1

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Kiedyś wystarczyło oświetlenie na co drugim słupie, przy ul. kard. Wojtyły, ale komuś zależało żeby dać na każdą, Nie pomyślał ile to będzie kosztowało. Na krzyżówce też nie świecą, a takie skrzyżowanie powinno być oświetlone. Ulica Bukowska jakoś może być oświetlona, przecież to droga do "Porąbki".

2

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nagrywanie sesji to dobry pomysł, ale zapewne radni nie będą tym zachwyceni, sami nie wiem czy przyłożą do tego rękę. Może na zebraniu wiejskim ktoś to zaproponuje. Mieszkańcy powinni wiedzieć jak są reprezentowani. Na stronie Urzędu Gminy w Kozach na stronie głównej jest podawana relacja z sesji. Pisze jaki radny zabrał głos, jakie zadał pytanie czy złożył wniosek. Po ostatniej sesji widać, że nasi (starzy) radni są bezradni. Przypomina mi to z historii liberum veto i konfederację targowicką. Jestem ciekaw co jeszcze Ci radni wymyślą, może aneksja Czańca przez Porąbkę, bo się buntujemy?

3

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Kanalizacja owszem jest ważna, przedszkola są, dzieci jest mniej niż w latach ubiegłych, wiec budujmy nowe przedszkola, w których będzie po kilka dzieci, ciekawe ile zapłacimy za ich utrzymanie. Samochód niech będzie stary, jak będzie pożar nie wyjedzie bo będzie w remoncie. Po wojnie OSP w Czańcu otrzymała samochód z demobilu bo stwierdzili że to już pora na mechanizacje a nie jeździć końmi do pożaru. Remont drogi też niepotrzebny, lepiej dziure załatać kilka razy. Jeśli są pieniądze trzeba je wykorzystać a nie mówić, że coś jest niepotrzebne. Przecież gmina nie dostaje jakiejś puli pieniędzy na wszystko. Są dotacje unijne na jakiś projekt a nie na całą miejscowość. Nikt nic za darmo nam nie da.  Czy staranie się o nowy samochód to coś złego? Kanalizacja zbiorcza  w wielu miejscach Czańca nie jest możliwa. Sam wójt kiedyś powiedział, że trzeba budować oczyszczalnie przydomowe.

4

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

FireBoy dobrze powiedziane. Powinniśmy jako mieszkańcy Czańca mówić jednym głosem, jeśli chodzi o sprawy ważne dla nas. Czaniec ma najwięcej mieszkańców w gminie, więc czy nam się nie należy coś nowego? Mieszkańców przybywa, powstają nowe domy, więc nowy samochód czy sprzęt powinien być. Może zróbmy jeszcze referendum czy kupować nowe auto?
A jestem ciekaw kto odpowiada za powiadamianie naszej OSP w razie pożaru czy wypadku? Nie powinno być tak, że powstaje pożar, jak wiosną tego roku, prawie w centrum Czańca, ale pierwsza powiadamiana jest jednostka OSP Kobiernice, mija kilkanaście minut, przejeżdżają obok naszej remizy i dopiero powiadamiana jest nasza jednostka.

5

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Może wie ktoś co to była za kontrola z Komendy Miejskiej PSP z Bielska-Białej 18 lipca? Pewnie sprawdzali jak szybko sie zjawią na miejscu po włączeniu syren, ale też kontrolowali Stara.

6

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Wystarczy pomyśleć co się stanie gdy się złapie gume mając tylko 2 koła na tylnej osi, a mając 4 auto może nadaj jechać do akcji.

7

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Nasza OSP stara się i prawdopodobnie w tym roku otrzyma samochód MAN ten sam co OSP Porąbka, którego już dostali na początku grudnia 2011r. , z tym że nasz będzie miał na tylnej osi 4 koła (balony) a OSP Porąbka ma tylko 2.

8

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Według mnie powinno nas to interesować, co innego jak ktoś chce wybudować dom, a co innego supermarket, czy jakąś hale. Jeśli to da miejsce pracy warto się temu przyjrzeć, a nie olewać wszystko, co się w Czańcu dzieje, bo tak jest do tej pory, nic nas nie obchodzi, nie ma jedności, ani mobilizacji jeśli mamy możliwość zadecydować o czymś, to jest tylko garstka ludzi, reszty to nie interesuje, a później że w Czańcu nic sie nie dzieje, nic sie nie robi, każdy tylko o sobie myśli.

9

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Co do budowy Biedronki chyba każdy się pomylił, prawdopodobnie supermarket ma być w miejscu, gdzie teraz jest SPAR (OPTI),a na krzyżówce ma być wybudowana jakaś hala. To jak czeski film.

10

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zobaczmy jak jest teraz pusto w sklepach w centrum, po otwarciu Lewiatana, a co dopiero jak Biedronkę otworzą. A może ma ktoś w planie otworzyć w centrum jakąś knajpke z kebabem, pizzą, żeby można było kawę wypić czy piwo.

11

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

To prawda firma "Łyczko" ma nowy skład w Andrychowie, ale że ma podobno przenieść się z terenu Kółka Rolniczego na krzyżówkę.

12

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ja słyszałem, że Pan Kobiałka wszedł w spółkę z właścicielem Biedronki, być może teren będzie dzierżawił, a w miejscu, gdzie wycinali drzewa ma być skład budowlano-opałowy Pana Łyczko.

13

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Także zamiast Kocoń Halina powinno być Kocur Halina

14

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A zamiast Wiesław Kojder powinno być Wiesław Gąsiorek.

15

(66 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czy zamiast Paweł Wojciech nie powinno być Faber Wojciech?

16

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czy ktoś coś wie na temat budowy ronda na Krzyżówce? Bo z tego co pamiętam z jesiennego zebrania wiejskiego w Czańcu takie rondo miało powstać w czasie remontu mostu na Sole. Mimo, że rondo ma być na drodze krajowej nr 52, inwestycja ma być realizowana przez powiat a wykonawcą firma Eurovia. Przy okazji kiedy nastąpi łatanie dziur na ul. kard. Wojtyły (droga powiatowa) na Górnym Czańcu?

Mam pytanie do Urzędu Gminy czy jest możliwość zamontowania sygnalizacji świetlnej przy wjeździe na kładkę (most w centrum Porąbki) zwłaszcza po zamknięciu mostu w Kobiernicach. Wiadomo objazd prowadzi przez zaporę, ale mimo wszystko ruch przez kładkę jest zwiększony, nie widać czy jest jakiś samochód na kładce skręcając z ul.Bielskiej, Często z dwóch stron wjeżdżają samochody mimo, że pierwszeństwo przejazdu jest od ul.Bielskiej.

18

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Pan Gąsiorek z PiS

19

(15 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Patrzę często na stronę Urzędu Gminy w Kozach. Ciekawe jest umieszczenie relacji z sesji Rady Gminy, skład Gminnej Komisji Wyborczej, czy to jest takie trudne żeby informować mieszkańców co się dzieje w Gminie Porąbka na bieżąco?

Jeśli wspominamy o historii, to mam propozycję czy jest możliwość utworzenia w Czańcu Izby Historycznej na wzór tej z Kóz lub Izby Regionalnej jak w Porąbce. Wiele osób ma jakieś zbiory w domach, więc pokażmy trochę naszej historii nie tylko na papierze. Owszem, gdzie? Dom Kultury najlepszy. Może pomieszczenia gdzie był sklep pana Stańczaka?

21

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tak to prawda, że podejrzane. Z przepisów wynika, że po wygaśnięciu mandatu Rada może dobrać sobie kogoś do składu. Jeśli jest tylko jeden kandydat, nie musi być wyborów uzupełniających, ale te przepisy odnośnie "dobrania" bez wyborów odnoszą się do gminy liczącej powyżej 20tys. mieszkańców, a nasza gmina liczy 15170 osób. Przy okazji liczba pracowników w naszej gminie: ok.120 osób, a np. gmina Bestwina 40 osób, no może tamta gmina liczy o 5tys. mniej osób niż nasza, ale bez przesady. A co do kandydata na wójta to mam taki pomysł, może nie w tych wyborach, ale zrobić coś na wzór prawyborów, każde sołectwo wystawia 1 kandydata, wybranego np. na zebraniu wiejskim.

22

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wiesław Gąsiorek być może, ale podobno i Kazimierz Dul z Porąbki, były naczelnik gminy, jutro do godz.16.00 rejestracja komitetów wyborczych w Bielsku-Białej, kandydatów na wójta możemy jeszcze nie poznać, ale będziemy wiedzieć co to będą za komitety, rejestracja kandydatów na radnych do 22.10, a na wójta do 27.10. Tylko, że sam kandydat raczej nie wystartuje, powinien mieć zaplecze w postaci swoich ludzi jako kandydatów na radnych w  7 obwodach jakie są na terenie gminy. Jeśli się nie uda trzeba powalczyć choć o stanowisko wicewójta. Taka osoba powinna się wykazać przez te 4 lata, a potem powalczyć o stanowisko wójta. Tu jest też kwestia frekwencji w wyborach, jeśli coś chcemy wywalczyć trzeba się zmobilizować, może postawić na nowych ludzi. Od momentu jak kandydował pan Waligóra minęło 8 lat. Trzy kadencje pana Bułki może wystarczą,

23

(8 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

To będzie supermarket Lewiatan.

24

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zakończenie prac w Centrum ma się zakończyć w ostatnich dniach sierpnia, tak wynika z planu, ale widok przygotowanego odcinka obok apteki to trochę jak ruchome piaski, może ktoś znów wjedzie na to ciężarówką. We wtorek 17 sierpnia widziałem pana wójta w Centrum, chyba tylko jak zbliżają się wybory to się pokazuje. Następna okazja na dożynkach, może wtedy przecięcie wstęgi?  Ucichła też sprawa ronda na Krzyżówce, ktoś powie, że nie ma miejsca, to niech weźmie zdjęcie satelitarne i zobaczy jakie są możliwości. Porównajmy sobie natężenie ruchu w Czańcu na Krzyżówce a w Wilamowicach, gdzie zrobili rondo.

25

(1 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

W końcu ktoś napisał o tym. Z tego co wiem asfalt na ulicach Kościelnej i Królewskiej ma być położony nowy, ale nie można tak długo zwlekać. To ma być objazd? A zarośla koło mostku przy zjeździe z ul. Kościelnej na Królewską, nic nie widać czy coś jedzie z przeciwka. Ani pani sołtys się nie angażuje, a zawsze przechodzi w wyborach.