76

Odp: Wybory samorządowe 2014

I tak trafił swój na swego. Gamza, zachowanie właściwe dla tych opisywanych w Kurierze. Może kłamać, obrażać i opluwać innych. Sam obrażony grozi procesem. Niezadowolony nie lepszy, ale upatrzył sobie Gamzę, inni mają przynajmniej spokój.
To są jakieś aberacje, manie prześladowcze. Obrzydzenie.

Do tego dołączył kandydat na wójta, który chce oddawać część swojego wynagrodzenia. Czysty populizm.
W ten sposób wszyscy przegramy te wybory.
To się robi jakiś klub frustratów.

77

Odp: Wybory samorządowe 2014

A może najlepiej byłoby poczekać na programy wyborcze i rozpocząć dyskusję od nowa. Znam zagrożenia jakie płyną ze szczerości intencji wypowiadających się osób. Tutaj każdy foruje swoje zdanie nie bacząc na poprawność stylu i elegancję wypowiedzi. No cóż, Wloscianin obrał taki a nie inny styl i raczej nad tym ubolewam. W imieniu kandydatów na radnych z Kobiernic prowadzi kampanię przeciw innym kandydatom z Kobiernic. Pan Chwała się obraził na gminniaka, gdyż ten napisał to, o czym wszyscy wiedzą. Nie twierdzę, że Pan Tadeusz obrał kurs na kasę, ale pewne jest, że nie zaznacza swą osobą miejsca w samorządowej działalności. Choćby tak, jak członkowie SNG. Robi się ciekawie. Walka już przybiera kształty bitwy na śmierć i życie, a to dopiero 19 października. Co przyniosą kolejne dni? Apeluję, poczekajmy na programy i porozmawiajmy o pomysłach na gminę.

78

Odp: Wybory samorządowe 2014

Tadeusz napisał/a:

Na wstępię sprostuję informację zawartą na tym forum .
Otóż ja kandyduję na Wójta Gminy Porąbka oraz do Rady Gminy Porąbka z komitetu,którego jestem współżałożycielem, pełnomocnikiem wyborczym i pełnomocnikiem finansowym a jego nazwa brzmi Komitet Wyborczy Wyborców Sprawiedliwość i Prawość.
Nie istnieje komitet o nazwie KWW SIP.
Poprawny skrót zarejestrowany w PKW brzmi:

[size=5]KWW Sprawiedliwość i Prawość[/size]

Proszę o nierozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji.

Rozumiem wzburzenie jeżeli chodzi i opinie wygłoszone pod Twoim adresem. Nie będę jednak ich komentował, bo to nie zgadzam się z nimi, a zwłaszcza z formą wypowiedzi.

Odniosę się jedynie to fragmentu, który zacytowałem - dotyczy mojego wpisu.

Forum jest miejscem, gdzie panują zasady tworzone przez uczestników dyskusji. Dlatego też, nad czym często ubolewam, poziom dyskusji bywa poniżej moich oczekiwań. Ale cóż. Jeżeli komuś cokolwiek nie pasuje, to nikt go nie zmusza do dyskusji. Jeżeli poczuje się urażony, to ma ma różne sposoby i narzędzi do dochodzenia swoich praw. Innymi słowy każdy odpowiada za to co wypisuje.

Oczywiście zasady ustalone na forum nie mogą być sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego. Ja stosuję się do tych zasad. Dlatego uważam, że podając, li tylko dla wygody - swojej wygody, gdyż dużo piszę i czasem po prostu szkoda mi czasu, skrót utworzony z pierwszych liter nazwy komitetu, nie podałem nieprawdziwych informacji. Tym bardziej, że taką samą zasadę przyjąłem w stosunku do wszystkich komitetów. W ten sposób nie umniejszyłem żadnemu z nich, ani też nie faworyzowałem któregokolwiek uznając, że podane nazwy, w kontekście tematu w którym się poruszam, są wystarczająco komunikatywne dla uczestnika dyskusji. W tym miejscu chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na starą zasadę uczestnictwa w dyskusjach na forach internetowych. Otóż zasiadając do dyskusji obowiązkiem "nowego forumowicza" jest zapoznanie się z całym przebiegiem dyskusji w temacie. To dobra zasada. Pozwala uniknąć popełnienia faux-pas.  Poza tym to nie jest mój pierwszy wpis na forum traktujący o zawiązanych komitetach - dbając o rzetelność i prawdziwość przekazu, podałem nawet linki do informacji źródłowych.

Twoja spontaniczna i niczym nie uzasadniona reakcja na zastosowane skróty dziwię mnie. Uważam, że jest zbyt nerwowa i zupełnie niepotrzebna - nic nie wnosi do dyskusji.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

79

Odp: Wybory samorządowe 2014

Piękny niedzielny poranek, świeci słońce, a tutaj za przeproszeniem taki syf - brudy i śmieci.
Ludzie, Wy chcecie dobra gminy? Wydaje mi się, że chodzi tylko o stołek.
Jeśli tak wyglądać ma rada GP to ja już nie mam więcej pytań. Jeśli takie same szambo ma się przelewać w realnym życiu, to o jakim postępie i rozwoju mowa??

Ludzie, opamiętajcie się. Życzyłbym sobie, żeby wypowiedzi były rzeczowe i na poziomie, nawet jeśli dotyczą zaciekłych konkurentów. Dobry przykład pokazał Zenon powyżej - dziękuję!

[size=2]niezadowolony - ban na tydzień, posty zabezpieczone i usunięte.[/size]

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

80 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-19 10:16:43)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Dziękuję Adminie za reakcję:)
Faktycznie mamy piękny poranek, napisałeś "Jeśli tak wyglądać ma rada GP to ja już nie mam więcej pytań. Jeśli takie same szambo ma się przelewać w realnym życiu, to o jakim postępie i rozwoju mowa??"
Cieszę się również z powrotu na forum kolegi Wieszcza, który napisał "Tutaj każdy foruje swoje zdanie nie bacząc na poprawność stylu i elegancję wypowiedzi. No cóż, Wloscianin obrał taki a nie inny styl i raczej nad tym ubolewam"

Mam w sobie dużo empatii dlatego obrałem styl wypowiedzi i metody, które zarówno na forum kobiernickim jak i czanieckim wylansował Ignac. Można poczytać "moim zdaniem" i będzie wszystko jasne. Żeby dotrzeć do adwersarza muszę posługiwać się jego językiem.
Cóż, drogi adminie, piszesz w czasie przyszłym. Niestety brutalna prawda jest inna. Twoją wypowiedź można ująć również w czasie przeszłym jak i teraźniejszym. Fakt, to boli. W poprzedniej kadencji straciliśmy wiele szans na skok do przodu właśnie z tego powodu. W przyszłej kadencji może być jeszcze gorzej.
Swego stylu nie zmienię, chociaż bardzo bym chciał, ale wtedy ludzie z SNG nie rozumieliby o czym się mówi. Muszą poczuć na własnej skórze, jakie efekty daje ich styl uprawiania gminnej polityki. Jeżeli oni zaczną mówić ludzkim językiem, to ja jak wspominałem mam dużo empatii i się dostosuję:)

Tak kolego Wieszczu, czekamy na programy komitetów. Jak na razie na stronie SNG pojawił się list Bułki z 2010 roku. Wiele w nim prawdy, nic się nie zmieniło przez te 4 lata w prowadzeniu polityki przez SNG. Początek listu można by przepisać.
Zastanawia mnie jednak, dlaczego SNG umieszcza list Bułki a nie swój własny program wyborczy z przed czterech lat? Lektura byłaby bardzo pouczająca:)

81

Odp: Wybory samorządowe 2014

Zenonie zapewniam Cię,że moja reakcja była uzasadniona.
Żadna z form komunikowania nie jest doskonała więc musimy wziąść na to poprawkę.
Sprawę skrótu nazwy komitetu wyborczego już wyjaśniliśmy sobie .
Nie mam pretensji.Rozumiem Twój skrót.
Konieczna była moja reakcja  na inny wpis ,który może narazić mnie na utratę zaufania potrzebnego do obejmowania danego stanowiska.(art. 212 § 2 k.k.)

82

Odp: Wybory samorządowe 2014

Panie Chwała jeśli przecholowałem w swoim wpisie co Pana tak oburzyło to przepraszam. Prawda, że nie wygląda to dobrze wycofuję się ze swoich słów i życzę Panu powodzenia w wyborach. Niech wygra najlepszy.

83

Odp: Wybory samorządowe 2014

I niech to będzie zimny prysznic dla zbyt gorących głów. Szacun dla gminniaka.

84

Odp: Wybory samorządowe 2014

Państwo z SNG dalej nie umieścili na stronie SNG programu wyborczego KW Nasza Gmina z którego się wywodzą. Porównanie byłoby ciekawe, mając trzech radnych i wsparcie Filarskiego mogli przecież przez cztery lata cokolwiek ze swojego programu zrealizować.
Postanowiłem zerknąć do archiwum z 2010 roku na forum kobiernickim. Tam wtedy toczyła się cała dyskusja. Tu spotkała mnie niespodzianka. Wszystkie wypowiedzi kończą się datą 5 i 7 listopada 2010 roku a wybory były bodajże 21 listopada! Archiwum wyczyszczono skrupulatnie ze wszystkich wpisów w tym z programu wyborczego! Jak to się ma panie Zenonie do tego co Pan tak dzielnie teraz wygłasza? Znów będzie moralność Kalego? Jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowę to..... ?

85

Odp: Wybory samorządowe 2014

A gdzie znajdę program wyborczy KWW B-RPW? A gdzie KWW RPW prezentowało swój program w 2010 roku? 
I kto wreszcie napisze jakich mamy kandydatów na radnych?

86

Odp: Wybory samorządowe 2014

Na stronie 2 we wpisie 31 admin dał linka:)

87 Ostatnio edytowany przez wyborca5 (2014-10-19 21:43:51)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wloscianin napisał/a:

.
Postanowiłem zerknąć do archiwum z 2010 roku na forum kobiernickim. Tam wtedy toczyła się cała dyskusja. Tu spotkała mnie niespodzianka. Wszystkie wypowiedzi kończą się datą 5 i 7 listopada 2010 roku a wybory były bodajże 21 listopada! Archiwum wyczyszczono skrupulatnie ze wszystkich wpisów w tym z programu wyborczego! Jak to się ma panie Zenonie do tego co Pan tak dzielnie teraz wygłasza? Znów będzie moralność Kalego? Jak Kali ukraść krowę to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowę to..... ?

Piotr Gamza  najwyrazniej uważa nas wszystkich za jakiś prostaków co to nie potrafią nic sprawdzić. Zachęcony jego wpisem zaglądam na kobiernice.pl do archiwum z 2010 roku i co widzę. Wątek Po wyborach boli głowa. Ostatni wpis niejakiego włościanina z 30 listopada 2010 roku, godzina 09:16. Wybory odbyły się rzeczywiście 21 listopada. Ktoś nas tu najwyrazniej robi w przysłowiowe bambuko.
Porozmawiajmy najpierw o osiągnięciach Bułki. Nowe miejsca prcy około 1100, kanalizacja 69 milionów, internet szerokopasmowy 4 miliony złotych. Wyciąg na Żar. Może coś na ten temat. Przecież to były priorytety.
Najwyrazniej przekaz z moskwy nieco szwankuje.
Gwoli programu KWW RPW, taki nigdy nie istaniał, nikt nigdy poza listem Bułki zadnego programu na oczy nie widział. Proste.

88

Odp: Wybory samorządowe 2014

No proszę, magia internetu, faktycznie wpisy archiwalne wróciły:)
Brak jednak strony wyborczej z tamtego czasu. No nie ważne, czekamy na aktualne programy:)

89

Odp: Wybory samorządowe 2014

Uwielbiam wybory-ruszyla akcja łatania dziur ;-)

90

Odp: Wybory samorządowe 2014

Nie tylko, nie tylko. Jak wyładniała strażnica OSP i plac tuż przed nią...

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

91

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wczoraj udałem się na Zebranie Wiejskie w Czańcu. Chciałem posłuchać na żywo co proponuje się mieszkańcom. - W planie obrad było m.in. uchwalenie planu gospodarczego sołectwa na następny rok. I choć Mieszkańcy całkiem nieźle dopisali - była na sali wymagana frekwencja do podejmowania uchwał, zostali po prostu zamęczeni chaotycznym przebiegiem obrad. Prowadząca zebranie Pani Sołtys - nie zdołała zapanować nad kilkoma mieszkańcami. W konsekwencji żadnych wniosków nie można było przegłosować.

Dlaczego piszę o tym w tym temacie? Bo to był zwyczajny, niezapowiedziany lecz starannie przygotowany wiec wyborczy KWW B-RPW z udziałem Czesława, Andrzeja i innymi kandydatami. Nie żadne tam Zebranie Wiejskie, choć dla niepoznaki Pani Sołtys pozwoliła króciutko zaprezentować się obecnym na sali kandydatom.

I pytanie - może jakiś kandydat na radnego odpowie mi na nie.

Czy tego rodzaju agitacja wyborcza na Zebraniu Wiejskim jest dopuszczalna?
Czy piastujący swe funkcji funkcjonariusze publiczni - urzędnicy, wykorzystali w ten sposób zajmowaną pozycję służbową do celów prywatnych?

Pytam, bo nie znalazłem wśród zgłoszonych Komisji Wyborczej kandydatów: ani Wójta Gminy Porąbka ani Starosty Bielskiego.

Czy w BIP ukazało się ogłoszenie o zwołaniu Zebrania Wiejskiego?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

92

Odp: Wybory samorządowe 2014

Z tym ogłaszaniem zebrań wiejskich jest tak że jak jest zebranie w Bujakowie to ogłoszenie na stronie jest , a jak ma być w Czańcu lub w Porąbce to ogłoszenia nie ma. Potwierdzone kilkukrotnie. Widać że władzy zależy aby w tych dwóch największych miejscowościach frekwencja była jak najmniejsza.

93 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-21 00:40:34)

Odp: Wybory samorządowe 2014

Fajnie, że admin i kolega zapytam widzą jakieś pozytywy otaczającej rzeczywistości:)
Ja też miałem nadzieję na jakieś pozytywy. Zerkam czasem na stronkę SNG i zauważyłem nowego szmatławca. W te pędy w auto i do Piznala co by się na periodyk załapać. Okazuje się że ani zeszły ani ten numer szmatławca do najczęściej odwiedzanego sklepu w Kobiernicach nie trafił. Pewnie wydają go w 30 egzemplarzach dla sympatyków.
Myślę sobie trudno, poczytam w necie, toż chcę poznać ich program wyborczy i może jednak zmienię zdanie i na nich zagłosuję:)
Ten co skanuje to powinien 24 godziny pod pręgierzem spędzić, moje stare oczy narażać na takę męczarnie? Toż to zbrodnia! Trudno, myślę sobie, niech głowa boli, ale czego się nie robi dla dobra społeczeństwa:)

Co prawda programu wyborczego nie znalazłem, ale natknąłem się na pisany w stylu szmatławca artykuł zatytułowany Pokazowa inwestycja Gminy Porąbka.  Zaintrygowany patrzę na autora. Spodziewałem się wypocin ignacowych i rozwiązania afery kanapkowej a tu niespodzianka, artykuł podpisała Ula. No tak, myślę sobie, ignacowe dochodzenie poszło psu w budę, ciekawe co Ula ma do powiedzenia.

Swego czasu w wątku o SNG toczyła się ostra dyskusja jakie to ma być przedszkole, publiczne za rozsądne pieniądze dla rodziców, czy niepubliczne za dużo większą kasę, ale nabijające trzos jakiemuś prywaciarzowi. Ktoś miał ochotę na największy skok na kasę w historii gminy, chciał przejąć nowiutką inwestycję. Wtedy jak lwica o swoje walczyła Wellona. Można poczytać. Plotka gminna niesie (sformułowanie chętnie używane w ignacowych wypocinach), że osobą, która chciała przejąć przedszkole była bliską krewną pewnego radnego.

Z tym większą uwagą wczytałem się w artykuł. Cóż się dowiedziałem?
Pomieszczenia są za duże! Sprawiają wrażenie molochu. Pewnie gdyby były mniejsze sprawiałyby wrażenie celi więziennej. Okna są duże i dają dużo światła, kurcze pozytyw, ale dalej czytamy, po diabła tyle lamp jak słoneczko wpada. Ja pierniczę, myślę sobie, ta Ula to pewnie z równika się wzięła i nie przewiduje u nas zimy! Dalej czytam i widzę, że Ula to wysokiej klasy elektryk, coś pielesi o kontaktach, ale mało zrozumiale. Pewnie się o jakiś przedłużacz potknęła i przepadła, tu dosłownie bo z tekstu wynika, że kobitka ma uprawnienia w projektowaniu instalacji elektrycznych!  Wzorem iola dzielnie prowadziła śledztwo i trafiła na chłodnię, toż to zbrodnia, chłodnia w przedszkolu? Toż można jakiegoś trupa przechować!
Czytam dalej i oczom nie wierzę. Ula pisze, że przy każdej sali przedszkolnej jest kibelek i zastanawia się czy nie będzie to powodem, że nasze dzieci od małego przyzwyczają się do luksusu! Tu kopara mi opadła, że aż podłoga jęknęła!!! To co by Ula chciała? Trzy kije na zewnątrz? Jeden do siadania, drugi do podtrzymywania a trzecim się od śledczych opędzać???
Dalej coś nie wyraźnie gryzmoli, że zabawki przeniesione. A skąd owa Ula wie, co było przeniesione jeżeli takie uwagi podobno wygłaszały osoby posyłające dzieci do przedszkoli prywatnych, które płaciły taką kasę? No fakt, kasa poszła się Uli Wellonie paść a to boli:(
Podsumowując, owszem pokolenia mieszkańców marzyły o taki przedszkolu, marzyły by nie wydawać góry kasy do kieszeni Uli Wellony. Marzyły o luksusie w formie kibla i dużych oknach. Bardzo bym chciał, by moje wnuki do takiego przedszkola chodziły i żeby Ula, Wellona czy inna gadzina trzymała się od niego z daleka!

94

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wloscianin napisał/a:

ZDalej coś nie wyraźnie gryzmoli, że zabawki przeniesione. A skąd owa Ula wie, co było przeniesione jeżeli takie uwagi podobno wygłaszały osoby posyłające dzieci do przedszkoli prywatnych, które płaciły taką kasę?!

Życie staje się od razu weselsze jak się czyta takiego włoscianina. Gminny układ potrzebujacy kasę na kolejne imprezy, dożynki pół tysiąca obiadów, "zapomniał", że w przedszkolu jest potrzebne wyposażenie. Zabawki i wiele innego sprzętu to własność pani dyrektor. Bez jej poświęcenia przedszkole by nie ruszyło. Ta kochająca dzieci kobieta wzięłą na swoje barki ogromny ciążar. Lekko jej nie będzie. Budynek to architektoniczny bubel. To garstka opinni ludzi, którzy tam pracują i posyłaja tam dzieci.
A teraz konkurs.
1. Ile jest kominów na budynku przedszkola?
2. Z kim są związane nazwiska:
Mydlarz Maria
Mika Beata
Kawłatow Joanna
Urbaniec Marzena

Włościanina zapraszamy do Czańca, "szmatławiec" jest zawsze osiągalny w sklepie ogrodniczym.
Włoscianinie!
Miałeś napisać o realizacji programu wyborczego przez Czesława BUłkę. 1100 miejsc pracy, 69 mln kanalizacja, 4 mln internet. Nie daj się prosić.

95

Odp: Wybory samorządowe 2014

Wpis wyborcy wiele wyjaśnia. Szmatławca nie ma w Kobiernicach bo większość ludzi ma wyrobiony pogląd na Ignaca czy Duszę więc szmatławiec mógłby ich tylko dodatkowo wkurzyć. Ciekawe czy jest w Porąbce, Sławek Kubiś to filar SNG i komitetu XXI.
Okazuje się, że szmatławca można znaleźć w sklepie ogrodniczym w Czańcu. Pewnie myślą, że w Czańcu są mniej znani i uda im się kogoś zgłuptaczyć.

Sklep ogrodniczy, ciekawe miejsce, pewnie w gratisie dodają do szmatławca jakieś zioła bo ludzie mają wizje. Szmatławiec podobno ukazał się 15 X a już 11 X Ciećola miała wizję co się w szmatławcu ukaże i napisała w tym wątku "Przedszkole w Kobiernicach to jak ludzie mówią składowisko bubli. Pewnie coś się jeszcze o tym dowiemy i wtedy się okaże, że sukces  zamienia się w makabryczną porażkę."
Kolejną wizję miał nowy forumowicz Jan Antybulka. Ten ewidentnie nie lubi jak mu coś bulka i pewnie nie skorzystał z fajki wodnej, ale to co wciągnął też musiało być mocne bo w wątku pana Chwały napisał "ot choćby przedszkole w Kobiernicach ...byle jak ,a już nie długo będziemy wiedzieć cos więcej o materiałach i ich jakościach ,np. farby itp..wykończenie"

Kolejnej wizji doznał wyborca bo mu się komin ukazał:)
Dodatkowo doszedł do wniosku, że zabawki są własnością pani dyrektor i nie zastały przeniesione z poprzedniej siedziby przedszkola.

Drogi wyborco, nie podawaj adresu tego sklepu ogrodniczego do publicznej wiadomości. Ewidentnie odwiedzanie tej placówki rzuca się na mózg.

Kurcze, a może to nie halucynogeny? Może to zorganizowana akcja? Łatwo stworzyć V kolumnę, która będzie łaziła po wsi i z wyrachowaniem opowiadała takie brednie. Zawsze coś się może komuś zakodować i odda głos na odpowiedni komitet, zwłaszcza jeżeli jego nazwa nie kojarzy się z SNG.

Od początku w budowę przedszkola w Kobiernicach było zaangażowanych wielu społeczników, którzy poświęcili swój czas i pieniądze by ta inwestycja w Kobiernicach powstała. Dla nich opowiadanie i wypisywanie takich bredni jak w szmatławcu czy wyżej cytowanych to osobisty policzek, wymierzony przez tych. którzy wszelkimi, nawet wrednymi metodami chcą dorwać się do władzy a sami nawet palcem nie kiwnęli!

Z tego powodu w obecnych wyborach startuje  o 1/3 mniej kandydatów niż w poprzednich. Wielu po ostatniej kadencji rady skutecznie SNG zniechęciło do jakiegokolwiek działania na rzecz społeczeństwa.

Wyborca ogłosił konkurs, ja też to zrobię, specjalnie dla wyborcy. Pytanie brzmi, jakie pokrewieństwo łączy Ulę piszącą w szmatławcu, vel Wellonę wypowiadającą się no forum bo to ta sama osoba z pewnym radnym. Jaki to miało wpływ na głosowanie nad statusem przedszkola można zobaczyć na pudelku. Ciekawe kto się wstrzymał od głosu? Cóż, w tej kadencji się nie udało zawładnąć przedszkolem, może uda się w przyszłej:(

Rany, pani Marto! Z jakim towarzystwem się pani zadaje?

96

Odp: Wybory samorządowe 2014

W koncu ktos poruszyl temat "naboru" do przedszkola coz za znajome nazwiska,mowia za siebie jedno z nich szczegolnie mnie zaintrygowalo...
Oto wymagania na intendentke niektore....
1. wykształcenie minimum średnie,
4. mile widziane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
znajomość zasad żywienia i norm żywieniowych, sporządzanie jadłospisów zgodnie
z normami żywienia,
1. List motywacyjny CV z opisem przebiegu pracy zawodowej,
2. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje
zawodowe.

Hmmm wybory ....

97

Odp: Wybory samorządowe 2014

No właśnie CV:)
Ponieważ tak mnie proszono bym ustosunkował się do artykułów a szmatławcu, poświęciłem się i przeczytałem kolejny. Tytuł "Młody też człowiek, swoje potrzeby ma".
Artykuł napisany przez Krystiana Kotlarczyka generalnie mi się spodobał. Nawołuje młodych do wzięcia udziału w wyborach. Należy tylko przyklasnąć:)

Jednakże pojawia się pewne ale. Krystian chce podjudzić młodych wyborców brakiem pracy.
Drogi Krystianie, pewnie znasz moją córkę. Zawsze marzyła o tym by pracować w najlepszych liniach lotniczych na świecie. Po podstawówce skończyła KENa w Bielsku w klasie z wykładowym angielskim. Sama nauczyła się czeskiego i dostała się na uniwersytet Karola w Pradze. Po studiach pracowała w kilku liniach lotniczych. W końcu jej marzenie się spełniło. Rozpoczęła pracę w Emirates, najlepszej linii lotniczej świata. W Dubaju dostała dwupokojowe mieszkanie z basenem. Raz jest na murze chińskim, za kilka dni w parku lwów w Johanesburgu.

Ty zwracając się do młodych wyborców wspomniałeś o jakiejś wiedzy, ale bez wykształcenia. Wspominasz też o studiach niestacjonarnych, hm, a co to jest? Piszesz, że od dziecka brałeś udział w życiu społecznym będąc w OSP, czy grając w piłkę kopaną. Jesteś zdziwiony, że tak wielkie zasługi nie zostały dostrzeżone. Szokiem dla mnie jest fakt, że udałeś się po pomoc do radnych.
Krystianie, powiedz do których radnych z takim CV udałeś się po pomoc? Radny, nie ważne z jakiego ugrupowania nie jest biurem pracy.

Jak widać w przypadku mojej córki, nie była w OSP, nie grała w piłkę kopaną i z całą pewnością nie chodziła do radnych by jej robotę załatwili.
Skończ kurs na wózki widłowe, albo jakieś normalne studia, złóż CV tam gdzie trzeba a pracę znajdziesz, czego z całego serca ci życzę:)

98

Odp: Wybory samorządowe 2014

ALE to nie o to chodzi.  Konkretne odpowiedzi na konkretne pytania. Brakuje odwagi czy nie ma jak kłamać.

99

Odp: Wybory samorządowe 2014

Czytając relacje z 54 sesji Rady Gminy w Kętach natknąłem się na ciekawą informację


Po analizie zamieszczonych tam pism można dojść tylko do dwóch wniosków -oba pisma zamieszczone w dolnej części strony,
1.Albo Pani doktor ma problem ze zrozumieniem istoty zarządzania bo nie wie co to jest system zarządzania jakością ISO 9001
w tym przypadku ciekawa byłaby jej funkacja jako wójciny gminy
2.Albo mamy do czynienia z geniuszem Pani doktor w dziedzinie zarządzania.
W tym przypadku rola Pani doktor jako wójciny byłaby nieoceniona
Dlaczego? zaraz wyjaśnię
Były dyrektor muzeum im.Aleksandra Kłosińskiego w Kętach Pan Zbigniew Matejko w owym czasie w swoim zarządzaniu instytucją podparł się systemem zarządzania jakością ISO 9001 chcąc znacząco podnieść standard funkcjonowania jednostki.
Idąc dalej,Pani doktor  stwierdziła w swojej odpowiedzi na pytanie radnego Klęczara dotyczące wdrożenia ISO że
"mój poprzednik nie miał takiego doświadczenia,może,jeżeli chodzi o sprawy administracyjne"

Idąc dalszym tokiem rozumowania ,biorąc pod uwagę geniusz w dziedzinie zarządzania Pani doktor, mam dużą wątpliwość czy Pani doktor nie zmarnowałaby swojego potencjału na stanowisku wójciny.
Powinna raczej wykorzystać swój geniusz dla świata pracując w British Standards Institution bo standardy tej instytucji jak wynika z powyższej informacji znacznie odbiegają od standardów wdrażanych przez Paną doktor.

Być może doktorat tej Pani z historii to nieporównywalnie mocniejsza strona od znajomości dziedziny zarządzania ?

Jeśli się mylę to mnie uświadomcie.

Polecam przeczytać nieco więcej o ISO 9001 na przyklad na Wikipedii, to wam znacznie rozjaśnii sytuację.

100

Odp: Wybory samorządowe 2014

Jakiś Pazdzioch, próbuje nas tu wkręcać w jakieś kęckie rozgrywki, jesteśmy w Czańcu tu i teraz.
Do włoscianina mam prośbę. Czy były pan łaskaw odpowiedzieć na moje pytania.
Powtarzam raz jeszcze.
1.  Gdzie jest1100 miejsc pracy obiecane w gminie przez Czesława Bułkę?
2. Gdzie jest 69 milionów na budowę kanalizacji?
3. Gdzie są 4 miliony na internet szerokopasmowy?
4. Gdzie jest wyciąg narciarski?
5. Z kim należy kojarzyć następujace nazwiska?
- Maria Mydlarz
- Beata Mika
- Joanna kawłatow
- Marzena Urbaniec.

Jeśli idzie o zabawki, to są one prywatną własnością Pani Dyrektor, tak jak zresztą wiele innego wyposażenia. Przedszkole zostało wzniesione za nasze, mieszkańców pieniądze, a pseudo działacze spieprzyli temat. I narazie nic się nie da zmienić. Zobaczymy jak będzie w zimie.