251

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Coś mam chłopie wrażenie, że byłeś w garstce fanów Kocemby, którzy na drzewo się załapali!

Co do ceny powiem tak. Zebranie wspólnoty mogło wyznaczyć dowolną cenę za drewno, które wycieli kumple Kocemby. Niby na początku cena była podana. Jak się rypło to szaman ogłosił, że drzewo ludziska mają pod domem, ale ceny tego co nawycinali nie znają. Szaman ściągnął na zebranie wszystkich kumpli, mimo że członkami wspólnoty nie byli. Strach wyglądał z oczu.

Każda firma chciałaby być w sytuacji, że ktoś wziął jej towar a nie zna ceny. Można uzyskać najlepszą. Cena drewna w Porąbce to 185 zł, w Kozach 190. Co stało na przeszkodzie by takiego Kocembę czy sąsiada rozumu nauczyć i żądać godziwej zapłaty za towar? Drzew nie złożą i do korzeni nie przykleją. Każda cena byłaby dobra a pazerność, chciwość i kumoterstwo byłoby ukarane. Szkoda, że do tej pory niektórzy tego nie rozumieją!!!

252

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wracając do kwestii lania piwa... można postawić tezę:

Administracja samorządowa ma kompetencje do lania piwa na publicznych imprezach bardzo bliskie zeru, a to, co je od zera dzieli, to głównie korupcja.

Podjęcie się roli urzędnika wiąże się z rezygnacją z działań w pewnych obszarach życia społecznego.
Urzędnicy publicznie nie mogą demonstrować żadnych preferencji politycznych czy nawet sympatii lokalnych, są wyłącznie władzą wykonawczą, zobowiązani do dbania o autorytet oraz zaufanie społeczne do reprezentowanych przez nich władz i instytucji.
Jak się to jakiemuś urzędnikowi nie podoba, wystarczy zrezygnować i samemu założyć np. organizację pozarządową.

Z kolei jak należy rozumieć przekroczenie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego można dowiedzieć się z uzasadnienia Wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 czerwca 2010 r., sygn. SK 52/08.
Ostrzegam jednak Wloscianina, znając jego wrodzony wstręt do długich tekstów, uzasadnienie wyroku jest długie i raczej skomplikowane. 

Przytoczę fragment:

Przestępstwo przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków na szkodę interesu publicznego lub prywatnego przez funkcjonariusza publicznego tradycyjnie nosi nazwę nadużycia władzy lub przekroczenia uprawnień. Jest to klasyczne, najbardziej charakterystyczne przestępstwo funkcjonariuszy, które godzi w autorytet oraz zaufanie społeczne do reprezentowanych przez nich władz i instytucji, a także w konkretne interesy i dobra społeczne lub jednostkowe, zagrożone lub naruszone przestępnym zachowaniem.

PS
Zachowanie pana W... nosi znamiona trollingu. Zawsze pojawia się tam, gdzie można kogoś ośmieszyć lub obrazić, wywołać kłótnię, odciągnąć od tematu...

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

253

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie Gamza
Niech już Pan nie brnie w te swoje dywagacje, bo to jest naprawdę żałosne.
Ja wiem, że ciężko jest tak po ludzku powiedzieć PRZEPRASZAM, ale czasem trzeba.

Niech Pan nie knuje teorii spiskowej bo kto chciał ten wiedział i cała masa ludzi wiedziała, a Pan Kocemba nie miał żadnego obowiązku niczego ogłaszać bo nie on był stroną lecz wspólnota gruntowa.
Pan Ignacy był takim samym klientem jak 30 innych którzy to drzewo kupili.
Udowodniłem w powyższym poście, że strasznie Pan chciał kupić drzewo po 20 złotych - kupił Pan?
Z tego co wiem chyba nie więc o co tyle szumu?
Bił Pan pianę chyba na zamówienie albo po prostu z głupoty.
Mam wrażenie, że brak Panu po prostu męskiej odwagi żeby wycofać się z tego co Pan napisał.
Mężczyzna powinien mieć "cojones"  i wiedzieć kiedy należy być twardym, a kiedy powiedzieć "zachowałem się jak gówniarz i przeprosić.

Przyznanie się do błędu i przeproszenie nie jest niczym strasznym, nawet JP II i  prezydenci przepraszali więc ...... ?

To wspaniały chrześcijański gest i ulży Panu na sercu jak Pan wyrzuci to z siebie.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

254

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Coś mam chłopie wrażenie, że byłeś w garstce fanów Kocemby, którzy na drzewo się załapali!
  Każda cena byłaby dobra a pazerność, chciwość i kumoterstwo byłoby ukarane. Szkoda, że do tej pory niektórzy tego nie rozumieją!!!

Fanem Kocemby nie jestem, ale wychodzi na to, że będę i to w niedługim czasie.  Panu Kocembie gratuluję, nie musi robić nic, absolutnie, nic aby przybywało mu zwolenników. Dej Panie Boże jeszcze kilku Gamzów, mścicieli piszących o kumoterstwie  i pazerności.  Do jego słownika dodałbym jeszcze nepotyzm i na samym końcu głupotę.
Ciekawe o co zostane oskarżony tym razem?

255

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

Wracając do kwestii lania piwa... można postawić tezę

Zachowanie pana W... nosi znamiona trollingu. Zawsze pojawia się tam, gdzie można kogoś ośmieszyć lub obrazić, wywołać kłótnię, odciągnąć od tematu...

Zenonie jak zwykle pięknie to ująłeś.
Istota problemu to funkcjonowanie naszej gminy. Stawiam jeszcze raz pytanie. Czy pracownicy kultury powinni lać piwo i dostarczać ciemnych dochodów swojemu pracodawcy? Pytanie kolejne. Co się dzieje z dochodami osiąganymi z takiego procederu, na co są przeznaczane takie pieniądze? Czy zasilają fundusz wyborczy? Czy mają inne przeznaczenie. Nie dzieje się to przecież bez powodu.
W gminach normalnych dzieje sie tak:

http://www.milowka.pl/tiny3/uploaded/2012/OG%A3OSZENIEGASTR.pdf 

Może tekst pod linkiem jest niezrozumiały albo nie jest pisany w jezyku polskim bo odnosząc go do naszej rzeczywistości nie sposób nie zauważyć, że niektórzy nie są w stanie go pojąć.

256 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2012-07-05 09:23:00)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie Piotrze

Naprawdę nie chce mi się wracać do sprawy drewna. Jeżeli ktoś jest zainteresowany może ją prześledzić na naszym forum.

Jeżeli Pan jeszcze nie rozumie to zapytam prosto. Czy kupił Pan cokolwiek nie znając ceny?

Po za całkowitym bezsensem tamtej historii wyłonił się obraz radnego, który manipulował i mataczył. Uważa Pan, że powinienem go przeprosić?

Główny winowajca poniósł karę, nie dostał absolutorium.

Pyta Pan o to czy kupiłem tam drewno. Nie i nie kupię. Wolę uczciwie w Porąbce.

257

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Zenon napisał/a:

PS
Zachowanie pana W... nosi znamiona trollingu. Zawsze pojawia się tam, gdzie można kogoś ośmieszyć lub obrazić, wywołać kłótnię, odciągnąć od tematu...

Nie mam zamiaru nikogo ośmieszać ani tym bardziej obrażać. Kłótnie wywołują ludzie którzy na ludzkie podejście do życia reagują agresywnie. Coś o tym napisał Galler.

W twoim wypadku Zenonie zauważyłem, że pięknie przytaczasz te przepisy prawa, które są Ci na rękę. Dziwnie milkniesz gdy skierowane jest do Ciebie pytanie dotyczące przeciętnego człowieka i jego normalnego życia w naszej rzeczywistości. Sam wiesz, że absurdów prawnych jest sporo. Poczytaj

http://stacjakultura.pl/1,4,4590,Dura_l … tykul.html

Mnie chodzi jedynie o to by było normalnie. By ludzie czuli się bezpiecznie i chcieli coś zrobić nie tylko dla siebie. To co jest wypisywane na forach zaczyna przekraczać granice zdrowego rozsądku.

258

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wloscianin napisał/a:

Mnie chodzi jedynie o to by było normalnie. By ludzie czuli się bezpiecznie i chcieli coś zrobić nie tylko dla siebie. To co jest wypisywane na forach zaczyna przekraczać granice zdrowego rozsądku.

Dlatego czas może wrócić do tematu i nie wrzucać sobie nawzajem, wyciągając jakieś stare brudy?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

259 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-07-05 13:50:34)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

morlinek1 napisał/a:

Ludzie pokroju Włościanina vel Gamzy i Gallera to relatywiści moralni. W nosie maja prawo, przepisy, byleby festyn ku uciesze wioskowej społeczności trwał w najlepsze. Oni nigdy nie słyszeli o książeczce Sanepidu, higienie, koncesji na alkohol, kasie fiskalnej itp bzdurach, ich to nie dotyczy. Wódę można polewać, piwo sprzedawać i jest klawo bo tłumek ma uciechę. Nie ważne że ktoś robi lewą kasę bez podatku i koncesji.

Cytat za Wikipedią. „Potocznie "relatywizmem moralnym" nazywamy działanie jednostek lub grup społecznych, polegające na odwoływaniu się do tych systemów wartości (prawo, humanizm, moralność świecka lub religijna, patriotyzm, i. in.), które sprzyjają realizacji chwilowych oczekiwań bądź interesów”.

Galler i  Włościanin mogą definicji nauczyć się na pamięć tylko po to, by cytować, nie zrozumieć zgodnie z powiedzeniem „Dostał wyrok w zawieszeniu, kat zrozumiał to po swojemu”.
 
W „Szkle kontaktowym” urocze kogutki wybierając miskę z ziarnem losowały wyniki meczów na Euro 2012.  Gdyby zadać pytanie, czy na sprzedaż alkoholu w gminie Porąbka konieczna jest koncesja oraz kasa fiskalna i zdać się na los uroczego kogucika efekt byłby taki jak w naszej gminie. Jeśli kogucik wybierze miskę TAK to nic się nie zmieni, bo z drobiem trudno się negocjuje, drób nie da się do niczego przekonać. Jeśli wybierze miskę NIE to pomimo, że jest to łamanie prawa z drobiem się nie rozmawia.

A wystarczy pojechać do Bielska, do strefy płatnego parkowania i przekonać się, że za parkowanie samochodu musimy uiścić opłatę, za którą otrzymujemy paragon fiskalny. Proste, uczciwe i zdrowe. I tak właśnie, nawet będąc w mniejszości, chcę żyć. Bo w tym nasza siła – morlinków, Zenonów i wieszczów, o radnym nie wspominając – chcemy żyć uczciwie, chcemy transparentnej władzy, chcemy rozwoju i dobrobytu. A co mamy? Zadawanie się ze Shrekiem przemienia w osły.

260

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

banan11 napisał/a:

Dlatego czas może wrócić do tematu ...?

Do napaści już przywykłem, nic nie jest mnie w stanie zdziwić ani zaskoczyć. To też cząstka naszej gminnej rzeczywistości.
Proponuję jednak kilka tematów realnych, rzczywistych:

1. Realizacja gminnego programu ochrony środowiska oraz budowa gminnej kanalizacji.
2. Pozyskiwanie środków pomocowych oraz zakres wykorzystania dochodów własnych na cele inwestycyjne.
3. Gospodarka mieniem komunalnym.
4. Umarzanie zobowiązań, przyznawanie ulg oraz odraczanie płatności.
5. Zarządzanie urzędem gminy.

Myślę, że na początek wystarczy. Listę proszę traktować jako otwartą. Zachęcam do dyskusji i przypominam tytuł wątku. Aktywność Wójta Gminy.

261

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

...i w temacie nastała cisza. Jak widać, najlepiej wychodzi narzekanie i wrzucanie sobie co ślina na klawiaturę przyniesie...

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

262

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ignacy Kocemba napisał/a:

1. Realizacja gminnego programu ochrony środowiska oraz budowa gminnej kanalizacji.

Jako mój przyczynek do dyskusji:
Za całość realizacji odpowiada ta instalacja która jest .... nieszczelna, spierdzielona i droga a za resztę odpowiada kolega wójta więc wszystko jest OK.

Ignacy Kocemba napisał/a:

2. Pozyskiwanie środków pomocowych oraz zakres wykorzystania dochodów własnych na cele inwestycyjne.

Oj tam oj tam przecież pozyskuje nasz kasztelan tu 25 tyś na chodnicek tam 25 tysi na co innego - czepiasz się Pan smile

Ignacy Kocemba napisał/a:

3. Gospodarka mieniem komunalnym.

Tego punktu to w ogóle nie rozumiem, a kto wybudował i połączył dwa mieszkania dla  juniora i przygotował mu gniazdko żeby nam takiej wysokiej klasy specjalista nie zwiał do ościennej gminy?

A kto Hutnikowi 400 m2 z o kopką wynajmuje za kilka złotych za m2? Przecież to w skali roku kasa że ho ho !!!!

Ignacy Kocemba napisał/a:

4. Umarzanie zobowiązań, przyznawanie ulg oraz odraczanie płatności.

Znowu oj tam oj tam że zaraz umarzanie przecież 300.000 to jakieś grosze w skali takiej gminy jak nasza, bogatej, zasobnej w miody i inne frukta obfitej. Stać nas, a co gest to wielce kasztelański bo przyświecał mu cel wielki i społecznie użytecznie potrzebny.

Ignacy Kocemba napisał/a:

5. Zarządzanie urzędem gminy.

Przecież zarządza ?!?! Jako ten nasz król Kazimierz co zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną.

Pojedziemy trochę Skrybą, a trochę staropolskim zwyczajem:

Panie Ignacy patrzaj Waść, jak za dwa roki i 4 pacierze  wygrasz  Waść elekcyje i za kasztelana nam staniesz, będziesz miał Waść już taki dwór, że prezydent i premier będzie Panu zazdraszczał !!!

Przecież kmiecie wiedzą, że Pan nasz miło-mściwy musi mieć warunki żeby sekretarce edykta dyktować,  w klitce się gnieść nie będzie bo to ani randze nie przystoi ani powagi urzędowi nie przydaje jak w pokoiku 3x4 musi inwestorów przyjmować ze świata co wyciągi budują i Kozubnik zamieniają w Dawos.


Wszędzie mackami swemi omiata naszą gminną rzeczywistość nasz consigliere, a rody "szlacheckie" gminy naszej zawłaszczają codzienność naszą i plenia się jako ten chaber lub kąkol w zbożu.

Nikt tego nie widzi, nikogo to nie boli, że dziatwa ma awanse, prace, mieszkania, ogólną szczęśliwość ???
Cuda panie i panowie cuda, cuda wielkie w naszej kasztelanii się dzieją !

Ciekawe co na to nasz wojewoda powie, że dekrety Rzeczypospolitej łamane są i familije się zatrudnia bez żenady jakowejś.

Onegdaj w Polszcze sarmackiej tak bywało i za komuny okresie mrocznym, że się familiję ponad prawem miało bo wżdy wiadomym było, że rodzina zawsze jak podkoszulek ciału bliższa była.
Wiadomo ród ważna rzecz i na rodach znamienitych w Rzeczpospolitej władza stajała, ale były to rody znamienite, herbowe i błękitnej krwi.

Dziś za demokracyji, każdy kmieć może panem być ale kmieciowa natura zawsze o sobie da znać.

Biologia zna różne przypadki, a i genetyka już potrafi cuda zdziałać ale z buraka jeszcze nikt nigdy melona ni innego zacnego frukta nie zrobił. Co ziemia burakiem *  zrodziła burakiem pozostanie i żadne szkoły tego zmienić nijak nie mogą.

* Wszelkie skojarzenia z postaciami lub osobami są fikcyjne i jedynie powstały w chorej wyobraźni autora tego postu.
Pisząc o buraku miałem namyśli li tylko buraka czerwonego (Beta vulgaris L.), a nie postacie z życia codziennego naszej gminy. Oświadczenie to czyniąc żyję w ciągłym strachu o procesy za obrazę majestatu

Amen

263

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

banan11 napisał/a:

...i w temacie nastała cisza. Jak widać, najlepiej wychodzi narzekanie i wrzucanie sobie co ślina na klawiaturę przyniesie...

Nie, że cisza ino że gorąco i wakacje, naród pojechał nad wodę smile

264

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Chętnie podyskutuję o pięciu realnych tematach, które zaproponował radny Kocemba, choc ograniczanie się do samej dyskusji jest tylko pianą na tafli piwa. Dostęp do wiedzy i dokumentów jest tak dramatycznie ograniczony i utrudniony, że nie sposób rozmawiać o faktach.  BIP to jakaś kpina. Na zebraniach wiejskich snute są plany i propozycje, z których nic potem nie wynika, bo nie ma komu ich realizować. Często stykam się tam z pyskówkami, takimi jak na forum. Ogarnia mnie obezwładniająca niewiara w kompetencje gminnych urzędników, ale także w sprawczą siłę pojedynczego umysłu.

Okrakiem siedzimy na murze niezdecydowania i niemocy, przyglądamy się, jak rozwijają się inne gminy. Ale my mieszkamy tu i teraz chcemy być dumni z naszego poletka.  Więc dla mnie sama gadanina na forum to zdecydowanie za mało. A co mogę zrobić innego? Tylko raz, na cztery lata wrzucić do urny dowód swojej dezaprobaty dla dzisiejszego status quo. Bo na forum zagląda wielu, ale niewielu ma coś sensownego do powiedzenia lub wręcz plecie bzdury, przez co coraz bardziej oddalamy się od sedna każdego problemu.

1.    Realizacja gminnego programu ochrony środowiska oraz budowa gminnej kanalizacji.
Temat ważki. Ale ja wiem tylko tyle, że bez kanalizacji inwestycji w gminie nie będzie, że nieszczelność dzisiejszych  odcinków powoduje, że opłaty są coraz wyższe. Dajcie mi do ręki jakieś dokumenty, plany, decyzje to wtedy podyskutujemy w tej sprawie. Dziś nie wiem nic.

265

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

morlinek1 napisał/a:
banan11 napisał/a:

...i w temacie nastała cisza. Jak widać, najlepiej wychodzi narzekanie i wrzucanie sobie co ślina na klawiaturę przyniesie...

Nie, że cisza ino że gorąco i wakacje, naród pojechał nad wodę smile

Też jadę.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

266

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

morlinek1 napisał/a:

Nie, że cisza ino że gorąco i wakacje, naród pojechał nad wodę smile

Proponuję więc temat w cieniu drzew. Zwalczanie "nielegalnej wycinki drzew" przez Wójta.

 http://kobiernice.pl/?q=node/66 

267

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Czytałem i doceniam pracę jaką wykonał wójt w celu wykrycia sprawcy smile

Nad komentarzem jeszcze myślę ale z tego co czytam wyżej z relacji z zebrania WG i postów na forum Kobiernic mam uczucie, że chyba została powołana specgrupa do walki z Kocembą smile

268

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Ignacy Kocemba napisał/a:

Zwalczanie "nielegalnej wycinki drzew" przez Wójta.

Również czytałem i poraża mnie rozmiar niekompetencji wójta.
Wójt tak właściwie nie wie co ma zrobić w tej sytuacji. Miota się wiec wysyłając pisma do RZGW w Krakowie z żądaniem podjęcia działań.

Panie wójcie. Czy to takie trudne ustalić wpierw kompetencje RZGW?

Urząd gminy dysponuje wszak ewidencjami, na podstawie których można ustalić kto na czym stoi.

Poza tym to straszne, że organ nie wie co m robić.

Dla kontrastu proponuję spojrzeć do kogo, do wiadomości RZGW kieruje pismo z dnia 24.0.2012 r. Pełen profesjonalizm - pismo otrzymuje do wiadomości Policja.

To ona jest obok Wójta Gminy Porąbka od pilnowania przestrzegania prawa na terenie naszej gminy.

A jak wójt przestrzega prawo, w szczególności w zakresie ochrony przyrody wiadomo.
Wójt przyczynił się już do niszczenia przyrody w naszej gminie. Można to było wyraźnie dostrzec na wałach Młynówki, gdzie po ścięciu trawy spalono ją na miejscu.

Idea jaka przyświecała temu działaniu jest podobna do tej jaka wynika z wypowiedzi strażaka w sprawie mycia sprzętu na placu przed OSP.

PS
Przy okazji trzeba mieć świadomość, że wójt robi to za nasze pieniądze marnując je na chaotyczne, bezprawne działania.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

269

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

W obliczu opisanych drzewnych zdarzeń z tyłu mej głowy zapala się myśl, czy tego typu okoliczności powinny zakończyć się dyskusją na forum lub opisem w „Moim zdaniem”, czy nie warto pokusić się o pozew cywilny, by choćby w jednej sprawie i przy jednej okazji uciąć pomówienia, ku przestrodze na przyszłość.

270

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Z wypowiedzi widzę że rośnie nam następca P. Kocemby. Tak trzymać i życzyć aby koledze nigdy dziecko nie wpadło w zimie do rzeki. Może przesadnie ironizuję, ale wybaczcie, w tej sytuacji ...

271

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Z wypowiedzi widzę że rośnie nam następca P. Kocemby.

Traktuję jak komplement. Koledze gallerowi życzę, by dzieci własne i sąsiadów nigdy nie zostały potrącone przez strażacki wóz bojowy w miejscu, w którym od dawna powinien cieszyć szeroki i bezpieczny chodnik.

272

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Panie wieszczu z czym jest związana ta uporczywa fascynacja chodnikami? jeśli można zapytać oczywiście bo może nie potrafię Pana zrozumieć a powinienem naturalnie nie oczekuje konkretnej odpowiedzi na to pytanie gdyż podejrzewam że jest ono związane z postem powyżej

Per Aspera Ad Astra

273

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu;

W obliczu opisanych drzewnych zdarzeń z tyłu mej głowy zapala się myśl, czy tego typu okoliczności powinny zakończyć się dyskusją na forum lub opisem w „Moim zdaniem”, czy nie warto pokusić się o pozew cywilny, by choćby w jednej sprawie i przy jednej okazji uciąć pomówienia, ku przestrodze na przyszłość.

        Mógłbyś sprecyzować, kto, za co i przeciwko komu miałby złożyć pozew cywilny. Przytoczyć fragmenty wypowiedzi,  które według ciebie są nie prawdziwe.

274

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

kamila napisał/a:

        Mógłbyś sprecyzować, kto, za co i przeciwko komu miałby złożyć pozew cywilny. Przytoczyć fragmenty wypowiedzi,  które według ciebie są nie prawdziwe.

Z największą przyjemnością. Zacznij lekturę od postu 248, odwiedź forum w Kobiernicach oraz przezwyciężając wstręt do radnego Kocemby przeczytaj ostatnie dwa wpisy „Moim zdaniem”, w szczególności załączniki. Tam jest wszystko.

275

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:
kamila napisał/a:

        Mógłbyś sprecyzować, kto, za co i przeciwko komu miałby złożyć pozew cywilny. Przytoczyć fragmenty wypowiedzi,  które według ciebie są nie prawdziwe.

Z największą przyjemnością. Zacznij lekturę od postu 248, odwiedź forum w Kobiernicach oraz przezwyciężając wstręt do radnego Kocemby przeczytaj ostatnie dwa wpisy „Moim zdaniem”, w szczególności załączniki. Tam jest wszystko.

Nom .... porażające jak chcieli uwalić błotem Kocembę i przy okazji kilkudziesięciu ludzi we wsi sad

No cóż jak ktoś napisał:  kto nie z Mieciem tego zmieciem.