426

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Wloscianin napisał/a:

Śmieszą mnie poczynania SNG robione pod publiczkę. Prostym przykładem są śmieci. Wiadomo, że gmina nie może na tym zarabiać więc jeżeli istnieje możliwość obniżki ceny to musi ona nastąpić. Wiadomo, że śmieci magazynowane w domach przez wiele lat zostały wywiezione. Teraz ich ilość zacznie spadać więc i cena idzie w dół. Radny Ignac może kłapać ile mu się podoba, ale to jest twarde prawo rynku, mniej wywozimy mniej płacimy. Tu nie ma żadnej jego zasługi i choćby mu uszy spadły jak kiedyś ciećoli nic tego nie zmieni!

 
W  Protokole z posiedzenia Komisji Budżetu,Samorządu, Rozwoju Społeczno - Gospodarczego, Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego w dniu 20 listopada 2013 r., Pan Krzysztof Pardela właściciel firmy odpowiedzialnej za odbiór odpadów komunalnych twierdzi – str 5-6
"...że nie ma możliwości zmniejszenia kosztów ze względu na trzy czynniki tj:
1. cena na wysypisku śmieci w Bielsku - Białej na pewno nie będzie maleć,
2. ceny firm bezpośrednio odbierających śmieci będą rosnąć,
3. urząd gminy również ma swoje koszty i nie jest w stanie ich wyeliminować, wskazał, iż tylko sam ustawodawca poprzez zmianę niektórych zapisów jest w stanie zaimplikować zmniejszenie kosztów poprzez np. umożliwienie gminie sprzedaży surowców takich jak np. szkło, czy też opakowania PET."
 
SNG od wielu miesięcy apeluje o sprzedaż surowców wtórnych.
 
Mimo to cenę udało się obniżyć. A gdzie byłyoszczędności? Wszystko znajduje się w Protokole. Proszę sprawdzić kto apeluje o obniżenie opłat za gospodarowanie odpadami. Proszę sprawdzić, co mówi się o PSZOK-u (temat dokładnie analizuje Zenon na forum i Portalu SNG), co się mówi o odpadach budowlanych – (analizowane na forum i Portalu SNG), co się mówi o odpadach mokrych (analizowane na forum i Portalu SNG),co się mówi o workach (analizowane na forum i Portalu SNG). Kto popiera nałożenie limitów na dostarczanie worków i jak to się stało, że RG zrezygnowała z dystrybucji worków na odpady mokre. Proszę sprawdzić str. 17 i 18 Protokołu.
 
P.Ignacy Kocemba - radny: złożył wniosek o obniżenie ceny za odpady segregowane do kwoty 7 zł od osoby.
 
 
„P.Janusz Koider- Przewodniczący Komisji: poddał pod głosowanie wniosek radnego Kocemby dotyczący obniżenia kwoty za gospodarowanie odpadami segregowanymi do 7 zł od stycznia 2014 r. Wniosek został zaopiniowany pozytywnie. 10 radnych było „za”, 1 „ wstrzymał się” (11 radnych obecnych)”
 
 
I na koniec bardzo proszę posługiwać się faktami i dokumentami. Własne „widzi mi się” to stanowczo za mało.

427

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Drogi Adminie, kurcze maszrację. NO MASZ RACJĘ. Zdecydowanie zagalopowałem się. Liczę na to, że popiół, którym posypałem skronie nie uleci zbyt szybko podczas galopady.
Czytam Protokół z Połączonych Komisji i jestem w szoku z dwóch powodów:
1) jak to się stało, że on w ogóle powstał,
2) cała teoria Wloscianina o zależnościach pomiędzy mniejszą ilością śmieci, a ceną za ich wywóz straciła na atrakcyjności.

428

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Bardzo ciekawa lektura i to tam gdzie nikt wcześniej niczego nie wiedział. Dlaczego tej pierwszej części przed przerwą nie ma w internecie? Też chcę wiedzieć skąd SNG ma ten protokół skoro wcześniej cały czas mówiono, że nie ma protokołów z komisji. Ciekawe.

429

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Kurcze, ci dalej swoje. Nie dociera, że prawo w RP stanowi sejm. W tym wypadku podstawą jest to, że nie można ani zarabiać ani tracić na śmieciach. To co jest napisane na sngowskim pudelku nie ma żadnego znaczenia. Nie mają też znaczenia opinie zawarte w protokole. Znaczenia ma jedynie faktyczny koszt i wpływy. To musi się bilansować!

Na tym forum jest 30 stron wypowiedzi na temat śmieci. Gro to wypowiedzi Zenona usiłującego narzucić swój punkt widzenia. Kiedyś w tamtym wątku zadałem mu konkretne pytania. Nie potrafił odpowiedzieć na żadne z nich, czyli jego wypowiedzi to propaganda powiązana z interesem lobbowanym przez niego:(

Dyskusja na temat śmieci z jednej strony mnie śmieszy, z drugiej strony zaczyna nudzić. Z mojego punktu widzenia wszystko działa perfekcyjnie. Obniżono cenę o 1 zł od osoby. Była taka możliwość. Myślę, że cena jeszcze spadnie.

Fakt, na tej obniżce w budżecie mojej rodziny pozostaje 10 groszy dziennie. Ja pierniczę, w miesiącu uzbiera się na jedno piwo! Szał!!!

Ludzie, puknijcie się w czerep i zajmijcie naprawdę ważnymi sprawami!!!

430

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Pytia pyta – skąd Wloscianin czerpie swoją wiedzę? Czy odpowie?
Czytając chyba jedyny protokół z komisji 20 listopada potwierdzam, co zauważyłam. Radny Rodak i radny Nalborczyk ani razu nie odezwali się na tej komisji.

431

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Nie odpowiedziałem na pytanie z powodów, o których już informowałem i nie zamierzam się powtarzać.
Nie mam nic wspólnego z propagandą powiązana z interesem kogokolwiek poza własnym. Nie lobbuję, nie jestem lobbystą. Zrobiłem wyjątek.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

432

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Miło, że Zenon w końcu ujawnił swoje intencje pisząc "Nie mam nic wspólnego z propagandą powiązana z interesem kogokolwiek poza własnym." Nie mam wątpliwości, że to prawda. Własny interes ponad wszystko a resztę można zaorać:(

Oczywiście, że w temacie śmieci Zenon nie lobbuje za Kętami, przecież każdy czytający wątek to widzi. Oczywiście, że Zenon nie lobbuje za SNG i ich pudelkiem. To przecież każdy też widzi. Zenon dba jedynie o własny interes. Nie on jeden w SNG, to samo robi Ignac a o pewnym chłopie pragnącym brylować na salonach nie wspomnę. 

Dzięki Zenonie, szacun:)

Pytio, sprecyzuj pytanie bo na temat pochodzenia swojej wiedzy mógłbym wiele napisać:)

433

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Z  Protokołu słynnych już połączonych Komisji GP wynika kilka bardzo ważnych kwestii. Po pierwsze to Pan Pabiś z-ca Dyrektora firmy Remondis wskazał problem związany z koniecznością ograniczenia odbioru frakcji mokrej, budowy PSZOK-a (o czym Zenon pisze na forum od kilka lat świetlnych) oraz unormowania odbioru odpadów z domków letniskowych. Harmonogram odbioru się zmienił. Mokre oddajemy w pojemnikach zdobytych we własnym zakresie i dzięki temu mamy 7 zł. PSZOK-a jeszcze nie ma, ale gdy powstanie i stanie się powszechnie używany, to co niektórym dzięki oszczędnościom uzbiera się w miesiącu na dwa piwa.

 A swoją drogą chętnie stałbym się świadkiem rozmów emerytów, podopiecznych GOPS-u, przedstawicieli rodzin wielodzietnych lub tych wszystkich, którym ledwo starcza do pierwszego z Wloscianinem, w sprawie bezsensowności obniżenia opłaty za wywóz odpadów komunalnych, za którym opowiedziało się coś koło 800 osób w gminie. A gdyby odwiedzić wszystkie posesje, to wieszczę, że każdy opowiedział by się za obniżką ceny. No, prawie każdy. Jedno piwo to żadna motywacja.

A jeśli chodzi i protokół, to zastanawia mnie rzecz jedna. Dokument dotyczy posiedzenia komisji z 20 listopada 2013, zgodność z oryginałem opieczętowana 10 grudnia 2013.  Protokół został więc sporządzony w 20 dni. Dużo to, czy mało, zwłaszcza, że ma 24 strony, a posiedzenie trwało 4 i pół godziny. Co więc stoi na przeszkodzie publikowania pozostałych protokołów – ich brak, czy zamiennik filmowy. Ja nie ukrywam, że wolę pismo od filmu.

434

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

To zwykłe urzędnicze lenistwo tolerowane przez przełożonych.

Tak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Ale czy na pewno? Okazuje się że da się jednak szybko sporządzić, nawet z tak długiej i burzliwej sesji protokół.

Ja z kolei zapytam inaczej. Dlaczego inne obrady nie są protokółowane? Bo tak jest wygodniej? Bez protokołu - bez śladu!? Można po cichu robić to, co się żywnie podoba bez obawy, że jakiś projekt zostanie storpedowany. Jakaś ważna tajemnica handlowa wycieknie przez nieodpowiedzialne "bajdużenie" co nic nie kosztuje ale wypowiedzi (...) mogą przynieść wymierne straty.


A ile kosztuje protokół?

W dniu 10.12.2013 r., protokół na pewno istniał. Czy powstał w 20 dni? Nie. Został sporządzony w 14 dni? Jeżeli tak, to w 14 dniach mamy 360 godzin wytężonej urzędniczej pracy - przy założeniu 8 godzinnego dnia  pracy.
Jak podaje GUS średnia płaca urzędnika samorządowego wynosi 3800 zł (dane z 2012 r.).
Przyjmuję też, że w miesiącu mamy 22 dni robocze.
W ten sposób wyliczyłem cenę jednej godziny pracy urzędniczej na 21,59 zł.
Biorąc takie dane pod uwagę, sporządzenie 24 stronicowego protokół kosztuje nas 7772,72 zł.


Oczywiście to taka moja mała prowokacja. Wiele z przyjętych założeń mija się z prawdą, a przede wszystkim to, że protokół "pisze się" aż przez 360 godzin. Dlatego nie wierzę i wy też nie dajcie się skołować, że to tak długo trwa. Po prostu komuś na tym bardzo zależy żeby mieszkańcy jak najmniej wiedzieli o tym, co dzieje się w urzędzie gminy.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

435

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Wieszczu, gdzie się doczytałeś, o " w sprawie bezsensowności obniżenia opłaty za wywóz odpadów komunalnych". Znów próbujesz manipulować? Tu nie ma żadnej bezsensowności! To był obowiązek gminy.

Tylko 800 osób podpisało petycję? To nieroby jesteście bo podpisać powinien każdy. Też jestem za obniżką opłaty śmieciowej, ceny za wodę, ścieki, podatek od nieruchomości, CIT, PIT, VAT, podwyżkom cen w sklepach, a szczególnie akcyzie na paliwa, fajki, gorzałkę o piwie nie wspomnę. Jak będziecie robili kolejną szopkę wal do mnie jak w dym, podpiszę krzyżykiem:)

436

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Wloscianin napisał/a:

Jak będziecie robili kolejną szopkę wal do mnie jak w dym, podpiszę krzyżykiem:)

A jak pan Gamza skomentuje protest kobiernickiego KGW w sprawie ceny ścieków i trucia środowiska ściekami komunalnymi? Czy też podpisał się krzyżykiem?

437

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Sprawa śmieci jest prosta i nie ma co strzępić języka. Gdyby radna Żelichowska albo radny Sopiak wnioskowali o 7 zł za odbiór śmieci byłby sukces. Gdy zrobił to radny Kocemba jest porażka. Tylko kogo? No przecież, że nie mieszkańców tylko radnych działających dla wójta. Każdy chce mieć takie sukcesy tylko nikomu do głowy nie przychodzi jak to zrobić. A radny Kocemba dokładnie wsłuchał się w wypowiedzi Pardeli  i gminnych urzędników i wyciągnął wnioski. Złożył do przysłowiowej kupy i sam złożył wniosek o obniżkę ceny. I tylko nie wiem kto się wstrzymał w głosowaniu. Czyli kto nie ma zdania w tym temacie.
A jeszcze jedno.Kto wychodzi z komisji w czasie głosowania? Spotykają się dwa razy w miesiącu i jeszcze nie maja czasu. W ogóle ja policzę kto wychodzi z komisji bo nie ma wszystkich sesji w internecie.

438

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Precyzuję. Skąd Wloscianin wie, że na śmieciach gmina nie może zarabiać? Co gminy mają zrobić z nadpłatą lub niedopłatą?

439

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Droga Pytio.
To o czym piszę reguluje
ujednolicony aktualny tekst ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach uwzględniający zmiany wprowadzone przez Sejm (Dz. U. nr  nr 152 z dnia 25.07.2011 r. poz. 897).
a dokładnie artykuł 6r.
Oczywiście, że nigdy nie będzie się dało precyzyjnie określić ceny, ale musi się to trzymać kupy. Gmina nie ma możliwości dopłacania do śmieci, ale też ewentualne zyski nie mogą być przeznaczone na inne cele a w związku z tym opłata musi zostać obniżona.
Na sngowskim pudelku tego nie piszą:(

440

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

pytia napisał/a:

Precyzuję. Skąd Wloscianin wie, że na śmieciach gmina nie może zarabiać? Co gminy mają zrobić z nadpłatą lub niedopłatą?

Naturalnie może zarabiać i zarabia krocie. ZGO w Bielsku-Białej to zakład stanowiący własność gminy Bielsko-Biała, zarabia na nas i ma zapewniony zysk w umowie. Ale skąd to pan Gamza ma wiedzieć? Innym pytaniem na dzień dzisiejszy jest czy gmnina zebrane odpady może sprzedać?
Ja jednak proponuje odsłuchać ostanie nagranie o funduszu sołeckim, palce lizać. SNG niech żyje, górą nasi.

441

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Gminy zajmują się organizowaniem życia dla społeczności lokalnej a jej zadania wyznacza ustawa o samorządzie gminnym.

Podstawowym błędem jest mniemanie, że gminy powinny zajmować się wszystkim, w tym prowadzić działalność gospodarczą, bo ta jako tako należy do domeny przedsiębiorców.
Tak jak przedsiębiorcy nie wchodzą w zakres zadań gmin, tak i gminy nie wchodzą w zakres zadań przedsiębiorców. To zasada, której trzeba się trzymać. W przeciwnym wypadku mamy zamieszanie. W niektórych przypadkach mamy wręcz do czynienia z niezdrową konkurencją. A w skrajnych z korupcją, nepotyzmem i kolesiostwem. Tak tworzy się układ zamknięty. Generalnie gminy nie powinny zajmować się prowadzeniem działalności gospodarczej.

Dla uniknięcia tych zagrożeń i pokus w przypadku kwestii śmieciowej, gmina nie powinna sama gospodarować odpadami komunalnymi, a jedynie powinna w warunkach zdrowej konkurencji powierzyć te zadania przedsiębiorcom. Na marginesie - tak to przynajmniej ustalono w ustawie i może dlatego tak dużo krytyki pod jej adresem ale patrzcie uważnie skąd się bierze ta krytyka. Kto krzyczy najgłoścniej.

Takie warunki (rozdzielenie tego co gminne i tego co przedsiębiorców) nie zostały spełnione w naszej gminie w wyniku szeregu sprytnych zabiegów. Wyborca5 wyraźnie o tym napisał.
Ja też uważam, że kwestia zagospodarowania odpadów, ale co podkreślam - tych selektywnie zebranych jest najdelikatniej mówiąc nieprawidłowo zorganizowana. Nieprawidłowość owa w skrócie polega na wskazaniu miejsca przekazania odpadów (radni uchwalili to (nie)świadomie w regulaminie, kierując wszystkie odpady do ZGO ) co generuje konkretne koszty, podczas gdy przekazanie odpadów selektywnie zebranych powinno generować korzyści. Co prawda dla firmy, która została do tego wybrana prze gminę w drodze przetargu, ale przez, to mogąca gminie zaproponować niższe stawki niż jedynie słuszny ZGO, a w konsekwencji niższe opłaty dla mieszkańców.

Zależność jest więc jasna i prosta. Nasze obecne płacone 7 złotych zawiera pewną część, która idzie na spłatę kredyt zaciągniętego na zbudowanie ZGO. Dość intratnego miejsca z kilkoma sporej wielkości stołkami dla prezesów. Na tym właśnie polega strzyżenie owiec.

Co nas obchodzi, że grupa ludzi wpadła na doskonały pomysł jak z niczego zrobić coś - zorganizowania ZGO za, o ile pamiętam ok. 90 mln złotych!? Z tej kwoty większość to kredyty, które trzeba spłacić lub mieć promesę na ich umorzenie po wykonaniu założeń określonych w umowie na dofinansowanie projektów - czyli zasilenie ZGO odpowiednio dużym strumieniem śmieci z okolicznych, strzyżonych gmin.

Ja się na trwanie takiego stanu nie godzę.

PS
Dlatego twierdzenie wyborca5, że:

Naturalnie może zarabiać i zarabia krocie.

Jest jak najbardziej prawdziwe. Po to my mieszkańcy selekcjonujemy odpady, żeby na tym zarobić.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

442

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Wloscianin napisał/a:

Nie dociera, że prawo w RP stanowi sejm. W tym wypadku podstawą jest to, że nie można ani zarabiać ani tracić na śmieciach.

[center]Art. 6r.[/center]
1. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi stanowi dochód gminy.
Czyli gmina zarabia, dowód powyżej.


2. Z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina pokrywa koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, które obejmują koszty:
1) odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych;
2) tworzenia i utrzymania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych;
3) obsługi administracyjnej tego systemu.
2a. Z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina może pokryć koszty wyposażenia nieruchomości w pojemniki lub worki do zbierania odpadów komunalnych oraz koszty utrzymywania pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym.

Czyli ważne jest to, że gminy nie mogą swobodnie dysponować nadwyżką pozyskaną z systemu odbioru  śmieci, czyli nie mogą tę nadwyżkę przeznaczyć na co chcą, tylko na to co powyżej.

W protokole z komisji z 20 listopada 2013 w sprawozdaniu panów odpowiedzialnych za odbiór odpadów nie pada możliwość obniżenia  kosztów systemu, przy tej samej jego organizacji. Koszty spadły dopiero po inteligentnym wyłapaniu szczegółów, które na to pozwoliły. A kto te szczegóły dostrzegł? Może podpowie Wloscianin.

443

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Mnie przekonuje co pisze wieszczu, Zenon i wyborca5, Pan Kubiś, a nie to co twierdzi Wloscianin. Mamy przepisy i one są najważniejsze, a nie tylko widzi mi się. Oszukiwanie ludzi tak jak to robi Wloscianin to ma tylko jeden cel ośmieszyć SNG. Jeśli Wloscianin taki mądry to niech opisze co myśli o śmieciach. Niech napisze, że jest wszystko dobrze, że jest zachwycony tym systemem, że obniżka do 7 zł to jest bez sensu, bo on zaoszczędził na jedno piwo i niech wystąpi na komisjach. Panowie z SNG to nagrają i świat się dowie o wszystkim.

444

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

A ja cię nie przekonuję?

445 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-04-10 11:13:56)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Ciekawie było na ostatnim zebraniu wiejskim w Kobiernicach. Znów SNG skompromitowało się koncertowo. Zaczęło się od tego, że jak to zwykle bywa do stołu prezydialnego zaproszono starostę, wójta, sekretarza i radnych kobiernickich. Wszyscy zasiedli prócz jednego radnego. Który się wyłamał? Wiadomo.

Omawiano wiele ważnych spraw. Radny Sopiak mówił o przedszkolu. Wszystko było dobrze, póki nie wspomniał o głosowaniu przez Radę Gminy w sprawie czy przedszkole ma być publiczne czy niepubliczne. Powiedział, że radny Ignac głosował przeciw przedszkolu publicznemu i zaczęło się.

Radnemu Ignacowi jakby ktoś wsadził rozżarzony pręt w tylną część ciała, zerwał się z sali i zawył jak ranny łoś, wrzeszcząc jakoby radny Sopiak kłamał. Totalna żenada. Co prawda nie zaglądam na SNGowskiego pudelka i nie wiem jak w tej sprawie głosował radny Ignac, ale jego sprzeciw wcale mnie nie zdziwił. Już jakiś czas temu mówił na zebraniu Rady Sołeckiej, że się dopiero okaże czy przedszkole będzie publiczne czy nie publiczne.

Radny Ignac twierdził, że się wstrzymał od głosu argumentując to między innymi tym, że nie wiedział kto w przedszkolu będzie pracował. Takich bzdur już dawno nie słyszałem. Przecież dyrektor przedszkola będzie wyłoniony w konkursie i to on będzie zatrudniał pracowników.

Dlaczego to jest takie ważne czy przedszkole będzie publiczne czy niepubliczne. Oczywiście chodzi o kasę. Kasę rodziców płacących za przedszkole. To co proponował radny Ignac, czyli przedszkole niepubliczne powodowało by znacznie większą opłatę, nawet o kilka set złotych.

Nie ważne, czy radny Ignac głosował za przedszkolem niepublicznym czy wstrzymał się od głosu w przypadku przedszkola publicznego. Jest to tak czy owak jasny sygnał, że gdyby SNG doszło do władzy a Iganc został wójtem status przedszkola może się zmienić!

Znów wyszła obłuda SNG. Z jednej strony przypisują sobie obniżkę cen wywozu śmieci o 1 zł, z drugiej strony chętnie przywaliliby młodym rodzicom kilka stówek, niech sobie każdy wyciągnie wnioski co to za ludzie!

W innym wątku wieszczu pytał o cenę ścieków i protest KGW. Sprawę wyjaśniono, panie pewnie odniosą sukces w niedługim czasie. Ciekawe było co innego. Radny Ignac przygotował wniosek do sądu by KGW wytoczyło wójtowi proces. Cóż, panie swój rozum mają i nie dały się namówić radnemu na włóczenie się po sądach. Kolejna zagrywka destrukcyjna tym razem się radnemu nie udała.

446

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Ponoc SNG szykuje cos na swieta wiec wlazl Gamza i wylewa swoje zale...oj boli boli tylo ze z Gamza juz nikt sie nie liczy
A przedszkola panie Gamza to pekaja w szwach o miejsce trzeba sie "bic" wiec prosze sie nie bac...o rodzicow i o ich kase.

447 Ostatnio edytowany przez admin (2014-04-11 16:40:49)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

SNG szykuje coś na święta? Wielki konkurs na pisanie donosów organizują?

Lubię inteligentów z SNG, zawsze dostarczą jakąś rozrywkę, szkoda że nie potrafią pisać, ale cóż wymagać.

Zapytam może zapytać 120 rodzin, które wyślą dzieci do nowego kobiernickiego przedszkola czy jest im tak wszystko jedno ile zapłacą. Nie słyszałem, by miało w przedszkolu braknąć miejsc, nie słyszałem też by się ktoś o miejsca bił. To kolejna bzdura rozpowszechniana przez SNG.

Czy wylewam jakieś żale? Mnie zawsze cieszy jak Ignac z [...]  pokazuje prawdziwą twarz, szczególnie publicznie:)

448

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Co za jezyk Bogu dziekuje ze nie ma pan doczynienia z dziecmi..wiedzieli co robia a ludzie wiedzieli aby nie glosowac na kogos o tak niskim morale,na kogos kto ma tak ubogi jezyk i na kogos komu sie zolc wylewa.Tyle

449

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Wloscianin napisał/a:

Omawiano wiele ważnych spraw. Radny Sopiak mówił o przedszkolu. Wszystko było dobrze, póki nie wspomniał o głosowaniu przez Radę Gminy w sprawie czy przedszkole ma być publiczne czy niepubliczne. Powiedział, że radny Ignac głosował przeciw przedszkolu publicznemu i zaczęło się.

Radny Ignac twierdził, że się wstrzymał od głosu argumentując to między innymi tym, że nie wiedział kto w przedszkolu będzie pracował. Takich bzdur już dawno nie słyszałem. Przecież dyrektor przedszkola będzie wyłoniony w konkursie i to on będzie zatrudniał pracowników.

Dlaczego to jest takie ważne czy przedszkole będzie publiczne czy niepubliczne. Oczywiście chodzi o kasę. Kasę rodziców płacących za przedszkole. To co proponował radny Ignac, czyli przedszkole niepubliczne powodowało by znacznie większą opłatę, nawet o kilka set złotych.

Nie ważne, czy radny Ignac głosował za przedszkolem niepublicznym czy wstrzymał się od głosu w przypadku przedszkola publicznego. Jest to tak czy owak jasny sygnał, że gdyby SNG doszło do władzy a Iganc został wójtem status przedszkola może się zmienić!
.

No to sie nam odeswał madrala. Kłamał jak kłamie, a może jeszcze bardziej. Odłsuchałem nagranie z komisji w dniu 18 lutego, ze strony pana Kocemby nie padło ani jedno stwierdzenie dotyczace statusu nowego przedszkola. Wniosek pana Filarskiego o poważne zajęcie się całą opieką przedszkolną był ze wszech miar zasadny. Dlaczego więc radni spolegliwi głosowali prawie, że na siłę? Odpowiedz nasuwająca się natychmiast jest jedna. W przedszkolu niepublicznym pracowników dobiera sobie dyrektor, nie ma miejsca na kuzynów, pociotków i innych krewnych królika. W gminnym wiadomo, co osoba nazywana przez zaufanych Tatą może nam zafundować. Nie trzeba być prorokiem aby postawić właściwe wnioski. Zresztą przekonamy sie o tym niebawem.  
Co do odpłatności. Nigdzie nikt nie przedstawił, że przedszkole niepubliczne musi być droższe, wyrażnie mówił o tym pan Filarski. Ale Gamza jak zwykle wie lepiej, kłamie wiec jak najety. Nie nowość.
Przeczytałem kilkakrotnie uzasadnienie wyroku WSA w Białymstoku w sprawie śmieciowej, przypominam link http://www.naszawokanda.pl/orzeczenie/t … zystosc/3/

i jestem przekonany, że to pan Kocemba ma racje szukając sprawiedlkiwosci w sądzie. Jeżeli Trybunał Konstytucyjny bada zgodność ustaw z prawem to sądy niech badają zgodność uchwał, logiczne.  Obawiam sie jednak, że Gamze nic z tego nie rozumie.

450

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

No i następny fanatyk powiedział co wiedział:)))

Mnie nie chodzi co radny Ignac powiedział 18 lutego, ale jak głosował!!!
Pracowników  zawsze dobiera dyrektor. Gdzie łatwiej przyjąć pociotka w prywatnym folwarku czy gminnym? To jest totalna bzdura. Gmina zatrudnia dyrektora na podstawie konkursu. W komisji konkursowej są przedstawiciele związków zawodowych, kuratorium i gminy. Żaden myk nie przejdzie. W przedszkolu niepublicznym też tak jest?

Przedszkole niepubliczne wcale nie musi być droższe od publicznego? To podaj mi taki przykład!!! Jest to nie możliwe ze względu na koszty, ale tu już trzeba mieć trochę wiedzy.