401

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Szanowne towarzystwo już zaczyna sobie używać. Przez Was nikczemni wielu porządnych ludzi obawia sie kandydowania, bo wiedzą, że będziecie ich obśmiewać, będziecie kłamać i szydzić. Tyle jesteście warci.

W naszym gminnym PRL-u nadal panuje doktryna głoszona przez ludzi nieobciążonych nawykiem logicznego myślenia.  Zrozumienie przez takie persony praw rządzących naszym gminnym piekiełkiem ma mniej cech prawdopodobieństwa, niż by się mogło wydawać.  Dlatego słowa Mojego Przyjaciela Nickta plasują Go w kategorii „wsiowej” fikcji literackiej.

Co innego ma się w sytuacji, gdy niepohamowanym umysłem spróbujemy odgadnąć mroczność przekazu, jaki Mój Przyjaciel Nickt, z graniczącym ze zgrozą podziwem przemyca na kartach czanieckiego forum. Jak przypuszczam, ni mniej, ni więcej tylko Mój Przyjaciel Nickt jest wzorcowo zadowolony z otaczającej Go „wsiowej” rzeczywistości, która spełnia wszystkie ambicje, aspiracje i oczekiwania „wiejskiego przysłowiowego głupka” – tuszę, iż admin nie wykasuje mego wpisu, gdyż stwierdzam, że jest bardzo pouczający.

Mój Drogi Przyjacielu, ze smutkiem konstatuję, że masz rację. Przez dziesięciolecia poglądy „wiejskiego przysłowiowego głupka” gęstą mgłą absurdu osiadły w sercach i umysłach naszych. Czasy w niepohamowanym galopie zmieniają piękną ojczyznę naszą, a Ty jakbyś umysł pozostawił w odmętach czasów słusznie minionych. A najsmutniejsze jest to, że Twój umysł w owych odmętach nie kołacze się samotnie jak sen. Śnisz razem z innymi wielbicielami przysłów, którzy nadal mylą sen z jawą i którzy żyją coraz bardziej tak, jak śnią – samotnie.

Drodzy marzyciele z odległych czasów - wejdźcie do rzeki marzeń, zanurzcie swe skostniałe umysły w przejrzystej tafli dobrej nowiny. Oto kończy się czas samotnych wysp spowitych mgłą zabobonów, guseł i przesądów niegodnych nowoczesności XXI wieku. Nowoczesne zamiary rozsypią się w palcach jak starożytne zwoje papirusów, jeśli Mój Przyjaciel Nickt nadal prowadził będzie zastępy podobnych do siebie ludzi nieobciążonych nawykiem logicznego myślenia w przepaść. Jak lemingi. Owi nieszczęśnicy obudzą się wkrótce w nowym przerażającym świecie, w którym kłamstwo i pomówienie nie będą nic znaczyć, a rozpocznie się era szeroko rozumianej praworządności.

Na koniec mego kaznodziejskiego wywodu zapraszam każdego czytelnika do zadania samemu sobie prostego pytania: w którym świecie chcę żyć?

402

Odp: Wybory uzupełniające

Jestem już pewna, że Pan Wiesław Gąsiorek w wrześniowych wyborach kandyduje na radnego. Zbiera podpisy do KWW RPW. Czyżby to był znak, że czasy dominacji tego komitetu się kończyły? Czy trzeba odgrzewać stare "przyjaźnie", żeby kogoś wystawić. Zobaczymy. Osobiście jestem ciekawa jak to możliwe, że Pan Gąsiorek startuje z komitetu wójtowego, skoro w 2010 roku obaj panowie rywalizowali ze sobą o to samo stanowisko? Czy nie ma ludzi w Czańcu, którzy wnieśliby jakąś swieżość i niezależność?

403

Odp: Wybory uzupełniające

cieciola napisał/a:

Jestem już pewna, że Pan Wiesław Gąsiorek w wrześniowych wyborach kandyduje na radnego. Zbiera podpisy do KWW RPW. Czyżby to był znak, że czasy dominacji tego komitetu się kończyły? Czy trzeba odgrzewać stare "przyjaźnie", żeby kogoś wystawić. Zobaczymy. Osobiście jestem ciekawa jak to możliwe, że Pan Gąsiorek startuje z komitetu wójtowego, skoro w 2010 roku obaj panowie rywalizowali ze sobą o to samo stanowisko? Czy nie ma ludzi w Czańcu, którzy wnieśliby jakąś swieżość i niezależność?


Pytanie jest zupełnie inne:

Co obiecali Wiesiowi, że idzie na układ?

W wyborach na wójta zebrał garstkę głosów, nie zaufali mu nawet "rodacy" z Czańca!

Czy wniesie nowy wiatr w żagle RG?
Moim zdaniem nic nie wniesie, niczego nie osiagnie,

Dziwi mnie brak oceny tego układu i instynktu samozachowczego Wiesia.

Niech wyborcy decydują ale KWW PRW to dla mnie już relikt przeszłości i nawet za kiełbasę wyborczą i 3 piwa bym nie oddał głosu na ten "twór".

A co inne komitety? Ile ich jest?

404

Odp: Wybory uzupełniające

Procedura zgłaszania kandydatów do wyborów przebiega wg kalendarza wyborczego. Termin zgłaszania komitetów do Komisarza Wyborczego już minął. Zgłoszono dwa komitety wyborcze, nowy i stary, i to one mają do 9 sierpnia br. termin na zgłoszenie listy kandydatów. Wszystko więc stanie się jasne po tym terminie.

Czy nowe/stare twarze coś wniosą? Zobaczymy jak się ujawnią i rozpoczną kampanię.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

405

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:

Zgłoszono dwa komitety wyborcze, nowy i stary, i to one mają do 9 sierpnia br. termin na zgłoszenie listy kandydatów.

Stare chce być nowe, choć dla mnie jest od węgla młodsze tylko o dwa lata. Stare już od 15 lat pokazuje nam na co je stać, a stać na bardzo wiele: zamordyzm, bylejakość, marnotrawienie funduszy publicznych, PRL- owska demagogia, łamanie praw konstytucyjnych. Kandydat Gąsiorek jest dla mnie jak tchnienie w plackowatość krowiej twórczości podogonowej - zestaw pseudoaromatów wzbogacony zostaje nową wonią, która jeszcze bardziej przetrąca odpowiednie komórki przeciętnego węchowca.

Nowe rozdanie starej władzy jest kpiną z ludzkiego rozumu, dlatego niecierpliwie czekam na nowe. Mam swój typ nowego komitetu i jeśli nos mnie nie zawodzi - a smrodu dookoła aż w nadmiarze - to wieszczę, że nowe jest jak marsz ku prawdziwej demokracji, którą trudno będzie zahamować.

406 Ostatnio edytowany przez kamila (2013-08-01 18:09:51)

Odp: Wybory uzupełniające

niezadowolony        dzisiaj 12:53:14
Pytanie jest zupełnie inne:

Co obiecali Wiesiowi, że idzie na układ?

W wyborach na wójta zebrał garstkę głosów, nie zaufali mu nawet "rodacy" z Czańca!

   Obwód nr 2

Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej    Szkoła Podstawowa, ul. Kardynała Karola Wojtyły 32, Czaniec

1    Bułka Czesław            -   388     -  41,36%

2    Gąsiorek Wiesław      --    274     -   29,21%

3           Chwała Tadeusz        -   177    -  18,87%

4    Kocemba Ignacy        -     99      -  10,55%

                                              Obwód nr 3

Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej    Szkoła Podstawowa, ul. Kardynała Karola Wojtyły 32, Czaniec

1    Bułka Czesław          -   594    -   45,45%

2          Gąsiorek Wiesław     -   370    -   28,31%
   
3          Chwała Tadeusz       -   254    -   19,43%

4          Kocemba Ignacy      -     89    -     6,81%

407

Odp: Wybory uzupełniające

Jak to Nasza Droga Urzędniczka Kamila trzyma rękę na pulsie i bada czy KWW RPW dycha jeszcze, czy tętno odeszło na zasłużony odpoczynek. Pani Ewelinka/Kamila nieoceniony bastion iluzji próbuje udowodnić, iż KWW RPW jest jak mędrzec gromadzący pieniądze i materialne dobra wszelakie na wypadek, gdyby miał nigdy nie umrzeć, a Kandydat Gąsiorek jest transfuzją świeżej, natlenionej krwi. Niestety wtłoczonej w trupa. Jeśli w całym naszym cudownym Czańcu w wyborach na wójta gminy Kandydat Gąsiorek w roku 2010 uzyskał 644 głosy, to we wrześniu wieszczę zdobycie 99.

408

Odp: Wybory uzupełniające

kamila napisał/a:

...%

Wiele wody w tym czasie upłynęło w Sole. To było tak dawno, że nikt już tego nie pamięta. A jeżeli stary komitet stać tylko na odgrzewane kotlety, to.... szkoda Pana Gąsiorka - daje sobą manipulować. Czy dobrze wybrał? Przekonamy się niebawem.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

409

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon Wczoraj 23:58:06

Wiele wody w tym czasie upłynęło w Sole. To było tak dawno, że nikt już tego nie pamięta.

To nie znaczy aby podawać dane niezgodne z rzeczywistością. Widocznie nie wszyscy pamiętają, że internet jest " magazynem wiedzy ".
     Mój post jest tylko sprostowaniem. Niczym więcej.

410

Odp: Wybory uzupełniające

Pan Gąsiorek jest najlepszym kandydatem na radnego na jakiego stać Czaniec. Jest doświadczony, obeznany, kulturalny, ma wiedzę i wie jak działa gmina. Cieszę się, że postanowił znów zostać radnym. Zachęcam do głosowania na Pan Gąsiorka zwłaszcza, że o innych kandydatach nie słychać nic.

411

Odp: Wybory uzupełniające

Nie zapominajmy następstwem czego są te wybory. Musieliśmy na nie czekać rok czasu i sąd musiał stwierdzić czy mają być czy nie. To KWW Rodzina Prawo Wspólnota starał się nam udowodnić, że ma nas reprezentować radny skazany prawomocnie za jazdę po pijanemu. Jakie niespodzianki chcą nam zafundować tym razem?

412

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Pan Gąsiorek jest (...) doświadczony, obeznany, kulturalny, ma wiedzę i wie jak działa gmina.(...)

Same zalety.
Dlaczego więc Pan Gąsiorek wiąże się ze starym układem? Czy jego doświadczenie i obeznanie podpowiada mu, że bez starego układu nie odniesie sukcesu? Dlaczego nie dostrzega tego, że czas tych ludzi powoli dobiega końca? To oczywiste, że gminie potrzeba zmian, świeżej krwi. Nie jakiejś tam kosmetyki.
Stary układ nie potrafi znaleźć się w nowej rzeczywistości, w której potrzeba nam ludzi kreatywnych. Przede wszystkim w pozyskiwaniu dla gminy pieniędzy. Ale nie w taki sposób jak to czyni stary układ. Z banków komercyjnych w postaci kredytów. Proszę sobie prześledzić jak jesteśmy w ostatnim czasie systematycznie zadłużani.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

413 Ostatnio edytowany przez niezadowolony (2013-08-02 11:32:59)

Odp: Wybory uzupełniające

kamila napisał/a:

Zenon Wczoraj 23:58:06

Wiele wody w tym czasie upłynęło w Sole. To było tak dawno, że nikt już tego nie pamięta.

To nie znaczy aby podawać dane niezgodne z rzeczywistością. Widocznie nie wszyscy pamiętają, że internet jest " magazynem wiedzy ".
     Mój post jest tylko sprostowaniem. Niczym więcej.

No więc ja też sprostuję:

Pan Gąsiorek zdobył II miejsce we własnej wsi, wśród "swoich" a w tym konkursie piękności nie ma wicemistrza albo bierze się wszystko albo nic.

Kamila zapomniała jeszcze napisać, że Wiesław Gąsiorek startował w 2010 roku na stanowisko wójta z ramienia partii PiS, a nie jako kandydat niezależny.
Miał poparcie PiS, proboszcza Śmietany, kółek różańcowych i nie wiem kogo jeszcze, a mio to sromotnie przegrał z Bułką.

http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … ident=8524

Pytanie : jak to jest, że ktoś kto ma dość radykalne poglądy kandydując pod sztandarami PiS (prawicowymi) teraz po 3 latach przefarbował sie na KWW PRW, ???

Przegrał z Bułką z KWW PRW, a teraz idzie z nimi ramie w ramie?

Bycie u władzy za wszelką cenę?
Pozostawiam to bez komentarza niech każdy sobie sam odpowie ....

nickt napisał/a:

Pan Gąsiorek jest najlepszym kandydatem na radnego na jakiego stać Czaniec. Jest doświadczony, obeznany, kulturalny, ma wiedzę i wie jak działa gmina. Cieszę się, że postanowił znów zostać radnym. Zachęcam do głosowania na Pan Gąsiorka zwłaszcza, że o innych kandydatach nie słychać nic.

Mój Boże ale wieje grozą i głupotą  faktycznie gościu to "nickt" interesujący jeżeli takie zaplecze polityczne ma KWW RPW nic dobrego w gminie nas nie czeka. tylko stagnacja i ten sam scenariusz który znamy od 16 lat.
Im gorzej tym lepiej - tylko dla kogo lepiej? Dla garski ludzi ?!?

414

Odp: Wybory uzupełniające

Nie wiem czy forumowicze już widzieli najnowszy wpis w aktualnościach na temat kolejnej kandydatki.
Zapraszam do przeczytania:
http://czaniec.pl/czaniec.php?subaction … amp;ucat=1

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

415

Odp: Wybory uzupełniające

Dnia 02.08.2013 r. pełnomocnik Komitetu Wyborczego Nasza Gmina dokonał rejestracji w Gminnej Komisji Wyborczej kandydata na radnego Rady Gminy Porąbka w wyborach uzupełniających w okręgu wyborczym numer 3 w Czańcu zarządzonych na dzień 08.09.2013 roku. Kandydatem jest Pani Alicja Młynarska-Mazur, zamieszkała Czaniec, ul. Brzegowa 1.

http://www.sng.org.pl/

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie … ina?ref=hl

416

Odp: Wybory uzupełniające

Sławomir Kubiś napisał/a:

Kandydatem jest Pani Alicja Młynarska-Mazur, zamieszkała Czaniec, ul. Brzegowa 1.

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie … ina?ref=hl

O! Skarżypyci Naszej Gminy zamiast przedstawić swoją kandydatkę, kto zacz, reklamują swoją stronkę na fejsie:)))

Szok, tylko 71 osób ich lubi:)))

417

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:
Sławomir Kubiś napisał/a:

Kandydatem jest Pani Alicja Młynarska-Mazur, zamieszkała Czaniec, ul. Brzegowa 1.

https://www.facebook.com/Stowarzyszenie … ina?ref=hl

O! Skarżypyci Naszej Gminy zamiast przedstawić swoją kandydatkę, kto zacz, reklamują swoją stronkę na fejsie:)))

Szok, tylko 71 osób ich lubi:)))

To jest właśnie poziom członka komitetu Rodzina Prawo Wspólnota z 2010, kandydata na radnego,  radnego sołeckiego, znanego działacza, społecznika.

Z takimi ludźmi mamy w gminie do czynienia.
Wysoka kultura, inteligencja, nieposzlakowane zasady moralne.

Pan Piotr Gamza właśnie w taki sposób wspiera kandydata KWW Rodzina Prawo Wspólnota, to jest ten poziom dyskusji i taki sam jest w gminie i na zebraniach komisji oraz Rady Gminy.

Taki sam poziom jest w relacjach gmina - obywatel.

Ja głosować nie mogę w Czańcu ale apeluję do ludzi młodych i każdego kto od 2010 roku czyta fora, portal SNG i śledzi relacje z obrad RG - idźcie na wybory, zmieńcie coś w naszej szarej rzeczywistości.
Pozdrawiam
Piotr Dusza
SNG

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

418

Odp: Wybory uzupełniające

Piotr Dusza napisał/a:

Pan Piotr Gamza właśnie w taki sposób wspiera kandydata KWW Rodzina Prawo Wspólnota, to jest ten poziom dyskusji i taki sam jest w gminie i na zebraniach komisji oraz Rady Gminy.

Na mo dusiu!!! Chłopie!!!
Gdzie ty się doczytałeś, że ja jakiegoś kandydata wspieram. Stwierdziłem jedynie dwa fakty, pierwszy, że nic o swojej kandydatce nie mówicie, drugi, że lubi was aż 71 osób, czyli penie sami siebie lubicie.

Biorąc pod uwagę, że na fejsie w gminie jest pewnie kilka tys ludzi to znaczy, że ludzie albo was nie lubią, albo olewają. A wiesz chłopie dlaczego? Bo wypisujecie takie bzdury i nadinterpretacje jak powyżej!

419

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:

O! Skarżypyci Naszej Gminy zamiast przedstawić swoją kandydatkę, kto zacz, reklamują swoją stronkę na fejsie:))) (

Trzeba mieć wyjątkowo mało pretensji do inteligencji, aby nie wiedzieć kim jest Pani Alicja Młynarska  - Mazur. A mówi to Pan Piotr Gamza, mieszkaniec Kobiernic, któremu się wydaje, że posiadł wszystkie tajemnice życia społecznego Gminy Porąbka. Który rości sobie niezbywalne prawo do recenzowania i opiniowania gminnej oświaty. Okazuje się jednak, że poza pustymi frazesami, wieczną kpiną i irytującą ironią ten ”człowiek” nie ma nic do zaprezentowania.

Pani Alu gratuluję decyzji. Jestem szczerze wzruszona Pani odwagą. Coraz odważniej patrzę w przyszłość jeśli tak zrównoważone, elokwentne i znające życie osoby garną się do naprawiania tego, co Pan Gąsiorek zepsuł. Może ta gmina jednak nie utonie w powodzi kłamstw, pomówień i odwetu za prawdę. Kto wtajemniczony, wie o czym mówię. Po Panu Gamzie mogę się spodziewać wszystkiego, tylko nie prawdy i faktów.

420

Odp: Wybory uzupełniające

Nie przypominam sobie żebyśmy przeszli na "per TY" To po pierwsze.
Po drugie informacja jest na naszej stronie o kandydatce
po trzecie strona na FB powstała 21.04 a więc jest bardzo młoda.

Sugeruję sobie sprawdzić ile osób dziennie zagląda na naszą stronę SNG.org.pl

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

421 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-03 21:27:16)

Odp: Wybory uzupełniające

wellona napisał/a:
Wloscianin napisał/a:

O! Skarżypyci Naszej Gminy zamiast przedstawić swoją kandydatkę, kto zacz, reklamują swoją stronkę na fejsie:))) (

Po Panu Gamzie mogę się spodziewać wszystkiego, tylko nie prawdy i faktów.

No cóż, nie wiem kim jest kandydatka z Czańca. Nie znam wszystkich osób w gminie. Nie specjalnie mnie to dotyczy, ponieważ nie głosuję w Czańcu. Co do prawdy i faktów to bardzo proszę o uzasadnienie gdzie w cytowanej przez Panią wypowiedzi są stwierdzenia nie prawdziwe czy nie zgodne z faktami!!!

Widać z Pani wypowiedzi, że albo jest Pani zmanipulowana, albo po prostu łże:(

Jeżeli już mnie Pani cytuje, bardzo proszę o nie robienie korekt w mojej wypowiedzi, to jest moje prawo autorskie!

422

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:

No cóż, nie wiem kim jest kandydatka z Czańca. Nie znam wszystkich osób w gminie. Nie specjalnie mnie to dotyczy, ponieważ nie głosuję w Czańcu. (

Nie trzeba być mieszkanką Czańca, żeby wiedzieć kim jest Pani Ala i co w niedalekiej przeszłości przeszła. Z jaką spotkała się niesprawiedliwością ze strony gminnych urzędników i jak skutecznie dochodziła swoich praw. Takich radnych nam potrzeba: myślących samodzielnie, empatycznych i konsekwentnie walczących o swoje prawa, bo tylko ktoś jak Pani Ala gwarantuje konsekwentną walkę o prawa i zbiorowe interesy mieszkańców gminy.

Na szczęście nie dotyczy to Pana Gamzy. Jednak  ostrzegam Pana ręce precz od Pani Alicji, nawet jeśli w swej niegodziwości jest Pan w stanie opluć wszystkich, byleby dopiec przedstawicielkom Stowarzyszenia Nasza Gmina. Tylko głupiec lekceważy nową siłę otwartą na problemy mieszkańców, a nie na mamrotanie Pana Gamzy.

Pana niezbywalnym prawem autorskim jest zajmowanie się swoją najbardziej atrakcyjną stroną osobowości, czyli tą, na której Pan zwykle siedzi.

423

Odp: Wybory uzupełniające

wellona napisał/a:

Na szczęście nie dotyczy to Pana Gamzy. Jednak  ostrzegam Pana ręce precz od Pani Alicji, nawet jeśli w swej niegodziwości jest Pan w stanie opluć wszystkich,

Pana niezbywalnym prawem autorskim jest zajmowanie się swoją najbardziej atrakcyjną stroną osobowości, czyli tą, na której Pan zwykle siedzi.

Proszę szanownej Pani.
Ani słowem nie odezwałem się na temat Pani Alicji. Tym bardziej na nią nie plułem! Zauważyłem jednakże, że napisała Pani na tym forum cztery posty i w każdym z nich pluje Pani jak lama!

424

Odp: Wybory uzupełniające

Nie pisz takim trudnym jezykiem on tych slow nie rozumie :-)

Dla mnie kazdy kto wystartuje z komitetu innego niz bulkowy i waligorowy jest wart mojego glosu.

Mam dosc tego ukladu.

425

Odp: Wybory uzupełniające

Układ Mydlarz – Waligóra – Bułka powinien już dawno odejść w niepamięć, podobnie jak bełkot Wloscianina, który nawet nie jest w stanie odpowiednich polskich liter napisać w nazwie. Ignorowanie chłopa jest jedyną rzeczą, na którą zasługuje. I tak będę robiła.

Jestem zachwycona tym, że SNG wystawiło kandydatkę do wyborów i to jaką. Najlepszą z możliwych. Ogromnie wierzę, że Pani Młynarska - Mazur zostanie wybrana i razem z Panią Tylzą – Janoszi Panem Kojder odbudują żałosną reputację sołectwa. Ja już widzę, że w każdym sołectwie kandydaci SNG to mogą być bardzo mocni kandydaci, więc tylko się cieszyć, że wreszcie w radzie gminy może dojść do faktycznych zmian. Czekam tylko na program Pani Młynarskiej – Mazur, którą będę popierała nawet jeśli nie mogę głosować, niestety. Ale znajomi z Dolnego Czańca będę przeze mnie zachęcani do pójścia na wybory i głosowania . Świadomość mieszkańców tej części Czańca jest jednak niewielka i trzeba jak najszerzej prezentować kandydatkę oraz same wybory, bo duża frekwencja oznacza przegraną układu.