Temat: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Witam wszystkich.
Postanowiłem poruszyć na forum temat Orkiestry Dętej przy OSP Czaniec.
Nie chcę być anonimowy,chciałbym aby moje pytania na które szukam odpowiedzi były wiarygodne i poparte  zdobytym wykształceniem w obszarze marketingu jak również muzyki .
I pewnie narażę się osobom,którzy zapatrzeni są w dotychczasowe osiągnięcia orkiestry  które nabyli pod kierownictwem kapelmistrza pana Eugeniusza Chmielniaka.
Innymi słowy chcę zwrócić Waszą uwagę i zachęcić do wypowiedzi i refleksji na temat Orkiestry pod kątem poziomu rzemiosła które kreuje pan kapelmistrz.
Od razu na wstępie zaznaczam,że moim celem nie jest dokonywanie negatywnych ocen muzyków-wręcz przeciwnie.
Ja sam jako osoba,której nie są obce kanony zachowania w obszarze prowadzenia zespołów wokalno-instrumentalnych / specjalizacja na UŚ-zespoły wokalno instrumentalne i orkiestry dęte/jestem pełen uznania dla ludzi,którym się chce uczyć gry na instrumencie,chcą muzykować a przez swój wkład w życie kulturalne Gminy, również w życie Parafii-stają się lepszymi ludźmi a tym samym zmieniają otaczający nas świat na lepszy.
Celem mojej wypowiedzi jest raczej zmobilizowanie Forumowiczów do wyrażenia swojej opinii a także próba znalezienia właściwego rozwiązania .

Przypominam sobie wspaniały czas  sprzed ponad 20-tu lat kiedy to sam byłem muzykiem w orkiestrze OSP Czaniec wraz z moimi kolegami z podstawówki a było to za czasów  ówczesnego kapelmistrza pana Leopolda Balcego,który kochał muzykę,nauczał gry na instrumentach oraz integrował zespół.
To przy nim  wraz z kolegami stawiłem pierwsze  muzyczne kroki,on mnie muzycznie zaczarował i w pewnym sensie dzięki niemu podjąłem trud mojej dalszej edukacji muzycznej na szczeblu profesjonalnym.

Drodzy Forumowicze, kilka razy do roku podobnie ja Wy ,mam okazję mimowolnie posłuchać Orkiestry na uroczystościach parafialnych oraz imprezach środowiskowych.
Słuchając Jej, niepokoi mnie fakt,że nasza Orkiestra w ogóle się nie rozwija.
Widzę w przeważającej większości młodych muzyków oraz kilku oldbojów,którym się jeszcze chce.Nie widzę natomiast prawie nikogo z ekipy kilkunastu muzyków ,którzy grali kilkanaście czy ponad 20 lat temu.
Dlaczego?
Powstaje pytanie,czy im się już nie chce grać?
czy taki stan rzeczy jest wynikiem jakichś animozji?
jakie jest  przygotowanie muzyczne kapelmistrza i czy jest wystarczające do prowadzenia Zespołu oraz udzielania nauki gry na instrumencie?instrumentach?
czy dydaktyka prowadzenia zajęć jest zgodna z kanonami  nauczania sztuki muzycznej?
czy młodzież jest we właściwy sposób stymulowana i pobudzana do percepcji wiedzy muzycznej?
czy młodzieży nie wyrządza się krzywdy,której nie da się już naprawić wdrażając złe nawyki gry na instrumentach a przez to pozbawia się ich  umiejętności poprawnej gry na instrumencie a co za tym idzie i jest w tym wszystkim najgorsze  hamuje się rozwój tych umiejętności?
Czy osoby decyzyjne sprzyjają zmianie sytuacji na lepsze?

Te i inne pytania nurtują mnie i zachęcam Was do wypowiedzi na powyższy temat.
Również ciekaw jestem opinii Zarządu OSP,zapraszam do wypowiedzi.

2

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Innymi słowy chcę zwrócić Waszą uwagę i zachęcić do wypowiedzi i refleksji na temat Orkiestry pod kątem poziomu rzemiosła które kreuje pan kapelmistrz.

Czy nie najlepszą oceną są osiągnięcia?

Młodzi nie zachęcani niczym nie przyjdą sami, a ci którzy mają zacięcie muzyczne przychodzą i odchodzą. Może atmosfera im nie pasuje, ale o atmosferze niech się wypowiedzą ci, którzy na próby chodzą.

O osobie kapelmistrza słyszałem już wiele i nie były to pozytywne rzeczy. Konkretami jednak niech podzielą się ludzie z kręgu, bo być może to jest powodem "najsłabszego ogniwa" orkiestry.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

3

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

temat jest równolegle kontynuowany w "Pytaniach do OSP" by zobligować brać strażacką do wypowiedzi.
http://czaniec.pl/forum/viewtopic.php?pid=4177#p4177
Prośba do admina by scalił oba wątki tak by uprościć korzystanie o ile jest to technicznie możliwe.

4

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panie Tadeuszu, scalić wątki można tylko do jednego działu, a więc albo kontynuujemy temat tutaj, albo w dziale OSP.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

5

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Dziękuję Panie Administratorze za poradę techniczną.
Wobec tego proponuję kontynuować wątek w temacie" Nowy Czaniec" ze względu na większą jak sądzę dostępność wątku a wynika to z tego,że "Nowy Czaniec" znajduje się na wysokości oczu czyli na średniej półce.
Zostawmy wątek również w "Pytania dla OSP" oczekując odpowiedzi od braci strażackiej, oczywiście jeśli mogę o to prosić.
Będziemy mogli w ten sposób liczyć na odpowiedź ze strony OSP i ewentualnie zaimplementować te opinie do wątku głównego.

6

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Drodzy muzycy,
Robercie Błasiaku,Andrzeju Rodaku,Pawle Trojaku,Włodku Trojaku,Wojtku Dudku,Januszu Miksa,Bogdanie Haracie,Włodku Gawęda i jego bracie/przepraszam nie pamiętam Imienia/,Niemcu-Tubisto-przepraszam nie pamiętam Twojego imienia,Władysławie Gałuszka,Arturze Legieniu, śp.Pawle Prusie oraz inni muzycy,których nie pamiętam imion ani nazwisk za co Was przepraszam, w końcu minęło ponad 20 lat.
Co sądzicie o tym,żeby zacząć powtórnie muzykować na chwałę Panu tak jak za czasu naszego kapelmistrza Leopolda Balcego i pasterza ks.Stachańczyka?
Ja ze swojej strony deklaruję Wam i Nam wszystkim bezinteresowną pomoc w procesie reaktywacji i prowadzeniu NOWEJ Orkiestry Dętej w Czańcu.Znając Wasze możliwości wierzę,że w czasie dwóch lat jesteśmy w stanie pięknie zagrać na chwałę Panu a także zainteresować grono młodych ludzi do kultywowania naszego powołania.

7

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Skierowałem pytanie na prywatnym forum OSP gdzie widnieje informacja cyt."
Na tym forum proszę kierować wszelkie pytania do zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Czańcu. Pytania NIE pozostaną bez odpowiedzi."

Pomimo zainteresowania czytających-kilkadziesiąt odwiedzin,temat jakoś dziwnie pozostaje bez odpowiedzi.Skierowałem swoje pytania kierując się zapewnieniami administratora,że cyt."Pytania NIE pozostaną bez odpowiedzi".
Czyżby pytania były dla kogoś zbyt kłopotliwe ?
czy osobom decyzyjnym nie zależy na tym,żeby stworzyć właściwe warunki nauczania dla muzyków?
czy ktoś ma jakiś partykularny interes,który uniemożliwia podjęcie stosownych działań aby orkiestra funkcjonowała we właściwy sposób?
a może zdania są podzielone i w gronie osób decyzyjnych znajdują się takie,które chcą aby działo się dobrze ale część innych osób stopuje określone działania?
czy nie najwyższy czas aby zdać sobie sprawę,że orkiestra funkcjonuje w sposób dalece niewłaściwy i dalsze tkwienie w takim stanie rzeczy przynosi nie tylko brak perspektyw rozwoju orkiestry ale też wyrządza adeptom sztuki muzycznej niewymierne szkody?
czy Zarząd OSP zdaje sobie do końca sprawę jaką posiada wizytówkę?

Jestem dalece zdumiony brakiem jak dotychczas odpowiedzi głęboko jednak wierząc,że cyt."Pytania NIE pozostaną bez odpowiedzi".
Może Polski Związek Chórów i Orkiestr udzieli nam odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania?
Zapraszam również forumowiczów do aktywnej dyskusji i odpowiedź na moje pytania zawarte w założycielskim poście,no może nie wszystkie bo nie wszyscy muszą mieć wiedzę o dydaktycznej stronie prowadzenia zespołów ale może porozmawiamy o tym czy:
-podoba Wam się brzmienie orkiestry?
-czy uważacie,że młodzież ma dobre warunki do nauczania i muzykowania i czy mają zagwarantowany rozwój poprzez właściwe prowadzenie zajęć?
-czy wiecie coś więcej na temat powodów dla ,których duże grono innych muzyków a także potencjalny "narybek" nie chce grać w orkiestrze?
-czy uważacie,że  dzieje się dobrze czy źle?
-jak długo trwa taki stan rzeczy i dokąd zmierza?
-czy możecie przejść obojętnie wobec takiego stanu rzeczy?

Dla ułatwienia dyskusji podpowiem,że pytania zawarte w moim założycielskim poście są pytaniami retorycznymi.
Pozdrawiam.

8 Ostatnio edytowany przez Tadeusz Chwała (2011-01-15 00:05:30)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Poniżej  w celu kontynuacji wątku "wklejam"odpowiedź Pana Prezesa OSP na moje pytanie zawarte w temacie  PYTANIA DO OSP.

Szanowny Panie Tadeuszu. Cieszy mnie fakt, że myśli Pan o rozwoju kultury na terenie naszej wsi i gminy jeżeli chodzi o rozwój orkiestr i innych tego typu zespołów co ze wszechmiar jest chwalebne, gdyby jednak te osoby z ramienia naszch władz gminnych (GOK ) byli tego samego zdania. Biorąc pod uwagę mam nadzieję szczere Pana chęci w tej kwesti, zmuszony zostałem do wyjaśnienia wszystkim forumowiczom odwiedzającym tę stronę wyjaśnić pewne wcześniejsze zdarzenia, które pozwoli Pan że przytoczę bez obwijania tego tematu w przysłowiową bawełnę. Faktem jest co we wcześniejszym poście umieścił Bawar, że od dłuższego czasu za prowadzenie orkiestry przy naszej jednostce na dzień dzisiejszy odpowiedzialny jest druh Eugeniusz Chmielniak, który otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie z Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce, a wiąże się to z faktem że straży nie stać na zatrudnienie w pełni wykształconego muzycznie kapelmistrza. Faktem również jest, że dwa lub trzy lata wstecz zwrócił się Pan do nas z propozycją objęcia funkcji kapelmistrza i szkoleniowca młodzieży lecz z uwagi na wcześniej wspomnianą niemożliwością finansowania Pana klasy muzyka z funduszy OSP, osobiście zwróciłem się w tej sprawie do Pani Dyrektor GOK-u i przedstawiłem jej Pana propozycję. Niestety w trakcie tej rozmowy nie otrzymałem z jej strony akceptacji co do Pana osoby, w związku z powyższym uznałem (uznaliśmy ) Pana nie do przyjęcia w tym czasie. Z poważaniem - Prezes OSP - Czernik Bogumił.

a poniżej moje podziękowanie:

Panie Prezesie,
bardzo serdecznie dziękuję za podjęcie tematu a osobliwie za próbę odpowiedzi na nurtujące społeczeństwo pytania dotyczące sposobu funkcjonowania Orkiestry a którego ja stałem się wyrazicielem .
Gwoli sprecyzowania zmuszony jestem bez przysłowiowego"owijania w bawełnę"powiedzieć ,że na wyraźną prośbę niektórych osób z grona druhów OSP-również członków zarządu,których nazwisk dla dobra sprawy nie będę wymieniał,zostałem poproszony o przedstawienie Zarządowi OSP planu rozwoju strategicznego dotyczącego restrukturyzacji działań Orkiestry gdyż ja
uzyskałem od tych osób informację ,że cytuję"tego się nie da więcej słuchać" w domyśle-brzmienia orkiestry, co było tylko potwierdzeniem opinii wielu mieszkańców Czańca,również mojej.
Na złożoną przeze mnie pisemną propozycję dotyczącą chęci podjęcia działań naprawczych,do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi.Tym bardziej dziękuję Panu w chwili obecnej za uzyskane informacje.Lepiej późno niż wcale.
Jeszcze bardziej jestem wdzięczny za podjęte przez Pana działanie skierowane do Pani dyrektor GOK Anny Jezierskiej będące wynikiem jak mniemam szczerych chęci naprawy sytuacji.
Pani dyrektor jak się od Pana dzisiaj dowiedziałem nie zaakceptowała mojej kandydatury na szkoleniowca Orkiestry OSP.Trudno mi się domyśleć dlaczego Pani dyrektor podęła taką decyzję-widocznie podjęła ją w zgodzie  ze swoim wykształceniem i predyspozycjami do kierowania GOK-iem.
Na marginesie wspomnę,że kilka lat temu,również na ręce Pani dyrektor GOK-u /dziennik podawczy/ złożyłem niszowy projekt utworzenia zespołu wokalnego / wokalno-instrumentalnego/,który miał działać na terenie Gminy, zrzeszać młodzież , rozwijać jej talenty muzyczne a poprzez to spełniać funkcję socjologiczno-wychowawcze.
W tym przypadku do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi.
Poparcie dla podobnego projektu,uzyskałem dopiero u ks.prałata Stanisława Śmietany,gorącego orędownika św.Cecylii.
Nie to jednak jest meritum mojego postu.
Panie Prezesie,zdumiony jestem pańskim stwierdzeniem cyt.
" ....lecz z uwagi na wcześniej wspomnianą niemożliwością finansowania Pana klasy muzyka z funduszy OSP...."
Ja w swojej pisemnej propozycji nie przedstawiłem Państwu moich żadnych oczekiwań finansowych ani też nie rozmawiałem z nikim spośród braci strażackiej o wysokości mojej ewentualnej gratyfikacji za pracę.Skąd więc stwierdzenie mówiące o Państwa niemożności finansowania mojej pracy?

No cóż,jeszcze raz dziękuję Panie Prezesie za to,że moje pytanie" nie zostało bez odpowiedzi".

9

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Po analizie faktów pojawia się kolejny temat na ,który warto rozprawiać a chodzi tu o sposób działania Pani dyrektor GOK.
Podstawowe pytanie na,które warto sobie odpowiedzieć brzmi:
-czy Pani dyrektor z wykształcenia pielęgniarka a powołana na urząd przez wójta Gminy Porąbka była moralnie upoważniona i podjęła właściwą decyzję pozbawiając młodzież jak sądzę bardziej fachowego niż w przypadku Pana Chmielniaka przewodnictwa w procesie nauczania gry na instrumentach dętych oraz tworzenia właściwego brzmienia Zespołu?
-czy Pani dyrektor ma świadomość,że podejmując taką a nie inną decyzję wyrządza młodzieży szkodę nie do naprawienia?
-czy rodzice poszkodowanych dzieci i młodzieży mają świadomość istniejącej sytuacji?

To tylko kilka pytań dotyczących pojedynczego przypadku.

Zachęcam Państwa do wypowiedzi jeśli macie wiedzę na temat ewentualnych innych przypadków mających miejsce na terenie Gminy a które pośrednio lub bezpośrednio są związane z niewłaściwym wypełnianiem obowiązków przez dyrekcję lub pracowników GOK lub innych nieprawidłowości związanych z tymi urzędnikami.
Zasad przyjmowania do pracy:
-czy stosunek pracy nawiązywany jest tylko poprzez powołanie czy wg ogłoszonego konkursu na dane stanowisko?
-czy wszystkie osoby powołane spełniają wymogi formalne do wykonywania obowiązków w obszarze kultury?
Temat  zasad współpracy z GOK określonych podmiotów gospodarczych też wart jest omówienia .
Ja osobiście mam szerszą wiedzę na ten temat ,  ale pozwolę Państwu najpierw wypowiedzieć się w przedmiotowej sprawie.

10

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

W ramach wymiany kulturalnej,którą zorganizował ks.prałat St.Śmietana,nasz Zespól"Czaniec" wystąpi jutro w kościele w Międzybrodziu Bialskim na mszy św. o godz.11.00.
Zapraszam sympatyków.
W zamian za nasz występ, w przyszłą niedzielę czyli 23 bm w kościele parafialnym w Czańcu o godz.9.00 zakolęduje młodzieżowy Big Band z Międzybrodzia Bialskiego.
Chyba nie będzie już żadnych zmian czasowych,ale na wszelki wypadek zainteresowanych proszę o śledzenie tematu.
Zapraszam Wszystkich.,osobliwie druhów z OSP.
Można będzie zobaczyć jaki poziom można /i trzeba/ osiągnąć pracując profesjonalnie z dziećmi i młodzieżą.

11

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

PANIE CHWAŁA wstyd jak się nie udało BUŁKI omotać aby pana ZATRUDNIŁ PO WYBORACH TO TERAZ ATAK NA GOK JUŻ pan pokazał teraz panu dziękujemy

12 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2011-01-16 17:40:26)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

radny napisał/a:

PANIE CHWAŁA wstyd jak się nie udało BUŁKI omotać aby pana ZATRUDNIŁ PO WYBORACH TO TERAZ ATAK NA GOK JUŻ pan pokazał teraz panu dziękujemy

Panie "radny", a pana kto zatrudnił? Na czyim garnuszku pan pisze?, Może nie na temat, ale niech będzie.

13

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panie "radny",teraz już wszystko wskazuje na to,że Pan jesteś faktycznie radnym a nie tylko osobą występującą pod nick'iem "radny".
To,że rozmawiałem z Wótem i zaproponowałem swoją pomoc w strukturach samorządu jako obywatel wskazując jednocześnie na kwestie różnych nieprawidłowości,które trzeba zmieniać na lepsze-to chyba nic nadzwyczajnego?
To,że kandydowałem na urząd wójta,to większość wie-prawie każdy może,
czy spełniłłem warunki formalne-też można było się dowiedzieć na stronie

www.dzialajmywspolnie.pl

I tak rozmawiając z Wójtem z góry wiedziałem,że nie będzie zainteresowany ale uznałem,że moim obowiązkiem jest przynajmniej zobligować Pana Wójta do podjęcia określonych decyzji jakich -to się okaże i społeczeństwo oceni.

Z racji tego,że nie jesteś Pan lotny umysłowo co widać na forum kobiernickim a tutaj też bo "walisz Pan jak z armaty",informuję,że jeżeli jesteś Pan w stanie  zrozumieć to:
1.ja nie prowadzę ataku na GOK
-forum jest po to,żeby rozmawiać i poprzez wspólne działania zmieniać świat na lepszy

2.Pana Wójta nie starałem się omotać tylko z nim rozmawiałem
-czas pokaże społeczeństwu czy podejmuje dobre decyzje personalne

Czyżby Pan Panie"radny" był wyrazicielem tylko swojej opinii /jeśli tak to leży ona w moim zainteresowaniu podobnie jak śnieg,który już niemalże stopniał/

  cyt."JUŻ pan pokazał teraz panu dziękujemy"

Panie "radny" jak widać albo Pan jesteś   wyrazicielem myśli tzw GTW,- w takim przypadku postępujesz Pan nieroztropnie zdradzając tok rozumowania osób decyzyjnych albo Pan jesteś zwykłym idiotą bo mianujesz się Pan osobą decyzyjną.

Do forumowiczów:
Być może moja walka będzie nosić znamiona "walki z wiatrakami" ale mam świadomość,że
historia ma to do siebie,że
co prawda się powtarza
ale
musi się też zmieniać.

14

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

SZANOWNY PANIE CHWAŁA może dla pana poziomu jestem idiotą ale ja nie zostałem nauczony  tak jak pan wykrzykiwać na wójta, jezierską a potem dla własnego zysku proponować swoje usługi  ale to może nauczyli pana wtedy kiedy pan pracował .........o zapomniałem iż o tym czasie swojej ,,,,,,,,,,, pan w liście do wyborców zapomniał

15

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Skoro z orkiestra nie wyszlo to moze skupi sie Pan na pracy w zespole bo jakos tak cieniutko ostatnio...repertuar ciagle ten sam,wystepow brak,sukcesow tez oj marnie a w postach tyle teori i wielkich slow....
Zespol z M-dzia robi objazdowke po kosciolach i zbiera datki na dzialalnosc....wiec prałat robi im tylko przysluge

16

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Jaqbek,
na życie to mi na razie wystarczy bo jestem osobą przedsiębiorczą.
I na pewno wystarczy mi środków na kolejne lata,nawet jeśli nie będę pracował w strukturach  JST.
W ciągu ostatnich kilku lat osoby decyzyjne z Gminy nie uratowały mi życia to i też w kolejnych latach tego nie uczynią.
Pan natomiast jak analizując pańskie wypowiedzi ,jawi mi się jako osoba delikatnie mówiąc kontrowersyjna,której wypowiedzi nie mają nic wspólnego z przyszłym dobrem Gminy Porąbka.
Potrafi Pan tylko wkładać "kij w mrowisko".

Dla zainteresowanych wyjaśniam:
w temacie prowadzenia orkiestry OSP w Czańcu "nie wyszło" bo ludzie nie mają niestety świadomości potrzeb społeczeństwa.
Ja na pewno nie poprowadzę już Orkiestry przy OSP bo warunkiem podjęcia współpracy jest porozumienie,którego nie zauważyłem na gruncie podmiotów o których rozmawiamy.

Zawsze jednak można podjąć działania niezależne od ww podmiotów i wskazać na ich wyższość w ostatecznym rozrachunku.

Panie "radny",
"...ja nie zostałem nauczony  tak jak pan wykrzykiwać na wójta, jezierską a potem dla własnego zysku proponować swoje usługi  ale to może nauczyli pana wtedy kiedy pan pracował..."

pańska wypowiedź jest zgoła durna.
Pan nie widzisz problemów ,które trzeba rozwiązywać ale korzystasz Pan z "Pociągu do którego udało się Panu wsiąść w określonym momencie".
Nadmieniam jednak,że pociąg ten jedzie w bliżej nieokreślonym kierunku a i jakość podróżowania pozostawia wiele do życzenia.
Ja występuję na łamach forum jako osoba nieanonimowa.
Odkryj Pan swoje prawdziwe personalia to wtedy porozmawiamy.
Nie stać Pana na odwagę cywilną by odkryć swoje dane personalne.
Jako Radny podejmując decyzję, dobre lub złe nadal będzie Pan anonimowy.
Takiego radnego nie chcemy.
Jeśli jest Pan taki dobry/predestynowany/ do wypełniania obowiązków radnego-to proszę występować w dyskusji pod swoim imieniem i nazwiskiem.
Nie sądzę,żeby było Pana na to stać.Jest Pan tchórzem.

Jaqbek-co do działania zespołu "Czaniec",nie masz Pan pojęcia o szeroko pojętym marketingu.
Żeby Zespół mógł funkcjonować a co najważniejsze rozwijać się,musi organizować środki finansowe.
Marzeniem Zespołu jest wyjazd do Watykanu i śpiew dla Ojca Świętego  jak również modlitwa przy grobie Jana Pałla II.

Chcę by wyjazd ten zapadł w pamięci uczestników do końca życia.

Jaqbek,żal mi Cię dlatego ,że jesteś tak bardzo małostkowy.
Nie potrafisz dostrzec potrzeb wyższego rzędu również w obszarze potrzeb kulturalnych Gminy.

Przytoczę bardzo znane słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego "Róbmy swoje".
I to zamierzam czynić.

17

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

radny napisał/a:

SZANOWNY PANIE CHWAŁA może dla pana poziomu jestem idiotą ale ja nie zostałem nauczony  tak jak pan wykrzykiwać na wójta, jezierską a potem dla własnego zysku proponować swoje usługi  ale to może nauczyli pana wtedy kiedy pan pracował .........o zapomniałem iż o tym czasie swojej ,,,,,,,,,,, pan w liście do wyborców zapomniał

No i "radny" oświecił nas wszystkich swoją błyskotliwością. Panie "radny", kto panu za to płaci, bo nie wierzę, że to tak z czystego serca.

18

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

sąsiad chyba byś się zdziwił...

Per Aspera Ad Astra

19

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Mie już nic nie zdziwi. W tej gminie nawet najbardzie nieprawdopodobne rzeczy są możliwe. Jeżeli Czesław Bułka ogłosi, że na rynku w Porąbce wyladuje UFO to ludzie też uwierzą. "Radny" i reszta im pomogą. To chyba nie na temat. No dobrze, orkiestra OSP pod dyrekcją pani Jezierskiej będzie przygrywała.

20

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

tylko czy zmiana dyrektora pomoże skoro jest garstka chętnych muzyków?

Per Aspera Ad Astra

21 Ostatnio edytowany przez Tadeusz Chwała (2011-01-21 13:13:16)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Gregor,
Orkiestrę trzeba budować od podstaw zarówno w obszarze personalnym jak i profesjonalnym,
zmiana dyrektora jest ze wszech miar słuszna.
Co prawda pozytywne zmiany w GOK-u mogłyby nastąpić też w przypadku zmiany mentalności i bardziej sprawnego/profesjonalnego/ działania obecnej dyrekcji- o taką metamorfozę jednak jej nie podejrzewam biorąc pod uwagę dotychczasowe decyzje.
Mamy już wiedzę cząstkową  na temat,że nie jest najważniejszy interes publiczny lecz raczej partykularne interesy określonych jednostek lub grup.

Ja byłbym rad gdyby doszło do wyłonienia nowego dyrektora z obszaru tzw.niezależnego,wówczas mógłbym przyczynić się do rozwoju działalności kulturalnej w naszej Gminie.
Ja mam świadomość,że wyrażając swoje opinie naraziłem się przyszłym członkom ewentualnej komisji konkursowej i dlatego najprawdopodobniej zostanę wyoutowany.
"Radny" z ramienia i za przyzwoleniem GTW już podjął decyzję pisząc:

cyt."PANIE CHWAŁA wstyd jak się nie udało BUŁKI omotać aby pana ZATRUDNIŁ PO WYBORACH TO TERAZ ATAK NA GOK JUŻ pan pokazał teraz panu dziękujemy"

Jednak nadal będę lobbował na rzecz pozytywnych zmian i mam nadzieję,że przyczynię się do  ich dokonania.
Tak to niestety jest w naszej Gminie,że ludzie,którzy chcą zrobić dla niej dobrego muszą szukać zatrudnienia poza nią a ościenne Gminy korzystają z potencjału tych osób.

22

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

skoro tak to wygląda.. szczerze mówiąc  moje sceptyczne wizje podpowiadają mi że nic z tego nie wyjdzie , jednak jakbym się mylił będe miło zaskoczony kiedyś orkiestra na dzień strażaka robiła całkiem niezłe pokazy, a dziś....

Per Aspera Ad Astra

23

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Witam wszystkich zainteresowanych. Jak widać jest ich niewielu a temat jest dosyć ciekawy. Nawet zainteresował się nim pan "radny" w odpowiedni dla siebie sposób. No własnie, po co robić coś pozytywnego jak może być dziadostwo a i tak swoje wynagrodzenie się bierze! Prawda panie "redny"? Po co dać szansę komuś kto chciałby coś zrobić dobrego jak może być po staremu a i tak swoje będziemy kasować! Co do orkiestry to to jest dramat. Panu Chmielniakowi jeszcze za to płacą? To są jakieś kpiny. On po prostu robi krzywdę tym dzieciom które "podobno uczy" nie mając zielonego pojęcia z tego co robi. Myślę, że dlatego nikt nie chce grać w tym zespole. Ostanio widziałem naszę orkiestrę na pogrzebie, to w większości składała się ona z osób z Bulowic. No i taką mamy wizytówkę naszej miejscowości, ale z tym się nic nie robi jak i z innymi wieloma sprawami. Po co!

24 Ostatnio edytowany przez muzyk6 (2011-02-21 22:14:11)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

od Górny Czaniec. Występuje pierwszy raz na forum a do tego przyczyniłeś się swoją wypowiedzią Tadeusz. występuje anonimowo bo nie jesteś godny  aby ktokolwiek się Tobie przedstawiał a pisze per Ty bo Ty jesteś nikim więcej jak tylko delikatnie rzecz ujmując człowiekiem bez ambicji. Uważasz iż w Czańcu nikt nie zna Twojej przeszłości i co tu dużo mówiąc w większości niegodnej. Ja wiem, jak uczyłeś się grać u śp.pana Balcego od 1983 r. i granie pojmowałeś chlonnie ale już w latach 1996 uważałeś że chałtura życie ci uratuje a to, że śp.pan Balcy jeżdził do ciebie do domu i prosił byś dalej uczył się grać i grał ignorowałeś a tym samym nie darzyłeś szacunkiem jak to opisujesz, mijając się z prawdą jak w prawie wszystkim co piszesz i wykazać chcesz Twoje filozoficzne mysli. Napisz dlaczego odszedłeś z orkiestry kiedy dyrygenetem nie był ten co obecnie a napewno szanowany pedagog i to z prawdziwego zdrzenia a nie taki jak siebie mianujesz pedagogiem. Znam Twój charakter jaki wykazywałeś w czasie uczęszczania na studia i ukończenie lecz ludzie uczciwi nie powinni nawet czytać o Twych wybrykach. Nie wykazałeś też Twoich filozoficznych zacięć w czasie pracy kandydackiej na 3 Komisariacie Policji w Bielsku Białej  przez dwa i pół roku bo po tym zakończyłeś. Nie wykazałeś się też OK prosząc o prace w barze za grajka. W/g prawideł trzeba być dobrym uczniem aby uczyć a skoro jesteś taki wylewny to napisz w jakiej Orkiestrze Dętej i jaki okres grałeś, że potrafisz tyle krytyki negatywnej pisać wobec kogoś kogo widzimy jak z młodzieżą gra organizuje im wycieczki, choć wiadomo, że nie zawsze im ładnie wychodzi ale to nie moja dziedzina i nie wiem dlaczego ale i też trzeba przyznać ,że w większości to ładnie grają i należy pomóc w trym aby było w Czańcu więc ej młodziezy w orkiestrze a nie odstraszać jak Ty, że nic nie umie . Prawdą jest też bo miałem przyjemność być w sali prób i widziałem kilkadziesiąt dyplomów i pucharów a nawet z poza granicy Polski wykazujące zajęcie czołowych miejsc. Ja sam pomagałem finansowo niewyczytając ? kiedy zbierali na wyjazd do Rumji ? na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej i później mówił ksiądz, że zdobyli drugie miejsce. Jeżeli masz troche ambicji to nie pomawiaj o brak wyszkolenia pana Chmielniaka bo też wiem, że posiada uprawnienia a i na kilkunastu kursach dyrygentów był a na jeden kurs to uczęszczał  około roku. Jezeli piszesz o pani dyrktor GOK w Porąbce to się nie rób większym bezrozumnym jak jesteś i obserwuj to co dobrego robi dla społeczeństwa i młodzieży choćby i to. że kilkadziesiąt młodych ludzi z Czańca mają warunki do nauki gry w Orkiestrze Dętej a trzeba inne koła zainteresowań wymienić i same imprezy jakie pani Dyrektor organizuje dla mieszkańców gminy to trzeba być takim " pedagofilo" jak ty aby nie uznać pracowitość pani Dyrektor GOK. Ty gdybyś - "Panie nie pozwól" był w GOK dyrektorem to byś to zrobił co obecnie w Orkiestrze Dętej w Czańcu bo umiesz oszołomić. A tak na zakończenie to napisz kto i za czyje pieniązde zakupił ubrania do zespołu, który Twoja żona prowadzi przy kościele w Czańcu a ty jeszcze poza "plecy obmawiasz swojego pracodawce tak jak panią Dyrektor GOK i Wójta Gminy. Kiedy będziesz wykonywał czynności katolika to nie zapomnij o tych pomówieniach i wyznaj je. A do mieszkańców Czańca mam prośbe aby nie dać się poróżnić byle komu i zadbać aby więcej dzieci uczęszczało na nauke grania do Orkiestry Dętej w Czańcu bo ich jest obecnie mało a było nawet ponad 40-tu. Przy Orkiestrze Dętej w Czańcu jest Rada Rodziców i u nich też można uzyskać ewentualne informacje. Dziękuje za przeczytanie i prosze i wypowiedzi z powazaniem dla Was.

25

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Błagam admina żeby choć oczyścił wpis z błędów ortograficznych. Wstyd muzyku przynosisz takim pisaniem, wstyd i tyle.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.