101

Odp: Sprzęt

morlinek1 napisał/a:

Mam wrażenie że galler i włoscianin to bułkowcy z krwi i kości i żaden rzeczowy argument do nich nie dociera.

Żyją w swoim świecie i już.

Takich zatwardziałych ignorantów znam wielu. Nie identyfikują się  z żadną opcją polityczną, nie mają poglądów, chcą być przeciw. Nie ma znaczenia komu i czemu. Ich zadanie to wyszukiwanie problemów, a nie rozwiązań. Podejrzewam również, iż jedynie destrukcyjna ich postawa wynika z nikłego wieku i mizernego życiowego doświadczenia.

Kolega alkoholik92 zaprezentował nowy poziom wiedzy z gatunku rozsądnych. Jak to wygląda prawnie i jakie były szanse na przekazanie wozów bojowych za pośrednictwem PSP?

102

Odp: Sprzęt

A może po prostu wytłumaczyć o co chodzi w tym wszystkim? Najpierw poszła informacja - "hura, będziemy mieć w tym roku nowy samochód dla OSP". Minął miesiąc "cholera, w tym roku nie będziemy mieć tego samochodu".
Czemu? Kto? Jak?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

103

Odp: Sprzęt

To się nazywa metoda kija i marchwi Bułka wie że mu się radni wykruszają i buntują.
12 lat był monolit wszyscy radni z jego koszyka, sami swoi, wiec robił co chciał, a teraz  jeden odszedł z tego świata, drugi zrezygnował, Kocemba to gałgan i nie chce jeść z tej samej miski co inni tylko wnika w szczegóły, pisowiec niby powinien być prawy i sprawiedliwy a jest niemy i bezradny, Filarski też nie należy do tego układu.
Bunt na pokładzie więc jak mu się Mydlarzowa z Kojdrem łobyrtnie a dojdą może nowi po wyborach też niepewni to jest w czarnej du****e.

Jednym słowem nie zazdroszczę kasztelanowi więc musi zwierać szeregi i ci radni co mu pozostali wierni, muszą być dopieszczeni.

To sie nazywa wielka polityka w małej dziurze jaka jest gmina Porąbka.

A na forum dyskusja wre bo maja ludzie igrzyska.

104 Ostatnio edytowany przez galler (2012-08-03 15:25:43)

Odp: Sprzęt

wieszczu napisał/a:

Ich zadanie to wyszukiwanie problemów, a nie rozwiązań.

To, że jestem zwolennikiem "nowej zabawki" dla naszych strażaków i stanąłem w ich obronie bo na to zasłużyli, kiedy na nich naskoczyliście, to według Ciebie jest postawa jak Ty to nazwałeś "anty"? To jest wyszukiwanie problemów? Mamy dostać nowy samochód i koledzy szukają argumentów, że po co, że szkoda pieniędzy, że strażacy są polityczni. I to ja szukam problemów?. Gratuluje trzeźwości oceniania i wyciągania wniosków.

105

Odp: Sprzęt

W wątku juz wielokrotnie wyjaśnione zostały powody wirtualnej niezgody na zakup „zabawek” zamiast inwestycji w kierunki wg innych bardziej przydatne. O specjalizacji OSP, a nie wyposażaniu w te same gadżety też już wiemy. Wiemy, że mieszkamy w biednej źle zarządzanej gminie, że nikt nie naskakuje na strażaków, wręcz przeciwnie. Zrywanie plakatów wyborczych w 2010 roku jest faktem. Faktem jest, że Wójt i Sekretarz Gminy sprzyjają środowiskowi strażackiemu, z którego się wywodzą. Teraz wymagamy, by sprzyjali innym grupom: kierowcom, pieszym, turystom, nauczycielom, bezrobotnym, młodym, handlarzom. To uważam jest „trzeźwość oceniania”. Natomiast wyciąganie wniosków jest sprawą indywidualną. Po raz kolejny apeluję o 10 sukcesów. Jako pierwszy zaliczam przekazywanie za niezłe sumy sprzętu dla OSP. A komentarz do tego sukcesu trwa na bieżąco.

Jest coś jeszcze. Życzę sobie z całego serca, by nasze „swary głupie” nie utonęły w gminnej zupie tylko faktycznie mogły odnosić "sukcesy", tak jak…

galler napisał/a:

Jak na razie jedynym efektem tych bezsensownych pyskówek jest jak napisał FireBoy brak auta w tym roku. Według mnie jest to porażka. Oby był dostępny w przyszłym roku. Przeciwnicy "kolejnej zabawki" możecie czuć się zwycięzcami. Gratuluje.

Choć to bzdura.

106

Odp: Sprzęt

.. Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem było by przesunięcie pieniędzy na zakup tych pojazdów do PSP (dla niewtajemniczonych "Państwowa Straż Pożarna"). Zakupiony pojazd użytkowany by był 3 -4 lata w PSP a później przekazany do OSP. W PSP auto zostanie przetestowane w najtrudniejszych warunkach, wykorzysta się go w 100%. OSP po tych kilku latach dostanie prawie nowy samochód. Bo tak szczerze po co lepszy. I tym oto sposobem Wilk syty i Owca cała.
Panie alkoholik92 wszystkie jednostki w naszej gminie należące do KSRG mają nowe samochody a pan teraz chce, żeby Czaniec dostał nowy czyli stary samochód z PSP. Nie wiem jak u pana w jednostce ale my będziemy święcić nowe auto a nie stare. Po ponad 20-sto letniej służbie Stara 244 chyba się należy .Poza tym jak panu się podobają stare samochody to zapraszam na giełdę a nie do salonu.
Panie morlinek1 używając takich stwierdzeń jak **Mam wrażenie że galler i włoscianin to bułkowcy z krwi i kości i żaden rzeczowy argument do nich nie dociera.** uważam za niesmaczne i niestosowne.Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

107

Odp: Sprzęt

banan11 napisał/a:

A może po prostu wytłumaczyć o co chodzi w tym wszystkim?
Czemu? Kto? Jak?

Odpowiedzieć na pytania banana11 wydawać by się mogło, dla jednych jak i dla drugich rzeczą dziecinnie prostą. NIestety tak nie jest. Sprowadzenie  dyskusji do pyatnia kto jest za nowym samochodem a kto jest przeciw  jest zbyt dużym uproszczeniem.  Pojawiają się jednak głosy w dyskusji, które wskazują na istote problemu. Pokazują, że coś nie jest tak.  Za niedługo będzie połowa kadencji, będzie to dobry czas aby ocenić co jest dobrze, co trzeba porawić a co zmienić.  W miarę jak napływają do mnie informacje i dane na temat stanu naszej gminy i obowiązującego modelu zarządzania nabieram przekonania, że jest ona własnością mniej lub większej grupy ludzi a powinna być Nasza, nas Wszystkich. Stwierdzenie to może nie pasuje do wątku, wątek osp mieści się jednak w tym stwierdzeniu.
Uważnie obserwuję co dzieje się na forach, zresztą nie tylko ja, odnoszę wrażenie, że włączenie komputera i przeczytanie najświeższych postów jest pierwszą czynnością dla wielu osób po przyjściu do pracy. Świadczy o tym również ilość wyświetleń wątku osp, temat jest ważny i wymaga należytego potraktowania.

108

Odp: Sprzęt

Ignacy Kocemba napisał/a:

Uważnie obserwuję co dzieje się na forach, zresztą nie tylko ja, odnoszę wrażenie, że włączenie komputera i przeczytanie najświeższych postów jest pierwszą czynnością dla wielu osób po przyjściu do pracy. Świadczy o tym również ilość wyświetleń wątku osp, temat jest ważny i wymaga należytego potraktowania.

Jeśli to prawda, to należy domniemywać, że pewni urzędnicy gminni na bieżąco zapoznają się z poruszanymi na forum problemami. A co z tego wynika? Zupełnie nic, bo jednym odpowiada stan, w którym przyszło im sprawować funkcję publiczną na aktualnych zasadach inni boją się negatywnych konsekwencji wobec siebie – a przykłady mamy – jeszcze inni nie potrafią rozwiązywać problemów choć są do tego powołani i za to im płacimy.
Półmetek kadencji to chyba dobry moment na pisemne podsumowanie stanu gminy. Podsumowanie z dostępem do wszystkich mieszkańców.
Odbiegam od wątku liczę, że po raz ostatni.

109

Odp: Sprzęt

podano może oficjalną przyczynę dlaczego nie będzie nowego wozu w tym roku?

Per Aspera Ad Astra

110

Odp: Sprzęt

Bo budują pałac typu szklany dom dla Kasztelana i cała kasa idzie w to a co zostanie to trzeba wydać na pokropek i gości smile

111

Odp: Sprzęt

GREGOR napisał/a:

podano może oficjalną przyczynę dlaczego nie będzie nowego wozu w tym roku?

To proste. Brakło kasy.

No chyba, że można na czymś zaoszczędzić. A pokus jest wiele. Można np. zlikwidować takiego Gimbusa. A nic to, że dzieci będą bez opieki jeździły autobusami komunikacji publicznej.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

112 Ostatnio edytowany przez bibi (2012-08-08 12:40:27)

Odp: Sprzęt

Zenon napisał/a:

To proste. Brakło kasy.

Jeżeli brakło kasy, to na co brakło? Jak wydawane są nasze pieniądze? 

 http://www.radiobielsko.pl/news/14630-Zniknie_problem_z_woda_w_Kozubniku.html 

Pod linkiem
Czytam i oczom nie wierzę. Żeby była jasność nie mam nic przeciwko pomaganiu ludziom, budowie wodociągów itd tylko zadaję sobie pytanie. W czym mieszkańcy Kozubnika są lepsi od pozostałych mieszkańców gminy? Dlaczego pieniądze rzekomo przeznaczane na sprzęt dla osp są wydawane na wożenie wody? Dlaczego robione to jest samochodami bojowymi OSP kupionymi za nasze pieniądze? Czyż do tego nie służy beczkowóz. Dlaczego woda jest wożona nieodpłatnie kiedy my wszyscy musimy płacić?  Druhowie, pytacie gdzie kasa?Co się stało z pieniędzmi na nowy wóz bojowy dla Czańca? W Czańcu wody wozić nie trzeba, mieszkańcy sami się troszczą  o wodociągi i studnie. Ile to wszystko kosztuje? Dochodzę do przekonania że mieli rację ci którzy uważali, że Czaniec powinien być samodzielną gminą.

113

Odp: Sprzęt

Wozami bojowymi wodę sie wozi? do celów spożywczych? uuuuuuuuuuuuu a Sanepid o tym wie?

O panowie decydenci, ciekawe czy wóz bojowy OSP ma dopuszczenia i atesty Sanepidu do takich celów.

Żeby przypadkiem nie musieli wozić i papieru toaletowego razem z tabletkami na sraczkę ?!? smile

114

Odp: Sprzęt

Przecież FireBoy pisał, że np. OSP w Czańcu nie wozi wody, bo mają zakonserwowany zbiornik. Przewóz wody pitnej może wykonywać OSP w Kobiernicach.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

115

Odp: Sprzęt

banan11 napisał/a:

Przecież FireBoy pisał, że np. OSP w Czańcu nie wozi wody, bo mają zakonserwowany zbiornik. Przewóz wody pitnej może wykonywać OSP w Kobiernicach.

A czy ja napisałem że OSP z Czańca wozi wodę?

Dla mnie w ogóle jest karygodne żeby OSP wodę do picia w swoich autach woziło bo do takich usług używa się specjalnych beczkowozów z atestem do transportu wody spożywczej.

Wozy bojowe służą do wożenia wody przemysłowej do pożarów a nie do picia.

116

Odp: Sprzęt

Ciężko dworować sobie z nieszczęścia braku wody pitnej. Mieszkańcy Kozubnika nie są winni, że poziom wód gruntowych bardzo się obniżył. Jeśli budowa sieci wodociągowej w przysiółku dobiega końca należy się cieszyć. Susza pewnie już nie dokuczy, za to dokuczą ceny Aquy. Teraz zastanawiam się ilu mieszkańców korzystających z wody dowożonej zdaje sobie sprawę z ewentualnego niebezpieczeństwa skażenia wody. Jeśli to prawda, że woda jest dowożona wozami bojowymi, a nie beczkowozami zaopatrzonymi w atest, to zestawiając ten fakt z myciem wozów bojowych na chodniku przed remizą w centrum Porąbki mamy niezłą bombę epidemiologiczną.

Możliwe też, że kozubnickj naród nie takie trudności wytrzymał, więc i z drobnym skażeniem wody, którą codziennie konsumuje poradzi sobie. A może nie jesteśmy tu sprawiedliwi. Przecież straż może dowozić tylko wodę przemysłową, a wodę pitną zawsze można nabyć drogą kupna w sklepie.

Będzie epidemia, czy nie będzie oto jest pytanie? I jeszcze chętnie poczytam wypowiedzi broniące strażaków przed malkontentami mojego typu.

117

Odp: Sprzęt

rozumiem teraz że ci forumowicze którzy mieli inny pomysł na wydanie pieniędzy gminnych niż na samochód strażacki są usatysfakcjonowani, tylko pytanie co bardziej potrzebne nowy samochód czy nowy gmach?

Per Aspera Ad Astra

118

Odp: Sprzęt

GREGOR napisał/a:

rozumiem teraz że ci forumowicze którzy mieli inny pomysł na wydanie pieniędzy gminnych niż na samochód strażacki są usatysfakcjonowani, tylko pytanie co bardziej potrzebne nowy samochód czy nowy gmach?

Jeżeli, gmina dostarczała nowych miejsc pracy, pozyskiwałaby ogromne dotacje unijne, infrastruktura nie miałaby żadnych zastrzeżeń, kwitłaby kultura i praworządność nikt nie kwestionowałby zakupu nowego samochodu dla straży i nowego budynku dla gminnych urzędasów. A tak pojawia się pytanie kogo darzysz większą niechęcią, wójta Bułkę, czy sekretarza Gałuszkę? Odpowiedź – obu.

A poza tym nie ma gminnych pieniędzy na wydanie. Są pieniądze z naszych podatków na przejadanie, są subwencje oświatowe na przerost zatrudnienia i są pieniądze z instytucji bankowych na konsumpcję.

119

Odp: Sprzęt

wieszczu napisał/a:

A tak pojawia się pytanie kogo darzysz większą niechęcią, wójta Bułkę, czy sekretarza Gałuszkę? Odpowiedź – obu.

Jeżeli ktoś ma inne zdanie od Twojego to jest obrzucony epitetami "Wyznawca Bułki", przesadne uproszczenie. Widzę, że nie wyobrażasz sobie, że ktoś może mieć swoje własne zdanie. Rozmawiać o sprzęcie tylko po to, żeby usłyszeć, że jeżeli nie jest się z nami jest się przeciwko nam, to jak to nazwałem głupia pyskówka, do niczego nie prowadząca. I To jest naj... dowód na to, że to głupia pyskówka. Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy mają spojrzenie na świat z perspektywy, sami wyciągają wnioski i mają swoje zdanie. A próba podzielenie społeczeństwa na zwolenników i przeciwników Bułki jest co najmniej prymitywne.

120

Odp: Sprzęt

forumowiczu wieszcz proszę mi wyjaśnić dlaczego pańskie posty nie wnoszą nic do wątku OSP? obraża pan innych forumowiczów, Pan galler miał dwie opcje albo odgryźć sie obrzucając pana obelgami albo prosić o  zaprzestanie obrażania, wybrał opcje drugą co świadczy o jego wysokim poziomie kultury czego nie można powiedzieć o panu, niech pan poczyta swoje posty w tym wątku i przeanalizuje kto się z nimi zgadza i czy są na temat , każdy może obrażać ukrywając sie za nickiem pan robi to często ,za często i jest pan traktowany jak wspomniany dzwon!

Per Aspera Ad Astra

121

Odp: Sprzęt

Na brak zrozumienia nie narzekam, dumny jestem z nauczycieli starej daty, którzy nauczyli mnie stylu wypowiedzi i interpunkcji. Prześledziłem swoje wypowiedzi w wątku. Twierdzę, że w zdecydowanej większości są na temat, z wyjątkiem kilku ostatnich, po raz drugi przepraszam.

Choć możliwe, że w swojej demencji starczej źle zrozumiałem wątek „Sprzęt”. Czy chodzi o jednoznaczne poparcie każdego zakupu nowego sprzętu na rzecz OSP w Czańcu? Bo jeśli mam wątpliwości w temacie to nie powinienem wnosić niczego do wątku OSP. Taki haczyk drobny druczek, winszować. Litera G nie będzie moją ulubioną w alfabecie. Taki los.

Nie uczęszczam na wykłady z fizyki kwantowej, nie czytam umów z bankiem, unikam prawników jak ognia, bo słów nie rozumiem. Taka specyfika. Po raz ostatni odbiegam od wątku. I nie liczę, że Panowie G zrozumiecie co mam na myśli, ale czytajcie wnikliwie moje wypowiedzi, przecież umieszczam w nich powiedzenia i riposty, którymi można zabłysnąć w każdym towarzystwie.

122

Odp: Sprzęt

wieszczu napisał/a:

I nie liczę, że Panowie G zrozumiecie co mam na myśli

I tym kolejnym obraźliwym stwierdzeniem, uwierzyłem w szczerość przeprosin.

123

Odp: Sprzęt

może dajmy już spokój słownym przepychanką, można się nie zgadzać ale nie można obrażać, gdybym ja miał napisać o każdym użytkowniku co myślę to zostałbym zbanowany już dawno. Wracając do tematu w tym roku samochodu nie będzie bo brak kasy amina zadłużona, nie sądze że będzie i za rok bo prawdopodobnie też tej kasy nie będzie może sie znaleźć inna inwestycja lub coś całkiem innego "potrzebnego" do zrealizowania. Szkoda tylko że narobiono smaku. Straż posiada duży potencjał i szkoda żeby został zmarnowany przez brak narzędzi pracy.

Per Aspera Ad Astra

124

Odp: Sprzęt

Bezsilność przyjmuje różna formy, a sekretem naprzykrzania się jest wiedzieć, kiedy przestać. Wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moimi wcześniejszymi wypowiedziami serdecznie przepraszam.

Nowego wozu strażackiego nie będzie, to prawda. Brak funduszy jest tu podstawą. Skierujmy swoje wysiłki w stronę znalezienia innego wyjścia. Była tu już mowa o wozach przekazywanych przez PSP, można się zastanowić nad skorzystaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  W kompetencji Funduszu jest wspieranie zakupu sprzętu specjalistycznego służb ratowniczych. W przypadku ubiegania się o dotację do zakupu fabrycznie nowych samochodów ciężkich, ratowniczo - gaśniczych, maksymalna kwota dotacji wynosi 250 tys. zł.  Można starać się o otrzymanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Zdaję sobie sprawę, że to są rozwiązania pracochłonne i ryzykowne, nie ma gwarancji sukcesu. Ale najprostszą metodą nauczenia nas wszystkich, czym są wozy strażackie i do czego są potrzebne, jest nie mieć ich na swoim wyposażeniu.

125

Odp: Sprzęt

// posprzątałem w temacie i proszę o dyskusję na temat sprzętu, bez personalnych kłótni.
dziękuję

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg