126

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Wracając do przetargu na zimowe utrzymanie http://czaniec.pl/forum/post7135.html#p7135

Można bez trudu zauważyć, że ulice są gorzej utrzymane w porównaniu do ubiegłej zimy.
Czy to jest powód rozpisania kolejnego przetargu?
Ludzie mówią, że wójt nie płaci za odśnieżanie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

127

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Według mnie to co obserwuje w ciągu ostatniego tygodnia może nawet dwóch tygodni można śmiało nazwać brakiem utrzymania. Za to w styczniu byłem bardzo zadowolony. Więc rzeczywiście coś musiało się pozmieniać.

128

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zenon napisał/a:

Wracając do przetargu na zimowe utrzymanie http://czaniec.pl/forum/post7135.html#p7135

Można bez trudu zauważyć, że ulice są gorzej utrzymane w porównaniu do ubiegłej zimy.
Czy to jest powód rozpisania kolejnego przetargu?
Ludzie mówią, że wójt nie płaci za odśnieżanie.

Sytuacja jest doprawdy kuriozalna. Wójt pan Czesław Bułka w dniu 14.02.2013 r. a więc w środku zimy ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg.  Skończyły się środki przeznaczone na ten cel w pierwszym przetargu, firmy odśnieżające przestały więc odśnieżać.  W wyniku ustnych umów bo o innych mowy być nie może przystąpiły w zakresie jak wszyscy widzimy do pracy. Na dzień dzisiejszy brak jest firmy, która za to zadanie w rzeczywistości odpowiada. Wyniki ogłoszonego przetargu nie zostały jeszcze ogłoszone. W istocie zamówienie publiczne zostało podzielone na trzy części. Pierwszy przetarg, okres bezprzetargowy i drugi przetarg.
Ta problematyka została ujęta w planie kontroli komisji rewizyjnej na miesiące letnie. Wniosek aby kontrola została przeprowadzona w okresie zimowym, a więc obejmująca ocenę rzeczywistego sposobu realizacji głosami radnych wykazujących zachowania wierno-poddańcze został odrzucony. .

129

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Żebym miał pewność że dobrze zrozumiałem - w tym momencie nie mamy firmy która odśnieża? Jeżeli tak to ktoś powinien za to zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Dziś przed moim domem przejeżdżał ciągnik, czyli chyba ktoś odśnieża, ale w porównaniu do ubiegłego miesiąca, wtedy nie widziałem ciągnika, ale odśnieżone było i to całkiem inaczej niż teraz. Teraz mam bardzo dużo ujeżdżonego śniegu, tak jak by to było zrobione nie na czas.
Czy radni mogli by zapytać na sesji ile pieniędzy było w tym sezonie przeznaczone na odśnieżanie a ile dla porównania w zeszłym i jeszcze poprzednim. Ja coś czuje, że podłoże tej sytuacji jest ściśle związane z formą finansową naszej Gminy.
Chyba trzeba się zacząć modlić o wiosnę smile

130

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Ignacy Kocemba napisał/a:

Ta problematyka została ujęta w planie kontroli komisji rewizyjnej na miesiące letnie. Wniosek aby kontrola została przeprowadzona w okresie zimowym, a więc obejmująca ocenę rzeczywistego sposobu realizacji głosami radnych wykazujących zachowania wierno-poddańcze został odrzucony.

Czego się nie da ukryć.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=g-dqH341dpE[/video]

131

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Ludzie kochani. Żeby układ w gminie był zdrowy, tj. działał na zdrowych demokratycznych podstawach, MUSI posiadać co najmniej trzy odrębne, niezależne od siebie elementy: uchwałodawczy, wykonawczy i kontrolny.

I już wiemy dlaczego w naszej gminie nie będzie normalnie. Nasza gmina nie zdołała wykształcić tych podstawowych elementów -  Niezależnych organów zdolnych do pełnienia określonych funkcji.
Za taki stan odpowiedzialni są konkretni ludzie zarówno poprzez swoje działania jak i zaniechania.
Wyszło na to, że komisja jest w ogóle niepotrzebna. Przeszkadza radnym w pracy, za dużo obowiązków.



Nagranie.
Zdaniem radnego Jurczaka (fragment 2:30) wójt ma kontrolować samego siebie!?

Koniec świata jest bliski. To się w ogóle nie nadaje do komentowania. Mamy być może do czynienia z kwestiami natury medycznej!
To się w głowie nie mieści jakiż jest marny poziomu przygotowania niektórych osób do pełnienia funkcji radnego.
Masz wyborcy to, na co zasłużyłeś.

W gwoli wyjaśnienia dla pana Jurczaka.
Inspektor nadzoru (?) działa z upoważnienia wójta. Wykonuje więc czynności inspekcyjne w imieniu piastuna organu wykonawczego jednostki samorządu terytorialnego - w naszych realiach Pana Czesława Bułki.

Panie Radny. Czy mam rozumieć, że zapomniał Pan o kompetencjach komisji rewizyjnej? Czy może pali Pan przysłowiowego głupa podczas obrad?

Brawa dla pana Filarskiego i pani Tylza-Janosz za jasne i zwięzłe formułowanie wniosków. Brawa dla pana Kocemby za wywołanie tematu zimowego utrzymania i zwrócenie radnym uwagi na kompetencje komisji rewizyjnej wynikające z regulaminu (str. 22 i dalsze).

Poza tym czerwona kartka dla przewodniczącego za chaotyczne prowadzanie obrad, zwłaszcza w zakresie poddawania wniosków pod głosowanie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

132

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zenon napisał/a:

Za taki stan odpowiedzialni są konkretni ludzie zarówno poprzez swoje działania jak i zaniechania.
Wyszło na to, że komisja jest w ogóle niepotrzebna. Przeszkadza radnym w pracy, za dużo obowiązków.
Panie Radny. Czy mam rozumieć, że zapomniał Pan o kompetencjach komisji rewizyjnej? Czy może pali Pan przysłowiowego głupa podczas obrad?
.

No i mamy czarno na białym, po raz kolejny jak to funkcjonuje. Wiemy dlaczego pługi wyjeżdżają na już wszystko jest ujeżdżone. Wiemy dlaczego gminny aparat urzędniczy jest bezkarny, wiemy dlaczego odpowiadający za zimowe utrzymanie pan Tomasz Sordyl może robić co się mu podoba, ze szkodą dla mieszkańców.
Wychodzi na to,że komisja rewizyjna to jakaś przystawka. Osobiście się temu nie dziwię. Kto jest członkiem?
Pan Sławomir N karany prawomocnym wyrokiem sądu. Pan Adam Tomiczek, człowiek orkiestra, przyznaje sobie środki jako radny, wydaje te środki jako prezes, kontroluje wydawanie środków jako członek komisji rewizyjnej. Czy to, jest zgodne z prawem? Pani Żelichowska. Dotychczas zasłynęła nielegalnym postawieniem garażu przy zabytkowym parku.  Pan Henryk Błasiak, wiemy, że jest. Nie oczekujmy więc niczego więcej niż to co doświadczamy na co dzień.

133

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zenon napisał/a:

Ludzie kochani. Żeby układ w gminie był zdrowy, tj. działał na zdrowych demokratycznych podstawach, MUSI posiadać co najmniej trzy odrębne, niezależne od siebie elementy: uchwałodawczy, wykonawczy i kontrolny.

I już wiemy dlaczego w naszej gminie nie będzie normalnie. Nasza gmina nie zdołała wykształcić tych podstawowych elementów -  Niezależnych organów zdolnych do pełnienia określonych funkcji.
Za taki stan odpowiedzialni są konkretni ludzie zarówno poprzez swoje działania jak i zaniechania.
Wyszło na to, że komisja jest w ogóle niepotrzebna. Przeszkadza radnym w pracy, za dużo obowiązków.



Nagranie.
Zdaniem radnego Jurczaka (fragment 2:30) wójt ma kontrolować samego siebie!?

Koniec świata jest bliski. To się w ogóle nie nadaje do komentowania. Mamy być może do czynienia z kwestiami natury medycznej!
To się w głowie nie mieści jakiż jest marny poziomu przygotowania niektórych osób do pełnienia funkcji radnego.
Masz wyborcy to, na co zasłużyłeś.

W gwoli wyjaśnienia dla pana Jurczaka.
Inspektor nadzoru (?) działa z upoważnienia wójta. Wykonuje więc czynności inspekcyjne w imieniu piastuna organu wykonawczego jednostki samorządu terytorialnego - w naszych realiach Pana Czesława Bułki.

Panie Radny. Czy mam rozumieć, że zapomniał Pan o kompetencjach komisji rewizyjnej? Czy może pali Pan przysłowiowego głupa podczas obrad?

Brawa dla pana Filarskiego i pani Tylza-Janosz za jasne i zwięzłe formułowanie wniosków. Brawa dla pana Kocemby za wywołanie tematu zimowego utrzymania i zwrócenie radnym uwagi na kompetencje komisji rewizyjnej wynikające z regulaminu (str. 22 i dalsze).

Poza tym czerwona kartka dla przewodniczącego za chaotyczne prowadzanie obrad, zwłaszcza w zakresie poddawania wniosków pod głosowanie.

Ja wiem że zaśmiecam, ale specjalnie zacytowałem całość i zadaję w związku z tym pytanie o związek z tematem. Wystarczająco dużo wątków zaśmieciliście.

134 Ostatnio edytowany przez ternet (2013-02-24 10:05:20)

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Wydaje się, że częstą reakcją użytkownika o nicku galler na trudności w sprecyzowaniu trafnej riposty wobec postaw, z którymi się nie zgadza jest stwierdzenie: „zadaję w związku z tym pytanie o związek z tematem”. Pomijam kwestie związane z dwukrotnym użyciem wyrazu „związek” w jednym zdaniu. Pominę i to zdanie, które w mojej opinii wiele stanowi o autorze:

bibi napisał/a:

Ja wiem że zaśmiecam, ale specjalnie zacytowałem całość i zadaję w związku z tym pytanie o związek z tematem. Wystarczająco dużo wątków zaśmieciliście.

Z całą stanowczością nie mogę pominąć następującej kwestii:
1)    Czy reakcje czytelników na nagranie : „Komisja 28 01 2013 zatwierdzenie na 2013 rok planu pracy Komisji Rewizyjnej” plasują się poza tematem: „Zimowe (nie)utrzymanie dróg”? W moim przekonaniu nie.  Bez trudu dostrzegam korelację między wnioskiem o włączenie do planu pracy komisji rewizyjnej na 2013 rok kontroli związanej z realizacją zadania własnego -  zimowe utrzymanie dróg z zasadnością umieszczenia postu w temacie: „Zimowe (nie)utrzymanie dróg”.

Dalsza część wypowiedzi w wątku: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

135

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Jeśli mogę to przychylę się do spostrzeżenia kolegi Gallera. Kolega Ternet jako prawnik nie rozumie wypowiedzi nie popartej paragrafem.

Wydaje mi się, że tu chodzi o to, by umieszczać filmiki w jednym wątku. To sprawa czysto techniczna. Ładowanie filmików mocno spowalnia internet, który jak wszyscy słusznie zauważają mamy kiepski. Sławku, jeżeli mogę prosić, wstawiaj filmiki tam gdzie trzeba a w określonym wątku dodaj do niego odnośnik i wszystko będzie fajnie:)

136 Ostatnio edytowany przez Sławomir Kubiś (2013-02-24 12:15:47)

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Wloscianin napisał/a:

Wydaje mi się, że tu chodzi o to, by umieszczać filmiki w jednym wątku. To sprawa czysto techniczna. Ładowanie filmików mocno spowalnia internet, który jak wszyscy słusznie zauważają mamy kiepski.

Drogi Panie Piotrze, nie umieszczam filmów na forum. Wszyscy możemy je oglądać za pomocą odtwarzacza, natomiast źródło w postaci filmu nadal czerpane jest z serwisu YouTube. Statystyki YouTube wskazują, że 50% odtworzeń filmu pochodzi spoza YouTube, czyli wnioskuję, że z czanieckiego forum.

Dodam jeszcze, że sprawy poruszane na forum są tak bardzo ze sobą splecione, że trudno na dany temat pisać tylko i wyłącznie w jednym wątku. Zgadzam się z kolegą ternetem, który zauważa, że w wątku o zimowym (nie)utrzymaniu dróg można zamieścić informacje o braku zainteresowania ze strony RG w całości skontrolowaniem przez komisję rewizyjną zadania – zimowe utrzymanie dróg.
Dlatego  tu można odtworzyć film.

Sugestia o umieszczaniu filmów w poszczególnych tematach jest jak najbardziej trafna.

137

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Podczas oglądania kolejnej relacji z przebiegu obrad komisji zauważyłem rzecz zdumiewającą, otóż Tomek  N. zagłosował za przyjęciem wniosku Marty razem z czterema radnymi, a zauważmy, że chodziło o ZBADANIE ZGODNOŚCI Z PRAWEM ... , więc gdzie reszta???
I na koniec taki mały apel- młodzi radni nie bójcie się myśleć samodzielnie.

138

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

galler napisał/a:

Ja wiem że zaśmiecam, ale specjalnie zacytowałem całość i zadaję w związku z tym pytanie o związek z tematem. Wystarczająco dużo wątków zaśmieciliście.

Zaśmiecasz, zaśmiecasz. Związek z tematem jest oczywisty. Członkowie komisji debatowali nad wpisaniem do rocznego planu pracy Komisji Rewizyjnej kontroli wykonania umowy zimowego utrzymanie dróg gminnych.  Nie oglądałeś nagrania? A może nie dotrzymałeś do fragmentu, w którym debatowano o tym?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

139

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Wójt wynajmuje do zimowego utrzymania dróg gminnych firmę zewnętrzną. Nadal pozostaje jednak odpowiedzialny z ich stan.

Do właściwego zarządu dróg, co wynika z art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. nr 236, poz. 2008 z późn. zm.), w okresie zimowym należą obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych. W katalogu wskazywanych w ustawie obowiązków po stronie zarządcy znajduje się m.in. pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej, uprzątnięcie i pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników, jeżeli zarząd drogi pobiera opłaty z tytułu postoju lub parkowania pojazdów samochodowych na takim chodniku. Przywoływany powyżej akt prawny określa także, że co do zasady (z pewnymi wyjątkami - por. poniżej) utrzymanie czystości i porządku w gminach należy do obowiązkowych zadań własnych gminy (tutaj wykonawcą tych zadań jest wójt, burmistrz lub prezydent), która zapewnia czystość i porządek na swoim terenie i tworzy warunki do ich utrzymania, a w szczególności zapobiega zanieczyszczaniu ulic, placów i terenów otwartych m.in. poprzez zbieranie i pozbywanie się błota, śniegu, lodu oraz innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości. Prócz ustawy, na terenie poszczególnych gmin dodatkowo obowiązują regulaminy utrzymania czystości i porządku, które uchwalone przez Rady Gmin, stanowią akty prawa miejscowego.

Więcej tutaj: http://rzu.gov.pl/sprawy-biezace/Odpowi … we___21158

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

140

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

W związku z tym przenoszę do odpowiedniego tematu:

Piotr Dusza napisał/a:

Proszę również pamiętać o ciągle otwartej kwestii odśnieżania prywatnej drogi pana Gamzy czyli ulicy Świerkowej, która na geoportalu Powiatu Bielskiego w ogóle nie istnieje jako droga gminna ale za to znajduje się w wykazie ulic należących do gminy i jest objęta akcją zima.
Czyli kolokwialnie mówiąc prywatna posesja-droga jest obsługiwana przez firmy zewnętrzna za wspólne pieniądze nas wszystkich.

Pytam zatem moralistę i społecznika, który tak ochoczo wypowiada się na forach internetowych głosząc tezę, że całym złem jakie jest w gminie jest Kocemba, Dusza, Kubiś i fanatyczni wielbiciele jednego radnego.
Pytam Pana czy ulica Świerkowa jest własnością gminy (jest drogą gminną) czy jest pana własnością panie Gamza?

Proszę zatem odpowiedzieć na tym forum czy jest gminna czy prywatna?

Wloscianin napisał/a:

Wypowiedź pewnego chłopa pominę, bo wątki mu się mytlają z rozpaczy, że tak precyzyjna intryga radnego ujrzała światło dzienne.

Wloscianin napisał/a:

Na koniec powiem również, że ulica Świerkowa w Kobiernicach jest moją prywatną ulicą. Tu mogę sam zdecydować kto po niej będzie jeździł a kto nie.

Czas więc samemu sobie ją odśnieżać, a nie robić tego na koszt gminy.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5509&ident=11590


Tak dla porównania mam pytanie do szanownych czytelników tego forum,
Kto z Państwa również posiada swoją prywatną drogę i musi ją odśnieżać sam lub płacić komuś za taką usługę?

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

141

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Piotr Dusza napisał/a:

Czas więc samemu sobie ją odśnieżać, a nie robić tego na koszt gminy.

Ulica Świerkowa w wykazie widnieje, czyli Pan Piotr Dusza w tym temacie ma słuszność. Ale nie mam jeszcze pomysłu, co to może oznacać w praktyce.

142

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

wieszczu napisał/a:

Ulica Świerkowa w wykazie widnieje, czyli Pan Piotr Dusza w tym temacie ma słuszność. Ale nie mam jeszcze pomysłu, co to może oznacać w praktyce.

Co to w praktyce znaczy?

Gdy działanie gminy nie wynika z przepisów prawa - naruszenie interesu publicznego.
Wydawanie publicznych pieniędzy bez podstawy prawnej - szkoda w sferze interesu publicznego.


Jednostka Samorządu Terytorialnego wykonując zadania publiczne kieruje się zasadą legalizmu.
Jeżeli ul. Świerkowa nie jest drogą administrowaną przez gminę, tj. drogą gminną lub drogą wewnętrzną administrowaną przez gminę, to wpisanie jej na listę dróg przeznaczonych do zimowemu utrzymaniu, w załącznik nr 2 do SIWZ *.pdf, można rozważać w kategorii przekroczenia uprawnień funkcjonariusza publicznego.
Jeśli przekroczenie uprawnień faktycznie nastąpiło, to takie działania, jeśli się ich dopuszcza funkcjonariusz publiczny, zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat trzech (art. 231 § 1 Kodeksu karnego).

A tak po prostu - korupcja, kolesiostwo, prywata....czyli wszystko co wyniszcza moralność.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

143

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Zenon napisał/a:

A tak po prostu - kolesiostwo, prywata....

Nie możemy się dziwić, że Włościanin jest pierwszym zderzakiem wójta i wszystko przyjmuje na klatę. Interes publiczny nie ma tu znaczenia, najważniejszy jest interes wójta i przy okazji Włościanina. Jak Pan się czuje, Panie Włościanin, kiedy działa Pan na szkodę interesu publicznego, bo tylko Pana prywatna droga, jako jedyna w gminie jest odśnieżana z moich podatków?

144 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-03-24 12:40:50)

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

cieciola napisał/a:

Jak Pan się czuje, Panie Włościanin, kiedy działa Pan na szkodę interesu publicznego, bo tylko Pana prywatna droga, jako jedyna w gminie jest odśnieżana z moich podatków?

Dokładnie tak samo jak dziesiątki mieszkańców Wołka i dziesiątki turystów idących wyasfaltowaną przeze mnie za własne pieniądze drogą. Dokładnie tak samo jak sąsiedzi dojeżdżający tą drogą do domu:)
Powiedz mi, jaką drogę wyasfaltowałaś Ty lub Zenon za własną kasę na szkodę interesu publicznego? Pewnemu chłopu sołectwo położyło asfalcik pod chałupę, tak, to było z Twoich podatków! Trzeba dodać, że drogę do chłopa używa tylko on i jego sąsiad. Nikt inny z niej nie korzysta!

145

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Wloscianin napisał/a:

Dokładnie tak samo jak dziesiątki mieszkańców Wołka i dziesiątki turystów idących wyasfaltowaną przeze mnie za własne pieniądze drogą. Dokładnie tak samo jak sąsiedzi dojeżdżający tą drogą do domu:)

Drogi Panie Piotrze, mam problem. Oto, co znalazłem w Internecie.
http://www.zumi.pl/,Kobiernice_.+Świerk … mapie.html Nawet po naechaniu na błękitny punkt pojawia się Piotr Gamza FH.

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ … t=KATASTER

Obserwowałem te wie mapy dość długo i wyszło mi, że ul. Świerkowa jest ślepa i nijak tędy na Wołek się nie da dojechać. Ale zawsze mogę się mylić.

146

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Można przekonać się organoleptycznie. Zapraszam na wycieczkę, Widoki z wzgórza zamkowego są piękne.
Wszyscy mieszkańcy mający posesje wyżej od mojej a idący piechotą korzystają z dużego skrótu jakim jest przejście ul Świerkową.Jest też dojazd do innych posesji.

147

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Ty nic nie wie o mnie. Szkoda więc go pytać. Poza tym nie widzę związku pomiędzy wyasfaltowaniem drogi, a powinnością gminy w objęciu jej zimowym utrzymaniem. Może i słusznie gmina odśnieża twoją drogę, ale jak to się ma do innych dróg w gminie, które są w podobnej sytuacji a nie są odśnieżane.
Nie czujesz  z tego powodu żadnego dyskomfortu?    Też mnie to ciekawi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

148

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Hmmmm, Drogi Panie Piotrze, przyzna Pan, że

Wloscianin napisał/a:

Wszyscy mieszkańcy mający posesje wyżej od mojej a idący piechotą korzystają z dużego skrótu jakim jest przejście ul Świerkową.Jest też dojazd do innych posesji.

brzmi nieco inaczej, niż

Wloscianin napisał/a:

Dokładnie tak samo jak dziesiątki mieszkańców Wołka i dziesiątki turystów idących wyasfaltowaną przeze mnie za własne pieniądze drogą. Dokładnie tak samo jak sąsiedzi dojeżdżający tą drogą do domu:)

Skrót oznacza drogę dodatkową, z której skorzystać można  lub nie.  Podstawowa droga wiodąca na Wołek to ul. Górska.  Pan wyasfaltował drogę dla siebie i sąsiadów mieszkających powyżej i to jest godne podziwu. Turyści również mogą wąską ścieżką skrócić sobie drogę na Wołek. Ale czy te wszystkie informacje  zmieniają faktu, że ul. Świerkowa nie jest drogą gminną i dlatego nie powinna podlegać zimowemu odśnieżaniu. Chyba nie.

I jeszcze podtrzymam wątek zaproponowany przez Zenona. Ile jest tego typu prywatnych dróg, prywatnie przygotowanych do użytkowania i niepodlegających zimowemu utrzymaniu? Nie posiadam takich danych , ale trochę by się znalazło. Czy właściciele takich dróg nie mogliby zionąć zawiścią wobec Pana, jeśli ich prywatne drogi zimą są pokryte białym nieprzejezdnym puchem? I czy odśnieżanie właśnie Pańskiej drogi nie budzi podejrzeń o koterię i kolesiostwo? To ciekawy problem moralny, który może odsłaniać powody Pana niechęci wobec osób, które kolesiostwu mówią dość.

149 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-03-24 19:50:41)

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

wieszczu napisał/a:

I jeszcze podtrzymam wątek zaproponowany przez Zenona. Ile jest tego typu prywatnych dróg, prywatnie przygotowanych do użytkowania i niepodlegających zimowemu utrzymaniu? Nie posiadam takich danych , ale trochę by się znalazło. Czy właściciele takich dróg nie mogliby zionąć zawiścią wobec Pana, jeśli ich prywatne drogi zimą są pokryte białym nieprzejezdnym puchem? I czy odśnieżanie właśnie Pańskiej drogi nie budzi podejrzeń o koterię i kolesiostwo? To ciekawy problem moralny, który może odsłaniać powody Pana niechęci wobec osób, które kolesiostwu mówią dość.

No właśnie, chętnie zobaczę wykaz ulic nazwanych przez gminę, służących wszystkim mieszkańcom, wyasfaltowanych przez ich właścicieli.
Co do koleśtwa, nigdy nikogo nie prosiłem by droga była odśnieżana. Przez ostatnie 30 lat bywało różnie. Była jedna zima gdy traktorzyści nie wjeżdżali w ul Świerkową bo nie była w wykazie. Kosztowało mnie to flaszeczkę dla traktorzysty.

Pewnie gdybym myślał jak pewien chłop to zamknąłbym drogę dla postronnych, ja nawet znaku zakazu ruchu dla owego chłopa nie postawiłem, ot takie kumoterstwo, jak pewien chłop chce iść na Wołek ul Świerkową niech idzie.

Nie mam ochoty nikogo przekonywać. Wystarczy porównać dwie ulice, Sosnową i Świerkową. Z pierwszej korzystają mieszkańcy w ilości trzech posesji i nikt inny. Została w całości zrobiona za kasę sołecką i jest odśnieżana. Druga również porwadzi do trzech posesji i korzysta z niej wielu mieszkańców i turystów. Komu przeszkadza, że jest odśnieżana? Dupkowi, który potrafi tylko pyszczyć  i wyciągać łapska po sołecką kasę by mu dojazd do chałupy wyasfaltowano!

Wiesz jaka jeszcze jest różnica? Ja płacę podatek od nieruchomości od drogi z której wszyscy korzystają pewnie po to by Sosnową odśnieżać!

150

Odp: Zimowe (nie)utrzymanie dróg

Widzę, że Pan Gamza zaczyna tracić nerwy i wyłazi z niego zwykłe chamidło ...  to dobrze bo pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Więc jeżeli już jedziemy historycznie to pragnę przypomnieć wieloletniemu radnemu sołeckiemu, że ul Sosnową utwardziłem ja za swoje pieniądze i z pomocą Pani Kawłatow, która przekazała część kruszywa.
To fakt nr jeden
Uczyniłem to wiedząc, że gmina nie posiada środków potrzebnych na taki remont drogi, nadmienię, że moja droga była zrobiona solidnie i z zachowaniem wszelkich reguł budowlanych jak została utwardzona dalej za pieniądze gminy każdy może się przekonać po przejechaniu 80 metrów.

Wsadziłem we własność gminną swoje własne pieniądze utwardzając drogę należącą do gminy, a więc do wszystkich.


Fakt numer 2:
wieloletni radny sołecki również wie doskonale dlaczego został położony asfalt, asfalt ten został położony w sposób niechlujny i dziś narusza stosunki wodne z moją działką. 80 metrów asfaltu położono w taki sposób, że  woda deszczowa spływa na moją działkę, a kolejne 300 metrów "utwardzono" 20 cm warstwą kruszywa- zapewne też dla mnie ? smile



Co to wszystko oznacza? A no tylko tyle, że Pan Gamza mija się z prawdą jak zwykle i stara się zdyskredytować każdego kto stanie na jego drodze do zaszczytów i funkcji "społecznika".

Człowiek rozumny zaczyna kojarzyć fakty dlaczego jakiś Piotr Gamza tak zaciekle atakuje każdego kto pragnie zwykłej normalności.
Równości wobec prawa, normalności, jawności, przejrzystości w finansach publicznych.
W mętnej wodzie trudno dostrzec prawdziwe oblicze rożnych układów i powiązań.

Od 2010 roku coś się zaczęło zmieniać, ludzie przestali się bać mówić, pojawiło się wielu kandydatów na wójta, radnych, sołtysów.

To widać strasznie niektórym ludziom przeszkadza, przeszkadza do tego stopnia, że są w stanie opluć jadem, rzucać oszczerstwa, konfabulować byle tylko osiągnąć cel.

Próbował Pan Gamza rozdmuchać aferę drzewną, nie wyszło i nawet jednego słowa przepraszam.

W prawie każdym poście zachowuje się jak psychofan IK .
Prosiłem w dziesiątkach postów, żeby się odczepił od mojej osoby bo jest dla mnie bytem ze wszech miar nienadającym się do prowadzenia jakiejkolwiek polemiki. Też nie pomogło.

Szkoda słów i czasu dla takich polemik, dla mnie ktoś kto mieni się społecznikiem powinien być jak żona Cezara - uczciwa i czysta od wszelkich podejrzeń o kumoterstwo, kolesiostwo i czerpanie korzyści z zajmowanych funkcji.

Tak rozumiem rolę wójta, radnego, sołtysa, czy pracownika wyższego szczebla w urzędach.

Nowy Papież Kościoła Rz. -Kat. Franciszek w pierwszym tygodniu ogłosił swoje credo: że bycie u władzy jest tożsame ze służeniem innym.

Pozostawiam to do przemyślenia dla Pana i innych, którzy są wybrańcami narodu !!!

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.