101

(17 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler napisał/a:

Radni akurat w tej materii mają najmniej do roboty.

Akurat tu nie do końca się zgodzę bo każdy, w tym również i radni powinni sygnalizować takie problemy w gminie, na policji , w komisji antyalkoholowej. I z tego co wiem, a są to wiarygodne źródła, sprawa pijaństwa w okolicach sklepów była poruszana na komisjach w miesiącu kwietniu. Niestety nie jest to problem, który da się tak prosto rozwiązać, polskie prawo jest chore, a jego interpretacja jeszcze bardziej. Tak nawiasem mówiąc w komisji antyalkoholowej jak i niektórzy policjanci nie potrafią zinterpretować co to jest najbliższa okolica punktu sprzedaży.

galler napisał/a:

Przestańcie traktować forum jako miejsca do narzekania na wszystko i obwiniania wszystkich. To głównie wasza sprawa, o ile wiem DR czy fazi maja problem pod nosem, ale wolą o tym tylko mówić zwalać na radnego.

W tej kwestii po części się zgadzam, gdyż im wiecej wpłynie do UG skarg na uciążliwość danego punktu sprzedaży tym większe szanse na rozwiązanie problemu, ale nie można tylko narzekać na forum, trzeba słać do UG skargi i na policję zawiadomienia o łamaniu prawa np. picie alkoholu w sklepie lub jego obrębie.
Ja naszczęście nia mam takiego sąsiedztwa, ale diabli by mnie wzięły gdybym miał oglądać przez cały dzień i niemałą część nocy pijaków pod swoimi oknami.

102

(17 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Art. 21. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1) najbliższa okolica punktu sprzedaży napojów alkoholowych - obszar mierzony od granicy obiektu, zamknięty trwałą przeszkodą o charakterze faktycznym, taką jak krawędź jezdni, zabudowa, która ze względu na swój charakter uniemożliwia dostęp oraz kontakt wzrokowy i głosowy, mur bez przejść oraz ciek wodny bez bliskich przepraw,

http://www.silesia-region.pl/kopm/ustawa1.html

Większy problem jak przy tym punkcie spożycia alkoholu jest przy sklepie trochę wyżej, tzn. w sklepie GS, który wynajmuje Pan Cz. M. Tam pije sie w sklepie, przed samym sklepem na schodach jak i za sklepem. Widuję tam sporo młodocianych pijanych.

103

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

dr napisał/a:

tak racja będą wybory ale bardzo łatwo można wypromowac konretnego kandydata za jego zasługi dla rozłączenia...... 
przed chwilą widziałem plakat " Nasz przyszłośc to Gmina Czaniec" pytam się czyja przyszłośc?? chyba tych 15 radnych w Gminie Czaniec .......

zgadzam się z pierwszą częścią tej wypowiedzi napewno w przypadku jęśli uda się ta kwestia z samodzielną gminą czaniec to  jest to jakaś forma promocji, ale z tej promocji według mnie może skorzystać każdy, no chyba nie ma zamkniętych drzwi dla osób, które ewentualnie chciały by się zaangażować w prace zmierzające w tym kierunku. Jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi to to czy radni będą działać na rzecz całej społeczności czy też nie to zależy od tego kogo wybierzemy, (bycie radnym to 250,- miesięcznie pod warunkiem że jest się na wszystkich sesjach), jeśli radni w ewentualnej nowej gminie nie będą działać na rzecz całej społeczności to chyba nie ma szans żeby ich ponownie wybrano, a przy samodzielnej gminie nie będzie "wymówki", że ktoś nas blokuje itp. itd łatwiej będzie radę rozliczyć. Tak przy okazji to 15 radnych to osoba z każdego przysiółka w Czańcu.


PJ napisał/a:

NO TO JUTRO NA ZEBRANKO MAM NADZIEJE żE BęDZIE KULTURALNE!!!!!

Ja też mam taką nadzieję!!!!

104

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

dr napisał/a:

zreszta kilkoro osob zrezygnowało z pracy w tej "grupie inicjatywnej" z powodu wlasnie ukladow i ukladzikow... bo czas na to kto ma zostać sekretarką albo kto ma pracowac w UG bedzie pozniej a nie w chwili kiedy do Gminy czaniec jeszcze dalekaaaaa droga!!!!!

Sądzę,że na mówienie o układach i układzikach jest na tym etapie zbyt wczesne, gdyż jak sam wspomniałeś do gminy Czaniec jeszcze daleka droga (nie wiadomo czy do przebycia, może w niedziele coś więcej się dowiemy), a jeśli już nastąpiłoby odłączenie Czańca to i tak przecież będą wybory i to sami mieszkańcy zadecydują kto będzie wójtem, radnym itp.

105

(18 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

dr napisał/a:

xnoname    sprawdz pisownie swojego postu..... pisze sie marzeń a nie "mażeń"    taka mala uwaga   dbajmy o język

dr dziękuje za zwrócenie mi na to uwagi, już to poprawiłem

106

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

dr napisał/a:

na 5 listopada pani sołtys Czańca zwołała zebranie wiejskie ...... co ciekawe w programie znajduje sie punkt o rozłączeniu sołecwa czaniec,   przedstawienie kandydatów do rady gminy ( ciekawe czy wszystkich czy tylko tych DOBRYCH:))   i punkt dotyczacy zimowego utrzymania dróg

hmm jeśli to jeste zebranie wiejskie i jęśli jest tam punkt o prezentacji kandydatów, a takie jak wynika z ogłoszeń jest to powinni na tym zebraniu zgłosić się i zaprezentować wszyscy kandydaci z wszystkich komitetów, na zebraniu wiejskim każdy z kandydatów w punkcie prezentacja ma prawo  do przedstawienia swojej osoby i myślę, że każdy powinien z tego skorzystać. To chyba jedyna i niepowtarzalna szansa żeby zobaczyć wszystkich kandydatów razem i zdecydować na kogo chcę głosować.


P.S. Przepraszam, że nie napisałem tego wszystkiego w wypowiedzi powyżej, nie mam jeszcze takiej wprawy w poruszaniu się po forum.

107

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

galler napisał/a:

wyjezdam dzis do pracy o godz 05:05 i drogi sa odsniezone, to dalo pod watpliwosc wczorajsza wypowiedz bombowca, jadac w strone krzyzowki zauwazylem znajomy ciagnik z KR odsniezajacy ulice KKW. Pytanie do dr (bo to Ty chyba jestes najlepiej w temacie zorientowany) kto odsnieza?

No fakt ulice może i odśnieżone , ale tak naprawdę to ileż tego śniegu spało?
Jeśli chodzi o odśnieżanie to wczoraj odbył się przetarg i drogi gminne w Czańcu będzie odśnieżać KR, w Bujakowie Pani Puszczałowska, a w Porąbce nie wystartował nikt do przetargu. Jeśli chodzi o drogi powiatowe to ma odśnieżać firma z Bestwiny

108

(18 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

PJ napisał/a:

Wiem że po długiej przerwie - ale byłem troszkę zapracowany - wracam do tematu. Bez nacisku na to ze strony mieszkańców w stronę UG Porąbka nic się nie będzie działao aby ten temat wprowadzić życie. A jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w gminie.

Jak najbardzej popieram temat ronda na krzyżówce w czańcu tyle, że samo jego wybudowanie to przy obecnym nakładzie finansowym na drogi to chyba sfera marzeń.
Powinny otworzyć się dodatkowe możliwości finansowe w latach 2007 - 2013 gdzie są do pozyskania pokaźne sumy z Uni Europejskiej, ale to czy zostaną pozyskane i odpowiednio wykorzystane to zależy od PRACOWNIKÓW gminy (mamy ich podobno trzech przeszkolonych). Niestety z przykrością stwierdzam, że jak narazie nie popisali się kompletnie niczym, gdyż okupujemy jedno z ostatnich miejsc w powiecie pod względem wykorzystania środków unijnych. Takie są niestety fakty, a można było by już jeździć po rondzie i wyremontowanych drogach nie mówiąc o innych inwestycjach, które można realizować dzięki dotacją płynącym z unii

109

(5 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

PJ napisał/a:

Mam krótkie pytanko kto płaci za oświetlenie w i koło kościoła?

stary temat ale może trochę odświerzę. Za oświetlenie w kościele płaci parafia ze składek na tacę i dobrowolnych datków parafian, natomiast za oświetlenie w około kościoła o myślę, że tak jak i w sąsiednich sołectwach (tam przecież też są podświetlone kościoły) idzie z budżetu gminy wraz z oświetleniem ulic, ale czy to aż tak ważne przecież w katolickiej Polsce kościoły są wizytówką danej miejscowości i tak jest wszędzie nie tylko w czańcu, tak więc to pytanie uważam za daremne.

110

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

PJ napisał/a:

DR zdobywaj popularność lubię znać ludzi sławnych.

hmm znać ludzi sławnych? układy układziki ...


PJ napisał/a:

Myślę iż osoby w postaci Pani sołtys nie należy w oceniać ona nienadaje się do ocen!!!!!
Osoba jakbynie mówiąc publiczna z takim zachowaniem!
BEZ KOMENTARZY!!!
I to wszystko na oczach naszego wartownika moralnoaści!!! - SZCZYT SZCZYTóW.

masz racje nie ma co oceniać niech każdy z nas patrzy na swoje ręce i oceni wpierw sam siebie, a potem innych, bo łatwo dostrzegać czyjeś wady nie widząc swoich, a chyba ci ich nie brakuje (zresztą jak każdemu bo nie ma osoby bez wad).
Myślę, że znacznie lepiej będzie jak jeden na drugiego będzie patrzył przez pryzmat zasług i tego co faktycznie uczynił niż przez pryzmat wad, pomówień, plotek i niedomówień.


Jak dla mnie cała ta nagonka w stylu bo ten jest taki, a ten taki to zwykła, ale niestety mocno niepokojaca GŁUPOTA. Bo, iż nie jest odwieczną prawdą, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje? Czy zamiast oczerniać, atakować jeden drugiego, nie lepiej razem ze sobą współżyć w harmonii? Przecież to tylko od nas samych zależy tak naprawdę czy będzie nam dobrze czy źle. Agresja rodzi zawsze agresję, plotka kolejną plotkę... Czy jeśli wyjdzie do was ktoś z otwartymi rękoma to zareagujecie agresywnie? Myślę, że tylgo głupiec by tak zareagował.

111

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

dr śmiem twierdzić że nie we wszystkich już sołectwach ewentualni radni będą popierać Pana B... , a jeśli chodzi o wybór wójta to ten jedyny kandydat musi uzyskać 50% + 1 głosów za z osób wybierających, w przeciwnym razie wszechwłądny nie będzie wójtem, a wójta będzie wybierać rada gminy, a wtedy to już niekoniecznie będzie tak różowo dla dotychczas panującego układu kółka wzajemnej adoracji. Trzeba głosować mądrze, a co za tym idzie byłoby głupotą wymienić wszystkich dotychczasowych radnych, gdyż nowi byliby skazani na pożarcie i nie mieliby wiele do powiedzenia z racji braku elementarnego obycia.


Jeśli chodzi o niedzielne zebranie to z tego co wiem ma na nim być również obecny wójt Pan Bułka i jednym z tematów ma być omówienie budżetu na przyszły rok, sprawa zimowego utrzymania dróg oraz ma zostać przedstawione na jakim etapie obecnie jest wniosek mieszkańców o odłączenie Czańca.

Dodano: 19:14:30:
Jeśli chodzi o prezentację radnych to PiS planuje taką na sobotę

Dodano: 19:19:17:
dr napisał "śmiem twwierdzic, że wybór radnych gminnych, którzy przez ostatnie lata radcowali bedzie najtragiczniejszy, "

po przeanalizowaniu list stwierdzam że ze starego składu naszych radnych kandyduje tylko trzech

//banan11: jest edycja, nie pisz postów jeden pod drugim.