526

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Wloscianin napisał/a:

Problem leży w metodach wykorzystywanych do osiągnięcia celu czyli koryta. (

Drogi Panie Piotrze, widzę, że ma Pan wyraźny problem z rozszyfrowaniem celu powstania Stowarzyszenia Nasza Gmina. Cel jest bardzo prosty, wyraźnie artykułowany. Nie ukrywamy go przed nikim, jest dostępny dla każdego. Jest oparty o przepisy prawa, żaden Organ Gminny, ani inna instytucja z KRS włącznie celu nie zakwestionowała. Jest przyjazny dla ludzi, w wielu budzi szacunek. Tym bardziej więc nie dostrzegam pola do polemiki opartej na insynuacjach, mijaniu się z prawdą lub zwykłych kłamstwach pojawiających się z Pana strony. Cele i formy działania są wypisane wyraźnie, biało na granatowym w Statucie Stowarzyszenia Nasza Gmina.
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=129

Cel i formy działania Stowarzyszenia Nasza Gmina są dobrem członków Stowarzyszenia. Znam ich, z całą więc pewnością mogę stwierdzić, że Pana wśród nas nie ma. Z tego powodu nie ma Pan żadnych podstaw do zarzucania nam, że prowadzimy jakąkolwiek działalność pozastatutową. Wszystkie Pana oparte o fantazje opinie nie mają żadnych merytorycznych podstaw. Zapewniam Pana, że wszystkie nasze działania były, są i będą podporządkowane przepisom wszelakiego prawa: karnego,  wyborczego, o samorządzie gminnym itd. itp.

Wloscianin napisał/a:

Można wykazać się działalnością polegającą na dogadaniu się i przekonaniu innych do swoich racji. Tu wielki szacun dla takich osób. Można też zrobić tak jak wy. Sparaliżować rozwój gminy przez pisanie pozwów czy donosów. Tutaj Skarżypyci są bardzo skuteczni. Zero możliwości porozumienia wewnątrz gminy a wywlekanie wszystkiego na zewnątrz.

Gdyby Organy Gminy przestrzegały zapisów ustawy o dostępie do informacji publicznej nie potrzebne byłyby żadne skargi. Gdyby RGP usłyszała głos Stowarzyszenie Nasza Gmina, nawołujący do zmiany niezgodnych z prawem zapisów w uchwale o utrzymaniu porządku i czystości w gminie i Deklaracji o wysokości opłat nie byłoby żadnej potrzeby składania wniosku o rozstrzygnięcie nadzorcze. My chcemy rozmawiać, lecz, niestety nasze chęci rozbijają się o mur niezrozumienia ze strony Organów Gminy. Jeśli Pan nie wierzy proszę uważnie czytać felietony i komentarze na Portalu SNG. Treści tam zamieszczone, nazwane przez Pana bzdurami, dla nas są śmiertelnie poważne. Zwłaszcza, że podpisane z imienia i nazwiska.

Wloscianin napisał/a:

Można też zrobić tak jak wy. Sparaliżować rozwój gminy przez pisanie pozwów czy donosów. Tutaj Skarżypyci są bardzo skuteczni. Zero możliwości porozumienia wewnątrz gminy a wywlekanie wszystkiego na zewnątrz.

Z wieloma Pana opiniami się zgadzam, z wieloma kategorycznie się nie zgadzam. Jednak ta powyżej jest  opinią, która w moich oczach stawia Pana w szeregach, przepraszam – oszołomów. Wg Pana wolność decydowania o samych sobie i wpływania na otoczenie, w którym żyjemy, dostęp do informacji, troska o doskonalenie i kształtowanie nowej jakości społeczności lokalnej paraliżuje rozwój gminy. Nie mam na to odpowiedzi, ale mam radę – zawsze może Pan rozpocząć zdecydowane działania zmierzające do delegalizacji Stowarzyszenia, zwłaszcza, jeśli, jak Pan twierdzi, kilkoma pismami można sparaliżować rozwój gminy. To naprawdę ciekawe, muszę to przemyśleć. Czuję, że będzie kolejny felieton.

Wloscianin napisał/a:

Panie Sławku, proszę podać mi jedną inicjatywę, którą doprowadziliście do końca bez samarowania donosów czy pozwów! Nawet w tak banalnej sprawie jak worki na śmieci nie byliście w stanie się dogadać. To jest przyczyna, że SNG uważam za zarazę niestety zagrażającą Naszej Gminie(

Drogi Panie Piotrze nie potrafię trafnie nazwać Pana deficytów, natomiast trafnie przytaczam przykłady zmian, które już nastąpiły, które usprawniają życie mieszkańców, a które stały się za przyczyną Stowarzyszenia Nasza Gmina. Foliowe worki są tego potwierdzeniem. Nie potrafię Panu przetłumaczyć słów z nagrań połączonych komisji z 21 listopada 2012 roku, gdyż nadal liczę, że posługujemy się tym samym językiem słowiańskim. Worki foliowe zapisane są w Regulaminie, mieszkańcy mają prawo gromadzić odpady komunalne w nich właśnie i to jest niezbywalną zasługą Pana Ignacego Kocemba – członka Stowarzyszenia Nasza Gmina. Czy to się Panu podoba, czy nie. Inicjatyw zakończonych sukcesem jest już kilka. Po raz kolejny zachęcam do odwiedzenia Portalu SNG - tam jest wszystko. Są też inicjatywy, które nabierają tempa, ale i onich wkrótce się Pan dowie. Proszę mi wierzyć pomysłów i determinacji nam nie brakuje. Wierzę również, że przeinaczy Pan moje słowa.

A na koniec pragnę się z Panem podzielić cudowną wiadomością: o godz. 18.32, w środę 7 sierpnia 2013 roku Portal Stowarzyszenia Nasza Gmina odwiedziło 1118 osób. Mamy nowy rekord.

527

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

To ważny temat i ważne słowa, które Pan wypisał. Niestety jest on ujęty w wątku o śmieciach. Nie chciałbym by go tak potraktowano. Dlatego bym się mógł do Pana słów ustosunkować powinien się znaleźć w osobnym wątku bo na to zasługuje.

528

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Wloscianin napisał/a:
Piotr Dusza napisał/a:

Prezydent, burmistrz, wójt to ludzie z pierwszej linii, "frontmani" - mają godnie i dobrze reprezentować naród, miasto, gminę.
Powinni mieć ogólne pojęcie o swoim powołaniu, znać języki, brylować na salonach i.....

Na mo dusiu chłopie! Chcecie z Ignacem na salonach brylować?

Powiedz czego ty się nadziabałeś bo to mocne musi być!

Polemizować nie zamierzam, a li tylko po raz kolejny postarać się pokazać zaściankowość autora "kwiecistego"wpisu

Brylować w jakimś miejscu – z francuskiego briller 'błyszczeć' – to być tam w centrum uwagi, wyróżniając się na plus, np. dowcipem lub elokwencją. Po polsku mówi się błyszczeć w towarzystwie. — Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski

Pewnie autor Gamza jak zwykle skojarzył sobie słowo brylować z flaszką i imprezą lub naczytał pudelka.pl gdzie słowo to zostało wyświechtane do maksimum.

Trzeba znać genezę słów i prześledzić kontekst, bo można wyjść tylko na głupca - zresztą nie po raz pierwszy.
Oczywiście wyrwany cytat z kontekstu, jakże "intelektualnie" wyśmiany zawierał początek i koniec, a tu już Gamza się nie pochylił nad treścią bo mogłoby się okazać, że  druga część mojej wypowiedzi jest nie po linii z obecną sytuacją.

Piotr Dusza napisał/a:

Prezydent, burmistrz, wójt to ludzie z pierwszej linii, "frontmani" - mają godnie i dobrze reprezentować naród, miasto, gminę.
Powinni mieć ogólne pojęcie o swoim powołaniu, znać języki, brylować na salonach i..... umiejętnie dobierać sobie tak podwładnych, żeby stworzyć warunki do rozwoju społeczności lokalnej.  Zatrudniać fachowców, a nie znajomych lub rodzinę.

Jak jest u nas?


Słowa klucze podkreśliłem pogrubieniem bo 99% forumowiczów czyta ze zrozumieniem ale jeden nie smile

Co do reszty tradycyjnie no comments bo to stek bzdur i kalumnii - niestety.

*************

O wątku śmieciowym i SNG mogę potwierdzić, że wola na dialog z naszej strony była co jest uwiecznione na nagraniach z komisji - nie można zaprzeczyć faktom. Nie posiadamy studia za miliony dolarów i ekipy która potrafi nakręcić film S-F ... filmujemy co jest, stan faktyczny.

Problem jest zgoła inny to nie my nie chcemy się porozumieć z RG tylko RG nie ma najmniejszej ochoty podjąć jakiegokolwiek dialogu o czym można przeczytać i co można obejrzeć na portalu SNG.
Można oczywiści obrażać nas i wyzywać bo to objaw bezsilności, może dojdzie nawet do ataków "nieznanych sprawców"
ale nie można nam zarzucać, że nie chcemy dialogu.

Wójt dalej nie zwołał zebrania z udziałem wszystkich stowarzyszeń w gminie w celu wypracowania modelu współpracy i dialogu, nie przestrzega uchwały o konsultacjach społecznych.
Jedyną drogą więc jaka pozostaje wszystkim organizacjom pozarządowym to domagać się działań od instytucji wyższej instancji.

Na kanwie tych faktów dość mizernie broni się teoria Gamzy, że to my nie chcemy się dogadać w kwestiach społecznych, chyba, że ustami Gamzy przemawia cały majestat władzy gminnej i oczekuje, że padniemy na kolana błagając o posłuchanie.

Nie padniemy !

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

529

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Wypowiedzi niezgodne i niewnoszące NIC do tematu zostały skasowane, tak samo jak wypowiedzi, które miały na celu wzajemne się obrzucanie epitetami.
Panom Włościaninowi oraz Niezadowolonemu, którzy jak widać za sobą nie przepadają i w słowach nie przebierają polecam krótką lekturę regulaminu forum.

To jest moje ostatnie przypomnienie.
Pozdrawiam

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

530

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Drogi Adminie
Cieszę się, że dochodzisz do prawidłowych wniosków:)
Pan Sławek poruszył ciekawy temat. Niestety umieścił go w wątku śmieciowym a temat zasługuje nad tym by się poważnie nad nim pochylić. Drugą sprawą jest wypowiedź chłopa, do której również należałoby w odpowiedni sposób się odnieść. Dlatego proszę po raz wtóry by ostatnie wypowiedzi przenieść do stosownego osobnego wątku:)

Co do młodego, cóż nie mam mu tego za złe. Dorośnie i zrozumie:)

531

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Szanowny Adminie.
Moja wcześniejsza wypowiedź w dużej mierze dotyczyła uchwały o utrzymaniu porządku i czystości w Gminie Porąbka. Zawierała również treści nie należące do wątku, jednak były one odpowiedzią na tekst Szanownego Pana Piotra. Niekiedy trudno rozdzielić jedną wypowiedź, nawet jeśli dotyczy różnych wątków Forum. Wtedy zdarza się, że wypowiedź może stracić sens. Tyle tłumaczeń. Dobranoc.

532

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Piotr Dusza napisał/a:

Brylować w jakimś miejscu – z francuskiego briller 'błyszczeć' – to być tam w centrum uwagi, wyróżniając się na plus, np. dowcipem lub elokwencją. Po polsku mówi się błyszczeć w towarzystwie. — Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski

Na mo dusiu chłopie ogarnij się!

admin: ostatnie ostrzeżenie!!
Reszta wypowiedzi została USUNIĘTA! (regulamin: punkt: Nie należy obrażać ludzi, nawet jeżeli reprezentują skrajnie odmienne poglądy)

533

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Mój Przyjaciel Piotr to prawdziwy desperat. Drogi Adminie nie poczytaj błędów Jego, bo jak zabraknie głosu Wloscianina na Forum to nie będzie już nic, jak u Kononowicza.

534

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Wloscianin napisał/a:

Facet stwierdził, że to była jedynie maleńka torebka i był zdziwiony o co mi chodzi. Oczywiście jej nie zabrał tylko uciekł. Faktycznie była to spora reklamówka, którą zostawił przy popielniczce pod sklepem. Jak Pan słusznie napisał, dużo pracy przed społeczeństwem. Wiele wody w Sole upłynie nim ludzie zrozumieją, że czystość zależy tylko i wyłącznie od nich

Drogi Panie Piotrze, z powyższego cytatu wynika, że dla czystości w GP nic Pan nie zrobił. Można przypuszczać, że od jutra większość kierowców na pszczyńskich rejestracjach będzie zostawiało reklamówki ze śmieciami, bo tak wolno, bo mieszkańcy nie mają nic przeciwko temu, bo się na to zgadzają. A przecież tak nie jest, Pan się nie zgadza, wiedzą to wszyscy. Czy samo „ględzenie” jest wystarczającym środkiem do zmiany nawyku pana z samochodu? Jaką metodę wykorzystać, aby „turysta’ zrozumiał, że w GP nie zostawia się śmieci gdzie popadnie? Ma Pan jakąś propozycję?

535 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-10 13:44:47)

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Sławomir Kubiś napisał/a:

Ma Pan jakąś propozycję?

Cóż, zrobiłem jedyne co mogłem w takiej sytuacji. Mówiąc kolokwialnie nawrzucałem facetowi jak świni do koryta! Gość zrobił się czerwony na pysku i uciekł. Co mogłem zrobić więcej? Fotę auta i opublikować w necie? Może, ale mógłbym się naraz na proces, który pewnie bym przegrał. Wezwać policję? Może, ale facet nie chciał czekać na przyjazd tych miłych panów.

Po mojej reprymendzie pewnie zrozumiał tyle, że nie powinien zostawiać śmieci na oczach ludzi:(

W innym wątku pojawił się zarzut, że nie powiadomiłem właściciela sklepu. Otóż Władziu widział jak gość mu śmieci pod sklep podrzuca. Nim zdążył zareagować, facet uciekł. Moja akcja była gdy facet operację podrzucenia śmieci za dwa dni powtórzył.
Co do policji to raz, że gościu nie czekał a dwa, że brzydzę się donosicielstwem.

536

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Mój Przyjaciel Piotr, egzekutor prawa i porządku pragnie, aby w granicach gminy panowała czystość. Intencje nieskazitelne, zdrowe i godne pochwały. Tylko czy metody też?

Spłoszony kierowca samochodu na pszczyńskich blachach odjechał niepysznie, dręczony zapewne wyrzutami sumienia po „nawrzucaniu jak świni do koryta” przez mieszkańca tak świadomego wagi czystości obejścia sklepu spożywczego (nie będę reklamował sklepu „Władzia”).  Możliwe jednak, że kierowca nieświadomy burzy, jaką na naszym forum rozpętał przyjedzie ponownie i zrobi to, na co przykaz otrzymał kilka dni wcześniej. Tak też się stało.

Wloscianin napisał/a:

Moja akcja była gdy facet operację podrzucenia śmieci za dwa dni powtórzył.


Należy pogratulować Mojemu Przyjacielowi Piotrowi czujności i bystrości wzroku. To dzięki tym zaletom w tłumie samochodów z pszczyńską rejestracją dostrzegł ten sam pojazd, z tym samym kierowcą i, niepomny grożącego niebezpieczeństwa wychłostał śmieciowego „podrzutowca” słowami, co pysk czynią czerwonym.

Teraz należy oczekiwać ciągu dalszego epopei. Oto kierowca z samochodu na pszczyńskich blachach,  przekazuje swoim kolegom spędzającym czas wolny w naszych uroczych rejonach, że jest taka gmina na Podbeskidziu, gdzie wyrzucając śmieci bądź gdzie się chce nie ponosi się żadnej konsekwencji swej wywrotowej działalności. No to kawalkady samochodów przetaczają się przez nasze gościnne drogi, a worki ze śmieciami wyrzucają do… ogrodu Mego Przyjaciela Piotra. Wyrzucana nocami sterta worów rośnie, przecież suche są prawie bezgłośne. Zacierają ręce „turyści” nie mając żadnego problemu z pozbyciem się śmieci, zacierają ręce właściciele posesji sąsiadujących z posesją Mego Przyjaciela Piotra – też mogą w nocy podrzucić to, czego im ATRA nie chce odebrać, zacierają wreszcie ręce władze Pszczyny – im więcej śmieci podrzuconych poza powiatem pszczyński, tym mniej samochodów wywozi odpady komunalne z Pszczyny i okolic. Powoduje to oszczędności – podrzuconych śmieci nie trzeba wywozić do ZGO, a z tego powodu można mieszkańcom powiatu pszczyńskiego obniżyć opłaty za wywóz odpadów komunalnych. Same korzyści. Niestety nie w GP, gdzie wszystko w tej historii jest na opak.

A  zaczęło się od niewinnego woreczka podrzuconego przed sklepem „Władzia”, na które odpowiedzialny obywatel zareagował w sposób dla siebie charakterystyczny:

Wloscianin napisał/a:

… brzydzę się donosicielstwem.

My Polacy jesteśmy narodem, który zawsze narzeka i biadoli. Na wszystko. I zupełnie nie rozumiemy, że mniej powodów do narzekania i biadolenia będziemy mieli wtedy, gdy w naszym kraju będzie egzekwowane prawo. A stanie się to wtedy, gdy komórki kompetentne będą wiedziały, że prawo jest łamane. Mogą wtedy zainterweniować tak, by ktoś, kto łamie prawo lub robi cokolwiek innego niezgodnego z oczekiwaniami obserwatorów poniósł konsekwencje swoich decyzji. Tak, jak w cywilizowanych, demokratycznych społeczeństwach, do których niesłusznie aspirujemy.  My jednak „brzydzimy się donosicielstwem”, dzięki czemu pozostaje nam narzekanie i biadolenie. Zupełnie jak pod sklepem „Władzia”.

537

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Jeżeli by Władek chciał wezwałby policję, pewnie dysponuje nagraniem z monitoringu.

Wybacz kolego wieszczu, ale znów wysmażyłeś tekst słodkopierdzący:(
Skup się na sprawach istotnych, tak będzie lepiej:)

538 Ostatnio edytowany przez slavo83 (2016-04-21 21:18:35)

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

-

539

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Nie ma prawa.
Pan Pardela jest wynajęty przez gminę do odbierania odpadów komunalnych od mieszkańców gminy, którzy płacą wójtowi opłatę śmieciową.

Odpady komunalne (tzw. budowlane) są odbierane na zgłoszenie mieszkańca.

Szczegóły znajdziesz w regulaminie - www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=6905&Nr=1&ident=12080&js=1

Jeżeli będzie coś niejasne lub będziesz miał problem to napisz lub zgłoś się to TUTAJ

Poza tym Wójt zobowiązał w odbierającego odpady do odbioru - patrz w 5.4 f SIWZ:

budowlane i rozbiórkowe powstałe w wyniku prowadzenia drobnych robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do właściwego organu administracji, odbierane będą na indywidualne zamówienie złożone przez właściciela nieruchomości zamieszkałej i zamieszkałej w części – Wykonawcy. Termin podstawienia przez Wykonawcę na teren danej nieruchomości pojemnika (kontenera) lub dostarczenia worków typu „big-bag”: do 3 dni od zgłoszenia takiej potrzeby przez właściciela nieruchomości. Termin wywozu zgromadzonych odpadów: do 7 dni od zgłoszenia przez właściciela nieruchomości gotowości do odbioru zgromadzonych odpadów. Maksymalny czas udostępnienia dla właściciela nieruchomości kontenera/worka BIG BAG to 14 dni.


Przy czym zawężenie odpadów do:

powstałe w wyniku prowadzenia drobnych robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do właściwego organu administracji

jest działaniem bezprawnym. Wójt złamał prawo, ponieważ nie miał podstawy regulowania gospodarki śmieciowej - jest tylko od realizacji uchwały Rady Gminy.

Rada Gminy też nie może tego zrobić.
W kwestii definicji odpadów komunalnych ustawa śmieciowa odsyła do ustawy o odpadach.

7) odpadach komunalnych – rozumie się przez to odpady powstające w gospodarstwach domowych, z wyłączeniem pojazdów
wycofanych z eksploatacji, a także odpady niezawierające odpadów niebezpiecznych pochodzące od innych wytwórców
odpadów, które ze względu na swój charakter lub skład są podobne do odpadów powstających w gospodarstwach
domowych; zmieszane odpady komunalne pozostają zmieszanymi odpadami komunalnymi, nawet jeżeli zostały
poddane czynności przetwarzania odpadów, która nie zmieniła w sposób znaczący ich właściwości;

Pardela może odmówić odebrania pojazdu wycofanego z eksploatacji, choć to z całą pewnością odpad powstały w gospodarstwie domowym (odpad komunalny), co wyraźnie wynika z powyższej definicji.

Jednym słowem każdy odpad powstały w gospodarstwach domowych, oprócz wymienionego pojazdu musi zostać odebrany w ramach płaconej opłaty śmieciowej.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

540 Ostatnio edytowany przez slavo83 (2016-04-21 21:18:31)

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

-

541

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Wloscianin napisał/a:

Co do policji to raz, że gościu nie czekał a dwa, że brzydzę się donosicielstwem.

Czy to nie pan wzywał policję na sąsiada? Może pan opisze jak to było. Czy ja to mam opiać?

542 Ostatnio edytowany przez slavo83 (2016-04-21 21:18:27)

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

-

543 Ostatnio edytowany przez Sławomir Kubiś (2013-08-10 19:24:42)

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

slavo83 napisał/a:

To dlaczego Pan Pardela przyjechaÅ‚ do znajomego i wziÄ…Å‚ za usÅ‚ugÄ™ 80zÅ‚.  Dodatkowo na pytanie o jakieÅ› potwierdzenie dla klienta pracownik powiedziaÅ‚, że nie posiada w samochodzie żadnych siÄ™ druków do potwierdzenia.

Bo pracownicy firmy ATRA myślami są jeszcze w czasach sprzed 1 lipca 2013 roku. Na stronie
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=153
w punkcie drugim odpowiedzi z UGP na pytania zadane przez mieszkańców za pośrednictwem SNG jest wyraźnie napisane, że odpady budowlane powinny być odbierane na indywidualne zamówienie złożone przez właściciela nieruchomości do Wykonawcy. Tekst podpisany przez Wójta Gminy Porąbka.

W Regulaminie utrzymania czystości i porządku w GP czytamy:
„8. Odpady budowlane i rozbiórkowe należy gromadzić odrębnie od pozostałych odpadów komunalnych
w wydzielonym miejscu na terenie nieruchomości i przygotować do usunięcia w terminach, które zostaną
określone odrębną uchwałą i które odbierze firma wybrana przez Gminę Porąbka w przetargu, o którym mowa
w art. 6d ust. 1 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”.

Firma ATRA Pana Krzysztofa Pardela nie ma prawa pobierać dodatkowych opłat za odbiór odpadów budowlanych.

544 Ostatnio edytowany przez slavo83 (2016-04-21 21:18:24)

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

-

545

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

slavo83 napisał/a:

To dlaczego Pan Pardela przyjechał do znajomego i wziął za usługę 80zł.  Dodatkowo na pytanie o jakieś potwierdzenie dla klienta pracownik powiedział, że nie posiada w samochodzie żadnych się druków do potwierdzenia.


Czy to na pewno prawda, bo jeżeli tak, to poważnie oskarżenie kwalifikujące się do postępowania karnego.

PS
Wróć do mojego wpisu, bo międzyczasie uzupełniłem go nieco.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

546 Ostatnio edytowany przez slavo83 (2016-04-21 21:18:19)

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

-

547

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Proszę o przesłanie szczegółowego opisu zaistniałej sytuacji na adres kontakt@sng.org.pl
Postaramy się pomóc.

548

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Firma Atra jest podwykonawcą Gmina w przetargu wybrała firmę Remondis.

Ani firma Remondis a tym bardziej Atra nie ma prawa żądać dodatkowych opłat za odebranie jakichkolwiek śmieci z naszych posesji chyba że wywozi to co mamy w szambie.

Tak jak Sławek napisał prosimy o opis sprawy na maila oraz w miarę możliwości kontakt telefoniczny.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

549

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Sławek i Piotr. wink
Nie mieszajcie się do tego, bo ....

Art. 304. § 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.

będzie krzyk, że znów donosicie.

A urzędnicy jak poczytają sobie jutro z rana forum...

§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

Odp: PODATEK ŚMIECIOWY

Jednym słowem ciekawe. Z tego co czytałam SIWZ to jest tryb reklamacyjny. Są tam jeszcze inne warunki narzucone wykonawcy - jak oznakowanie czytelne samochodów, czy zapewnienie firmowych ubrań pracownikom, a tego nie zauważyłam jak Panowie mi odbierali ostatnio śmieci.
Co ciekawe, tak się zastanawiam jak się mają wymagania stawiane firmie w przetargu o bazie i samochodach, skoro i tak Remondis ma podwykonawcę, więc tak naprawdę baza i samochody są Atry. Projekt umowy z wykonawcą, jaki był dołączony do SIWZ nie przewiduje podwykonawstwa.