1

Temat: Aktywnosc Wojta Gminy

Z wiarygodnych źródeł dowiedziałem się, że na pierwszej sesji Rady Powiatu byli obecni niemal wszyscy nowi Wójtowie Powiatu, każdy składał gratulację i wręczał kwiaty próbując zapewnić sobie dobrą współpracę na najbliższą kadencję, a co za tym idzie jakieś pieniądze albo np. wpływ na remonty dróg powiatowych biegnących przez Gminę. ?Niemal? oznacza że nie było na tejże sesji Wójta Gminy Porąbka ? Czesława Bułki. Czy ktoś potrafi wyjaśnić rozpoczęcie kadencji przez Pana Bułkę od popełnienia dyplomatycznego fopa?

2

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wg. mnie Gmina Porąbka ma pana Płonkę, który zapewne jest w dobrych kontaktach z panem Bułką..... czy trzeba coś wiecej dodawac???   
poziom ludzi poznaje sie po takich zachowanich:)

tempus fugit

3

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Czyli Wójt może leżeć do góry brzuchem i wyręczać się innymi. W takim razie za co dostaje wypłatę?

4

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

on jest tylko troche aktywny przed wyborami, a po nich to już plaża przez kolejne lata....

5

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

a mam pytanie... czy Pan wójt ma już zastępce?? bo jakoś nic nie słysze...

tempus fugit

6

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Pan Wójt jest alfą i omegą, On stanowi prawo w gminie, On jest wielki....
Nawet ustawy z Warszawy sa Mu nie straszne. On nie boi się nikogo - taki nasz wiejski szeryf.


ech, gdyby każdy mógł miec broń.....

7

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

przybleda masz jakieś konkretne przykłady, czy piszesz ogólnikowo?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

8

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Właśnie. Może jakieś konkrety.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

9

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wszystko to co wiem, na razie niech zostanie w mojej teczce. Jeśli łamanie prawa się powtórzy, obiecuję podzielić sie moją wiedzą z wami.

10

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Dane statystyczne podane przez GUS w Roczniku statystycznym województwa śląskiego, Katowice 2007 dotyczące finansów poszczególnych gmin powiatu bielskiego oraz ich możliwości finansowych w zakresie wydatków inwestycyjnych skłaniają do (nie)zaskakujących wniosków. Otóż gmina Porąbka przejada większość dochodów. Inwestuje kilkakrotnie mniej w stosunku do innych gmin. Wydatki inwestycyjne stanowią zaledwie 4 % dochodu podczas gdy w np. w Wilamowicach, mających nawet nieco mniejszy dochód w przeliczeniu na 1 mieszkańca - prawie 28%.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

11

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Minol rok od wyborów wstyd mi za cały komitet rodzina prawo wspólnota cały urząd chory radny Kocemba błądzi reszta radnych gminy Porąbka śpi wójt mimo obietnic nic nie robi mimo obietnic .pan gałuszka zatrudnił całą rodzinę  i tylko  urlopy ,leczenie żony,roboty zero kasa dobra NIC W TEJ GMINIE DOBREGO NIE BĘDZIE RADNY KOCEMBA MA RACJE IŻ CZAS NA GŁĘBOKIE ZMIANY 4procent to skandal ale w urzędzie pracuje cały układny urząd siostra córka, szwagier ,szwagierka żona zięć pana sekretarza,mąż syn pani czas robić porządki panie radny Kojder ,Zontek  Jurczak Sopiak bo to skandal.czas na gminne sprzątanie 4 procent czas zamienić na 28 a towarzystwo zwolnić

12 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2011-08-17 21:24:22)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie radny!
Po to aby się poczuć jeszcze lepiej "pognębionym" polecem panu do przeczytania materiał jaki pan znajdzie pod linkiem

http://forum.kobiernice.pl/viewtopic.php?f=3&t=224

. Ni codać nic ująć. Chylę czoło.

13

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Pozdrawiam!
Na stronie porabka.net została opublikowana elektroniczna wersja folderu mającego promować naszą Gminę na Węgrzech
Przeczytałem zamieszczony folder i doznałem szoku. Przygotowany do druku tekst jest pełen błędów językowych, faktograficznych i znaczeniowych. Jest bublem. Omówienie wszystkich błędów byłoby zbyt przydługawe przytoczę więc tylko kilka.
Już na początku dowiadujemy się, że ?nasze województwo Jasz-Nagykun-Szolnok już blisko 15 lat łączą ścisłe kontakty z sąsiednim powiatem bielskim? a pan Andrzej Płonka to ?starosta powiatu bielskiego? Pytanie retoryczne, co się stało ze Słowacją i pomniejszymi jednostkami administracyjnymi na Węgrzech jeżeli jesteśmy sąsiadami.
Tekst obraża uczucia narodowe, żołnierze polscy, którzy w 1939 roku schronili się na Węgrzech to nie ?uciekinierzy? tylko uchodźcy. Słowo ?uciekinier? oznacza ni mniej ni więcej kogoś, kto uciekł z jakiegoś miejsca w którym przebywał przymusowo. Zapewne nie byli taki osobami właśnie żołnierze września 1939 r. oraz ludność cywilna.
Błędów jest tak wiele, że ich omówienie mogłoby stanowić materiał do kolejnego folderu. Kilka przykładów. W języku polskim nie ma i nie było ?Kumani?, jeżeli już to Kumanowie.
Zastanawiające jak Kumanowie w XII wieku mogli być protestantami, skoro w XIII w. grupa licząca około 40 tys. osiedliła się na Węgrzech w czasach panowania Béli IV.
Oddzielną grupę stanowią błędy językowe, np. gmina jako jednostka samorządu terytorialnego została przetłumaczona jako mikroregion ? kistérség. Rada Gminy to Walne Zgromadzenie. Jest ich jeszcze więcej. ?Lulaj? za miast ?tutaj? to już czepianie się.
Jeszcze kilka, Z miejscowości Ecsegpuszta, zrobiła się Kcsegpuszta, to nie to samo.
W tekście węgierskim wędrówki Wołochów zaczynają się w wieku XVI a w polskim właśnie kończą. Katarzyna Skrzyńska zwana Włodkową, a więc żoną Włodka to nie legenda tylko postać historyczna a jej mąż nie był zbójem jak Ondraszek tylko rycerzem rabusiem. To nie to samo.
Umiejscowienie elektrowni pompowo-szczytowej i innych obiektów w Gminie Porąbka pozostawiam bez komentarza.
Panowie, jeżeli chcecie uniknąć kompromitacji, a macie jeszcze czas, poprawcie co jest możliwe do poprawienia. Wyjazd na Węgry dopiero w piątek.



Ignacy Kocemba

14

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Pani Ignacy czy sądzi Pan, że forum jest odpowiednim miejscem na interwencję w tej sprawie? Jest Pan Radnym więc może koniec narzekania i wytykania, najwyższy czas ruszyć szanowne 4 litery, udać się do Urzędu przedstawić jakże pięknie nam przygotowaną analizę Wójtowi i autorom.

15

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Pani Ignacy czy sądzi Pan, że forum jest odpowiednim miejscem na interwencję w tej sprawie? Jest Pan Radnym więc może koniec narzekania i wytykania, najwyższy czas ruszyć szanowne 4 litery, udać się do Urzędu przedstawić jakże pięknie nam przygotowaną analizę Wójtowi i autorom.

Panie galler, mój wpis to nie interwencja, mieszkańcy Gminy też powinni wiedzieć jaki jest poziom gminnej propagandy. O przedstawienie tego tematu na sesji Rady Gminy może być pan spokojny, śmieszność też ma granice.

16 Ostatnio edytowany przez guru (2011-09-08 14:33:35)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie Galler,

Przykro mi stwierdzic, iz zauwazam u Pana ponowny nawrot Panskiej starej dolegliwosci intelektualnej, zwanej glupota. Prosze mi laskawie wytlumaczyc gdzie jest lepsze miejsce na zamieszczenie przez Pana Kocembe informacji o imbecylach gminnych jak nie na naszym forum w watku "Pytania do Urzędu Gminy - Aktywnosc Wojta Gminy". Poziom zarzdzania Gmina Porobka od dawna zblizał sie do poziomu intelektualnego i ekonomicznego "Gminy Wilkowyje". Na dzien dzisiejszy "Wikowyje" biją nas na "łeb na szyje" a ich wojt - idiota w porownaniu z  Panem Bułką, to geniusz.

Z powazaniem:
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

17

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Z tą różnicą, że Pan Kocemba jest Radnym i jeżeli widzi takie sprawy to jego ustawowym obowiązkiem jest interweniowanie w Urzędzie, a nie populistyczne publiczne krytykowanie celem zwiększenia własnej popularności.
A Ty guru żebyś miał chociaż połowę tego oleju w głowie co ja. Zanim powiesz do kogokolwiek ?głupi? radzę dobrze się zastanowić, czy już sama łatwość wydawania takich osądów nie świadczy sama w sobie o Tobie.

18

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Z tą różnicą, że Pan Kocemba jest Radnym i jeżeli widzi takie sprawy to jego ustawowym obowiązkiem jest interweniowanie w Urzędzie, a nie populistyczne publiczne krytykowanie celem zwiększenia własnej popularności.
.

Panie galler, a jaki to przepis zabrania występować publicznie radnemu. Jeżeli czyni to Czesław Bułka jako wójt to radni powinni to czynić tym bardziej. Problem polega na tym, że z radnych aktywność w internecie wykazuje tylko pan Kocemba, inni ograniczają się do czytania. Dla mnie brak otwartej, jawnej dyskusji to ukrywanie dziadostwa a jest go w naszej gminie nie mało.Chętnie bym poczytał np. jakie to starania czyni Czesław Bułka aby pozyskać środki unijne.

19

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Abstrahując od faktu, że rzeczywiście poziom tekstu jest żenujący.

sąsiad napisał/a:

Panie galler, a jaki to przepis zabrania występować publicznie radnemu.

A gdzie ja to powiedziałem że Radnemu nie wolno publicznie występować?

sąsiad napisał/a:

Problem polega na tym, że z radnych aktywność w internecie wykazuje tylko pan Kocemba

Problem polega na tym, że Radny w tym Pan Kocemba powinien wykazywać aktywność w Urzędzie. Uważam, że najwyższy czas aby rozliczający wszystkich i ze wszystkiego Radni też zaczęli być rozliczani. Ze zdumieniem słuchałem niedawno w Urzędzie o Panu Kojder, który w ciągu 1 tygodnia potrafił być 6 razy w Urzędzie, z jego inicjatywy występowano o opinie prawną, prywatny czas poświęcał i udawał się na miejsce prac Komisji lub był przy obmiarze. Najwyższy czas zintensyfikować działania, a ograniczyć puste gadanie. Pan Kocemba z racji doświadczeń i posiadanej wiedzy powinien brać czynny udział w tworzeniu tekstu, a nie wykorzystywać go do krytyki.

20

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Pan Kocemba z racji doświadczeń i posiadanej wiedzy powinien brać czynny udział w tworzeniu tekstu, a nie wykorzystywać go do krytyki.

A czy ktos Go prosil o pomoc?Odpowiedz brzmi NIE!W gminie wiedza lepiej literatow mamy dostatek...pewno tez biegle wladaja wegierskim -po tylu latach wspolpracy....
A P.Kojder pewno w zamian za tak czeste bywanie w urzedzie w nagrode pojedzie na Wegry-zreszta mozna zobaczyc kto sie bawi za nasza kase,ciekawy jestem co decyduje o tym kto dostapi zaszczytu towarzyszenia wojtowi na wyjazdzie-losowanie,status spoleczny,stanowisko w gminie......
Nie ma to jak spedzic wrzesniowy weekend na goracym zrodelku a co tam robia jeszcze mozemy sie tylko domyslac......
Jaki jest naklad tego "arcydziela"

21

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Problem polega na tym, że Radny w tym Pan Kocemba powinien wykazywać aktywność w Urzędzie.

Galle delikatnie mówiąc tobie się coś p.......... Radny nie jest urzędnikiem,  od załatwiania spraw wójt ma niezliczoną gromadę rówżnych pociotków, krerwnych krewnych i znajomych. Jeżeli pan Kojder czuje się pracvownikiem wójta Bułki to ma po temu jakieś powody. Jest przewodniczącym ważnej komisji więc ma więcej obowiązków ale z posiedzeniami komisji jakoś kiepsko bo nic o niej nie słychać. Mieszkańcy Czańca już rozliczają, olewają zebrania wiejskie do tego stopnia, że rady sołeckiej wybrać nie można. Tylko to nie ten kierunek być powinien.

22

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Sąsiad, Ty sobie coś p??.. Został Radnym więc jego zakichanym obowiązkiem jest nas reprezentować, a nie nam się użalać. Nikt Jego kandydatury siłą nie wystawiał, wystartował dobrowolnie, więc chyba był świadomy czekających go obowiązków.

23

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Został Radnym więc jego zakichanym obowiązkiem jest nas reprezentować, a nie nam się użalać.

A najlepszym wyjściem byłoby żeby i interweniował i następnie opinię publiczną informował, jeśli informować chce. I tyle.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

24

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wielkie dzięki banan, już się bałem, że jestem odosobniony w postrzeganiu roli radnego i zaczynałem się zastanawiać czy aby się nie mylę.

25

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Sąsiad, Ty sobie coś p??.. Został Radnym więc jego zakichanym obowiązkiem jest nas reprezentować, a nie nam się użalać. Nikt Jego kandydatury siłą nie wystawiał, wystartował dobrowolnie, więc chyba był świadomy czekających go obowiązków.

Dziad swoje, baba swoje. Czy ty galler czytasz uważnie to co piszą inni? Zdaje się, że podanie określonej informacji do publicznej informacji nie jest użalaniem się. Nigdzie nie przeczytałem aby padło chociaż jedno słowo wskazujące na użalanie się, no chba, że nad autorami tej broszurki. Zresztą broszurka została zredagowana  pod nadzorem towarzystwa, którego wójt jest członkiem. Tak jakby zlecił redakcję samemu sobie. Z tego co wiem to podobnie jest z II tomem "Zarysu dziejów  Porąbki"