuściutkiego przekrętu, choć jak wynika z forum i pierwszego postu nie On rozpoczął wątek. Chyba, że zatroskany=circus. Wątpię. A co człowieka spotyka tu na forum? Brednie, brednie, brednie, na zasadzie dajcie mi człowieka a paragraf się na niego znajdzie. Czy naprawdę te wszystkie trucizny, które zwolennicy  przekrętu wsączają nam do głów wyżarły nam mózgi?
Jak mądrze napisał jpgr1962  "Nawet jeśli w pracy tego, czy innego nauczyciela występowały lub występują uchybienia, to przypominam, że to właśnie dyrektor placówki oświatowej odpowiada finalnie przed rodzicami i uczniami za panujące w szkole stosunki i atmosferę. Ma do tego odpowiednie narzędzia i środki, z których powinien korzystać".  Nic dodać nic ująć.
Przecież Pan S zasługuje na najwyższy szacunek osoby, która walczy z reżimem. A te wszystkie  inspirowane krwotoki XXYYZZ,  była.uczennica czy nawet, ebabola są żałosne. Wzywam wszystkich przeciwników gminnego stanu rzeczy, wywierajmy presję na radnych, których znamy, aby po raz pierwszy od początku do końca wszystko wyjaśnili. Osoby winne niedopełnienia obowiązków i zamieszane w tłuściutki przekręt muszą popnieść konsekwencje. Jeśli Pan S w sprawie Tunezji zawinił niech też beknie.  Niech to wreszcie będzie początek zmian w miejscu zapomnianym przez rozum i rozsądek . Kto się przyłancza?
Ja natychmiast zaczynam gromadzić wiedzę o gimnazjum, Panu S i gminnych przekrętach.

123

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

morlinku ja jestem cierniem ale Ty nigdy nie dotrzesz do gwiazd

Per Aspera Ad Astra

124

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Co się stało ze stroną gimnazjum na Kozubniku, Gdzie można znaleźć taką stronę bo szukam i nie mogę znaleźć ?

125

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

GREGOR i Morlinek wyrażnie się nie lubią. Zdarza się

ebabol napisał/a:

Nagle wyskakuje jakis pokrzywdzony nauczyciel z chęcia, pewnie zemsty bo nie dostał premii i tak postanowił sie zemścić na władzach szkoły, a ja pytam gdzie był wtedy jak odbywała sie ta wycieczka? Czemu dopiero teraz wyciaga takie sprawy na wierzch?
Czy Was to nie zastanawia?

Oczywiście, że zastanawia. Przejrzałem sobie wszystkie posty i zadaję sobie pytanie, gdzie to ebabolu wyczytałeś, że Pan S teraz po 1,5 roku "wyciąga takie sprawy na wierzch". Może Ty wiesz czy zatroskany=circus? Bo ja zauważam, że człowoek z gimnazjum wszedł do gry po tygodniu do pierwsdzego postu. Więc zastanawiam się ile jeszcze osób będzie przesuwało puste kartony z miejsca na miejsce zamiast wypełniać je konkretami. Ludzie co z wami?

Ustalmy coś wreszcie raz na zawsze: czy ciało bardzo pedagogiczne miało prawo wyjechać da Tunezji  w maju 2010 roku? Jeśli tak, to nie ma tematu i Panie S nasunąłeś sobie stryczek na szyję. Jeśli nie to jakie powinny być wyciągnięye konsekwecje wobec decydentów i dlaczego jeszcze nie zostały wyciągmięte.

Mam konkretną propozycję. Umówmy się, że każdy uczestnik tego wątku wyśle e-maila do instytucji pedagogicznych, kuratoriów, szkół różnego szczebla z zapytaniem, czy kadra danej jednostki nie widzi przeszkód, by wyjechać w maju roku 2012 roku do Tunezji na tygodniową wycieczkę. Potem za zgodą osób odpowiadających na nsze pytanie umieśćmy ich teksty na forum. Zobaczymy jakie są fakty i kto łamie prawo. Ja jeszcze dziś piszę do kuratorium w Katowicach.

Zachęcam do działania wszystkich, zwłaszcza GREGORA, byla.uczennica, XXYYZZ, ebabola.