1

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

DZISIAJ NA SESJI I KOMISJI  KOLEJNY szok nasi  mędrcy PAN FILARSKI, DR.MARTA za najważniejszą  rzecz uznali PARAGRAFY,KROPKI,PRZECINKI  ALE PRZY CENIE ŚCIEKÓW usłyszeliśmy  MY MIESZKAŃCY BUJAKOWA NIE BĘDZIEMY DOPŁACAĆ DO KANALIZACJI .SKANDAL PRZY PODATKACH PANI MARTA nie interesowała się  UBOGIMI MIESZKAŃCAMI ABY JE OBNIŻYĆ TYLKO JAK POKRYĆ DZIURĘ W BUDŻECIE PROSTO MNIEJ NA administrację  KTÓRA ROZROSŁA SIĘ .A CO NA TO WIELCE PANUJĄCY PAN KOCEMBA CO NA TO MIESZKAŃCY KOBIERNIC 9,30 ZŁ ZA KUBIK ŚCIEKÓW TYLKO DLATEGO ŻE SŁUŻBY WÓJTA SĄ NIEUDOLNE W POZYSKIWANIU ŚRODKÓW NA KANALIZACJĘ.MY MIESZKAŃCY BUJAKOWA MAMY MORALNE PRAWO ZATRUWAĆ ŚCIEKAMI .............BO OSOBY ODPOWIEDZIALNE Z URZĘDU GMINY NIE POTRAFIĄ SKONTROLOWAĆ GOSPODARKI ŚCIEKOWEJ......I PO CO WAM NAGRYWAĆ SESJE JAK O PODSTAWOWE RZECZY UBOGIEGO SPOŁECZEŃSTWA NIE POTRAFICIE ZADBAĆ W TAKIM RAZIE CENA ŚMIECI MUSI BYĆ 4 ZŁ DLA POSIADACZY KANALIZACJI 15 ZŁ DLA OSÓB NIEPOSIADAJĄCYCH KANALIZACJI BO WEDŁUG MYŚLENIA CO NIEKTÓRYCH RADNYCH DLACZEGO MY PŁACĄCY KANALIZACJĘ MAMY DOPŁACAĆ DO EKOLOGICZNYCH ZABÓJCÓW, JEDNA RADNA MÓWI TYLKO O KĘTACH, DRUGI O MIESZKAŃCACH TO JEST RADA GMINY PORĄBKA A NIE WASZE PRYWATNE PAŃSTWO.

Dziś na komisji radni mimo wzrostu kwoty bazowej do kwoty 470 z kwoty 420 głosowali o kolejny wzrost .
. Może pan Kocemba wyjaśni dlaczego dokładamy skoro w przedszkolach jest dobrze .
I dlaczego mimo tak wielu waszych uwag zainteresowani nie są bezstronni .

3

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

TEMAT ostatnich wyborów proszę was nie oceniajcie wyborców oni po raz kolejny zaufali KWW RPW.TO nie komitety tworzą politykę tylko rada i wójt którego też wybrali wyborcy mając tak dużo konkurentów ponoć lepszych , Ludzie pragną spokoju a nie waszego jazgotu,pani TYLZA będzie państwu pisać składać raporty i dobrze nic nie ma rada do ukrycia .W Polsce są sądy które wydały wyrok w sprawie pana Kubisia i bardzo dobrze. ,ALE  czy pan pedagog który ma uczyć i wychowywać jest bez winy,Szkoła to nie miejsce na politykę,ale dopóki nie będzie dialogu to biologi będzie uczył wuefista.W takich kwestiach jak gminy nepotyzm,przedszkolna prywata.przerost zatrudnienia,nic się nie dzieje ale może tu najwyższy czas na zmiany
Budżet 2013 przed nami może radni poszukają 2 milionów na inwestycje w zatrudnieniach, zmiejszeniu dotacji do prywatnych interesów na mieniu gminnym  piszmy konkrety a pani TYLZA i pan kocemba będą zadawać interpelacje ,,,,,,,,,,,np.dlaczego tak dużo inwestycji jest niezrealizowanych z planu 2012.

4

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

ares to co napisałeś fo cała prawda marszałek województwa śląskiego wyznaczył rejony śmieciowe miasto bielsko jest benificjentem tego projektu wszystkie gminy powiatu bielskiego muszą do niego należeć .W bielsku już jest awantura o smród z nowej sortowni,dziwię się iż komitet nasza gmina tego nie wie .dwóch radnych pisze wam opowiadania a podstawy nie zna .Dzisiaj nikt w Polsce nie ma dobrego pomysłu na sposób płacenia,Bielska spółka śmieciowa to też bardzo niebezpieczna sprawa przykład spólka aqwa monopol ale rada i wójt bez wyjścia.

5

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam wszystkich czas po roku nieobecności zabrać głos .pani MARTO  myślę iż pan WALIGÓRA  dał pani dobrą radę Świat anonimów to świat dzieci internetu..Oskarżali się straszyli sądami magiczna socjotechnika , na ostatnim zebraniu żaden bohater internetu nie  umiał zabrać głosu .czytam co jakiś czas te pozwy i myślę iż nie warto tracić czas na jazgoty chocholi  taniec .pani jest historykiem i jest pani znane pojęcie miałeś chamie złoty róg ,TO TYCZY SIĘ INTERNETOWYCH NAPINACZY A FORUM  administratorze.NAZWIJ CZANIEC ANONIMOWA  OBRAZA.PL.........
MOJA PROPOZYCJA PO WYBORACH JEST NASTĘPUJĄCA UMAWIAMY SIĘ WSZYSCY KTOŚ WYZNACZY MIEJSCE I POROZMAWIAMY NA TEMAT POMYSŁU ROZWOJU NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY ALE NIE ANONIMOWO  KRZYCZEĆ  WSZYSCY .POTRAFIĄ DO PRACY CZAS ,,,,,,,,,,,,,.

już  czas na koniec waszych głupich wywodów co nas mieszkańców CZAŃCA obchodzi wasz kozubnik wywody kocemby .
DZIŚ ZMARŁ NASZ KOLEGA RADNY ŻEGNAMY CIĘ MIRKU..............A WY WSZYSCY ZASTANÓWCIE SIĘ NAD SOBĄ,,,,

7

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

jak radny lub jego rodzina ma problem w budżecie gminy to zmienia się przepisy czy tak ma wyglądać praca radnych audyt w oświecie nie bo zwolnią żonę radnego,regulacja w przedszkolach to krzyk bo  to żony i koleżanki prowadzą przedszkola,czy w urzędzie na pracę zasługuje ktoś inny niż rodzina .w bujakowie synowie pana radnego robią biznes na mieniu ,w kobiernicach klan państwa gałuszków w czańcu wojna o przedszkola ,porąbka na swojego wójta.ja to wszystko czarno widzę panie Zontek jest pan szefem rady czas na walkę  o nas mieszkańców ...BO PODATKI ZNÓW PÓJDĄ W GÓRĘ W GMINNE .CENY MZK JUŻ PODROŻAŁY.WODA MA PODROŻEĆ SZCZELNA KANALIZACJA TAKŻE CO ROBIĆ RADNI ....

8

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Przypadkiem usunąłem Twój wpis na forum. Przepraszam za pomyłkę i proszę o kontakt na e-mail. Wysłałem list na Twoją skrzynkę. Zenon

9

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Szanowny panie Zenonie nikt nie wini pani DYREKTOR ale ostatnie pismo do rodziców to kompletny brak wyobrażni , Jak można tak  traktować uczniów  i ich rodziców, ano można jak się jest  jego służącym dostaje się pozwolenie na nepotyzm albo dostaje się stanowiska kierownicze dla męża jak jedna z dyrektorek  za co???
PANIE Kocemba dziękujemy za troskę o dowóz ,ale na marginesie dział zespołu obsługi szkół to kwota na pokrycie strat w oświacie patrz jak to wygląda w kętach jedna księgowa załatwia 250 pracowników a w Porąbce JEDNA NA 40 PRACOWNIKÓW A WYNAGRODZENIA WYŻSZE W O 30%

10

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

szanowny sąsiedzie nikt na panią koniorczyk nie nadaje , pani tolarczykowa to starsza osoba i daj jej spokój ,moje spostrzeżenia o rodzinnych układach w szkołach proszę temu się przyglądnąć i napisać nie miał pan racji .na pytanie do pani dyr. co będzie z opiekunką,kierowcą to się im znajdzie pracę.resztę komentarza pozostawiam co do prezesa osp.czaniec zrób tyle dla swojej wsi co on to będziesz miał moralne prawo go obrażać . bronimy gimbusa wszyscy a może formy ,sposobu w jaki miał być zlikwidowany.
1 bez konsultacji z radnymi.pozycja dowóz zapisana w uchwale budżetowej na rok 2011
2bez konsultacji z rodzicami w czerwcu kiedy wiedziały panie dyr. szkół .
3.posługiwanie się bezprawnym dowozem totalna bzdura ,kłamstwo,ustawodawca nie zabronił a nawet zakupił gimbusy na dowóz dzieci do szkół.
4.pomysł na adyt pana Kocemby jest bardzo dobry ale dla niektórych niebezpieczny .
5.PANOWIE RADNI POSTAWCIE INTERPELACJĘ ILE POCIOTKÓW DYR. PRACUJE W SZKOŁACH,BRYGADACH,GOKU,MOPS-IE.SZWAGIER BRATANICA TEŻ RODZINA

11

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Gimbus Będzie Woził Wszystkie Dzieci Na Starych Zasadach ..tak Dziś Informację Przekazali Radni .

12

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

panie KOCEMBA SPRAWA GIMBUSA ZOSTAŁA ZAŁATWIONA PRZEZ RADNYCH Z CZAŃCA TEMATU JUŻ NIE MA POZOSTAŁA SPRAWA PRZEROSTU ZATRUDNIENIA W SZKOŁACH PRZEDSZKOLACH,A NAJWIĘKSZY PROBLEM TO700TYS KTÓRE TO PAŃSTWO RADNI UCHWALILI NA OBSŁUGĘ ADMINISTRACYJNĄ SZKÓŁ GDZIE PRACUJE 9 OSÓB A NA CZELE STOI PANI KONIORCZYK.TO JEST SKANDAL I JUTRO POMÓWCIE O ZATRUDNIENIACH WE WSZYSTKICH SZKOŁACH W GMINIE RODZINACH PAŃ DYREKTOREK TO JEST SKANDAL MĘŻOWIE BRATANICE CÓRKI,BRACISZKOWIE SYNOWE TO JEST OKOŁO....  OSÓB Z RODZIN
NA KWOTĘ MINIMUM 500 TYS ROCZNIE NASTĘPNYM RAZEM WIĘCEJ INFORMACJI

13

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

1.budżet zespołu obsługi szkół kosztuje 400 tyś .-zarządza nim pani Koniorczyk co najmniej 150 tyś za drogo .
2.brygady remontowe to koszt 1500000 tu za drogo o około 800tyś.na czele stoi od tego roku mąż pani dyrektor.jednej ze szkół, i jak potem dbać o dzieci.czy pan Witkowski był zły po co było tworzyć nowy etat za 40 tys
3 administracja urzędu pęka w szwach tu jest około 500 tyś oszczędności .w roku 2011 ten zasób kadry nie pozyskał ani 1 euro na inwestycje.e-urząd to nie inwestycje KANALIZACJI BRAK
4 pan radny Kocemba wnosił o zewnętrzną ocenę funkcjonowania oświaty i kto się jej bał iż nie została wykonana,chyba pani dyr, bo pokazała by problemy oświaty w gminie.
5.jak zaplanowano budżet szkół skoro o podwyżkach dla nauczycieli wiedziano w roku 2010 a teraz jest brak 400 tys kto za to odpowie przed radą .
6 czy wszystkie inwestycje są trafione skoro brak środków.czy rozbudowa urzędu nie mogła poczekać aż wybuduje się przedszkole w  Kobiernicach ,szkoła w Porąbce podstawowa która bije grozą jak 21 wieku można dzieci w takich warunkach trzymać
7.A TERAZ OSZCZĘDNOŚCI NA GIMBUSIE W TRAKCIE ROKU SZKOLNEGO BO BRAKUJE 30 TYS. TYLE KOSZTUJĄ PODRÓŻE SŁUŻBOWE NASZEJ ADMINISTRACJI,A EFEKTÓW ZERO.
8 szanowny panie zenonie to moje uwagi i prośba ostatnia SZANOWNI RADNI CZAS NA ZMIANY

14

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

szanowni rodzice są pieniądze na funkcjonowanie gimbusa zwolnić oświatowe układy, mąż pani .dyr zeasu.55 tys, rocznie.mąż pani dyrektor  55 tys rocznie zatrudniony w gminie.przerosty w ZEASIE 400 tys rocznie UTRZYMANIE ZEASU już są pieniądze . .co to za nowi pracownicy w urzędzie gminy. Szanowni radni zabieramy pieniądze z administracji przerost brak środków unijnych NIC SIĘ W GMINIE NIE DZIEJE ABY BYŁO TAK DUŻO URZĘDNIKÓW. A CZY PANI dyrektor WYKONAŁA AUDYT OŚWIATOWY O KTÓRY WNIOSKOWAŁ PAN KOCEMBA BO ZEWNĘTRZNA OCENA FUNKCJONOWANIA OŚWIATY POKAZAŁA BY TĄ TRAGEDIĘ .panie panowie radni nie bójmy się pokazać wreszcie problemów gminy na zewnątrz rozwiązujcie je bo to wasze zadanie ludzie O TO PROSZĄ PODOBNO NA OŚWIATĘ BRAKUJE 500 TYS CO TO ZA KOSZTY A NA GIMBUSIE ZAROBIĄ 30 TYS TYLE ILE WYNOSI NOWY ETAT MĘŻA PANI DYR.SZKOŁY W ROKU 2011 W NASTĘPNYM 55.

15

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Minol rok od wyborów wstyd mi za cały komitet rodzina prawo wspólnota cały urząd chory radny Kocemba błądzi reszta radnych gminy Porąbka śpi wójt mimo obietnic nic nie robi mimo obietnic .pan gałuszka zatrudnił całą rodzinę  i tylko  urlopy ,leczenie żony,roboty zero kasa dobra NIC W TEJ GMINIE DOBREGO NIE BĘDZIE RADNY KOCEMBA MA RACJE IŻ CZAS NA GŁĘBOKIE ZMIANY 4procent to skandal ale w urzędzie pracuje cały układny urząd siostra córka, szwagier ,szwagierka żona zięć pana sekretarza,mąż syn pani czas robić porządki panie radny Kojder ,Zontek  Jurczak Sopiak bo to skandal.czas na gminne sprzątanie 4 procent czas zamienić na 28 a towarzystwo zwolnić

16

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

szanowny panie sąsiad czytać mojego wpisu pan nie umiesz waligóra złożył interpelację  do zarządu dróg o zmianę organizację ruchu ale po twoim języku widać iż wiedza twoja na temat pozwoleń na budowę mała jeszcze nie dawno na tym forum pisano kto co buduje koło cmentarza ty wiedziałeś winni lewiatana radny .projektu który był uzgadniany przez wszystkim mądrych winni radni.proponuję pan niedoszły wójt zakłada kolejną hybrydę więc mądrości proponuję tam zostawić .a nie rozrabiać myślę iż błąd pana projektanta czas naprawić .najbliszą  inwestycją w czańcu są remonty ośrodka zdrowia.domu kultury .z przebudową dachów też to robią projektanci zapraszam do urzędu projekt do wglądu bo znowu będzie narzekanie ..........

17

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

szanowni mieszkańcy z moich informacji radny waligóra złożył interpelację na sesji powiatu w sprawie organizacji ruchu w centrum Czańca przedstawił DWA ROZWIĄZANIA od strony andrychowa sygnalizacja świetlna od strony kęt wałek zwalniający.MYŚLĘ IŻ 8 maja na zebraniu waligóra przedstawi państwu odpowiedż na interpelację zarządu drogi powiatowej a projektował drogę pan Zaniat

18

(23 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowny panie CZARNIK to pana myślenie to oni to nie ja .Powiedz pan już mam doś  Damiana c , PIOTRA,jacka ,BABKI DZIADKA ,dariusza , a nie boję się i muszę  ONI SIĘ WYBRALI. CHWAŁA panu za lata pracy i proszę zejść z głową do góry i wypoczywać od czasu do czasu coś doradzić podpowiedzieć  przyjść   na piwko CZANIEC TO NASZA WSPÓLNA WIEŚ I WSZYSCY POWINIŚMY SIĘ SZANOWAĆ OSP BYŁA JEST I BYĆ MUSI I WIELE INYCH ORGANIZACJI .CZY NOWY PREZES SOBIE PORADZI CZAS POKAŻE OSP CZANIEC TO GRUPA FAJNYCH LUDZI ITAK CZYMAC

19

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

SZANOWNY PANIE CHWAŁA może dla pana poziomu jestem idiotą ale ja nie zostałem nauczony  tak jak pan wykrzykiwać na wójta, jezierską a potem dla własnego zysku proponować swoje usługi  ale to może nauczyli pana wtedy kiedy pan pracował .........o zapomniałem iż o tym czasie swojej ,,,,,,,,,,, pan w liście do wyborców zapomniał

20

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

PANIE CHWAŁA wstyd jak się nie udało BUŁKI omotać aby pana ZATRUDNIŁ PO WYBORACH TO TERAZ ATAK NA GOK JUŻ pan pokazał teraz panu dziękujemy

21

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

szanowni mieszkańcy sołectwa Czaniec prosiłbym nie dajcie sobie robić wody z mózgu my nie jesteśmy sługusami nikogo zadbamy jak w mijającej kadencji o nasze sołectwo nie damy nami pogrywać igraszkami pana Kocemby Sopiaka za kilka tygodni uchwalimy budżet nie dajcie sobie pociskać fałszu RIO od jutra bada finanse gminy za ostatnie 4 lata to.RIO wydaje co roku opinie o długu to organ niezależny zadłużenie gminy jet bezpieczne ,gmina posiada majątek który może zabezpieczyć ,wartość działek na Kozubniku to równowartość długu wszystkie samorządy mają długi .....problem budżetu to nie doszacowana subwencja oświatowa,i wiele innych trudnych tematów ale kiedyś wam wszystko opisze my was chcemy reprezentować potrzebne wasze zaufanie i spokój

22

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

witam wszystkich big_smile:D: milczalem cały czas od postu o spokój dziś pisze dziekuje wszystkim za wybór myśle iż administr.wie 12 osób pisze na forum 43 oglądają życie uczy wszystkich pokory wyboru nie dokonali wieśniacy jak ktoś napisał w post lecz  Świadomi mieszkańcy CZAŃCA

smile:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
Czańca umiejący docenić to co zostało zrobione dla naszej małej ojczyzny Bułka nie jest złoty,ale powiem Gąsiorek Wiesław był z nami 12 lat ostatniej kadencji głosował razem I JEGO WYBÓR co zrobił MY posłuchaliśmy waszych uwag o zarządzanie gminą o transparentności urzedu o inwestycjach WY SZANOWNI MIESZKAŃCY DALIŚCIE NAM MANDAT ZAUFANIA.............MYŚLE iż demokracji czas nastał i czas zmian w naszym sołectwie gminie aby WSZYSKIM PO,PSL,PIS ,NOWA GMINA ŻYŁO I BYŁO LEPIEJ:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

23

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

tylko kamyk a jaka fala kto tu mówi o anonimach dzieci internetu guru,jagbek,geremino,gregor gdzie wasze inicjały nazwiska od wielu tygodni przyglądam się waszym postom kamyk i fala krytyki gdzie bohaterowie byliście na zebraniu  niedzielnym nikt poza panem  starostom nie mówił o wyborach a co do zadłużenia to gmina porąbka ma najlepszą płyność finansową z gmin powiatu bielskiego trochę szacunku dla pracy ludzi z urzędu no ale najlepiej napisać guru, geremino jagbek bo po polsku ciężko jan kowalski I polskie piekiełko jazda na ludzi według waszego poziomu myślenia to ten kraj gmine czas zaorać bo wszyscy są zli zastanówcie się czas na przebudzenie i myślenie bo jesteście młodymi ludzmi i zdobywanie świata przed wami .JA wyraziłem swoje zdanie mieszkańcy wybiorą radnych gminy,powiatu ,sejmiku,MY wybierzemy MY  ocenimy MY mieszkańcy moja ocena pracy ustepujących radnych jest dobra i zróbcie tyle co oni a CZANIEC BĘDZIE SIĘ ZMIENIAŁ KONIEC MOICH WYSTĄPIEŃ NA TYM FORUM.BĘDĘ POPIERAŁ RADNYCH DO GMINY ZONTEK, KOJDER, PIELESZ MYDLARZ NYCZ NALBORCZYK .DO RADY POWIATU WALIGÓRA NA WÓJTA BUŁKĘ CZESŁAWA ....................................................................................................................................DO USŁYSZENIA 22 LISTOPADA 2010 TO MÓJ WYBÓR MÓJ ROZSĄDEK A WAS PROSZĘ NIE OCENIAJCIE LUDZI KRYTYCZNIE ONI MAJĄ SWOJE RODZINY I POŚWIĘCAJĄ SWÓJ CZAS DLA DOBRA NASZEJ GMINY,POWIATU.

24

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

witam wszystkich użytkowników  forum pisze informacje o kandydacie na wójta nr 1 kocemba ignac   emeryt policyjny  ludzie go popierający z czańca to stefan Tądryk Wolf bogdan to uważam wstyt dla mieszkańców całej gminy porąbka.kandydat 2 wiesław gąsiorek krnąbny polityk na smyczy emeryt górnik kłótliwy gmina to nie tylko czaniec to bujaków, kobiernice,porąbka katastrofa na wczorajszym zebraniu nie zabrał słowa kandyduje tu i tam by była dieta rozłączenie nie wyszło ale było mało odwagi by ludziom podziekować poinformować iż to już koniec.panie Gąsiorek z ludzmi trzeba współżyć a nie z wybraną elitą bo my tu żyjemy nie tylko pan pana wspierający piekiełko ewa rodak łukasz życze rozsądku któremu panu zabrakło .a tak na marginesie starzy radni już nie pasują czy nie poparli pana na wójta i ich pan zostawił a na salonach parafi ustaliliście taktyke z panem chodorowskim który wczoraj nawet na zebranie nie przybył .PO.TADEUSZA CHWAŁY TO HYBRYDA NA TYLE KOMENTARZA
NATURALNYM KANDYDATEM CHOĆ CHCIAŁOBY SIE BY BYŁ LEPSZY NASZ CZANIECKI JEST URZEDUJĄCY WÓJT TO CO W MINIONEJ KADENCJI ZROBIŁ DLA NASZEGO SOŁECTWA NIE ZWALA Z NÓG ALE KAŻE POWIEDZIEĆ DZIEKUJEMY JESZCZE WIECEJ W NASTEPNEJ KADENCJI BEDE GŁOSOWAŁ NA CZESŁAWA BUŁKE