501

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:

W temacie Pana Kubisia zostało powiedziane chyba wszystko.

Ojejku, Panie Wloscianin tak bardzo chce Pan być zauważalny, charyzmatyczny, słyszalny, tylko jakoś para w gwizdek, a nie w rowerowe koła. Ja doskonale pamiętam czasy PRL, za którymi Pan tak bardzo tęskni. Kiedyś w wielu sklepach spożywczych brakowało chłodni. Ekspedientki sprzedawały więc wszystko z półek. Na stoiskach nabiałowych masło przybierało przedziwne kształty, spływało z półek na podłogę, ale ludzie kupowali, bo nie było innego. Panie Wloscianin, wydaje się Panu, że reguły czasów słusznie minionych, które zniekształcały rzeczywistość i niszczyły ludzkie życiorysy można stosować dziś? Bo nie ma wyboru? Bo lepsze czasy, od tych które Pan proponuje nie istnieją? Stanowczo nie i protestuję przeciwko takim manipulacjom oraz ciągłemu omijaniu prawd, a podsycaniu kłamstw.
A na forum nie ma tematu Pana Kubisia, są tematy, które Pan Kubiś porusza, a jeśli nie rozumie Pan dlaczego, to proszę poczytać „Moim zdaniem” – tekst nie jest łatwy i warto używać pióra nieco lżejszego, niemniej ja zrozumiałem o co chodzi. A Pan Wlascianin?

Od wielu, wielu miesięcy próbuje Pan przekonać czytelników forum, czyli możliwe, uczniów NZGwG również, że są jakieś normy, które usprawiedliwiają łamanie prawa!!! Panie Wloscianin niemożliwe, że inteligentny człowiek, były nauczyciel pisze takie brednie. A wątpliwość ciecioli ciekawa. Ucieknie Pan od odpowiedzi, czy nie ucieknie, oto jest pytanie.

Wloscianin napisał/a:

Piszesz o jakiś potrzebach, tak masz rację, jest potrzeba by na rzeczywistość patrzeć normalnie i iść do przodu a nie zajmować się bzdetami:)

Bzdetami nazywa Pan niezgodne z prawem wyrzucanie ludzi z pracy, złamanie dyscypliny budżetowej w placówce oświatowej i gminie, porzucenie pracy na tydzień i wyjazd na plaże też bzdety, nieudzielanie informacji publicznej – bzdety, pogarda dla uczestników życia publicznego – bzdety, nepotyzm w GP – bzdety, radny nadal zasiadający w RG z prawomocnym wyrokiem – bzdety, budowa nowej kasztelanii za pieniądze z banków – bzdety, przejadanie gminnego budżetu – bzdety, inwestycje, które powodują drastyczne obniżenie jakości życia mieszkańców – bzdety, nagrania, wypowiedzi forumowiczów, uczestnictwo w posiedzeniach komisji RG – bzdety, waląca się podstawówka w Porąbce - bzdety i tak jeszcze można długo. Dość!!!

Panie Wloscianin, największym bzdetem jest wymiana myśli z Panem, bo po niej czuję, że mam w głowie pustkę.

Wloscianin napisał/a:

…uważam, że forum powinno być czynnikiem inspirującym radnych do działań.

A to ci dopiero. Tak przez Pana uwielbiany temat Tunezji będzie powracał, bo nie jest rozstrzygnięty. Nie ma winnych, prawo złamane w granicach normy. Panie Wloscianin znajdź pan proszę drugą szkołę, której ciało pedagogiczne zamiast do pracy wyjeżdża na plażę i to jeszcze za wynagrodzeniem. I to za przyzwolenie radnych, którzy w całości nie są skłonni do działań. No chyba, że masz pan „kwity”, które świadczą o czymś innym.

Droga maderko30 widzisz, że się starałem, ale się nie da. Bęc.

502

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:

Faktycznie, można mieć odczucie, że prowadzę czasami kampanię przeciw komuś. Odpowiem dlaczego. Każdy może chcieć być wójtem, nie ma w tym niczego złego.

Niestety nie zrozumiał pan co miałam na myśli. Nie pisałam o radnym, tylko o nauczycielu, którego pan próbuje ośmieszyć, bo trafia pytaniami w sedno gminnego niepokoju. Ja doskonale pamiętam jakie słowa padały na zamkniętym wątku i jak bardzo próbowano, Pan również, zbagatelizować sprawę wyjazdu. Żadna sprawa nie została zamknięta, ale im bliżej wyborów, tym jak sądzę będzie się zamykało coraz więcej.
To jest kampania, którą pan prowadzi, przeciwko, bez potwierdzeń, jak zwykła wiejska plotkara.

503 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-02-17 12:28:47)

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

wieszczu napisał/a:

Ojejku, Panie Wloscianin tak bardzo chce Pan być zauważalny, charyzmatyczny, słyszalny, tylko jakoś para w gwizdek, a nie w rowerowe koła.



Panie Wloscianin, największym bzdetem jest wymiana myśli z Panem, bo po niej czuję, że mam w głowie pustkę.

Droga maderko30 widzisz, że się starałem, ale się nie da. Bęc.

Nie koniecznie chcę być zauważalny, to Ty drogi kolego chciałeś dyskutować. Cóż, nie moją winą jest, że jeżeli nie bijemy piany to się gubisz i masz w głowie pustkę. Dlatego wypisujesz co o jakimś PRLu? Uważaj bo Zenio zaleci Ci założenie nowego wątku:)
Dbając o Twój stan psychiczny, faktycznie lepiej skończyć tę dyskusję.

504

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

cieciola napisał/a:

Mam pytanie do drugiego byłego nauczyciela. Panie Włościanin proszę uchylić rąbka tajemnicy i wyjawić z jakich powodów przestał Pan być nauczycielem.

Prosimy o odpowiedz.

505

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:

Okres mojej pracy w szkole wspominam z dużym sentymentem. Mam wielu kolegów z tego okresu, zarówno nauczycieli jak i byłych uczniów. Dlaczego zmieniłem pracę? Dostałem inną propozycję.

Pytasz, odpowiedziałem wcześniej.

Cieciola:- Faktycznie, pomyślałem o radnym nie o Sławku. Sławka szanuję jako kolegę z boiska, to były dobre czasy, staliśmy w przeciwnych drużynach, ale to była sportowa rywalizacja i taką chciałbym zachować w pamięci. Dlatego cały czas twierdzę, że to co się stało to jakiś totalny bezsens z każdej strony.

506

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:

Sławka szanuję jako kolegę z boiska, to były dobre czasy, staliśmy w przeciwnych drużynach, ale to była sportowa rywalizacja i taką chciałbym zachować w pamięci. Dlatego cały czas twierdzę, że to co się stało to jakiś totalny bezsens z każdej strony.

Drogi Panie Piotrze, szkoda, że unika Pan odpowiedzi na wszystkie trudne i niewygodne pytania, które pad Pana adresem są stawiane. Szacunek jakim darzy Pan rywala po drugiej stronie siatki może okazać się niewystarczający wobec człowieka, którego Pan nie zna i z którym nie zamienił Pan, poza forum ani słowa. Jeżeli jedna szacunek deklarowany chce Pan urzeczywistnić bardzo proszę zapoznać czytelników forum z donosami, które gdzieś tam pisałem, na których wątkach, kiedy i w jaki sposób posługiwałem się tematem Tunezji podczas kampanii wyborczej w 2010 roku i na czym polega prywatna wojenka, której stałem się ofiarą. Jest to Pan winien mnie i czytelnikom, gdyż tego oczekuję od Pana wiarygodności.

507

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:
Wloscianin napisał/a:

Okres mojej pracy w szkole wspominam z dużym sentymentem. Mam wielu kolegów z tego okresu, zarówno nauczycieli jak i byłych uczniów. Dlaczego zmieniłem pracę? Dostałem inną propozycję.

Coz moze byc lepszego od nauczycielskiej posadki...chyba nie odkurzacze....pozostaly tylko wpomnienia...a trzeba bylo uczyc cos by sie znalazlo a jak nie to zawsze mozna dostosowac do tego co nauczyciel skonczyl czyt szkola w Bujakowie a moze nawet w Kobiernicach....

508

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Sprzedawca odkurzaczy ???

Tego faktu z zycia mojego ulubionego bohatera nie znalem

509

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

zapytam napisał/a:

Coz moze byc lepszego od nauczycielskiej posadki...chyba nie odkurzacze....pozostaly tylko wpomnienia...a trzeba bylo uczyc cos by sie znalazlo a jak nie to zawsze mozna dostosowac do tego co nauczyciel skonczyl czyt szkola w Bujakowie a moze nawet w Kobiernicach....

Widzisz drogi kolego, pocieszę cię, dalej uczę i to z całkiem dobrym skutkiem. Zapraszam na kurs, możesz zmienić swoje życie:)
Ale nie o moich sukcesach na tym forum powinna byc mowa, tak samo jak i dyskusja nie powinna cały czas toczyć się wokół osoby Sławka chociaż usilnie dąży do tego by dyskutować o nim.

510

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

wieszczu napisał/a:

Od wielu, wielu miesięcy próbuje Pan przekonać czytelników forum, czyli możliwe, uczniów NZGwG również, że są jakieś normy, które usprawiedliwiają łamanie prawa!!! Panie Wloscianin niemożliwe, że inteligentny człowiek, były nauczyciel pisze takie brednie.
Panie Wloscianin, największym bzdetem jest wymiana myśli z Panem.

Miałem zamiar zakończyć jakąkolwiek konwersację z Piotrem Gamzą niemniej zdecydowałem się popełnić jeszcze ten wpis. Piotr Gamza gloryfikuje łamanie prawa, jednocześnie usilnie poszukuje kapusiów.
Posługuje się kłamstwem ze zręcznością linoskoczka. Usiłuje narzucić normy moralne obce każdemu uczciwemu człowiekowi. Już to jest wystarczające aby zaniechać z nim jakąkolwiek dyskusję.
Wpis zakończę pytaniem. Czy panu Piotrowi Gamza nie zdarzyło się przypadkiem donieść na sąsiada prowadzącego działalność gospodarczą w obiekcie, w którym tenże Piotr Gamza miał stolarnię razem ze wspólnikami? 
Mam odczucie, że Piotr Gamza za swoje kłamstwa zostanie nagrodzony. To tylko kwestia czasu. Bęc.

511

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:

…dyskusja nie powinna cały czas toczyć się wokół osoby Sławka chociaż usilnie dąży do tego by dyskutować o nim.

Drogi Panie Piotrze, ależ wręcz przeciwnie. Wypowiedzi potwierdzone imieniem i nazwiskiem dotykają problemów w UG, JST, RG. Nie lansuję siebie, obywatela SK, reaguję na kłamstwa, których się Pan dopuszcza. Zdumiewające z jaką łatwością unika Pan rozmowy na zadany temat, a jak trudno Panu zaprzeczyć, że:

Wloscianin napisał/a:

To jest kampania, którą pan prowadzi, przeciwko, bez potwierdzeń, jak zwykła wiejska plotkara.

Czy nie honorowo byłoby się przyznać do pomyłki. A tak odzierany jest Pan z prywatności, co zupełnie nie poprawia jakości rozmowy, a budzi frustracje. Wiem o czym piszę. Rzucił już Pan w moją stronę niejeden granat, który okazał się niewypałem. Wiarygodność Pana osiada. Powtórzę: tak nie prowadzi się rzeczowych rozmów.
Pięć przykazań Polaka:
1)    Nie myśl.
2)    Jeśli myślisz – nie mów.
3)    Jeśli mówisz – nie pisz.
4)    Jeśli napisałeś – nie podpisuj.
5)    Jeśli podpisałeś – to się nie dziw.

512

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Piotr daj spokój, nie dajesz rady, nie o to nam chodzi, zaprzestań swoich wypowiedzi.

513

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

nickt napisał/a:

Piotr daj spokój, nie dajesz rady, nie o to nam chodzi, zaprzestań swoich wypowiedzi.

Nam? To znaczy komu?

Fakt, dalsza dyskusja nie ma sensu

514

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

bibi napisał/a:

To pański autorytet został ostatnio zrugany przez Czesława Bułkę. Wójt zagroził jej na komisji zwolnieniem i rozwiązaniem GZOASiP.

To prawda. Rozmowa radnych z Panią Cecylią Koniorczyk i wójtem Czesławm Bułką na temat statutu GZOSiP znajduje się tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=rMTDg87k9cc

515

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Z przebiegu dyskusji widać, dzięki zaangażowaniu Sławka i innych którzy przejęli gminę, że z powodzeniem można by odchudzić komisje. W dyskusji aktywny udział bierze 3 członków. A co tam robi reszta? Komisja jest przecież po to, żeby jej członkowie dyskutowali, stawili pytania, budowali tezy i bronili je, analizowali propozycje, oceniali projekty, dzielili przysłowiowy włos na czworo spierając się, byli przygotowani do dyskusji. Dostają przecież projekty i inne dokumenty wcześniej, mogą także zlecić przygotowanie i opracowanie konkretnych materiałów.

A spór wójta i dyrektora? Widać wyraźnie, że nerwy puściły.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

516

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:

Widzisz drogi kolego, pocieszę cię, dalej uczę i to z całkiem dobrym skutkiem. Zapraszam na kurs, możesz zmienić swoje życie:).

Jesli moje zycie po takim kursie bedzie podobne do panskiego  to ja dziekuje-co to za sens zmieniac zycie na gorsze...

Wloscianin napisał/a:

Ale nie o moich sukcesach na tym forum powinna byc mowa

Nic tak czlowiekowi nie poprawi humoru jak dobry zart
Na te sukcesy zalozymy osobny watek....

517

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Sławomir Kubiś napisał/a:

To prawda. Rozmowa radnych z Panią Cecylią Koniorczyk i wójtem Czesławm Bułką na temat statutu GZOSiP znajduje się tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=rMTDg87k9cc

Brawo Panie Sławku. Dzięki Panu możemy zobaczyć kawałek gminnego życia. To co znałem ze słyszenia okazało się zwykła szarą rzeczywistością. Opozycyjny radny broni wójta przed gminnym urzędnikiem, niesłychane. Aż się wierzyć nie chce.

518

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy Porąbka odbędzie się w dniu 18 lutego 2013 r. (tj. poniedziałek), o godzinie 15.30 w sali sesyjnej Wiejskiego Domu Kultury w Porąbce.

Zapraszam ponownie bo warto chodzić na komisje.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

519

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Zenon napisał/a:

W dyskusji aktywny udział bierze 3 członków. A co tam robi reszta?

Odnoszę wrażenie, że „bzdety”, którymi zalewamy forum są bardzo ważnymi informacjami. Tutaj nie rzuca się słów na wiatr i nie traci czasu na bezsensowne dyskusje, bo się go nie da odzyskać. Przecież od dawna piszemy, że problemami GPorąbka zajmuje się czworo radnych, reszta zasiada dla „prestiżu”. Każde nagranie to potwierdza. Przy okazji mała dygresja, czy dało by się poprawić jakość wizji? Nie znam wszystkich radnych, a chciałbym móc rozpoznać ich w realu. Lepsza ostrość obrazu na pewni mi w tym pomoże.

Gdy wsłuchiwałem się w dialog Pani CK z Panem CzB poraziła mnie bezgraniczna niekompetencja obojga. Wójt w czwartej kadencji sprawowania swego urzędu zorientował się, że podległa mu jednostka – GZOSiP – nie odpowiada za gminną oświatę, tylko za siebie. A dyrektor zespołu skutecznie wykorzystuje frajerstwo wójta i nie podpisuje podsuwanych mu dokumentów, gdyż zespół został powołany do zajmowania się samym sobą. I słusznie, wójt ma problem, bo w statucie GZOSiP czytamy:
§ 2
Zespół jest samodzielną jednostką organizacyjną i budżetową podległą Radzie Gminy Porąbka obejmującą
swoją działalnością gminę Porąbka.

Czyż nie tak dawno nie pytałem, czy: Przewodniczący komisji oświaty RG dopełnia swych obowiązków w sprawiedliwym rozwiązaniu afery kozubnickiej?
Dodam kolejne – czyż przewodniczący Komisji Oświaty – Pan Roman Pękala, zgodnie ze statutem GZOSiP, wraz z przewodniczącym RG – Panem Tadeuszem Wawakiem nie powinni w pierwszej kolejności zająć się problemami w gminnej oświacie?  „Przykładów nie brakuje”. No powinni, ależ, czy panowie z Porąbki wystąpią przeciw koleżance, która zatrudnia żonę jednego z nich?

§ 4
Zakres działania Zespołu obejmuje w szczególności:
1.Opracowywanie przy współudziale dyrektorów szkół i przedszkoli rocznych planów finansoworzeczowych.
2.Sporządzanie okresowych analiz wykorzystania budżetu, przedkładanie informacji w tym zakresie
organom gminy.
(…)
9.Prowadzenie spraw osobowych nauczycieli oraz pracowników administracyjnych i obsługi jednostek
objętych zakresem działania Zespołu.
10.Prognozowanie potrzeb kadrowych.
11.Prawidłowa realizacja zapisów ustawy „Karta Nauczyciela” , „Kodeks Pracy” i innych przepisów w
zakresie praw i obowiązków pracowniczych.

Panie i Panowie Radni. Macie obowiązek podległą Wam jednostkę organizacyjną i budżetową rzetelnie i szczegółowa skontrolować, czyli sprawdzić już dziś ile bezprawne zwolnienie nauczycielki kosztowało budżet NZGwG. Macie obowiązek sprawdzić czy przypadkiem dyscyplina budżetowa nie została przekroczona, jeśli tak niezwłocznie zawiadomić RIO. Macie sprawdzić, czy teczki osobowe nauczycieli są prowadzone zgodnie z prawem oraz czy ich zawartość jest wystarczająca. Macie zbadać, czy potrzeby kadrowe gminnej oświaty nie są czasami nadinterpretowane i czy rodzina Pani CK – dyrektor GZOSiP realizuje stosunek pracy z członkami swojej rodziny zgodnie z zapotrzebowaniem. Macie również sprawdzić, czy zapisy KP i KN w zakresie praw i obowiązków pracowniczych są przestrzegane, czyli czy np. można zwolnić z pracy pracownika szczególnie chronionego przepisami prawa.
Jak to zrobić? Macie komisję rewizyjną, w której zasiada emerytowana nauczycielka – dyrektorka, zna się na rzeczy. Macie gościa z prawomocnym wyrokiem sądu, który doskonale zna się na łamaniu prawa, więc jako jedyny w GP fachowiec w tej materii z łatwością odnajdzie kolejne przykłady. Macie wreszcie prezesa współpracującego z rzeszą podległych sobie osób, który jako wybitny manager zna wszystkie tajniki ludzkich dusz. Panie i Panowie do roboty, bo nie mam zamiaru utrzymywać nierobów i darmozjadów.

Jak widzimy za gminną oświatę nie odpowiada nikt. Nie można się więc dziwić, że grasuje tam bezprawie. Mało tego. Po feriach spodziewam się intensywnych czystek w szkołach, gdzie jest więcej nauczycieli świadomych swych praw i obowiązków. Można to czynić bezkarnie, bo nikt za to nie odpowie, RG i wójt sfinansują procesy z podatków mieszkańców, a dyrektorom za łamanie prawa nie grozi w GPorąbka nic - "przykładów nie brakuje".

520

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Piotr Dusza napisał/a:

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy Porąbka odbędzie się w dniu 18 lutego 2013 r. (tj. poniedziałek), o godzinie 15.30 w sali sesyjnej Wiejskiego Domu Kultury w Porąbce.

Zapraszam ponownie bo warto chodzić na komisje.

Panowie, czy na komisji był radny Sławomir N?

521

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Był, prawie wszyscy byli.
Dyskusja toczyła się nad nowym statutem Gminy Porąbka.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

522

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Wloscianin napisał/a:

Łatwo jest pokazać motywy działania kogoś nie będąc osobiście zainteresowanym. łatwo stać z boku i nadawać. Wolę Radę Sołecką, tu problem dotyczy człowieka, konkretnego, a nie jakiś bzdur!!!

18 stycznia 2013 roku  na posiedzenia połączonych komisji odbyła się debata na temat nowego statutu GP, jeden z tematów dotyczył samodzielności jednostek pomocniczych w gospodarowaniu środkami wydzielonymi do ich dyspozycji, przeznaczając te środki na realizację zadań spoczywających na tych jednostkach.

[video]http://youtu.be/07nU1vgu_9Y[/video]

RG Porąbka pozwala każdej Radzie Sołeckiej na taką "samodzielnośc", jaką uchwali.18 stycznia 2013 roku  na posiedzenia połączonych komisji odbyła się debata na temat nowego statutu GP, jeden z tematów dotyczył odłączenia jednostki pomocniczej od gminy oraz skutków tego odłączenia.

[video]http://youtu.be/sGLlbwpVhHA[/video]

523

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Po obejrzeniu tych fragmentów z obrad komisji odnoszę wrażenie, że część radnych w ogóle nie wie o czym się mówi, a jedynie przytakują i głosują zgodnie z sugestiami Pana Bułki i Pani prawnik. Zobaczymy co będzie dalej.
Dobrze, że znalazły się osoby które poświęcają swój czas abym mógł już teraz, a nie "może za kilka lat" jak powiedział wójt, przeczytać, wysłuchać i obejrzeć o czym debatują nasi przedstawiciele, nawet pomimo późnych godzin wieczornych, a nie muszę stać gdzieś pod tablicą ogłoszeń.

524

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

ares 1 napisał/a:

...część radnych w ogóle nie wie o czym się mówi, a jedynie przytakują i głosują zgodnie z sugestiami Pana Bułki i Pani prawnik

Ja uważam, że jest znacznie gorzej.

Niektórzy radni na oczy nie widzieli żadnej z ustaw, których przepisy regulują sferę życia społecznego nad którą debatują. Zaległości są ogromne. Przede wszystkim
Ustawa o samorządzie gminnym - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … &min=1
Kodek cywilny - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9640160093
Kodeks postępowania administracyjnego - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9600300168

A gdzie jeszcze do szczegóły takich jak
Ustawa o finansach publicznych - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0091571240
Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0030800717
Prawo budowlane - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9940890414
Prawo o ruchu drogowym - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9970980602
Ustawa o odpadach - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 0130000021 (jeszcze ciepła)
Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach - http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9961320622

Do tego jeszcze akty wykonawcze (czyli rozporządzenia i inne), interpretacje. Można długo wymieniać.
Niestety żeby wiedzieć o czym się mówi na sesjach trzeba umieć poruszać się w gąszczu przepisów. Inaczej Pan/Pani radna jest bezradna, a nawet gorzej - manipulowana przez tych, którzy wiedzą.
A propos. Czy materiały do sesji obejmują analizę prawną omawianych zagadnień?


I dochodzi  wtedy do sytuacji, w której Przewodniczący Rady Gminy głosi na sesji radnym, że oto nie będziemy mieli gdzie wywozić śmieci bo nie mamy regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych, co jest kompletną bzdurą (wcale nie musimy jej mieć - mamy prawo zawozić śmieci do instalacji wskazanej w planie gospodarki odpadami dla woj. śląskiego - http://bip.slaskie.pl/index.php?grupa=4 … d_menu=54) i świadczyć może albo o braku elementarnej wiedzy o gospodarce śmieciowej, albo o interesie w takim właśnie przedstawieniu kwestii wywozy śmieci o czym pisałem tutaj http://czaniec.pl/forum/post7081.html#p7081


PS
Proszę radnych o zamieszczenie na forum projektu uchwały w sprawie nowego Statutu Gminy Porąbka.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

525

Odp: Urzędnik funkcjonariusz prawa; czy układu?

Zenon napisał/a:
ares 1 napisał/a:

...część radnych w ogóle nie wie o czym się mówi, a jedynie przytakują i głosują zgodnie z sugestiami Pana Bułki i Pani prawnik

Ja uważam, że jest znacznie gorzej.
Niektórzy radni na oczy nie widzieli żadnej z ustaw,

Kochani spójrzcie na zaangażowanie dziewięciu radnych. wnioskuję, że wielu z nich ma problemy z podpisaniem się na liście płac, a jeden szczególnie bliski mym zainteresowaniom, patrzy tępo przed siebie, bo nikt nie otworzył mu koperty z materiałami do debaty.

Drodzy wyborcy, bardzo Was proszę zacznijcie wymagać, nawet gdyby radni od siebie nie wymagali.