76

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:

Ludzie, co z wami, kandydatów będzie bez liku, tylko żeby miał kto głosować, a z tym może być różnie.

Zgadzam się z Tobą  (jeśli mogę użyć tej formy) w 100%

A tak wracając jeszcze do tematu wójta to gazety piszą o potencjalnym kandydacie z ramienia PO Panu Tadeuszu Chwała. Słowa "potencjalnym" użyłem celowo, gdyż kto faktycznie będzie kandydował na to stanowisko to się dopiero okaże ponieważ Komitet  Wyborczy, który chce wystawić kandydata na wójta musi mieć zgłoszone listy kandydatów na radnych w co najmniej 50% okręgów wyborczych, dla naszej gminy są to trzy okręgi.

77

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

krzys napisał/a:

Tak to prawda, że podejrzane. Z przepisów wynika, że po wygaśnięciu mandatu Rada może dobrać sobie kogoś do składu. Jeśli jest tylko jeden kandydat, nie musi być wyborów uzupełniających, ale te przepisy odnośnie "dobrania" bez wyborów odnoszą się do gminy liczącej powyżej 20tys. mieszkańców, a nasza gmina liczy 15170 osób. Przy okazji liczba pracowników w naszej gminie: ok.120 osób, a np. gmina Bestwina 40 osób, no może tamta gmina liczy o 5tys. mniej osób niż nasza, ale bez przesady. A co do kandydata na wójta to mam taki pomysł, może nie w tych wyborach, ale zrobić coś na wzór prawyborów, każde sołectwo wystawia 1 kandydata, wybranego np. na zebraniu wiejskim.

USTAWA z dnia 16 lipca 1998 r.
Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw
(tekst pierwotny: Dz. U. 1998 r. Nr 95 poz. 602)
(tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. Nr 159 poz. 1547)
(tekst jednolity: Dz. U. 2010 r. Nr 176 poz. 1190)

Art. 192. 1. W przypadku nieobsadzenia mandatów lub wygaśnięcia mandatu radnego rady w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców, wojewoda zarządza wybory uzupełniające. 
2. Przepisy art. 25 stosuje się odpowiednio, z tym że w zarządzeniu wojewody o wyborach podaje się liczbę wybieranych radnych. 

Art. 193. 1. Wybory uzupełniające, o których mowa w art. 192 ust. 1, przeprowadza się na zasadach i w trybie przepisów niniejszej ustawy w ciągu 3 miesięcy od daty stwierdzenia przez radę wygaśnięcia mandatu, z zastrzeżeniem art. 194a ust. 1 i 2.
2. Jeżeli w wyniku wyborów, o których mowa w ust. 1, mandat pozostaje nie obsadzony, wybory uzupełniające powtarza się między 6 a 9 miesiącem, licząc od daty tych wyborów. 
3. Kadencja radnych wybranych w wyborach uzupełniających upływa z dniem upływu kadencji rad wybranych w wyborach zarządzonych na podstawie art. 25. 
4. Wyborów uzupełniających nie przeprowadza się, jeżeli ich data przypadałaby w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji rad. 


Art. 108. 1. Jeżeli w terminie przewidzianym dla zgłoszenia list kandydatów nie zostaną w danym okręgu wyborczym zgłoszone co najmniej dwie listy, a liczba zgłoszonych kandydatów jest równa liczbie radnych wybieranych w okręgu bądź mniejsza od niej, komisja wyborcza niezwłocznie wzywa, przez rozplakatowanie obwieszczeń, do dokonania dodatkowych zgłoszeń. W takim przypadku termin zgłaszania list kandydatów ulega przedłużeniu o 5 dni, licząc od dnia rozplakatowania obwieszczenia. 
2. Jeżeli w danym okręgu wyborczym, pomimo postępowania, o którym mowa w ust. 1, nie zostanie zarejestrowana żadna lista kandydatów, wyborów w tym okręgu nie przeprowadza się. O przyczynach nieprzeprowadzenia wyborów komisja wyborcza niezwłocznie powiadamia wyborców w drodze obwieszczenia, którego druk i rozplakatowanie zapewnia wójt (burmistrz, prezydent miasta). 



To tak tylko odnośnie przepisów.

78

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

http://rpo.silesia-region.pl/index.php? … katrodzic=

http://um.bielsko.pl/web/index.php/Fund … owego.html   Działanie 6.1 ,Poddziałanie 7.1.2

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5607 … ident=7602

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5550 … ident=5530

http://bip.wilamowice.pl/BIP.aspx?Sel=5 … ident=8979

http://bip.wilamowice.pl/BIP.aspx?Sel=5 … ident=8070

http://bip.jasienica.pl/BIP.aspx?Sel=53 … ident=8602

http://bip.jasienica.pl/BIP.aspx?Sel=53 … ident=7538

http://bestwina.pl/index.php?str=11&id_uchwaly=446

                                                                                                   

Uchwała Nr XLII/386/10
Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach
z dnia 23 marca 2010 r.
w sprawie udzielenia przez Gminę Czechowice-Dziedzice pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla Powiatu Bielskiego, przeznaczonej na wykonanie zadań na drogach powiatowych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice.

79

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

sąsiad napisał/a:

Jakich? Chociażby dlaczego fundusze gminne wykorzystywane są do dofinansowywania zadań powiatu, a taka sytuacja ma miejsce w przpadku przebudowy drogi Czaniec -Roczyny. Czy starostwo powiatowe nie jest w stanie pozyskań na ten cel środków unijnych lub ze zródeł rządwych?

Drogi sąsiedzie jak jesteś tak dobrze zorientowany to chyba wiesz, że gmina dofinansowuje również inwestycje w Kobiernicach, ale mam nadzieję, że Twoje przemyślenia nie mają na celu wszczęcia kłutni bądz jakich kolwiek niesnasek między Czańcem a Kobiernicami. Jak powinno Ci być wiadomo wszystkie gminy powiatu dofinansowują zadania powiatu jeżeli chodzi o budowę chodników. Gmina Porąbka nie jest w tym względzie wyjątkiem. Przebudowa drogi Czaniec-Roczyny jest realizowana dzięki pozyskanym środkom unijnym, w innym przypadku pewno nie było by to możliwe.

80

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

zgadzam się:) jesteś z Roczyn tak?

Gregor czytaj dobrze posty wcześniejsze, z nich jasno wynika, że "sąsiad" to sąsiad z Kobiernic a nie z Roczyn
"...Po sąsiedzku życzymy aby centrum Czańca nie rozpadało się jak rondo w Kobiernicach, czy chodnik od GS do Zawodzia, który i tak musi zostać rozebrany jeżeli ma zostać wykonane oswietlenie uliczne na tym odcinku. Ciekawe czy ktos wie dlaczego?
Jak chcecie miec  kanalizację to zaglądnijcie na http://www.kobiernice.pl/kanalizacja.php i się dowiecie dlaczego użytkownicy,  ci z Czańca również, płacą za ścieki jak w Londynie."

81

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Hmm tak czytając ten wątek nasunęło mi się kilka spostrzeżeń:
- o ile dobrze pamiętam to nikt nie obiecywał, że cmentarz będzie od razu wyglądał jak "park", niestety według mnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim zostanie on całkowicie uprzątnięty i ładnie zagospodarowany. Niestety pokutują lata kiedy to pod opieką parafii nie robiło się dosłownie nic.
- założenie stowarzyszenia opieki nad cmentarzem, to mam pytanie jak finansowany? z jakich źródeł miało by się to niby odbywać, bo nie wyobrażam sobie, że miała by to być kolejna inwestycja prowadzona przez parafię i raz w miesiącu składka. Ludzie mają już powoli dość ciągłych składek.

Nasuwa mi się jeszcze jedno - brak cierpliwości u niektórych, a przecież wszystko wymaga czasu i niestety pieniędzy .

82

(2 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Galler zgadzam się z Tobą w 100%, niestety zbyt łatwo i szybko nasze społeczeństwo ocenia innych. Również jest mi wstyd,że taki obraz naszych mieszkańców poszedł w świat.

83

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W dniu dzisiejszym na zebraniu wiejskim została podana data zamknięcia ulicy Kardynała Karola Wojtyły. Zamknięcie to ma nastąpić w miesiącu marcu 2010 roku i stan taki potrwa około 2 do 3 miesięcy.

84

(35 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znana dokładna data zamknięcia drogi. Starostwo powiatowe przekazało plac budowy wykonawcy wybranemu w drodze przetargu nieograniczonego i od jego decyzji to zależy. W chwili obecnej zauważyłem prace związane z poboczem (być może przygotowanie terenu pod chodnik). Cała inwestycja ma zostać zakończona w miesiącu lipcu 2010 roku.

85

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

baram napisał/a:

Witam
Co moi drodzy sądzicie o nowych kierownikach w naszym kochanym urzędzie
Pani Anna  bardzo dobra - na niczym sie nie zna

a po czym wnioskujesz, że Pani Anna na niczym się nie zna? Bo ja mam zgoła odmienne zdanie. Mało jest w tym urzędzie pracowników, którzy posiadają taką wiedzę.

86

(40 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:

Z dzisiejszego wywiadu mogę potwierdzić słowa fansc. Przebudowa centrum i budowa pierwszego z 3 etapów przebudowy ul Kard Karola Wojtyły ma w miarę możliwości odbyć się w tym samym czasie i wszyscy do tego dążą. Na 100% odbędą się 2 z 3 planowanych etapów budowy przebudowy ulicy Kardynała K. Wojtyły. Etap 3 jest pod znakiem zapytania, trzeba uwinąć się z dwoma etapami w określonym czasie a najlepiej wszystkie 3 etapy zakończyć do końca 2009 roku i jeszcze jakieś obwarowania. Projektant centrum i drugiego etapu przebudowy jest ten sam, albo pewno będzie ten sam. Problemem jest Pan Wójt Gminy Porąbka, a mianowicie podczas przebudowy ulicy Kardynała zostanie zbudowany nowy chodnik, pod warunkiem że UG Porąbka zleci jedynie zaprojektowanie chodnika. Pan Bułka odmówił. Sytuację uratowali Radni Sołectwa Czaniec, którzy zobligowali się zrobić taki projekt. Dodam, iż jeżeli chodnik nie zostanie wybudowany podczas przebudowy ulicy Kardynała, to nie powstanie pewno nigdy ze względów praktycznych i teoretycznych.
Na koniec powiem że wszystko to usłyszałem w ... (nieważne). Nie widziałem ani jednego dokumentu potwierdzającego to co napisałem, dlatego bardzo proszę o nie przyjmowanie tego za pewniaka.
Tak czy inaczej chciałem zauważyć, że wszystko zmierza ku jak najlepszemu, a Wy już zaczynacie krytykować i narzekać.

Galler na potwierdzenie Twoich słów jest dokument jest to uchwała XIII sesji rady gminy z dnia 05 grudnia 2007r. w sprawie udzielenia Powiatowi Bielskiemu pomocy finansowej na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi powiatowej nr 4479S w miejscowości Czaniec. Poparciem Twoich słów, przynajmniej w części jest  równiez protokół z tejże sesji, który można przeczytać na BIP.

87

(40 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

pawel napisał/a:

Z informacji zamieszczonej w Kronice Beskidzkiej wynika, że remont ulicy K.K. Wojtyły kosztował będzie 1,1mln zł. Wskazuje na to że powinno się udać. wink

Tutaj chciałem wtrącić małe sprostowanie, gdyż to nie będzie remont a przebudowa ul.K.K. Wojtyły i koszt tego nie będzie 1,1 mln złotych tylko znacznie wyższy. Tak dla porównania rondo wybudowane w kozach kosztowało powiat około 900 tys., koszt 1 km chodnika to cena około 1 mln. Odnośnie chodników dodam jeszcze tylko, że dochodzą do mnie informację, że dyrekcja dróg krajowych prawdopodobnie rozpocznie budowe chodnika wzdłóż ul.Kęckiej.

88

(40 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Rok 2008 to etap projektowania, rok 2009 wykonastwo.

89

(3 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Wszystkie protokoły powinna mieć sołtyska i udostępniać osobą zainteresowanym.

90

(7 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nażekać, nażekać, nażekać ... tylko tyle potraficie?

91

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler uprzedziłeś mnie z odpowiedzią dla dusi, ale dziękuje, dodam jeszcze, że pan "W" w największej mierze przyczyił się do powstania sali przy Szkole Podstawowej. A tak zupełnie na marginesie to chciałbym, żeby Ci co tak strasznie zawsze krzyczą i krytykują wszystko i wszystkich wzięli sie do roboty i zaczęli się udzielać spolecznie a nie tylko krzyczeć, bo przeciż krytykować jest najłatwiej.

92

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

dusia napisał/a:

No i rade parafialną już mamy,ale widok na niej pana "W" mnie rozbraja.
http://www.czaniec.diecezja.bielsko.pl/ … cat=1&

Nie wiem czy Pan "W" wg Ciebie to Pan na pierwszym miejscu, ale jeśli tak, to tak dla informacji osoba ta uzyskała największą ilość głosów wśród wszystkich, Więc o czymś to świadczy. Według mnie świadczy to o poważaniu jakim się cieszy i autorytecie, więc nie mam pojęcia dlaczego Cię rozbraja. Poza tym nie rozumie dlaczego naskakuje się na osobe, która dla Czanća robi tak wiele. I tylko nie pytajcie co on takiego zrobił, bo będzie to świadczyło tylko o totalnej niewiedzy i dezinformacji pytajacego.

93

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

madzia napisał/a:

Nic ciekawego nie mówili paza tym, że chcą przywrócenia poczty do Czańca i teraz chodzi lista na której można sie podpisać by przywrócili poczte! :-)

Takiego tematu na zebraniu nie było. Był natomiast z tego co do mnie dotarło wniosek o wystąpienie do księdza proboszcza o przekazanie cmentarza na mienie komunalne, wniosek ten przeszedł jednogłośnie.

94

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

fazi napisał/a:

A najlepsze jest to że co niektore osoby (napewno jedna:)) z tej listy nawet nie uczęszczaja co niedziele do naszego kościoła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Toż to skandal, nie?

fazi masz zupełną rację i myślę,że ludzie będą na tyle rozsądni, że będą oddawać głosy na tych, którzy do naszego kościoła uczęszczają i są z nim związani. Osobiście nie wyobrażam sobię czegoś takiego, że doradzać będzie proboszczowi ktoś kto nie ma pojęcia o problemach i sprawach dotyczących parafii.

Natomiast co do pojawiania się jednych i tych samych nazwisk na wszelkich listach, to mi brakuje właśnie takiego czynnego zaangażowania młodszej części naszego małego społeczeństwa. Niestety nieliczne jednostki, które się gdzieś pojawiają same nie będą w stanie wiele zdziałać.

95

(51 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Co do ul. Zagłębocze   komunikat z 06.09.2007r  http://www.zdp.powiat.bielsko.pl/

96

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

robol napisał/a:

Poczta Czaniec nie istnieje.Teraz jest dokładnie tak: 43-354 Porąbka (Czaniec)
Czyli dla niewtajemniczonych jesteśmy przysiółkiem Porąbki

Chce zaznaczyć, że poczta Czaniec już dawno nie istnieje i jest to filia poczty w Porąbce, a wynika to z zarządzenia Poczty Polskiej. Na takiej samej zasadzie funkcjonuje placówka pocztowa w Kobiernicach. Czaniec nigdy nie był, nie jest i nie będzie przysiółkiem Porąbki więc proszę nie siać niepotrzebnego fermentu. Polityka Poczty Polskiej niestety zmierza do centralizacji i dużych ograniczeń personalnych, następstwem czego jest ograniczenie etatów na sołectwach i pozostawienie "centrali" tylko w miejscowościach gdzie znajduje się siedziba gminy. Czasem wyjatek stanowia miejscowości wypoczynkowe.

97

(3 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

No nie zupelnie tak od nie dawna bo jakiś czas to one już stoją, a odpowiedzi powinien udzielić Ci powiat bo to oni ustawiali te znaki a nie gmina gdyż jest to droga powiatowa.

98

(3 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jezeli chodzi o odlogi to wlasciciele gruntow maja obowiazek ich wykoszenia do 30 lipca, po tym terminie gmina moze wyslac upomnienie. Mysle, ze osoby, ktore sasiaduja z takimi zarosnietymi dzialkami powinni to zglaszac do soltyski i do gminy, przeciez te odlogi nie przysparzaja piekna naszej miejscowosci, nie mowiac juz o legnacych sie tam robactwie i gadach.

99

(88 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Z tego co krazy po okolicach to wiem, ze sprawa nie umarla, tylko trafila do Warszawki do rozpatrznia przez MSWiA.

100

(18 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W sierpniu odchodzi proboszcz to może będzie można coś zrobić w sprawie komunalizacji cmentarza.