626

(349 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A teraz trochę powagi. Mam kilka pytań wynikających z niewiedzy, a może i odrobiny ignorancji.
1. Czy wycieczka miała miejsce w trakcie roku szkolnego, czy np. w długi weekend? Jeśli w trakcie roku szkolnego to czy szkoła była zamknięty, czy trwały lekcje?
2. Kto powinien odpowiadać za taki fakt i kto ma obszerny dywan do schowania niewygodnych wieści?
3. Kiedy to się w ogóle odbyło?
4. A co na to nauczyciele pobierający wynagrodzenie za "pracę" w gimnazjum w Kozubniku, dlaczego milczą, a może kto im usta knebluje?
Fajnie było by być świadkiem nieoczekiwanej zmiany miejsc, gdzie "RBP" - Rada Bardzo Pedagogiczna duka przy tablicy próbując wytłumaczyć się ze zwykłej niekompetencji.

627

(349 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Niech żyje nam nauczycielki stan! Cztery miesiące wolnego w roku i jeszcze im mało! Chętnie w takiej szkole popracuję. Mogę ołówki ostrzyć lub otwierać drzwi wchodzącej gawiedzi, byle tylko zostać członem tego bardzo pedagogicznego ciała opalonego. Gdzie to, gdzie to?  W Tunezji. Rewelka, choć nie taka wielka, bo dziś Tunezja terenem niespokojnym jest. Nareszcie trochę czarnego humoru wokoło.

628

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Uprzejmie proszę starych bywalców o podpowiedź, co ode mnie zależy? Na co mam wpływ jako wyborca, skoro liczna rzesza zwolenniczek KGW, wataha strażaków i zgraja urzędników w ten czy inny sposób uwikłanych we wzajemne zależności z rządzącymi gminą, decyduje co 4 lata o wynikach wyborów samorządowych? Ile w3 gminie jest osób, które są w stanie ze strzępków zdań, których do końca nie rozumieją, wyciągnąć logiczne wnioski i pognać "włodarzy" w odmęty zapomnienia?

629

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Od dłuższego czasu śledzę bardzo ciekawe i pouczające rozmowy na forum. Odwiedzam wątki i zdecydowanie przyłączam się do krytyków gminnego stanu rzeczy. I penie z biegiem czasu swoje trzy grosze wtrącę tu i ówdzie, ale czy to wszystko? Co ja zwykły zjadacz chleba siedząc na co dzień przed komputerem i czytając całkiem sensowne wypowiedzi mogę zrobić prócz siedzenia i narzekania? Jakie mieszkańcy gminy nie zgadzający się z aktualną "linią partii rządzącej" mają narzędzia do wykorzystania, by zmienić rzeczywistość? Nie wiem, smuta i beznadzieja!!!