26

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

lasvegas napisał/a:

panie bywalec babcia w szoku że pan nie wiesz kto z czanca do powiatu wszedł babcia zła że pan nie doinformowany

No to ja jestem w jeszcze większym szoku bo z Czańca do powiatu nikt nie wszedł. Jeżeli "babcia" myśli, że Chodorowski jest z Czańca to się grubooo myli.

27

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

lasvegas napisał/a:

Babcia jest w szoku miec goscia z czańca w powiecie z taka liczba głosów i tak o nim pisac nio ale tak prw plus pis równa sie porażka 21w

O jakim Ty gościu z Czańca w powiecie piszesz?

28

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wloscianin napisał/a:

... dzieli miejsce na owej liście XXI wraz z moczymordą. ...

Nikt z nas nie zna całej sytuacji do końca i nie zna tego człowieka na co dzień więc proszę nie używać obraźliwych wyrażeń.

29

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

kamila napisał/a:

...
Czy prawdą jest, że osoba będąca "bohaterem" powyższych artykułów została ujęta w jednej z zarejestrowanych list jako kandydat na radnego. Jeżeli tak, to na liście jakiego komitetu została ujęta.

Okręg wyborczy nr 15, kandydat komitetu XXI, który tak na marginesie słyszałem, że wcale się z tym nie kryje tylko chodzi i opowiada po wsi.

30

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

admin napisał/a:
Zenon napisał/a:

Kandydaci na wójta zgłoszeni w PKW:
BUŁKA CZESŁAW KWW B-RPW
CHWAŁA TADEUSZ WŁODZIMIERZ - KWW SiP
TYLZA-JANOSZ MARTA BARBARA - KWW GMINA XXI

Wygląda na to, że lista trzech kandydatów na wójta GP jest listą ostateczną.
Czy nie wydaje się Państwu nieco dziwnym, że żadna ze znanych partii, tj. PO, PiS, PSL nie wystawiły swoich kandydatów w naszej gminie?

W innych gminach jest bardzo podobnie. W Czechowicach wystawił PiS i bodajże jeszcze w jednej gminie PO i to tyle.

31

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wloscianin napisał/a:

W takim razie jest tylko jedna taka osoba na liście ignacowego komitetu. To prawda, że po ignacowych zwolennikach można się spodziewać wszystkiego, ale gość jest z Czańca i myślisz, że nawalony jeździł quniem po Porąbce? Coś mi się nie chce wierzyć, ale kto wie?

Początkowy trop dobry ale obliczenia zawiodły smile

32

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wloscianin napisał/a:

Hm, na szybko przejrzałem listy i nie znalazłem pięćdziesięciotrzylatka a tym bardziej woźnicy na żadnej z list, nawet na ignacowej. Kobiety w tym wieku też nie ma.
Chyba inwigilacja tyle warta co ignacowa afera z kanapkami w przedszkolu:(

Wiek można podawać albo rocznikowo albo dokładnie czyli np. osoba z grudnia 2000r. rocznikowo ma 14 lat, a dokładnie to ma 13 bo jeszcze czternastego nie skończyła.

33

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Tak sobie czytam listy kandydatów poszczególnych komitetów i o ile znam ludzi to to http://www.bielsko.slaska.policja.gov.p … znica.html jest o jednym z kandydatów. Jak dla mnie to w przypadku wyboru tego kandydata prawdopodobne będą wybory uzupełniające, no chyba, że się mylę

34

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

pytia napisał/a:

Pytia pyta - kiedy będą znani kandydaci na radnych i na wójta?

Kandydatów na radnych można było zgłaszać do 07.10.2014r do godziny 24, więc powinni być już znani, chyba że w jakimś okręgu nie zgłoszono kandydata lub zgłoszono tylko jednego w co raczej niewierze. Kandydatów na wójta można zgłaszać do dnia 17.10.2014r. do godziny 24, więc tu możemy snuć tylko przypuszczenia.

35

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wyborca5 napisał/a:
Opozycja napisał/a:

Na stronie Urzędu Gminy od dawna są linki do wszystkich inwestycji z kwotami i zdjęciami. I to są wyjątkowe sukcesy gminy Porąbka, tylko trzeba je docenić.

Sukcesy sa tak porażające, że zwalają z nóg. Stare porzekadło mówi, że każda pliszka swój ogon chwali. Opozycja, zapewne gminny, kierowniczy urzędnik postanowiła sie pochwalic swoimi sukcesami. Droga Opozycjo! Jeżeli jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle? Proszę siągnąć do rankingów Wspólnoty, podaje link http://www.wspolnota.org.pl/rankingi/

i przekonać się jak jest wspaniale. Jak Opozycja poczyta to pogadamy.



 Ten link poniżej to tak  odnośnie rankingu, nie zawsze jest do końca prawdziwy i dający pełen obraz. Np taka gmina Rewal jest w nim na drugim miejscu, a tu taka niespodzianka. Pewno jeszcze kilka by się znalazło. Gminy Kleszczów nie biorę pod uwagę z oczywistych względów (kopalnia dkrywkowa). 
http://www.superportal24.pl/tagi/d%C5%82ugi/

 I jeszcze  jeden ranking tym razem zadłużenia gmin też ciekawa lektura.
http://www.wspolnota.org.pl/rankingi/za … wych/2012/

36

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Sławomir Kubiś napisał/a:

Dodam jeszcze, że to na wniosek członka SNG Pana Ignacego Kocemba odpady komunalne mieszkańcy gminy mogą gromadzić w foliowych workach. Wcześniej w projekcie zaprezentowanym przez UGP było to niemożliwe. Nie bez trudu udało się przekonać urzędników, że jest to rozwiązanie korzystne dla mieszkańców. Dzięki interwencji radnego Kocemba tysiące gospodarstw domowych nie jest przymuszonych do kupowania plastikowych kubłów. Ulotka firmy Remondis wprowadza kolejny zamęt pisząc, że w kubłach można oddawać tylko popiół. Na Portalu SNG jest rozstrzygnięta i ta nieścisłość.

http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=153

Po raz kolejny działamy na korzyść mieszkańców. Aż strach pomyśleć, gdyby RGP uchwaliła Regulamin, w którym nie zostało przewidziane używania worków.

Witam po długiej nieobecności.

Panie Sławku nie do końca zgodzę się z tezą, iż zbieranie odpadów komunalnych w workach jest korzystne dla mieszkańców. Wynika to tego , że:
1.  znaczna część społeczeństwa i tak posiadała już pojemniki, ja np. posiadałem i nadal posiadam dwa (popiołu nie oddaję bo nie mam),
2. zakup pojemnika to wydatek jednorazowy i przy odrobinie chęci i pośrednictwie gminy w negocjacjach cenowych wcale nie musiałby być powalający, a koszt worków jest niechybnie wliczony w cenę za odpady, którą płacimy teraz, koszt jednego worka to o ile się nie mylę to około 40 groszy x minimum 3 worki w miesiącu to już 1,2 zł w cenie odpadów.

Myślę, że urzędnicy mogli by się pochylić nad kartką papieru i wyliczyć czy nie bardziej opłacalnym byłby zakup mimo wszystko pojemników. Oczywiście zwrot nakładów jest rozłożony w czasie, ale po jego osiągnięciu to już tylko zysk. Podstawą do wyliczenia oczywiście musiało by być konkretne zapotrzebowanie, więc należało by uzyskać informacje od mieszkańców ile pojemników kto potrzebuje.
To takie moje przemyślenia na gorąco, nie jestem niestety w posiadaniu wszystkich danych potrzebnych do przeprowadzenia konkretnych i rzetelnych wyliczeń, ale urząd myślę, że takimi danymi powinien dysponować.
A tak na marginesie to moim skromnym zdaniem cała ta "rewolucja śmieciowa" to jeden wielki bubel, który tak naprawdę nic jeszcze nie przyniósł dobrego tylko zamieszanie i haracz jaki musimy płacić. A wystarczyło zacząć egzekwować to co było. Żadne, nawet najdoskonalsze przepisy prawa nic nie wniosą jeżeli nie będą odpowiednio egzekwowane.

37

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

banan11 napisał/a:

Jak ktoś był wczoraj w kościele to mógł usłyszeć ogłoszenie, że termin składania minął, że trzeba to szybko złożyć i ostatnie zdanie: za brak złożenia nakładane będą kary.

Treść ogłoszenia ze strony parafii w Czańcu:

"10. Wójt Gminy Porąbka informuje, że termin złożenia pierwszej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi upłynął 30 kwietnia 2013r.
Właścicieli nieruchomości, którzy nie złożyli deklaracji zobowiązuje się do niezwłocznego dopełnienia obowiązku. W przypadku nie złożenia deklaracji wobec właścicieli nieruchomości zostanie wszczęte postępowanie administracyjne i wysokość    opłaty za gospodarowanie odpadami określona będzie w drodze decyzji. "

38

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Bardzo dziękuję za wykładnie nurtującego mnie Art.

Zenon napisał/a:

Na marginesie.
A może umowy indywidualne były by tańsze od propozycji wójta?
Jak wiadomo koncepcja przejęcia władania nad wszystkimi odpadami komunalnymi przez gminę wynika z ogólnej chęci skierowania do sortowni w bielsku jak największej ilości śmieci. Pisałem już wcześniej o konsekwencjach takiego układu. Uchwała Nr XIX/181/2012 Rady Gminy Porąbka z dnia 26 września 2012r. jest tego kolejnym potwierdzeniem.
Zauważ, że w koncepcji tej żaden śmieć nie może wymknąć się poza układ zamknięty, a Wójt ma głęboko gdzieś kieszeń właścicieli nieruchomości.
Moim zdaniem należało pozostawić możliwość zawarcia umów indywidualnych i obserwować rynek. Gdy okazało się po roku, może dwóch latach, że taki system jest droższy dla właścicieli nieruchomości, można było by podjąć stosowną uchwałę.

I tu wg mnie trafiłeś w sedno, z tego co się zdążyłem zorientować to umowy indywidualne wychodzą taniej. Przedsiębiorcy (pozostańmy już przy takim określeniu) powinni na dzień dzisiejszy mieć możliwość wyboru, czy chce oddawać śmieci gminie czy podpisać umowę indywidualną z uprawnionym podmiotem.
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

39

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

]
Rada Gminy podjęła uchwałę na podstawie art. 6c ust. 2 ustawy śmieciowej o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. Dlatego osoby: przedsiębiorcy prowadzący sklepy, prowadzący przedszkola niepubliczne, prowadzący szkoły publiczne etc), zobowiązane zostały, będąc właścicielami nieruchomości, do złożenia deklaracji.

Na razie mnie to nie przekonuje. Jak to się ma do Art 6.1. ust.2 ? Próbuje to powoli ogarnąć.

40

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Informacja dla prowadzących działalność gospodarczą
na terenie Gminy Porąbka
Uchwałą Nr XIX/181/2012 Rady Gminy Porąbka z dnia 26 września 2012r.
nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi zostały objęte
nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady
komunalne (tzn. na terenie, których prowadzona jest działalność gospodarcza,
również szkoły, przedszkola, obiekty użyteczności publicznej itd.).
Przedsiębiorcy, podobnie jak właściciele nieruchomości, na których
zamieszkują mieszkańcy, zobowiązani są do wypełnienia i złożenia w Urzędzie
Gminy Porąbka deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami
komunalnymi
.
Przedsiębiorcy w zamian za uiszczoną w ramach systemu opłatę będą mogli
oddawać tylko i wyłącznie odpady komunalne związane z bytowaniem
pracowników i ich klientów, które ze względu na skład i charakter są odpadami
podobnymi do odpadów powstających w gospodarstwach domowych.
Pozostałe odpady powstające w wyniku prowadzonej działalności podlegają
przepisom ustawy o odpadach. Odbiór tych odpadów winien odbywać się na
podstawie umów w firmami posiadającymi stosowne zezwolenia w zakresie
gospodarowania poszczególnymi rodzajami odpadów.


Taka informacja widnieje na stronie UGP. Może mi ktoś wyjaśnić na jakiej podstawie przedsiębiorcy zobowiązani są do złożenia deklaracji. Ja takich podstaw prawnych nie widzę. Przytoczona Uchwała RG daje możliwość złożenia deklaracji ale to nie przymus. W samej ustawie również nie znajduje pokrycia dla słów "zobowiązani są".

Na wstępie proszę o to, że jeżeli mój tok rozumowania jest błędny to proszę o korektę.
Według mnie Pani dyrektor gimnazjum na samo zatrudnienie psychologa nie potrzebuje zezwolenia RG. Rada Gminy ustala tylko pensum godzinowe między innymi dla logopedy, psychologa itd. wynika to ze stosownej ustawy. Natomiast nie wiem czy była czy nie podejmowana w terminie wcześniejszym uchwała ustalające pensum nauczycieli wymienionych w ustawie, bo jeżeli tak to faktycznie wg mnie nie było potrzeby specjalne zgody RG, natomiast jeżeli nie było takiej uchwały to należy zadać pytanie na jakiej podstawie psychologowi ustalono pensum godzinowe (co dowolność? cały etat to np. 10h tygodniowo).  O opieszałości RG nie może być w tym przypadku mowy, może trzeba podjąć kroki mające na celu oczyszczenie rady z oszczerstw, może to przywróci należny szacunek do RG. Szanowne Panie i Szanowni Panowie Radni szanujcie się sami, szanujcie się nawzajem, a doczekacie się szacunku społeczeństwa.

42

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

rodzic napisał/a:

Jeśli są osoby mające jeszcze wątpliwości w istnienie stalowego układu - rączka rączkę myje - to proponuję jeszcze posłuchać nagrania o zeznaniach Pani Koniorczyk w Żywcu w Sądzie. Znikają wszelkie złudzenia. Prawda jest naga. Trudno uwierzyć, że dla osiągnięcia własnych korzyści, albo uniknięcia konsekwencji można posunąć się do kłamstw pod przysięgą.

Pan Wawak, ponoć przewodniczący RG nie sili się na minimum obiektywizmu lub dystansu. Jako pierwszy podnosi łapy, żeby koleżankę wybronić. Jedną i drugą. To skandal. Każdy powinien wysłuchać obu nagrań, są porażające.

Jeśli mogę prosić, to proszę o namiary na przytoczone w wypowiedzi nagrania, chętnie przesłucham. Niestety ze względu na bardzo ograniczony czas nie mam możliwości ich wyszukania.

43

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Piotr Dusza napisał/a:

Słuszna uwaga i dzięki bo faktycznie przecież nie cały Czaniec stanie do wyborów.

Zupełnie mi to jakoś umknęło.

Nie traktuję, dobrze że są ludzie którzy są czujni smile
Dzięki temu mamy już komplet informacji, a mieszkańcy Dolnego Czańca wiedzą, że wygasło i  staną przed wyborem nowego radnego !

Po takich postawach można poznać wielkość człowieka. Każdy popełnia błędy ale nie każdy potrafi się do nich przyznać. W naszym otoczeniu niestety wiele jest osób, które błądzą ale nadal tkwią w tym będzie traktując go jako normę, będąc głuchym na prawdę (to takie ogólne moje przemyślenie).

44

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Piotr Dusza napisał/a:

Z tego co mi wiadomo to radny Sławomir Nalborczyk z Czańca został odwołany uchwałą Rady Gminy.

Więc teraz należy poczekać na ustalenie terminu wyborów uzupełniających do RG z okręgu Czaniec.

Tak dla ścisłości Panie Piotrze, bo widziałem, że w niektórych postach czepiano się słówek, to radny nie został odwołany, a stwierdzono wygaśnięcie jego mandatu i okręg nie Czaniec ale bardziej trafne, jeżeli nie zna się nr, to jeden z okręgów wyborczych, bądź okręg Czańca "dolnego".
Pisanie o okręgu wyborczym Czaniec mogło by sugerować to, iż do wyborów uzupełniających powinni się udać mieszkańcy całego Czańca, a tak nie jest.

P.S. Bardzo proszę nie traktować mojej wypowiedzi w kategoriach jakiegokolwiek "ataku" lub uszczypliwości.

45

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:
xnoname napisał/a:

Uchwała to i może być podjęta na marcowej sesji ale mandat z mocy prawa jeśli wyrok jest prawomocny to wygasł, a rada ma trzy miesiące od daty wygaśnięcia mandatu na podjęcie uchwały. Tak więc wygaśnięcie mandatu, a podjęcie uchwały o wygaśnięciu mandatu to dwie różne sprawy.

Nie mogę się z tym zgodzić.

To stanowisko było uzasadnione przed zmianami, które wprowadziła ustawa z dnia 5 września 2008 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 180, poz. 1111), która weszła w życie z dniem 25 października 2008 r. i ma zastosowanie do kadencji rad gmin rozpoczętych wyborami samorządowymi w 2010 r. Stosownie do zmienionego art. 191 Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, wygaśnięcie mandatu radnego następuje z dniem uprawomocnienia wyroku sądu administracyjnego oddalającego skargę (art. 191 ust. 3). Z tego przepisu wynika, że ustawodawca wiąże skutki w postaci wygaśnięcia mandatu radnego z aktem stwierdzenia wygaśnięcia mandatu i jego ostatecznością. Odnosi się to zarówno do uchwał rady o wygaśnięciu mandatu radnego, jak i zarządzenia zastępczego wojewody wydawanego na podstawie art. 98a ustawy o samorządzie gminnym, które zastępuje jedynie uchwałę rady. Należy więc przyjąć, że stosownie do przepisu art. 190 ust. 1 pkt 2a Ordynacji wyborczej do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw mandat radnego wygasa z dniem, w którym upłynął termin do wniesienia skargi do sądu administracyjnego albo, w razie wniesienia skargi, z dniem, w którym uprawomocnił się wyrok sądu administracyjnego oddalający skargę (postanowienie o odrzuceniu skargi). Oznacza to, że uchwała rady (zarządzenie zastępcze wojewody) nie ma charakteru deklaratoryjnego.

Poza tym uważam, że Rada Gminy Porąbka pozostaje w zwłoce.

Radny Sławomir oświadczył przecież, że ma wyrok. Co więc stoi na przeszkodzie by Rada wydała akt stwierdzający wygaśnięcie mandatu?
Czego jeszcze brakuje do ustalenia w tej sprawie stanu faktycznego niezbędnego do podjęcia takiej decyzji?
Zwłoka jest więc oczywista.

rodzic napisał/a:

Jeśli jest tak faktycznie, to by znaczyło, że od dwóch miesięcy w głosowaniach udział bierze osoba bez prawa głosu, bo nie jest już radnym. Przecież to kompromitacja RPW, bo to właśnie ten komitet ma większość w radzie gminy.

I to są właśnie skutki mieszania rodzicowi w głowie przez xnoname.

To oczywiste że Radny ma prawo głosu - Rada nie stwierdziła do tej pory (będąc w zwłoce o czym wyżej) wygaśnięcia mandatu.
Wszyscy wiedzą wokoło o wyroku, wie i oświadcza to publicznie skazany Radny a Rada .... nie stwierdza wygaśnięcia mandatu. To jakiś matrix. Na co Rada czeka?
To Rada jest w tym przypadku odpowiedzialna, że skazany radny zasiada w jej szeregach..

Bardzo dziękuję za sprostowanie mojego toku myślowego. Nie było moim zamiarem mieszanie komukolwiek w głowie jak czynią to co poniektórzy na tym forum. Jeżeli tak zostało to odebrane to przepraszam.

46

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Marta Tylza-Janosz napisał/a:
rodzic napisał/a:

Zauważam na filmach, że radny Sławomir N. nadal jest w komisji rewizyjnej, czyta uchwały, czyli czynnie uczestniczy w pracach rady gminy. Jak długo to jeszcze potrwa? Czy uczestnicy komisji lub sesji wiedzą coś o tym?

Szanowni Państwo, jak poinformował na sesji Pan Przewodniczący Rady, odpowiadając na pytanie Pana Kocemby na jakim etapie jest procedura, podjęcie uchwały o wygaśnięciu mandatu Pana Sławka nastąpi na sesji marcowej.

Uchwała to i może być podjęta na marcowej sesji ale mandat z mocy prawa jeśli wyrok jest prawomocny to wygasł, a rada ma trzy miesiące od daty wygaśnięcia mandatu na podjęcie uchwały. Tak więc wygaśnięcie mandatu, a podjęcie uchwały o wygaśnięciu mandatu to dwie różne sprawy.

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Moim zdaniem, protokoły z przebiegu Sesji Rady Gminy nie mogą stać się protokołami w okrojonej skali tylko dlatego, że sesja jest nagrywana przez UG.

Nagranie video w tym kontekście to jest dodatek, aczkolwiek bardzo ważny.
Protokół z Sesji i tak musi powstać i to w pełnym zakresie.
Może to nagranie co prawda pomóc samemu protokolantowi w jak najpełniejszym i najwierniejszym ujęciu wszelkich kwestii poruszonych na Sesji.
Oczywiście nie poruszając tutaj kwestii dostępności takiego nagrania dla wszystkich mieszkańców gminy.

Ma Pan poniekąd rację, protokół nie może składać się np. tylko z wypunktowania poszczególnych zagadnień omawianych na posiedzeniach RG, ale nie powinien to być wg mnie również stenogram. Nawet najlepszy i najbardziej szczegółowy protokół nie będzie wstanie oddać wiernie przebiegu posiedzenia.

cieciola napisał/a:
xnoname napisał/a:

Natomiast publikowanie nagrań z komisji czy sesji mogło by skutkować tym iż protokoły z posiedzeń mogły by zawierać faktycznie tylko konkretny "zarys", a co za tym idzie w efekcie końcowym mniej pracy dla pracowników urzędu przy bardziej szczegółowym przekazie danych dla społeczeństwa.

Nie rozumiem co kolega ma na myśli.

A no to, że paradoksalnie to przed czym tak usilnie bronią się urzędnicy tak naprawdę usprawniło by ich pracę.

pachnący napisał/a:

GG, Skype, YouTube, Twitter, Onet, Gmail,Facebook, Twoo, Wikipedia, Allegro, Myspace, Badoo, forum dyskusyjne. Mało? Wielu mieszkańców gminy nie wyobraża już sobie życia bez tego wszystkiego, a wójt przeciwnie, nie wyobraża sobie życia z wykorzystaniem Internetu.

http://www.youtube.com/watch?v=2Ck-dr6zsfg

to tak odnośnie facebooka ale myślę że i nie tylko, według mnie jest w tym bardzo dużo prawdy. Nie komentuje poddaję pod rozwagę. Jeżeli chodzi o publikowanie projektów uchwał na BIP wg mnie nie jest to problemem, przecież projekty te i tak są pisane w formie elektronicznej i jest to tylko kwestia paru minut aby zaistniały one na BIP czy stronie urzędu. Natomiast publikowanie nagrań z komisji czy sesji mogło by skutkować tym iż protokoły z posiedzeń mogły by zawierać faktycznie tylko konkretny "zarys", a co za tym idzie w efekcie końcowym mniej pracy dla pracowników urzędu przy bardziej szczegółowym przekazie danych dla społeczeństwa.

50

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:
maderka30 napisał/a:

Co do wspominanych przez Was metod obliczania, macie racje jest ich kilka, ale nie istotne którą się wybiera, do póty nie rozpocznie się gospodarka z pełną sprawozdawczością, brakować będzie danych statystycznych do wstawienia we wzory. Dlatego wszystkie gminy przyjmą stawki orientacyjne, (czytaj dla nas wzięte z kosmosu).

Dziękuję za informacje. Jestem przekonany, że propozycje gminy Kęty są sensowne, przyjazne dla mieszkańców i możliwe do zastosowania w GP. Wychodzą na przeciw oczekiwaniom wyborców, oczekiwaniom, które zostały dokładnie sprecyzowane podczas zebrania wiejskiego w Czańcu (kto był, zrozumie).  http://kobiernice.pl/?q=node/89
Pod powyższym linkiem znajdziemy wielkości stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi  proponowanymi przez wójta, które wrzucają wszystkich mieszkańców do jednego wora. Propozycja kęcka różnicuje opłaty śmieciowe ze względu na liczbę mieszkańców, czyli pośrednio ze względu na dochód na głowę. I pod drugą propozycją się podpisuję.

Jeśli mogę dorzucić swoje skromne zdanie to ja i cała moja rodzina również podpisujemy się pod opcją nr 2. System sprawiedliwy, można powiedzieć, że jest to taka mała ulga prorodzinna, co w dobie niżu demograficznego i grożącej nam zapaści jest bardzo istotne.