451

Odp: Wybory uzupełniające

Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Nie widzę problemów we wspomaganiu SNG, nawet jako członek wspierający, jeżeli wpisuje się to w moje dawno już ugruntowane poglądy.

No to zagadkę mamy rozwiązaną. Drogi Panie Piotrze, jako ludzie honoru, którzy o pieniądzach nie rozmawiają z pewnością dojdziemy do porozumienia w kwestii naszego zakładu. Proponuję na poniższe konto SNG wpłacić w złotówkach wg taryfy NBP sumę, która znaczy tyle, ile Pana godność i honor. Pozdrawiam.

BGŻ 24 2030 0045 1110 0000 0264 6900

Stowarzyszenie Nasza Gmina
ul. Krakowska 18
43 - 356 Kobiernice.

452 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-07 22:36:54)

Odp: Wybory uzupełniające

Właśnie pisałem, że chciałbym się dowiedzieć jak to jest naprawdę gdy przeczytałem Pani wpis. Miód na moje serce to co Pani napisała. Moja wiara w człowieka została mocno ugruntowana:)
Zgadzam się co do słowa, sam będąc małym prostym człowiekiem lepiej bym tego nie ujął:)
Wielkie pokłony i jeszcze większe wyrazy szczerego szacunku!
Daj nam Bóg by w końcu wszyscy zaczęli podchodzić do spraw najważniejszych tak jak Pani. Mam jednakże prośbę o częstsze prezentowanie pani zdania na forum. Może ja coś też opacznie rozumiem, może i moim oponentom coś się uświadomi.
Z wyrazami szacunku
Piotr Gamza



Sławomir Kubiś napisał/a:
Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Nie widzę problemów we wspomaganiu SNG, nawet jako członek wspierający, jeżeli wpisuje się to w moje dawno już ugruntowane poglądy.

Panie Sławku
jaja dalej sobie robimy czy zaczynamy rozmawiać na poważne tematy?

Kiedyś Piotr Dusza chciał założyć stowarzyszenie wspomagające turystykę i sport w naszej gminie. Zabrzmiało to bardzo ciekawie. Przyszedłem na spotkanie. Był prawdopodobnie Zenon, piszę prawdopodobnie bo gość jak mnie zobaczył mało na zawał nie zszedł. Cóż, nic z tego nie wyszło a wielka szkoda. Tak to i ja mogę być członkiem wspomagającym. Nie wszystko co robi SNG jest złe, wręcz przeciwnie. Napisałem o tym właśnie Pani Marcie:)

I tak pozostało jedynie indywiduum, chcące brylować na salonach. Do tego święcie przekonane, że wszyscy pozostali to idioci. Ścieżki diabli wzięli, turystykę też. Żeby nie było wątpliwości o chłopa chodzi. Nie rozwinę tematu bo znów mnie wykasują.
Polemika o waszym zachowaniu jest cenzurowana przez admina.
Chce Pan rozmawiać Panie Sławku? Proszę bardzo, mogę obiecać, że będę trzymał poziom, ale chłopa oszczędzał nie będę!

453 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-07 22:53:55)

Odp: Wybory uzupełniające

Dlaczego boicie się założenia osobnego wątku o SNG? Dlaczego zadajecie pytania o działalność SNG w wątku o śmieciach czy w tym? Ja rozumiem, że boicie się pokazania prawdy o SNG, do której każdy mógłby dotrzeć nie przekopując się przez całe forum. Macie Panie Sławku z adminem takie możliwości i z nich nie korzystacie! Łatwo jest dezinformować poprzez cenzurę wypowiedzi, ale czy naprawdę oszczędzenie krytyki wobec jednej czy dwóch osób jest tego warte?

Rozumiem, że chłop nawalił w gacie a admin wyciął moją odpowiedź. Chcecie rozmawiać naprawdę o przyszłości naszej małej ojczyzny czy tylko się lansować? W lansowaniu czy pozwalaniu na brylowanie chłopa brał udziału nie będę. W dyskusji owszem!

Forum kobiernickie lansowało Ignaca i zdechło. Pies z kulawą nogą tam nie zagląda. Tego chcecie?

454

Odp: Wybory uzupełniające

Jeśli jest Pan zainteresowany tematem SNG, proszę przejść do odpowiedniego działu i rozpocząć nowy temat dyskusji. Służy do tego celu duży niebieski przycisk z napisem "Utwórz nowy temat".

Zachęcam do tego, bo może w pozostałych tematach przestanie się robić bałagan, odchodząc od sedna tematu.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

455

Odp: Wybory uzupełniające

Najpierw było:

Wloscianin napisał/a:

Nawet w tak banalnej sprawie jak worki na śmieci nie byliście w stanie się dogadać. To jest przyczyna, że SNG uważam za zarazę niestety zagrażającą Naszej Gminie.  (…) Stąd mój wielki szacunek i podziw dla Pani Marty a pogarda dla was! (

Teraz jest:

Wloscianin napisał/a:

Nie wszystko co robi SNG jest złe, wręcz przeciwnie. (

Tylko kobieta może tak łagodnie, a jednocześnie skutecznie łagodzić obyczaje. Brawo dla Pani Marty. Wcale nie dziwię się, że należy Pani do SNG – Samorządowej Nadziei Gminy. Jestem przekonana, że razem z Panią Alicją możecie odkłamać codzienność, beznadzieję sołectw zmienić w rozsądnie rozwijający się teren przyjazny mieszkańcom.

Wloscianin właśnie okazał swoje fałszywe oblicze. Dla niego różnorodność poglądów oraz metod, którymi dochodzi się do celu uniemożliwia współpracę pod jednym szyldem, np. SNG. Panie i Panowie z SNG – róbcie swoje.

A swoją drogą uruchomienie na forum wątku SNG jest dobrym, kreującym pomysłem.

456

Odp: Wybory uzupełniające

admin napisał/a:

Jeśli jest Pan zainteresowany tematem SNG, proszę przejść do odpowiedniego działu i rozpocząć nowy temat dyskusji. Służy do tego celu duży niebieski przycisk z napisem "Utwórz nowy temat".

Zachęcam do tego, bo może w pozostałych tematach przestanie się robić bałagan, odchodząc od sedna tematu.

No właśnie, co to znaczy odpowiedni dział? Wiadomo, że temat rozmydlony jest teraz w wielu wątkach, Nie do mnie należy pilnowanie porządku na forum dlatego poprosiłem admina lub moderatorów o wybranie "odpowiedniego działu" i przeniesienie wypowiedzi, przynajmniej ostatnich z tego wątku i wątku śmieciowego.

flower napisał/a:

Wloscianin właśnie okazał swoje fałszywe oblicze. Dla niego różnorodność poglądów oraz metod, którymi dochodzi się do celu uniemożliwia współpracę pod jednym szyldem, np. SNG. Panie i Panowie z SNG – róbcie swoje.

A swoją drogą uruchomienie na forum wątku SNG jest dobrym, kreującym pomysłem.

I znów atak zamiast normalnej rozmowy? Obie zacytowane przez Panią moje wypowiedzi są spójne i logiczne, absolutnie się nie wykluczają.  Rozwinę myśl gdy temat zaistnieje w "odpowiednim wątku"


flower napisał/a:

SNG – Samorządowej Nadziei Gminy.

Nazwa organizacji brzmi Stowarzyszenie Nasza Gmina. Tam w nazwie nic nie ma o samorządności a jedynie sugestia, że gminą kilka osób zawładnęło. Moim zdaniem jednak nazwa Skarżypyci Naszej Gmniy zdecydowanie lepiej oddaje prawdę o tej organizacji.

457

Odp: Wybory uzupełniające

Wszystkie wypowiedzi o SNG proszę zamieszczać tutaj: http://czaniec.pl/forum/topic539-sng-sz … gminy.html

Wracamy do tematu wyborów uzupełniających.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

458

Odp: Wybory uzupełniające

Wybory uzupełniające - no to zaszalejemy. Sezon grillowy w pełni, dawać kandydatów.

459

Odp: Wybory uzupełniające

Z upływem jutrzejszego dnia mija termin na zgłoszenie przez komitety wyborcze list kandydatów. Niebawem więc dowiemy się oficjalnie kto wystartował w wyborach.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

460

Odp: Wybory uzupełniające

wyborca5 napisał/a:

Jesteśmy pełni uznania Pani Alicji Młynarskiej, która jako kandydat Stowarzyszenia Nasza Gmina zdecydowała się wystartować w wyborach uzupełniających. Na dzień dzisiejszy Stowarzyszenie Nasza Gmina jest jedyną alternatywą dla mieszkańców Gminy Porąbka. Partie polityczne okazały niezdolne wystawić swojego kandydata. Będę głosował na Panią Alicję, wszystkich zachęcam do tego samego.
Pan Gąsiorek już się narządził, to dzięki niemu mamy wodę po cenach jakie mamy. To za jego czasów i pana Waligóry zostały sprzedane udziały w Aqua-wie. Może byłoby dosyć.

I jeszcze trzeba dodać, że za czasów Pana Gąsiorka padł pomysłu na odłączenie Czańca od Gminy Porąbka. Wiemy dlaczego, zachciało się posady wójta to się w 2010 roku startowało w wyborach na wójta. nie dało się zostać wójtem Gminy Czaniec, to się startowało na wójta Gminy Porąbka. A teraz co, degradacja do zwykłego radnego - 400 zł diety? Facet z takimi aspiracjami tak upadł, że się zwąchał z Bułką? Przeciw Bułce startował w 2010 roku, a teraz to się pewnie przyjaźnią. Na to mógł wpaść tylko Waligóra, który się we wszystko musi pchać.

461

Odp: Wybory uzupełniające

cieciola napisał/a:

I jeszcze trzeba dodać, że za czasów Pana Gąsiorka padł pomysłu na odłączenie Czańca od Gminy Porąbka.

Sam poparłem ten pomysły, mając na względzie że cokolwiek się stanie, to może rozrusza gminny beton.

Obecnie uważam, że nie ma co patrzyć w przeszłość.  Jeżeli Pan Gąsiorek zdecydował się kandydować, to znaczy, że ma nam, wyborcom, coś do zaoferowania.  Czekamy więc.

Forum jest dobrym miejscem, gdzie może zaprezentować program. Sadząc po ilości wejść na forum, dla przyszłego radnego, to dobra platforma porozumienia z wyborcami. Ja czekam więc na wpisy.

Co do kandydatury z Komitetu SNG. Też czekam na publiczną dyskusję.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

462

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:
cieciola napisał/a:

I jeszcze trzeba dodać, że za czasów Pana Gąsiorka padł pomysłu na odłączenie Czańca od Gminy Porąbka.

Sam poparłem ten pomysły, mając na względzie że cokolwiek się stanie, to może rozrusza gminny beton.

Jasna sprawa. Pan Gąsiorek kiedyś bezsilny wobec układu w Porąbce chciał się od niego odciąć. Więc odłączenie się od gminy Porąbka, aby zacząć od nowa, zdrowo i zgodnie z prawem jest zrozumiałe. Ale wtedy Pan Gąsiorek w ten sposób walczył z wójtem Bułką. Dziś wspiera w wyborach KWW RPW - komitet wójtowy, czyli co raptem zmienił poglądy. Jak dla mnie to człowiek, który zmienia poglądy jak rękawiczki, więc nic dobrego dla gminy nie przyniesie. Miał już szansę i jej nie wykorzystał. Czas na nowe rozdanie. Stare asyjuż wyblakły i się porozdzierały

463

Odp: Wybory uzupełniające

Drodzy rodacy, na Portalu SNG jest już ulotka wyborcza kandydatki Stowarzyszenia w wyborach uzupełniających. Spieszę czytać, skomentuję zaś.

464

Odp: Wybory uzupełniające

Zaglądam na stronę SNG i przyznam się, że zdębiałem. Pani Alicja Młynarska, kandydatka na radnego z komitetu Nasza Gmina jest popierana przez Prawo i Sprawiedliwość. Ludzie co się porobiło? Stowarzyszenie, które ktoś próbuje opluwać zyskuje uznanie potężnej partii politycznej, ta partia popiera kandydata tegoż stowarzyszenia. Przyznam się, że zdębiałem. Wychodzi na to, że idzie nowe. Wszyscy porządni ludzie w Czańcu powinni zagłosować na Panią Młynarską.

465

Odp: Wybory uzupełniające

Przyznam, że i mnie zatkało. Pan Wiesław Gąsiorek w 2010 roku startował w wyborach samorządowych z KW Prawo i Sprawiedliwość, a to jest komitet wyborczy partii politycznej. Co z tego, że nie był członkiem tej partii, PiS udzieliło poparcia wskazując, że jest to najlepszy kandydat reprezentujący wartości partii. I minęły raptem trzy lata, a człowiek z wyższym wykształceniem odwrócił się od 827 ludzi, którzy mu zaufali i zagłosowali na niego, by wesprzeć rywala? Jak więc teraz można zaufać komuś, kto zawiódł tych wszystkich ludzi, w tym i mnie.

Pani Alicjo, nie mam powodu, żeby nie wierzyć, że Prawo i Sprawiedliwość, partia bliska moim ideałom poparło Pani kandydaturę w najbliższych wyborach uzupełniających. Jestem w tak wielkim szoku, że to do mnie jeszcze nie dociera. Bardzo, na prawdę bardzo się cieszę. Liczę, że mieszkańcy okręgu wyborczego nr 3, którzy trzy lata temu głosowali na PiS, we wrześniu poprą Panią. Przepraszam, ale nie potrafię zebrać myśli i napisać coś więcej. Dobranoc. No nie mogę, jutro powiem o tym każdemu kogo spotkam.

466

Odp: Wybory uzupełniające

Przepraszam bardzo, a kto to z czanieckiego PiS poparł tę panią? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak właśnie jest. A jak ulotka zawiera fałsz to dopiero by było.

467

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Przepraszam bardzo, a kto to z czanieckiego PiS poparł tę panią? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak właśnie jest. A jak ulotka zawiera fałsz to dopiero by było.

A kto popiera ciebie w takim psychicznym trollowaniu?

Odp: Wybory uzupełniające

Witam wszystkich forumowiczów.
Pragnąc rozwiać wszelkie wątpliwości i uspokoić ludzi, którzy (jak mniemam ) mierzą innych własną miarą, informuję, iż otrzymałam poparcie od struktur powiatowych partii Prawo i Sprawiedliwość, kierowanych przez Posła RP Jacka Falfusa. Kandydatura moja, na tę zaszczytną funkcję, została także pozytywnie zaopiniowana przez  Posłów Stanisława Szweda i Stanisława Piętę.
Alicja Młynarska-Mazur - kandydat na radnego.

469

Odp: Wybory uzupełniające

Witam Panią Alicję na naszym forum, mając nadzieję, że będzie Pani naszym częstym gościem forum, który nie "zniknie" nam po wyborach i będzie z nami brała czynną dyskusję.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

470

Odp: Wybory uzupełniające

Droga Pani Alu, mam poważny dylemat.  Ja, wieszczu, zatwardziały antypisowiec mam przed oczami Pani ulotkę, na której czytam : „Kandydat na radnego popierany przez Prawo i Sprawiedliwość”. Posłowie, którzy Panią wspierają to przecież liderzy PiS w naszym regionie. Pani Alu, ale jaja. Jeśli ma Pani tak poważne wsparcie, to mit o braku możliwości współpracy z SNG roztrzaskuje się w drobny mak.  Mało tego. To znaczy, że wszelkie słowa krytyki wobec SNG są jednocześnie kierowane przeciw PiS. W obliczu tych wniosków mój antypisowski dylemat  przestaje działać.

A jak całą sprawę komentuje Pan Wiesław Gąsiorek, który w 2010 roku jako kandydat na wójta z KW PiS zdobył 13,08% głosów. Koleżanka flower ma absolutną słuszność.

flower napisał/a:

Pan Wiesław Gąsiorek w 2010 roku startował w wyborach samorządowych z KW Prawo i Sprawiedliwość, a to jest komitet wyborczy partii politycznej. Co z tego, że nie był członkiem tej partii, PiS udzieliło poparcia wskazując, że jest to najlepszy kandydat reprezentujący wartości partii. I minęły raptem trzy lata, a człowiek z wyższym wykształceniem odwrócił się od 827 ludzi, którzy mu zaufali i zagłosowali na niego, by wesprzeć rywala? Jak więc teraz można zaufać komuś, kto zawiódł tych wszystkich ludzi, w tym i mnie.


No cóż, nic dodać, nic ująć.

471

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:

Ciekawe dlaczego sama zainteresowana o sobie nic nie napisze?


No i napisała i to jak rzeczowo. Mnie kapcie z nóg spadły. Pani Alu, z całego serca życzę Pani, aby miała Pani szansę na zrealizowanie swojego programu. Mój głos Pani ma w kieszeni, a właściwie pewny w urnie . Zachęcam wszystkie kobiety, matki z wielodzietnych rodzin do pójścia na wybory i oddanie głosu na matkę trójki dzieci, która rozumie, co to bezpieczeństwo swoich pociech. Bo tylko matka drżąc wie ile niebezpieczeństw czyha na jej wracające po zmroku dziecko, gdy oświetlenie uliczne zgaszone. Tylko matka ledwo wiążąca koniec z końcem wie, że w rodzinach wielodzietnych, gdzie się nie przelewa nie wyprodukuje się tyle śmieci ile w rodzinie z jedynakiem lub dwójką pociech.

Wierzę w Panią Alę i mam nadzieję, że mieszkańcy Dolnego Czańca dadzą sobie szansę na naprawienie choć części tego, co dzisiejsze władze zepsuły.

472

Odp: Wybory uzupełniające

Jeśli tak jest i tak ważni posłowie Panią popierają to chyba się pomyliłem. Przepraszam, że posądzałem Panią no i całe SNG o fałszowanie ulotek wyborczych. Zagalopowałem się. No chyba jest to dobry czas, żeby się dokładniej przyjrzeć naszej gminie. Pani program wyborczy jest konkretny i taki życiowy, potrzebny mieszkańcom. Jeśli posłowie z PiS popierają Panią, no to i w Czańcu działacze chyba też, bo jak to może być inaczej. Dziwię się, że Pan Wiesław Gąsiorek nie załatwił sobie takiego poparcia. Oby wsparcie komitetu Rodzina Prawo Wspólnota nie było zbyt słabe. No jestem ciekaw co się stanie we wrześniu.

473

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Jeśli tak jest i tak ważni posłowie Panią popierają to chyba się pomyliłem. Przepraszam, że posądzałem Panią no i całe SNG o fałszowanie ulotek wyborczych. Zagalopowałem się.

Walka z układem jest niezwykle ciężka. Pan W. to doskonały przykład na wstecznictwo i brak zrozumienia podstawowych mechanizmów działających w państwie prawa i społeczeństwie obywatelskim. Każda osoba, każda organizacja, stowarzyszenie wyrażające brak poparcia wobec działań stosowanych przeciw obywatelom i przeciw zasadom demokracji podlega rasistowskiej dyktaturze. Walka na argumenty nie istnieje. W głowach obrońców gminnej zapaści kołacze tylko jedna myśl – dobić, zniszczyć, ośmieszyć, zadrwić, upodlić, byleby osiągnąć cel – zachowanie przywilejów. Taka postawa wyklucza dialog.  Panie Nickt wielki szacunek dla Pana przemiany, jeśli tylko jest ona szczera. Widzę, że poparcie Prawa i Sprawiedliwości dla programu kandydatki KWNG w wyborach uzupełniających robi wrażenie. Na mnie też, choć zwolennikiem tej partii nie jestem. Liczę na to, że sukcesem Pani Ali, a potem reszty SNG będą reakcje ich wrogów.

474

Odp: Wybory uzupełniające

Ja mam w nosie każdą partie polityczną.
Liczą sie ludzie na samym dole tej drabiny.

Panią Alę znam z widzenia, a dużo wiem z forum jakie upodlenia przeżyła w walce o swoje prawa.

Jej krótki program też mi się podoba i mam nadzieję, że dołączy do tych radnych którzy chcą zmian.

Pani ma mój głos.

475

Odp: Wybory uzupełniające

Wieszczu, nie wiem co ty wąchasz albo łykasz, ale musi być to mocne jeżeli nie zauważasz, że w tym wątku się nie odzywam. Nie jestem mieszkańcem Czańca i nie znam osobiście kandydatów. Po co więc wypisujesz jakieś swoje urojenia?

Znają ich niewątpliwie sąsiedzi i współmieszkańcy. To oni głosują w wyborach i niech wybiorą najlepszego:)
Pani Alicja napisała ładny program i to się liczy. Może jedynie dziwić szukanie poparcia w PIS. Przecież dobremu kandydatowi poparcie partii politycznej nie jest potrzebne. Pan Gąsiorek w poprzednich wyborach szukał poparcia PISu i przegrał.
Niech wygra lepszy:)
Pozdrawiam oboje kandydatów na radnych:)