1

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

takie pytanie już padło i nie została na nie udzielona odpowiedz więc się nie powtarzaj

2

(1 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Niestety muszę się zgodzić z kolegą seria bolesnych likwidacji pijalni piwa uderzyła także we mnie i moich kolegów. najpierw Lipki potem bar za remizą a na końcu pub na LKSie został jeszcze okryty sławą czarny koń ale rzadko tam zaglądam piwa można napić się jeszcze na BP oraz w Diabelskiej  jednak są to lokale bez "klimatu" wobec czego zostały liczne bary w Kętach z bogatą ofertą smile
myślę jednak iż sytuacja nie ulegnie zmianie fakt faktem że jest sporo nie zagospodarowanych budynków ale brakuje inwestorów którzy podjęliby się prowadzenia ego typu interesu...a szkoda bo klientów byłoby pewnie sporo, a i może jakiś koncercik by wpadł od czasu do czasu...

3

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Dziękuję, a co do mojego lenistwa to jest ono wywołane Twoja obecnością na forum wystarczy zapytać abyś podsunął właściwy materiał... jeszcze raz dzięki.
A wracając do tematu Straż nie podaje informacji i nic nie wskazuje na to że je poda po prostu nie zawraca sobie głowy pierdołami tak ja to odbieram i nie sądzę żeby garstka ciekawskich forumowiczów to zmieniła tak samo ma się to do nowego samochodu -grupa ludzi przeciwna jego nabycia przedstawia" walke z wiatrakami", auto i tak będzie i tak więc jest sens się kłócić? Nikt z zarządu nie zabiera głosu nie daje to do myślenia?

4

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Mam pytanie : OSP ma prowadzić BIP bo tego wymaga ustawa, czy nie wystarczy umieszczanie sprawozdań z działalności komisji rewizyjnych? i czy muszą być to informacje zamieszczane na internecie? czy wystarczy że ktoś dociekliwy wybierze się na zebranie i poczyta sobie co go interesuje? i jakie powinny być to informacje? skoro ustawa już o takich mówi

5

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

myślę iż modernizacja nie tylko straży ale i innych służb jest konieczna, technologia się rozwija trzeba iść z duchem czasu stary sprzęt można naprawiać i remontować do pewnego momentu potem należy go niestety a może i stety wymienić, nie jest to rzecz która jest wykorzystywana sporadycznie ale jest w pracy non stop, natomiast jeżeli chodzi o inne wydatki w gminie to co jest mniej potrzebne nowy samochód czy nowy gmach urzędu gminy? myślę że na to pytanie każdy sobie sam odpowie

6

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

przekazywanie samochodów przez PSP chyba raczej nie wchodzi w gre gdyż nie ma po prostu takiej opcji i przepisów regulujących takie przekazywanie, chyba że się mylę

7

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

może dajmy już spokój słownym przepychanką, można się nie zgadzać ale nie można obrażać, gdybym ja miał napisać o każdym użytkowniku co myślę to zostałbym zbanowany już dawno. Wracając do tematu w tym roku samochodu nie będzie bo brak kasy amina zadłużona, nie sądze że będzie i za rok bo prawdopodobnie też tej kasy nie będzie może sie znaleźć inna inwestycja lub coś całkiem innego "potrzebnego" do zrealizowania. Szkoda tylko że narobiono smaku. Straż posiada duży potencjał i szkoda żeby został zmarnowany przez brak narzędzi pracy.

8

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

forumowiczu wieszcz proszę mi wyjaśnić dlaczego pańskie posty nie wnoszą nic do wątku OSP? obraża pan innych forumowiczów, Pan galler miał dwie opcje albo odgryźć sie obrzucając pana obelgami albo prosić o  zaprzestanie obrażania, wybrał opcje drugą co świadczy o jego wysokim poziomie kultury czego nie można powiedzieć o panu, niech pan poczyta swoje posty w tym wątku i przeanalizuje kto się z nimi zgadza i czy są na temat , każdy może obrażać ukrywając sie za nickiem pan robi to często ,za często i jest pan traktowany jak wspomniany dzwon!

9

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

rozumiem teraz że ci forumowicze którzy mieli inny pomysł na wydanie pieniędzy gminnych niż na samochód strażacki są usatysfakcjonowani, tylko pytanie co bardziej potrzebne nowy samochód czy nowy gmach?

10

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

podano może oficjalną przyczynę dlaczego nie będzie nowego wozu w tym roku?

11

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Panie bibi czyli jak wygląda Pański status w tej sprawie? jest Pan niezadowolony że będą samochody bo pieniądze mogły być wykorzystane w innej sprawie? czy jest Pan dociekliwy dlaczego samochodów nie będzie? chyba gdzieś coś przeoczyłem w rozmowie i mi uciekła ważna kwestia nt. tego iż nowy wóz jest kłamstwem ze strony władz, mógłbym prosić o wytłumaczenie ze strony Pana bibi?  z góry dziękuje i pozdrawiam.

12

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

więc dlaczego forumowicze którzy są bardziej dociekliwi pod kątem zarządu nie udają się na zebrania lub nie zadają pytań na stronie OSP? tylko tutaj? strażacy nie będący w zarządzie jak niby mają odpowiadać na niektóre pytania NIE DOTYCZĄCE WĄTKU? posty powyżej z wyjątkiem kilku są przepełnione pretensjami jak się je czyta to widać że komuś bardzo nie pasuje to że OSP będzie miało nowy wóz ( na razie go nie ma a sprawa już wre) a jednak autorzy tychże postów twierdzą że nie atakują straży i po raz kolejny wplątują decyzje władz gminnych w sprawy OSP. Czaniec ma dostać jeden samochód, porąbka dostała dwa gdzie wtedy byli forumowicze?

13

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

" Żeby nie robić dzieciakom wody z mózgu" a kto nakazał dzieciakom iść rozlepiać plakaty? można prosić nazwisko? a jeśli go "pan" nie zna to prosiłbym nie stosować uogólnień typu " że straż kazała".
Co do spłacania długu gminy mówi "pan" tak jakby to "pan" ową pożyczkę sam spłacał, a spłacamy ją wszyscy, a jak już została zaciągnięta to nie zaciągał jej nikt ze straży bo raczej nie mają takiej możliwości i tu znów ktoś pomyśli że straż zaciągnęła pożyczkę, poza tym nie wymyślił "pan" konkretnej inwestycji którą by się tu mógł podzielić, bo wadliwa infrastruktura i brak kanalizacji jest problemem każdemu znanym
nie rozumiem jeszcze jednej kwestii a mianowicie co ma kozubnik do wozu OSP? równie dobrze można wszystkie niepowodzenia gminne zwalić na straż bo gmina cierpi a oni maja nowy wóz... zgroza czyż nie "panie" morlinek1? myślę że problemy przedstawione przez "pana" w ostatnim poście nie są spowodowane przez straż a przez władze gminy ale to już nie ten wątek...
dla "pana" proponuje wyjazd już jutro aby uniknąć spłaty długu gminy, szerokiej drogi!

14

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

użytkownik morlinek1 jest bardzo ciekawy, pisał wcześniej " Po raz kolejny mówię i ja NIKT NIE CHCE ABY STRAŻY NIE BYŁO !!!!
Niech jest, niech działa, niech daje młodym ludziom rozwój i zajęcie żeby nie pili piwa i wina pod sklepem;"
a wynajduje coraz to nowe problemy w funkcjonowaniu straży, może powiedz morlinku1 czym ci ta straż tak zawiniła?

15

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Sprzęt, zabawki to chyba nie ta kategoria wiekowa smile Pani bibi jak Pani sobie wyobraża funkcjonowanie takich jednostek bez odpowiedniego sprzętu? to wszystko ma pomóc w ratowaniu ,przyda sie raz na ruski rok ale jednak.. a co do dawania na to pieniędzy to wg mnie lepiej wydawać na jak to Pani ujęła "zabawki" niż na premie urzędników, ale nie są to tylko moje pieniądze, pozdrawiam

16

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

" No i najważniejsze bajarzu, wróć do tematu." Dobry pomysł,  forum nie jest miejscem do obrzucania sie błotem panie wieszczu może pan napisać do Pana gallera prywatną wiadomość email i w niej zawrzeć wszystkie boląca pana kwestie a nie publicznie, bo wygląda to wiadomo jak, tym bardziej że nie ma to nic wspólnego z tematem!

17

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

"straż musi być prawna i apolityczna" to chyba nie są priorytety tej organizacji, straż musi nieść pomoc i ratować życie . Swoją drogą powiedzcie panowie gdyby nie daj bóg zaszła by potrzeba ratowania was z kataklizmu to czy po skończonej akcji powiedzielibyście dziękuje ale myjcie auta na myjni? nie sądzę dajcie tym strażakom już spokój bo gdyby w tej gminie były wyskoki tylko na taką skale to mielibyśmy tu wieś miodem i mlekiem płynącą

18

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

całkowite poparcie dla Angela oraz Fireboya z mojej strony, myśle że nie ma sensu szukać dziur tam gdzie sie nie powinno, oczerniając straż to tak jakbyśmy sobie sami podkładali kłody pod nogi, tyle tylko że w razie "W" oni i tak pomogą mimo wszystko.
Przepisy i ustawy zostawmy na razie z boku i przyjrzyjmy sie temu zagadnieniu nie ze strony urzędniczej a społecznej,  z punktu widzenia mieszkańca który może kiedyś potrzebować pomocy.

19

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Panie wieszczu z czym jest związana ta uporczywa fascynacja chodnikami? jeśli można zapytać oczywiście bo może nie potrafię Pana zrozumieć a powinienem naturalnie nie oczekuje konkretnej odpowiedzi na to pytanie gdyż podejrzewam że jest ono związane z postem powyżej

20

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

"Każdy widzi problem bezpieczeństwa ze swojego punktu." zgodze się w 100% z tym stwierdzeniem ,ja osobiście nie patrze z perspektywy strażaka ale znam ich wielu i wiem jak ważny jest dla nich sprzęt i lepsze warunki pracy to chyba nie pozostaje do podważania ,co do mycia samochodów  nie widziałem więc nie wypowiadam się może ktoś z OSP zabierze głos a jeśli nie to proponowałbym aby post Pana Zenona miał charakter finałowy. pozdrawiam

21

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Panie Zenonie możliwe że wyraziłem sie mało klarownie za co z góry przepraszam , owszem dyskusje na temat sprzętu są w tymże wątku jak najbardziej wskazane ale uważam iż odbieganie od tytułowego sprzętu w kierunku chodników jest bezcelowe . Jak najbardziej można rozmawiać o sprzęcie jego utrzymaniu, kosztach itd. ale co maja z tym wspólnego chodniki? zaraz temat rozbiegnie sie w innych kierunkach  i wyjdzie na to że nowy pojazd dla straży jest najmniej potrzebny a czy faktycznie tak jest? może i fakt faktem że za owe fundusze można było zrobić kilka innych rzeczy czy remontów pytanie tylko brzmi czy gdyby powstał ten chodnik to czy ktoś nie powiedziałby że zamiast chodnika można było zrobić setki bardziej potrzebnych rzeczy? wdaje mi się takie gdybanie bez sensu powinniśmy sie cieszyć że mamy coś nowego i dobrego a nie szukać dziury w całym zawsze tak musi być?

22

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

nie narzekam na nic, tylko wątek nie miał mieć nic wspólnego z prawem i jego egzekwowania zachęcam do dokładnego czytania mojego poprzedniego postu, i proszę sie nie zwracać do mnie "kolego" ponieważ nim dla pana nie jestem i nie sądzę żebym był ,pozdrawiam

23

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Panowie stworzyłem ten watek w nieco innym celu niż ten do którego zmierzają ostatnie posty, chciałem wiedzieć czy Czaniec dostanie nowy wóz uzyskałem odpowiedz strażaka i na tym powinna zakończyć sie rozmowa, nie nudzi was wymądrzanie się i wieczne narzekanie? śmieszne jest to że zaczęło sie od sprzętu a kończy na chodnikach

24

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

nie wyobrażam sobie sytuacji w której straż stałaby rozkładając ręce i patrząc po sobie z bezradności bo by im sprzęt wysiadł, skoro jest zakupowany to widocznie jest potrzebny nawet ten do "ratownictwa podlodowego" bo może raz na kilka lat sie przyda ale kogoś uratuje, ale to nie moja specjalizacja tylko obiektywne zdanie mam nadzieje że jakiś strażak -ratownik sie wypowie bardziej fachowo

25

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

pierwsza część wypowiedzi to wspaniała ironia szkoda tylko że mimo wszystko  żałosna
co do drugiej części to aż dziw że jeszcze wójt  nic nie wie bo ucieszyłby się  wiedząc że ma takich "agentów"