151

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Piotr Dusza napisał/a:

A no tylko tyle, że Pan Gamza mija się z prawdą jak zwykle i stara się zdyskredytować każdego kto stanie na jego drodze do zaszczytów i funkcji "społecznika".

Człowiek rozumny zaczyna kojarzyć fakty dlaczego jakiś Piotr Gamza tak zaciekle atakuje każdego kto pragnie zwykłej normalności.

Kto tu mija się z prawdą, nie dyskredytuję nikogo, kto gra uczciwie. Pani Marta Tylza Janosz jest świetna w tym co robi, pisałem o tym kilka razy, nie jest chyba faworytrm obecnej władzy. O jakich zaszczytach Pan mówi? O tym co klientela wypisuje na mój temat w necie jak traci argumenty?
Czy ja kogoś atakuję? Nie! Jedyne co robię, to pokazuję mechanizm działania IK w dążeniu do władzy, a to co wyprawiacie to nie jest zwykła normalność!

Piotr Dusza napisał/a:

Od 2010 roku coś się zaczęło zmieniać, ludzie przestali się bać mówić, pojawiło się wielu kandydatów na wójta, radnych, sołtysów.

To widać strasznie niektórym ludziom przeszkadza, przeszkadza do tego stopnia, że są w stanie opluć jadem, rzucać oszczerstwa, konfabulować byle tylko osiągnąć cel.

I bardzo dobrze, że pojawiło się wielu kandydatów, jestem przekonany, że w następnych wyborach też się pojawi. Ludzie powinni miec możliwość wyboru. Niech wygra najlepszy. Intryganci powinni być demaskowani.

Piotr Dusza napisał/a:

Prosiłem w dziesiątkach postów, żeby się odczepił od mojej osoby bo jest dla mnie bytem ze wszech miar nienadającym się do prowadzenia jakiejkolwiek polemiki. Też nie pomogło.

Kto tu zaczął się rozwodzić na temat ulicy Świerkowej? Ja? Kto spamuje nie na temat swoim wpisem? Ja? Niestety muszę się do niego ustosunkować.

Piotr Dusza napisał/a:

Szkoda słów i czasu dla takich polemik, dla mnie ktoś kto mieni się społecznikiem powinien być jak żona Cezara - uczciwa i czysta od wszelkich podejrzeń o kumoterstwo, kolesiostwo i czerpanie korzyści z zajmowanych funkcji.

Tak rozumiem rolę wójta, radnego, sołtysa, czy pracownika wyższego szczebla w urzędach.

No właśnie! Wspomniana przez Pana "afera drzewna" pokazała tę żonę Cezara, ale bez gaci i niezbyt miło pachnącą! Ładnie pan to wymienił: kumoterstwo, kolesiostwo i czerpanie korzyści z zajmowanych funkcji.

Papieża to niech Pan zostawi w spokoju. W ustach Luteranina nie za bardzo taka wstawka pasuje. Znów chwyt pod publiczkę:(

152

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Wloscianin napisał/a:

Co do koleśtwa, nigdy nikogo nie prosiłem by droga była odśnieżana. Przez ostatnie 30 lat bywało różnie. Była jedna zima gdy traktorzyści nie wjeżdżali w ul Świerkową bo nie była w wykazie. Kosztowało mnie to flaszeczkę dla traktorzysty.
Druga również porwadzi do trzech posesji i korzysta z niej wielu mieszkańców i turystów. Komu przeszkadza, że jest odśnieżana? Dupkowi, który potrafi tylko pyszczyć  i wyciągać łapska po sołecką kasę by mu dojazd do chałupy wyasfaltowano!
Wiesz jaka jeszcze jest różnica? Ja płacę podatek od nieruchomości od drogi z której wszyscy korzystają pewnie po to by Sosnową odśnieżać!

Znajomy mojego znajomego buduje dom przy Sosnowej. On i inni właściciele dziełek nie mogą się doprosić o zwykłe utwardzenie drogi, dojazd jest prawie niemożliwy. Droga utwardzona  się kończy na wysokości pałacu Władysława Surmy, któremu tak chętnie umorzył podatki Czesław Bułka. Drogi utwardzić nie można bo ponoć nie jest wytyczona. Znajomy twierdzi, że na budowę tej drogi były plany ale nikt nie wie co się z nimi stało.
Czy ta kasa sołecka to nie są czasem nasze podatki. Jak idzie o odśnieżanie Świerkowej to mamy czarno na białym jak funkcjonują gminne mechanizmy, flaszeczka i załatwione, a jakże dla swojego, dla Piotrusia od Czesia.

153

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Szanowny Sąsiedzie
Tak jak pisałem wcześniej "utwardzenie drogi wraz z asfaltowaniem było zwykłą fuszerką, a szczególnie utwardzenie 220 m
Pan Surma swój odcinek - dojazdu do posesji utwardził we własnym zakresie już na jesieni bo sam tonął w kałużach.

Takie są fakty drogi sąsiedzie inaczej by utonął w błocie.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

154

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zima ustępuje.
 
Jak wynika ze specyfikacji techniczneKompleksowego zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie gminy Porąbka w sezonie 2014/2015  materiał uszorstniający musi być uprzątnięty z chwilą ustąpienia warunków zimowych.

A oto treść pkt. 4.9 specyfikacji technicznej:

4.9. PORZĄDKOWANIE ULIC W OKRESIE SILNYCH ROZTOPÓW ORAZ PO OKRESIE ZIMY
Zalegający przy krawężnikach chodników, mostach, materiał uszorstniający musi być uprzątnięty z chwilą ustąpienia warunków zimowych. Zatkane kratki ściekowe oraz przykanaliki muszą być oczyszczone. Stosowany do Powyższe prace należą do obowiązków Wykonawcy zimowego utrzymania dróg.

Czy widział ktoś na naszych gminnych drogach ekipy sprzątające ulice?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

155 Ostatnio edytowany przez kamila (2015-02-26 23:57:20)

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zenon napisał:/a
Czy widział ktoś na naszych gminnych drogach ekipy sprzątające ulice?  

Przepis na który się powołujesz określa prace porządkowe po okresie zimowym oraz w okresie silnych roztopów.
Na dzień dzisiejszy żaden z tych warunków nie został spełniony.

156

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Nie został spełniony? - Żartujesz sobie

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

157

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Nie został spełniony? - Żartujesz sobie

         Przekonaj mnie, że racja jest po twojej stronie.

158

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Niestety nie potrafię. Prawdopodobnie z przyczyn obiektywnych.

Ale... korzystając z okazji...

Przetargi na kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych ogłaszane są w naszej gminie bodaj od 2003 r. Każda dokumentacja przetargowa zawiera Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ). To podstawowy dokument formułowany podczas postępowania o udzielenie zamówienia, publicznego. Zawiera przede wszystkim: warunki jakie powinien spełnić wykonawca, wykaz elementów jakie powinny znaleźć się w ofercie oraz podstawowe dane dotyczące zamówienia.

W przypadku przetargu na zimowe utrzymanie dróg, jednym z takich warunków jest sprzątanie ulic z chwilą ustąpienia warunków zimowych

Takie dość ogólne sformułowanie SWIZ - ustąpienie warunków zimowych, z całą pewnością uprawnia mnie do twierdzenia, że z konkretną chwilą - tu właśnie ustąpienia warunków zimowych, powinny zostać podjęte przez wykonawcę, uzgodnione wcześniej w kontrakcie dziania, polegające na uprzątnięciu materiału użytego do zwalczania śliskości z naszych dróg gminnych. 

Twierdzisz, że nie wystąpiły takie warunki? To bzdura. Mieliśmy już tej zimy kilka sytuacji w których zima ustępowała. To nic innego jak znana wszystkim odwilż - śnieg i lód znikający z drogi odsłania to, co zostało na nich rozsypane. 

Właśnie to powinno zostać uprzątnięte.

Jako baczny obserwator gminnej rzeczywistości patrzę każdej zimy w jaki sposób realizowane jest zlecenie zimowego utrzymania dróg gminnych. Generalnie uważam, że jest dobrze. Nasze drogi są przejezdne, a to jest istotą działania. Gmina w tym obszarze sprawdza się. Swoją opinię opieram na doświadczeniu. Spotkałem się już z taką sytuacją, że nasze drogi były w lepszym stanie po intensywnych opadach niż drogi powiatowe i wojewódzkie. To napawa optymizmem i świadczy, że gmina w tym obszarze swoje zadania wykonuje dobrze.

Taki stan nie pozbawia mnie jednak do prawa do krytycznej oceny tego co szwankuje!

Takie sytuacje miały już w przeszłości miejsce, kiedy np. firmy wykonujące zadanie zimowego utrzymania, wbrew wszelkim regułom, stosowały do zwalczania śliskości popioły pochodzące ze spalania węgla - odpady, które nie powinny nas zatruwać. Mamy już drugą zimę, gdzie gmina wolna jest od szlaki na drogach. To niewątpliwie duży sukces. Jestem z tego bardzo zadowolony.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

159

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zenonie, zanim zaczniesz wprowadzać innych w błąd dowiedź się co autor miał na myśli, używając sformułowania "[size=2][font=Helvetica, Arial, sans-serif]ustąpienia warunków zimowych".[/font][/size]
Nie możesz światu narzucać swojej własnej interpretacji, to Ty musisz zrozumieć interpretacje oficjalną. Nie wystarczy ślepo cytować, trzeba przede wszystkim rozumieć. Już Cię wielokrotnie odsyłałem do pojęcia "wykładni" prawa. To właśnie ta dziedzina zajmuje się prawidłową interpretacją, eliminując błędy tego typu natury.Poprzednimi latami poruszałeś ten sam temat i nie dało Ci do myślenia, że wszyscy Cię zignorowali?

160

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Gallerze. Dlaczego nie mogę?Przecież mogę mieć własne zdanie w kwestii zimowego utrzymana. I mogę nawet je swobodnie głosić. Nie narzucam przy tym nikomu własnej interpretacji - to zupełnie nonsensowny wniosek. Tym bardziej jakiemuś niedookreślonemu "całemu światu". Nigdy nie kryję się skąd dobieram się do komentowanych dokumentów i dzięki temu każdy może sobie zweryfikować moje poglądy.

Zimowe utrzymanie przykuwa moją uwagę z co najmniej dwóch powodów. Pierwszy to używanie szlaki - nie z biedy lecz z chęci zmaksymalizowania zysków, a drugi to nieegzekwowanie przez zamawiającego sprzątania ulic z chwilą ustąpienia warunków zimowych.

Pierwszy powód przestaje mnie powoli interesować z braku szlaki na naszych drogach.

W latach kiedy stosowana była szlaka, po ustąpieniu warunków zimowych drogi zalegał drobny pył, który był rozdmuchiwany po okolicy przez wiatr i spłukiwany przez deszcz. Zwłoka w oczyszczaniu ulic była więc z perspektywy maksymalizacji zysków uzasadniona. W ten sposób część zapłaty przypadała wiatrowi a nie wykonawcy zimowego utrzymania (zmniejszając jego koszty). Ktoś może powiedzieć taki mamy klimat ale do mnie taka retoryka nie przemawia.

Poza tym wcale mnie nie musi w ogóle obchodzić jakaś oficjalna interpretacja sformułowania "ustąpienie warunków zimowych". A dlaczego? Bo wystarczy że wiem jaki jest cel działania w zimowym utrzymaniu - to po prostu dbanie o drogi gminne w zimie. To o co najmniej dwa cele, najistotniejsze: umożliwienie bezpiecznego użytkowania dróg w okresie zimowym oraz utrzymanie ich w czystość.

Wiem że sygnalizowane problemy mogą być niewygodne zwłaszcza z perspektywy maksymalizacji zysków. Stąd jestem atakowany. Ha. Przy okazji wiem, że moja krytyka trafia gdzie trzeba.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

161

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zeniu ty już sam ze sobą dyskutujesz,jak widać nikt tych twoich wywodów już nie chce komentować,zaczynasz chwytać się byle bzdur.

162 Ostatnio edytowany przez Zenon (2015-03-29 12:40:26)

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zima ustąpiła.
 
Jak wynika ze specyfikacji technicznej Kompleksowego zimowego utrzymania dróg gminnych na terenie gminy Porąbka w sezonie 2014/2015  materiał uszorstniający musi być uprzątnięty z chwilą ustąpienia warunków zimowych.

A oto treść pkt. 4.9 specyfikacji technicznej:

4.9. PORZĄDKOWANIE ULIC W OKRESIE SILNYCH ROZTOPÓW ORAZ PO OKRESIE ZIMY
Zalegający przy krawężnikach chodników, mostach, materiał uszorstniający musi być uprzątnięty z chwilą ustąpienia warunków zimowych. Zatkane kratki ściekowe oraz przykanaliki muszą być oczyszczone. Stosowany do Powyższe prace należą do obowiązków Wykonawcy zimowego utrzymania dróg.

Liczne ekipy sprzątające pojawiły się na naszych gminnych drogach! - Wkrótce będzie czysto i porządnie.

To oczywiście żart.

Choć zima ustąpiła, ekipy nie pojawiły się choć należy to do obowiązków wykonawcy zimowego utrzymania. Ulice nie zostały posprzątane choć z kieszeni każdego mieszkańca gminy wójt wydał na to trochę kasę. Komisja dobrze oceni realizację umowy.

I być może są osoby z takiego stanu zadowolone.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

163

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Mamy w Czańcu nowe stowarzyszenie.

W dniu 11 marca 2015 r. w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej, w VIII Wydziale Gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego zostało zarejestrowane Stowarzyszenia Miłośników Czańca. Siedziba stowarzyszenia znajduje się w Czańcu przy ul. Widokowej 10. W skład zarządu wchodzą: Maria Tolarczyk, Halina Kolber Sala, Zdzisława Konopnicka, Łukasz Adamus, Maria Winiarczyk, a komisję rewizyjną tworzą: Krzysztof Pszczółka, Rozalia Błasiak, Czesława Zontek.

Celem działania stowarzyszenia jest:

1. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI WE ZAKRESIE UPOWSZECHNIANIA WIEDZY O KULTURZE I HISTORII CZAŃCA, JEGO TERAŹNIEJSZOŚCI ORAZ PROWADZENIE DZIAŁAŃ W CELU ROZWOJU CZAŃCA,
2. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI NA RZECZ OCHRONY DZIEDZICTWA KULTUROWEGO ORAZ ZASOBÓW NATURALNYCH I WALORÓW PRZYRODNICZO-KRAJOZNAWCZYCH MIEJSCOWOŚCI CZANIEC,
3. TWORZENIE WARUNKÓW DO STAŁEJ INTEGRACJI I ROZWOJU SPOŁECZNEGO MIESZKAŃCÓW GMINY ORAZ DO REPREZENTOWANIA I WSPIERANIA ICH KREATYWNYCH DZIAŁAŃ,
4. WSPIERANIE I REALIZOWANIE INICJATYW NAKIEROWANYCH NA JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY ROZWÓJ CZAŃCA I SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ PRZY UWZGLĘDNIENIU ZASAD ETYKI I TOLERANCJI,
5. PROMOWANIE AGROTURYSTYKI I ROLNICTWA EKOLOGICZNEGO,
6. PROPAGOWANIE IDEI SAMORZĄDNOŚCI,
7. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI INTEGRUJĄCEJ CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA,
8. PROMOWANIE WSPÓŁDZIAŁANIA Z SAMORZĄDEM TERYTORIALNYM, SEKTOREM PAŃSTWOWYM I GOSPODARCZYM,
9. OCHRONA INTERESÓW SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ W RAMACH OBOWIĄZUJĄCEGO PORZĄDKU PRAWNEGO,
10. WSPIERANIE DZIAŁAŃ WSPOMAGAJĄCYCH ROZWÓJ DEMOKRACJI, SWOBÓD OBYWATELSKICH I PRAW CZŁOWIEKA,
11. POPULARYZACJA OSIĄGNIĘĆ I IMPREZ SPORTOWYCH, KULTURALNYCH, ARTYSTYCZNYCH, ZAWODOWYCH, SPOŁECZNYCH ORAZ OSIĄGNIĘĆ W SŁUŻBIE PUBLICZNEJ, CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA I MIESZKAŃCÓW GMINY,
12. PRZECIWDZIAŁANIE PATOLOGIOM SPOŁECZNYM, W TYM WSPIERANIE POMOCY SPOŁECZNEJ DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ,
13. PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI POPULARYZUJĄCEJ ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, OCHRONY ZDROWIA ORAZ ŚRODOWISKA NATURALNEGO,
14. DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA, KULTURALNA, CHARYTATYWNA NA RZECZ ROZWOJU, AKTYWIZACJI I INTEGRACJI SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ ORAZ PODNOSZENIE JAKOŚCI ICH ŻYCIA I ŚWIADOMOŚCI SPOŁECZNEJ,
15. PROMOCJA GMINY PORĄBKA,
16. ZACHOWANIE I OCHRONA DZIEDZICTWA KULTUROWEGO I HISTORYCZNEGO ORAZ TRADYCJI GMINY PORĄBKA, POWIATU BIELSKIEGO ORAZ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO,
17. ORGANIZOWANIE, WSPIERANIE I PROWADZENIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU INFRASTRUKTURY TECHNICZNEJ CZAŃCA,

Brawo za inicjatywę.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

164

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Życzę powodzenia.

165

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Strona jakaś? Albo gdzie się spotykają? Itd. Itp. Na zebraniu niby powiedzieli że są i nic pozatym

166

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Dawno nie zaglądałem do tego  wątku. Aż do dzisiaj. Mamy zimę na całego, a prognozy na kolejne dni nie napawają optymizmem. Będą opady i niskie temperatury.
Firma odśnieżająca drogi w Czańcu nie dała się zaskoczyć zimie i szybko uporała się z zalegającym drogi śniegiem. Przynajmniej na drogach które widziałem.
Inaczej jest z odśnieżaniem dróg powiatowych. W tym przypadku w ogóle nie zadbano o odśnieżenie chodników.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

167 Ostatnio edytowany przez galler (2017-01-05 13:12:18)

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

https://www.youtube.com/watch?v=eumEuK1sD90
smile
a poważnie, pogoda w ciagu ostatnich kilku dni zdecydowanie odbiega od normy w negatywnym tego słowa znaczeniu. Wszystkie ościenne gminy otrzymały ostrzeżenia meteo, sms który dotarł do mnie z UG Porąbka zawierał przypomnienie o konieczności wniesienia opłaty śmieciowej.

168

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Taki mamy klimat (czytaj: priorytety). Najważniejsza jest kasa.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.