76

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

bibi napisał/a:

Poparcie Pani Marty to poparcie postępu i transparentności. Wybranie Tadeusza Wawaka to konserwowanie zacofania i układów. Właśnie dla układu najbardziej niebezpieczna jest przejrzystość. Przejrzystość to internet więc należy go zwalczać wszelkimi dostępnymi środkami.

Ale my się przecież nie damy zamknąć w piwnicach, gdzie zasięg Internetu jest znikomy. To zacofanie nie do końca mi pasuje. Jakakolwiek zła lub dobra byłaby sytuacja, to się zmienia.
Z nagrań wynika jedno, większość radnych nie obchodzi to co, tylko kto kogo. Nie skupiają się na rozwiązywaniu ludzkich problemów i spraw przyziemnych, tylko pogłębiają swoje uprzedzenia i niechęci. Zwłaszcza wobec osób przygotowanych, słuchających i rozumiejących sens tego co za oknem. Im więcej filmów, tym więcej dowodów. Moim zdaniem wójt zbyt często wtrąca się do dyskusji dając tym samym sygnał do tego, jak głosować. Przewodniczący obrad zupełnie nad tym nie panuje. Zwróćcie uwagę, że Pani Marta chcąc zabrać głos w dyskusji podnosi rękę, podobnie Panowie - trzej muszkieterowie. Reszta wtrąca się dowolnie, bo przewodniczący na to pozwala. Przewodniczący – nauczyciel. Panie Pękala, czy w orkiestrze też każdy instrument gra kiedy chce i co chce?
Co to jest z radnym Tomiczkiem, ostatnio często nazwisko to pojawia się na forum? Kolego wieszczu jakieś sugestie?
I jeszcze jedna wątpliwość. Czy gdyby wójt zatrudnił bardziej kompetentnego mecenasa, to miałby mniej problemów i dzięki temu mniej tematów do roztrząsania na forum? Czy Pani Fabia – Pardela ma wkład w zwolnieniu nauczycieli?

77

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

http://www.lodygowice.pl/news/548-Dotac … ancow.html

78

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Dziękuję Panu gallerowi, który podaje przykłady gmin, gdzie warto mieszkać. Infrastruktura umożliwiająca każdemu mieszkańcowi nieodpłatne przyłączenie do Internetu miał być i w Gminie Porąbka, lecz próżno jej szukać.
Wracam do tematu. Chciałabym wiedzieć, czy gdy mówiono o sołectwach na sali byli sołtysi? I co oni na to, że mają wolną rękę w kupowaniu kamieni? Co oni na to, że ta pani mecenas próbowała zlikwidować sołectwa, czyli pozbawić sołtysów pracy?

xnoname napisał/a:

Natomiast publikowanie nagrań z komisji czy sesji mogło by skutkować tym iż protokoły z posiedzeń mogły by zawierać faktycznie tylko konkretny "zarys", a co za tym idzie w efekcie końcowym mniej pracy dla pracowników urzędu przy bardziej szczegółowym przekazie danych dla społeczeństwa.

Nie rozumiem co kolega ma na myśli.

79

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Panie galler, nie wk......j pan ludzi. Ja zachowałem sobie program wyborczy pana Kocemby i jego KWW Nowa Gmina.  W programie komitet zawarł takie oto propozycje:

- wprowadzić szeroki dostęp do internetu szerokopasmowego, a w efekcie końcowym do możliwości sprawdzania stanu  spraw mieszkańców oraz działań prowadzonych przez urząd na ulicy /info-kioski/,

- dostosować Biuletyn Informacji Publicznej do wymogów określonych prawem i standardami transparentnej administracji,

Odnośnie prac Rady Gminy:

-szerokie i wyprzedzające informowanie mieszkańców o pracach Rady Gminy.

Mieszkańcy wybrali tak jak wybrali. Co nam z tego zostało po dwóch latach rządów KWW Rodzina Prawo Wspólnota, pomijając karanego za jazdę po pijanemu radnego Sławomira N.

Czesław Bułka zrezygnował z przyznanych środków na budowę w gminie internetu szeroko pasmowego.  Wiemy dlaczego. Internet to wróg publiczny numer 1.
BIP to zło konieczne, ukrywanie danych, utrudnianie dostępu do informacji publicznej.

Prace Rady Gminy jeszcze niedawno prowadzone były w podziemiu. Dzięki społecznikom możemy je nie tylko słuchać ale i oglądać.
O tym wszystkim trzeba mówić i pisać. Od tego nie da się uciec, trzeba przyznać rację tym, którzy głosowali na ten komitet. Rzeczą wielką jest przyznać się do błędu. Ja się przyznaję.

80

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Ja uwierzyłem w KWW RPW właśnie ze względu na obietnice szerokopasmowego Internetu. Nie ma ani szerokiego, ani wąskiego, tylko mądrzy ludzie w podstawowy i łatwy sposób mogą udowodnić wójtowi i radnym, że Net to siła, to nie zwyczaj, tylko konieczność, podstawowe narzędzie pracy i komunikacji. Rodzice na pewno gdzieś mają ulotki z wyborów, sprawdzę co tam RPW napisało, a co napisały inne KWW.

81 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2013-02-22 13:39:36)

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

pachnący napisał/a:

. Rodzice na pewno gdzieś mają ulotki z wyborów, sprawdzę co tam RPW napisało, a co napisały inne KWW.

Też gdzieś mam, jeśli znajdę umieszczę i wszystko będzie jasne, zwłaszcza, że chyba już załączniki mogą ściągać osoby niezarejestrowane.

82

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

pachnący napisał/a:

Rodzice na pewno gdzieś mają ulotki z wyborów, sprawdzę co tam RPW napisało, a co napisały inne KWW.

Z tym to może być mały problem bo  KWW Rodzina Prawo Wspólnota startował bez jakiegokolwiek programu. Poza listem Czesława Bułki KWW Rodzina Prawo Wspólnota nic nie przedstawił.  Ale życzę powodzenia.

83

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

bibi napisał/a:
pachnący napisał/a:

Rodzice na pewno gdzieś mają ulotki z wyborów, sprawdzę co tam RPW napisało, a co napisały inne KWW.

Z tym to może być mały problem bo  KWW Rodzina Prawo Wspólnota startował bez jakiegokolwiek programu. Poza listem Czesława Bułki KWW Rodzina Prawo Wspólnota nic nie przedstawił.  Ale życzę powodzenia.

Jeśli KWW RPW startowało w wyborach bez programu, to raczej nie działa na korzyść ówczesnych kandydatów. Mnie chodzi też o porównanie programów KWW z 2010 roku z aktualną problematyką naszych rozmów.

84

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Zrozumcie, że w gminie traktują internet jak "ZUOOO" to co się dziwicie, że nikt nie chce żadnych publikacji?
Rozwój internetu zaczął rozwalać gminną sielankę, która trwała latami a beton zaczął się kruszyć. Jakaś "banda krzykaczy" się zebrała i chcą robić rewolucje. Może się tam z nas śmieją, a może już zauważyli, że internetowe wieści niosą się po wsi jak szalone i coraz więcej dociera do ludzi?

xnoname pisze o tym, że protokoły są pobieżne w stylu "Radni zaproponowali, aby projekt odrzucić...", nie wspomina się co to za radni.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

85 Ostatnio edytowany przez pachnący (2013-02-22 15:45:28)

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Ludzie my żyjemy chyba w jakimś zascianku. Ta wiocha chyba nie słyszała o internecie szerokopasmowym To co jest to woła o pomste do nieba W miastach już mają internet 100 razy szybszy od naszego i ciągle  w miastach podnosza prędkośc internetu a w naszym pierdziołku niektórzy wogóle nie mogą mieć bo linie są bardzo słabe

86

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

cieciola napisał/a:
xnoname napisał/a:

Natomiast publikowanie nagrań z komisji czy sesji mogło by skutkować tym iż protokoły z posiedzeń mogły by zawierać faktycznie tylko konkretny "zarys", a co za tym idzie w efekcie końcowym mniej pracy dla pracowników urzędu przy bardziej szczegółowym przekazie danych dla społeczeństwa.

Nie rozumiem co kolega ma na myśli.

A no to, że paradoksalnie to przed czym tak usilnie bronią się urzędnicy tak naprawdę usprawniło by ich pracę.

87

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

banan11 napisał/a:

  Jakaś "banda krzykaczy" się zebrała i chcą robić rewolucje. Może się tam z nas śmieją, a może już zauważyli, że internetowe wieści niosą się po wsi jak szalone i coraz więcej dociera do ludzi?
.

Znienawidzenie internetu jest oczywiste, ale gdyby nie fora społecznościowe nikt nigdy by nie wiedział, że Sławomir N jeździł po pijanemu. Jest skazany prawomocnym wyrokiem i nadal zasiada w radzie gminy.  Gdyby nie było internetu nikt by nie poznał dziadostwa płynącego  z KWW Rodzina Prawo Wspólnota. Udawanej troski o wspólne dobro przez działaczy typu Waligóra, Płonka i liderka  Mydlarz.

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Drobna dygresja, nie związana z wątkiem.
Umieściłem na forum kolejnych 13 filmów i przyporządkowałem do poszczególnych posiedzeń komisji. Przebieg kolejnych komisji, podzielony na poszczególne tematy zamieszczony zostanie w temacie „Sesje Rady Gminy i posiedzenia - relacje wideo i pliki audio” w kolejnych postach. Nagrania archiwalne, sprzed 28 stycznia 2013 roku zamieszczę na poszczególnych wątkach w formie kolejnego postu oraz w pierwszym poście wątku „Sesje Rady Gminy i posiedzenia - relacje wideo i pliki audio”, jako Archiwalne nagrania z posiedzeń połączonych komisji i sesji RG.

89

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Jan Małolepszy napisał/a:

Gdyby nie było internetu nikt by nie poznał dziadostwa płynącego  z KWW Rodzina Prawo Wspólnota. Udawanej troski o wspólne dobro przez działaczy typu Waligóra, Płonka i liderka  Mydlarz.

Trudno się z tym nie zgodzić, jednak rzecz internetu dotyczy. Taki Wojciech Waligóra uwielbia przemawiać. Przemawia więc na zebraniach wiejskich do tego stopnia, że wk...i ludzie wychodzą. Przemawia na radzie sołeckiej, gdzie się pojawi to przemawia. W internecie nie da się przemawiać, można coś napisać a ludzie się do tego odniosą. Jak na razie internet jest jedynym niezależnym medium, źródłem wiedzy, miejscem wymiany myśli i poglądów.  Obiło mi się o uszy, że ci dla których internet jest niewygodny mieli nieśmiałą propozycję aby zlikwidować stronę czaniec.pl

90

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Już starożytni myśliciele zauważyli, że natura nie znosi próżni (horror vacui).
Tę prawidłowość można również odnieść do sposobu gospodarowania gminą. Gdy nie ma gospodarza, tak jak teraz w naszej gminie, w tej próżnej przestrzeni pojawiają się ludzie, którzy mają coś do zrobienia.
To, że gmina przeniosła się do Internetu to tylko konsekwencja tego stanu zapaści na ul. Krakowskiej w Porąbce.
Wójt i jego ekipa nie chcą nagrywać obrad? Publikować innych informacji publicznych w Internecie? Żadnej łaski nikomu nie robi. Ludzie jak widać sami biorą sprawy w swoje ręce.
Dlatego usuwanie serwisów Internetowych na nic się nie zda. Pobudza tylko do działania i utwierdza w słuszności dotychczasowych starań w dążeniu do normalności.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

91

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

xnoname napisał/a:

A no to, że paradoksalnie to przed czym tak usilnie bronią się urzędnicy tak naprawdę usprawniło by ich pracę.

Teraz rozumiem, patrzyłam na to z innej perspektywy. Czyli gdyby gminni urzędnicy umieścili nagrania z komisji i sesji, to mogliby pisać „chudsze” protokoły, bez szczegółów, bo wszystko byłoby nagrane w formie audio i wideo. Tylko jedno ale…, przypuszczam, że w UG Porąbka nie ma człowieka, który potrafi zrobić to, co Pan Piotr z Panem Sławkiem.

bibi napisał/a:

Obiło mi się o uszy, że ci dla których internet jest niewygodny mieli nieśmiałą propozycję aby zlikwidować stronę czaniec.pl

Już tak się rozzuchwalili, że chcą likwidować? Wcale bym się nie zdziwiła. Durni wybraliśmy i każą nam durnie żyć.

Zenon napisał/a:

Dlatego usuwanie serwisów Internetowych na nic się nie zda. Pobudza tylko do działania i utwierdza w słuszności dotychczasowych starań w dążeniu do normalności.

Zda czy nie zda może nie o to chodzi. Ja się pytam, czy gminne władze mają prawo tak myśleć. Uważam, że ze względu na to, co słuchamy popieranie władz gminnych już nie jest śmieszne, to wstyd i żenada. Ja głosowałam na Bułkę ale tego nigdy więcej nie zrobię, uważam, że nie jestem prymitywem. A kolejne wstawione przez Pana Sławka filmy przewiduję, że tylko potwierdzą, że kto jest za Bułką jest … niezbyt inteligentny.

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

bibi napisał/a:
Jan Małolepszy napisał/a:

Gdyby nie było internetu nikt by nie poznał dziadostwa płynącego  z KWW Rodzina Prawo Wspólnota. Udawanej troski o wspólne dobro przez działaczy typu Waligóra, Płonka i liderka  Mydlarz.

Obiło mi się o uszy, że ci dla których internet jest niewygodny mieli nieśmiałą propozycję aby zlikwidować stronę czaniec.pl

Jako właściciel strony Czaniec.pl nic nie wiem o takowych działaniach i nie planuje zamknąć strony ani forum Czaniec.pl - prędzej przekaże go w dobre ręce np. Pana Kocemby.

93 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-02-24 08:52:23)

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

cieciola napisał/a:

Teraz rozumiem, patrzyłam na to z innej perspektywy. Czyli gdyby gminni urzędnicy umieścili nagrania z komisji i sesji, to mogliby pisać „chudsze” protokoły, bez szczegółów, bo wszystko byłoby nagrane w formie audio i wideo. Tylko jedno ale…, przypuszczam, że w UG Porąbka nie ma człowieka, który potrafi zrobić to, co Pan Piotr z Panem Sławkiem.

Zda czy nie zda może nie o to chodzi. Ja się pytam, czy gminne władze mają prawo tak myśleć. Uważam, że ze względu na to, co słuchamy popieranie władz gminnych już nie jest śmieszne, to wstyd i żenada. Ja głosowałam na Bułkę ale tego nigdy więcej nie zrobię, uważam, że nie jestem prymitywem. A kolejne wstawione przez Pana Sławka filmy przewiduję, że tylko potwierdzą, że kto jest za Bułką jest … niezbyt inteligentny.

Moim zdaniem, protokoły z przebiegu Sesji Rady Gminy nie mogą stać się protokołami w okrojonej skali tylko dlatego, że sesja jest nagrywana przez UG.

Nagranie video w tym kontekście to jest dodatek, aczkolwiek bardzo ważny.
Protokół z Sesji i tak musi powstać i to w pełnym zakresie.
Może to nagranie co prawda pomóc samemu protokolantowi w jak najpełniejszym i najwierniejszym ujęciu wszelkich kwestii poruszonych na Sesji.
Oczywiście nie poruszając tutaj kwestii dostępności takiego nagrania dla wszystkich mieszkańców gminy.

94

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Jakimowicz Przemysław napisał/a:

Jako właściciel strony Czaniec.pl nic nie wiem o takowych działaniach i nie planuje zamknąć strony ani forum Czaniec.pl - prędzej przekaże go w dobre ręce np. Pana Kocemby.

Dziękuje Panu za uspokajające słowa, strona przyjęła się w naszej społeczności. Jetem przekonany, że jak byłoby trzeba to każdy z forumowiczów dorzucił by się do opłaty za domenę czy do innych kosztów.

95

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Moim zdaniem, protokoły z przebiegu Sesji Rady Gminy nie mogą stać się protokołami w okrojonej skali tylko dlatego, że sesja jest nagrywana przez UG.

Nagranie video w tym kontekście to jest dodatek, aczkolwiek bardzo ważny.
Protokół z Sesji i tak musi powstać i to w pełnym zakresie.
Może to nagranie co prawda pomóc samemu protokolantowi w jak najpełniejszym i najwierniejszym ujęciu wszelkich kwestii poruszonych na Sesji.
Oczywiście nie poruszając tutaj kwestii dostępności takiego nagrania dla wszystkich mieszkańców gminy.

Ma Pan poniekąd rację, protokół nie może składać się np. tylko z wypunktowania poszczególnych zagadnień omawianych na posiedzeniach RG, ale nie powinien to być wg mnie również stenogram. Nawet najlepszy i najbardziej szczegółowy protokół nie będzie wstanie oddać wiernie przebiegu posiedzenia.

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Od kilku lat możliwość słuchania obrad miejskich radnych mają mieszkańcy sąsiedniego Bukowna. - Sesje Rady Miejskiej w Bukownie transmitujemy na żywo internecie od września 2008 roku. To rozwiązanie naszym zdaniem stanowi najlepszy sposób na dostęp Mieszkańców do informacji publicznej związanej z pracami rady. Tym bardziej, że do jego realizacji nie potrzeba żadnych skomplikowanych rozwiązań technologicznych - wystarczy zwykły komputer z dostępem do internetu i wejściem mikrofonowym. Usługę internetowego hostingu radiowego wykupujemy obecnie w firmie zewnętrznej - jej miesięczny koszt to 40 zł - mówi sekretarz Urzędu Miejskiego w Bukownie Marcin Cockiewicz.

Obecnie stosowane rozwiązania informatyczne, zarówno te darmowe jak i komercyjne, pozwalają na przeprowadzenie cyfrowej transmisji dźwięku i obrazu przy minimalnym nakładzie środków i czasu.  Dzięki zastosowaniu serwerów pośredniczących, transmisja taka jest możliwa także poprzez wykorzystanie łączy o niskiej przepustowości - nie wymaga więc dodatkowych nakładów w infrastrukturę. Dodatkowo istnieje możliwość udostępnienia zwiedzającym komentowania "na żywo", zwiększając jednocześnie atrakcyjność przekazu oraz zapewniając interakcję pomiędzy widzami a prelegentami - uważa inż. informatyki Piotr Kocjan.

Więcej tu:
http://przeglad.olkuski.pl/index.php/ak … -brak-chci

I jak to się ma do tych 300 000 zł ?;-)

97

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Jak się ma? Potwierdza tezę, że wójt nie nadąża za zmieniającymi się uwarunkowaniami realnego świata, w którym istnieje Internet i wszystkie z nim związane możliwości.
Za to Wójt widzi wyraźnie zagrożenia w tym medium dla swojej pozycji monopolisty. I słusznie. Internet w tym sensie stanowi dla niego zagrożenie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

98

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

bibi napisał/a:

Jak na razie internet jest jedynym niezależnym medium, źródłem wiedzy, miejscem wymiany myśli i poglądów.

Internet to wolność, wartość, której nie mogą ścierpieć włodarze gminy. Anonimowość? Owszem, potwierdzona prawem. Nie znalazłem przepisów zabraniających mi wypowiadania się pod nickiem, nawet jeśli Pan Wloscianin powie, że jestem zakłamany. Nie wzrusza mnie to, zwłaszcza, że większość opinii wygłaszanych na tym forum przez Pana Wloscianina zostaje rozbita w drobny mak. Pupilkom władzy coraz trudniej fałszować i zniekształcać obraz GP. Internet jest siłą, mamy filmy, opinie ludzi przygotowanych, mamy dostęp do dokumentów, nawet jeśli UG nie widzi potrzeby umieszczenia ich na BIP. Mamy wszystko co trzeba, teraz tylko rozpowszechniać i demaskować.

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

wieszczu napisał/a:

Kochani filmowcy, wnoszę o umieszczenie na forum filmowych fragmentów dotyczących następujących opisywanych przez nas wydarzeń:
1)    protest radnego Tomiczka na przeniesienie w planie gospodarczym pewnej kwoty pieniędzy z budowanego chodnika na bujakowską OSP

18 grudnia 2012 roku  podczas posiedzenia połączonych komisjii Rady Gminy został poruszony następujący temat: zmiany w planie gospodarczym dla sołectwa Bujaków - wymiana zdań pomiędzy radnym G. Filarskim, a radnym A. Tomiczkiem.

[video]http://youtu.be/noTxG_v_Myc[/video]

100 Ostatnio edytowany przez NowaWiesWgminieKety (2013-03-13 17:56:16)

Odp: Internet - zagrożenie dla Rady Gminy Porąbka

Jakby ktoś z Państwa jeszcze miał jakieś wątpliwości w kwestii rejestrowania audio i video zebrań wiejskich, rad gminy, itp. to podaję linka do artykułu na ten temat:

http://informacjapubliczna.org.pl/11,85 … kiego.html