26

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Mądrego to i przyjemnie posłuchać. Sprawa się ma tak, że pewno jak w niedziele rosół w domu za słony to też wina Wójta. Proponuję mimo wszystko skupić się na poprawie fuszerki i zamiast kłócić się kto winny, zaproponować konkretne rozwiązanie, a nagonkę i agitację polityczną przenieść na inny temat.

27 Ostatnio edytowany przez Morlinek (2011-04-05 11:53:08)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Czytając wpisy radnego, nieskładne, niegramatyczne mające znamiona pisania na kolanie jestem w szoku. Jeżeli to naprawdę jest człowiek, który zdobył mandat z wyboru mieszkańców Czańca to cóż można tylko współczuć mieszkańcom lub pogratulować im wręcz nieogarniętego poczucia humoru.

Człowieku o nicku radny podejrzewam, że posługiwanie się gramatyką i składnią języka polskiego stanowi dla ciebie problem nie do ogarnięcia o interpunkcji już nie wspomnę. żenada !!!!

Wracając do centrum   Czańca postulaty Zenona są chyba najtrafniejsze i tylko takie rozwiązanie za relatywnie niewielkie pieniądze przyniesie spodziewany efekt.

Gallerze drogi można podchodzić do pewnych faktów jak ty, że nie czas płakać nad rozlanym mlekiem ale warto zadać sobie pytanie czy ludzie, których my mieszkańcy obdarzamy zaufaniem wybierając ich na radnych i wójta, spełniają pokładane w nich nadzieje.
W końcu decydują o naszych pieniądzach i dla mnie ważne jest czy wydają je w sposób ułatwiający mi życie w mojej wsi, czy wręcz odwrotnie.

Jeżeli radni zgadzają się na inwestycje i uchwały będące bublami to ponoszą za to odpowiedzialność. Jeżeli wójt będący najważniejszym biurokratą w gminie dopuszcza się urealnienia projektu, będącego zwykłą fuszerką to również ponosi 100% odpowiedzialność za tą inwestycje.

Niestety ci decydenci od 12 lat stanowią o naszej gminie i jeszcze dzięki mieszkańcom przez 4 lata będą decydowali.

Pomyślcie jaki poziom może reprezentować człowiek, który będąc radnym tworzy takie żenujące wpisy na tymże forum.

PS. Jeszcze raz przeczytałem ostatni wpis radnego i w końcu wiem co to za składnia:

Przypomnijcie sobie zacni czytelnicy składnię Jar Jar Binksa z sagi Gwiezdne Wojny to taka sama składnia gramatyczna, w związku z tym można założyć tezę, że imć radny to człowiek nie z tego świata.
"Misa nie wie. Misa zaczął dzień całkiem oki dobrze posilnym jedzonkiem. Potem misa złapał Jedi i bęc! Misa tutaj."

Odpowiadając językiem zrozumiałym dla radnego:
Misa zawsze cieszyć się z wpisów twojsa, one zawsze uradować mojsa i misa mieć dobry dzień.
lol

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

28

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

sąsiad napisał/a:

Chyba, że jestem w błędzie

Chyba jesteś...

29

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Forumowicze! Co przed chwila widzialy moje oczy?!!! WIELKIE PROSTOKATNE LUSTRO DLA WYJEZDZAJACYCH Z CENTRUM!
Niesamowite jaka moc ma to forum wink
Panowie i Panie z UG, dziekujemy za szybka reakcje, choc sukces to polowiczny. No ale zawsze to krok do przodu.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

30

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Też byłem w szoku jak w południe widziałem ekipę montująca lustro. Uśmiech samoistnie pojawił się na twarzy smile

31

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Mała rzecz a cieszy!!!!!!!!

32

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Trochę wątek ucichł, widać, że forumowicze zadowoleni z obrotu sprawy, ale nie zapominajmy - to przecież nie koniec a częściowe podreperowanie jednego tematu!

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

33

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Czy ucichł to nie wiem ale widać, że kwestia bubla zostaje otwarta i dziwi mnie tylko, że mieszkańcy Czańca godzą się na taki stan rzeczy i lusterko załatwiło całą sprawę.
Ja zadaje sobie tylko pytanie dlaczego kolejny bubel pozostaje bez wyciągnięcia konsekwencji, podobnie jak rozpadająca się hala sportowa w szkole.

Jak zwykle winnych nie ma, mieszkańcy zadowolenie czego dali wyraz w listopadowych wyborach.

Więc nie wiem na co w ogóle poruszać takie tematy jak większość godzi się na bylejakość i minimalizm !!!

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

34

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Popieram Morlinek. Takie niestety mamy społeczeństwo w Czańcu i nie raz już to zostało udowodnione. A zjazd w lewo zaraz za zakrętem do marketu Lewiatan to jest mądre! Tylko czekać jak będziemy dostawać w tył pojazdów albo sami padniemy tego ofiarą. Ale nikt za nic nie jest winien. Ciekaw jestem jak to zostało uzgodnione z zarządem dróg i jakoś nikt z władnych-radnych tym się nie zainteresował.

35

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

W naszej wiosce bubel goni bubel ;p a nikt nie ponosi za to żadnej konsekwencji.
Czy musi stać się jakaś tragedia żeby ktoś się obudził?
Morlinek popieram twoją wypowiedź ale to widać że jest nas ,,garstka'' i nie mamy siły przebicia najlepiej jest to widoczne na zebraniach wiejskich.

36

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

radny napisał/a:

szanowny panie sąsiad czytać mojego wpisu pan nie umiesz waligóra złożył interpelację  do zarządu dróg o zmianę organizację ruchu ale po twoim języku widać iż wiedza twoja na temat pozwoleń na budowę mała jeszcze nie dawno na tym forum pisano kto co buduje koło cmentarza ty wiedziałeś winni lewiatana radny .projektu który był uzgadniany przez wszystkim mądrych winni radni.proponuję pan niedoszły wójt zakłada kolejną hybrydę więc mądrości proponuję tam zostawić .a nie rozrabiać myślę iż błąd pana projektanta czas naprawić .najbliszą  inwestycją w czańcu są remonty ośrodka zdrowia.domu kultury .z przebudową dachów też to robią projektanci zapraszam do urzędu projekt do wglądu bo znowu będzie narzekanie ..........

Cokolwiek bym napisał "radny" pozostanie radnym, nie zmienią go ani posty Morlinka ani Zenona, po prostu wie lepiej. Odpowiedzieć nie da się również z tego powodu, że nie wiadomo o co chodzi.
Kilka spostrzeżeń na temat oznakowania w centrum Czańca. Dobre rozwiązania komunikacyjne powstają wtedy kiedy administrator drogi dysponuje stosownymi danymi. Bezsprzecznie należą do nich dane dotyczącenatężenia ruchu, ile samochodów porusza się w godzinach szczytowych. Ważna jest również obserwacja spsobu poruszania się użytkowników drogi. Wszystko to porównane z układem komunikacyjnym może dać dobre rozwiązanie. Rozwiązania można również modelować, czego prawdopodobnie w przypadku Czaniec Centrum nie zrobiono.
Myślę, że musi być kilka stłuczek, wypadku nikomu nie życzę, nawet radnemu, żeby ktoś na poważne zajął się sprawą.

Na marginesie, pytanie do radnego. Czy te remonty dachów to termomodernizacja obiektów czy tylko zmiana "kapeluszy"?

37

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

sąsiad napisał/a:

Kilka spostrzeżeń na temat oznakowania w centrum Czańca. Dobre rozwiązania komunikacyjne powstają wtedy kiedy administrator drogi dysponuje stosownymi danymi. Bezsprzecznie należą do nich dane dotyczącenatężenia ruchu, ile samochodów porusza się w godzinach szczytowych. Ważna jest również obserwacja spsobu poruszania się użytkowników drogi. Wszystko to porównane z układem komunikacyjnym może dać dobre rozwiązanie. Rozwiązania można również modelować, czego prawdopodobnie w przypadku Czaniec Centrum nie zrobiono.

Co nieco o natężeniu ruchu: http://czaniec.pl/forum/viewtopic.php?pid=4368#p4368

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

38

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Na temat wyjazdu z parkingu, lecz tego obok sklepu.
Można z niego wyjechać tylko w kierunku DK, a co z drogą prowadzącą obok ośrodka zdrowia?
Niejednokrotnie były tam niebezpieczne sytuacje, gdzie samochody hamowały z piskiem opon.

Również można się domyślić, że zatrzymując się zimą 'w połowie wyjazdu' z drogi pod ośrodkiem bywają ogromne problemy z wyjazdem (mozna też cofnąć kilkadziesiąt metrów i spróbować ponownie :D ) .

Na koniec sprawa zjazdu w tą właśnie drogę pod ośrodek.
Aby to zrobić przepisowo, należy wjechać na parking obok sklepu po czym ostro skręcic w prawo.. niestety nawet samochodem średnich rozmiarów nie da się tego zrobić bez najechania na krawężnik..

39

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Jak widać LoLa również wskazuje na błędy konstrukcyjne. Wracam więc do wcześniej postawionego pytania panie i panowie radni. Może w takim razie należy centrum zamknąć i poddać ocenie fachowców-biegłych? Niech odpowiedzą na pytanie: czy istniejące rozwiązania spełniają normy? Czy zastosowane rozwiązania nie stwarzają zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców i użytkowników drogi?

W kwestii lustra. Dobre i to - cieszę się nawet lustrem. Moim zdaniem jednak problemu został i do tego tak naprawdę został zamieciony pod przysłowiowy dywan. Macie lustro - cieszcie się. Ale w razie wypadku to i ubezpieczyciel będzie wymyślał - winę trudniej ustalić - przecież pan widział w lustrze. Poza tym, jak już wspominałem, lustro nie oddaje dobrze odległości. Wielu kierowców będzie stać jak tylko w okolicach strażnicy pojawi się samochód.

Moim zdaniem rozwiązaniem jest zainstalowanie "inteligentnych" świateł, które przypomnę włączają czerwone światło jak pojazd zbliża się do przejścia dla pieszych z nadmierną prędkością (na odcinku przed szkołą jest ograniczenie do 40 km/h. To proste i skuteczne rozwiązanie - kierowca stosuje się do dozwolonej prędkości - nie musi przystawać, nie stosuje się - musi swoje odstać na czerwonym świetle.

Takie rozwiązanie przyczyniłoby się do faktycznej poprawy bezpieczeństwa. Nie tylko na feralnym skrzyżowaniu ale i w całym centrum. Z czasem kierowcy nauczyli by się że przez Czaniec nie ma co szybko jechać.  Piszę o tym mając zwłaszcza na uwadze nasze dzieci i osoby starsze, które często można spotkać bezradnie na wysepkach, na środku drogi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

40

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Zenon napisał/a:

nasze dzieci i osoby starsze, które często można spotkać bezradnie na wysepkach, na środku drogi.

Dobrze, że mają chociaż te wysepki.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

41

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Nie dalej jak wczoraj widziałem taką oto scenkę. Pewien kierowca (i chyba nasz forumowicz) wyjeżdżał od domu kultury na K.Wojtyły (obok apteki), w tym momencie kierowca jadący K.Wojtyły od strony Górnego Czańca zechciał skręcić pod dom kultury (obok apteki). No i zaczęło się ciekawie, prawie poszli na noże wink

Zacząłem się wtedy rozglądać po wszystkich znakach jakie postawiono w rejonie tego skrzyżowania, i tak:

1) Od strony Górnego Czańca jest wyraźny nakaz jazdy w prawo (w stronę kościoła) lub prosto (w stronę Dolnego Czańca) znak C-6, co równa się zakazowi skrętu w lewo (do wjazdu obok apteki).
Chcąc wjechać pod dom kultury czy do ośrodka zdrowia, należy przejechać skrzyżowane i ustawić się na lewoskręt obok sklepu odzieżowego.

2) Od strony kościoła, wjazd w uliczkę obok apteki jest możliwy, ponieważ nie ma tam żadnego znaku zakazu ruchu.
Wyjeżdżając od kościoła, nie ma znaku, który nakazuję jechać tylko w prawo lub tylko w lewo znak C-8.

3) Skręt w uliczkę obok apteki jest również możliwy od strony Dolnego Czańca.

Gdzie więc logika? Tu brakuje jednego znaku - zakaz wjazdu obok apteki znak B-2 ! Takie "wąskie gardło" powinno być tylko wyjazdem od strony domu kultury, a wjazd pod dom kultury powinien być możliwy tylko od strony sklepu odzieżowego.

Wniosek pierwszy - jedyne prawidłowe oznakowanie drogi jest od strony Górnego Czańca.
Wniosek drugi - oznakowanie jest kolejnym bublem tej inwestycji.
Wniosek trzeci - od strony Górnego Czańca, dla świętego spokoju powinien pojawić się jeszcze jeden znak - zakaz skrętu w lewo znak B-21.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

42

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Cóż można odpowiedzieć. Jak widać już kilka osób, w tym admin a wcześniej LoLa, wskazuje na błędy w organizacji ruchu.  Panie i panowie radni! Ponownie wracam do wcześniej postawionego pytania. Może w takim razie należy centrum należy zamknąć i poddać ocenie fachowców-biegłych? Niech odpowiedzą na pytanie: czy istniejące rozwiązania komunikacyjne są bezpieczne, czy spełniają normy lub co najmniej zdrowy rozsądek? Czy zastosowane rozwiązania nie stwarzają zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców i użytkowników drogi?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

43

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Temat ruchu w centrum był dziś poruszony na spotkaniu wiejskim. Z wypowiedzi pana WW, który zabierał głos w tej sprawie, wnioskować można było, że jest on stałym czytelnikiem tego działu, bo przedstawił rozwiązania, które już tutaj padły. Ba, nawet myślałem, że część wypowiedzi odnośnie sygnalizacji świetlnej (takiej jak w Hałcnowie), jest słowo-w-słowo wzięta z wypowiedzi Zenona.
Tak jak "arttas" napisał, że padnie dziś odpowiedź pana WW na zebraniu, tak też się stało.
Wiele nowości jednak się nie pojawiło. Sygnalizacja świetlna przy szkole będzie, najpóźniej do końca roku; lustro już jest; interpelacje różnego typu złożone.
Na koniec jeszcze - najgorsze rozwiązanie z możliwych - rozważa się postawienie progu zwalniającego jadąc ul. kard.K.Wojtyły od Dolnego Czańca "pod górkę". Ta wypowiedź wywołała lekkie zmieszanie zebranych ponad 170 osób i nie trudno się dziwić, bo rozwiązanie na tak ruchliwej drodze jakim jest próg zwalniający "pod górkę" jest chyba mało przemyślane, albo to akt desperacji i bezradności wobec innych rozwiązań?

Ubolewam, że temat mocno komentowany na forum, nie miał żadnego odzwierciedlenia wśród zebranych dziś osób i wydaje się, że postawienie lustra zaspokoiło oczekiwania wcześniej biorących udział w dyskusji.

Relacja z przebiegu dzisiejszego zebrania - w aktualnościach czaniec.pl

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

44 Ostatnio edytowany przez karolek (2011-06-14 20:24:32)

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Powiedzcie proszę jak wjechać w ulice Cierniową od Górnego Czańca między apteką a ośrodkiem zdrowia?

45

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Najlepiej skręcić w ul. Kościelną, zawrócić obok kościoła i przejechać w stronę apteki, ponieważ na wprost można jechać. Alternatywnie jadąc od Górnego Czańca należy przejechać skrzyżowanie, ustawić się na lewoskręcie, przejechać przez parking, a potem ostro kręcić w ulicę Cierniową.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

46

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Nie złamie się z przyczepką.

47

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Czy nie byłoby prościej skrócić wysepkę obok Pani Rokowskiej i zrobić pas do lewoskrętu ?

48

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

po co pas do lewo skrętu skoro i tak 99% kierowców sobie tam skręca;)

tempus fugit

49

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

Byłoby legalnie i zgodnie z prawem

50

Odp: Wyjazd z parkingu w centrum.

karolek napisał/a:

Nie złamie się z przyczepką.

To nawracasz przy kościele i jedziesz prosto obok apteki.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif