201

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

z boku napisał/a:

Gdy wychodzę na spacer z psem (...)

Każdy ocenia otaczający go świat wg siebie. Trudno od tego uciec i niewielu się to udaje.
Dlaczego postrzegasz wyrażanie dezaprobaty dla bezprawnych działań za coś negatywnego? Szczekanie!?
Poczytaj inne wątki na forum i wtedy oceń czy forumowicze szczekają. A może mają rację mówiąc głośno, że to czy tamto w gminie szwankuje albo jest źle zarządzane lub wcale nie wspominając o paragrafach kryminalnych?
 

z boku napisał/a:

Mam nadzieję że mój głos nie zostanie potraktowany jak głosy moich poprzedników będących tutaj w mniejszości, ale uważam, że dyskusja polega na podawaniu argumentów i kontrargumentów, a opinia publiczna sama wyrabia sobie zdanie.

Niestety przekaz twojego głosu jest nazbyt czytelny. A gdzie te argumenty? I za czym?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

202

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

z boku napisał/a:

Gdy wychodzę na spacer z psem bardzo doceniam jego spokój, opanowanie, nie reagowanie na ujadanie kundli zza płotów. jednak czasem i on ma dość i musi głośno zaszczekać.
   To specjaliści od krytykanctwa i może dbania o własne interesy. Doskonale pamiętam jak jeden z forumowiczów zrobił aferę na pół Polski gdy podczas powodzi woda pojawiła się w jego piwnicy.
   Jak wynika z lektury forum pan nauczyciel jest skuteczny i doprowadził do kontroli szkoły. Jak znam życie każda kontrola coś znajdzie, wyda nakazy i zalecenia, pewnie i tak było tym razem.
.

Nie mam w zwyczaju ukrywać się za nikiem,  o sprawach publicznych lubię mówić i pisać otwarcie, nie miałem nigdy i nie mam nic do ukrycia.
Afera z powodzią była nie na pół Polski ale na całą.
Co do kontroli. Pod linkiem

 http://kobiernice.pl/sites/default/files/zkuratorium.pdf

można przeczytać co stwierdziła kontrola.
Od 13 lutego Wójt Gminy nie był w stanie udostępnić kopii tego dokumentu. Na wysłane w dniu dzisiejszym w godzinach południowych zapytanie Kuratorium Oświaty w Katowicach przesłało stosowne dokumenty.
Przed rozpoczęciem czytania zalecam środki uspokajające.

203

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Bolles napisał/a:

Świadoma, demokratyczna część społeczności lokalnej domaga się wiedzy na temat dzisiejszych obrad komisji oświaty w sprawie DYR. ANNY WALUSIAK. Proszę pisać i nic nie kręcić!!!!!! Lud przeżyje wszystko !!!!!!!

Lud tak, ale dyr. Walusiak juz nie. A ile tego ludu nadal murem stoi za dyrekcją. W ogóle jak w tej szkole można teraz pracować. Jest wuefista i chyba jeszcze ze dwie osoby, którym zachciało się wypowiedzieć, ale jak oni czują się wśród wszystkich, których jak donosi "wybitna" internetówka szkoły jest 19. Ciekawe co się stanie z miłośnikami łamania prawa w szkole i w gminie?
A co do "inernetówki", to powinien być jakiś urzędowy zakaz publikowania takich gniotów. Jeśli poziom kierowania szkołą jest taki jak poziom strony internetowej to nie dziwie się, że mamy taki mega bałagan. I kto wreszcie za to wszystko beknie? Nudne juz takie czekanie, czas na kolejne trupy z szafy.

204 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-02-21 20:20:45)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Nasz nowy forumowicz Włościanin w swej wypowiedzi popełnił kilka błędów logicznych. Nie podejrzewam Właścianina o złośliwość, bo nie mam ku temu podstaw. Wnioskuję, że ta wypowiedź bierze się ze zwykłej niewiedzy. Postanowiłem więc zapoznać Pana z numerami postów, które jako lektura obowiązkowa rozjaśnią nieco pogląd na sytuację.
1 post -  zatroskany – 23.01 2012 – początek dyskusji
7 post – ja wieszczu – 25. 01. 2012
13 post – zatroskany – 27. 01. 2012 – nie ma mowy o kursokonferencji.
25 post – ja wieszczu – 30.01.2012
30 post – circus –30. 01.2011 – tydzień po pierwszym wpisie, więc nie Sławek rozpętał burzę. Chyba, że Włościanin ma na myśli post 146. Mam ogromne wątpliwości do słów

Włościanin napisał/a:

Wzywam wszystkich praworządnych forumowiczów do kapowania prokuraturze na szefów swoich firm, szczególnie prywatnych, szczególnie za imprezy integracyjne, które wam zrobili.

Jaki rodzaj czynności prawnej zwanej stosunkiem pracy lub umową o pracę kategorycznie zabrania skarżenia się pracownika na pracodawcę? Nie znam takiego. Słowo „kapowanie” jest wyraźnym, nadużyciem lub wyraźną złośliwością niegodną dorosłej osoby.
177 post – 19.02.2012 – sedno sprawy i o to społeczeństwo obywatelskie kruszy kopie. Na rum odnajdziemy wpisy i pro i przeciw. Wszyscy zwolennicy i przeciwnicy sprawy są uprawnieni do wyrażanie swoich opinii. I tak to się tu własnie odbywa. 145 post jasno definiuje, że chodzi o przestrzeganie prawa. Dla wielu jak widzimy jest to wyjątkowo uciążliwe i niewygodne. Im dłużej będziemy mieli do czynienia z biernością Rady Gminy, tym więcej niepokoju i niesprawdzonych dywagacji. Ja odnajduję znamiona przestępstwa, moi i nie tylko moi adwersarze prezentują odmienny punkt widzenia. Na forum tego nie rozstrzygniemy. Do tego są potrzebni prawnicy. My ciągle bijemy pianę, ale nie jako grupa wzajemnej adoracji, ale jako grupa adorująca przestrzeganie prawa, nawet w tak małej społeczności, a może zwłaszcza w tak małej.

Doczekaliśmy się zaleceń. Teraz porozmawiajmy rzeczowo i na temat. Bez, jak to ktoś napisał wczesniej, prywatnych wycieczek.

205

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Uwielbiam te prawne interpretacje Zenona.
Prawo mówi, że od lokat bankowych jest pobierany podatek Belki. Banki wymyśliły jak to idiotyczne prawo obejść. Pytanie Zenonie. Czy oszukujesz państwo polskie i nie płacisz podatku Belki, czy też jako praworządny obywatel dajesz dyspozycję bankowi by takowy uiścił jak prawo wymaga?

Co do meritum.
W dawnych czasach uczono nas w szkole o Pawliku Morozowie. Dla młodszego pokolenia wyjaśnienie. Był to chłopiec, który na wezwanie Stalina zadenuncjował swoich rodziców kułaków. Rodziców rozstrzelano a Pawlik w nagrodę pojechał na obóz do Arteku.

Wtedy w mojej młodej głowie kołatał się bunt. Dzisiaj w telewizji zobaczyłem reklamę, że jeżeli nie dostaniesz podwyżki zakapuj szefa!

Ludzie, w najgorszych koszmarach nie myślałem, że dożyję czasów gloryfikacji Pawlika Morozowa. Gorzej, nie myślałem, że dożyję czasów gdzie donosicielstwo będzie reklamowane w TV a na forach internetowych donosiciel będzie gloryfikowany. To jakaś masakra, jak mówił nasz rodak, stary czekista Dzierżyński "pokaż mi człowieka znajdę paragraf"

Szanowni forumowicze zanim wydacie wyrok pomyślcie o Piśmie Świętym i przypowieści o rzucaniu kamieniem. Pomyślcie też czy chcieli byście by w waszej pracy był człowiek, który donosi. Pomyślcie co byście z nim zrobili.

W naszej gminie zaczyna być tak, że sąsiad zaczyna się bać sąsiada. Gratuluję towarzyszom czekistom sprawnego działania.

206 Ostatnio edytowany przez zatroskany (2012-02-21 21:05:22)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Powiem tylko tyle,że jako rodzic dziecka,które uczęszcza do Gimnazjum na Kozubniku,nie wyobrażam sobie aby Pani Anna nadal sprawowała tam władzę i organizowała całokształt działań w placówce wynikających z prawa oświatowego.
Pismo z Kuratorium jasno określa brak profesjonalizmu.Mało tego-brak podstawowej wiedzy a może chęci?! / tak to czasem bywa po studiach zaocznych-po prostu papier się dostaje za obecność na zajęciach.Są oczywiście wyjątki -przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony-w takim przypadku na pewno komuś chciało się chcieć uczyć/.
"Magistrów ci jednak naprodukowano wiele."
Gdzie są konkursy na stanowiska kierownicze!!!

Nie zgadzam się na bylejakość.

207

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

W naszej gminie zaczyna być tak, że sąsiad zaczyna się bać sąsiada. Gratuluję towarzyszom czekistom sprawnego działania.

Grzebiąc u sąsiadówe znalazłem takie oto przesłanie skierowana do włościanina

Pod Wołkiem mieszka pan od odkurzaczy
Co zdanie napisze to zabrzmi inaczy
Chciał ci być posłańcem, nawet kandydował
Lud się na nim poznał i źle zagłosował
Walczy jednak dzielnie, chwali kasztelana
Aż mu się dziwuje dziedzineczka cała
Próżne twoje trudy i pochwał pisanie
Co ma się wydarzyć to się nie odstanie
Padnie ci kasztelan, padną pomocnicy
Przyjdzie czas wyboru i lud ich oćwiczy
Słowa moje proste są ku twej pamięci
Niechaj więc obłuda cię więcej nie nęci

To taki przerywnik, brawo włoscianinie już o panu wiersze piszą.
A teraz śmiertelnie poważnie. Żona tego pana jest dyrektorem szkoły w Kobiernicach. W związku z tym pytanie. Czy poziom zarządzania szkołą w Kobiernicach jest taki sam jak opisany przez Kuratorium Oświaty?

208

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Ludzie, w najgorszych koszmarach nie myślałem, że dożyję czasów gloryfikacji Pawlika Morozowa. Gorzej, nie myślałem, że dożyję czasów gdzie donosicielstwo będzie reklamowane w TV a na forach internetowych donosiciel będzie gloryfikowany. To jakaś masakra, jak mówił nasz rodak, stary czekista Dzierżyński "pokaż mi człowieka znajdę paragraf"

Pan Włościanin widać przesiąknął komunistyczną propagandą i nie dostrzega różnicy pomiędzy donosicielstwem, a skargą. Nie mnie objaśniać zawiłości ludzkiej duszy. Konstytucja stanowi:
Art. 32.
1.    Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2.    Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
Pan Włościanin stał się zdecydowanie nadopiekuńczy wobec słowa „donosiciel” Proponuję przeczytać ze zrozumieniem -

http://kobiernice.pl/sites/default/files/zkuratorium.pdf

Pana poglądy zdecydowanie nie odpowiadają dzisiejszym czasom. Mało tego są wyjątkowo niebezpieczne, gdyż pod jednym pręgierzem stawiają praktyki wymagające potępienia jak i postawy obywatelskie. Ma Pan poważny problem z odróżnieniem co jest dobre, a co złe. Ale jako człowiek bardzo dorosły wyczuje Pan moment kiedy wskazane będzie przeprosić nas za presję jaka Pan na nas wywiera. I jeszcze jedno. Zajmijmy się faktami, fantazjowanie zostawmy bajkopisarzom. A miażdżace fakty mozna poznać  w zaleceniach pokontrolnych. Proszę skonsultować treśc pisma z poglądami Pana żony i podyskutujmy, ale rzeczowo, bez proradzieckich odniesień.

209

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Włościanin napisał:


"W dawnych czasach uczono nas w szkole o Pawliku Morozowie. Dla młodszego pokolenia wyjaśnienie. Był to chłopiec, który na wezwanie Stalina zadenuncjował swoich rodziców kułaków. Rodziców rozstrzelano a Pawlik w nagrodę pojechał na obóz do Arteku."


Idąc tym tokiem rozumowania to: Sławomir K. to Pawka Morozow, dyrektor Anna W. to jego rodzice, a Ignacy K. to Stalin.
Nonsens, niedorzeczność, błazenada

210

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Uwielbiam te prawne interpretacje Zenona.

Dzięki.

Wloscianin napisał/a:

Czy oszukujesz państwo polskie i nie płacisz podatku Belki, czy też jako praworządny obywatel dajesz dyspozycję bankowi by takowy uiścił jak prawo wymaga?

Nie oszukuję.
Podatku Belki nie płacę.

Ciężko się czyta Wloscianina. Muszę jednak zaprotestować.

Niepłacenie podatku belki nie jest niezgodne z obowiązującym prawem, nie jest więc oszustwem. Wynika jedynie z możliwości systemu prawa podatkowego. Formuła Radbrucha nakazuje nieprzestrzeganie prawa jeśli narusza ono podstawowe normy moralne.

Zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa końcówki kwot podatku wynoszące mniej niż 50 groszy pomija się, zaś te powyżej zaokrągla się do pełnych jedności złotych. Może zaistnieć więc sytuacja, że po naliczeniu podatku (np. na skutek dziennej kapitalizacji odsetek) wyniesie on poniżej 50 groszy, a co za tym idzie - zostanie on zaokrąglony do zera. Stan ten ulegnie zmianie w 2012 roku, gdzie w nowelizacji ustawy, zgodnie z ustawą podpisaną 27 grudnia 2011 przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, ma obowiązywać zaokrąglenie do pełnych groszy, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu vacatio legis.

Wybacz. Reszty nie podejmuję się komentować.


Czytając pismo Kuratorium włos się jeży na głowie a palce opadają bezwładnie na klawiaturę. Ponieważ nie każdemu chce się czytać długie teksty więc streściłem co nie co. Jeżeli coś pominąłem to niech mnie ktoś sprostuje.


Z informacji Kuratorium Oświaty w Katowicach wynika, że:

1. W planie lekcji opracowanym na okres wycieczki do Tunezji nie zostały ujęte wszystkie godziny oraz zajęcia edukacyjne przewidziane w szkolnym planie nauczania - nie odbyły się w ogóle zajęcia z chemii i religii, brakuje 23 godzin.

2. Brakujące zajęcia nie zostały odpracowane w innych terminach.

3. Ogólnie. Opiekę nad uczniami w drodze do autobusu szkolnego powierzono osobie nieuprawnionej.

4. W roku szkolnym 2009/2010 nie odbyło się  67 lekcji.

5. W roku szkolnym 2010/2011 (do kontroli) nie odbyło się  86 lekcji.

6. W dziennikach lekcyjnych, w wielu przypadkach, stwierdzono brak jakichkolwiek wpisów oraz wpisy "lekcje wg specjalnego rozkładu" (brak podpisu osoby prowadzącej zajęcia i adnotacji o obecności uczniów oraz tematu zajęć).

7. Ustalono, że nie istnieje żadna dokumentacja, pozwalająca na ustalenie, którzy uczniowie obecni byli na zajęciach, kto sprawował nad nimi opiekę oraz co było przedmiotem lekcji. [Na jakiej podstawi będzie podana frekwencja w świadectwach szkolnych? Przyp. że świadectwo jest  dokumentem urzędowy].

8. Lekcje wg specjalnego rozkładu oznaczają lekcje prowadzone przez pedagoga szkolnego, nauczyciela biblioteki lub świetlicy albo zwolnienie uczniów do domu.

9. Rodzice uczniów nie byli informowani o zmianie w planie zajęć swoich dzieci.

10. Nie zapewniono prawidłowej realizacji szkolnego planu nauczania Publicznego Gimnazjum w Porąbce przez co naruszono § 2 ust. 7 pkt 3 i 3a rozporządzenia Min. Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2002 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych.

11. Nie wywiązano się prawidłowo z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa i opieki podczas zajęć czym naruszono art. 39 ust. 1 pkt 3 i 5a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

12. Stwierdzono zagrożenie niepełnej realizacji podstawy programowej z niektórych zajęć edukacyjnych.

13. Nadzór nad realizacją podstawy programowej jest niewystarczający.

14.W ciągu ostatnich dwóch lat nie przeprowadzono ani jednej obserwacji lekcji.

15. Brak jakiejkolwiek dokumentacji potwierdzającej realizowanie innych form nadzoru pedagogicznego.

16. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończono 17 czerwca 2011 r. podczas gdy przepisy stanowiły o zakończeniu zajęć w dniu 22 czerwca 2011 r. - ustalając inny termin postąpiono niezgodnie z prawem.

16. Zorganizowanie wycieczki w czasie trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych i udzielenie nauczycielom urlopów bezpłatnych w celu umożliwienia wzięcia udziału w wycieczce jest w ocenie Kuratorium Oświaty w Katowicach nadużyciem, oraz działaniem niezgodnym z podstawowym obowiązkiem nauczyciela wynikającym z art. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

211

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Miejscowy BOSS imć Kocemba to chyba NAJINTELIGENTNIEJSZY i NAJROZUMNIEJSZY człek w okolicy ? Padajcie narody na kolana, UZDROWICIEL idzie ! ! !
Jakby nie było, to dzięki temu panu, te kilka osób które UDZIELAJĄ się na forum, ma możliwość dowiedzieć się ... jak pracować tak źle, żeby było tak dobrze !
To chyba jakiś EWENEMENT na skalę kraju ? !
Z forum dowiedziałem się, że wyniki ta szkoła ma najlepsze w gminie. To może należałoby ich zapytać, jak to się robi ? Podajcie RECEPTĘ ! A nóż z niej skorzystamy i ...
Serdecznie wszystkich pozdrawiam ! ! !

212

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

No cóż.

Zbyt prędkie pojmowanie nowych myśli bywa niebezpieczne.

Josiah Warren, True Civlization

Albo inaczej. Są tacy co twierdzą, że:

   1. Nic nie istnieje.

   2. Nawet jeśli coś by istniało, nikt nie mógłby o tym wiedzieć.

   3. Nawet jeśli ktoś by o tym wiedział, nie mógłby tego nikomu zakomunikować.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

213

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Zatroskany:-  Doceniam Pana troskę o szkołę i całkowicie ją rozumiem. Mam jednak pytanie. Co Pan zrobił osobiście po za udzielaniem się anonimowo na forum by sytuację zmienić? Może aktywnie działa Pan w Radzie Rodziców. Ta ma dość duże kompetencje. Sam byłem w radach od przedszkola moich dzieci po licea. Proszę mi uwierzyć, można wiele zdziałać:)

Sąsiedzie:- Rozumiem twoją frustrację! O tobie wierszy nie piszą i pewnie pisać nie będą. Jak do tej pory cieszę się z sympatii okazywanej mi w Kobiernicach a jeszcze bardziej z tego, że na szczęście nie wszedłem w skład Rady Gminy. Treść wierszyka łechce moje ego wyborcze bo przeciwnik pisze go przez łzy porażki:)))

Co do szkoły w Kobiernicach czy przedszkola nic nie stoi na przeszkodzie byś wpadł tam i porozmawiał z dyrekcją na nurtujący cię temat. Z całą pewnością znajdzie czas by rozwiać twoje wątpliwości:)

Na marginesie. Na forach wypowiadam się we własnym imieniu i prezentuję własne poglądy!

Wieszczu:- Proszę przeczytać mój pierwszy wpis w tym wątku. Jasno i wyraźnie napisałem, że wypowiadam się w sprawie innej niż Pani Dyrektor. Ocenę kuratorium pozostawiam osobom kompetentnym i potrafiącym ocenić to pismo w sposób właściwy.
Z całym szacunkiem, ale ostatnimi czasy w naszej gminie jest sporo donosów i anonimowych pomówień. Jak zauważyłeś ja się nie ukrywam za nikiem i szanuję ludzi z którymi mogę się nie zgadzać, ale wiem z kim rozmawiam. Nie zamierzam nikogo przepraszać a tym bardziej wywierać na kogoś presję. Piszę co myślę i tyle.

Co do mojej żony obawiam się, że nigdy nie wypowie się na forum. Dlaczego? To proste, każda wypowiedź, która nie jest zgodna z tokiem myślenia kilku osób staje się natychmiast personalnym atakiem. Ci odważni ludzie występują anonimowo i mogą sobie pozwolić na wszystko.

Zauważ, że też mnie zaatakowałeś w sposób raczej nie wybredny. Piszesz "Pan Włościanin widać przesiąknął komunistyczną propagandą i nie dostrzega różnicy pomiędzy donosicielstwem, a skargą."
Zauważ, że donosicielstwo w różnych epokach można było nazwać skargą i odwrotnie. To mnie zniesmacza. Duży facet powinien stanąć do walki z otwartą przyłbicą.

jakiśtam1962:- Proszę mi tu mojego radnego do Stalina nie przyrównywać!

Zenonie:- Jak wiesz mnie również ciężko się czyta Twoje prawnicze wywody, pisałem już kiedyś o tym. Ładnie ująłeś skrót protokołu, to się chwali, uczysz się:)

Na poważnie, rozumiem twoją troskę, doceniam zaangażowanie. Niepokoi mnie tylko brak dystansu. Piszesz wiele dobrych tematów, ale dlaczego dopuszczasz jako moderator do takich sytuacji gdzie wali się w czambuł ku uciesze gawiedzi. Jak ktoś słusznie zauważył to nie wybory. Nakręcając się własną agresją sami siebie oszukujecie, wydaje wam się, że stanowicie siłę. Dlaczego nie chcecie normalnie działać?

Już kiedyś wydawało mi się, że dochodzimy do normalności. Pan Dusza zaproponował na forum kobiernickim fajną inicjatywę. Ty ją poparłeś i miałeś przyjść na spotkanie, dlaczego nie przyszedłeś? Szkoda, chyba was ta anonimowość zabija bo nic w realu zrobić nie potraficie!

XXYYZZ:- Z całym szacunkiem, ale po co ten atak na Pana Kocembę, nic do tematu nie wnosi:(

214

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Wloscianin napisał/a:

Zenonie:- Jak wiesz mnie również ciężko się czyta Twoje prawnicze wywody, pisałem już kiedyś o tym. Ładnie ująłeś skrót protokołu, to się chwali, uczysz się:)

Nic na to nie poradzę ale pamiętam. Stąd m.in. pomysł na streszczenie.

Wloscianin napisał/a:

Niepokoi mnie tylko brak dystansu.

Zupełnie niepotrzebnie. Jest taki czas, kiedy dystans ulega radykalnemu skróceniu. Jak w przysłowiu puki dzban wodę nosi... Jak się urwie to dystans właśnie ulega skróceniu.

Wloscianin napisał/a:

dlaczego dopuszczasz jako moderator do takich sytuacji ...(

Uważasz, że powinienem cenzurować? Ja nie, wszak każdy bierze pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi, a redakcja czaniec.pl jak i właściciel serwisu FHU Jakimowicz nie biorą odpowiedzialności za treści umieszczane przez forumowiczów.

Wloscianin napisał/a:

Dlaczego nie chcecie normalnie działać?

Co to znaczy normalnie działać? Działam normalnie. Tak mi się przynajmniej wydaje. Forum to jedna z wielu możliwych, tj. społecznie akceptowanych form aktywności ludzkiej. Nie pomyślałeś - przyznaj się. A może nie mogę wyjść z domu z jakiegoś powodu?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

215

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Umawiasz się i nie przychodzisz? Ja tu z roboty się urywam by coś drgnęło, szkoda:(

Ale do tematu. Przeczytałem pismo z kuratorium i muszę przyznać z uznaniem, że ładnie je streściłeś. Znów się zastanawiam nad czymś innym.

Co chciała kapucha pisząc skargę do kuratorium osiągnąć. Czy napisała "Uprzejmie donoszę, że notorycznie nie wypełniam dziennika. Nie wpisuję tematów lekcji i nie wiadomo czy było Dziunia kopyrtki hop do przodu czy do tyłu. Nie podpisuję notorycznie w dzienniku, że lekcje się odbyły."  To można wyczytać z protokołu WF wśród braków króluje.

A może chciał uprzejmie donieść, że nie dopilnował dyżurów. Zakapował nie tylko dyrekcję, ale innych nauczycieli i głównie siebie. To faktycznie obywatelska postawa.

Jak to czytam to mam coraz więcej wątpliwości. Poważny zarzut padł na forum. Facet leje dzieci i wyżera im kanapki. To jest ewidentny mobbing i dyrekcja nie zareagowała. Niestety tu się potwierdza stara prawda Pani Dyrektor. Miała Pani pewnie zbyt wiele zaufania do nauczycieli. Rozumiem to. Wyniki egzaminu na koniec roku mówią same za siebie. Można tylko pogratulować. Nie zmienia to jednak faktu, i tu przepraszam za dosadność, jak się ma miękkie serce, to trzeba mieć twardą d.... Cały ten wątek to potwierdza.
Przypuszczam, że Pani dyrektor wyciągnęła wnioski i teraz papiery ma w porządku. Pozostaje jednak duży niesmak po publicznym praniu brudów.

Zadziwia mnie chęć sprowadzenia telewizora przez niektórych forumowiczów. Co chcieliście pokazać? Że Kubiś nie wypełnia dziennika? A może, że w gimnazjum, które ma wyniki o wiele wyższe od średniej krajowej nauczyciele wyjechali do Tunezji?

Kończąc moje przemyślenia szkoda mi jedynie Pana Ignacego. Nie dziwię się, że nikt z pana komitetu nie wygrał wyborów. Postawił pan na nie właściwego człowieka.

216

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Czytam, czytam i oczom nie wierzę
W sprawie pisma z kuratorium powiedziano wiele i mnie to przeraża co się tam dzieje ale jeszcze bardziej zatrważa mnie relatywizm moralny "z boka" ixów i iygreków ale szczyt prezentuje włościanin vel Gamza.

Czytałem jego wypowiedzi  i kilka z innego forum i konstatuję jedno, jest to mistrz  świata w zaciemnianiu wszystkiego i rozmydlaniu prawdy obiektywnej.
Relatywizm moralny tego gościa jest jak moralność Kalego, ale myślący człowiek zada sobie pytanie dlaczego i jak poszuka to znajdzie.

Otóż ten działacz był kandydatem na radnego z jedynie słusznej linii działaczy gminnych Rodzina Prawo Wspólnota.

I ta wspólnota nakazuje mu opisywanie rzeczywistości w innym świetle niż jest.

Dla gościa opinia kuratorium to jakieś wyssane z palca rzeczy bo on wie lepiej, każdy kto chce aby respektowano prawo to "donosiciel" i szuja.

Gamza vel włoscianin to postać przedziwna bo nie wiem czy dobrze wczytaliście się w jego opowiadania.

Cel jest jasny i z góry zaprogramowany: Dyrektorka jest cacy bo są wyniki ( na wyniki pracują wszyscy nauczyciele a nie dyrektorka) a Kubiś jest mitycznym potworem bo wyżera kanapki dzieciakom. Za chwile napisze, że znęca się nad dziećmi i jest sadystą !!!

Tylko że kuratorium nigdzie nie opisało potwora Kubisia, a opisało przewinienia dyrektorki nazywając je po imieniu. 6 stron opisujących zaniedbania.

Czytając takie wpisy nasuwają mi się dwa pytania:

Pisze tak bo jest zdrowo nawiedzony?
Pisze tak bo mu kazano tak napisać ?

Mam nieodparte wrażenie, że jest nawiedzony i oderwany od rzeczywistości ale uważam też jest jest sterowany z mitycznej "góry".

Ja mam propozycję dla tego odwiecznego działacza, żeby zamiast pisać debilizmy zajął się stroną szkoły w Kobiernicach i pomógł żonie dyrektorce w końcu ja zrobić  bo wygląda strasznie.
Nad BiPem też by mógł popracować.

Taki wielki działacz chyba bez problemu poradzi sobie z taką błahostką jak strona www bo coś pisał o rzucaniu kamieniem i Biblii
Zawsze wszystko wie najlepiej zna odpowiedź na każde pytanie to powinien czuć, że strona szkoły w której jego żona jest dyrektorem wygląda jak wyjęta psu z gardła.

I jeszcze o karmieniu trolla dla Zenona, Wieszcza, Kocemby i reszty forumowiczów.

Gdzieś wyczytałem w Internecie piękne zdanie:

" Nigdy nie polemizuj z idiotą ? Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".

Weźcie sobie chłopaki to do serca!

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

217

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

XXYYZZ napisał/a:

Miejscowy BOSS imć Kocemba to chyba NAJINTELIGENTNIEJSZY i NAJROZUMNIEJSZY człek w okolicy ? Padajcie narody na kolana, UZDROWICIEL idzie ! ! !
Jakby nie było, to dzięki temu panu, te kilka osób które UDZIELAJĄ się na forum, ma możliwość dowiedzieć się ... jak pracować tak źle, żeby było tak dobrze !
To chyba jakiś EWENEMENT na skalę kraju ? !
Z forum dowiedziałem się, że wyniki ta szkoła ma najlepsze w gminie. To może należałoby ich zapytać, jak to się robi ? Podajcie RECEPTĘ ! A nóż z niej skorzystamy i ...
Serdecznie wszystkich pozdrawiam ! ! !

Nie chyba ale na pewno to najinteligentniejszy z radnych.
Na wyniki szkoły pracuje całe grono pedagogiczne a nie dyrekcja.

Należy zadać sobie pytanie jakie by mogły być gdyby dyrektorka nie popełniała takich rażących zaniedbań?

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

218

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Morlinku:- Jeżeli zwracasz się do mnie po nazwisku to się przedstaw! Kultura tego wymaga:)

Dziękuję za komplement, ale mistrzem świata niestety nie jestem. Przedstawiam jedynie swój punkt widzenia. Nie dziwię się twojej frustracji. Widzimy świat inaczej.

Zadałeś pytanie czy jestem nawiedzony czy mi kazano pisać. Odpowiem. Nikt mi nie jest w stanie niczego kazać. Co do nawiedzonego to w twoich oczach pewnie tak bo nie piszę tego co byś chciał przeczytać a takie osobniki są dla ciebie nawiedzone:)

Co do kuratorium to nie napisałem, że coś jest wyssane z palca jedynie to, że pan Kubiś ma spory udział w zaleceniach, które dyrektor ma wykonać. Zauważ, że nie bronię dyrektora. Od początku zadaje jedynie pytanie "co się stało?" i nie mogę znaleźć odpowiedzi:(

Sytuacja opisana była poruszana już w kampanii wyborczej. Pan Kubiś przecież wiedział, że taka wycieczka jest organizowana na długo przed wyjazdem nauczycieli. Jeżeli widział w tym przestępstwo mógł reagować i zablokować wyjazd. Nie zrobił tego.

Co się stało, że prawie po dwóch latach temat został odgrzebany? Protokół kuratorium ma już rok i pewnie wszystkie zalecenia zostały wykonane więc o co chodzi?

Czy ma to związek z jakąś prywatną rozgrywką pana Kubisia z dyrekcją? A może wiąże się to z wypowiedziami pana Kocemby o konieczności dopłaty przez gminę do każdego ucznia na Kozubniku w kwocie 5 000 zł? Może to krok by zaoszczędzić sporo kasy i zrobić porządek na Kozubniku generalnie? Nie wiem, ale jakaś przyczyna musi być. Niestety odpowiedzi na te pytania nie widzę.

Z tego co wiem strona szkoły w Kobiernicach jest w budowie. Poprzednia została zdjęta, nowa będzie wkrótce. Szczęka ci Morlinku spadnie:)

219

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

wieszczu napisał/a:

Co ze stroną? . Do pracy!!!

www.pgjp2.org.pl

220

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Panie Kocemba, czy nie uważa Pan że zamieszczając treść pisma pokontrolnego z kuratorium należałoby jednocześnie zamieścić odpowiedź Pani dyrektor do kuratorium. Pan na pewno się z nim zapoznał, inni może również by chcieli.
   Cienka linia odgradza informowanie od pomówienia.....

221

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Włączyłem się w ten wątek szczerze wierząc, że po raz pierwszy od długich czasów, które pamiętam pojawia się szansa na wyjaśnienie jednej spawy od początku do końca. Sprawy dla władz gminnych  i władz oświatowych nie wygodnej. Zadałem sobie trud i przeczytałem wszystkie posty od początku. Mój entuzjazm do winy, kary, odpowiedzialności i równości wobec prawa topnieje równie szybko, jak  śnieg za oknem. Nie wierzę już w sprawiedliwe i odpowiedzialne potraktowanie „aktorów” naszej tragedii.
Większość postów to zupełnie nie związane ze sprawą banialuki. Proszę potraktować wypowiedzi jak cytrynę i wycisnąć tylko te słowa, które spowodowały dojście do opublikowania protokołu pokontrolnego. Co mamy? Kilkanaście  postów z 220, które opisują sedno sprawy. Jest protokoł, przywoływane są akty prawne, mamy wypowiedzi radnego i wydaje się, że On wie co mówi. Są przeciwnicy i zwolennicy Sławka, a nie ma końca sprawy. Festiwal frazesów, banałów i naszego polskiego ogłupiania. Kampanie wyborcze, a dlaczego nie przed wyjazdem, a może chce zostać dyrektorem, kapujcie na szefów, Pawlik Morozow. Hańba. Po trzykroć hańba.
Często rozmyślam, co ja zrobiłbym, gdybym był na miejscu wójta, przewodniczącego Rady Gminy. Dla dobra społeczności, którą reprezentuję spowodowałbym, że ten wątek wyczerpałby się trzy tygodnie temu. Każdy kolejny wpis zapisany pod dowolnym nickiem, inspirowany przez zwolenników bądź przeciwników bylejakości i łamania praw w gminnej oswiacie to hańba dla włodarzy gminy, którzy nie czują żadnej odpowiedzialności wobec prawa.

222

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

z boku napisał/a:

Panie Kocemba, czy nie uważa Pan że zamieszczając treść pisma pokontrolnego z kuratorium należałoby jednocześnie zamieścić odpowiedź Pani dyrektor do kuratorium. Pan na pewno się z nim zapoznał, inni może również by chcieli.
   Cienka linia odgradza informowanie od pomówienia.....

Szkoda, że nie zapoznałeś się z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.

http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20011121198

Dużo tracisz.

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, w którym zamieszcza się informacje określone w art. 6 ust. 1 pkt 1–3, pkt 4 lit a) tiret drugie, lit c) i d) oraz pkt 5. W BIP muszą się zatem znaleźć informacje o danych publicznych, w tym treść wystąpień i ocen dokonywanych przez organy władzy publicznej.

To jasne, że dyrektor szkoły jest zobowiązany do publikowania wystąpień pokontrolnych w BIP. Popatrz na stronę BIP innej szkoły:

http://gimnazjumczaniec.eszkola.xip.pl/kontrole

Brakuje tam jednak treść wystąpień i ocen - zobowiązany ograniczył się tylko do zamieszczania krótkiej informacji.

Dyrektor gimnazjum na Kozubniku w związku z kontrolą Kuratorium nie wywiązał się z obowiązku - nie zamieścił żadnych informacji o kontroli. Gdyby nie jego zaniechanie Pan Kocemba ani nikt inny nie miałby czego publikować.

Na forum prowadzę wątek tylko o BIP.

http://czaniec.pl/forum/topic459-bip-biuletyn-informacji-publicznej.html

W nim również znajdziesz mnóstwo informacji z linkami do publikatorów. Zachęcam do czytania. To raptem kilka stron. Jestem pewien, że po lekturze nawet nie przyjdzie ci do głowy, żeby pomyśleć, że jeżeli ktoś rozpowszechnia treści pism pokontrolnych może narazić się na pomówienie.

Pomyśl raczej o wszystkich tych, którzy mają obowiązek publikować określone treści, a nie robią tego.

Art. 23 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej:

Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do
roku.

PS
Nie ma w gminie gospodarza, nie ma w radzie radnych, komisji do kontroli. Ktoś musi zająć ich miejsce...

http://czaniec.pl/forum/post4995.html#p4995
Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

223

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

To juz mamy jasnosc jesli chodzi o wszelkiego rodzaju "niedociagniecia " w szkole-wlos sie jezy....

zatroskany napisał/a:

Gdzie są konkursy na stanowiska kierownicze!!!

.

No wlasnie kiedy byl ostatnio ogloszony konkurs na stanowiska kierownicze w naszej gminie....dyrektor GOK-u,GOPS-u,Bibliotek,Szkol....czy te stanowiska sa dozywotnie??????Czy moze raczej dyrektorzy mianowani sa po godzinach na tajnych zgromadzeniach......a moze sa niezastapieni????

224 Ostatnio edytowany przez Morlinek (2012-02-23 13:25:33)

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Kadry w gminie są wyselekcjonowane przez 13 lat rządów tego samego wójta.
Są najlepsze na świecie, kompetentne, wierne, po prostu zajefajne.

Wójt w związku z tym nie widzi potrzeby robienia konkursów bo po co wymieniać najlepsze kadry na nowe nie wiadomo jakie?

Wystarczy że durne  i  nieodpowiedzialne społeczeństwo wybrało jakiegoś Kocembę i proszę ile problemów nagle dzieje się w gminie.
12 lat był spokój, lud gminny żył w zgodzie i spokoju. Teraz pojawił się jakiś radny i na forach zadyma.
Jakieś drobne 300.000 mu przeszkadza co wójt podarował Polimedowi, dyrektorka mu nie pasuje, a tyle lat wszystkim pasowała.
Przeszkadza mu lekko dziurawa kanalizacja.
Miesza wszędzie, a to marudzi, że Bułka dokumentów nie daje, że BIP niepełny.
A po co ludowi ta wiedza? Mało ma swoich problemów.

Teraz ludowi się za karę podatki podniesie i kanalizację, bo lud musi ponieść koszty budowy nowej siedziby Kasztelana. Bo Kasztelan musi mieć ludzkie warunki pracy a nie jak dziad gości przyjmować.

W każdej wsi brakuje miejsc w przedszkolach ale kasztelania musi być na miarę XXI wieku. Bo lud musi czuć powagę urzędu i majestat władzy.
Ludu gminny w wieku rozrodczym nie będzie miejsca w przedszkolach dla waszych pociech ale za to podanie i skargę możecie już niedługo złożyć w klimatyzowanych salach nowej kasztelanii.

I tak szanowni wyborcy jak już dostaniecie nowe pisemka z wyższymi podatkami pomyślcie o tym, że to wszystko pójdzie na szczytny cel.

Nie żałujcie grosza, z dumą wpłacajcie swoje złotówki.

PS. Ktoś pytał czemu piszę w godzinach 7.30-15.30 ?

Bo tak pracuję smile wink smile

PS2 znalazłem takie coś a propos podatków smile

Załączniki:

Ikona załącznika decretum.jpg 315.67 kb, 143 pobrań od 2012-02-23 

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

225

Odp: Odpowiedzialność Włodarzy Gminy wobec prawa

Czyli mamy proste rozwiązanie wszystkich problemów - całkowita wymiana wszystkich władz w gminie. Proponuje jeszcze wymienić połowę mieszkańców, tę która niewłaściwie głosuje. Dajcie nam władzę, a my zrobimy porządek......ale wybory dopiero co były....
Jakbym słyszał parlamentarnych opozycjonistów.