426

Odp: Wybory uzupełniające

niezadowolony napisał/a:

slow

Wot kakaja inteligencja, Zagranicznych słów używa, tylko one do kontekstu nie pasują

slow:- ang. powoli.

cieciola napisał/a:

Układ Mydlarz – Waligóra – Bułka powinien już dawno odejść w niepamięć, podobnie jak bełkot Wloscianina, który nawet nie jest w stanie odpowiednich polskich liter napisać w nazwie.

Oj, bardzo odpowiednie literki używam:)
Skarżypyci Naszej Gminy nie przedstawiają żadnego programu, chociaż chętnie bym poczytał.
Szanowna Ciećola już od dawna woła, że wszyscy ją straszą aż jej uszy opadły. Ma o coś pretensję to zamiast rozmawiać o tm z osobą kompetentną chce naskarżyć do Skarżypytów. Czarno to widzę, porozumienia na jakiejkolwiek płaszczyźnie z innymi brak. ale jak to w przedszkolakach mówią, język lata jak łopata:(

427

Odp: Wybory uzupełniające

Oj mitręga z tym Włościaninem. Człowiek chciałby po niedzielnym obiedzie usiąść, odpocząć w upał, zajrzeć do internetu poczytać coś mądrego a tu… Włościanin męczy kota ciągnąc nieszczęśnika za ogon i odwracając we wszystkich swoich wypowiedziach.  Przedszkolna retoryka jest tu jak najbardziej wskazana - świadczy o poziomie, na jakim się Pan Gamza zatrzymał. Nie chodzi mi o mówienie w przedszkolakach, bo to, cokolwiek znaczy jest makabryczne, chodzi mi o brak jakichkolwiek pozytywnych wartości w wypowiedziach tego pana.  Warto używać języka intelektu, nie języka przemocy i emocji. To tak, jakby naprzeciw siebie postawić Pana Gamzę i Panią Młynarską – Mazur. Pan Gamza w potoku słów nie mówi nic, co byłoby godnego uwagi, a przy okazji używa słów powszechnie uważanych za nieprzyzwoite. Zupełnie inaczej ma się z Panią Młynarską – Mazur, którą słyszałam na nagraniach w internecie, którą słyszałam podczas spotkań wiejskich w Czańcu i już z tego powodu wiem, że to może być osoba łagodząca niechciane obyczaje panujące w Radzie Gminy. Podobnie jak Pani Tylza – Janosz. Oczywiście Pan Gamza zaraz powie, że to solidarność  narządów, że się kobiety uaktywniły i bezpodstawnie wspierają swoją płeć. Ja na to odpowiadam stanowczo: a co męski świat Gminy Porąbka oferuje mieszkankom, w czym jest lepszy, doskonalszy skoro wizerunek gminy legł w gruzach już dawno temu, a teraz męscy żandarmi z Urzędu Gminy i Rady Gminy pilnują, by na tym pogorzelisku nie wyrosło nic mądrego, praworządnego i przyzwoitego.

Program wyborczy??? Jest jeden: pozyskać do Organów Gminy jak najwięcej kobiet – młodych, energicznych, nieugiętych, czyli niepodobnych do pań z całej kadencji 2010 – 2014. Pań, które dbają o rodzinę, dom, dobytek, obejście, ogród, pracują na kilka etatów i zaspokajają męskie zachcianki, dobrze wyglądają, mają charakter, wolę działania, pomysły, są odważne i nieszablonowe. Dbają o domowy budżet, o właściwy wygląd swoich pociech i męskiego lokatora. Wiedzą w którym sklepie jest i tanio, i świeżo, jak poukładać sobie plan dnia, żeby sprostać obowiązkom i jeszcze pozyskać odrobinę czasu dla siebie. Znają potrzeby tych, których kochają, bezwarunkowo oddają się swoim obowiązkom nie zapominając o pasjach. Nakładają na swe barki kolejne – samorządowe obowiązki, o niebo trudniejsze i odpowiedzialne od tych, z którymi dotychczas miały do czynienia. Który mężczyzna to potrafi? Pan Gamza??? Wolne żarty.

Wierzę w Panią Młynarską – Mazur, bo już teraz dostrzegam przymioty, których Pan Gąsiorek – odkurzony dinozaur nie ma, który jest gwarancją na utrzymanie gminnego pogorzeliska w stanie aktualnym i nie jest żadną alternatywą dla kandydatki SNG. To Stowarzyszenie to jedyna roślina, która potrafi przetrwać na pogorzelisku i zaowocować nowymi kwiatami. Niech rozkwita ich jak najwięcej. Każde pogorzelisko prędzej, czy późnie zatętni życiem. Pani Alicjo – powodzenia, trzymam kciuki.

428 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-04 16:12:42)

Odp: Wybory uzupełniające

flower napisał/a:

wizerunek gminy legł w gruzach już dawno temu, a teraz męscy żandarmi z Urzędu Gminy i Rady Gminy pilnują, by na tym pogorzelisku nie wyrosło nic mądrego, praworządnego i przyzwoitego.

No pięknie, znaczy się pogonić tych wszystkich chłopów trzeba bo to takie jakieś nierozgarnięte się po Radzie i Gminie szwenda. Tu jest moje poparcie. Na mo dusiu, Ignac i inni, dajcie sobie siana:)

flower napisał/a:

Znają potrzeby tych, których kochają, bezwarunkowo oddają się swoim obowiązkom nie zapominając o pasjach. Nakładają na swe barki kolejne – samorządowe obowiązki, o niebo trudniejsze i odpowiedzialne od tych, z którymi dotychczas miały do czynienia. Który mężczyzna to potrafi? Pan Gamza??? Wolne żarty.

A teraz na poważnie! Ja przy zaprezentowaniu kandydatki przez SNG stwierdziłem jedynie, że SNG zaprezentowało swoją stronę na facebooku a nie kandydatkę. Zaglądając na ową stronę, zauważyłem, że SNG lubi 71 osób! Ta prosta i czytelna wypowiedź z mojej strony spowodowała atak na mnie kilku kobiet w tym Pani.
Przypominam, że ja w tych wyborach nie kandyduję, nie będę nawet głosował. Jeżeli chce Pani atakować moją osobę to proszę odnosić się do konkretów! Czy mnie Pani zna osobiście by się posługiwać w swoich wypowiedziach moim nazwiskiem w sposób niegodziwy? Wolne żarty!!! Więcej dystansu, a o jajnikach z całą pewnością nie będę z Panią dyskutował!
Na przyszłość proszę zapoznać się z wypowiedziami ze zrozumieniem a nie polegać jedynie na kobiecej intuicji bo jej Pani po prostu nie ma!
Przeciętny człowiek czytając Pani wywód "intelektualny" naszpikowany niezrozumiałym szowinizmem, pomyślałby jedynie "Ot, blondynka, On o wozie, Ona o kozie":(
Pozdrawiam

Ciekawe dlaczego sama zainteresowana o sobie nic nie napisze?

429

Odp: Wybory uzupełniające

Panie Gamza, jeśli nie dorósł Pan do rozmów na tym forum to proszę się nie pchać tam, gdzie Pana nie zapraszano. Absolutnie żadna z Pana wypowiedzi nie rozwija żadnego wątku ani o milimetr. Rozumiem, że sensem Pana życia jest dokopanie każdemu, kto opowiada się za zmianami w gminie, zwłaszcza jeśli sympatyzuje z tak znienawidzonymi sąsiadami z Kobiernic. Ale w gminie mieszkają osoby, które czują podobnie jak Pani Augustyniak – Soj, Pan Dusza, Pan Kubiś, Pan Kocemba.  Mają zbieżne poglądy i nadzieje na rozwój gminy.

Czy mógłby mi Pan pomóc w odnalezieniu informacji na temat kandydata w wyborach uzupełniających komitetu przeciwnego – KWW RPW? Bo mam problemy ze znalezieniem informacji, że taki komitet w ogóle powstał, nie wspominając o kandydacie, o którym mówi się tylko dlatego, że zbierał podpisy pod listą poparcia.  Ba, nie wspominając o programie wyborczym kandydata KWW RPW, z którym też na pewno chce Pan się zapoznać. Czekam na Pana irytujące kpiny i szyderstwa z Pana Gąsiorka, bo to ten Pan jak gminna wieść niesie jest kandydatem KWW RPW, ale to Pan pewnie wie najlepiej. Proszę zapytać kolegów z KWW RPW jak to się stało, że Pan Gąsiorek tak diametralnie zmienił poglądy i zwąchał się z niedawnym rywalem. Proszę założyć stronę internetową kandydata KWW RPW i porównamy ilość wejść. Sprawdzam teraz: 353 wejścia na stronę SNG – całkiem sporo. A na koniec fundamentalna opinia – na Forum Czaniec atakiem na forumowiczów zajmuje się Pan, forumowicze bezskutecznie próbują dyskutować z Pana poglądami, tłumacząc, motywując i przedstawiając fakty. Pan nigdy nie przedstawia faktów, a tylko plotki. Jest Pan jak rozplotkowana baba.  Cokolwiek zostanie powiedziane, nagrane, napisane, uwiecznione na zdjęciu i tak nie powstrzyma Pana przed preparowania plotek.  Taki tupet. Tylko proszę zauważyć, że żywi się Pan plotkami sam, nie ma Pan wsparcia KWW RPW ani na forum, ani na FB, inaczej niż w życiu realnym.

430

Odp: Wybory uzupełniające

flower napisał/a:

Panie Gamza, jeśli nie dorósł Pan do rozmów na tym forum to proszę się nie pchać tam, gdzie Pana nie zapraszano. Absolutnie żadna z Pana wypowiedzi nie rozwija żadnego wątku ani o milimetr. Rozumiem, że sensem Pana życia jest dokopanie każdemu, kto opowiada się za zmianami w gminie, zwłaszcza jeśli sympatyzuje z tak znienawidzonymi sąsiadami z Kobiernic. Ale w gminie mieszkają osoby, które czują podobnie jak Pani Augustyniak – Soj, Pan Dusza, Pan Kubiś, Pan Kocemba.  Mają zbieżne poglądy i nadzieje na rozwój gminy.

Proszę szanownej Pani
Nie rozmawiajmy o tym kto do czego dorósł bo może się to niezbyt korzystnie dla Pani skończyć, ale to nie Pani jest kandydatką  na radną. Oczywiście można powiedzieć, że wszyscy, którzy nie mają poglądów zgodnych z poglądami Skarżypytów Naszej Gminy nie są na to forum zaproszeni. Tu nie zbyt miło jest przyjmowane zaburzenie waszego spojrzenia na świat.

Znów wypisuje Pani bzdury typu, że chcę komuś dokopać! proszę mi wskazać moją wypowiedź dotyczącą kandydatów, gdzie "próbuję im dokopać". Znów Pani konfabuluje!
Czy chcę "dokopać" osobom opowiadającym się za zmianami? Oczywiście, że nie. Wręcz przeciwnie. popieram ich z całego serca. Takim przykładem jest pani Matra, która wniosła prawdziwy i bezinteresowny powiew świeżości. Zmian oczekuję jak kania dżu!

Już na początku poprzedniej kampanii wyborczej "wieszczyłem", że SNG nie będzie w stanie z nikim się dogadać,  że będą to cztery lata stagnacji czyli stracone. Cóż wypisała Pani kilka osób. Każda z tych osób była uwikłana w procesy sądowe z gminą. Nie wnikam czy były potrzebne czy nie. Oczywiście, że przynajmniej w przypadku jednej z wymienionych osób taki proces był konieczny, reszta sądzi się bo lubi i ma w tym swój cel, przejęcie władzy w gminie. Gdyby nie daj Boże tak się stało, ich działania nie zmienią się. Nadal będą się ze wszystkimi o wszystko sądzili. To z całą pewnością nie sprawi, że będzie nam mieszkańcom żyło się lepiej.

Jest kilka osób na tym forum, które obecne władze uwazają za dżumę, ja nie chciałbym by dżumę zastępować cholerą!

Co do moich wypowiedzi do niektórych forumowiczów. Naprawdę proszę czytać ze zrozumieniem, to nie jest takie trudne. Zauważy Pani wówczas, że najpierw jest atak na mnie a dopiero późnej moja reakcja.

431

Odp: Wybory uzupełniające

Drogi Panie Piotrze, pozwoli Pan, że odniosę się do tej części Pana wypowiedzi, która bezpośrednio pomawia Stowarzyszenie Nasza Gmina.

Wloscianin napisał/a:

Już „na początku poprzedniej kampanii wyborczej "wieszczyłem", że SNG nie będzie w stanie z nikim się dogadać,  że będą to cztery lata stagnacji czyli stracone.”

„Wieszczył” Pan – nie jestem pewien, czy zainteresowanemu forumowiczowi to sformułowanie się spodoba – a właściwie przewidywał Pan przyszłość, gdyż SNG zostało zarejestrowane w KRS-ie 21 marca 2013 roku, czyli ponad 2,5 roku po kampanii wyborczej w roku 2010. Przypuszczam, że wyczuwał Pan już wtedy konieczność powstania SNG, co stało się faktem. Proszę jednak nie SOBIE przypisywać tej zasługi, gdyż oficjalnie oświadczam, że Pan Piotr Gamza nie miał żadnego udziału w powstaniu SNG. To pierwsze sprostowanie Pana nietrafionej wypowiedzi.

Wloscianin napisał/a:

Każda z tych osób była uwikłana w procesy sądowe z gminą. Nie wnikam czy były potrzebne czy nie. Oczywiście, że przynajmniej w przypadku jednej z wymienionych osób taki proces był konieczny, reszta sądzi się bo lubi i ma w tym swój cel, przejęcie władzy w gminie.

Dla przejrzystości wypowiedzi uważam, że byłoby dobrze gdyby Pan oficjalnie ogłosił kto z imienia i nazwiska procesuje się z gminą. Pisze Pan, że są to cztery osoby, które robią to, by przejąć władzę. Nie jestem biegły w prawie wyborczym, więc może dlatego nie słyszałem nigdy, by wygrany proces w jakimkolwiek sądzie spowodował odsunięcie od władzy, czy to na rzecz powoda, czy na rzecz pozwanego. Możliwe, że wie Pan więcej i lepiej, proszę więc o szczegóły tej procedury. Jeśli jest ona tak prosta i skuteczna to chętnie skorzystam.
Co do samych procesów sądowych z gminą, to spośród czterech wymienionych przez flowera osób tylko jedna weszła na drogę sądową przeciwko UGP. Nic mi nie wiadomo, aby Pan Piotr Dusza procesował się z kimkolwiek, zwłaszcza z UGP, natomiast Pani Anna Augustyniak – Soj oraz piszący te słowa wystąpiliśmy na drogę sądową przeciwko Publicznemu Gimnazjum w Porąbce, a to nie to samo, co Urząd Gminy Porąbka. To kolejne sprostowanie Pana niezgodnej z prawdą wypowiedzi.
Na koniec pozwolę sobie krótko na komentarz poniższego:

Wloscianin napisał/a:

O! Skarżypyci Naszej Gminy zamiast przedstawić swoją kandydatkę, kto zacz, reklamują swoją stronkę na fejsie:))) Szok, tylko 71 osób ich lubi:)))

Dnia 2 sierpnia 2013 roku na Portalu Stowarzyszenia Nasza Gmina pojawiło się ogłoszenie, iż pełnomocnik Komitetu Wyborczego Nasza Gmina dokonał rejestracji w Gminnej Komisji Wyborczej kandydata na radnego Rady Gminy Porąbka w wyborach uzupełniających w okręgu wyborczym numer 3 w Czańcu zarządzonych na dzień 08.09.2013 roku.
Ogłoszenie podobnej treści zamieściłem na fanpage`u. Ogłoszenie… i to wszystko. Proszę się nie martwić - na kampanię wyborczą i prezentację naszej kandydatki przyjdzie czas. Nie odważę się podejrzewać, że tak wytrawny gracz, jak Pan nie wie, czym jest falstart przedwyborczy. I jeszcze jedno sprostowanie Pana błędnej wypowiedzi – fanpage`a SNG 2 sierpnia 2013 roku lubiły 73 osoby. Proszę tez zwrócić uwagę, że niektóre wpisy na FB zobaczyło 69 osób, 80 osób, a nawet 271. Staramy się docierać do mieszkańców wszystkimi znanymi nam środkami przekazu.

I jeszcze pozwoli Pan złożyć na swoje ręce podziękowanie za tak skuteczne reklamowanie naszego Stowarzyszenia - 408 wejść na Portal w niedzielę jest ogromnym sukcesem. Wie Pan jak to jest - nieważne jak, byleby mówili.

432

Odp: Wybory uzupełniające

Panie Sławku

Dla mnie Komitet Wyborczy Nasza Gmina i Stowarzyszenie Nasza Gmina to jedna i ta sama zaraza. Jest jedna różnica, stowarzyszenie daje duże możliwości finansowe o czym Pan dobrze wie!

Nie widziałem konieczności bytu czegoś takiego, ale taką konieczność widzieli pchający się do koryta a więc nie było nic trudnego by powstanie SNG przewiddzieć:(
Bardzo proszę mnie nie mieszać w powstanie SNG bo już na samą myśl, że ktoś by nie daj Bóg mnie z tą Targowicą skojarzył przyprawia mnie o odruch wymiotny!

Kiedyś dużo rozmawialiśmy o Pana zachowaniu w stosunku do zakładu pracy. Tu zdania nie zmieniam. Brzydzę się donosicielstwem i nic na to nie poradzę. Mówiąc o sądach może nie doprecyzowałem. Każda z osób miała sprawy sądowe przeciwko gminie lub jednostkom gminnym. Na mo dusiu nie wiem czy chłop też w sądzie wylądował, ale kapował. Tak przynajmniej wieść gminna niesie. Niech Pan powie z ręką na sercu, czy to nie chłop smarował donosy do RIO czy innego KGB? Jeżeli to nie on owe donosy słał to na tym forum odszczekam co napisałem.

Zawsze mówię,  zgoda buduje, niezgoda rujnuje! Skarżypyci Naszej Gminy są mistrzami niezgody. Dlatego smarują skargi i donosy gdzie się da. Przecież czym mniej dobrego się w gminie dzieje tym lepiej dla nich a przecież koryto tak ładnie im pachnie!

Co do liczników. Nie chcę mieć dzisiaj 400 wejść na mój blog rowerowy dlatego nie podam do niego linka. Przypuszczam jednak, że wie Pan jak go znaleźć. Tam jest licznik. Jeżeli nie robię wpisów z wycieczek rowerowych odwiedza mój blog około 40 - 50 nowych osób z całego świata dziennie. Rekord nowych osób odwiedzających dziennie to 197, a rekord dzienny odwiedzin to 451. Niech mnie Pan nie rozśmiesza. Zacznijcie pisać o wypieku pączków a będziecie mieli po 500 otwarć dziennie.

433

Odp: Wybory uzupełniające

Dlaczego powstało SNG? Zostało wykreowane przez układ gminny. Powstało z niczego, z ludzkiej bezsilności na dziadostwo i bylejakość. Jako przeciwwaga dla prymitywnego, bezwolnego mieszkańca gminy, który nie jest w stanie uczestniczyć w życiu obywatelskim i społecznym. Obywatela otępionego przez układ, wytresowanego, sprowadzonego do osoby nie będącej w stanie ani zrozumieć otaczającego jej świata, ani tym bardziej uczestniczenia w skomplikowanych procedurach demokratycznych. Jak część radnych - niezdolnej do myślenia, do zadawania pytań, samodzielnego analizowania i wyciągania wniosków. Tego wszystkiego co prezentuje na sesjach Pani Marta. Tego właśnie tak panicznie boi się stara władza. Batalia o dostęp do informacji publicznej jest tego dobrym przykładem. Pokazuje jak listek lakmusowy stężenie tej władzy - to konsystencję betonu.
Niezależny od władzy komitet? Niezależny kandydat? Przecież tego w naszej gminie jeszcze nie było. Inicjatywa zwykłych ludzi? Bez zaplecza urzędowej machiny, bez środków, bez stanowisk które można rozdać? Czy to się uda? Na układ padł oto blady strach: Jak się zachować? Jak manipulować kimś, kto nie jest uwikłany w sieć zależności? Są duże szanse na to, że uda się.
A gamzolenie? No cóż. Ludzie borykają się z różnymi dziwnymi problemami.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

434

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:

Dlaczego powstało SNG?

Ty to potrafisz Zenek człowieka rozbawić. Normalnie w każdym poście aż leje się od jadu na gminę a tu czytam dwa razy i co? Zeniowi coś się podoba, pierwszy raz na tym forum:)

Oj jakie szczytne rzeczy jurysta wypisał. Nie o stanowiska chodzi:)))
Ale jaja, A o co?
Takie głupoty coś wypisał to może Ciećola kupi!

Powołujesz się na Panią Martę więc pytam bo nie wiem. Czy Pani Marta wstąpiła do Skarżypytów Naszej Gminy?

435

Odp: Wybory uzupełniające

Ludzie róbcie swoje, młodzi są z wami, a i wielu starszych otwiera oczy ze zdziwienia, że takie cuda się w gminie dzieją.

Nagrywajcie i walczcie o nasze prawa.
A takim trollem nie ma co się przejmować bo to kundel co szczeka ale już nie gryzie.

Myślę, że się boi, że jak się zmieni władza to się mu do dupy dobiorą.

Pewnie ma coś na sumieniu.

436 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-05 23:32:57)

Odp: Wybory uzupełniające

niezadowolony napisał/a:

Myślę, że się boi, że jak się zmieni władza to się mu do dupy dobiorą.

Pewnie ma coś na sumieniu.

O! Młodzian zasady pisowni z postu na post pojął i już obcych słów nie używa. To duży postęp:)

Tak, młodzi popierają Skarżypytów. Wszyscy?

Co do mnie, to komunistów się nie bałem. Milicjantów chociaż leli pałami za bezdurno też się nie bałem. Jakoś do dzisiaj mi to zostało. Czy zaraza się komuś do "dupy" dobierze? Pewnie, że tak! Dali już przykład jak wytaczać procesy strażakom i to pewnie będącym w Twoim wieku!

Hej! Zenek! Pytanie zadałem! Nie udawaj, że cię tu nie ma!
Panie Sławku, Pana też o chłopskie działania pytałem. Chłop był i milczy jak grób. Może Pan powie gdzie chłop kapował?

437

Odp: Wybory uzupełniające

Na wystawach sklepów zoologicznych często można zobaczyć chomika zapamiętale biegającego w obracającym się wzdłuż osi kole. Chomik nakręcając się coraz bardziej ma zabawę – takie to niemądre bydlę. Tylko, że robi ciągle to samo, jak porysowany winyl odtwarza fragment starej śpiewki– zupełnie jak Drogi Pan Piotr.

Wątek jest o wyborach, więc do wyborów się ograniczę. Na pozostałych wątkach odniosę się do innych poruszonych tematów. 

Wloscianin napisał/a:

Już „na początku poprzedniej kampanii wyborczej "wieszczyłem", że SNG nie będzie w stanie z nikim się dogadać,  że będą to cztery lata stagnacji czyli stracone.” (

Po raz kolejny podkreślę, że w 2010 roku SNG nie istniało, pisząc inaczej krzewi Pan nieprawdę, potocznie zwaną kłamstwem. Nie ma Pan odwagi przyznać się do pomyłki?

W żadnym wypadku nie kojarzę Pana z powstaniem SNG, w poprzednim poście napisałem do Pana „Proszę jednak nie SOBIE przypisywać tej zasługi, gdyż oficjalnie oświadczam, że Pan Piotr Gamza nie miał żadnego udziału w powstaniu SNG”, więc już kilka dni temu kategorycznie odciąłem się od takiej możliwości. Też Pan tego nie zauważył. Szkoda.

„Zaraza” – SNG, które Pan tak nieprzychylnie ocenia infekuje ludzkie umysły. Liczymy na to, że dzięki tej infekcji otworzą się oczy mieszkańców, którzy zrozumieją, że zmiany na lepsze są niezbędne i wyjątkowo realne – o zmianach w systemie odbioru nieczystości komunalnych, z którymi stoi SNG, napiszę w odpowiednim wątku.

Stowarzyszenie Nasza Gmina powołało Komitet Wyborczy Nasza Gmina, więc tu i tu pracują na sukces te same osoby. Nic to odkrywczego. Jednym z nich jest alternatywa dla wyborców mieszkających w Czańcu, w okręgu nr 3, którzy mogą dokonać wyboru pomiędzy dwoma kandydatami we wrześniowych wyborach uzupełniających. 

Udowodniliśmy już niejednokrotnie, że nawet nie zasiadając w RG potrafimy wywołać zmiany, dla mieszkańców na lepsze, dla Organów Gminy niekoniecznie. Ale nie o Organy, lecz o zwykłych ludzi tu idzie. Widzę, że przeraża Pana myśl, że kiedyś SNG może mieć jeszcze większy wpływ na korzystne zmiany w gminie. Ale proszę się nie obawiać. Działamy na rzecz wszystkich mieszkańców gminy, również Pana.

Wloscianin napisał/a:

Zawsze mówię,  zgoda buduje, niezgoda rujnuje! Skarżypyci Naszej Gminy są mistrzami niezgody. Dlatego smarują skargi i donosy gdzie się da. Przecież czym mniej dobrego się w gminie dzieje tym lepiej dla nich a przecież koryto tak ładnie im pachnie! (

Czyli przyznaje Pan, że w gminie niewiele dobrego się dzieje. Mogę tylko wyrazić ogromne zdziwienie tym, że pomimo, iż SNG skutecznie obserwuje poczynania UGP i RGP, to jednak Organy pozwalają sobie na popełnianie kolejnych błędów. To  właśnie dlatego Zenon napisał, że SNG zostało wykreowane przez układ gminny. Znów Pan tego nie dostrzegł, pozwalając sobie na stawianie SNG w niekorzystnym świetle.

Po raz kolejny apeluję do Pana o przytoczenie dowodów na „smarowanie skarg i donosów gdzie się da”. Z góry informuję, że prawdopodobnie nie mamy w szeregach osoby posługującej się językiem rosyjskim tak biegle, by mogła złożyć skargę do KGB. Ale zawsze mogę się, co do tych umiejętności mylić. Zna Pan tajemnicę kija? Tego, który ma dwa końce? Jeśli nasza działalność budzi Pana obrzydzenie i jest szkodliwa dla mieszkańców gminy, ma Pan prawo złożyć na nas skargę, może Pan złożyć wniosek o delegalizację Stowarzyszenia. Nie poczytamy tego Panu na niekorzyść. Znamy prawa człowieka i wiemy, że niezadowolenie z powody niezaspokojenia swoich potrzeb lub niezgody na działania osób bądź organów trzecich można wyrazić w formie skargi. To konstytucyjna norma w krajach cywilizowanych. Chcemy też wstąpić w szeregi cywilizacji, czego i Panu życzę.

Swoimi wypowiedziami dzieli Pan mieszkańców na frajerów i świadomych swoich praw. Pisze Pan o zgodzie. Zgodzie na co? Na łamanie prawa? Przypominam Panu, że wybory uzupełniające ogłoszone zostały ze względu na konflikt z prawem jednego z radnych, który stracił prawo wybieralności, a czego RGP w całości raczyła nie zauważyć. Jeśli dziś pada podejrzenie na to, że kolejnych dwóch radnych zasiada w RG pomimo, że ich mandaty już dawno wygasły to jest to kolejny przykład na łamanie prawa. Pana to nie martwi? Czy nawołuje Pan do zgody na zignorowanie przykładów łamania prawa? Do zakneblowania ust członkom SNG piszącym w oparciu o przepisy prawa. Tak, jak to Pan Przewodniczący Tadeusz Wawak próbuje zrobić? Na to nie ma zgody. Nie ma zgody na łamanie prawa, a ktoś kto nawołuje do jego lekceważenia w istocie próbuje zrobić z ludzi frajerów. Dopóki mieszkańcy gminy nie zaczną dbać o swoje prawa i interesy, dopóty Pan Piotr Gamza będzie mógł bezkarnie oczerniać Stowarzyszenie, które działa na rzecz mieszkańców.

438 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-06 11:57:23)

Odp: Wybory uzupełniające

Sławomir Kubiś napisał/a:

Po raz kolejny apeluję do Pana o przytoczenie dowodów na „smarowanie skarg i donosów gdzie się da”.

Na to pytanie odpowiedział Pan sam, w wątku o śmieciach. To tylko drobny fragment waszej działalności i sam Pan o tym najlepiej wie:(

Ktoś kto was bliżej nie zna i nie dostrzega waszego parcia do koryta, czytając moje wypowiedzi mógłby pomyśleć, że się czepiam. Przecież nie ma niczego złego w tym, że ktoś chce być wójtem czy też po zdobyciu władzy objąć jakieś intratne stanowisko w UG. Też tak uważam, że nie ma w takim podejściu niczego złego:)

Problem leży w metodach wykorzystywanych do osiągnięcia celu czyli koryta. Można wykazać się działalnością polegającą na dogadaniu się i przekonaniu innych do swoich racji. Tu wielki szacun dla takich osób. Można też zrobić tak jak wy. Sparaliżować rozwój gminy przez pisanie pozwów czy donosów. Tutaj Skarżypyci są bardzo skuteczni. Zero możliwości porozumienia wewnątrz gminy a wywlekanie wszystkiego na zewnątrz. 
Panie Sławku, proszę podać mi jedną inicjatywę, którą doprowadziliście do końca bez samarowania donosów czy pozwów! Nawet w tak banalnej sprawie jak worki na śmieci nie byliście w stanie się dogadać.To jest przyczyna, że SNG uważam za zarazę niestety zagrażającą Naszej Gminie.

W wielu wypowiedziach przytaczana jest Pani Marta. Zapytałem Zenia czy wstąpiła do SNG. Odpowiedzi brak czyli uważam, że nie. Skuteczność Pani Marty jest o wiele wyższa od waszej. Potrafiła wyłapać błędy mogące skończyć się likwidacją Czańca. Proszę mi powiedzieć ile donosów napisała Pani Marta? Przypuszczam, że żadnego. Potrafi osiągnąć niesamowite rzeczy na swoim terenie. Gdybyście działali tak jak ona nie powiedziałbym ani słowa a wręcz przeciwnie, chwaliłbym was pod niebiosa. Stąd mój wielki szacunek i podziw dla Pani Marty a pogarda dla was!

Obawiam się, że nie zmienicie swoich metod i nadal w pędzie do koryta będziecie paraliżowali rozwój gminy.

Daty rejestracji SNG nie są ważne, tu też o kasę chodzi. SNG i KWNG to przecież jedna klika machlująca nazwami, której celem jest koryto bez względu na koszty społeczne:(

439 Ostatnio edytowany przez niezadowolony (2013-08-06 14:47:32)

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:
niezadowolony napisał/a:

Myślę, że się boi, że jak się zmieni władza to się mu do dupy dobiorą.

Pewnie ma coś na sumieniu.

O! Młodzian zasady pisowni z postu na post pojął i już obcych słów nie używa. To duży postęp:)

Tak, młodzi popierają Skarżypytów. Wszyscy?

Co do mnie, to komunistów się nie bałem. Milicjantów chociaż leli pałami za bezdurno też się nie bałem. Jakoś do dzisiaj mi to zostało. Czy zaraza się komuś do "dupy" dobierze? Pewnie, że tak! Dali już przykład jak wytaczać procesy strażakom i to pewnie będącym w Twoim wieku!

Hej! Zenek! Pytanie zadałem! Nie udawaj, że cię tu nie ma!
Panie Sławku, Pana też o chłopskie działania pytałem. Chłop był i milczy jak grób. Może Pan powie gdzie chłop kapował?

Poczytałem twoje posty analfabeto i raczej ktoś kto wali błędy ortograficzne nie powinien zwracać uwagi innym smile
To tak  na marginesie.

Dokładnie zapoznałem się z wątkiem o strażakach i wychodzi na to że Pan radny Kocemba wystosował zapytanie do Bułki w sprawie finansowania OSP i jawności finansów na co dostał krótką odpowiedź "spadaj dziadu"
Złożył zatem skargę do WSA i wygrał z Bułką i ten musi udzielić informacji ile kasy i jak wydaje ze społecznej szuflady na OSP.

Wynika z tego, że "proces" nie był ze stażakami ale z gminą w celu ujawniania mieszkańcom  i strażakom ile kasy i na co jest wydawane.

Wniosek: Jak pisze delikatnie Pan Kubiś mijasz się gościu z prawdą, ja napiszę dosadniej, że jesteś  podłym kłamcą i w celu zdyskredytowania ludzi posuwasz się typku do obżydliwości.
Gdybym dotyczyło to mojej osoby dał bym ci w pysk ale ja jestem facet z siłowni i tak załatwiam sprawy.

Kolesie ze stowarzyszenia powinni ci wytoczyć sprawę o zniesławienie ale czy to zrobia ich sprawa.

Od dziś masz ksywę kłamca bo to najdelikatniejsze co można napisać na formum żeby mi admin nie skasował konta.

Wcalę się nie dziwię, że nikt z takim typem nie wdaje się w dyskusje bo z patałachami się nie dyskutuje.

440

Odp: Wybory uzupełniające

Przypominam o czym jest ten wątek. Temat: Wybory uzupełniające.
Proszę również o zachowanie odpowiedniego poziomu dyskusji.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

441

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:

Przypominam o czym jest ten wątek. Temat: Wybory uzupełniające.
Proszę również o zachowanie odpowiedniego poziomu dyskusji.

Masz rację więc o wyborach.

O pani Ali wiem niewiele ale kobita się mądrze i sensownie wypowiada, walczyła z układem, wygrała z układem, daje szansę na nowy powiew świeżości i to jest dla mnie argument.

Pan Gąsiorek już był, walczył z Bułką o stołek wójta i przegrał, a teraz skumał się z bułkowcami więc coś mi tu nie pasuje.

Z natury jestem nieufny, a czuję tu jakieś drugie lub nawet trzecie dno.

Poza tym sam fakt, że występuje pod sztandarami KWW RPW już budzi we mnie wrodzoną nieufność - ja chce zmian bo jestem "niezadowolony".

442 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-06 15:11:43)

Odp: Wybory uzupełniające

niezadowolony napisał/a:

Dokładnie zapoznałem się z wątkiem o strażakach i wychodzi na to że Pan radny Kocemba wystosował zapytanie do Bułki w sprawie finansowania OSP i jawności finansów na co dostał krótką odpowiedź "spadaj dziadu"
Złożył zatem skargę do WSA i wygrał z Bułką i ten musi udzielić informacji ile kasy i jak wydaje ze społecznej szuflady na OSP.

Ty młody w nogach śpisz i nic nie wiesz, czy durnia z siebie robisz?

Kiedy Ignacy Kocemba policję nasyłał, sądami straszył i do kazamatów chciał wysyłać młodzież strażacką, był emerytowanym policjantem i kandydatem na wójta, które to wybory sromotnie przegrał. To co piszesz to była jedynie zemsta za tamtą sytuację bo straszenie sądami i pisanie pozwów we krwi mu zostało:(

Dowiedz się jak było i odszczekaj to co na mój temat napisałeś!

"obrzydliwość" pisze się przez "rz", popatrz jak napisałeś. Pominę złośliwy komentarz, to tak na marginesie.

Zenonie, toż o wyborach mówimy, przypominam o pytaniu, które zadałem:)

443

Odp: Wybory uzupełniające

Nie odpowiem.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

444

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:

Nie odpowiem.

Popieram w 100% olać trolla smile

445 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-07 12:20:24)

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:

Nie odpowiem.

To dlaczego się powołujesz? No tak, nie wygodny temat. Zwłaszcza po oświadczeniu waszego szefa, że chciałby brylować na salonach:(

446

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:
Zenon napisał/a:

Nie odpowiem.

To dlaczego się powołujesz? No tak, nie wygodny temat. Zwłaszcza po oświadczeniu waszego szefa, że chciałby brylować na salonach:(

Drogi Panie Piotrze, dla członków Stowarzyszenia Nasza Gmina nie ma niewygodnych tematów. Trudno jednak nawiązać rozmowę jeśli Pan zadaje pytanie i sam na nie odpowiada. Może Zenon nie zna odpowiedzi, ale na pewno wie, że jest ona dla Pana powodem do stresu. 1:0 dla Zenona.

447

Odp: Wybory uzupełniające

Sławomir Kubiś napisał/a:

Trudno jednak nawiązać rozmowę jeśli Pan zadaje pytanie i sam na nie odpowiada. Może Zenon nie zna odpowiedzi, ale na pewno wie, że jest ona dla Pana powodem do stresu. 1:0 dla Zenona.

Panie Sławku
Chce pan rozmawiać poważnie to rozmawiajmy poważnie!
Zenon powołał się na Panią Martę w kontekście SNG. Zapytałem czy Pani Marta jest członkiem SNG. Proszę mi nie wciskać kitu, że Zenon nie zna odpowiedzi na to pytanie. Mogę postawić dolary przeciwko orzechom, że Pani Marta nie należy do SNG. Zenon zorientował się, że walnął jak dzik we wrota i się poddał walkowerem.

Czy odpowiedź jest stresem dla mnie? Nie Panie Sławku. Po prostu gdyby Pani Marta wstąpiła do SNG, bym się bardzo zdziwił i stracił wiarę w ludzi, chociaż nie przekreśliłoby to Pani Marty w moich oczach. W SNG z całą pewnością jest potrzebny ktoś, kto wytłumaczy wam, że władza to nie brylowanie na salonach!

448

Odp: Wybory uzupełniające

W SNG są różni ludzie i to daje organizacji niesamowitą siłę.
Na pytanie nie odpowiem, bo mi się po prostu nie chce. Poza tym zwykłem sam wybierać tematy, miejsce i ludzi z którymi rozmawiam.
Przeczytaj jeszcze raz uważnie to, co napisałem. Nigdzie nie powoływałem się na Panią Martę, a jedynie stwierdziłem dość wyraźnie oczywisty fakt.

Celem Stowarzyszenia  jest wszechstronny rozwój społeczno – gospodarczy Gminy Porąbka. W kwestii szczegółów odsyłam do Statutu. Jednym ze środków do osiągnięcia celu organizacji jest praca jej członków, w tym również jeżeli zachodzi taka potrzeba w organach gminy. To naturalna kolej rzeczy. Nie udawaj, że tego nie rozumiesz.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

449

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:

Panie Sławku
Chce pan rozmawiać poważnie to rozmawiajmy poważnie!
Zenon powołał się na Panią Martę w kontekście SNG. Zapytałem czy Pani Marta jest członkiem SNG. Proszę mi nie wciskać kitu, że Zenon nie zna odpowiedzi na to pytanie. Mogę postawić dolary przeciwko orzechom, że Pani Marta nie należy do SNG. Zenon zorientował się, że walnął jak dzik we wrota i się poddał walkowerem.

Drogi Panie Piotrze, zawsze z Panem rozmawiam poważnie, z ważnego powodu - szanuję Pana. Nie zgadzam się z Panem w wielu kwestiach, ale Pana szanuję. Jeśli więc uważa się Pan za poważnego człowieka i nie używa Pan bluff`ów to przyjmuję zakład. Zwłaszcza, że mam zeszłoroczne orzechy, czyli pomimo mojej nieciekawej sytuacji finansowej, w tym przypadku jestem wypłacalny. Niczym nie ryzykuję, ale to Pan ustanowił reguły. Trzymajmy się ich.

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:

Czy odpowiedź jest stresem dla mnie? Nie Panie Sławku. Po prostu gdyby Pani Marta wstąpiła do SNG, bym się bardzo zdziwił i stracił wiarę w ludzi, chociaż nie przekreśliłoby to Pani Marty w moich oczach. W SNG z całą pewnością jest potrzebny ktoś, kto wytłumaczy wam, że władza to nie brylowanie na salonach!

Panie Piotrze może Pana uspokoję, bo widzę, że jestem od kilku dni przedmiotem rozmów, a niestety ostatnio brak mi czasu (pracuje w domu nad nowym artykułem, a i  przynoszę pracę do domu), więc odpowiadam dopiero teraz. Jestem wierna moim ideałom i założonym celom jakie sobie postawiłam w pracy na rzecz samorządu. Jak Pan wie startowałam z Komitetu RPW, zawsze działałam na rzecz dobra mieszkańców, a mając  wiedzę i doświadczenie w pracy w samorządzie (czego często innym brakuje) wybieram te rozwiązania, które według mnie są najbardziej korzystne dla nich. I nie liczy się tu czy pomysł na rozwiązanie pochodził od władz gminy, czy opozycji - zawsze trzeba umieć postawić się na miejscu zwykłego człowieka i uzmysłowić sobie co by było dla niego najlepsze, jak dla siebie samego (oddzielając jednak prywatne korzyści).   Jeżeli idzie o działanie w celu uświadamiania mieszkańców o tym, że mają realny wpływ na to jak będzie wyglądać nasz samorząd, na wydawanie wspólnych pieniędzy,  nie ma dla mnie znaczenia z kim przyjdzie mi współpracować, liczy się tylko dobro mieszkańców.  A co do SNG popieram założenia celów ze statutu, poniekąd są to również moje cele w pracy samorządowej.  Zresztą należę do wielu stowarzyszeń, gdzie powstają inicjatywy oddolne wspomagające samorząd w działalności. Nie widzę problemów we wspomaganiu SNG, nawet jako członek wspierający, jeżeli wpisuje się to w moje dawno już ugruntowane poglądy. Jestem tylko przeciwnikiem osiągania celu za wszelką cenę, znam takie przypadki z historii, radykalizm nigdy nie doprowadził do niczego dobrego.