1

(9 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Ja tam nie nie mam zastrzeżeń. Na początku było nie ciekawie, ale teraz pomiary niejednokrotnie wskazują wartości dalece przekraczające umowne. Wiadomo, że zdarzają się awarie, ale to jest wszędzie nie uniknione. Moja rada - do chwili podłączenia tpsa związać się z takim dostawcą, który ma umowę na czas nieokreślony. Sprzęt albo się przyda, albo się popchnie dalej, a zawsze będziesz mógł zrezygnować, czego chyba się nie da w apollo/playy.

2

(40 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wygląda na to, że kolega Zenon po raz kolejny rozsiewa błędne informacje. Specjalnie się wcześniej nie oddzywałem żeby najperw potwierdzić informacje i się okazało. że mam rację. Przebudowa centrum i budowa drogi pokrywają się w terminarzu, a obok nowej drogi powstanie nowy chodnik. Wystarczy wykonać dwa telefony albo udać się do SP, bardzo miła Pani bardzo chętnie udziela informacji.

3

(10 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Zenon napisał/a:

Na organach gra nieźle, przynajmniej w porównaniu z innymi wokoło.

Proponuje posłuchać w Porąbce, Bulowicach albo Roczynach. Nasz organista cały rok ma jedno tępo i jeden rytm. Zamiast śpiewać beczy jak baran. Ale to by jeszcze przeszło, ale ten jest zarozumiały, więc logicznie wywołuje u ludzi uczucie nienawiści do siebie.

4

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tak gruby łyczko na pewno da węgiel i nie będzie chciał za to pieniędzy, to jest bardziej niż pewne. Ale nie ironizując już według mnie: nie chce się wypowiadać na temat wysokości wypłaty dla organisty, ale to dlatego że nie mamy organisty. Jak się nauczy grać i najważniejsze ŚPIEWAĆ, to możemy przyjąć że jest organistą i wtedy zastanawiać się nad wysokością wynagrodzenia. A co do kolędy to ja go i tak nie wpuszczałem.

5

(7 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

xnoname - galler ma racje. O tej porze się nie robi takich rzeczy. Brak fachowości, tylko winny jest Zarządca drogi. Ogłosił przetarg i wyznaczył takie terminy, żeby na koniec roku pieniądze wydać. Wykonawca może i ukazuje brak fachowości, ale na życzenie zamawiającego. Tak czy inaczej budowa drogi w takich warunkach na pewno jej nie wyjdzie na zdtrowie i wcześniej czy później droga wróci do dawnego wyglądu i będzie trzeba ją znowu poprawiać. A Tobie xnoname powinno zależeć żeby nie trzeba było jej poprawiać bo to w końcu między innymi z Twoich podatków będzie sponsorowane.

6

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A tu miła niespodzianka - ze zmianą Filipa i drogowcy się zmienili i tym razem się wywiązali.

7

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

PJ <hahaha> który nie komentuje. Ty jesteś za to dokładnym przeiwieństwem Pana W. Ty narazie masz na koncie to że dałeś się nabrać na obietnice Pana Słonki i posłużyłeś do rozbicia solidarności czanieckiej.

8

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Spadło raptem 17 płatków śniegu. które nawet chyba nie zmoczyły asfaltu, poza trawnikami nie było widać grama śniegu na drogach, a Wy piszecie o zaskoczeniu drogowców, widać że czekaliście z niecierpliwością żeby mieć powody do ataku, jak napisał galler to już jest nudne.

admin napisał/a:

Wydaje mi się, że na tym ucierpimy, ponieważ więcej dróg - dłuższe oczekiwanie na odśnieżenie.
A jeśli chodzi o cenę, trzeba najpierw przeanalizować ilość pługów przeznaczonych do odśnieżania i szacunkową ilość godzin pracy.

Mi się wydaje że skoro firma potężnieje, ma większy potencjał, a w razie nagłych sytuacji większe prawdopodobieństwo że sobie poradzi.
A co do ceny to może lepiej tego nie analizujmy. Zaczniemy mówić bzdury bo nie znamy tematu i zdenerwujemy innych, chyba że jest wśród nas osoba która się na tym zna. Nie znamy ilości pługów i nie wiemy ile czasu trzeba pracować, ile zużywa paliwa. Ale może to jest na jeden ciągnik ta cena?

9

(12 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Przyklady sa ogolnodostepne chocby wywolany Skorpion: spiewy z pseudokibicami czy lojenie piwska na dozynkach. O ile znam zycie to niemal wszyscy pracownicy firm ochroniarskich to wyrosniete polglowki lubiacy agresje i pod przykrywka jakiegos czarnego mundurka sieja postrach zalatwiajac sprawy w bardziej niecywilizowany spsob niz zomo. Pojawienie sie nastepnej firmy poprawi na pewno konkurencyjnosc.

10

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Banan masz rację jest nas jeszcze za mało, ale obserwuję że powoli się zmienia. Są młodzi, w miarę wykształceni i ambitni ludzie zaczynający działać publicznie i nie bojący się publicznie wypowiadać własnych a odmiennych od większości zdań. Mam nawet co najmniej dwa nazwiska ale nie będę robił niepotrzenej reklamy. Galler też ma rację. Brakuje jedności.

11

(16 odpowiedzi, napisanych Pozdrowienia)

Widzę że dr poczuł się urażony i zareagował agresją, nie miałem najmniejszego zamiaru kogokolwiek obrażać, dlatego przepraszam Ciebie dr i wsz których uraziłem. Wskazuje tylko fakt olbrzymiej ilości zarejstrowanych forumowiczów i tylko kilku naprawdę aktywnych. Poza tymi kilkoma (tak się składa że dr, fazi, banan czy admin są wsród aktywnych) wszyscy mają po kilka w porywach do 20 postów i zaprzestają działalności. Jak już mówiłem słomiany zapał. I oczywiście przepraszam że przezemnie temat "pozdrowienia" przekształcił się w DEBATĘ. Starając się nie odbiegać oczywiście pozdrawiam admów i moderów zwłaszcza tejże stony i dziekuje w imieniu min swoim za społeczne oddanie i zaangażowanie. I oczywiście pozdrawiam KLKĘKO założyciela tejże DEBATY.

12

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Brawo dr, należy ich za to podziwiać. Chociażby mieli marne wyniki to w porównaniu do większości tu wypowiadających się są aktywni. A co do "Wy" to jest olbrzymie uogólnienie. Myślę że znajdzie się jakiś politolog wśród was który potrafi wskazać źródło "Wy". Chodzi o podział na aktywnych i krytykujących tychże aktywistów społeczników, których tutaj na forum nie brakuje. Co do definiowania kto jest My a kto Wy to myślę że wyjaśniłem mój kierunek rozumowania.

13

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie zgadzam się z Tobą KLKĘKO - ich stołki są wieczne. Konkursy są tak konstruowane że umożliwiają przejście jedynie aktualnych urzędników do innego biuro ewentualnie na inne piętro. To sprzyja nabieraniu pewności siebie takich urzędników. Efektem jest później "mijanie się z prawdą" przez Pana Sordyla albo brak wiedzy o istnieniu paragrafu (nie mówiąc już o treści) regulującej sprawę rozwiązywaną przez Panią Capałę. Tym sposobem cierpi nie tylko petent ale cała gmina. Ignorancja tychże pracowników UG wpływa na regularne zjmowanie końcowych miejsc w róznych rankich np ilości inwestycji w Gminie w roku czy ilości pozyskanych funduszy europejskich. Przykład jednak idzie z góry - skoro nawet samemu wójtowi nie chce się brać udziału w posiedzeniach Rady Powiatu.

14

(16 odpowiedzi, napisanych Pozdrowienia)

Bo na tym forum głównie biorą czynny udział admini i moderzy hehe i ich najbliższe otoczenie. Inni mają raczej słomiany zapał i szybko zapominają o tym forum.

15

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Są jedni i Ci sami, ale "Wy" tylko krytykujecie innych. Może gdyby "Wy" pstarali się brać czynny udział w życiu społecznym społeczności to pojawiły by się tam również wasze nazwiska. Poza tym chciałem zauważyć jak jakiś młody, ambitny człowiek chciał coś osiągnąć to szybko został przez "Was" skrytykowany i się poddał. A może "Wy" to wszystko z zazdrości że to nie wasze nawiska? Jak nie macie nic konkretnego do powiedzenia co mogłoby pomóc pdczas wyborów to lepiej się nie oddzywać. Może i są zastąpieni ale nikt ich nie chce zastępować, a jak chce to szybko traci wigor. Jedyny konkret "niektore osoby nie uczęszczaja co niedziele do naszego kościoła".

16

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Chciałem zauważyć, że w UG są jeszcze inne wydziały i proszę nie sprowadzać wszystkiego do wymiany dowodów osobistych i podejścia do petenta. Chodzi mi, np. o rażącą ignorancję i kompletny brak fachowej wiedzy np. w wydziale Budownictwa, Planowania i zagospodarowania przestrzennego, Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa czy brak aktywności Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego . Wywyższające się podejście za to można wyczuć u takiego wielkiego Pana z Wydziału ds. dróg (nie wiem jak się nazywa).  Według mnie są jeszcze osoby, które zasłużyły na superlatywy: taki młody człowiek z w wydz. ds. dróg, czy wydz. Zamówień Publicznych. Nie możemy też uogólniać z powodu przeze mnie przedstawionego. Poza tym nie znamy wszystkich, Np. pewno nikt z nas nie wie, kto pracuje w kadrach i nie możemy osobie nam nieznanej przyklejać etykiety osobie nam znanej tylko dlatego że pracują w tym samym miejscu.

17

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Mam propozycje - może zaczniemy się posługiwać nazwiskami zarówno chwaląc jak i ganiąc. Może to poskutkuje mobilizacją w UG. Poza tym niektórzy zasłużyli na wyróżnienie.

18

(51 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jak długo "TIRy" będą tędy jaździć tak długo nie ma sensu naprawiać tej drogi, chyba że zrobią nową, taką która już przyjmie takie obciążenie. Poza tym powinna być wytrzymałość dostosowana  na przyszłość. Poza tym tak długi odcinek, jestem pełen podziwu. Tiry + trochę soli w zimie da radę, nie martwcie się.

19

(43 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

PJ - propozycje należy kierować do Proboszcza, najlepiej we wtorki od 16:00 DO 17:00, a nie do forumowiczów czaniec.pl.

20

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

pozostawienie "centrali" tylko w miejscowościach gdzie znajduje się siedziba gminy. Czasem wyjatek stanowia miejscowości wypoczynkowe.
Nie koniecznie tam gdzie jest siedziba gminy. W uzasadnionych przypadkach w innej miejscowości gminnej. Takim uzasadnionym przypadkiem jest ilość mieszkańców lub centralne położenie miejscowości z siedzibą UP. O ile wiem o lokalizacji UP w Porąbce zadecydował Pan Wójt podczas konsultacji z przedstawicielem Poczty Polskiej, uzasadniając to właśnie lokalizacją UG. Ciekawe jak jest z uzasadnieniem ekonomicznym, czy listonosze mają dalej czy w Porąbce z racji UG jest większy obrót.

21

(9 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler to nie tylko wiatr porozwiewał śmieci. W nocy wiatrowi pomagali huligani. Tak czy inaczej odpowiada za to wykonawca i chyba się tym wcale nie przejmuje.