501

Odp: Wybory uzupełniające

Pani Alu życzę sukcesów, takich rozmiarów jak ten pierwszy.

502

Odp: Wybory uzupełniające

Posłodziliśmy trochę, wsparliśmy jak na prawdziwych przyjaciół przystało, teraz konkrety. Kiedy zaprzysiężenie i co dalej?

503

Odp: Wybory uzupełniające

Chciałabym zapytać, czy Pani Ala jest już radną, czy jeszcze nie, bo nic w tej sprawie nie słychać.

504

Odp: Wybory uzupełniające

Pani Alicja Młynarska - Mazur została wybrana w ważnych wyborach, co zostało potwierdzone przez Komisję Wyborczą i od tej pory jest radną.
Pozostaje jej jeszcze złożenie ślubowania. Dopiero po tym akcie będzie mogła przystąpić do wykonywania mandatu radnego.
Poczytaj sobie ustawę o samorządzie gminnym - art. 23a
Polecam również artykuł dr Artura Górskiego pt. Poznaj mandat radnego (link do pliku dokumentu w formacie *.doc - jeśli ktoś nie może odczytać proszę o kontakt)

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

505

Odp: Wybory uzupełniające

Przeczytałem i podoba mi się ten szczegół:
Radny reprezentuje wyborców, a zatem powinien utrzymywać stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, przyjmować zgłaszane postulaty i przedstawiać je organom gminy do rozpatrzenia. W praktyce oznacza to, że radny spotyka się z mieszkańcami na dyżurach, podczas otwartych i indywidualnych spotkań, a także, gdy jest zapraszany w charakterze gościa. Większość radnych ma stałe terminy dyżurów. Jednak są radni, którzy nie mają stałych dyżurów i umawiają się na spotkania z mieszkańcami „na telefon” czy przez Biuro Rady. Ta forma też jest dopuszczalna, choć mniej efektywna. Osobiście uważam, że do ludzi trzeba wychodzić, a nie czekać biernie i traktować jako petentów-intruzów.
Pan Tylza napisała , że się kiedyś chciała spotykać i miała dyżury wyznaczone , ale nikt nie przychodził. No i pewnie tak było. Ale z czego to wychodzi. Z tego , że radna chciała, a nie chcieli ludzie , czy z tego , że ludzie po prostu nie wiedzą , że w tej gminie są możliwe spotkania z radnymi. A może za mała reklama. Jak ma wyborca dotrzeć do radnego i wyrzucić swoje żale , jak tego radnego ma tylko w telefonie , za który się płaci. Ale przed wyborami to się łazi od domu do domu i obiecuje czego to się nie dokona.
A jeśli chodzi o Panią Mazur to jest coś czego zupełnie nie rozumiem. Od wyborów mija już prawie miesiąc , a nowa radna nie ślubowała jeszcze. Czy to nie jest czasami jakaś dyskryminacja. Czemu państwo stowarzyszeniowcy w tej sprawie nie interweniują.

506

Odp: Wybory uzupełniające

Jak wspomniałem to jest w gestii przewodniczącego rady. On zarządza kiedy maja odbyć się posiedzenia RG.

Musi Pan wiedzieć również jedną rzecz i chyba najważniejszą, że SNG to grupa ludzi z których każdy podobnie zapewne jak Pan pracuje, zajmuje się domem, ma rodzinę i dziesiątki obowiązków.
Wszystko co robimy robimy nie dla siebie lecz pro publico bono.

Wszystko co robimy musi być czyste jak kryształ bo pewne instytucje tylko czekają, żeby dobrać się nam do skóry smile

Jeżeli ma Pan chęć działać razem z nami  to zapraszamy.

To w końcu otwarte stowarzyszenie dla każdego, kto chce wnieść swój czas w budowanie lepszej gminy.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

507

Odp: Wybory uzupełniające

gminniak napisał/a:

A jeśli chodzi o Panią Mazur to jest coś czego zupełnie nie rozumiem. Od wyborów mija już prawie miesiąc , a nowa radna nie ślubowała jeszcze. Czy to nie jest czasami jakaś dyskryminacja. Czemu państwo stowarzyszeniowcy w tej sprawie nie interweniują.

Czy nie byłoby dobrze, gdyby radna Pani Alicja Młynarska– Mazur została już zaprzysiężona, aby móc realizować swój program wyborczy? Byłoby bardzo dobrze. Czy nie powinno być tak, że w dniu ogłoszenia przez Komisarza Wyborczego wyników wyborów Przewodniczący RGP wyznacza termin nadzwyczajnej Sesji RG, aby doszło do zaprzysiężenie nowej radnej? A dlaczego nie. Jeśli tak się nie stało, to co się dzieje? Czy Przewodniczący RG ma jakiś interes w tym, żeby Pani Alicji Młynarskiej– Mazur utrudnić pracę w RG? Czy to jest zdrowe i normalne? A może już prowadzona jest jakaś pseudopolityczna gra przeciwko demokratycznie wybranemu członkowi SNG? Czy gdyby wybory uzupełniające wygrał Pan Wiesław Gąsiorek zaprzysiężenie również byłoby tak sztucznie przedłużane? Jestem pewien, że absolutnie nie!!! To dowodzi dzielenia radnych już na starcie na lepszych i gorszych, a w konsekwencji dowodzi dyskryminacji i ostracyzmowi jakiemu poddani są mieszkańcy GP tylko ze względu na poglądy i przynależność stowarzyszeniową.

508

Odp: Wybory uzupełniające

Bardzo ciekawy ciąg pytań. Nasza polska normalność - a daleko jej do norm europejskich - zadomowiła się już w całym kraju, ale do Porąbki jej nie po drodze. Więc jeżeli organy gminy będą mogły przeszkodzić w pracy i płacy wszystkim tym, którzy w najdrobniejszym szczególe sprzeciwią się gminnej indoktrynacji, to zrobią to. Z premedytacją, satysfakcją i błogosławieństwem maluczkich. A z tym Gąsiorkiem to strzał w dychę. Ciekaw jestem, czy gościu wiedział w co che się ładować?

509

Odp: Wybory uzupełniające

Przewodniczący RG ma dużą wprawę w przeciąganiu procedur. A zawsze może jeszcze wykonać telefon do przyjaciela - wystąpić do zaufanego prawnika o opinię na temat terminów. Mogę tylko podpowiedzieć, że obowiązuje w tym przypadku jedyny z możliwych do zastosowania - termin niezwłocznie. Mam jednak uzasadnione obawy co do tego, czy PRG rozumie cokolwiek. Wszak zdobyte ciężką pracą wykształcenie nie przyda się w tym przypadku.

I ja uważam, że chodzi w tym odwlekaniu o konkretne korzyści. Taki skandal. Frakcja odmieńców w radzie zdobyła kolejny głos. To właśnie jest przyczyną. Pani Alicja wpadła w zamrażarkę pana Tadzia,, zresztą jak inni ostatnio sławni radni.
   
Beton w bólach zaczyna pękać, a kolejni radni wiszą już na cienkiej linie nad przepaścią.

A swoją drogą jestem ciekaw jak się poczują gdy okaże się, że w istocie faktycznie tak długo okłamywali obywateli którzy ich wybrali, nielegalnie dzierżyli mandat i nielegalnie głosowali oraz diety pobierali.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

510

Odp: Wybory uzupełniające

Zenon napisał/a:

A swoją drogą jestem ciekaw jak się poczują gdy okaże się, że w istocie faktycznie tak długo okłamywali obywateli którzy ich wybrali, nielegalnie dzierżyli mandat i nielegalnie głosowali oraz diety pobierali.

Ale to trzeba ludziom powiedzieć, bo wielu myślało , że te ostatnie wybory to są po śmierci innego radnego z Czańca , albo , że bankierowi się odechciało. Mnie ciągle brakuje takiej ławy informacyjnej , że nie tylko Internet , ale też jakaś gazeta , spotkania. Ja nie wiem, czy prezesi klubów wylecą z rady czy nie. Nie wiem , czy pobierali diety prawnie , czy bezprawnie.Wiem jedno tacy goście nie powinni w ogóle się brać na stołki radnych , bo od kilku lat łamią prawo i nie przeszkadza to im , ani kolegom z rady i gminy. To jest nie do przyjęcia. Jeśli wójtowi , przewodniczącemu i innym radnym nie przeszkadza  że ktoś spośród nich łamie prawo i to bezkarnie to nie mają w ogóle prawa sprawować taką funkcję. Bo widać , że łamanie prawa mają we krwi i są na stołkach tylko dla kasy albo jakiś przywilejów , a nie dla ludzi. Czy Kocemba łamie gdzieś prawo? A Tylza - Janosz albo Kojder. A Nalborczyk dzierżawi mienie komunalne pod działalność poczty czy nie? Choć są którzy mówią , że działalność zarejestrowana jest na żonę , ale co to zmienia. Przecież wszyscy w Czańcu wiedzą , że pocztą zajmuje się mąż a nie żona.

511

Odp: Wybory uzupełniające

Gminniaku - chłopaku jakże swobodnie docierają do mnie Twe poglądy, z którymi się zgadzam, zupełnie jak poseł Jan T. ze swoimi. Dopada mnie taka refleksja godna uwiecznienia, zgodnie z którą zniechęcenie maluczkich do kandydowania na radnych jest naczelnym zadaniem lokalnych patriotów. Liczę, że ci maluczcy, którym udało się omamić wyborców wątpliwej jakości przydatnością i charyzmą, przez co dzierżą mandaty w dłoniach, również zdecydują o zasłużonym przejściu w samorządowy niebyt. Tylko tam uchronią resztki swego imienia i strzępy honoru. Czas niemych antybohaterów dobiega końca.

512

Odp: Wybory uzupełniające

gminniak napisał/a:

. A Nalborczyk dzierżawi mienie komunalne pod działalność poczty czy nie? Choć są którzy mówią , że działalność zarejestrowana jest na żonę , ale co to zmienia. Przecież wszyscy w Czańcu wiedzą , że pocztą zajmuje się mąż a nie żona.

Na Kobiernicach pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/104
pan Kocemba pisze tak:
Zarządzanie gminą nie ma nic wspólnego z zarządzaniem w ogóle. To wypadkowa różnych powiązań, chwilowych interesów i przeróżnych układów i układzików.
Totalny brak perspektywy, jakiegokolwiek wyobrażenia, wszystkie plany i uchwały są tyle warte, co papier, na jakim go wydrukowano.

I jak nie wierzyć. W BIP gminy znalazłem, że czynsz za najem lokalu na pocztę jest 17 złotych. Natomiast wieść gminna niesie, że spadło na 5 złotych. Czy wszyscy najemcy mieli taka obniżkę czynszu?  Czy tylko wybrani? Czy to ma związek z tym, że pan Nalborczyk jest radnym z układu czy nie ma? Może pan Nalborczyk nas uświadomi.

513

Odp: Wybory uzupełniające

wyborca5 napisał/a:

Natomiast wieść gminna niesie, że spadło na 5 złotych. Czy wszyscy najemcy mieli taka obniżkę czynszu?  Czy tylko wybrani? Czy to ma związek z tym, że pan Nalborczyk jest radnym z układu czy nie ma? Może pan Nalborczyk nas uświadomi.

To jak najbardziej prawdziwa wieść. Obniżka jest wynikiem decyzji wójta - 
Zarządzenie Nr 96/2013 Wójta Gminy Porąbka z dnia 10 lipca 2013r. w sprawie wprowadzenia aneksu do umów najmu lokali użytkowych na potrzeby agencji pocztowych.
Treść dostępna w BIP - http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … dent=13010

....z a r z ą d z a m, co następuje:
§ 1
1. Obniżyć czynsz za najem lokali przy ul. Żywieckiej 6 w Kobiernicach oraz przy ul. K. K. Wojtyły 30 w Czańcu najmowanych w celu świadczenia usług pocztowych.
2. Przyjąć stawkę za 1 m 2 – 5,50 złotych netto miesięcznie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

514

Odp: Wybory uzupełniające

Czy Pani Ala została wreszcie zaprzysiężona? Bo tu już prawie sześć tygodni od wygranej w wyborach. Przeczytałem sobie to zarządzenie wójta i nie mogę dojść do siebie. Czy to czasami nie przypomina jakiegoś rodzaju samorządową korupcję? No bo jak tak można. To tak nasz listonosz się zeszmacił , za taką lichą kasę został kupiony? Ale jak oglądam filmy z ostatnie komisji to chłopak nie błyszczy. Właściwie to w ogóle jakby go nie było. No to po co w radzie jest. Cztery stówki i to wszystko. Przecież chłopina chwalił się ,że chce zostać radnym , bo to prestiż i można ludziom pomóż. A tu co? Niemowa , niemota i kolejny bezradny. Trzeba ludziom , co na niego głosowali powiedzieć, że błąd życia popełnili.

515

Odp: Wybory uzupełniające

gminniak napisał/a:

Czy Pani Ala została wreszcie zaprzysiężona? Bo tu już prawie sześć tygodni od wygranej w wyborach.

Owszem, stało się to 16 października 2013 roku podczas uroczystej Sesji Rady Gminy Porąbka, 38 dni po wyborach uzupełniających do Rady gminy Porąbka.
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=134

516

Odp: Wybory uzupełniające

38 dni po? To jest potwierdzenie tezy, że gdyby radnym wybrany został Pan Gąsiorek, zaprzysiężenie nastąpiło by tydzień po ogłoszeniu wyników wyborów przez Komisarza Wyborczego. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że w RGP są radni równi i równiejsi?.

Natomiast zupełnie inną kwestią jest występ Pani Ali i Pani Marty na ostatniej Sesji. Coś fenomenalnego. Czekam na odpowiedzi na interpelacje. Takich radnych nam potrzeba.

517

Odp: Wybory uzupełniające

Pani Alicja to już na pierwszej sesji dała popalić wójtowi. I o to chodzi. Światła są wyłanczane, Domaczka zarasta zielskiem to trzeba wójta zagonić do roboty. Co to nie ma robotników od wyrywania chwastów? A jeśli idzie o to przejście dla pieszych , oc pani Tylza wnioskowała to jest dokładnie jak na filmie. Jak się jedzie od Kęt to go w ogóle nie widać. ale jak to zawsze  bywa wójt nie widzi problemu. Państwo z SNG , którym też jak panu Kocembie robi się nieźle koło pióra napisali pismo do starosty , a to kolejna gwiazda. I tam są konkretne rozwiązania. Zwłaszcza podoba mi się ta sygnalizacja świetlna. Teraz zobaczymy co starosta zrobi. A tak dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Wystarczy posłuchać jak się poci gdy mowa jest o posterunku policji w Kobiernicach. No to teraz może zabłysnąć i postawić jakiś znak ostrzegawczy w Czańcu. Ale wtedy to się przyzna , że SNG ma rację a nie wójt. Czyli kiepsko. Cztery litery zawsze z tyłu. Jak zlekceważy wniosek pana Kubisia i pana Duszy to znaczy , że już nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców. No i jak tu poprzeć was panowie skoro lepiej o was gadać kłamstwa.

518

Odp: Wybory uzupełniające

gminniak napisał/a:

Zwłaszcza podoba mi się ta sygnalizacja świetlna. Teraz zobaczymy co starosta zrobi. A tak dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Wystarczy posłuchać jak się poci gdy mowa jest o posterunku policji w Kobiernicach. No to teraz może zabłysnąć i postawić jakiś znak ostrzegawczy w Czańcu. Ale wtedy to się przyzna , że SNG ma rację a nie wójt. Czyli kiepsko. Cztery litery zawsze z tyłu. Jak zlekceważy wniosek pana Kubisia i pana Duszy to znaczy , że już nie dba o bezpieczeństwo mieszkańców. No i jak tu poprzeć was panowie skoro lepiej o was gadać kłamstwa.

Tak jak zwykle. Mieszkańcy gminy dostrzegają problem, zgłaszają go władzy. Ale władza wie lepiej.  Ale władza daje sobie szansę wykazania się, zapewne sprawę przemyśli, pochyli się nad problemem raz jeszcze, może wyśle jakąś komisję. Jak długo trwało ustawienie sygnalizacji świetlnej w centrum?
Wcale się nie dziwię, że za wszelka cenę chcieli zabronić transmisji z posiedzeń. Przecież widać jak na dłoni kto i w jaki sposób dba o interesy mieszkańców, a kto się ośmiesza.

519

Odp: Wybory uzupełniające

Wszyscy na forum piszą o tym co jest albo co chcieliby, żeby było. A ja mam przewrotnie we krwi we krwi to pytanie: co by było gdyby. Więc pytam - co by było gdyby Wawak zabronił Kubisiowi i Duszy nagrywania komisji? Bo sesje są zwykle mniej ciekawe. Nie zawsze, ale zwykle. Odpowiadam na pytanie. Nikt by nie wiedział jak pracują radni, kto jak reprezentuje swoich wyborców, kto jest odpowiedzialny za zmiany i brak zmian, która ręka, którą myje. Nikt by nie przypuszczał, że usunięcie chwastów z Domaczki jest problemem. Pani Młynarska - Mazur już na pierwszej sesji zgłosiła ważne interpelacje i zobaczcie w jaki sposób. Tak jak Pani Tylza - Janosz przygotowała się pisemnie. To jest jakość rzadko pojawiająca się na komisjach. A tu Wawak się zbłaźnił. Przewodniczący rady. Jaki przewodniczący taka rada i taka gmina. A kto zaproponował [...] na stanowisko? Tomiczek, który możliwe, że już dawno nie powinien być radnym. Co robi Wawak - [...]? Szuka wsparcia w gminnym prawniku, który napisze wszystko, co zleceniodawca sobie życzy. Potem się głupkowato z tego wycofuje. A nagrania są i będą. Dzięki temu wiemy wszystko, co powinno nas interesować. A czy interesuje to inny temat. I czy będą kolejne wybory uzupełniające? Nie wiem. Ale na pewno się dowiem z Portalu SNG. Bo żaden gminny  [...] nie będzie więcej namawiał do łamania prawa.

edit: Regulamin: Nie należy obrażać ludzi

520

Odp: Wybory uzupełniające

Pytia pyta , a admin cenzuruje. Jakie to słowa obraźliwe padły , że trzeba je usuwać. Czy adminowi nie wydaje się , że ten cały przewodniczący rady swoimi decyzjami obraża naszą inteligencję? Pytia ma ciekawe podejście. Rozwinę to nieco. Co by  było , gdyby przewodniczącym rady nie był Wawak , a np. taki Kocemba. To ja myślę , że wszystkie te głupoty , które Wawak wygaduje przestają istnieć. Mamy szybkie sesje , nie ma kłótni , bo przewodniczący Kocemba nie wyrzuca kamer z sal , nie zamawia opinii prawnych , bo się na prawie zna , nie utrudnia inteligentnym radnym, pracy na rzecz mieszkańców , bo wie co to znaczy , sam tak pracuje. A Wawak co? Co mu każą to gada. Jak mu każą wyeliminować Filarskiego i Tylzę to tak zrobi. Jak mu każą wydłużyć przyjęcia Mazur do rady , to przedłuża. Jak mu każą wywalić kamery z sali , to pisze do prawnika. I zawsze się kompromituje. No to gdyby gościa tam nie było , to byłaby zgoda i szacunek dla prawa. a tak mamy kabareton za darmo. Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

521

Odp: Wybory uzupełniające

Takie wizje to mi się podobają. a najlepiej jakby ten Tomiczek został wywalony i do rady dostał się ktoś młody i z życiem. To by dopiero było. To by się Wawak zaczął jąkać i rzęzić. Bełkot tego człowieka przyprawia o mdłości. Przewodniczący z woli Tomiczka. To się dobrali. Takich mamy radnych i jak tu się dziwić , że gmina się wali.

522

Odp: Wybory uzupełniające

W sprawie Tomiczka to coś ucichło. Będą te wybory w Bujakowie czy nie będą.