51

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

admin napisał/a:

Na temat Pana Sławomira prawdopodobnie zostało już wszystko powiedziane, co powiedzieć można było, dlatego prosiłbym o powściągliwość w swoich wypowiedziach. Można potępiać jego czyn, choć pamiętajmy, że to także człowiek, który żyje w naszej społeczności, dlatego proszę o powstrzymanie emocji.
Dziękuję.

Popieram wypowiedź admina.  Na pewno czyn jakiego dopuścił się radny zasługuję na potępienie i musi ponieść jego konsekwencje, natomiast w mojej ocenie niektóre wypowiedzi zakrawają już na pastwienie się i nie uogólniam tu, niech każdy sobie sam odpowie czy potępia czy już się pastwi z takich czy innych pobudek.

52

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ignacy Kocemba napisał/a:

W poniedziałek, na posiedzeniu komisji Rady Gminy będzie dyskutowana wysokość opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Moim zdaniem proponowane stawki 9 i 15 złotych są nie do przyjęcia. Dlaczego? O tym można poczytać pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/89

Brawo. Przeczytałem Pana uzasadnienie pod załączonym linku i uważam, że jest ono logiczne. Niestety obserwując Polską rzeczywistość mam wrażenie, że polskie prawo w wielu dziedzinach nie ma nic wspólnego z logiką (liczą się tylko parytety partyjne i interesy jednostek - lobby). Niemniej jednak życzę powodzenia w dyskusji nad projektem uchwały i oby podjęte decyzje nie były "mordercze" w skutkach dla mieszkańców.

P.S. Czy tak naprawdę trzeba już podejmować decyzje w tej sprawie? Chodzą słuchy o zaskarżeniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Przecież ustawa w obecnej wersji gwarantuje niebotyczne zyski firmą z branży śmieciowej (jednostki) i nikomu więcej, a my jako społeczeństwo zapłacimy.

Żeby się nie rozpisywać i nie powielać informacji podaję link na temat referendum...
http://samorzad.infor.pl/sektor/organiz … denta.html

54

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ignacy Kocemba napisał/a:
Marta Tylza-Janosz napisał/a:

A co do Pana Sławka, sprawa jest prosta po prawomocnym wyroku i tak wygasa mu mandat z mocy prawa ustawowego, jak niżej ... A wybory uzupełniające i tak będą
Stosownie do art. 7 ust. 2 pkt 1 i 2 Ordynacji wyborczej nie mają prawa wybieralności osoby karane za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego oraz wobec których, wydano prawomocny wyrok warunkowo umarzający postępowanie karne w sprawie popełnienia przestępstwa umyślnego, ściganego z oskarżenia publicznego...

To już ostatni dzwonek na załatwienie sprawy z zachowaniem ostatnich resztek przyzwoitości. Oczywistość czynu polegającego na prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu powyżej 2 procent, to przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, które  powoduje utratę prawa wybieralności. Społeczne koszty takiego zachowania spadają na barki komitetu,  z którego został wybrany Pan Sławomir N.  Czas najwyższy zapytać Pana Wawaka co ma zamiar zrobić z tym śmierdzącym jajem oraz pana Sławomira N. na jakim etapie jest postępowanie będące następstwem jego nieodpowiedzialnego  zachowania. Panowie z KWW Rodzina Prawo Wspólnota już dawno powinni zrozumieć, że od tego nie da się uciec. Bez względu na to z kim i kiedy pan Sławomir N. spożywał alkohol.

Jak słusznie przedstawiła to Pani Marta mandat radnego skazanego prawomocnym wyrokiem wygasa z mocy prawa, Rada powinna w terminie do trzech miesięcy od uprawomocnienia się wyroku podjąć uchwałę o stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu. W przypadku nie podjęcia takowej uchwały należy zwrócić się do Wojewody o wydanie zarządzenia zastępczego. Po podjęciu uchwały lub wydaniu zarządzenia zastępczego przez Wojewodę informacje przesyła się do komisarza wyborczego, który z kolei w terminie do trzech miesięcy od daty stwierdzenia wygaśnięcia mandatu powinien ustalić datę wyborów uzupełniających. Wyborów uzupełniających (o ile dobrze kojarzę) nie przeprowadza się w przypadku gdy do końca kadencji jest 6 m-cy. Co do wypowiedzi Pana Ignaca to myślę, że Pan Przewodniczący wielkiego wyboru nie posiada i w momencie uzyskania potwierdzonej informacji o prawomocnym wyroku powinien przygotować stosowną uchwałę bez zbędnej zwłoki gdyż przeciąganie tego może mieć negatywne skutki dla samej Rady i podejmowanych przez nią uchwał w których głosowaniu brał udział radny, któremu mandat wygasł.

55

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

Podatek rolny nie jest płacony przez wszystkich mieszkańców gminy. Podatek śmieciowy przez wszystkich.
W zeszłym roku podatek rolny wzrósł znaczenie w stosunku do lat ubiegłych ale było to spowodowane tym, że przez szereg lat nie wzrastał proporcjonalnie do innych obciążeń.
Sytuacja w której doszłoby do obniżenia podatku rolnego doprowadziłaby do tego, że owa ręka byłaby podana do części społeczeństwa.

Czy to sprawiedliwe?

Owszem zgadzam się nie jest płacony przez wszystkich ale i tak przez znaczną część naszej lokalnej społeczności. Co do wzrostu podatku rolnego w zeszłym roku to ściślej mówiąc spowodowany był on znacznym wzrostem ceny skupu żyta za pierwsze trzy kwartały roku 2011. Podatek rolny najprawdopodobniej w 2013r będzie po raz ostatni w 2014 ma on być zastąpiony podatkiem dochodowym (sądzę, że to forma bardziej sprawiedliwa). Co do ogółu to mam nieodparte wrażenie, że Pana wypowiedź to takie zachowanie przysłowiowego "psa ogrodnika" wynika z niej, że lepiej nie pomóc nikomu niż jeżeli miało by się pomóc tylko części społeczeństwa. Choć wiem, że to nie ładnie ale na zadane pytanie odpowiem pytaniem. Czy przywileje niektórych grup zawodowych są sprawiedliwe w stosunku do reszty społeczeństwa?
Mimo wszystko myślę, że poruszony przeze mnie temat jest warty rozważenia, a wiążące decyzje podejmie i tak Rada Gminy. Warto zbadać jaką część społeczności naszej Gminy by to objęło dane takie są bez problemu (tak sądzę, bo po przeczytaniu innych wątków pewności nie mam, że bez problemu) do wyciągnięcia w Urzędzie Gminy w referacie podatków.

56

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Szanowni Państwo, myślę, że przez pryzmat podatku śmieciowego należało by również zainteresować Pana Wójta, ale przede wszystkim Radę Gminy (ze względu na kompetencję organu) możliwością podjęcia uchwały w zakresie obniżenia podatku rolnego na 2013r. Maksymalna stawka tego podatku nieznacznie rośnie w stosunku do roku 2012 ale pragnę przypomnieć, iż podatek ten w 2012r w stosunku do roku 2011 wzrósł prawie 100% . Dotychczas w naszej Gminie nigdy nie korzystano z takiej możliwości (przynajmniej ja się nie doszukałem) i przyjmowano stawki maksymalne. W obliczu nowego i niemałego obciążenia (przeglądając założenia/uchwały innych samorządów kwota 12zł, 15zł na osobę) budżetu domowego podjęcie takiej uchwały było by wyciągnięciem ręki do znacznej części społeczeństwa. Jednocześnie pozostałe stawki podatkowe powinny pozostać na nie zmienionym poziomie. Mam świadomość, że postawienie takiego wniosku przez któregokolwiek radnego wywoła ostrą reakcję sprzeciwu ze strony Urzędu, ale to przecież Urząd jest dla nas a nie odwrotnie.
W załączeniu link do stronki odnośnie stawek podatku rolnego i leśnego na 2013r.
http://podatki.wieszjak.pl/podatki-i-op … tawki.html

57

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Dziś na necie ukazał się  artykuł na nurtujący nas wszystkich temat śmieci. Odnoszę nieodparte wrażenie, że ustawa niestety jest jak zwykle w polskich realiach wadliwa. Z problemami co do jej wdrożenia boryka się cała Polska. http://biznes.onet.pl/kig-koszt-odbioru … news-detal

58

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

A tak w temacie nadużyć?

(...) pojechał za pieniądze podatników z Gminy Porąbka w ramach delegacji służbowej. Szkopuł jest jednak w tym, że Radny aby reprezentować Radę Gminy musi posiadać stosowne upoważnienie wynikające z uchwały. Zapis § 9 Regulaminu Rady Gminy Porąbka brzmi:
    Przewodniczący, oprócz uprawnień przewidzianych w § 7, upoważniony jest do reprezentowania Rady na zewnątrz.
    Rada na wniosek Przewodniczącego, może upoważnić w drodze uchwały inną osobę do reprezentowania jej na zewnątrz.
(...) Rada Gminy uchwały nie podejmowała, należy więc przyjąć, że był to wyjazd prywatny.
Całość na: http://kobiernice.pl/?q=node/79

Co gallerze o tym sądzisz?

Oto pełny zapis § 9

1. Przewodniczący, oprócz uprawnień przewidzianych w § 7, upoważniony jest do reprezentowania Rady na zewnątrz.
2. Rada, na wniosek Przewodniczącego, może upoważnić w drodze uchwały inną osobę do reprezentowania jej na zewnątrz.
3. W zakresie, o jakim mowa w ust.1, Przewodniczący może działać przez pełnomocnika.
4. Pełnomocnikiem Przewodniczącego może być wyłącznie radny.

59

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

Również odniosłem takie wrażenie czytając ciekawostkę banana jedenastego.

Jeżeli dojdzie do referendum to na pewno wezmę w nim udział.


Tymczasem, jak podaje Radio bielsko, Kęty otrzymają
milion złotych dofinansowania na budowę targowiska. Gmina Kęty otrzymała dotację na budowę takiego obiektu.
Targowisko powstanie przy ulicy Sobieskiego. Na placu staną zadaszone i niezadaszone stanowiska targowe, a także budynek sanitarno-gospodarczy, będący zapleczem dla targowiska. Znajdą się w nim m.in. pomieszczenie wielofunkcyjne, mała gastronomia i toalety. Planowana inwestycja obejmować będzie także: utwardzenie nawierzchni kostką brukową, budowę instalacji deszczowej, wodociągowej i kanalizacyjnej, oświetlenie placu targowego oraz oświetlenie zadaszonych stanowisk handlowych. Wykonawca prac wyłoniony zostanie w drodze przetargu już jesienią po podpisaniu stosownych dokumentów.

To się nazywa gospodarzenie. Nasz nieudolny wójt za to zadłuża nas przy aprobacie marionetkowej Rady Gminy i wydaje pieniądze na różne dziwne cele o czym pisano już na tym forum.

Czytaj również T U T A J (link)

A rozmawiał ty o tym "gospodarzeniu" z mieszkańcami Kęt i gminy Kęty? Bo do mnie docierają informacje, że na taczkach chcą burmistrza wywozić i OSP plakaty opozycyjne z drzew i słupów musi zdejmować. Tak się przyglądam od czasu do czasu forum i myślę sobie "cudze chwalicie swego nie znacie". W rozmowach z mieszkańcami innych gmin jest dokładnie tak samo jak u nas narzekanie na swoje a stawianie za przykład nawet tak krytykowanej przez nas naszej gminy. Może problem tkwi trochę wyżej w chorym jak dla mnie ustawodawstwie. Chore prawo = chory kraj. Jak może być dobrze w państwie, w którym artykuły niektórych ustaw są nie spójne i wykluczają się wzajemnie? Każdy będzie prawo interpretował na swój sposób. Czy nie należało by zlikwidować przywilejów zawodowych niektórych grup? Według mnie są one niekonstytucyjne, gdzie tu jest równe traktowanie. Myślę, że takich tematów jest wiele i rozwiązania wcale nie muszą być trudne, tylko muszą być dla całego społeczeństwa a nie garstki lobbystów. Tyle z mojej strony pewna za jakiś czas znów się odezwę.

P.S. Jeśli w  mojej wypowiedzi wystąpiły jakieś orty to przepraszam, niestety zawsze miałem z tym problem.

60

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:

W naszym polskim piekiełku (choć po Euro to trochę ryzykowne stwierdzenie) zbyt wiele osób czuje potrzebę wejścia w posiadanie wiedzy, która przy przekonaniu, że jeśli dla innych jest niedostępna, to autora stwierdzenia stawia ponad przeciętność. A co najciekawsze te same banały i frazesy stosuje się wobec zdarzeń stojąc po przeciwnych stronach barykady. Oto mamy:

galler napisał/a:

Tak jak napisałem, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Inaczej dialog jest bezowocny.

I najmniejszego znaczenia nie ma:

Zenon napisał/a:

Pozwól sobie jednak zwrócić uwagę na to, że lanie piwa odbywa się bez kasy fiskalnej, co już samo w sobie narusza szereg przepisów podatkowych. Nie mów więc, że to okazja do bezsensownej krytyki. Urzędnik samorządowy na pewno nie jest od lania piwa na festynach.

Nieoceniony gallerze, zacznij proszę czytać ze zrozumieniem, bo inaczej dialog z Tobą jest bezowocny. Zenon próbował wyjaśnić Ci to w sposób przemawiający do wyobraźni. Ja to zrozumiałem,  Ty niestety nie.  Ale jeśli w gminie pojawi się idea wolontariatu pierwszy do Ciebie zaapeluję o wsparcie.

Hmmm ja to się chyba nie znam na urządzeniach "sklepowych" bo jak na festynie w Porąbce kupowałem piwo to wydawało mi się, że kasę fiskalną widziałem. smile

61

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

Gdzie więc podział się remont Domu kultury i obiecane miejsce spotkań? Za to w 2011 r. nie zrealizowano wielu zadań gospodarczych gminy i stąd kwota około 500.000,00 zł. może zostać przeznaczona na zadania ?Rozbudowa budynku Urzędu Gminy?, która to zasili budżet roku 2012 i przeznaczona będzie na kontynuację tegoż zadania.

Remont Domu Kultury wg mnie nigdzie się nie podział. Lokalna Grupa Działania i wniosek z GOK podobnie jak to było z Domem Kultury w Porąbce. "Miejsce spotkań" z uzyskanych przezemnie informacji przeszło konkurs i realizacja w 2012r.

62

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

admin napisał/a:

Pierwsze opady śniegu w tym roku i już trudne warunki na drogach. Marznący śnieg i temperatura poniżej zera - to nie mogło się dobrze skończyć. Górka "kościelna" kilkanaście minut temu była nieprzejezdna. "Wyślizgana" jezdnia i tańczące samochody, a w efekcie stłuczki i rozbite samochody - to można było zobaczyć całkiem niedawno na ul. kard. K. Wojtyły.

Podobnie sprawa wygląda niestety na pozostałych drogach w naszych okolicach, jazda z Łęk do Czańca zajęła mi 45 min. auto za autem.

63

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

Dlaczego wójt ogłosił dwa przetargi na kompleksowe zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Porąbka w sezonie 2011/2012?
Pierwszy przetarg:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5477&Nr=1&ident=9735

Drugi:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5477&Nr=1&ident=9781

Czy pierwszy przetarg został unieważniony? Na BIP głucho o tym.
Czy dyskusja na forum wokół specyfikacji istotnych warunków zamówienia miała w tym jakiś udział?

Podobno unieważniony ze względu na to iż firmy lekko przesadziły z ceną.

64

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:

Niejaki Piotr Gamza, gorący zwolennik Czesława Bułki o wyborach Rady Sołeckiej u nas napisał tak: "Mało mnie obchodzą problemy Czańca. Ci ludzie nawet Rady Sołeckiej nie potrafią wybrać." link  http://forum.kobiernice.pl/viewtopic.ph … ;start=80. Zastanawiam się czy to jego własne poglądy, czy przejął je od ulubieńca.

sąsiad z przykrością przeczytałem Twojego posta. Tak się zastanawiam czemu my tu na "dole" przejmujemy od tych na "górze" złe nawyki i w tak małych społecznościach obrzucamy się błotem zamiast współpracować, pomagać sobie wzajemnie dla dobra nas wszystkich. Może jestem idealistą ale marzy mi się życie bez bezsensownych i często nie wiadomo po co wywoływanych konfliktów.

65

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zenon napisał/a:

Niech wam Wójt kitu nie wciska.

Trochę to przydługie, ale nie zniechęcajcie się. Poniżej podaję wszystkie (chyba) przepisy regulujące OBOWIĄZKI ORGANU PROWADZĄCEGO SZKOŁĘ ...

a tu jeszcze wycinek z przygotowanej nowelizacji ustawy o systemie oświaty

w art. 17:
a) ust. 3 i 3a otrzymują brzmienie:
?3. Je?eli droga dziecka z domu do szkoły, w której obwodzie dziecko
mieszka:
1) przekracza odległości wymienione w ust. 2, obowiązkiem gminy jest
zapewnienie bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu lub
zwrot kosztów przejazdu na zasadach określonych w umowie
zawartej między wójtem (burmistrzem, prezydentem miasta) i
rodzicami ucznia, je?eli dowo?enie i opiekę zapewniają rodzice;
2) nie przekracza odległości wymienionych w ust. 2, gmina mo?e
zorganizować bezpłatny transport, zapewniając opiekę w czasie
przewozu.



i link do pełnej treści noweli dla zainteresowanych http://www.bip.men.gov.pl/images/storie … wy_USO.pdf

66

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

t0m napisał/a:

Jeszcze raz pozwólcie, że przypomnę. Już za dwa dni wybory Rady Sołeckiej. Jeśli nie zbierze się 100 mieszkańców, Pani Sołtys porządzi o kolejne pół roku dłużej...
Mobilizujcie się wzajemnie. Kandydaci do rady mile widziani!

To ile porządzi zależy od nas przecież sołtysa można odwołać (może warto się nad tym zastanowić), poza tym myślę, że warto zasugerować radzie zmianę statutu sołectwa, przynajmniej w części dotyczącej wyboru sołtysa i rady sołeckiej. A tak na marginesie to mi trochę wstyd, że w tak dużym sołectwie jak Czaniec jest problem z frekwencją na poziomie 100 osób.

67

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

Xnoname nic tu dodać nic ująć.

Sprawę należy jednak wyjaśnić do końca i w tym celu przytoczę fragment wystąpienia pokontrolnego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach Znak: WK-6100/37/4/10/11 z dnia 2203.2011 r., które odpowie nam na pytanie kto udzielił wójtowi urlopu.

z przytoczonych przepisów ustawy o pracownikach samorządowych i wystąpienia pokontrolnego wnioskuję że na niedzielę w którą odbyło się zebranie wiejskie w Czańcu urlopu Panu Wójtowi udzielił Pan Sekretarz, Ww ustawa obowiązuje od dnia 01 stycznia 2009r, więc wnioskuję iż za udzielanie urlopu wójtowi do dnia 31 grudnia 2008 roku odpowiedzialny był Przewodniczący Rady, a od 01 stycznia 2009r osoba wyznaczona przez Wójta, którą z mojej skromnej wiedzy jest Sekretarz. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie nie jestem prawnikiem poprostu od czsu do czsu lubię trochę poszperać i się dokształcić.

68

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:

z tego co mi wiadomo, jako tako wójt nie ma bezpośredniego przełożonego.

banan11 jeśli chodzi o urlop wójta to odpowiedzialny jest Sekretarz.Zenon przytoczył odpowiedni akt prawa. Wpis przez Ciebie przedstawiony jest trochę nieaktualny.

Art. 8.  ustawy o pracownikach samorządowych
1.  Pracodawcą wójta jest urząd gminy. 
2.  Czynności z zakresu prawa pracy wobec wójta (burmistrza, prezydenta miasta),
związane z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy, wykonuje przewodniczący rady gminy, a pozostałe czynności ? wyznaczona przez wójta (burmistrza,
prezydenta miasta) osoba zastępująca lub sekretarz gminy, z tym  że wynagrodzenie wójta ustala rada gminy, w drodze uchwały.

69

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

Oczywiście masz rację. Już poprawiłem. Przepraszam.

Zenon jeszcze Kocur Halina smile

70

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:

Ciekawe jak to robią w Bujakowie i Kobiernicach. Czy ktoś może słyszał jak grają orkiestry dęte z tych miejscowosci? Jak by sie włączyli do dyskusji byłoby ciekawiej.

Z tego co wiem to w Bujakowie nie ma orkiestry, a w Kobiernicach jest podobnie jak w Czańcu czyli "kicha". Jedyna dobra orkiestra w naszej Gminie to orkiestra z Porąbki.

71

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:
galler napisał/a:

Oto cytat, który na swojej stronie zamieścił Komitet Wyborczy Wyborców - Nowa Gmina.
?Z obietnic tych będziemy systematycznie i rzeczowo rozliczać nowe władze gminy i informować naszych wyborców na bieżąco.?
Oto link do artykułu, z którego pochodzi cytat

http://www.porabka.info/

A ja ogłaszam konkurs, z jakim innym politykiem kojarzą wam się wypowiedzi na temat rozliczania?
Mój wniosek jest następujący: można starać się wygrać wybory obietnicami jak to uczynić chcieli kandydaci komitetu Nowa Gmina, można na wygraną zapracować, tak jak to uczynili zwycięzcy kandydaci. Po wyborach można rozpocząć pracę, aby wygrać przyszłe wybory, lub zacząć rozliczać i znowu liczyć na wygraną będącą efektem słownej promocji, niepopartej konkretnymi efektywnymi działania.

Galler

Byłeś na spotkaniu komitetu w Czańcu? Słyszałeś obietnice? Podaj kilka. Ja znam kilka Davos,  drugi Szczyrk, baseny termalne, centrum zarządzania kryzysowego, mógłbym jeszcze kilka wyliczyć ale po co, to zapewnienia Bułki. Nie podoba się, że jednak ludzie głosowali na Nową Gminę chociaż przed wyborami nie byli zanni nikomu. Twoi ulubieńcy nie mieli i nie mają nawet programu wyborczego i jest to zapewne fenomen. Twoi ulubieńcy byli tak zapracowani, że zapomnieli o kanalizacji w  Czańcu, Bujakowie i Porąbce, dlatego w gminie cuchnie. Jak nie wierzysz przespaceruj sie na Bukowiec lub ulicą K. Wojtyły. Poczujesz boski zapach zwycięstwa.
Może kanalizacja jest nie potrzebna? Zapytaj również swoich wybrańców dlaczego mieszkańcy gminy płacą najwyższą stawkę za odprowadzane ścieki w województwie. A jak ci zostanie jeszcze trochę czasu to zapytaj mieszkańców Czańca ile płacą za wodę. A jak cię jeszcze to wszystko nie znudzi to zapytaj twoich wybrańców dlaczego w Gminie Porąbka nie ma dopłat do wody lub ścieków jak to ma miejsce w wielu innych gminach.

Ja stawiam proste pytanie. Ile trzeba kadencji Bułki aby doścignąć gminy żywiecczyzny?

No i jeszcze jedno pytanie. Dlaczego pekają ściany sali gimnastycznej, widać nawet  z ulicy?

Jak na to wszystko odpowiesz dam ci nagrodę.

Tak czytam tego posta i choć bywam na zebraniach wiejskich to nie słyszałem o takich obietnicach. Trochę poszperałem i popytałem i wiem skąd wzięło się Davos, pewno chodzi Ci o prezentację multimedialną przedstawioną na jednej z sesji Rady Gminy obecnego właściciela kozubnika, który powiedział iż projekt był inspirowany Davos. Tak na marginesie to projekt ten jest realizowany, jak ktoś nie wierzy zawsze może zapytać właściciela.
Jeśli chodzi o obietnice komitetu Nowa Gmina to są one zawarte w "programie" wyborczym (ktoś już na tym forum napisał, że jest on oderwany od rzeczywistości i realiów - czy coś w tym stylu).

P.S. Czyżby po wyborach po takiej z rozmachem kampanii ciężko było przełknąć gorycz porażki?

72

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Obserwator napisał/a:

Oczywiście że byłem, na wyborach jak mógłbym nie iść? Ale już po wyborach temat czas zamknąć!

obserwator masz rację temat czas zamknąć

73

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

leba napisał/a:

Jaqbek - przecież dobrze wiesz, że każdy może sprawdzić co powiedziałem jednym prostym kliknięciem. Zasady forum znam i zapewniam Cię, stosuję się do nich. Po co te nerwy, no po co. Może za 4 lata będzie lepiej i wierz mi życzę wszystkim powodzenia.

leba nie warto prowadzić jakiejkolwiek dyskusji z poplecznikami komitetu Nowa Gmina oni uznają tylko jedną rację "swoją" bez względu na to czy jest to prawda, czy faktycznie mają rację. Jak zauważyłeś rzadko wypowiadam się na tym forum , ale po obserwacjach postów dla mnie Ci ludzie są tak zacietrzewieni jak PiS, który tak krytykują. "nieważne sposoby, ważny cel". To nie jest recepta na to żeby żyło nam się lepiej. Według niektórych osób wypowiadających się na tym forum wyniki wyborów świadczą o głupocie i ciemnocie społeczeństwa. A może jest wręcz przeciwnie?...  Według mnie mamy światłe i rozumne społeczeństwo i w każdym przypadku trzeba szanować decyzję większości.

74

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

geronimo napisał/a:

[
Dziś się dowiedziałem cudownych rzeczy:
Budżet gminy tzw własny to 13 melonów a zadłużenie 6 melonów.
Czyli połowa budżetu a Kronika Beskidzka podała, że nasze zadłużenie rośnie 7% w skali roku.
czyli 420.000 rocznie nam przybywa tego balastu. Jak pójdziemy dalej ta drogą za 4 lata komornik zaplombuje drzwi do urzędu i powie wszystkim: won smile
To co Panie galler idziemy dalej tą drogą??

Kronika Beskidzka podała, iż zadłużenie gminy jest na poziomie 7,20%, a nie że rośnie 7% rocznie. Proszę nie wprowadzać w błąd innych użytkowników forum.

75

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5899&Nr=1&ident=7757

Sprawozdanie finansowe za 2009r na BIP