to znaczy?

wiesz jak to mówią: "Plotki o mojej śmierci są mocno przesadzone":)

GREGOR
Chciąłbym cie uspokoic co do swojej osoby, jesli oczywiście mi wierzysz. Oskarżenia są bazpodstawne. To że nei bronie sie w tamtym wątku rękami i nogami, nie znaczy ze jestem winny, tylko że nie chce robić pożywki pod dalsze ataki, jeśli mi nie wierzysz twoje prawo.
Napisąłem to w tym temacie, gdyż ton dyskusji napewno jest równiez przyczyna takiej a nei innej aktywności na forum.

ADMIN
Chciałem zapytać, czy zdaneim administratora nie należałoby dokładneij badać zgodności wypowiedzi użytkowników z regulaminem forum?

4

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie Guru
Jest to ostatni mój wpis w tym wątku.
Nie będe sie tłumaczył i polemizował, nawet nei wiem jak mialbym dowodzić ze sie Pan myli.
Po drugie przykro mi że bezpodstawnie i bezsensownie sugeruje Pan cos na temat mojej rodziny, ale nie wymagam od Pana przeprosin.
Nie zamierzam uczestniczyć w dyskusji o tonie powyższym, załuję ze kulturalną chociaż swobodną dyskusje zastępują agresywne w swym tonie hasła, a ja jestem daleki od potepiania kogokolwiek, choćbym sie z nim oraz jego poglądami nie zgadzał, tego wymaga szacunek do drugiej osoby, którego zapewno każdy z nas w stosunku do siebei sobie również życzy.
Mam nadzieję, ze moja osoba nie będziejuż tematem Pańskich wypowiedzi.
Pozdrawiam i życze udanej aktywności na forum.

5

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Z racji powyższych wypowedzi nie bede już pisałw tym wątku

6

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Życzę owocych przemyśleń Panie Ignacy

7

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Napisałem powyżej, iż NIE PROWADZĘ kampanii wyborczej.
(Gdyby mi zależało na promocji nazwiska, chyab podawałbym je w każdym poscie, prawda?:))
Żałuję iż nie przedstawił się Pan, gdyż w takiej sytuacji nie będę odpowiadał na personalne ataki. pozdrawiam.
Podkreślam, że jestem zwykłym użytkownikiem, forum, który che wymienic opinie z innymi osobami:)

8

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam panie Marcinie.
Sam jestem autorem posta, informującego iż kandydat na wójta musi ukończyń 25 lat.
Nigdy nie miałem i nie mam ambicji pełnenia urzedu Wójta Gminy Porabka.
Proszę wszystkich wszem i wobec, by mojego pojawienia sie na forum nie traktować jako kampanii wyborczej, gdyż takowej nie prowadzę, poprostu uznałem iż jako mieszkaniec czańca mam prawo powymieniać swoje poglądy z innymi,  zwłaszcza iż tak mało osób na powyższym forum to robi,a jeśli odczytuje Pan iż mam wiele do powiedzenia to dziękuje. Podkreślam, iż nigdy nie miałem zamiaru taić swoich personaliów na forum. Jezeli Pan wie z kim pisze, byłym zobowiązany gdyby Pan równiez ujawnił swoje personalia, skoro innych przedstawia Pan z imeinia i nazwiska.
Pozdrawaim

To co, jakies nowe pomysły?:)

10

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Ignacy

Miło mi iż dyskusja na forum Czaniec.pl w której biorę udział zatacza coraz szersze kręgi.
Ondośnie raportu który Pan przygotowywuje, zaznaczam że jestem jedynie zwyczajnym użytkownikiem, nie  mającym wpływu co znajduje się na portalu. Chciałem zapytać, jakiego rodzaju to będize raport. Czy będize to raport z punktu widzenia mieszkańca poszkodowanego przez wodę, byłego pracownika służb  mundurowych, czy opozycycji dla obecnej władzy gminnej.Chciałem również poprosic o doprecyzowanie poziomu wody w Pana domu, gdyż nie zrozumiałem czy chodzi  o piwinicę czy część mieszkalną.

WOJCIECH

11

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

tylko my chyba tu zostaliśmy:(

12

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

No i to ja rozumiem, żółwik:)

13

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

GTregor, no ale sam sobie teraz zaprzeczasz:)

14

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

nie zrozumiałes mnie gregor:)
Czy coś musi byc ambitne żeby było fajne?:)

Chciałem zapytać, czy ma ktoś pomysł na zwiększenie ilości AKTYWNYCH  uzytkowników portalu i forum czaniec.pl?
Odkąd dolączyłęm do użytkowników, zachęcam znajomych do odwiedzania forum i uczestnictwa w dyskusjach, prosze o to samo innych uzytkowników, moze w końcu ktos sie skusi:)
Macie inne pomysły?

16

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

chodzi ci o powieści historyczne z tego co rozumiem
wiesz jak to powiedział Gombrowicz o Sienkiewiczu:
"Pierszorzędny pisarz drugorzędny"
Trylogia to jest wielka robota ze strony autora, wspaniałem odwołanie do tradycji, czasami wręcz reporterskei opisy wojen i bitew, ale z pkt widzenia fabuły, to mało odkrywcze, przwidywalne i małobarwne.
Przeciez wiesz ze kolejne pwoiieści trylogii, były wydawane w prasie jako powieść w odcinkach- to był taki uwóczesny serial- o, taki ówczesne "Na dobre i na złe"jesli pozwolę sobie porównac :

17

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

a wiek cie puszcza?:P na wójta trzeba mieć 25 lat:)

18

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Udało mi się wczoraj wybrać na cmentarz(kwiatki potrzebują wody:) ),
zauważyłem ze większa część cmetarza była koszona od czasu ostatnich interwencji w gmninie.
miejscami jest jeszcze jednak zarośniętę,
Poza tym żywopłot domaga się pielęgnacji, połowa wogóle nie była w tym roku ruszana
no i te pnie wdłóz chodników....z niektórych odrastyają galązki, obskórnie to wygląda

19

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Jest ciekawa książka o SS- Guido Knopp, SS przestoga histori. jest i o obozach koncentracyjnych, i o siłac zbrojnych SS, także są i obozy(niemieckie) i batalistyka

20

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

To jest podsumowanei wszystkich  ważneijszych ksiązek na temat obozów radizeckich, bardzo realistyczne i ciekawe

21

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

nie czytałem tego akurat. wogóle to ni przepadam za frontem wschodnim musze powiedzec.
Front zachodni i front pacyfiku bardziej mnie wciagają.
Tą którą mam mógłbym ci pożyczyc, a jakbyś chciał tez byś mi coś pozyczył
Odnośnie rosji stalinowskiej, czytałes Gułag Anne Appelbaum?

22

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Jeżeli lubisz zarazem opis broni i strategii wojskowej, a jednocześnie archaiczny jezyk ci nie przeszkadza, chciałbym ci polecić 2 pozycje:
Tadeusz Kutrzeba Stefan Mossor"Studium planu strategicznego Polski przeciwko Niemcom" (1938)
Władysław Sikorski"Przyszła wojna, jej mozliwości i charakter oraz związane z nim zagadnienia obrony kraju"(1934)
Ciekawy pryzmat spojrzenia na Kampanię Wrześniową i IIWŚ ogólnie
Pierwszą z tych książek posiadam we własnym zbiorze

23

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

xnoname- największym problemem jest bierzące utrzymanie-koszenie, utrzymanei zywopłtu, uprzątanie zeschłych gałęzi-grabaż jst, osoba odpowiedizalna w urzędze jest, a nei ma efektów. choćby wybrukowali kazdą aleje, a nie dbali o zielen to cmentarz bedzie żle wyglądał.Poza  tym, zapominas zo postawowym żródle utrzymanai cmentarza- opłata za kwatery, 500 zł za kwatere, powtarzalne co 20 lat.gdyby było to przeznacozne na utrzymanei cmentarza, a nie na łatanie dizury budżetowej, teraz gminy przedstem parafii, wyglądałoby to inaczej.A składki w kościele to jest inna sprawa, jeszcze ciekawsza:)

24

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Teraz z perspektywy czasu widać, ze trzeba było postąpić inaczej- cmentarz mógłby pozostać własnością parafialną, ale mieszkańcy powinni założyć stowarzyszenie opieki nad cmentarzem , które zostało by swoistym operatorem...tylko kto by w najczarniejszych snach przypuścił ze gmina nie bedzie umiała we właściwy sposób poradzic sobei z taką drobnostka...

25

(23 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

a  jeżeli, wojenne to powieści, czy jakies takei popularnonaukowe? sam dysponuje pewnym zbiorkiem książek n/t wojny, strategii i taktyki oraz uzbrojenia, dot. wojen dawnych jak i II WŚ Poza tym polecam biblioteke w...Andrychowie. można sie zapisac nawet mieskzajac w Czańcu, a dział historyczny mają bardzo bogaty, pełen ksiażek n/t wojskowe