1

(141 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

bibi napisał/a:
Jan Małolepszy napisał/a:

Gdyby nie było internetu nikt by nie poznał dziadostwa płynącego  z KWW Rodzina Prawo Wspólnota. Udawanej troski o wspólne dobro przez działaczy typu Waligóra, Płonka i liderka  Mydlarz.

Obiło mi się o uszy, że ci dla których internet jest niewygodny mieli nieśmiałą propozycję aby zlikwidować stronę czaniec.pl

Jako właściciel strony Czaniec.pl nic nie wiem o takowych działaniach i nie planuje zamknąć strony ani forum Czaniec.pl - prędzej przekaże go w dobre ręce np. Pana Kocemby.

2

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nieoficjalne wyniki wyborów na stroni
http://www.czaniec.pl/czaniec.php?subac … amp;ucat=1

Pozdrawiam

3

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Od dziś obowiązuje cisza wyborcza !!!

4

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam
Ja jestem tylko jednego ciekawy,ilu forumowiczów biorących czynny udział w tym wątku pójdzie do wyborów smile
Odnośnie anominowości - też kiedyś myślałem że to jest rozwiązanie - ale teraz myślę że dorosłem do tego żeby nie być anonimem!
Pozdrawiam

5

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

bibi napisał/a:
Marta Tylza-Janosz napisał/a:

No cóż czuję się wywołana do tablicy, więc przedstawiam powody, dla których postanowiłam kandydować do Rady:

W trakcie mojego życia zawodowego zetknęłam się z wieloma zagadnieniami i problemami lokalnych samorządów, poznałam mechanizmy działania rad gminy w ościennych miejscowościach, wiem jak poruszać się w gąszczu przepisów i aktów prawnych. Doświadczenie to chcę wykorzystać w pracy na rzecz Czańca, w którym mieszkam od urodzenia.
  . ".

Przedstawiła pani swoje przygotowanie, nie napisała pani jednak co Pani zamierza robić aby było mniej nepotyzmu,  ścieki płynęły w kanalizacji a nie przydrożnych rowach, pozyskiwane były środki pomocowe a radni nie ograniczali swoją aktywność do podnoszenia ręki. Jak pani zamierza współpracować z innymi radnymi, którzy przez dwa lata nie zabrali głosu. Jak Pani zamierza współpracować z radnym, który nie wie kto wybiera przewodniczącego?  Czy nie obawia się Pani, z uwagi na swoje wykształcenie, że nie pasuje Pani do reszty? Wreszcie co spowodowało, że zgodziła się Pani kandydować z komitetu, który uosabia najgorsze cechy gminnej rzeczywistości?

Kolego bądź Koleżanko bibi mam pytanie czy chesz usłyszeć stek obietnic bez pokrycia, jak to do tej pory bywało w wyborach, moim zdaniem Marta jest osobą przygotowaną merytorycznie i co zrobi bądź będzie chciała zrobić zależy tylko od tego co zastanie na miejscu. Myślę że czas obietnic bez pokrycia minął (ale to zależy tylko od nas) i zaczną sie w końcu rozliczenia.
Widzimy na przykład sytuacje z inwestycją drogową od ulicu Zagłębocze w kierunku Andrychowa -> czemu nie jest wykonywana pomimo wielu zapewnień?
Może tylko temu że takie inwetycje robi się w roku wyborczym, żeby można było powiedzieć że cokolwiek podczas kadencji się zrobiło!!!

Może poproszę koleżankę Martę tylko o jedną obietnice, że będzie bez względu na wynik wyborów w miarę czasu zabierała głos na tym forum.

6

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Moim skromnym zdaniem trzeba zacząć głosować na ludzi a nie na komitety.
Nawet najlepszy komitet jest niczym bez odpowiednich ludzi.
Mamy wielu kandydatów po trzech na miejsce, może to właściwy czas na głosowanie
na osoby młode które mogą wnieść do rady gminy nowe spojrzenie na jej problemy.

TYLZA-JANOSZ Marta Barbara, lat 33, zam. Czaniec
NALBORCZYK Tomasz, lat 38, zam. Czaniec

BAKALARSKI Zygmunt, lat 34, zam. Czaniec

FABER Wojciech Tadeusz, lat 26, zam. Czaniec

Jak wszyscy wiedzą nigdy nie byłem zwolennikiem KWW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA
ani też osobowo jej lidera Pana Wojciecha Waligóry
jednakże dwóch kandydatów startujących z tej listy czyli
TYLZA-JANOSZ Marta Barbara, lat 33, zam. Czaniec
NALBORCZYK Tomasz, lat 38, zam. Czaniec

to osoby znane mi osobiście i myślę iż mogące wnieść wiele dobrego.
A bynajmniej GODNIE sprawować powierzoną im funkcję.

Ale bez względu na wszystko najważniejsze jest uczestnictwo, czyli poczucie odpowiedzialności.

7

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tylko żeby się ludziom chciało iść !!!
Myślę że przydało by się trochu świeżej krwi !!!

8

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Okręg Wyborczy Nr 2

Lista nr 1 – KWW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA
1. TYLZA-JANOSZ Marta Barbara, lat 33, zam. Czaniec
2. NALBORCZYK Tomasz, lat 38, zam. Czaniec

Lista nr 2 – KWW "LUDOWCY"
1. BAKALARSKI Zygmunt, lat 34, zam. Czaniec
2. KONOPNICKA - DWORNIK Zdzisława, lat 60, zam. Czaniec

Lista nr 3 – KWW WSPÓLNOTA CZANIEC
1. HARAT Tadeusz, lat 59, zam. Czaniec

Lista nr 4 – KWW CZANIEC GÓRNY
1. FABER Wojciech Tadeusz, lat 26, zam. Czaniec

9

(29 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czy ktoś coś słyszał o planach dalszych prac związaniem ze zmianą nawierzchni i przebudową chodnika na ulicy Kardynała Wojtyły od ul. Zagłębocze do okolic ulicy Gruszowej?

10

(0 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Sprzedam działkę na końcu ulicy Beskidzkiej
widok z działki
http://czaniec.pl/pano/panorama_czaniec/panorama.htm
Kontakt 607 072 030

11

(349 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

W związku z toczącym się postępowaniem prokuratorskim dotyczącym użytkownika "guru" podjąłem decyzję o zablokowaniu tegoż użytkownika oraz zamknięcię wątku "Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec pawa". Jednocześnie oświadczam, iż administratorzy, moderatorzy oraz właściciele forum czaniec.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treści umieszczone przez forumowiczów zgodnie z regulaminem.

12

(23 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowni Państwo
W dniu dzisiejszym tj. 23 marca 2011 roku o godzinie 19:00
odwiedziła mnie delegacja OSP Czaniec w składzie
Jacek Kowalski, Damian Czernik, Marcin Borowczyk.
Wręczyli mi pismo z podziękowaniami za współpracę
i prośbą o wyłączenie strony www.osp.czaniec.pl
oraz zakładki forum prywatnego OSP -> link do treści pisma poniżej
http://osp.czaniec.pl/rezygnacja_osp.jpg
Zgodnie z tą prośbą strona www.osp.czaniec.pl jest już wyłączona,
gdyż mają nową pod innym adresem.
Natomiast wyłączenie forum ma na celu nie upolitycznianie
zmian w zarządzie OSP i samego OSP (pozostawiam bez komentarza).
Forum prywatne OSP zostało zlikwidowane, natomiast wątki dotyczące spraw OSP (bo czasami warto o nich dyskutować), będziemy tworzyć w dziale "Z życia OSP"

Pozdrawiam
Przemysław Jakimowicz

13

(23 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Szanowni Państwo
Od kilku dni otrzymuję pytania dlaczego nowa strona Ochotniczej Straży Pożarnej w Czańcu jest na innym adresie.
Odpowiadam : NIE MAM POJĘCIA, a z nową stroną OSP czaniec.pl nie ma nic wspólnego (nikt nas także nie zawiadomił o uruchomieniu nowej strony) !
Strona www.osp.czaniec.pl istniała jak się nie mylę od 9 lat. Aktualizacje były robione, może niekiedy z lekkim przesunięciem,
ale były. Zgodnie z porozumieniem z poprzednim Prezesem OSP oraz Zarządem
w zamian za zrobienie strony, utrzymanie jej oraz aktualizację i zmiany
nie pobieraliśmy pieniędzy, lecz mieliśmy miejsce w kalendarzu
na informację o nas - mam nadzieję iż poprzedni Pan Prezes Czernik potwierdzi to.
Jeszcze około miesiąca temu rozmawialiśmyz Panem Czernikiem na temat wyglądu zupełnie nowej, rozbudowanej i ciekawej graficznie strony OSP, której szczegółów nie udało nam się już ustalić z przyczyn wiadomych.
Na stronę mieliśmy pomysł i wstępny projekt. Oczywiście, z naszej strony była gwarancja "niezmienności ceny", czyli dotychczasowe 0 PLN.

Ponadto doszły nas słuchy o plotce, jakoby to nowa strona powstała dlatego, że czaniec.pl chciał otrzymać pieniądze od OSP
Kategorycznie zaprzeczam - nie chcieliśmy żadnej złotówki od OSP nawet po zmianie zarządu nie spotkaliśmy się z żadnym z nowych członków Zarządu OSP w kwestii prowadzenia strony www.
w temacie strony Odebrałem tylko od byłego Prezesa Czernika płytę z aktualizacjami - co także jest wykonane. Niestety nie wiem kto rozpowszechnia takie kłamstwa, ale proszę mi wierzyć skoro przez 9 lat nie chcieliśmy pieniędzy od OSP i zawsze wspieraliśmy OSP na skalę naszych możliwości, to czemu by się to miało nagle zmienić!?
Tym wpisem chcę uciąć krążące plotki i spekulacje.
Pozdrawiam
Przemysław Jakimowicz

14

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie GURU
Czy mi się tylko wydaje czy jest Pan osobą która pozjadała wszystkie rozumy?
Informacje o których Pan mówi tj IP serwerów przekazałem na wezwanie sądu
i tylko do jego wiadomości, a uchylanie się od przekazania materiału tzw. "dowodowego"
jest karalne, a ja nie mam ochoty ponosić odpowiedzialności karnej w związku z Pana widzimisię.
Nie interesuje mnie Pana wojna z Panem Kocembą i nie jestem w niej stroną.
Pan Kocemba nigdy nie wystąpił do mnie o przekazanie jakichkolwiek
danych Pana osoby. Informowanie w poście jakobym złamał ustawę o Ochronie Danych
Osobowych jest co najmniej nie stosowne i wprowadza osoby to czytające w błąd.
Dlatego proszę Pana zanim zacznie Pan po raz kolejny mnie oczerniać niech się Pan dwa razy
zastanowi i najpierw zapyta.

Pozdrawiam

15

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie GURU
Informuję Pana że nie przekazujemy Pana danych nikomu
oprócz osób/instytucji w stosunku których mamy taki obowiązek.
I zapewne nie należy do moich przyjemności wysyłanie
listów poleconych z odpowiedziami na własny koszt.

Pozdrawiam

16

(10 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Dziękuję za odpowiedź!
Kto się teraz zajmuje?

17

(10 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Co się działo 1.12 i 2.12.2010
sprawdzałem na stronie i kicha

18

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam na forum po małej przerwie!!!

19

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Na szczęście cisza wyborcza obejmuje wybory samorządowe.
Dlatego napotkałem ciekawy link z możliwością głosowania smile

http://drugitupolew.pl/

Życzę miłej zabawy odnośnie linku powyżej.
Odnośnie wyborów samorządowych życzę wszystkim i sobie pozytywnych wyników - dobrych dla nas mieszkańców !
Wyników które będą wynikami umożliwiającymi dialog i kompromis a nie tylko ciągłą walkę i blokowanie wzajemnych decyzji.
Pozdrawiam

20

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Państwo
Przekazuje informacje jaką otrzymała nasza firma w ramach skargi o przestępstwo znieważenia
Pana Ignacego Kocemba - link poniżej

http://czaniec.pl/policja.jpg

Pozdrawiam

21

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowni Państwo
Przekazuje informacje jaką otrzymała nasza firma w ramach skargi o przestępstwo znieważenia
Pana Ignacego Kocemba - link poniżej

http://czaniec.pl/policja.jpg

Pozdrawiam

22

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam Pana Prezesa
Bardzo dobra prezentacja!
Jest Pan jednym z najciekawszych kandydatów na radnego Rady Powiatu.