76

Odp: Sprzęt

" Żeby nie robić dzieciakom wody z mózgu" a kto nakazał dzieciakom iść rozlepiać plakaty? można prosić nazwisko? a jeśli go "pan" nie zna to prosiłbym nie stosować uogólnień typu " że straż kazała".
Co do spłacania długu gminy mówi "pan" tak jakby to "pan" ową pożyczkę sam spłacał, a spłacamy ją wszyscy, a jak już została zaciągnięta to nie zaciągał jej nikt ze straży bo raczej nie mają takiej możliwości i tu znów ktoś pomyśli że straż zaciągnęła pożyczkę, poza tym nie wymyślił "pan" konkretnej inwestycji którą by się tu mógł podzielić, bo wadliwa infrastruktura i brak kanalizacji jest problemem każdemu znanym
nie rozumiem jeszcze jednej kwestii a mianowicie co ma kozubnik do wozu OSP? równie dobrze można wszystkie niepowodzenia gminne zwalić na straż bo gmina cierpi a oni maja nowy wóz... zgroza czyż nie "panie" morlinek1? myślę że problemy przedstawione przez "pana" w ostatnim poście nie są spowodowane przez straż a przez władze gminy ale to już nie ten wątek...
dla "pana" proponuje wyjazd już jutro aby uniknąć spłaty długu gminy, szerokiej drogi!

Per Aspera Ad Astra

77 Ostatnio edytowany przez FireBoy (2012-08-03 07:29:48)

Odp: Sprzęt

Nie wiem dlaczego zazdrościcie tych samochodów w Porąbce.Mieli pomysł i możliwość więc go wykorzystali.Żyjemy w 21-m wieku .Jak przyjeżdżają goście to trzeba ich przyjąć z honorami i uszanować.Skoro nie potrafisz się z tym pogodzić to  czym ma straż ugościć  przybyłe jednostki;chlebem i solą.Ja nie ośmieszam innych druhów tylko staje w ich obronie przed takimi forumowiczami jak Ty panie morlinek 1.

78 Ostatnio edytowany przez bibi (2012-08-01 10:08:52)

Odp: Sprzęt

FireBoy napisał/a:

Nie wie dlaczego zazdrościcie tych samochodów w Porąbce..

Przykro mi ale nie wiele z tego wszystkiego zrozumiałeś. Gdzieś przeoczyłeś, że sprawy finansowe osp w gminie są tajne, że nawet tak potężny człowiek jak Pan Waligóra nie może się dowiedzieć na co idą pieniądze z budżetu.
Przeoczyłeś, że sprzęt jest niszczony poprzez bezsensowne decyzje Kazimierza Gałuszki. Przeoczyłeś, że część wyposażenia to zabawki, bardzo kosztowne zabawki. Przeoczyłeś że za błędy Kazimierza Gałuszki płacą mieszkańcy gminy. Przeoczyłeś, że gdy OSP Czaniec zbiera datki od mieszkańców i sponsorów prezez gminny Czesław Bułka bawi się w rozdawnictwo prezentów na koszt mieszkańców.
Przeoczyłeś, że to Bujaków wygrywa zawody powiatowe mając stary sprzęt. Ale o tym to innym razem.
Pomyśl samodzielnie i nie  daj się wmanewrować w rzekome ataki na straż bo nikt was nie atakuje.

79

Odp: Sprzęt

bibi napisał/a:

rzekome ataki na straż bo nikt was nie atakuje.

Ja z powyższych postów widzę jednoznacznie i bezpodstawny atak na strażaków.

80

Odp: Sprzęt

Ja wyciągnąłbym jednak inne wnioski, Gallerze.
Wydaje mi się, że - co zresztą wydaje się potwierdzać powyższe wypowiedzi - że ludzie chyba zauważyli iż coś złego dzieje się w OSP.
Od jakiegoś czasu OSP zrezygnowało z udzielania się na naszym forum i przeniosło całą stronę wraz z forum do siebie - o tym mógłbym długo mówić, a jeszcze więcej Pan Bogumił. Jednak ja nie na ten temat.
Teraz na forum pojawił się FireBoy i najzwyczajniej w świecie, został zasypany lawiną pytań i pretensji. Choć pewnie nie jest człowiek z zarządu, stara się nie uciekać od odpowiedzi, chociaż większość pytań i tak zadawana jest "do ogółu" OSP, a nie do niego samego.
Zdecydowanie inaczej byłoby gdyby OSP nie uciekało od odpowiedzi na powyższe pytania, a FireBoy to po prostu forumowicz jak każdy z nas i nie dziwię mu się, że nie odpowiada na pytania, które powinny zostać zadane zarządowi.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

81

Odp: Sprzęt

Nie uczciwe. FireBoy został zasypany pretensjami i oskarżeniami, a nie On powinien być rzecznikiem OSP. Jemu należy się akurat wdzięczność z naszej strony. On również został wykorzystany przez kilka osób zajmujących się propagandą, do walk politycznych. Nie wypowiadam się za OSP ościennych sołectw, ale za naszych chłopaków jestem pewny i wnerwia mnie wykorzystywanie ich w swoich prymitywnych propagandach. Oskarżenie, jakoby byli polityczni jest zdecydowanie nie prawdziwe. 100 x bardziej polityczny jest ksiądz proboszcz. Zejdźcie wreszcie z nich.

82

Odp: Sprzęt

więc dlaczego forumowicze którzy są bardziej dociekliwi pod kątem zarządu nie udają się na zebrania lub nie zadają pytań na stronie OSP? tylko tutaj? strażacy nie będący w zarządzie jak niby mają odpowiadać na niektóre pytania NIE DOTYCZĄCE WĄTKU? posty powyżej z wyjątkiem kilku są przepełnione pretensjami jak się je czyta to widać że komuś bardzo nie pasuje to że OSP będzie miało nowy wóz ( na razie go nie ma a sprawa już wre) a jednak autorzy tychże postów twierdzą że nie atakują straży i po raz kolejny wplątują decyzje władz gminnych w sprawy OSP. Czaniec ma dostać jeden samochód, porąbka dostała dwa gdzie wtedy byli forumowicze?

Per Aspera Ad Astra

83

Odp: Sprzęt

GREGOR napisał/a:

więc dlaczego forumowicze którzy są bardziej dociekliwi pod kątem zarządu nie udają się na zebrania lub nie zadają pytań na stronie OSP? tylko tutaj? strażacy nie będący w zarządzie jak niby mają odpowiadać na niektóre pytania NIE DOTYCZĄCE WĄTKU? posty powyżej z wyjątkiem kilku są przepełnione pretensjami jak się je czyta to widać że komuś bardzo nie pasuje to że OSP będzie miało nowy wóz ( na razie go nie ma a sprawa już wre) a jednak autorzy tychże postów twierdzą że nie atakują straży i po raz kolejny wplątują decyzje władz gminnych w sprawy OSP. Czaniec ma dostać jeden samochód, porąbka dostała dwa gdzie wtedy byli forumowicze?


Gregor usiądź  i pomyśl.  Władze gminne to ci sami ludzie co władze gminne osp. Jak ich rozdzielić? Według czasu, dzień, noc, do południa, po południu, jak? Decyzje władz gminnych to decyzje osp. Tak samo dotyczy to radnych. Dzielą nasze pieniądze, więc mamy prawo wiedzieć dlaczego jedni dostają tyle a inni tyle.
Ja np chciałbym wiedzieć dlaczego Czaniec nie dostanie nowego samochodu, przynajmniej tak twierdzi Sopiak. Chiałbyn wiedzieć czy wójt i radni w uchwalonym budżecie okłamali mieszkańców czy nie. Chciałbym wiedzieć dlaczego OSP Czaniec nie będzie miała nowego samochodu.  Czy ci którym nie pasuje nowy samochód dla OSP Czaniec to Gałuszka I Bułka czy jakieś inne moce nieczyste. Jeżeli nowego samochodu nie bedzie to ci panowie bedą stali za tym a nie forumowicze, jak wydaje sie Gregorowi.Aby otrzymać odpowiedz na te pytania wcale nie muszę chodzić na zebrania. Jest coś takiego jak kultura sprawowania władzy, u nas władza jest kultury brak.

84

Odp: Sprzęt

morlinek1 napisał/a:

Potrzebne są te wozy bojowe jak drzwi w lesie ... zamiast inwestować mądrze kupuje się nowe zabawki....Idźmy dalej tym tokiem i kupmy sobie śmigłowiec do gaszenia pożarów bo w górach przyda się jak nie wiem co smile
Jak szaleć to z klasą i do końca smile

Jak nie dostaniemy wozu, to jednak upatrywał bym winnych wśród forumowiczów. Zastanawia mnie tylko czy to jest nagonka zorganizowana przez któregoś z radnych np Pana Sopiaka czy Pana Kocemby, czy jest to jednak osobiste zdanie forumowiczów.

85

Odp: Sprzęt

galler napisał/a:

Jak nie dostaniemy wozu, to jednak upatrywał bym winnych wśród forumowiczów.

Dowaliłeś jak dzik w sosnę. Serio, brak mi słów.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

86

Odp: Sprzęt

Trochę przesadziłem, przepraszam. Ale brak obiektywizmu mnie drażni niezmiernie. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza, i należy się cieszyć, że chłopaki będą miały nas czym ratować, a nie narzekać i porównywać sprzętów tej klasy do zabawek.

87

Odp: Sprzęt

galler napisał/a:

Jak nie dostaniemy wozu, to jednak upatrywał bym winnych wśród forumowiczów. Zastanawia mnie tylko czy to jest nagonka zorganizowana przez któregoś z radnych np Pana Sopiaka czy Pana Kocemby, czy jest to jednak osobiste zdanie forumowiczów.


Panie Galler!

Jestem jedynym radnym, który podejmuje dyskisję z forumowiczami jezeli przedstawiają racjonalne i rzeczowe problemy. Głosowałem za samochodem dla OSP Czaniec i będę czuł się oszukanym jeżeli jednostka ta samochodu nie otrzyma w bieżącym roku. Byłoby truizmem  nie zgodzić się z  wieloma poglądami przedstawionymi przez forumowiczów, wiele z nich jest rzeczowych i porusza ważkie problemy np wykorzystanie środków publicznych. Właśnie w tej sprawie zwróciło się do mnie kilku mieszkańców Gminy, nie omieszkam więc zwrócić się ze stosownym zapytaniem a uzyskane dane opublikować jak to czynię na bieżąco.

88

Odp: Sprzęt

galler napisał/a:
morlinek1 napisał/a:

Potrzebne są te wozy bojowe jak drzwi w lesie ... zamiast inwestować mądrze kupuje się nowe zabawki....Idźmy dalej tym tokiem i kupmy sobie śmigłowiec do gaszenia pożarów bo w górach przyda się jak nie wiem co smile
Jak szaleć to z klasą i do końca smile

Jak nie dostaniemy wozu, to jednak upatrywał bym winnych wśród forumowiczów. Zastanawia mnie tylko czy to jest nagonka zorganizowana przez któregoś z radnych np Pana Sopiaka czy Pana Kocemby, czy jest to jednak osobiste zdanie forumowiczów.

Ty się chyba na rozumy pozamieniałeś ze swoim psem smile

Wypisujesz takie idiotyzmy, że mam poważne obawy czy aby w ogóle powinieneś mieć internet ?

Jak czegoś nie kumasz to napisz " nie kumam wytłumaczcie"

Guzik mnie obchodzą jakieś zebrania wiece i inne pierdoły.
Ja chce otworzyć www i wiedzieć wszystko na stronach BIP gminy i OSP bo takie jest prawo. Dane mają być i już a na wiece i zebrania to sobie możecie sami chodzić - to po pierwsze.

Po drugie wbij sobie do swojego rozumku, że OSP musi istnieć bo tak i nikt tego nie neguje.
Poczytaj moje posty wyżej gdzie zadaje racjonalne pytania, a jak nie rozumiesz aluzji to do szkoły albo na wieczorowe kursy.

Gmina jest biedna !
Gmina jest mała !

Więc nie musi być co 5 kilometrów wielkiej remizy wypełnionej po brzegi takim samym sprzętem.
Ty i inni wychodzicie z założenia że jak Porabka dostała nowa furę my też chcemy.
Jak małe dzieci a może w Czańcu powinna być wielka przyczepa z super pompą bo są powodzie albo wóz drabiniasty lub podnośnik - nie wiem ale chciałbym żeby ktoś np I sekretarz Gałuszka  nad tym panował i jakoś działania OSP w gminie koordynował.

Na ch***** nam tyle wozów bojowych do gaszenia jak brakuje innego sprzętu.

Na jaką cholerę kupowali sprzęt do ratowania na lodzie i do pracy w wodzie czy my jesteśmy gminą z Mrągowa? Mamy jakieś jeziora?

Dobrze, że GOPRu nie powołali do życia.

Ten śmigłowiec to była aluzja do źle wydawanych pieniędzy !!!

89

Odp: Sprzęt

galler napisał/a:

Trochę przesadziłem, przepraszam. Ale brak obiektywizmu mnie drażni niezmiernie. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza, i należy się cieszyć, że chłopaki będą miały nas czym ratować, a nie narzekać i porównywać sprzętów tej klasy do zabawek.

Co to znaczy na bezpieczeństwie się nie oszczędza?  Wytłumacz proszę! Czy bezpieczeństwo to również dowodzenie, organizacja działań, indywidualne przygotowanie strażaków, zastosowanie środków adekwatnych do zagrożenia, mógłbym wymieniać bez końca, czy tylko co raz to droższe samochody
Mógłbym ci podać multum przykładów dlaczego nawet najwyższej klasy sprzęt staje się zabawką, tak jak w naszym przypadku są sanie lodowe czy też ponton.
Może druhowie z Kobiernic podzielą się uwagami dlaczego nie wyjechali do pożaru w Kozubniku mając wtedy najlepszy sprzęt w gminie.
Panowie i panie, druhny i druhowie zacznijmy od rzeczowego opisu zagrożenia, jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać każdego z nas, razem i osobno, a dopiero pózniej porozmawiajmy o środkach. To co napisła Kazimierz Gałuszka to jakieś nędzne wypociny, przepraszam ale mnie poniosło.

90

Odp: Sprzęt

bibi napisał/a:

Co to znaczy na bezpieczeństwie się nie oszczędza?

Wybacz, ale co w tym stwierdzeniu jest niezrozumiałego?
Morlinek nie unoś się. To są Twoje słowa. Tylko je zacytowałem.
Koleżanki i koledzy, tak długo będziecie przeciwni jak to nazywacie "zabawkom", jak długo te "zabawki" nie uratują życia waszego, albo waszych dzieci. A najgorszym co można było zrobić, to wciągnąć w wasze śmieszne polityczne przepychanki naszych lokalnych bohaterów. Zamiast ich tak jak na to zasłużyli szanować, wieszacie po nich psy i każecie się im tłumaczyć za włodarzy.

91

Odp: Sprzęt

galler napisał/a:

Zamiast ich tak jak na to zasłużyli szanować, wieszacie po nich psy i każecie się im tłumaczyć za włodarzy.

Już się pogubiłeś, nie wiesz ani o czym piszesz ani o kim piszesz. Rzucasz oskarżenia i insynuacje, wszystko bez pokrycia. Żaden strażak, żaden druch nie został oskarżony, Gałuszkę Bułkę nie traktuję jak strażaków. Być może musisz się im wysługiwać, ja nie muszę. A o ratownictwie nie masz zielonego pojęcia, utarte slogany.

92

Odp: Sprzęt

morlinek1 napisał/a:

Ty się chyba na rozumy pozamieniałeś ze swoim psem smile

Co Ty chcesz osiągnąć obrażając mnie? Bo według mnie wystawiasz sobie opinie.

93

Odp: Sprzęt

Panie bibi czyli jak wygląda Pański status w tej sprawie? jest Pan niezadowolony że będą samochody bo pieniądze mogły być wykorzystane w innej sprawie? czy jest Pan dociekliwy dlaczego samochodów nie będzie? chyba gdzieś coś przeoczyłem w rozmowie i mi uciekła ważna kwestia nt. tego iż nowy wóz jest kłamstwem ze strony władz, mógłbym prosić o wytłumaczenie ze strony Pana bibi?  z góry dziękuje i pozdrawiam.

Per Aspera Ad Astra

94

Odp: Sprzęt

galler napisał/a:

Na bezpieczeństwie się nie oszczędza, i należy się cieszyć, że chłopaki będą miały nas czym ratować, a nie narzekać i porównywać sprzętów tej klasy do zabawek.

Nie masz zielonego pojęcia co to jest bezpieczeństwo. Na bezpieczeństwie się nie oszczędza to slogan bardzo chętnie używany przez Czesława Bułkę. Chcesz aby było bezpiecznie to przestrzegaj przepisy ruchu drogowego, czyść kominy i przewody wentylacyjne itd, nie będą cię musieli ratować.  Aby sprzęt był dobry to trzeba o niego dbać i używać zgodnie z przeznaczeniem, w Porąbce Gałuszka zajezdził wóz bojowy, nadaje się tylko na złom. I ja mam za to płacić? Coś jest nie tak. Jeśłi idzie o spraszanie gości. Niech zapraszają za swoje, zarabiają tyle, że ich stać. Gałuszka z babą wyciąga miesięcznie prawie 20 tysięcy ma więc z czego. Ja ,tak jak inni chcę wiedzieć na co idą podatki. Z tymi saniami i pontonami to już tak grube przegiecie, że boki zrywać.

95 Ostatnio edytowany przez FireBoy (2012-08-03 08:45:06)

Odp: Sprzęt

Panie morlinek1 napisał pan**Ty i inni wychodzicie z założenia że jak Porąbka dostała nowa furę my też chcemy.
Jak małe dzieci a może w Czańcu powinna być wielka przyczepa z super pompą bo są powodzie albo wóz drabiniasty lub podnośnik - nie wiem ale chciałbym żeby ktoś np I sekretarz Gałuszka  nad tym panował i jakoś działania OSP w gminie koordynował. Otóż taka pompa jest w osp Kobiernice nowa i właśnie ją docierają.  A co do GOPR-u to z tym śmigłowcem jak najbardziej do nich.   Panie Kocemba może się pan czuć oszukany tak jak i druhowie naszej straży bo nowego samochodu w tym roku nie będzie. Może w przyszłym.Życzę miłego dnia i pozdrawiam.

96

Odp: Sprzęt

W Polsce nieznajomość prawa i łamanie tych ochłapów prawnych, które są akurat znane jest na porządku dziennym. Im mniej wiesz ,tym bardziej Ci się  wydaje, że masz rację. Kilka pytań do zastanowienia ilu forumowiczów:

a)    Przestrzega Kodeksu Drogowego w każdym zakresie,
b)    Nie myje samochodów na własnych posesjach w obawie o zanieczyszczenie wód,
c)    Nie pali w piecach substancjami do tego nieprzeznaczonymi np. plastikiem,
d)    Nie plotkuje, nie pomawia lub nie wypowiada się bez rzetelnej i sprawdzonej wiedzy,
e)    Chodzi w skarpetkach i sandałach,
f)    Pali tytoń w miejscach publicznych,
g)    Niszczy grzyby lub wynosi rośliny, drewno i inne dobra z lasów,
h)    Wykorzystuje okazje, żeby zapłacić mniej np. w autobusach, w przypadku mandatu karnego

Wymieniać można wiele i choć to drobiażdżki to stanowią łamanie prawa lub dobrego obyczaju. Czy nie lepiej być uczciwym i rzetelnym, do którego nie ma prawnych zastrzeżeń? Panowie, którzy uważacie, że prawo jest po to, by je łamać: bądźcie otwarci, elastyczni i ciekawi. I czytajcie ze zrozumieniem.

Forum jest niezbędne. Tyle wiedzy tu zasianej kiedyś z pewnością wyda ciekawe owoce.

97

Odp: Sprzęt

Witam
Spróbuję podjeść do tematu jak najbardziej obiektywnie
Nie można zaprzeczyć że bezpieczeństwo społeczne jest jednym z najważniejszych czynników towarzyszącym naszemu życiu. Mówią o tym politycy i naukowcy. Im więcej inwestujemy w bezpieczeństwo tym mniej będziemy inwestować w straty spowodowane klęskami, wojnami. Władze powinny tworzyć różne umocnienia przeciwpowodziowe, wały, chodniki, poprawę jakości dróg, poprawę jakości sprzętu ratowniczego itp. I tu możemy przyjrzeć się nieszczęsnemu tematowi pojazdów pożarniczych kupowanych do naszych OSP. Fakt faktem jest potrzeba wymiany sprzętu w całej gminie na nowszy. Polityka rządu pozwala (czy to PIS czy PO czy jakikolwiek inny) na zakup nowego sprzętu do OSP z budżetu Państwa (KSRG, WFOŚiGW, budżet gminy itp.) i nie ważne jest to że OSP nie jest w KSRG lub wyjeżdża do akcji 3 razy w roku. Władze zbierają elektorat na wszelkie możliwe sposoby. CHORE..... Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem było by przesunięcie pieniędzy na zakup tych pojazdów do PSP (dla niewtajemniczonych "Państwowa Straż Pożarna"). Zakupiony pojazd użytkowany by był 3 -4 lata w PSP a później przekazany do OSP. W PSP auto zostanie przetestowane w najtrudniejszych warunkach, wykorzysta się go w 100%. OSP po tych kilku latach dostanie prawie nowy samochód. Bo tak szczerze po co lepszy. I tym oto sposobem Wilk syty i Owca cała.
Marzenia.......

98

Odp: Sprzęt

galler napisał/a:

Ty nie masz zielonego pojęcia.

Ponieważgaller ma problem z podstawowymi pojeciami przytoczę za wikipedia. pl

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpiecze%C5%84stwo

Bezpieczeństwo – stan bądź proces, gwarantujący istnienie podmiotu oraz możliwość jego rozwoju.
I jeszcze

 http://pl.wikipedia.org/wiki/Bezpiecze%C5%84stwo_publiczne

Bezpieczeństwo publiczne - ogół warunków i instytucji chroniących życie, zdrowie, mienie obywateli oraz majątek ogólnonarodowy, ustrój i suwerenność państwa przed zjawiskami groźnymi dla ładu prawnego, a także przed zjawiskami mogącymi zakłócić normalne funkcjonowanie obywateli, godzącymi w ogólno-przyjęte normy postępowania. Bezpieczeństwo publiczne jest także stanem w społeczeństwie, który umożliwia jego sprawne funkcjonowanie. Zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego mogą mieć charakter zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny, czyli mieszczą się tu ingerencję ze strony innych podmiotów państwowych w sprawy wewnętrzne, a także wewnętrzne konflikty i napięcia społeczne. Często przestępczość zakłóca ten ład, co rodzi w społeczeństwie poczucie niesprawiedliwości i braku kontroli państwa nad tym zjawiskiem.

Panie galler jak pan poczyta to podyskutujemy dalej.

99

Odp: Sprzęt

Mam wrażenie że galler i włoscianin to bułkowcy z krwi i kości i żaden rzeczowy argument do nich nie dociera.

Żyją w swoim świecie i już.

100 Ostatnio edytowany przez galler (2012-08-03 12:09:47)

Odp: Sprzęt

morlinek1 napisał/a:

Mam wrażenie że galler i włoscianin to bułkowcy z krwi i kości

Nie wiem jak włościanin, ale co do Gallera to znowu się mylisz. Ja po prostu lubię obiektywizm.

sąsiad napisał/a:

przytoczę za wikipedia. pl

A nie mogłeś sobie tego sprawdzić wcześniej, tzn zanim podjąłeś temat.
Jak na razie jedynym efektem tych bezsensownych pyskówek jest jak napisał FireBoy brak auta w tym roku. Według mnie jest to porażka. Oby był dostępny w przyszłym roku. Przeciwnicy "kolejnej zabawki" możecie czuć się zwycięzcami. Gratuluje.