1

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Jeśli w SO wygra Pani Marta i wójt Czesław będzie musiał wykonać wyrok to co wtedy, jeśli zmanipulowani mieszkańcy wybiorą Cześka???. Dobrej nocy.

2

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Uniżenie proszę sługusów Pan Burmistrza Klęczara o przekazanie poniższych informacji. Pan Klęczar młody jest, niedoświadczony, więc może na początku swej kariery zachować się jak wójt Bułka – nie czyta co podpisuje. Otóż sługusy przekażcie burmistrzowi, że wójt Czesław z Porąbki onegdaj miał nieziemską ochotę na przejęcie linii MZK na rzecz bielskiego PKS. Radny ówczesny i obecny Adam Sopiak złożył wniosek o wystąpienie z MZK. Radna Marta Tylza – Janosz wraz z trzeźwo myślącymi radnymi zablokowała ten pomysł, a SNG przekazało dyrektorowi MZK Kęty nagrania z wypowiedziami na ten temat wójta Czesława. To dzięki SNG autobusy jeżdżą nadal. „Bezsprzecznie ważne będzie kontynuowanie wspólnych działań obejmujących m.in. transport publiczny” – mówi nowy burmistrz, czyli będzie chciał zlikwidować kursy MZK do gminy Porąbka???
 
SNG od kilkunastu miesięcy apeluje o usprawnienie gospodarki odpadami poprzez sprzedaż surowców wtórnych do Kęt. Na tym polu współpraca z wójtem Czesławem jest niemożliwa. Przecież cały strumień odpadów ma lądować w BB. Burmistrz Klęczar raczej nie przemyślał swej wypowiedzi. Może więc sługusy dokonają dziła edukacji, by burmistrz mógł pisemnie zweryfikować swe poglądy.

3

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Kolega Mieszkaniec1sugeruje, że nagrania w posiadaniu nagrywającego np. Sławka są informacją publiczną??? A czy jeśli taki posiadacz upubliczni nagrania np. z zebrania wiejskiego w Kobiernicach, to nie ryzykuje naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych??? I jeszcze jedno. Wskaż Mieszkańcu1 stronę www, serwis, Portal czy co tam jeszcze w Internecie można znaleźć, gdzie są zamieszczone nagrania z zebrań wiejskich.

I w ogóle to jakiś koncert życzeń? Panie Kubiś daj nam to, albo Panie Kubiś powiedz tamto. A jak Pan  nie dasz to szanse XXI maleją. Człowieku kup sobie dyktafon, nagrywaj i będziesz miał. Nagranie prywatne, a nie publiczne. Choć widzę tu zbieżność z głosowaniem na ZW w Kobiernicach i nawoływaniem do opublikowania nagrań. Jedno i drugie nosi znamiona łamania prawa. Mieszkacu1 wymyśl coś mądrzejszego, bo coś mi mówi, że trafiłreś w XXI na ludzi o niebo od siebie mądrzejszych.

4

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Styl wypowiedzi Mieszkańca1 jest mi znany.Nie jestem pewien skąd, ale mam swoje przypuszczenia. Jak admin zlikwiduje konto na forum, zawsze można założyć kolejne.
 
Czytelnictwo forum wzrasta, więc i wiedza rozchodzi się błyskawicznie. Bardzo dobrze, że na zebranie w Kobiernicach została wezwana policja. Kto inny mógł wyjaśnić problem bardziej kompetentnie. Myślę, że Sławek nie czuł się specjalnie źle. Przecież nagrywa od lat, więc wie na co może sobie pozwolić. Jak musiał czuć się wójt Czesław przyznając rację Sławkowi. Oto jest pytanie??? Oj, chciałbym ujrzeć wójtową minę. Niesamowite w tej gminie jest to, że człowiek nie naruszający żadnych przepisów prawa ma się z tego tłumaczyć. A taki członek komisji uchwał i wniosków łamie Konstytucję i jest spoko. Nie opisuje zdarzenia rzetelnie, a stosuje celowe niedopowiedzenia, bądź celowo zataja finał zdarzenia, a 70 osobom w sali wydaje się, że też jest spoko. Bo nigdy nie stanie przeciwko swemu środowisku, zwłaszcza jak nakłania je do łamania prawa. Lepiej łamać w dobrym towarzystwie sąsiadów, znajomków i innych nastawionych przeciwko nazwiskom i środowiskom. Panie Mieszkaniec1, a czytał Pan co nieco na temat „Franciszek Szczepańczyk, Kobiernice. Wiersze i opowiadania. Promocja książki wydanej przez Stowarzyszenie Nasza Gmina”. A może był tam Pan osobiście i może nam zrelacjonować to spotkanie tak rzetelnie jakzebranie wiejskie.

5

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

No tak, kandydujący admin wraz z koleżankami i kolegami też marzy o zmianach.
Krókowzroczność Obserwatora jest raczej irytująca. Kogo kandydaci Gminy XXI mają niby ciągać po sądach? Panią Martę, czyli wójta z tej samej listy wyborczej? Pełna władza w rękach XXI i nie ma mowy o sądzeniu się z kimkolwiek w sensie administracyjnym. 
Czy SNG kandyduje w wyborach??? Nie. To dlaczego na stronie Stowarzyszenia mają być kandydaci???

6

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Jak można z góry twierdzić, że nic się zmieni? Jak ludzi kompetentnych, znających prawo i potrafiących je egzekwować można nazywać pieniaczami? GrzegorzuD, jeśli uważasz, że nie ma szans na zmiany i lepiej, by rządzili, może nie kryształowi, ale sprawdzeni to właśnie na nich głosuj. Tylko po wyborach nie narzekaj na marazm, bo to on właśnie jest skutkiem "niekryształowych". Zobacz ilu tych "niekryształowych" spadło z żyrandola. Ja będę głosował za zmianami, a te gwarantuje tylko Gmina XXI. Ale wybór należy do Ciebie, GrzegorzuD.

7

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

W pełni zgadzam się z Zenonem.  Szkoda, że jednostka dyktuje warunki na forum. Jest regulamin, którego przestrzeganie gwarantuje rzetelność i merytoryczność dyskusji.

8

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Cieciolu, jak długo pozwolisz sobą pomiatać? Weź przykład z SNG i nie podejmuj rozmowy z kimś, kto gardzi ludźmi, zwłaszcza o odmiennych poglądach. Skieruj swój wysiłek w stronę kandydatów na radnych z Czańca. To jest kopalnia wiedzy. Sopiakiem niech się martwią wyborcy z odpowiedniego okręgu.

9

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Wloscianin
Gość mówi bym napisał coś do szmatławca a ja pytam po co? 


Choćby po to, by większa rzesza mieszkańców mogła poznać tak zaszczytne poglądy autora Wloscianina. A także dla higieny przekazu. Na Portalu SNG mamy konkrety poparte dokumentami oraz marnej jakości opinie Wloscianina poparte niczym.

10

(38 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Lepszej okazji na zmiany w gminie może już nie być. Wybierzmy najlepszego kandydata na wójta gminy Porąbka - Panią Martę Tylza - Janosz.

11

(186 odpowiedzi, napisanych Wybory)

A może najlepiej byłoby poczekać na programy wyborcze i rozpocząć dyskusję od nowa. Znam zagrożenia jakie płyną ze szczerości intencji wypowiadających się osób. Tutaj każdy foruje swoje zdanie nie bacząc na poprawność stylu i elegancję wypowiedzi. No cóż, Wloscianin obrał taki a nie inny styl i raczej nad tym ubolewam. W imieniu kandydatów na radnych z Kobiernic prowadzi kampanię przeciw innym kandydatom z Kobiernic. Pan Chwała się obraził na gminniaka, gdyż ten napisał to, o czym wszyscy wiedzą. Nie twierdzę, że Pan Tadeusz obrał kurs na kasę, ale pewne jest, że nie zaznacza swą osobą miejsca w samorządowej działalności. Choćby tak, jak członkowie SNG. Robi się ciekawie. Walka już przybiera kształty bitwy na śmierć i życie, a to dopiero 19 października. Co przyniosą kolejne dni? Apeluję, poczekajmy na programy i porozmawiajmy o pomysłach na gminę.

12

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

O ile mi wiadomo to jedno pismo do właściciela, który nie opłacił odbioru śmieci kosztuje 11,60, czyli prawie dwa razy więcej niż napisano w Kurierze. Mało tego. Podnoszą się protesty, zgodnie z którymi ta opłata jest nielegalna, choć jeszcze nie do końca wiem dlaczego. Może ktoś z SNG wie i nam to wyjaśni?

Drogi rodzicu w wiadomej sprawie proponuję zamienić słowo "idiota" na "miernota". To ważne słowo - doskwiera fizycznym bólem. Panu Kocembie i całemu SNG życzę wytrwałości i cierpliwego tropienia afer toczących żywy organizm tej gminy. Kurier Sołecki niesie informacje porażające. Artykuł z 2010 roku, gdzie wójt Czesław zasypuje nas obietnicami jest dowodem na istnienie matrixu, z którego jak najszybciej się wyleczmy. Gratulacje i tak trzymać.

14

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Prawdę prawisz gminniaku, tempo nie jest oszałamiające. Ale może to i lepiej. Nadmiarem afer otoczymy się jak murem nieszczęść. A mur, jak to mur - głową nie przebijesz. Głów używajmy do obalenia tych nadzwyczajnie nieudolnych władz. Kolejne Dni Czańca i kolejne rozczarowanie. Czy jest w tej gminie ktoś, kto zaproponuje coś świeżego i niezapomnianego?

Prawdę też prawisz, gdy piszesz o wsparciu swoich radnych. Przedszkole w Kobiernicach będzie osobistym sukcesem Sopiaka i Żelichowskiej. A w kampanii władze będą nas przekonywać, że Pani Marta niegodna jest naszych głosów, bo niczego nie zbudowała, nie wyremontowała. Jakby radni byli od budowania. Radni mają stanowić wszechstronne prawo lokalne, sprawiedliwe i przychylne dla wszystkich. Nie tylko dla wybrańców władzy. Pamiętajmy, że Pani Marta uchroniła nasze sołectwo przed likwidacją, a radny Nalborczyk z radnym Rodakiem zaznaczają swoją obecność i niczego dla Czańca nie zrobili, choć są władzy mili i pomocni.

To nie tak cieciolu najmilsza. Zdobyczą demokracji jest wolność słowa oraz możliwość walki o swoje prawa. Bez oglądania się na innych i bez obciążenia co ludzie powiedzą. SNG daje nam właściwy przykład - jeśli nie są w stanie porozumieć się z wójtem, odwołują się do opinii organów, które już nie mogą chłopaków zlekceważyć. A nawet wygrywają dając nam maluczkim dowód, że winien niekompetencji jest aparat władzy. Która gminna władza przyjmie to z honorem?

Piszmy więc, rozmawiajmy i piętnujmy poczynania władzy, bo jest to element demokracji, a trollami nie ma się co przejmować, tak szybko są zbanowani.

Największym sukcesem SNG jest to, że bez pardonu informuje mieszkańców o tym, o czym tylko szeptem rozmawia się w ciemnych uliczkach. Czy radny Kocemba ma, prócz wolności coś do stracenia? Nic. Ciepła emeryturka, wiedza wrodzony szacunek do prawa wymieszane w odpowiednich proporcjach stanowi mieszankę wybuchową dla wielu bez-radnych, którzy nie mają nic poza pomówieniami i kłamstwami. Jeden znów się odgraża. Twierdzi, że nie jest oszustem, gdy kłamie na zebraniu wiejskim w Kobiernicach. Pan Nowakowski ładnie to opisał. Obrazowo, choć nie do końca się z takim kategorycznym stanowiskiem zgadzam. Problem jest prosty - chcemy w gminie radnych kompetentnych, których decyzje i działania oparte są na przepisach prawa, czy chcemy radnych bezpodstawnie pomawiających tych prawych tylko dlatego, że inaczej nie potrafią. A ciemny lud łyknie wszystkie kłamstwa, skojarzy prawych z oszołomstwem, wyjątek dorzuci do tygla swego jadu i sukces murowany. Ludzie ocknijcie się.

17

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Jakże to kasa ma puchnąć od dutków jeśli budynek komisariatu policji nie sprzedany, plac targowy w Porąbce nie sprzedany, kolejne przetargi nas sprzedaż działek nierozstrzygnięte. A wybory już niebawem i czym tu się pochwalić????

Skąd ten pesymizm. Przecież dzieje się wiele. A źle będzie się mówiło zawsze o działalności tych, których się panicznie boimy i jednocześnie nic im zrobić nie możemy. Tylko za prawdę płaci się jak za pszenicę. Plewy nic nie kosztują, podobnie jak kłamstwa. Jednak chcę doczekać czasów, gdy kłamstwa urzędników z najwyższej gminnej półki doczekają się konsekwencji. Nie tylko wyborczych.

Czy ta cisza na Portalu SNG oznacza, że nasi dziennikarze śledczy pracują nad nowym materiałem do Kuriera???

Rodzicielu najmilszy, chętnie bym z Tobą pogadał, ale wstyd się przyznać nie dotarłem na wystawę. Nastawiłem się na niedzielę, bo sobota i poniedziałek przeznaczyłem na co innego i złożyłem serdecznego cmoka w klamkę. Źle odczytałem daty z ogłoszenia. Mogę więc pogadać, ale tylko na podstawie zdjęć z Portalu SNG. Czy to cię zadowala?

Jaw tym wszystkim zauważam dobrze przemyślany plan. Korzystny, ale bynajmniej nie dla mieszkańców, lecz dla naszego wielofunkcyjnego prezesa pełniącego wszelkie zaszczytne obowiązki. Ambulatorium będzie świadczyć usługi w ramach podstawowej opieki medycznej, a nie jak już od niejednego słyszałem, że tak, jak w ośrodku zdrowia.  Wyborca znalazł, wyborca tłumaczy. Ja mam na myśli coś innego. Zenon opisał konieczność zamontowania w ANiŚP windy. Zestawmy to z felietonem Pana Sławka. Co mamy? Przewodniczący Kazimierz twierdzi, że winda nie jest potrzebna, a przepisy stanowią coś odwrotnego. Posłuszni radni nie chcą pytać radnych z Kóz i Wilamowic o współfinansowanie remontu budynku ośrodka zdrowia. Dlaczego? Wieszczę, że radni z sąsiednich gmin są bardziej przygotowani do tematu i od razu wyczuliby, że winda będzie konieczna. A wtedy ich wkład finansowy musi być znacznie większy. A skąd wziąć kasę? Na dodatek odkrywane są tajemnice tak chętnie schowane przez naszego pełniącego obowiązki Wojciecha. I wtedy pośpiech jest uzasadniony, radni zmanipulowani, mieszkańcy oskubani z kasy i to dla własnego dobra. Majstesztyk.

Drodzy forumowicze, błagam miejcie wzgląd na inteligencją Was samych. Czy na prawdę jesteście w stanie podsycać egoizm IW, który twierdzi, że najsprawniejsi radni aktualnej RG przekonywali pozostałych do uchwalenia funduszy sołeckich po to, żeby tych funduszy nie uchwalić? Czyli radni głosujący przeciwko powołaniu funduszu sołeckiego tak na prawdę opowiedzieli się jego wyodrębnieniem. To forum za sprawą IW schodzi na psy. Czytając posty można tylko zgłupieć. Błagam nie schodź ie do poziomu IW, bo nie dotrzymacie kroku, a powagę własnych poglądów zmienicie w niestrawną papkę zgubionych ideałów.

Co z tego, że opinie rodzice są spójne i logiczne, skoro dla IW logika kończy się przy skrócie SNG. Co z tego, że wellona sprawnie i rzeczowo tłumaczy świat przedszkolny, jeśli IW żyje w swoich kwantach równie głupich, co nietrwałych. Co z tego, że ares, kobierniczanin i kto tam jeszcze czeka w kolejce mają wiedzę, dzielą się wiedzą, jeśli łeb IW jest twardy jak odmiana węgla i tylko czeka na zaczepki i kpinę z ludzkiej godności. Mam coraz mniej ochoty na wypowiadanie się na tym forum, gdzie IW nie jest w stanie zrozumieć, gdzie jest niebo, a gdzie głębia oceanu. Gdzie jest logika prawdziwa, a gdzie fałszywa. A co się stanie jeśli forum czanieckie zamilknie, jak to zrobiło forum kobiernickie?

22

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na kolejne posiedzenia komisji RGP przygotowywane są projekty uchwał. Mając w pamięci wpis Pani Marty o ustalaniu wszystkiego w kuluarach gabinetów przez radnych z układu jawi się klarowny obraz – funduszu sołeckiego nie będzie, bo radni wymienieni przez pytię zostali do tego skutecznie przekonani. Radni Jurczak i Kojder w kuluary zaproszeni nie zostali, więc się wstrzymali od głosu. A czworo radnych wiedzących na czym rzecz polega, bo są kumaci i oczytani zdecydowanie za funduszem są. IW nie jest w stanie tego pojąć. IW 9 września 2013 r pisał „Wiadomo, że trzeba włożyć sporo pracy w przygotowanie dokumentacji, by fundusz sołecki uruchomić, ale najważniejsze jest poparcie radnych gminnych a przy poglądach jakie pan (radny Kocemba) reprezentuje nie widzę możliwości pójścia ani o krok do przodu! Tu nie trzeba tupać nóżkami, ale dążyć do społeczeństwa obywatelskiego, tylko że takowe nie leży w pana interesie”. IW teraz twierdzi, że „Wprowadzenie funduszu to nie jest takie hop siup. By fundusz mógł powstać muszą wpłynąć opracowane wnioski”, a to oczywista bzdura. Dajmy więc poglądom IW zdecydowany spokój. IW jest niestabilny.

A dla całej reszcie, która rozumie język polski pragnę zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie organizacje zarejestrowane w KRS muszą składać się z najmniej 15 osób. Jeśli radom sołeckim zależałoby na zrobieniu konkretu, bez stresu, że jakiś radny cały wcześniej przygotowany plan rozniesie w gołębi pył to wystarczy zwrócić się np. do SNG z ciekawą propozycją i wieszczę, że dziewczęta i chłopcy chętnie zajmą się pomysłem, jeśli tylko nie będzie pochodził od IW.

23

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Welciu, nie sposób się niezgodzie z Tobą. Obrzydliwym ustom dajmy spokój – nadal pozostają obrzydliwe. Ja też z uwagą przeczytałem felieton Pani Marty i szczena mi opadła. Ze słów Pani Radnej wynika, że z funduszu sołeckiego można sfinansować prawie wszystko. I o ile dobrze zrozumiałem jest to pula pieniędzy niezależna od decyzji rady gminy, rady sołeckiej, sołtysa. Wystarczy zebrać 15 osób, złożyć odpowiednio umotywowany projekt na dowolna potrzebę, dostać kasę, zrealizować projekt, dostać zwrot 40% nakładów i żyć w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Ewentualne trudności powstaną tylko dlatego, że w gminie Porąbka nie istnieje jeszcze dobrze zorganizowane społeczeństwo obywatelskie, zdolne wziąć swoje sprawy w swoje ręce. Nie istnieje bo raz – jeszcze nie wie, że może istnieć, dwa – nie ma wsparcia w gminnych władzach, które albo piętrzą trudności, albo obrzydliwymi ustami piętnują szczerą i rzetelną działalność organizacji pozarządowych,  wybiegającą poza ramy narzucone przez władze. Władze które oczywiście wiedzą lepiej co nam mieszkańcom do szczęścia potrzeba.

Tu na forum kiedyś padła informacja, że w Czańcu zawiązuje się jakieś nowe stowarzyszenie z naszym KGW w roli głównej. Czy to nowe stowarzyszenie nie mogłoby skorzystać z funduszu sołeckiego? Jasne że tak. Musi tylko wpaść na pomysł, przygotować odpowiedni projekt i hajda na klepisko. No ale Pani Mydlarz nie chce. To kto rządzi w sołectwach, suweren – społeczeństwo, czy ich przedstawiciele – niedouczeni radni?

Ludziska zaklinam  Was na wszystkie świętości. Dajcie spokój. Ponoć małpy potrafią mówić, tylko im się nie chce. Naczelny Wloscianin choć kłapie i kłapie nie jest w stanie pojąć podstawowych praw rządzących światem. Jest idealnym przykładem niemot jakie wybrane zostały w 2010 roku. Kilka wyjątków to za mało. Te niemoty i miernoty potrzebują takiego adwokata. Na innych ich nie stać. Wloscianin nie ma poglądów, poza jednym - dowalić SNG. Bo to dziś rosnąca w siłę grupa osób, która doskonale wpisuje się w zmiany, jakie nas czekają w listopadzie.

Jak postawić gościa przed lustrem zobaczy yeti. Jak go złapać na kłamstwie powie „Wyrażam jedynie swoje poglądy dotyczące działań pewnej organizacji”. Organizacja pozarządowa robi rzeczy, o których tu nikt wcześniej nie śnił i, wieszczę jeszcze niejedno dokona. A Wloscianin powie – przecież oni jeszcze niczego nie zrobili, nie zbudowali chodnika albo oczyszczalni ścieków, nie obniżyli ceny za odbiór śmieci do 1,34, nie wyremontowali dróg publicznych, nie dołożyli się do przedszkola w Kobiernicach. Czy absurd to właściwe słowo? Nie. Wloscianin jest idiotą, więc nie zniżajcie się do jego poziomu, bo Was wykończy doświadczeniem..

Czekam na wystawę w Czańcu. Gratuluję wszystkich osiągnięć, które stały się udziałem SNG. Gratuluję Kuriera Sołeckiego i już czekam na kolejne wydania z rozwinięciem zapowiedzianych tematów. Gratuluję zdjęć, poglądów i odwagi ich głoszenia. To zupełnie nowa jakość w tej gminie. Gratuluję skuteczności w wyznaczaniu kierunków społeczeństwa obywatelskiego. Wierzcie mi ludziska są jeszcze zgłuptaczeni, ale coraz więcej w nich zadumy i przemyśleń. Idiotów zostawcie daleko w tyle i róbcie, co robicie, bo jak widzę sprawia WAM to przyjemność.

[justify]Wellona kruszyno, my tu doskonale rozumiemy co nam w uroczych słowach prawisz. Proponuję uciec się do metod higieny mózgu polegających na zapomnieniu, że z Wloscianinem można nawiązać niteczkę porozumienia. Nie można.

System dyskryminacji przedszkoli niepublicznych kwitnie w najlepsze. Ciekawe czy rodzice swych pociech z sołectw o systemie niepublicznym wiedzą, że mogą płacić mniej, tylko Wloscianin im nie pozwala. Pewnie przekonał Sopiaka, że zaoszczędzi się krocie, gdy powstanie publiczne w Kobiernicach. I tak cała złość matek i ojców kilkulatków z pozostałych sołectw niech się zmaterializuje na Wloscianinie. Chętnie popatrzę na lincz.[/justify]
[justify]A swoją drogą, te niecne metody uprawiania propagandy – jedyne znane przez Wloscianina - przypominają działalność przybytku, który też ma w nazwie publiczny, ale uprawia się tam coś zgoła innego.[/justify]