76

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,
Minelo przeszlo dwadziescia lat od "cudu" okraglego stolu. Minely dwie dekady od uwolnienia sie
od systemu totalitarno-policyjnego. Ponoc jestesmy krajem gdzie postkomuna prawie nie istnieje.
I oto piekna, skad inon gmina beskidu zywieckiego przygotowuje sie do wyborow swojego przedstawiciela, wojta. Obecny wojt to ignorant ktory, moim zdaniem ma male szanse na reelekcje. Zobaczmy wiec jaka mamy alternatywe na wypelnienie "luki" po szanownym Panu Bulce ( przepraszam, przesadzilem z tym "szanownym" ). Zajme sie tylko dwoma z potencjalnych kandydatow. Kandytatow ktorych, o zgrozo popularnosc wzrasta. Pierwszy to Pan Kocemba z Kobiernic, pulkownik bylej milicji, byly komunista powiazany z racji swojego stanowiska z sluzbami bezpieczenstwa bylego PRL-u. Drugi to Pan Tolarczyk z Czanca, pulkownik Wojska Polskiego do spraw specjalnych. Byly SB-ek tyle , ze wojskowy. Obaj Panowie pobieraja emerytury specjalne w wysokosci przekraczajacej kilkakrotny zarobek przecietngo polaka. Postanowili jednak dorobic do tych "skromnych" dochodow na etacie Wojta Gminy Porabka.
Szanowni Panstwo nie dajmy  sie zwariowac, badzmy ostrozni z naszym poparciem.
Z glebokim szacunkiem,
guru

77

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Jaqbek,
Termin "Rewitalizacja" w zasiegu globalnym mial , ma i bedzie mial tylko jedno znzczenie ' przywrócenie do życia, ożywienie - przywrócenie ludziom starym i niesprawnym sprawności fizycznej i sił witalnych". To , ze jakis kolejny dupek w ministerstwie infrastruktury postanowil zaadoptowac to slowo (bo brzmi dobrze i nik za bardzo nie wie co oznacza) nie upowaznia
srednio inteligentnych ludzi do jego uzywania w takim kontekscie. Po prostu nie wypada.
Nie zasmiecajmy jezyka polskiego na potrzeby kolejnych ekip nieudacznikow z centrali czy terenu. Definicja ktora Pan przedstawia nie jest zadna "rewitalizacja" tylko starym , komunistycznym " planem rozwoju gospodarczego miast i wsi". Nazywajm sprawy po imieniu
a wtedy przecietny Kowalski bedzie w stanie uczestniczyc w zyciu publicznym swojego terenu.
Z glebokim szacunkiem,
guru

78

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni adwersarze,
Jak juz wczesniej mowilem , uzywanie slow ktorych samemu sie nie rozumie nie nalezy do dobrego tonu. Uzywanie slowa " rewitalizacja " w kontekscie "centrum", "wsi" czy "gminy"
jest takim absurdem  jak powiedzenie pewnego wodza " jestem za a nawet przeciw" . Myslalem , ze jeden idiota tego kalibru wystarczy na okres jednego pokolenia. Mylilem sie w calej rozciaglosci. Panowie  "rewitalizujcie" swoje szare komorki. I to by bylo, w samej rzeczy poprawne uzycie slowa "rewitalizacja".
Z glebokim Szacunkiem,
guru

79

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie Wojciech-u,
Czytajc Panskie komentarze zastanawiam sie nad Panskim wyksztalceniem polonistycznym.
Uzywanie slow ktorych samemu sie nie rozumie nie nalezy do dobrego tonu. Powiem wiecej
jest domena ludzi intelektualnie uposledzonych. W tych, ekomomicznie trudnych czasach , zdecydowanie powinien Pan zwrocic sie do swojej uczelni lub szkoly z bardzo stanowcza petycja
o zwrot kosztow ktore Panscy rodzice poniesli na Panskie wyksztalcenie. Wyegzekwowane w ten sposob srodki powinien Pan przeznaczyc na kampanie wyborcza Pana Galler-a. Po wyborze na wojta Pan Galler zatrudni Pana jako zastepce. Bedziecie rzadzili "dlugo i szczesliwie" zgodnie z zasada  " co dwoch polglowkow to nie jedna .......".
Z glebokim szacunkiem,
guru

80

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,
Nie jestem pewien dlaczego nikt z Panstwa, powaznie nie potraktowal propozycji kandydatury na wojta Pana GALLER-a. Wszystkie jego "zalety" wymienione w poprzednim post-cie powinny postawic go w czolowce Panstwa rankingu. Dzisiejszy , bardzo realistyczny obraz polityka to obraz dupka przy  W A D Z Y. Glosujmy na Pana GALLER-a.
Z glebokim szacunkiem,
guru

81

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Panstwo,
Moja propozycja na wojta to Pan GALLER. Idealny kandydat na kompromisowe stanowisko:
mowi zeby mowic chociaz niewiele ma do powiedzenia. Intelektualnie poprawny ale nie blyskotliwy. Bez kregoslupa ale z plecami. Bez wizji ale wizioner e.t.c.. Idealny wiesniak na wiesniacze stanowisko.
:Glosujmy na Pana G.
Z powazaniem,
guru
P.S. Po wygranych wyborach proponuje zatrudnic Pania Jadzie ( z innego watku) na asystentke.

82

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Moja opinie na Pana temat, podam Panu w trzech wersjach jezykowo- wizualnych:
1/ Wersja angielsko-amerykanska:
Asshole - Dlon zacisnieta a srodkowy palec w pozycji pionowej.
2/ Wersja australijska:
Ass hole - Dlon rozprostowana a palec wskazujacy i srodkowy w pozycji pionowej.
3/ Wersja polska:
Dupek - Dlon zacisnieta, srodkowy palec w pozycji pionowej a reka wykonuje pionowe ruchy posuwisto-zwrotne.
Zycze milego dnia,
guru

83

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Moja prosba brzmiala: "Jak juz poprzednio wspomnialem i podkreslam to z calym naciskiem , iz nie zycze sobie dalszej prostackiej polemiki z Panem. Jezeli nie przychyli sia Pan do moje formalnej prosby to obiecuje, ze dalsza polemika prowadzona bedzie na bardzo niskim tz. panskim poziomie".
Tak wiec, sluchaj prowincjonalny inteligencie. Jestem piedziesiecio piecio letnim czlowiekiem z zupelnie niezlym wyksztalceniem i zupelnie przyzwoitym statusem spoleczno- zawodowym i nie pozwole aby twoje paszkwilowate "oczywiste aluzje" ( aluzje typu: umieszczenia mojego pseudonimu "guru" na dupie twoje zony , corki czy kochanki na stronie internetowej  http://mojestringi.pl/Galeria_stringow_ … 08___11085   -  patrz watek : "Dr. Artur Hadrian z PoliMed Sp. z o. o. - PAN NA WLOSCIACH czy BOG ? " ) wychodzily poza ramy okreslone przez reguly cywilizowanego spoleczenistwa. Prosze, zachowaj dupy swoich bliskich do wlasnego  perwersyjnego lub bogobojnego uzytku. Wybor nalezy do ciebie i zalezny jest tylko i wylacznie od twoich usposobien seksualno-towarzyskich. Chyba, ze masz klopoty w tej dziedzinie? Prosze daj znac chetnie pomoge w imie naszej starej przyjazni. Bedzie to o tyle latwe, gdyz jak juz  wspomnialem wczesniej, umiesciles mnie juz przeciez we wlasciwym miejcu, to znaczy na dupie twojej kobiety.
Ponownie powtarzam: zegnam Pana,
guru

84

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Po panskim "muszę się z Tobą zgodzić." stwierdzam z przykroscia, iz moje poprzednie delikatne proby naprowadzenia Pana na cywilizowany sposob komunikowania sie w ktorym forma "TY" jest forma niedopuszczalna i prostacka postanowilem zakonczyc wszelkie kontakty z Pana osoba. Po raz kolejny niestety potwierdzila sie zasada, ze ordynus niezaleznie od poziomu wyksztalcenia zawsze pozostanie ordynusem (uzywam tego wlasnie slowa gdyz postanowilem byc delikatny). Jezeli chodzi o panska wiedze wynikajaca w lini prostej z wyksztalcenia i obycia towarzyskiego to z przykrosci stwierdzam, iz ma Pan w niej pewne luki: "zbiór odruchów Pawłowa" o ktorych byl Pan laskaw wspomniec jest to grupa odruchow warunkowych a nie bezwarunkowych. Roznica bezgranicznie kolosalna:

1/ Odruch warunkowy - nabyta reakcja organizmu. Występuje dopiero po analizie danego bodźca przez ośrodek kojarzenia w mózgowiu, głównie w pniu mózgu. Powstawanie odruchów warunkowych wynika z powtarzalności pewnych sytuacji oraz integracyjnej funkcji mózgowia które korzystając z danych przekazywanych przez różne zmysły może postrzegać otoczenie wieloaspektowo.Odruch warunkowy  został odkryty przez rosyjskiego fizjologa Iwana Pawłowa w 1904 roku.

2/ Odruch bezwarunkowy Odruch bezwarunkowy ? reakcja wrodzona automatyczna, zachodzi przez pobudzenie odpowiednich receptorów, zakończeń nerwowych, nerwów czuciowych oraz pobudzenie organów efektorowych (głównie mięśni) poprzez nerwy ruchowe lub autonomiczne. Reakcja odruchowa przebiega bez uświadomienia, to znaczy, że nerwy wywołują odruch (pobudzają mięśnie) przed powiadomieniem mózgu.

Jak juz poprzednio wspomniale i podkreslam to z calym naciskiem , iz nie zycze sobie dalszej prostackiej polemiki z Panem. Jezeli nie przychyli sia Pan do moje formalnej prosby to obiecuje, ze dalsza polemika prowadzona bedzie na bardzo niskim tz. panskim poziomie.

Zegnam Pana,
guru

85

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Moja poprzednia wypowiedz nie ma nic wspolnego z "najtęższym lub najslabszym umysłem" panskim czy moim. Jest to po prostu odruch bezwarunkowy, normalnego czlowieka na niektore panskie nietaktowne a czasami nawet niesmaczne wypowiedzi.
Pozdrawiam,
guru

86

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Dlon zacisnieta a srodkowy palec w pozycji pionowej.
Tym razem bez szacunku,
guru

87

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Uzywajac panskiego stylu powiem: czlowieku wiecej taktu i oglady.
Pozdrawiam,
guru

88

(20 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Pisze Pan " Według mnie nie możemy wymagać od radnych, czy ich oskarżać o nie podjęcie dialogu, skoro z szanownych forumowiczów nikt nie poparł mojego wniosku" a ja pozwole sobie zacytowac panska rade w podobnym temacie (podjecie dialogu) z innego watku na tym forum. Oto panska odkrywcza rada: "Człowieku skoro wszyscy Cię ignorują to jest jakiś znak i skoro nie potrafiłeś wyciągnąć z tego żadnych wniosków i dalej prowadzisz monolog to świadczy o Twoim bardzo wysokim ilorazie inteligencji".
Inteligent na jakiego sie Pan kreuje powinien byc troche madrzejszy od Pani Jadzi (tez z innego watku), bo kto nie jest i kierowac sie wskazowkami z wlasnych genialnych pouczen.
Z szacunkiem,
guru

89

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Moje ?Szanowny Panie? wraz z calym cywilizowanym swiatem uwazam za znacznie grzeczniejsza i intelektualnie zasadna forme od panskiego ?twoje?  a moje ?krasomówcze popisy? znaczniej bardziej przyswajalne niz panskie ,delikatnie mowiac bardzo prowincjonalne a nawet prostackie: "Uwierz mi, że mam naprawdę najgłębiej jak to tylko możliwe, to co uważa........"
Z glebokim szacunkiem - nie oczekujac wzajemnosci,
guru

90

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Ponizej , pozwalam sobie zacytowac niektore panskie merytoryczne i racjonalne argumenty zamieszczone przez szanownego Pana na tym forum:

Watek: Zimowe (nie)utrzymanie dróg
?Czepiacie się na siłę.?
?Zastanawiam się czego się przyczepicie w przyszłym roku.?
?Mylicie pojęcia i proponuje się najpierw dogłębniej zapoznać z tematem w jakim się wypowiadacie.?
?Proponuję wszystkim czasem się zastanowić przed skrytykowaniem.?
?Powtarzacie po raz setny standard i myślicie że to dalej śmieszne.?

Watek: Dr. Artur Hadrian z PoliMed Sp. z o. o. - PAN NA WLOSCIACH czy BOG ?
?Czyżby krytyka mojej wypowiedzi została podyktowana tym, iż pozwoliłem sobie wskazać kłamliwe stwierdzenia mnie krytykującego??
?Człowieku skoro wszyscy Cię ignorują to jest jakiś znak i skoro nie potrafiłeś wyciągnąć z tego żadnych wniosków i dalej prowadzisz monolog to świadczy o Twoim ?bardzo wysokim? ilorazie inteligencji.?

Watek: Galeria Czańca
"Uwierz mi, że mam naprawdę najgłębiej jak to tylko możliwe, to co uważa ignorant"

Watek: Cmentarz
?Myślę że rozsiewacie plotki na temat.......?

Watek: Chodnik
?Tak czy inaczej chciałem zauważyć, że wszystko zmierza ku jak najlepszemu, a Wy już zaczynacie krytykować i narzekać.?
?A Twój sposób wypowiedzi  Z.....  mogą sprowokować i pewno to jest Twoim celem.?

Merytorycznosc w pelnym wymiarze, dodam w panskim wymiarze.
Z glebokim szacunkiem,
guru

91

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Slowo "simpleton" skierowane do osob panskiego pokroju nie jest epitetem , jest tylko
stwierdzeniem przykrego w formie, ale jakze trafnego faktu. Przykro mi, ale ja naprawde uwazam , iz slowo to zostalo wykreowane z mysla o Panu i panu podobnym.
Z powazaniem,
guru

92

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie galler,
Pat napisał: " w niedługim czasie podam adres galerii na forum" w dniu 2008-12-28 czyli prawie dziesiec miesiecy temu. Uznalem wiec, ze pytanie o adres GALERII CZANIEC jest pytaniem w pelni zasadnym. Dziekujac za panski "lobbying" na rzecz uzyskania przeze mnie powyzszego adresu internetowego w podzięce zadedykuje Panu jeszcze jedno slowo , rodem ze slownika jezyka angielskiego, slowo o ktorym mowie to slowo "simpleton" . W moim przekonaniu slowo to zostalo wykreowane z mysla o Panu i panu podobnym.
Z glebokim szacunkiem,
guru

93

(9 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Prosze o podanie adresu galerii.
Dziekuje.
guru

Szanowny Panie galler,
Jednym z osmiu poziomow IQ (iloraz inteligencji) jest poziom nazwany przez znawcow tematu, jako PROSTAK. Panski ostatni post z refrencjami do strony internetowe: http://mojestringi.pl/Galeria_stringow_ … 08___11085   stawia Pana, obiektywnie rzecz biorac ponizej tego poziomu. Nastepny poziom IQ okreslony zostal przez specjalistow jako CHAM.
Z powazaniem,
guru

Szanowny Panie,
Panska wypowiedz jest tylko i aż kolejnym potwierdzeniem zasady, iż wolności wypowiedzi jest  wartością nadrzędną. Dziekuje Panu za zajecie stanowiska w tej skądinąd nieprzyjemnej sprawie
po raz kolejny. Dziwić może jednak fakt diametralnej zmiany Pana stanowiska w kontekscie panskiej wypowiedzi w tym temacie z dnia 21 stycznia 2009 roku , ktora to wypowiedz pozwole sobie zacytowac w cześci mowiacej o obiekcie naszej polemiki: " I o ile moja opinia w stosunku do przytoczonego tu lekarza jest bardzo podobna do przedmówców o tyle ..." oraz ? ... Po trzecie obdarzona superlatywami Pani Gilowska jest bodajże współwłaścicielem Polimedu i między innymi za jej przyzwoleniem doszło do zaistniałej sytuacji zachowania lekarza Hadriana (wzięło się to z braku konsekwencji wcześniejszych skarg w tym temacie, a uwierzcie mi że były liczne). Po czwarte Zachowanie lekarza Hadriana jest adekwatne do sytuacji całej spółki Polimed w naszej gminie (nie jasna umowa ze spółką, pokrywanie przez gmine kosztów działalności spółki pomimo jej komercyjnego charakteru, niewyjaśnione zwolnienia z podatków, czy wymuszanie na Wójcie konieczność remontowania obiektów na których prowadzi działalność spółka). Reasumując: zachowanie wspomnianego lekarza jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, w sprawa ma tzw drugie dno?.
Szanowny Panie kazdy inteligetny czlowiek powinien miec prawo do subiektywnej i niezależnej lecz na Boga konsekwentnej opinii.Ta właśnie konsekwencja świadczy o naszym ?bardzo wysokim? lub ?bardzo  przeciętnym? ilorazie inteligencji.
Z wielkim szacunkiem dla panskiego , niewatpliwie wysokiego IQ,
guru

Szanowna Pani Jadziu,
Samotnosc w słusznej sprawie , prosze mi wierzyc nie jest samotnoscią ktora doskwiera . Wiem cos na ten temat z doswiadczen okresu stanu wojennego lat osiemdziesiatych. Na spontaniczny zryw społecznosci Czanca nigdy nie liczylem i nadal nie licze, poparcia nie szukam a pod opieka prawidlowego specjalisty jestem juz od dawna. Na polemike w temacie chamskich zachowan  natomiast , liczylem i nadal licze. Jak widac dzieki Pani pomocy temat rozwija sie w zupelnie prawidlowym kierunku, za co korzystając z okazji pragne Pani serdecznie podziekowac. W swoich dywagacjach potwierdza Pani bowiem zasade iż zapewnienie indywidualnej wolności wypowiedzi jest wartością najwyższą . Takich ludzi jak szanowna Pani dziś właśnie potrzebujemy ? nieprawdaż ?
Z glebokim szacunkiem dla wyżyn Pani Intelektu,
guru
P.S. Jezeli  moje spostrzezenia, jak to laskawa Pani raczyla nazwac sa smieciem intelektualnym to pomyslmy przez chwile wspolnie, jakie okreslenie bedzie adekwatne dla Pani riposty.

Szanowni Panstwo,
Minelo osiem miesiecy od momentu wystosowania przeze mnie formalnej skargi do Narodowego Funduszu Zdrowia i Naczelnej Izby Lekarskiej na karygodne i co tu duzo mówic, chamskie zachowania dr. Artura Hadriana. Otrzymałem odpowiedź. A jakże, formalną i z urzedowymi pieczęciami.  Odpowiedź z której  nie wynika absolutnie nic. Bezmiar absurdu, pomieszanie z poplataniem urzędasa pod wpływem. Niewątpliwie perełka pośród interpretacji prawidłowych relacji lekarz/pacjent. I od razu człowiekowi robi się raźniej. Głupota ludzka jest być może nieskończona, ale w określonych sytuacjach społecznych odgrywa ona niepomiernie mniejszą rolę niż ludzka mądrość, także nieskończona. Tymczasem hipokryzja medycznych  biurokratów przepoczwarza się stale i nigdy, niezależnie od okoliczności, nie przestaje zwiększać swoich rozmiarów. Niestety rzeczywistość jest cokolwiek inna, bardziej prozaiczna.Tak jak prostytutka jest osobą, której nie da się zgwałcić tak konował jest osobą ktorej nie da się wyrzucić na zbity pysk chociaż wszystkie znaki na ziemi i niebie o taką sprawiedliwość wołają a nawet o nią wyją. No cóż, wygląda na to, iż kolejny dupek uratował swoj tyłek (czytaj: dupę).  Posuwając się nieco dalej, można by zapytać czy ten zadek można usunąć chirurgicznie? ? Ależ owszem, ależ tak ?. Zatem panie i panowie pacjenci, do tej pory byliście  jedynie na  miejscu drugim , miejscu obserwatora, czas pokusić się o pierwsze. Czas na zakup skalpela.
Z glebokim szacunkiem,
guru

Szanowni Panstwo,
Kryzys dotknął już bodaj każdego miejsca na ziemi zamieszkałego przez człowieka. Czyzby ! Jest bowiem taki kraj w środku Europy, nawet całkiem spory i ludny a w tym kraju miejscowosc calkiem mila i zadbana a w tej miejscowosci lekarz którego, kryzys jakby nie dotykal. Lekarz o ktorym mowa ma sie zupelnie dobrze, wypisujac skierowania do prawdziwych lekarzy, przybijajac pieczecie na kolejne recepty i wpisujac kolejne bzdury do naszych kartotek medycznych nie widzac potrzeby przeprowadzenia elementarnych, nie mowiac juz o specjalistycznych,  badan. Zgodnie z zasada , iz nie jakosc jego uslug ale ilosc skierowan i przybitych pieczeci nabije jego kiese. Kiese ktora pozwala mu na luksusowe zycie i czeste wojaze krajowe i zagraniczne. Sytuacja ta jest o tyle groteskowa , ze polska gospodarka opiera sie ponoc na wzorach zachodnich. Forma obslugi pacjenta przez pana Artura Hadriana, bo o nim wlasnie mowimy i jego ?niewatpliwa? wiedza, w swiecie zachodnim pozwolila by mu zajac w profesji medycznej miejsce na szczescie tylko w kolejce po zasilek dla bezrobotnych. Jego arogancja, brak profesjonalizmu i pospolite chamstwo nie pozwolilo by mu przejsc przez pierwsza lepsza weryfikacje standartowej komisji etyki lekarskiej. Zachowania i pseudo profesjonalizm pana Artura moze przetrwac jedynie w marazmie polskiej rzeczywistosci , gdzie ze wzgledu na brak reakcji ze strony pokrzywdzonych (czytaj pacjentow) oraz  zaniedbania  badz niekompetencji wlasciwych wladz samorzadowych i medycznych indywiduum tego typu ma racje bytu, dodajmy bytu na wysoce nieuzasadnionym poziomie. Kryzys ludzkiej moralnosci i etyki w czanieckim ? PoliMed Sp. z o. o.? niestety istnieje i jest zjawiskiem jak najbardziej realnym i namacalnym a im dłużej będziemy udawać, że go nie ma, tym mocniej odbije się on później na nas samych. Niestety spoleczenstwo Czanca milczy. Nawet PANI JADZIA milczy (patrz: poprzednie posty). Pamietajcie Panstwo swoim milczeniem dajemy bierne ale jakze zgubne w skutkach przyzwolenie na haniebne praktyki jednego z nowobogackich konowalow. Jedynie nasz podniesiony glos w tak upokarzajaco obrzydliwej sprawie pozwoli nam  utrzymać pewien minimalny poziom godnosci dla nas samych. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Na trwanie obecnego porządku i tym samym na nieuniknione w jego ramach zjawiska, takie jak prostactwo i niekompetencja zgodzic sie, po prostu nie mozemy, Musimy zmobilizować zwykłych N A S , zagrożonych skutkami tego stanu rzeczy, do walki o lepszy system opieki zdrowotnej, w którym to pacjenci, a nie mierni lekarze, będą decydowali o losach naszej i tak juz kulejacej , sluzby zdrowia.
Z glebokim szacunkiem,
guru

Szanowni Panstwo,
?Wielcy wydają się nam wielkimi dlatego i tylko dlatego, że patrząc na nich klęczymy! Powstańmy!? Bylo to jedno z haseł rewolucji francuskiej ,haslo pasujące doskonale do sytuacji ktora istnieje w czanieckim  PoliMed Sp. z o. o.  Z jednej strony  ?WIELKI? dr. Artur Hadrian a z drugiej klęczący plebs. Z biegiem czasu jednak owa grupa społeczna , mowie o francuzach ? dostrzegłszy tragizm swego położenia i jawną niesprawiedliwość w patologicznych stosunkach społecznych ? zaczęły podnosić głowy i pięści przeciwko niesprawiedliwości. Jakże piekny przyklad do nasladowania. Nie  byli oni wprawdzie w stanie dokładnie określić, czego chcą, ale świetnie wiedzieli, z czym chcieliby skończyć ? z całym systemem opartym na zysku i monstrualnych nierównościach społecznych. I znowu - jakże piekny przyklad do nasladowania. Drodzy Panstwo wszystko w naszych rękach. Cała historia powstrzymania chamstwa i upkorzen mogłaby podążyć w zupelnie innym kierunku, dodajmy wlasciwym kierunku, kierunku ktory to my pacjenci okreslimy. Przejmijmy inicjatywe w swoje rece i powiedzmy panu , pozal sie boze lekrzowi , ze panoszy sie on za nasze ciezko zarobione pieniadze. Podniesmy sie wreszcie z w rzeczy samej niewygodnej pozycji, z pozycji kleczacej.
Pozdrawia bardzo serdecznie.
guru

Szanowni Panstwo,
Naczelnym hasłem polskiej sluzby zdrowia w której wreszcie naczelne miejsce zająć miał czlowiek - pacjent , jest  ?Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie nie jest mi obce?.  Haslo to zaczerpniete zostalo z epoki renesansu . Okazuje się jednak, iż ów ideał zarowno wtedy jak i teraz ciągle odległy jest od realizacji, bowiem centralną pozycję w świecie medycyny nadal zajmują zysk i kapitał, zaś podporządkowane im postawy i system ekonomiczny rodzą zjawiska, przy których nawet niektóre zwierzęta wydają się bardziej altruistyczne, niż ludzie. Trudno bowiem spodziewać się innych postaw, skoro dominująca we współczesnej sluzbie zdrowia, na poziomie lekarza pierwszego kontaktu, postawa drobnomieszczańska nachalnie promuje niepożądane społecznie typy zachowań: egoizm, indywidualizm i pogoń za zyskiem, które doprowadzają do tragicznego w skutkach poziomu opieki lekarskiej a nawet jej zaniechania. A przecież jednym z niezbywalnych praw człowieka, i przy okazji czymś, co wyraźnie odróżnia go od zwierząt, jest posiadanie wlasciwej i godnej opieki zdrowotnej. Niesprawiedliwość ludzka i systemowa co poniektórych (czytaj ?Pan na wlosciach?) jednak brutalnie tego prawa nas pozbawia, lub próbuje pozbawić. Jak mówi stare, polskie porzekadło kłamstwo jest kradzieżą. Kradzieżą prawdy. Czy tylko prawdy? Odpowiedzcie sobie Panstwo na to pytanie sami przyjmujac za zasade jedyną z mozliwych wykladni: dr.Hadrian prosperuje i z tego co wiem to zupelnie niezle, tylko i wylacznie w sposob bezposredni lub posredni dzieki waszej ciezko ?uciułanej? kasie. Lekarze pokroju ?BOGA? sa generacją ludzi aroganckich i bezczelnych nie szanujacych nikogo ani niczego. Liczy się dla nich tylko mamona. Mamona za kolejne pieczecie i kolejne skierowania do lekarzy ktorzy na tytul doktora medycyny rzeczywiscie zasluguja. Praca nie musi dawać satysfakcji czy przynosic pozytywnych efektow, ważne by dobrze za nią płacili. ?Obyś żył w ciekawych czasach? mówi starożytne chińskie przekleństwo. Jego sens objaśnić można mniej więcej tak: życie w ciekawych czasach jest wielkim nieszczęściem. My zaś , trzeba wiele samozaparcia, by tego nie zauważyć ,  żyjemy w ekstremalnie wręcz ciekawych czasach. I rzeczywiście , jest to doprawdy gigantyczne nieszczęście.  Ale nie dla ludzi pokroju szanownego pana doktora. Dla jednostek tego typu nieszczesciem bylby powrot do normalnosci. Szanse na zmianę obecnego porządku są niestety mniejsze niż kiedykolwiek. Przy tych minorowych nastrojach, chciałbym jednak powiedzieć, że jesteśmy jednak  bogatsi , bogatsi  jesteśmy po prostu ,drodzy Panstwo , duchowo!  Tylko co to konkretnie oznacza? Absolutnie a wlasiwie absurdalnie nic. Medycyna poddana logice kapitału nie jest medycyna a jedynie zrzeszeniem konowałów na rzecz dalszej maksymalizacji ich zysków.
Z glebokim szacunkiem.
guru