Temat: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Ideą funkcjonowania forów internetowych jest min. wymiana poglądów na dany temat.
Tak też się dzieje w przypadku forum czanieckiego.Niby wszystko jest OK ale często mówi się o samych nieprawidłowościach a rzadko podejmuje się temat odpowiedzialności określonych podmiotów  za podjęcie konkretnych decyzji lub zaniechania.
Niektórzy forumowicze w swoich wpisach poruszają pewne kwestie.
To bardzo dobrze.
Jednak w dużej mierze narzekamy i niewiele z tego nie wynika.

MIESZKAŃCY GMINY WYBRALI WŁADZE I PROSZĘ NIE NARZEKAĆ SKORO DZIAŁA ONA W GRANICACH PRAWA.

Proponuję pójść krok dalej...
Jeśli  wiadomo Wam,że jakieś działania nie odbywają się na zasadach praworządności czyli  w granicach prawa i na podstawie przepisów prawa ,to jako obywatele powinniśmy podjąć obowiązek zawiadamiania właściwych organów o takich zdarzeniach.
Chciałbym zachęcić i zainteresować forumowiczów do dyskusji na powyższy temat.  Niech ta dyskusja też będzie odbywać się ze świadomością odpowiedzialności wobec prawa.

Poradźcie,co byście zrobili na miejscu rodziców dzieci,które uczęszczają do pewnego gimnazjum?
Wyobraźcie sobie pewne zdarzenie i postarajcie się wcielić w rolę zatroskanych  o poziom edukacji  i opieki nad wychowankami pewnej instytucji oświatowej -rodziców.
Co sądzicie:
Jaka według Was możliwa byłaby odpowiedzialność wobec prawa poszczególnych podmiotów w Gminie?
Postarajcie się odnieść do pytań zawartych na końcu opisywanych zdarzeń.

Poniżej opis sytuacji:

Jako rodzice zatroskani o poziom edukacji i opieki nad naszymi dziećmi w Gimnazjum w ......., po rozpatrzeniu wszystkich argumentów za
i przeciw, postanowiliśmy dać wyraz swoim obawom. Jesteśmy mieszkańcami ......., niewielkiej miejscowości, w której nie sposób ukryć fakty i zdarzenia życia publicznego. Za trudnym do przeoczenia fakt uważamy pewną decyzję Dyrekcji i Rady Pedagogicznej Gimnazjum
w .......,która szeroką falą rozlewała się wśród mieszkańców gminy. Mimo ciągłe tkwiących w nas emocjach postaramy się spokojnie
i obiektywnie opisać chronologię tych wydarzeń.
1. W połowie maja 2010r. nasz region, podobnie jak znaczną część kraju nawiedziły potężne ulewy.
Wezbrane fale górskich potoków niszczyły drogi i mosty powodując dezorganizację codziennego życia. Podobnie stało się w ......., gdzie na znacznej długości ulica ...... wiodąca do Gimnazjum stała się nieprzejezdna. Przez kilka dni nasze dzieci nie mogły kontynuować nauki  w szkole.
2. Po upływie tego czasu dzieci wróciły do szkoły. Z ogromnym niepokojem wyprawiliśmy nasze dzieci do szkoły wiedząc, iż naruszona przez wodę droga do Gimnazjum nadal stanowi duże niebezpieczeństwo dla pieszych. Nie przewidzieliśmy jednak wieści, które do naszego domu przyniosły dzieci, a które przeciętnemu mieszkańcowi i obywatelowi nie przemknęłyby przez najciemniejsze zakamarki umysłu. Otóż okazało się, że z nieznanych nam jeszcze przyczyn pracownicy gimnazjum zostali zdziesiątkowani. Z relacji dzieci wynikało ni mniej ni więcej tylko to, że zniknęła gdzieś "Dyrekcja" i pokaźna część ?Grona Pedagogicznego?. Większość lekcji odbywała się na zasadzie zastępstw lub nie odbywała się w ogóle. Z powodu fatalnego stanu technicznego drogi, dzieci do szkoły ?konwojowane? były przez nielicznych nauczycieli i pracowników obsługi.
Zastępstwa w opinii dzieci raziły nudą i niekompetencją.
3. Co takiego się wydarzyło, jaki kataklizm nawiedził szkołę, powodując niemożność poprawnego funkcjonowania?
Odpowiedź stawia włosy na głowie.
Dyrekcja Gimnazjum razem z przeważającą większością nauczycieli w tym trudnym okresie zażywała kąpieli słonecznych na plażach Tunezji.
Pozwolimy sobie napisać to jeszcze raz,gdyż nie do końca możemy uwierzyć, że coś takiego mogło się wydarzyć.
DYREKCJA GIMNAZJUM RAZEM Z PRZEWAŻAJĄCĄ WIĘKSZOŚCIĄ NAUCZYCIELI W TYM TRUDNYM OKRESIE ZAŻYWAŁA KĄPIELI SŁONECZNYCH NA  PLAŻACH TUNEZJI.
Choć nie należymy do ludzi ekscytujących się plotkarstwem i pomówieniami staraliśmy się wiadomości potwierdzić w wielu niezależnych źródłach. Wszędzie spotykaliśmy się z podobnymi,budzącymi ogromne oburzenie diagnozami.
Jesteśmy głęboko zaniepokojenie zaistniałą sytuacją.

Poniżej pytania,które nas nurtują.
Poradźcie co robić?!!!

a. Jaka jest podstawa prawna umożliwiająca pracownikom szkół na tego typu posunięcie?
Czy takie postępowanie nie jest  rażącym lekceważeniem obowiązków nauczyciela ?
b. Czy organ sprawujący nadzór nad placówką oświatową, czyli Urząd Gminy w ....... wiedział o całej sytuacji,a jeśli tak, to czy wydał zgodę na wyjazd?
c. Czy istnieją jakieś specjalne, wyjątkowe okoliczności powodujące, że Władze Gminy bezkrytycznie godzą się na tego typu działanie wśród dyrekcji szkoły i grona nauczycielskiego?
d. Czy Kuratorium Oświaty i Wychowania w .......-...... wiedziało o wycieczce do Tunezji nauczycieli  z Gimnazjum w .......  i wyraziło na nią zgodę?
e. Jaką moralnością i etyką kierują się osoby  opuszczające na kilka dni szkołę w obliczu zagrożenia powodziowego?
f. Jaki dyrektor na tydzień opuszcza swoją placówkę, miast kierować szkołą w obliczu panujących zagrożeń ?
g.Dlaczego cała sytuacja, jak mniemamy jest zamieciona pod dywan i żadna osoba / w naszej opinii/naruszająca godność zawodu nauczycielskiego nie poniosła konsekwencji?
h.Kto z Grona Pedagogicznego zastanawia się nad tym jak w ostatnich miesiącach ucierpiała reputacja szkoły i dlaczego nie widać prób naprawienia złej o niej opinii? Czyżby ?Rada"  uważała, że ?nic się nie stało"?
i.czy tego typu postępowanie nie jest arogancją i daleko idącym sprzeniewierzeniem się obowiązkom służbowym przez władze gminne  i szkolne?

Z ubolewaniem musimy dodać, iż nie podamy swoich danych z obawy przed zemstą.
Obawiamy się  reakcji odwetowej ze strony władz Gimnazjum na naszych dzieciach. Szykany mogą nasze pociechy spotkać ze strony Dyrekcji oraz tej części Grona Pedagogicznego, która nie widząc niczego niestosownego w swojej postawie,opuściła uczniów w tak dramatycznych chwilach  i beztrosko zażywała kąpieli słonecznych na afrykańskich plażach.

2

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

A czemu autor (lub zbiorowi autorzy) nie podali konkretnie że historia ta dotyczy szkoły na Kozubniku !!!
To chyba nie jest żadna tajemnica, że część grona w ramach zajęć zawodowych poleciała do ciepłych krajów, na szkolenie pod zbiorowym tytułem "czy piasek w Tunezji jest taki sam jak nad Bałtykiem"

Przecież musimy inwestować w kadry pedagogów z Kozubnika bo wiadomo szkoła to z tradycjami i kształci nasze pociechy. Od 2010 roku większość kadry może przekazać naszym dzieciom jak to jest na plaży Morza Śródziemnego. 

A tak jak już jedziemy po szkole na Kozubniku to nigdzie nie mogę doszukać się nawet strony internetowej tej zacnej placówki ..... chyba nie maja czasu bo czekają na kolejna powódź i planują inne eskapady,     
Przecież jest jeszcze Egipt, Maroko, Grecja .....

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

3

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

zatroskany napisał/a:

DYREKCJA GIMNAZJUM RAZEM Z PRZEWAŻAJĄCĄ WIĘKSZOŚCIĄ NAUCZYCIELI W TYM TRUDNYM OKRESIE ZAŻYWAŁA KĄPIELI SŁONECZNYCH NA  PLAŻACH TUNEZJI.
.

To już nikogo nie dziwi, pan wójt był na gorących zródłach to i nauczycielom wolno. Co tu dyskutować, o czym? Przecież to są niedoścignione wzorce do naśladowania. Nomen omen ryba się psuje od głowy.

4

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Szanowni Forumowicze,
Wybraliscie na nowa kadencje starego Wojta i jego ekipe. Wybor byl zdecydowanie poroniony. Wybraliscie ponownie zlodzieja, malwersanta, oszusta i nieudacznika intelektualnego. Wybierajac Wojta kryminaliste , pozwoliliscie na dalsze funkcjonowanie chorych ekonomicznie strutktur typu Osrodkow Zdrowia, Przedszkoli, Gimnazjow i Osrodkow Kulturalnych zarzadzanych
mafijnymi (rodzinnym) sposobem pod kontrola "Ojca Chrzestnego" - BULKI.

Z powazaniem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

5

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

O wypraszam sobie, ja Bułki nie wybierałem i mam o jego zarządzaniu raczej niskie mniemanie.

Nie trzeba być alfą i omegą żeby wiedzieć czyimi głosami i za co został wybrany.

Proszę zapytać babek i dziadków z KGW oraz "apolitycznych" strażaków którzy w pocie czoła oblepiali plakatami Bułkowego komitetu całą gminę jak głosowali.
KGW dostaje kasę na imprezy ostatkowo - wigilijne i nażre się za darmochę tudzież pojeździ na wycieczki a lojalni ochotnicy dostana po autku i inne zabawki......

Obie te formacje mają w głębokim poważaniu co się dzieje w gminie !!!

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

6

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Niech żyje nam nauczycielki stan! Cztery miesiące wolnego w roku i jeszcze im mało! Chętnie w takiej szkole popracuję. Mogę ołówki ostrzyć lub otwierać drzwi wchodzącej gawiedzi, byle tylko zostać członem tego bardzo pedagogicznego ciała opalonego. Gdzie to, gdzie to?  W Tunezji. Rewelka, choć nie taka wielka, bo dziś Tunezja terenem niespokojnym jest. Nareszcie trochę czarnego humoru wokoło.

7

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

A teraz trochę powagi. Mam kilka pytań wynikających z niewiedzy, a może i odrobiny ignorancji.
1. Czy wycieczka miała miejsce w trakcie roku szkolnego, czy np. w długi weekend? Jeśli w trakcie roku szkolnego to czy szkoła była zamknięty, czy trwały lekcje?
2. Kto powinien odpowiadać za taki fakt i kto ma obszerny dywan do schowania niewygodnych wieści?
3. Kiedy to się w ogóle odbyło?
4. A co na to nauczyciele pobierający wynagrodzenie za "pracę" w gimnazjum w Kozubniku, dlaczego milczą, a może kto im usta knebluje?
Fajnie było by być świadkiem nieoczekiwanej zmiany miejsc, gdzie "RBP" - Rada Bardzo Pedagogiczna duka przy tablicy próbując wytłumaczyć się ze zwykłej niekompetencji.

8

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

No i co panie i panowie forumowicze. Morlinek, guru, zatroskany. Tyle macie do powiedzenia, bo kryjecie się, ja też, za fasadą anonimowości. Tam bezpieczniej, ale jakoś nie widze, by ktoś z was miał ochotę coś wyjasnić do końca. Piana, piana i piana. Macie całe beczki krytyki lub doskonałych rozwiązań na forum, A CO MOŻECIE ZROBIĆ W REALU. I właściwie o co wam chodzi? Kogo chcecie zgilotynować? Przeciwko komu występujecie?  Przeciwko szkole, dzieciom, ciału pedagogicznemu - w zestawieniu z Tunezją brzmi groteskowo, przeciwko gminie, wójtowi? O co tu chodzi? Co chcecie osiągnąć? Milczycie. Przecież ktoś się na tę wycieczkę musiał zgodzić. Przeciez ktoś lekcje prowadził. Nie zauważyłem doniesień w prasie w telewizji. wiec jest dobrze. Panowie, a może Panie - czego wy chcecie??? Chcecie zlikwidować szkołe, która w tym roku ma być ocieplona za milion złotych. Ilu tam może być uczniów, 150? I co poupychacie ich w innych szkołach, gdzie pracuje się na dwie zmiany. A może zorganizujcie im tajne komplety, stwórzcie zastępy wiernych druhów, którzy zrealizują Waszą czczą gadaninę. Bo tak na prawdę nic nie możecie, prócz zaszkodzenia szkole.

9

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

No i co panie i panowie forumowicze. Morlinek, guru, zatroskany. Tyle macie do powiedzenia, bo kryjecie się, ja też, za fasadą anonimowości. Tam bezpieczniej, ale jakoś nie widze, by ktoś z was miał ochotę coś wyjasnić do końca. Piana, piana i piana. Macie całe beczki krytyki lub doskonałych rozwiązań na forum, A CO MOŻECIE ZROBIĆ W REALU. I właściwie o co wam chodzi? Kogo chcecie zgilotynować? Przeciwko komu występujecie?  Przeciwko szkole, dzieciom, ciału pedagogicznemu - w zestawieniu z Tunezją brzmi groteskowo, przeciwko gminie, wójtowi? O co tu chodzi? Co chcecie osiągnąć? Milczycie. Przecież ktoś się na tę wycieczkę musiał zgodzić. Przeciez ktoś lekcje prowadził. Nie zauważyłem doniesień w prasie w telewizji. wiec jest dobrze. Panowie, a może Panie - czego wy chcecie??? Chcecie zlikwidować szkołe, która w tym roku ma być ocieplona za milion złotych. Ilu tam może być uczniów, 150? I co poupychacie ich w innych szkołach, gdzie pracuje się na dwie zmiany. A może zorganizujcie im tajne komplety, stwórzcie zastępy wiernych druhów, którzy zrealizują Waszą czczą gadaninę. Bo tak na prawdę nic nie możecie, prócz zaszkodzenia szkole.

A ty się nie kryjesz za fasadą anonimowości?

Widzę pewne niekonsekwencje w twoich wypowiedziach:
raz narzekasz na stan spraw w gminie a raz narzekasz na tych co ten zły stan rzeczy widzą i wytykają..

Zdecyduj się ?!?!

Nie chodzi o zaszkodzenie szkole czy dzieciakom ale o wyciągnięcie wniosków na przyszłość i ukaranie konkretnych osób które olały swoje obowiązki służbowe i w ramach pracy pojechały moczyć tyłki nad morze.

Czy nie pojmujesz pewnych mechanizmów jakie sa w tej gminie?

Jeszcze rok temu byłem obojętny na to wszystko i niewiele wiedziałem bo po prostu miałem to wszystko w nosie ( studia, nowa praca itp.)

Ale z głupoty zacząłem czytać to i inne fora poznawać zawiłości tego mechanizmu i zrozumiałem że tak dalej być nie może, że to co się dzieje w gminie niczym nie odbiega od rządów towarzyszy i I sekretarzy z czasów PRL-u.
Są lepsi i lepsiejsi są powiązania rodzinne urzędnicy wyższego szczebla zatrudniają swoich pociotków nie ma konkursów na stanowiska tylko zatrudniani sa swojacy BMW bierni mierni ale wierni...
Gmina pożycza pieniądze które przejada, nie inwestuje w rozwój i projekty z UE, budują nową siedzibę dla siebie a mają w dupie czy w szkole w Porąbce dzieciom dach się nie zawali na głowę ....  Czego oczekujesz że wyjdziemy na ulicę i wywieziemy tą sitwe na taczkach??? dojdzie w końcu i do tego ale teraz obowiązkiem każdego prawego człowieka jest pokazywanie nieprawidłowości jakie panują w naszym urzędzie...

Prawo, prawo i jeszcze raz prawo musi wygrać i są mechanizmy które pozwalają na wyegzekwowanie tego prawa. Jeżeli nie pojmujesz co możesz ty jako wyborca i obywatel to poczytaj ustawy o samorządzie o BIP i wiele innych rzeczy które są dostępne w internecie...

Władza musi czuć że patrzymy jej na ręce i skończyło się zamiatanie pod dywan brudów i przekrętów...

Nie ma zgody na to aby wierni i posłuszni podwładni Czesława Bułki byli ponad prawem żeby robili cą chcą jak na pańskim folwarku. Gmina musi działać jawnie i przejrzyście i coraz więcej ludzi to widzi ....

Szkoda że nie widzą tego radni i co najgorsze nie wiedzą że te brudy spadną również na nich bo ich rola to kontrola i rozliczanie działań wójta i gminy a jak na razie podnosili łapki i udawali przez 12 lat że nic nie widzą.

Możesz zrobić najważniejszą rzecz w swoim życiu: NIE BYĆ OBOJĘTNYM NA TO WSZYSTKO !!!

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

10

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wielki9e dzięki za słowa drogi Morlinku. Prowokacja się udała i wszystkich, którzy czytają moje wcześniejsze posty pytam, która maska jest wam bliższa? Maska kpiarza, moralisty czy idealisty. Napisałem już wcześniej, że ja też chowam się za fasadą anonimowości z oczywistych powodów. Każdy, który w najmniejszym nawet stopniu kontestuje działania gminy działa na pograniczu folkloru. Jest jeden układ rządzący, który mackami oplata wszystkie jednostki organizacyjne gminy i samą gminę. Może jestem pracownikiem urzędu gminy, może działam w gminnej kulturze, może jestem zatroskanym rodzicem, a może w jakikolwiek inny sposób zależny od wójta. Więc może mam wiele do stracenia i forum jest jedynym miejscem, gdzie mogę dać upust swoim oczekiwaniom i frustracjom.

Od lat nie jestem obojętny na działalność gminy i jednostkom jej podrzędnym i dlatego tak bliskie sa mi Twoje słowa Morlinku. W 100% się z Tobą zgadzam, ale to nie znaczy, że zadowala mnie patrzenie na ręce władzom i wyrażanie swoich opinii na forach internetowych.

Sprawa wyjazdu do Tunezji raz po raz odbija się echem od okolicznych gór. Czyli jest ciągle żywa, będzie się pewnie jeszcze często pojawiać, bo nikt przed prawem nie odpowiedział i nie ma widoków na to ,by ktoś beknął. Prawo musi wygrać, ale we mnie ciągle tkwi przekonanie, że szary obywatel nic tu nie może zrobić. Jeśli się mylę zaproponuj coś i zróbmy to. Wszyscy ci, którym zależy na prawie, przestrzeganiu przepisów i rozwiązywaniu konkretnych sytuacji raz na zawsze zaproponujmy ton konkretnych działań, decyzji, wniosków i nie dajmy się wodzić za nos bandzie niekompetentnych urzędasów.

Od dziś można już wierzyć, że będę bardzo konsekwentny w swoich wypowiedziach i działaniach.

11

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

I jeszcze pytanie do zatroskanego. Gdzie jesteś drogi zatroskany? Założyłeś nowy wątek, sensownie się wypowiadasz, ale zniknąłeś. Połamałeś się na nartach? Żyj.

12

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Z informacji "odbitych od gór" wiem, że sprawa wyjazdu i działań w szkole na Kozubniku nie została zamieciona pod dywan i o ile plotka jest prawdziwa to toczy się chyba postępowanie policyjne w tej sprawie mające wyjaśnić nieprawidłowości.....

Jest kilka sposobów prawnych na zmiany
nowe wybory za 2 lata
referendum

Pytanie rodzi się inne czy ludzie w końcu zaczną chodzić na wybory? Czy dalej o losie gminy będą decydować emeryci, pracownicy gminy i ich rodziny oraz strażacy?

To bardzo zmobilizowany elektorat, KGW dostaje kasę na imprezy i żarcie, urzędnicy za minimum pracy i brak kompetencji dostają dość pokaźne sumy, a strażacy nowe zabawki
Emeryci maja w nosie przyszłość i nowoczesność bo cieszy ich posiadanie dziurawych szamb, palenie śmieci i cała ta syfiasta rzeczywistość, starcy ogólnie rzecz ujmują nie lubią zmian i boją się nowego. A Bułka dla nich to swój chłop bo przed wyborami przychodzi na spotkania, przyniesie flaszkę i obieca im nowe wycieczki.
Urzędnicy wiadomo - układy rodzinne i brak kompetencji w całym tym bajzliku to fajna sprawa, każdy lubi pracę w której jakoś się przebieduje nic nie robiąc a kasę bierze. Człowiek jest z natury rzeczy leniwy i żaden urzędnik nie będzie chciał nowego pana jak ten stary od 13 lat niczego nie wymaga a płaci.

A strażacy .... no cóż to w większości dzieciaki, nie myślą teraz o tym ze za 5-10 lat będą dorośli ożenią się i będą chcieli gimbusa i nowoczesnej oświaty dla ich pociech, przedszkoli, kanalizacji i chodników... miejsc pracy na terenie swojej gminy.
Oni dziś cieszą się nowym autkiem, nowymi gadżetami, a Bułka kupuje im te gadżety a w zamian za to wymaga tylko głosów ich lub ich rodziców i czynnego plakatowania każdej budy w gminie.....

Co się dziwić ja też tak myślałem ... miałem w nosie przyszłość bo młodość ma swoje prawa dopiero z wiekiem człowiek staje przed świadomymi wyborami i zaczyna rozumieć że kurna coś jest nie halo, że inne gminy maja to i tamto że na basen i do siłowni muszę jechać do Kęt,
Że pracy muszę szukać 30 km od domu, że przedszkole będzie niedostępne dla mojego dziecka bo nie jestem w "rodzinie" kogoś ważnego w gminie...

Ja osobiście podjąłem ważną decyzję .. zawsze płaciłem podatek w styczniu za cały rok żeby mieć to z głowy a teraz zapłacę pod koniec roku i apeluje do wszystkich myślących mieszkańców NIE PŁAĆCIE PODATKU !!!
zapłaćcie go w ostatnim możliwym terminie i na raty niech urzędasy zobaczą wielką dziurę w kasie może wtedy docenia nas jako obywateli, że nie jesteśmy stadem baranów i liczą się z nami tylko przed wyborami i jak stoimy pod kasą z kwitkiem podatkowym.

Nie będą mieli kasy na swoje urzędnicze pokaźne pensje to otworzą oczy.

To jest mój obywatelski sprzeciw przeciwko temu układowi i niekompetencji !!!!

PS. Mam nadzieję, że więcej dowiemy się od nauczycieli z Kozubnika którzy  ANONIMOWO ale w końcu wypowiedzą się na tym forum co tak naprawdę dzieje się w tej szkole i dlaczego?

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

13

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

A teraz trochę powagi. Mam kilka pytań wynikających z niewiedzy, a może i odrobiny ignorancji.
1. Czy wycieczka miała miejsce w trakcie roku szkolnego, czy np. w długi weekend? Jeśli w trakcie roku szkolnego to czy szkoła była zamknięty, czy trwały lekcje?
2. Kto powinien odpowiadać za taki fakt i kto ma obszerny dywan do schowania niewygodnych wieści?
3. Kiedy to się w ogóle odbyło?
4. A co na to nauczyciele pobierający wynagrodzenie za "pracę" w gimnazjum w Kozubniku, dlaczego milczą, a może kto im usta knebluje?
Fajnie było by być świadkiem nieoczekiwanej zmiany miejsc, gdzie "RBP" - Rada Bardzo Pedagogiczna duka przy tablicy próbując wytłumaczyć się ze zwykłej niekompetencji.

No, udało się znaleźć czas by zerknąć na forum.Dopowiem tylko,że:
1. Wycieczka miała miejsce w maju tuż po ulewach i powodzi, która nawiedziła Porąbkę, nie ma mowy o długim weekendzie, młodzież chodziła wtedy do szkoły, lekcje prowadziło 7 nauczycieli.
2. Za fakt odpowiada dyrekcja wraz z szefową ZOSiP i wójtem.
3. Maj 2010 roku.
4. nie wiem.

14 Ostatnio edytowany przez Morlinek (2012-01-27 17:51:42)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Proponuję zamianę zamiast Bułki wybierzmy ja :

http://www.tvn24.pl/0,1732623,0,1,polska-gwiazda-porno-chce-byc-burmistrzem,wiadomosc.html

OBRAZ USUNIĘTY / mod

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

15

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Morlinek napisał/a:

Z informacji "odbitych od gór" wiem, że sprawa wyjazdu i działań w szkole na Kozubniku nie została zamieciona pod dywan i o ile plotka jest prawdziwa to toczy się chyba postępowanie policyjne w tej sprawie mające wyjaśnić nieprawidłowości.....

Domyślam się,że nie tylko sprawa wyjazdu jest brana pod uwagę w postępowaniu.
Jakim sposobem Pani Dyrektor stała się Panią Dyrektor, jest w szczególności brana pod uwagę-jak sądzę.Wierzę,że organy ścigania jak zwykle staną na wysokości zadania i udowodnią pewne nieprawidłowości.
Tak myślę,że Bułka czyta te nasze posty i myśli sobie:"i tak mogą mnie wszyscy pocałować w" ...."
Mogę poświęcić panią dyrektor a w najgorszym razie szefową ZOSiP.
Jakie są szanse by Bułka został pociągnięty do odpowiedzialności?

16

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Drogi Morlinku, czytam i sam lepiej nie podsumowałbym gminnej patologii. Czujesz, rozumiesz, warto z Tobą gadać, zwłaszcza, że w swoim tonie jesteś już bardziej wyważony i odczuwam z Twojej strony większy szacunek do naszych rozmów. Obywatelski sprzeciw godny naśladowania. To dobry pomysł i dobry początek. A tak jeszcze prywatna prośba, w jaki sposób cytujesz w postach wcześniejsze wypowiedzi forumowiczów? Z racji wieku nie jestem w tym biegły i proszę o podpowiedź.

17 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2012-01-29 11:02:15)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

zatroskany napisał/a:

Domyślam się,że nie tylko sprawa wyjazdu jest brana pod uwagę w postępowaniu.
Jakim sposobem Pani Dyrektor stała się Panią Dyrektor...
Tak myślę,że Bułka czyta te nasze posty i myśli sobie:"i tak mogą mnie wszyscy pocałować w" ...."
Mogę poświęcić panią dyrektor a w najgorszym razie szefową ZOSiP.
Jakie są szanse by Bułka został pociągnięty do odpowiedzialności?

Bułka nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności bo to nie on podejmuje decyzje, nie jest do tego zdolny. Jest natomiast na tyle przebiegły, że zleca to innym. Szkolnictwo to pani Koniorczyk, co najwyżej może powiezieć, że wprowadziła go w błąd. Prawo do błędu ma każdy. Jak sądzę postów nie czyta bo to zbyt skomplikowana materia, czytają za to urzędnicy. Odnośnie tych ostatnich to błędem jest wrzucanie ich do jednego worka. W gminie rządzi elita opłacana wysoko, która wiernie służy wodzowi reszta traktowana jest jak pachołki. Ta reszta siedzi jednak cicho bo boi się, że straci pracę. Elita to głównie klany rodzinno-koleżeńskie. Najpotężniejszy to klan Gałuszków. Kto trzyma z Gałuszkami ten ma pracę. Kiedyś próbowano policzyć ilu ich jest ale arytmetyka okazała się zbyt skomplikowana. Swoje wpływy posiada również pani Koniorczyk, co rusz pokrzykująca na radnych, ta ostania to raczej ukrywa dziadostwa Buki. Słyszałem nawet. że straszyła jakimiś trupami w szafie.
Żaden z dyrektorów nie pochodzi z konkursu, zezwala na to prawo.
Ludzie w naszej gminie nie oceniają według tego co widzą tylko według tego co słyszą. Szkoła w Porąbce jest do kapitalnego remontu ale Bułka powiedział, że to kłamstwo i uwierzyli.
Jestem przekonany, że Bułka kombinuje tak, możecie mie tym szczekaniem pocałować w tyłek ja trwam i trwać będę. Już  obiecvuje, że kanalizacja będzie skończona przez niego w 2017 r. Ma więc zamiar trwać.
Z tych co domagają się jawności zrobi się mieszaczy i donosicieli, potęga plotki jest niepodważalna. Ci co piszą na forum to kłamcy  albo pomyleńcy. Ja też jestem jednym z nich.
Najważniesz jest dobra zabawa. Jak to należy robić znalazłem u sąsiadów na kobiernice.pl

http://forum.kobiernice.pl/viewtopic.php?f=5&t=186&start=70

Prosiaczek, humorek i jest zabawa. Popaprańcy uczcie się od Czesława.

18

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Oj kolego zatroskany, nie jesteś zbyt wylewny. Tyle ważkich słów na rozpoczęcie wątku a teraz posucha. Postaraj się trochę bardziej. Rozpocząłeś ważną dyskusję i na tym koniec? Takie lakoniczne odpowiedzi nie przystoją sprawcy całego zamieszania. Dobrze było by też gdybyś miał podstawy do oskarżeń. A jeśli je masz dawaj na forum, "uważam rze" Porąbka już żyje wieściami z gatyunku plotek. Dawaj konkrety i na ruszamy na gminę.

19

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Klan Gałuszków? Słyszałem co nieco. Ale jakie możliwości ma klan, wójt, czy inny ważniak wobec prawa? Znacie jakiś nauczycieli z Kozubnika? Szkoda czasu na rozważania, może czas na kolejną prowokację?

20

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

Klan Gałuszków? Słyszałem co nieco. Ale jakie możliwości ma klan, wójt, czy inny ważniak wobec prawa?

Pojęcie prawa jest pojęciem względnym. Najbardziej uniwersalny kodeks jakim jest dekalog też stał się względny w naszym katolickom społeczeństwie.
Powstaje jednak pytanie. Czy osoby wykorzystujące swoje stanowisko do przysporzenia sobie korzyści, które wykorzystują swoje stanowisko do prywatnych celów mogą zajmowć stanowiska z wychowywaniem dzieci?
W Skoczowie

 http://edukacja.gazeta.pl/edukacja/1,101865,9229267,Dyrektorka_szkoly_odwolana_za_wczasy_w_Egipcie.html

odbyło się tak. U nas radni, wójt i inni oficjele zamiatają pod dywan. Nie wiem czy prawda, jeżeli nie to przepraszam, ale słyszałem, że żona radnego z Kozubnika jest sekretarką w szkole. Więc co się tu wysilać, wszyscy wszystko wiedzą i tylko udają, że jest innaczej.

21

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Troszeczkę jestem zadziona postepowaniem naszej rady,  przed wyborami nowi radni obiecywali kontrolować poczynania naszego kochanego urzedu a tu nic. W ostatnim czasie ogłoszono konkurs na nowego pracownika - było duże zainteresowanie a tu okazuje się że znów ustawka, przyjeto chłopaka który już wcześniej pracował - więc po co ta cała szopka a tym samym budzenie nadziei zdolnych ludzi ze mogą być zatrudnieni. A moze ta osoba już się sprawdziła? - choć po wynikach gminy to wątpię..........

22

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

zadziwiona napisał/a:

Troszeczkę jestem zadziona postepowaniem naszej rady,  przed wyborami nowi radni obiecywali kontrolować poczynania naszego kochanego urzedu a tu nic.

Którzy radni obiecywali? Konkretnie. Przeglądając protokoły z sesji to wychodzi, że radny, tak naprawdę jest tylko jeden.  Gdyby Rada Gminy rzeczywiście nadzorowała to taki numer jak na Kozubniku nie powinien mieć miejsca. Jeżeli już to tak jak w Skoczowie, pani dyrektor nie powinna być już dyrektorem. Ta kadencja winna być jak mecz siatkówki, trzeba zbierać małe punkty, one w końcu dadzą wygraną. Ktokolwiek inny,  byle nie Bułka.

23 Ostatnio edytowany przez banan11 (2012-01-30 10:39:35)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

zadziwiona napisał/a:

W ostatnim czasie ogłoszono konkurs na nowego pracownika - było duże zainteresowanie a tu okazuje się że znów ustawka, przyjeto chłopaka który już wcześniej pracował - więc po co ta cała szopka a tym samym budzenie nadziei zdolnych ludzi ze mogą być zatrudnieni. A moze ta osoba już się sprawdziła? - choć po wynikach gminy to wątpię..........

Podobnie było z poszukiwaniami rachmistrzów do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Zgłoszenia były przyjmowane, bezrobotni cieszyli się, że może będą mieli zajęcie i... okazało się, że gmina coś przeoczyła, terminy mineły i na stanowiska rachmistrzów przyjęto osoby, które już wcześniej przy innych spisach pracowały.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

24

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Podsumujmy to, co dotychczas udało się zebrać i porównajmy z przypadkiem skoczowskim.
Skoczów ? dyrektorka ZSO poleciała do Egiptu, sama,
Kozubnik ? dyrektorka gimnazjum poleciała do Tunezji z kilkoma nauczycielami
Skoczów ? wyjazd na jeden dzień przed feriami, dyrektorka ma mniej lekcji niż etatowy nauczyciel
Kozubnik ? wyjazd na tydzień z przyjmijmy 5 nauczycielami = 80 niezrealizowanych godzin
Skoczów ? dyrektorka ?przedłożyła podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, a także rezygnację ze stanowiska. Później zmieniła jednak zdanie i dostarczyła zwolnienie lekarskie?.
Kozubnik ? czy komuś wiadomo co zrobiła dyrekcja gimnazjum?
Skoczów ? ?Oburzone władze powiatu postanowiły zwolnić dyrektorkę. - To sytuacja zupełnie nielicująca z etyką nauczyciela?.
Kozubnik ? co zrobiły władze gminy oprócz zamiecenia pod dywan
Skoczów ? ?Dyrektorkę popierają również Związek Nauczycielstwa Polskiego, nauczyciele i rodzice uczniów. Przypominają, że tworzyła placówkę i kierowała nią przez 20 lat. - Nie można z powodu jednego zdarzenia przekreślić człowieka
Kozubnik ? Kto popiera dyrektorkę gimnazjum? Jakie w tej sprawie jest stanowisko związków zawodowych? Co sądzą nauczyciele i gdzie się oni w całej sprawie podziali?
A może dyrektorka cieszy się nie słabnącym poparciem Rady Pedagogicznej, Komitetu Rodziców, społeczeństwa, władz gminnych. Budzi zaufanie, szacunek, a my tu wszyscy się tylko czepiamy?
Skoczów ? ?Radni jednogłośnie nie zgodzili się na odwołanie dyrektorki?
Kozubnik ? Co Rada Gminy Porąbka wie o sprawie i dlaczego nie stara się raz na zawsze temat zakończyć? Komu zależy na plotkach, a nie na konsekwencjach?
Im dłużej trwa wątek tym więcej pytań niż odpowiedzi. A jeśli w Radzie Gminy jest jeden radny, co potwierdzają protokoły, to panie Kocemba ma pan pole do popisu i szanse na pierwszy punkcik w meczu Ignacy : Czesław. Zachęcam.

25

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

zadziwiona napisał/a:

Troszeczkę jestem zadziona postepowaniem naszej rady,

Przyglądam się dyskusji i staram się oddzielić przysłowiowe ziarno od plewy. Sprawa zarządzania  gimnazjum na Kozubniku, jeżeli polega na prawdzie, a mam podstawy sądzić, że tak jest, jest niezmiernie bulwersująca. Utrzymanie tej szkoły pochłania olbrzymie środki finansowe z budżetu gminy, dopłata do jednego ucznia wynosi ponad 5 tys. zł. Najwięcej w całej Gminie. Nie idzie jednak tylko o pieniądze. Zachodzi pytanie czy środki są wydawane właściwie?
Zachodzi również pytanie. Czy w czasie roku szkolnego, tuż po przerwie spowodowanej powodzią część grona nauczycielskiego, z panią dyrektor na czele mogła wyjechac na wczasy do Tunezji w okresie od 21.05. do 27.05.2010 r.  Na jakiej zasadzie nauczyciele zostali zwolnieni od prowadzenia zajęć? Czy wyjazd był współfinansowany ze środków pochodzących z funduszu socjalnego, czy też nie? Pytań jest znacznie więcej i najwyższy czas je zadać.
Bezsprzecznie sprawa musi zostać wyjaśniona bez udziału i posługiwania się uczniami, którzy nie mają z nią nic wspólnego i mieć nie powinni.


Ignacy Kocemba