101

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Jedni traktują wątek poważnie,inni wyrażają swoje obraźliwe opinie  o "grajkach"samemu nic albo niewiele mając wspólnego z wykształceniem muzycznym a co za tym idzie z posiadaną świadomością w obszarze muzyki.
Również nic ciekawego nie wnoszą do dyskusji.
No cóż,"Dziwny jest ten świat..."
Ja  staram się  rzucić światło w przedmiotowym temacie na funkcjonowanie Orkiestry w kontekście realizacji zadania publicznego jakim jest organizowanie działalności instytucji kultury  należące do obowiązków JST.W tym zaś konkretnym przypadku na bilans zysków i strat dla społeczeństwa.
Przeglądałem publikację ?Aktywne Domy Kultury? zrealizowane przez Stowarzyszenie dla Edukacji i Kultury ?Spotkania? w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Centra Wspierania Aktywności Lokalnej wraz z Katedrą Kultury XX wieku w Instytucie Filologii Polskiej, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz British Council.
W publikacji tej natknąłem się charakterystykę domu Kultury w Mykanowie jako jednej z czterech wskazanych instytucji kultury realizujących potrzebę definiowania i innowacyjnej realizacji misji.
Za jakiś czas natknąłem się na ciekawe artykuły w czasopiśmie "Strażak" traktujące o orkiestrach dętych.
O dziwo autorem  jednego tekstu okazał się Krzysztof Witczak Kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Mykanów.

http://www.strazak.org.pl/content/view/1130/432/

drugi ciekawy artykuł innego autora:

http://www.strazak.org.pl/content/view/1132/432/

Jestem przekonany,że sukcesy wynikają z kreowania właściwego modelu współpracy JST  poprzez instytucję kultury z mieszkańcami .
Niestety jedni idą do przodu,drudzy stoją w miejscu czyli się cofają.
Również obawiam się ,że regres będzie nam towarzyszył jeszcze przez jakiś czas.
To wielka szkoda.
Jest tyle do zrobienia a straconego czasu niestety nikt nam nie odda.

102

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

I jeszcze jeden link do ciekawych artykułów o orkiestrach dętych.

http://www.strazak.org.pl/content/blogcategory/237/434/

103

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panie Chwała!

Może na funkcjonowanie orkiestr dętych w naszej gminie należy spojrzeć innaczej. Sprowadzanie tematu do różnicy w poglądach pomiedzy panem a Panem Chmielniakiem to w istocie duże uproszczenie. Możemy na to spojrzeć przez pryzmat funkcjonowania OSP w naszej gminie, a tu byłoby już o czym pisać, i w cale nie chodzi o ujmowannie znaczenia wolontariatu w życiu społecznym gminy lub pomniejszanie zasług druchów z OSP. To byłoby jedno a drugie to działaność jednostek powołanych do realizacji zadań w dziedzinie kultury.

104 Ostatnio edytowany przez Morlinek (2011-03-10 15:44:07)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

banan11 napisał/a:
Morlinek napisał/a:

Dlatego uważam, że pytania w ankiecie Kobiernice.pl są trafnie postawione.

Uważam, że cała strona i forum są tendencyjne, nastawione ku jednej sprawie - ośmieszyć władze gminy, wytknąć błędy, niedociągnięcia, wyciągnąć brudy... Taki gminno-porąbski WikiLeaks wink
Może to i dobrze, ale nie powinno to być na stronie ponoć informacyjnej miejscowości. Trzeba było sobie założyć nielubiegminyporabka.pl i tam jechać na UG.
Ale dość tego offtopa.

Czy ja wiem są tam również wpisy wychwalające gminę i jego władców pod niebiosa.
Taki włościanin, pinezka, radny i kilku innych tez się wypowiadają swobodnie wychwalając wszystko.


galler napisał/a:

Do Morlinka i Sąsiada - czy chcielibyście publicznie zostać zapytani, ?dlaczego bije Pan żonę?"

Ale ja nie mam żony sad Więc jej nie mogę bić ale wiem ze studiów, że często przytaczają takie przykłady ci co właśnie tak robią. galler pamietaj, że nie wolno bić żony !

Tadeusz Chwała napisał/a:

Jedni traktują wątek poważnie,inni wyrażają swoje obraźliwe opinie  o "grajkach"samemu nic albo niewiele mając wspólnego z wykształceniem muzycznym a co za tym idzie z posiadaną świadomością w obszarze muzyki.

Panie Tadeuszu ja podczas studiów często chodziłem do filharmonii i na koncerty muzyki klasycznej i pomimo tego, że nie jestem muzykiem mam jako takie pojęcie o dźwiękach słyszę półtony i to, że czasem ktoś zrobi kiksa ale słyszałem również muzyków orkiestry dętej z Czańca podczas uroczystości kościelnych i słowo "grajki" jest tu na miejscu.
Nie wiem czy to wina za małej ilości prób czy złej ręki dyrygenta czy braku talentu u muzyków ale fakty są faktami było strasznie aż uszy bolały sad

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

105

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Do Sąsiad i Morlinek, zauważcie chłopaki, że zdanie jest w cudzysłowie, co wskazywało by, że jest cytatem. Stricte pochodzi z podręcznika i ma w nim za zadanie w przykładzie ułatwić zrozumienie konkretnej metody socjotechnicznej, z której skorzystał autor ankiety. Wasze tłumaczenia świadczą o nie zrozumieniu aluzji.

106

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Morlinek,
Ciebie akurat nie miałem na uwadze:) i smile

107

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Od jakiegoś już czasu obserwuje na forum temat orkiestry i smiem stwierdzić że robi sie straszna kołomyja-,,kto lepszy Chwała czy Chmielniak'' z mojego doświadzenia które wyniosłem z orkiest moge tylko powiedzieć że żaden z tych dwóch panów na stanowisko kapelmistrza się nie nadaje!Moim zdaniem nowym kapelmistrzem powinna być osoba młoda,wykształcona muzycznie,z wizja na przyszłość i przede wszystkim osoba ta musi wywodzić się z orkiestr dętych bo z doświadzczenia wiem że przynosi to pożądany efekt.A co do tych dwóch panów to tak-pan Chmielniak zrobił swoje, z lepszym lub gorszym skutkiem,  ale na tym powinien zaprzestać podnieść głowe do góry i z Honorem powiedzieć PAS.A co do pana Chwały,jest to osoba wykształcona muzycznie,wie jak powinno wygladać nauczanie gry na instrumentach, ale moim zdaniem z orkiestrą sobie nie poradzi,bo żeby stworzyć zgrany zespół trzeba mieć autorytet a panu Chwale, z całym szacunkiem ale ród młodych ludzi może go brakować.No ale jesten tylko człowiekiem i mogę się mylić.Jedno mogę tylko obiecać że jeżeli fatktycznie doszło by do zmiany kapelmistrza to ja chętnie wrócę na stare śmieci i pomogę na tyle na ile będę mógł.

admin: O rety! Poprawiłem niektóre błędy ort.

108

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panie Chwała wirtuozem to pan nie jest a określenie "grajek" jest potocznie używane

Per Aspera Ad Astra

109

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Był kiedyś czas a mianowicie trzy lata temu,że namawiano mnie na prowadzenie Orkiestry.
Był to dobry moment bo można to było zmienić.Ja wtedy miałem zapał.
Niestety jak już wcześniej pisałem pomimo zgłoszenia mojej kandydatury Pani dyrektor GOK przez ówczesnego prezesa,Pani dyrektor nie wyraziła zgody.
Czym się kierowała? nie wiem.
Oczywiście mogła podjąć taką decyzję wobec mnie bo miała do tego prawo.
Jednak brakło argumentacji.
Powinna była np.powołać innego dyrygenta "kapelmistrza"wyższej klasy.
To byłby argument.
Jednak tego nie zrobiła.Jak się okazuje na szkodę społeczności.
Nie będę tu podawał szczegółów ale była to decyzja czysto "personalna".
Częściowo już pisałem wcześniej na ten temat .

Aktywny Dom Kultury można scharakteryzować słowem "jakość", zaś nasz GOK słowem "jakoś".

Żeby uciąć spekulacje:jak już pisałem "nie palę" się do prowadzenia Orkiestry bo na to trzeba poświęcić większość swojego czasu i serca .
Ja mam inne projekty.
Służę oczywiście pomocą w przypadku kiedy będzie nowy kompetentny i wykształcony dyrygent.
Poza tym "radny" już wyraził swoje zdanie i podziękował mi. /nie jest to oczywiście dla mnie osoba kompetentna dlatego puszczam to pomimo uszu/.
Nie każdy wie,że "radny " znajduje się w nowych strukturach zarządu OSP.

W kwestii Orkiestry a co za tym idzie aktualnego kapelmistrza ,założyłem wątek i postawiłem kilka tez.
Moim zamierzeniem nie była dyskryminacja osoby kapelmistrza.
Wydawało mi się,że z dyskrecją i honorem odejdzie dając miejsce "nowemu otencjałowi"-zresztą powinien to był zrobić dużo wcześniej.
Niestety na jego własne życzenie rozpętała się niepotrzebna przepychanka słowna.
Ten etap mamy już za sobą mam nadzieję.

Moim celem jest jedynie przyczynienie się do pozytywnych zmian i rzucenie światła na całokształt również w kontekście prawnym  organizowania działalności kulturalnej.
Ubolewam tylko,że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać aż wiele spraw w Gminie nabierze innego właściwego kierunku.