26

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Zenonie,

Dziekuje za wyjasnienie. Jestem zobowiazany. Odpowiedz na Panskie pytanie jest, moim zdaniem stosunkowo prosta i znana mi z czsow STAREGO SYSTEMU. Koles poprosil kolesia o przysluge w celu przestraszenia "niepokornego". Czekam z "niepokojem" na pozew sadowy. Ha Ha Ha. Bedzie to ciekawy proces , szczegolnie jezeli przez niewiedze, naiwnosc lub zwykla glupote elektoratu Pan Pulkownik Ignacy Kocemba zostanie Wojtem Gminy Porabka.

Z Glebokim Szacunkiem,
guru

27

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Zenonie,

Zawsze czytam Panskie posty z wielka uwaga. Ze wzgledu na ich ciekawy merytoryczno-informacjiny charakter ich lektura nie jest w zaden sposob marnowaniem mojego limitowanego czasu. Ostatni Pana post, w moim przekonaniu odbiega jednak  od tej normy. W zwiazku z tym mam pytanie: czemu sluzyc mialo Panskie kopiowanie rozdzialu " Do zadań Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą należy" Komendy Wojewodzkiej Policji w Katowicach oraz pytania zadane na wstepie Pana wypowiedzi? Jakie jest Panskie przeslanie zawarte w tym poscie? Przyznaje z zazenowaniem, pogubilem sie.

Z glebokim Szacunkiem,
guru

28

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Kopia z watku " List intencyjny":

Szanowni Panstwo,

Dowody "przestepstwa" zniewazenia, ktorego ponoc sie dopuscilem w stosunku do mieszkanca Kobiernic ( http://czaniec.pl/policja.jpg ), zabezpiecza Wydzial Do Walki Z Przestepczoscia Gospodarcza Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Bialej.
Drodzy Panstwo nie jestem pewien czy ja zwariowalem czy swiat wokol mnie oszalal.

Panie Pulkowniku,

W sposob absolutny i niewybaczalny przecenilem Panska pomyslowosc i zdolnosci manipulacyjne. Zawiodlem sie rowniez na Panskich mozliwosciach intelektualnych. Czy Pan w Swoim bezgranicznym zadufaniu, naprawde uwaza, ze wszyscy wokol Pana to idioci? Zdrowy rozsadek ma swoje granice, które w zadufaniu łatwo przekroczyć. 
Do milego.

Zatroskany,
guru

29

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Dowody "przestepstwa" zniewazenia, ktorego ponoc sie dopuscilem w stosunku do mieszkanca Kobiernic ( http://czaniec.pl/policja.jpg ), zabezpiecza Wydzial Do Walki Z Przestepczoscia Gospodarcza Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Bialej.
Drodzy Panstwo nie jestem pewien czy ja zwariowalem czy swiat wokol mnie oszalal.

Panie Pulkowniku,

W sposob absolutny i niewybaczalny przecenilem Panska pomyslowosc i zdolnosci manipulacyjne. Zawiodlem sie rowniez na Panskich mozliwosciach intelektualnych. Czy Pan w Swoim bezgranicznym zadufaniu, naprawde uwaza, ze wszyscy wokol Pana to idioci? Zdrowy rozsadek ma swoje granice, które w zadufaniu łatwo przekroczyć. 
Do milego.

Zatroskany,
guru

30

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Moj pierwszy poste dotyczacy "szemranej" przeszlosci Pana Ignaca Kocemby ukazal sie 24  lipca 2010 roku. Czy nie jest dla Panstwa zastanawiajacym fakt , iz Pan Kocemba czekal do dnia 27 pazdziernika 2010 roku  ze " ZŁOŻYNIEM STOSOWNEGO ZAWIADOMIENIA O PRZESTĘPSTWIE OKREŚLONYM W ARTYKULE 212 ORAZ 216 KODEKSU KARNEGO" a z upublcznieniem go az do dzisiaj t.z. 18 listopada 2010, czyli na trzy dni przed wyborami. Proces sadowy na ktorym staniemy oko w oko z panem Kocemba nie mogl odbyc sie przed wyborami na stanowisko Wojta Gminy Porabka ( mogl sie odbyc jezeli "zawiadomienie" zostaloby zlozone natychmiast po 24 lipca ) gdyz po jego zakonczeniu "szanowny" byly funkcjonariusz nie mniej "szanownych" bylych sluzb zostalby przez potencjalny elektorat wyslany na "polityczna emeryture" z ktorej, gdyby mial troche wiecej rozsadku nigdy nie powinien byl wracac. Pan Kocemba doskonale o tym wiedzial i jako sprytny "oficer operacyjny" skrzętnie i po mistrzowsku wykorzystal (doladnie tak samo jak przyjazd Tuska do powodzian w Kobiernicach) do Swoich doraznych celow.
Sprawa dojrzala do tego aby ja jak najbardziej naglosnic. Pan Kocemba "rzucil rekawice" a ja ja z satysfakcja podnosze. Panie Pulkowniku do zobaczenia w SĄDZIE REJONOWYM W ŻYWCU a moze najpierw przed obliczem Prokuratorow IPN-u. Obiecuje Szanownych Panstwa informowac na biezaco o postepach w tej sprawie.

Zatroskany,
guru

31

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Kocemba,

Skladajac  "Zawiadomienie O Przestepstwie Określonym W Artykule 212 Oraz 216 Kodeksu Karnego" otworzyl Pan przyslowiowa "Puszke Pandory". Mowiac jasniej  wywołal Pan dla Siebie mnóstwo nieprzewidzianych trudności i kłopotów. Bardzo chetnie spotkam sie z Panem w sadzie aby pokazac swiatu kim Pan naprawde jest. Obiecuje , ze o szczegolach postepowania wyjasniajaco-sadowego osobiscie i na biezaco informowal bede ninnjesze forum i lokalna prase.
Do zobaczenia, mam nadzieje juz w niedlugim czasie.

Zatroskany,
guru

32

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Pozwolilem sobie przegladnac dzisiaj wirtualna sonde "Wybierz wójta gminy" na stronie internetowej:

http://porabka.net

. Oto jej dzisiejsze notowania:   

Kocemba Ignacy  33.16%
Bułka Czesław      32.5%
Chwała Tadeusz   31.19%
Gąsiorek Wiesław   3.15%
Liczba respondentów:
765
Pozwole sobie podzielic sie z Panstwem moja natychmiastowa refleksja: PROSZE PANSTWA - ZWARIOWALISMY

Z Glebokim Szacunkiem,
guru

33

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Wyjasniam wszystkim a Panu Sasiadowi w szczegolnosci: Pan Ignacy Kocemba kandydat na stanowisko Wojta Gminy Porabka, zatail w Swoim zyciorysie, w sposob swiadomy szczegoly o okresie sluzby w  szeregach MILICJI OBYWATELSKIEJ w okresie od 1979 roku do roku 1989 ( obejmujacy okres Stanu Wojennego) http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/14 . Pan Ignacy Kocemba w Swoim Oswiadczeniu Lustracyjnym z dnia 25 pazdziernika 2010 roku
http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/30 potwierdza nieprawde w rozumieniu Ustawy Lustracyjnej: z dnia 18 października 2006  http://www.msz.gov.pl/Ustawa,lustracyjna,12665.html

Z Glebokim Szacunkiem,
guru

34

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Sasiedzie,

Serdecznie Panu gratuluja powrotu do cywilizowanego jezyka. Po raz pierwszy zwraca sie Pan do mnie przez "Pan", z male litery wprawdzie ale godnie. Dziekuje Panu za to serdecznie. Wracajac do Pana pytan, odpowiedz na nie nie jest zbyt skomplikowana: ja nie kandyduje na zaden urzad  i dla tego moj zyciorys jest moja prywatna sprawa. Gdyby Pan Kocemba pozostal na swojej, pozal sie boze "zasluzonej" emeryturze nigdy nie mialbym powodu przypominac jego ogromnych zaslug dla zbrodniczego systemu lat osiemdziesiatych i dziewiedziesiatych.
Jezeli ktos staruje na stanowisko publiczne , liczyc sie musi z tym, ze jego przeszlosc stanie sie wlasnoscia publiczna, bedzie "talemnica Poliszynela". Rzekoma tajemnica, o której wszyscy wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi. Ja  wylamalem sie z tej, w sumie obrzydliwej zasady i jestem z tego dumny.

Zatroskany,
guru

35

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Prezesie 57,

Osmielam sie poprzec prosbe Pana/Pani Yale. Uwazam ja za bardzo zasadna z punktu widzenia uczciwosci spolecznej. Zyciorys kazdego czlowieka zaczyna sie w momencie jego urodzenia a konczy sie w dniu jego spisania albo w dniu smierci. Nie mozliwym jest pisanie zyciorysu w sposob wybiórczy jak to na przyklad czyni "zacny" kandydat na Wojta Gminy Porabka, Pan Ignacy Kocemba. Prosze Pana aby nie szedl Pan w jego "szemrane" slady, gdyz zachowanie Pana Kocemby jest co najmniej dyskusyjne.
Zycze elekcji i owocnej pracy po otrzymaniu mandatu.

Zatroskany,
guru

36

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Obserwatorze,

Prosze za bardzo nie przejmowac sie wypowiedziami Pana Gallera. Wystarczy przesledzic jego wypowiedzi na wszystkich ?watkach? tegoz forum aby przekonac sie, ze w tych  wypowiedziach nie ma najmniejszej konsekwencji. Pan Galler wyznaje zasade innego nieudacznika polskiej sceny politycznej ktory bredzil, ze: ? Jestem za a nawet przeciw?. Pan Galler jest przykladem typowego  oportunisty ktory mowi nie po to aby cos powiedzie ale mowi bo uwielbia zaistniec.
Jezeli o kandydatow na Wojta chodzi to , moim zdanie jedynym sensownym i nie pozbawionym ?moralnego prawa do pelnienia URZEDU? jest Pan Chwala. Pan Gasiorek niestety nie ma najmniejszych szans na wybor ze wzgledu na chybiony pomysl, ktoremu na imie ?Gminy Czaniec?. Pan Bulka jest skompromitowanym urzednikiem ktory powinien odejsc a moze nawet odpowiedziec przed wymiarem sprawiedliwosci za swoje dotychczasowe ?urzedowanie?. Pan Kocemba natomiast , ze wzgledu na swoja komunistyczna, smierdzaca przeszlosc, gdyby mial w sobie troche uczciwosci i przyzwoitosci nigdy by w wyborach na wojta czy radnego nie startowal.
Wybory juz na ?wyciagniecie reki?. Szanowni Panstwo, mamy ponoc demokracje, wybierajcie wiec ?bez naciskow? ale bardzo rozwaznie. Najlepszym haslem, jakie przychodzi mi w tym momencie na mysl, to haslo Pani (sadze, ze Pani) Leba: ?Śledzę państwa wypowiedzi z wielką uwagą. Wierzę w Wasz zdrowy rozsądek i mądrość. Proszę, nie dajcie się nabrać na populistyczne hasła kilku krzykaczy....?. Nic dodac,  nic ujac. Zyczmy SOBIE powodzenia. Jest NAM ono bardzo potrzebne.
Z Glebokim Szacunkiem.
Zatroskany,
guru

37

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,
Prosze, nie dajmy sie zwariowac. Uzyjmy nasz rozum i rozsadek ktorym natura nas obdarzyla. Oswiadczam z cala stanowczoscia (moja opinia), ze w okresie od 1981-1989 nie bylo w sluzbach Milicji, SB, Wywiadzie i Kontrwywiadzie Wojskowych i tym podobnych sluzbach , osob nieskalanych represjami, bezgranicznym oddaniem komunie i Wojskowej Radzie Ocalenia Narodowej (w roku 2006  członkowie WRON zostali oskarżeni przez prokuratorów z Instytutu Pamięci Narodowej o popełnienie zbrodni komunistycznej, polegającej na kierowaniu zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym) . Kazda z tych osob przed 13 grudnia 1981 roku podpisala tak zwana "lojalke" czyli akt bezgranicznego oddania zbrodniczemu systemowi reprezentowanemu przez hunte (junte) wojskowa kierowana przez zdrajce NARODU POLSKIEGO , wataszke Wojciecha Jaruzelskiego.  Tak wiec kazdy z funkcjonariuszy powyzszych sluzb stal sie, calkowicie swiadomie szlatmawcem budzacym nic wiecej jak tylko pogarde . Uczciwi funkcjonariusze zostali ?wyrzucenia na bruk? i represjonowani, przeszli do konspiracji lub siedzieli w celach wieziennych obok mojej. Zeszmacenie i ?gorliwosc?  funkcjonariuszy w zasadzie wzrastalo wraz ze wzrostem hierarhii sluzbowej ale bywaly od tej niechlubnej reguly wyjatki. Reasumujac : twierdzenie , ze w okresie od 13 grudnia 1981 roku  do upadku komunizmu w Polsce bylo sie ?uczciwym? funkcjonariuszem jest oparte na klamstwie. Konczac pozwole sobie zacytowac, jakze trafne przeslanie Pana Zenona: ?Uważam, że wszyscy ze spaprana przeszłością generalnie nie mogą, hmm....., nie mają moralnego prawa uczestniczyć w życiu publicznym?

Z naleznym Szacunkiem,
guru

38

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie Sasiedzie,

Bylem przekonany, ze nigdy nie dojdzie do sytuacji w ktorej moglbym sie z Panem zgodzic. Przepraszam mylilem sie. Zgadzam se z Panskim stwierdzeniem: "To chodzi o zasady i nie ma znaczenia gdzie sie o nich pisze" w calej rosciaglosci. Powiedzenie: "Znam równiez jego przeszłość, wiem gdzi pracował, raczej służył (czytaj: Pan Czernik) wymaga jednak glebszego wyjasnienia o ktore Pana w tym miejscu prosze. Rowniez Panskie powiedzenie: " Przyłóżcie jednak swoje miarki do niego tak jak z zapałem przykładacie do innych i porównajcie", jest twierdzeniem zasadnym zarowno merytoryczni jak i moralnie pod warunkiem, ze podzieli sie Pan z nami Swoja wiedza na temat przeszlosci kandydata o ktorym mowimy.
Bede Panu szczerze zobowiazany za rzetelne informacje w tym temacie.

Dziekuje,
guru

39

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Drogi Panie Sasiedzie,

W momencie "kiedy da Pan sobie spokoj" , dokladnie tak samo jak przed Pana pojawieniem sie, "TO" Forum z cala pewnoscia nabierze ponownie poziomu i blasku. Zrobi nam Pan niewatpliwa przysluge. Serdeczne dzieki.

Panie Pedro,

Podzielam Pana zdanie na temat Forum Kobiernice. No coz , sprawdza sie stare powiedzenie "Jaki Pan taki kram". Nic dodac nic ujac.

Zatroskany,
guru

40

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Czytajac ostatnia wypowiedz Pana Zenona, zastanowialem gdzie wczesniej, na tym Forum czytalem stwierdzenie ?..... to co widać, to wierzchołek góry lodowej?.
Postanowilem przejrzec moje elektroniczne notatki. Poszperalem  i znalazlem, znalazlem post Pana Gallera (z dnia  22stycznia 2009) na lamach  zupelnie innego watku. Post o nastepujacej tresci: ?Zachowanie lekarza Hadriana jest adekwatne do sytuacji całej spółki Polimed w naszej gminie (nie jasna umowa ze spółką, pokrywanie przez gmine kosztów działalności spółki pomimo jej komercyjnego charakteru, niewyjaśnione zwolnienia z podatków, czy wymuszanie na Wójcie konieczność remontowania obiektów na których prowadzi działalność spółka). Reasumując: zachowanie wspomnianego lekarza jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, w sprawa ma tzw drugie dno?. Jak Panstwo widza Pan Zenon ma watpliwosci, Pan Galler ma watpliwosci i prosze mi wierzyc i ja rowniez je mam. Czy nie zasadnym bylo by zapytac, jeszcze przed wyborami Pana Wojta o sensowne wyjasnienie tych watpliwosci? Panie Bulka osmielam sie prosic Pana o stosowne wyjasnienia a pozostalych kandydatow o wsparcie i uczciwy nacisk. Z gory dziekuje, majac ogromna nadzieje, ze Pan Gregor mylil sie  mowiac "Panie guru mogę się założyć że nie uzyska pan odpowiedzi na to pytanie".

Zatroskany,
guru

41

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panowie Kandydaci,

Osmiele sie zwrocic do Szanownych Panow z nurtujacym mnie pytaniem, co w swietle przedstawionych przez Pana Zenona i poprzednio przez Pana Sasiada i Pana Gieronimo faktow nieprawidlowosci finansowych w Gminie Porabka zamierzacie Panowie zrobic po ewentualnym objeciu urzedu Wojta.
Bede wdzieczny za rzetelna odpowiedz, bez frazesow, uogolnien i "sciemy".

Dziekuje, na razie na "wyrost".
Z Szacunkiem,
guru

42

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Dziekuje za probe wyjasnienia odpowiedzialnosci Spolki Polimed za stan dierżawionych przez nia obiektow . Szczegolne podziekowanie dla Pana "sasiada" za informacje o nieprawidlowosciach juz zaistnialych w obiektach tego samego przeznaczenia. Z przyczyn obiektywnych nie bede mogl uczestniczyc w XLVI SESJĘ RADY GMINY PORĄBKA ktora odbedzie w dniu 8 listopada 2010 r, o godzinie 15:30 w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce (wiadomosci o sesji z postu Pana geronimo ). W zwiazku z tym zwracam sie  prosbe, do czesci panstwa ktora w sesji tej uczestniczyc bedzie o zadanie odpowiednich pytan do odpowiednich urzednikow w tej bac co bac powaznej sprawie. Bylbym wdzieczny za zamieszczenie odpowiedzi w tym temacie na naszm Forum. Za ewentualny post z wyprzedzeniem dziekuje.

Zatroskany,
guru

43

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Przepraszam za moje ignoranctwo w temacie koniecznosci i mozliwosci Gminy Porabka w zakresie remontow obiektow publicznych. Moja niewiedza w tym temacie jes wprost zenujaca, jednak wiem z cala pewnoscia, ze Osrodek Zdrowia w Czancu jest obiektem o nazwie "Osrodek Zdrowia Polimed" i jak sama nazwa wskazuje nalezy do Spolki Polimed. Moje pytanie jest byc moze naiwne i prozaiczne ale mysle, ze zasuguje na uwage i odpowiedz. Pytanie brzmi: dlaczego Gmina Porabka z zasobow finansowych podatnikow, ma ponosic koszty jakichkolwiek remontow lub renowacji budynkow spolek prywatnych?  Bede wdzieczny za kazda sensowno odpowiedz od osob posiadajacych znacznie szersza wiedze w tym temacie. Dziekuje.

Z Szacunkiem dla Panstwa,
guru

44

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie geronimo,

Widzi Pan, z Premierem Tuskiem, bylem za czasow opozycji na TY. Mowilem do niego wtedy po imieniu. Od czasu zmiany jego pogladow politycznych na pro-sowieckie mowie o nim po prostuTusk. Nie stracil on mojego szacunku jako Premier RP stracil on moj  szacunek jako Polak.

Widzi Pan, nazywajac  kogos komuchem odnosimy sie do jego pogladow politycznych. Co do obiektu naszej dyskusji , dla nikogo nie jest tajemnica jego "swietlana", komunistyczna przeszlosc.. Nazwanie  kogos chamem natomiast odnosi sie do jego cech charakteru. Cech charekteru nie da sie niestety ocenic bez poznania kogos osobiscie a ja nie przypominam sobie zaszczytu poznania szanownego Pana. Dlatego tez nie nazwe Pana chamem. Ludzi Pana pokroju nazywa sie raczej nie dbajacymi o formy prostakami. Jest naukowo udowodnione, ze prostactwo mozna udowodnic korespondecyjnie.

Widzi Pan, mnie do pogladow Radia Maryja i PIS-u tak daleko jak Panu do podstawowych zasad oglady towarzyskiej i kultury osobistej. To znaczy, na moje szczescie a panskie nieszczescie "nieprzyzwoicie" daleko.

Widzi Pan, to ze Pan Chwala kandyduje z listy Platformy Obywatelskiej mam dla mnie takie samo znaczenie jak to, ze Pan Kocemba startuje z listy K.W.W Nowa Gmina. Dzialania PO w ostatnim czasie, sa conajmniej dyskusyjne ale ich kandydat na Wojta Gminy Porabka, pomimo braku doswiadczenia politycznego budzi zaufanie. Dzialania K.W.W. Nowa Gmina sa w zasadzie interesujace i do zaoprobowania ale osoba ich kandydata jest conajmniej dyskusyjna i moralnie naganna. Jezeli chodzi o "ODCINANIE SIE" od czegokolwiek lub kogokolwiek to slowo to juz sie troche "przejadlo" i "nie pieknie" czyli nie jest w dobrym tonie slowa tego uzywac. Odcinano sie juz przeciez od: "imperialistow", "rewizjonistow", "kulakow", "warcholow", "syjonistow", "studentow" i "burzycieli porzadku spolecznego" zeby wymienic tylko co poniektorych wrogow "klasy robotniczej". Najczescie "odcinano sie" od nich za pomoca milicyjnych palek i ORMO-wskich kabli elektrycznych pocietych na "przepisowa" dlugosc. No i co? No i nic. De facto, system sie zawalil a oni pozostali.

Zatroskany,
guru

45

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Przegladalem przed momentem, strone Towarzystwa Przyjaciol Porabki. a wlasciwie je czesc: ?Wybieramy (wybierz) Wojta Gminy Porabka?  (

http://porabka.net/component/poll/5-sonda-wybierz-wojta-gminy-porbka.html

). Sonda, bo tak ta czesc nazwaja autorzy, nie jest oczywiscie adekwatna do rzeczywistych nastrojow  wyborczych spolecznosci Gminy Porabka, ale jest z pewnoscia doskonalym punktem zaczepienia do dalszej dyskusji . Dyskusji  na temat przyszlosci gminy i jej  potencjalnych liderow. W sondzie zdecydowanie dominuja dwa nazwiska i wyglada na to, ze te dwie osoby beda jedynymi ktore maja realna szanse objecia urzedu Wojta Gminy Porabka. Z jednej strony stary komuch z szemrana przeszloscia a z drugiej  niedoswiadczony politycznie ?mlokos?.
Komuch , politycznie rzecz biarac wie co robi, jest przeciez zasluzonym ?urzednikiem? i poniekad kreatorem starego, PRL-owskiego systemu. Ukonczyl on w tym systemie wlasciwa szkole, szkole  ktorej glownym zadaniem bylo nauczenie potencjalnych absolwentow manipulacji ?czynnikiem ludzkimi? czyli spoleczenstwem, czyli ludzmi takimi jak Panstwo i ja. Szkole ta ukonczyc mogli (szczegolnie z wyroznienie) tylko ?wybrancy narodu?, prawdziwi markscisci wytypowani przez nomenklature komunistyczna za absolutnie niezbedna zgoda wlasciwych organow Zwiazku Sowieckiego.  Jezeli przez moment pomysleliscie Panstwo, ze czlowiek o takim wyksztalceniu i z taka sluzbowa-polityczna przeszloscia nie wykorzysta swoich doswiadczen manipulacyjnych ( swietnym przykladem jest manipolacja Tuska podczas ?powodzi? w Kobiernicach ) na stanowisku Wojta Gminy Porabka, to osmielam sie twierdzic, ze jestescie Panstwo w wielkim bledzie.
Z drugiej strony mamy mlodego czlowieka ktory, politycznie rzecz biarac popelnia w tej kampanii wyborczej blad za bledem. Jego doswiadczenie polityczne jest prawie zadne.  Ma on jednak swoje zalety, chociazby umiejetnosc  sprawnego ?zarządzanie podległymi zasobami ludzkimi oraz realizowanie celów biznesowych? w przeszlosci czy wizje ?zarządzanie na terenie Gminy Porąbka poprzez dialog społeczny, integracja wszystkich mieszkańców Gminy i wprowadzenie standardów europejskich w Gminie?. Najwieksza jednak zaleta tego kandydata to jego wiek. Wiek ktory pozwala mu byc wizjonerem bez ograniczen, wiek ktory pozwali mu widziec problemy Gminy z perspektywy zasad gospodarczych wywodzacych sie z czasow wolnej Polski a nie z czasow komunistycznego systemu, systemu hanby narodowe, kartek i sowieckiej okupacji. Male doswiadczenie polityczne jest w tej sytuacji wielkim atutem a nie wada. Potrzebujemy przeciez dobrego gospodarza a nie nastepnego "polityka z bozej laski".
Pamietajci Panstwo stary systm sprawowania wladzy z lat 1944-1989 nie sprawdzil sie.
Wie o tym moje pokolenie i pokolenie naszych ojcow. Nie pozwolmy na powrot, karygodnych z punktu widzenia ekonomiczno-politycznego zasad zarzadzania. Zrobmy to dla nowego pokolenia,
pokolenia naszych dzieci i wnukow.
Zdaje sobie sprawe, ze w Gminie Porabka jak w kazdej innej gminie w Polsce istnieje grupa pos-komuchow ktorym w ?socjalistycznej? ojczyznie dzialo sie zupelnie niezle. Oni, i z reguly ich bliscy tesknia i wzdychaja do do tych ?pieknych? i "niezapomnianych" czasow.
Na szczescie, zdecydowana wiekszosc mieszkancow gminy stanowia ludzie ktorzy pamietaja komunistyczny ?dobrobyt?, represje i zamordzie czasow PRL-u .
Glosujac na wlasciwego kandydata , przekonamy samych Siebie czy bylismy czastka bylego ?zafajdanego? systemu czy tylko zniewolonym obywatelem, zniewalajacego systemu.
Ja wiem kim bylem, a Panstwo?

Zatroskany,
guru

46

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Chwala,

Jezeli gremium ludzi ktorzy odwiedzili watek " Kandydat Na Wójta " , watek ktorego Pan i pozostali kandydaci jestescie glownymi a wlasciwie jedynymi bohaterami, nazywa Pan " grupa kilkanastu osób, klocacych sie pomiedzy soba " to rzeczywiscie z czynnej polityki powinien sie Pan wycofac. Wycofac sie zanim nie skompromituje Pan swojej osoby do konca. Kilka tysiecy ludzi ktore podczas przeszlo pietnastu tysiecy wizyt odwiedzilo FORUM CZANIE (watek: Kandydat na Wójta) nazywa Pan "elektoratem marginalnym" to rozeznanie polityczne Pana i panskiego Komitetu Wyborczego jest niestety rowne zeru. Pisze Pan "Miałem odczucie,że jest mi pan przyjazny". Panie Tadeuszu bylem i jestem Panu przyjazny. Uwazalem i uwazam nadal , ze Panska kandydatura w porownaniu do innych, jest jedyna do zaakceptowania. Roznice pomiedzy "przedtem" a "teraz" polega niestety na tym, ze "teraz", w moich oczach jest Pan juz tylko "mniejszym zlem". Prosze przez moment pomyslec o pozycji Panskiej osoby, jako kandydata na Wojta Gminy Porabka w oczach potencjalnych wyborcow ktorzy "przedtem" nie byli Panu przyjazni. Swoimi niefortunnymi wypowiedziami, sam Pan Sobie zalozyl petle i to niekoniecznie na szyje.

Z Szacunkiem,
guru

47

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Nawiazujac do wypowiedzi Pana Zenona, pozwole sobie wtracic swoje trzy grosze w sprawie funkcjonowania tak zwanego " Społeczeństwa Obywatelskiego ".

Społeczeństwo obywatelskie jest to społeczeństwo aktywnych obywateli, którzy uczestniczą w życiu publicznym zarówno na szczeblu lokalnym jak i państwowym. Żeby to zjawisko mogło zaistnieć, niezbędny jest szeroko pojęty pluralizm, zarówno polityczny jak i społeczny i kulturalny. Uczestnictwo to może się przejawiać między innymi w korzystaniu zarówno z czynnego jak i biernego prawa wyborczego. Inną formą może być przynależność do różnych organizacji pozarządowych, pożytku publicznego czy ruchów społecznych. W Polsce zjawisko to nie jest jeszcze powszechne z kilku bardzo ważnych powodów. Przede wszystkim jest to spowodowane długim okresem komunizmu w Polsce, kiedy to nie było mowy o żadnym pluralizmie, a uczestnictwo w życiu publicznym wiązało się w większości z przynależeniem do partii komunistycznej. Idąc dalej społeczeństwo w Polsce nie jest zbudowanie na wzajemnym zaufaniu, zaufaniu ktore niestety jeszcze sie nie narodzilo, Polacy sobie po prostu nie ufają. Kolejnym problemem jest przekonanie, że wszelkiej masci organizacje pozarządowe są nieuczciwe i powstają jedynie dla korzyści założycieli. Kwestie te wynikają głównie ze spaczonej mentalności nas Polaków, z tego też powodu społeczeństwo obywatelskie w Polsce a co za tym idzie rowniez w Gminie Porabka jeszcze raczkuje i dlugo jeszcze niestety, raczkowac bedzie. Społeczeństwo obywatelskie zakłada pewne trwałe podstawy czyniące z danego społeczeństwa zbiorowość pod istotnymi względami jednorodną. Jednorodnos, zrozumienie, zbiorowosc pomiedzy czterema solectwami Gminy Porabka to utopia i iluzja. Iluzja wyjątkowo nawet skuteczna. Społeczeństwo obywatelskie jako utopia i teoria socjologiczna jest pieknym haslem ktore, jezeli uda nam sie pozytywnie uksztaltowac za lat moze, dwadziscia mozemy nazwac sie juz dzisiaj szczesciarzami. Niestety, wygląda na to, że mimo umacniania się w polskim społeczeństwie poglądów prospołecznych, zmniejsza się nasza gotowość do współpracy, a przede wszystkim maleje rzeczywiste zaangażowanie w pracę społeczną.  Zdecydowana większość ludzi pozostaje poza sferą społeczeństwa obywatelskiego, nie angażując się w działalność społeczności lokalnej jaka niewatplwie jest gmina.Także zdecydowana większość jest zdania, że w kontaktach z innymi ludźmi należy zachować daleko idącą ostrożność. Dlatego tez kazda inicjatywa zmierzajaca do budowy a nie odbudowy ( nie mozna odbudowywac czegos co nigdy nie istnialo )  w gminie społeczeństwa obywatelskiego, umieszczone w jakims Programie Wyborczym na miejscu trzecim, piatym czy dziesiatym jest ogromnym osiagnieciem z punktu widzenia ewentualnej "swietlanej" przyszlosci Gminy Porabka jako urzedu i jej mieszkancow jako glownych podmiotow tegoz urzedu. Odzielna kwestia jest oczywiscie pytanie, czy ktokolwiek w  ten Program wierzy i czy jest on w ogole mozliwy do zrealizowania?

Z Glebokim Szacunkiem,
guru

48

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie Chwala,

Byl Pan dla mnie , do tej pory kandydatem o najwiekszym potencjale wyborczym. Niestety z kazda kolejna wypowiedzia na naszym Forum oddala sie Pan od stanowiska na ktore Pan kandyduje. Przepraszam za bezposredniosc, ale naprawde trzeba byc szalencem aby na trzy tygodnie przed wyborami zwracac sie do potencjalnego elektoratu z formulkami typu: ?Biorąc pod uwagę ilość osób uczestniczących w forum ,nie jest to elektorat znaczący? czy ?......potwierdzam moją informację,że Państwo  ( w odpowiednim  dla nas czasie )  poznacie nasz program wyborczy również na stronie www?.
Nie jestem pewien czy panskie slowa podyktowane byly brakiem oglady politycznej czy ?bezsenna noca? ale wiem na pewno, ze przez Swoje nieprzemyslane wypowiedzi popelnil Pan wlasnie ?samobojstwo? polityczne.
Ponownie przepraszam za bezposredniosc , ale slowa: ?...nie jestescie dla mnie wystarczajaco wazni...? albo ? ...w odpowiednim dla NAS (czytaj: MNIE) czasie...? zaprowadza Pana co najwyzej do urzedu a nie na urzad Wojta Gminy Porabka.
Konczac gratuluje Panu ? genialnego ? Programu Wyborczego. Panskie haslo ?CZAS NA ZMIANĘ? jest tak samo patetyczne i prozaiczne jak wszystkie dotychczasowe Pana wypowiedzi.
Jest mi bardzo przykro , ze tak bardzo sie, w stosunku do Pana osoby mylilem.

guru

P.S. Zycze wiecej rozsadku w panskiej karierze zawodowej i muzyczne.

49

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,

Przeczytalem z wielka uwaga Program Wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców ? Nowa Gmina (

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/20

). Niestety, nie jestem go w stanie porownac z Programami Wyborczymi innych Komitetow, ktore niestety uznaly , ze FORUM CZANIEC i inne tego typu media spoleczne nie warte sa tego aby o glosy ich czytelnikow i potencjalnych  wyborcow, zabiegac. Mysle, ze jest to z ich strony karygodny blad i wielka nonszelancja, ktora kosztowac ich moze druzgocaca porazke w wyborach. Wracajac do tematu ?Program Wyborczy K.W.W. ? Nowa Gmina? to musze przyznac ze jestem pod jego wrazeniem. Komitet Wyborczy Wyborców Nowa Gmina  tworzą ludzie o ciekawych, nowatorskich i budzacych szacunek pomyslach. Pomyslach ktore, jezeli zostaly by zrealizowane gwarantowalyby odbicie sie Gminy Porabka od poziomu na ktorym obecnie sie znajduje. Nie znam osob tworzacych K.W.W. ? Nowa Gmina, nie znam ich pogladow politycznych i powiazan spolcznych ale musze przyznac , ze zaimponowalo mi ich haslo wyborcze: ?Chcemy być dumni z naszych dokonań?. Gratuluje im wizji i  determinacji. Mam nadzieje, ze jezeli wygraja oni wybory to przeloza jezyk obietnic na namacelne dokonania.
Komitet Wyborczy Wyborców ? Nowa Gmina, pomimo powyzej wymienionych zalet nie ustrzegl sie jednak potkniec, do ktorych z cala pewnoscia nalezy typowanie na Swojego lidera i kandydata na urzad Wojta Gminy Porabka Pana Ignaca Kocemby. Pan Kocemba do tej pory nie rozliczyl sie, przed potencjalnymi wyborcami z ?szlachetnej ? przeszlosci lat 1979-1989 (

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/14

).
Pomimo ambitnych hasel Programu Wyborczego, Komitet Wyborczy Wyborców ? Nowa Gmina dyskredytuje sie w moich oczach, decydujac sie na poparcie kandydata, na najwyzszy urzad gminny o delikatnie mowiac ? szemranej ? przeszlosci.
Z Glabokim Szacunkiem,

guru

50

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Wloczykij,

Jak Pan widzi panska anonimowosc, mnie z cala pewnoscia nie przeszkadza w zwracaniu sie do Pana " per Pan". Tego po prostu wymagaja od nas, zasady czystej, ludzkiej uprzejmosci.
Szanowny Panie mam dla Pana, niewatpliwe przykra wiadamosc. Widzi Pan, tak sie sklada, iz ja nie musze , nie chce i nie zamierzam dzielic sie z panem lub kimkolwiek innym szczegolowymi informacjami na temat moich dowodow. Sadze, ze bedzie to przede wszystkiem z korzyscia dla pieknego mitu o "niskazitelnej sluzbie dla dobra Polski i Polakow" samego Pana Kocemby,
Wszystko co mialem do powiedzenia w tym temacie zamiescilem na tym Forum w poprzednich postach, lacznie z tym ktory byl Pan laskaw zacytowac. Pozwole sobie w tym miejscu ponownie zacytowac najwazniejszy fragment moich wypowiedzi w wolnym tlumaczeniu: Pan Kocemba ( okres 1979-89) w swietle: ?Ustawy Lustracyjnej   z dnia 18 /10/2006 r.   (http://www.msz.gov.pl/Ustawa,lustracyjna,12665.html )
o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944- 1990 oraz  treści tych dokumentów w artykule 3a punkcie 2 , ktory brzmi: --Współpracą w rozumieniu ustawy jest również świadome działanie, którego obowiązek wynikał z ustawy obowiązującej w czasie tego działania w związku z pełnioną funkcją, zajmowanym stanowiskiem, wykonywaną pracą lub pełnioną służbą, jeżeli informacje przekazywane były organom bezpieczeństwa państwa w zamiarze naruszenia wolności i praw człowieka i obywatela--? , w Swoim Oswiadczeniu Lustracyjnym z dnia 25 pazdziernika 2010 roku

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/30

potwierdza nieprawde. Pan Kocemba nie byl ani lepszy ani gorszy w Swoim zapale ?sluzenia socjalistycznej ( czytaj: komunistycznej ) ojczyznie? od przecietnego czerwonego milicjanta na kazdym szczeblu, czerwonego ORMO-wca, aparatczyka PZPR-u, Tajnego Wspolpracownika lub po prostu ze swinionego ?obywatela? (czytaj: [...]) PRL-owskich czasow, czasow tragicznego STANU WOJENNEGO i nie tylko. Byl on tylko troche gorliwszy ideowo.  Pisze Pan, ze Pan Kocemba twierdzi ? ....., że z komunistycznym aparatem terroru nie miał nic wspólnego? jak rowniez ? ....,ze nie byl pachołkiem poprzedniego systemu? . Niestety ja osmielam sie  twierdzic , ze jest to co najmniej ( prosze zauwazyc , ze staram sie uzywac slow publicznie akceptowanych, chociaz inne, bardziej naganne cisna sie same na usta) intencjonalne mijanie sie z prawda.

Nie mam na razie nic wiecej do dodania, na tym Szanownym Forum w powyzszym temacie. Powtarzam jesdak z cala moca, po raz kolejny, ze jezeli: ?Pan Kocemba, lub ktos w jego imieniu uzna za stosowne wytoczyc mi w tej sprawie proces sadowy ( proces z powodztwa cywilnego ), za zlamanie  przepisow kodeksu karnego określone w art 216, to jestem do panstwa dyspozycji a co za tym idzie rowniez do dyspozycji wlasciwego organu sprawiedliwosci III Rzeczpospolitej?.

Panie Wloczykij napisal Pan: ?Liczę na rzeczową odpowiedź?.
Drogi Panie, oto ona (powyzej).

Zatroskany,
guru

P.S.
Przypominam (dla ewentualnych zainteresowanych) moj e-mail adres :  80guru83@gmail.com
Przypominam rowniez, ze moje dane osobowe udostepnie , na podstawie pisemnego nakazu kazdemu uprawnionemu  przedstawiecielowi wlasciwych oganow administracji panstwowej lub przedstawicielowi niezawislego sadu.