451

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Zarówno Pani Tolarczyk jak i Pan Kojder już mają taki charakter ? należą do wszystkiego do czego się tylko da: LKS, PSL, KGW i pewno wiele innych o których nie wiemy. Chociaż jest chyba też pozytywny aspekt tej aktywności, a mianowicie zdobywają doświadczenie i nic nie jest w stanie ich zaskoczyć.

Poszedł facet przed świętami wyciąć choinkę do lasu. Tak szukał i szukał, że w końcu zabłądził. Chodzi więc po lesie i krzyczy. W pewnym momencie coś go szturcha z tyłu w ramię. Odwraca głowę, patrzy a tu stoi wielki niedźwiedź, piana z pyska mu leci i mówi:
- CO TU ROBISZ???
- Zgubiłem się - odpowiada facet.
- Ale dlaczego się k*** tak drzesz? - pyta znowu wściekły niedźwiedź
- Bo może ktoś usłyszy i mi pomoże. - mówi gość
- No to k*** jaaa usłyszałeeeeem. Pooomooogłoooo ciii?

Instrukcje na opakowaniach

1.Na suszarce do włosów f-my Sears:
"Nie używać podczas snu."
(ale przecież tylko wtedy to robię)

2.Na woreczku Fritos:
"Możesz być zwycięzcą! Udział w konkursie nie wymaga zakupu. Szczegóły wewnątrz."
(najwyraźniej oferta skierowana do złodziei sklepowych).

3.Na pudelku zupy Dial:
"Sposób użycia: jak zwykła zupę."
(poważnie?!)

4.Na niektórych mrożonkach firmy Swanson:
"Zalecany sposób przyrządzania: rozmrozić".
(ale tylko zalecany)

5.Na deserze Tiramisu, na spodzie pudelka:
"Nie odwracać do góry dnem."
(oho! Za późno!)

6.Pudding f-my Marks & Spencer:
"Produkt będzie gorący po podgrzaniu."
(niesamowite jak to się dzieje, nieprawdaż?)

7.Na pudelku od żelazka Rowenta:
"Nie prasować ubrań na ciele."
(ileż można w ten sposób zaoszczędzić czasu!)

8.Na leku przeciw kaszlowi dla dzieci:
"Nie prowadzić samochodu ani nie obsługiwać urządzeń mechanicznych po zażyciu preparatu."
(ile to mniej by było wypadków budowlanych gdyby te 5-letnie dzieci nie obsługiwały dźwigów)

9.Na tabletkach nasennych Nyto:
"Uwaga: może powodować senność"
(taka mam nadzieje...)

10.Na większości pudelek lampek choinkowych:
"Wyłącznie do użytku w pomieszczeniu zamkniętym lub na zewnątrz."
(a jest jeszcze jakaś inna możliwość ?)

11.Na japońskim robocie kuchennym:
"Nie używać w celu innego użycia."
(nie sposób się z tym nie zgodzić)

12. Na orzeszkach ziemnych Sainsbury's:
"Uwaga: zawiera orzeszki!"
(przerywamy program w celu nadania tej ważnej wiadomości)

13. Na pudelku orzeszków podawanym na liniach lotniczych American Airlines:
"Instrukcja: 1. Otworzyć pudełko, 2. Jeść orzeszki"
(3. Latać liniami Delta)

14. Na kostiumie Supermana dla dzieci:
"Włożenie tego kombinezonu nie umożliwi ci latania"
(ktoś wytoczył im proces czy co?)

15. Na szwedzkiej pile mechanicznej:
"Nie zatrzymywać łańcucha za pomocą rak bądź genitaliów."
(czyż by ktoś próbował?)

454

(18 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wyobrazmy sobie srodek zimy i od str Czanca jedzie TIR np od P, Lyczko. Wyjezdza z zakretu "w gorce koscielnej" i widzi przed soba kilka samochodow stojacych na czerwonym szanse. Wczesniej z racji zakretu nie ma mozliwosci zauwazenia sytuacji. Czy ma jakies szanse zatrzymania na tak krotkiej odleglosci tak wielki samochod? Poza tym o ile wiem do przejscie dla pieszych nie powinno byc poza terenem zabudowanym blizej niz 25m a w terenie zabudowanym 10m od skrzyzowania.

455

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

wyjezdam dzis do pracy o godz 05:05 i drogi sa odsniezone, to dalo pod watpliwosc wczorajsza wypowiedz bombowca, jadac w strone krzyzowki zauwazylem znajomy ciagnik z KR odsniezajacy ulice KKW. Pytanie do dr (bo to Ty chyba jestes najlepiej w temacie zorientowany) kto odsnieza?

456

(18 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

pawel napisał/a:

Wybudowanie ronda bedzie nalerzec do zarzadu tej drogi ale to gmina powinna sie o to starac i wnioskowac o wybudowanie ronda.

Starania w Gminie powinni zapoczątkować Radni. Radni powinni starania podjąc bądz to samodzielnie, bądz to po interwencji społeczności sołeckiej. Tak czy inaczej to od Powiatu zależy czy wybudują czy nie. Ale w razie braku starań UG, a wcześniej Radnych na pewno nie wybudują. Może jakiś konsensus i wspólna inwestycja UG i Starostwa? Realne?

457

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

W tamtym roku pierwszy autobus MZK jechal juz po odsniezonym, a na 06:00 do pracy wyjezdzalem po odsniezonej drodze gminnej,

458

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

W nawiąz do wypowiedzi dr - moja 3 letnia coreczka ktorej sie zwraca uwaga reaguje identycznie "to nie ja tylko on".
W odpowiedzi admina - mozna sprawdzic obowiazki statutowe Wojta. Za zimowe utrzymanie odpowiada Wojt a nie Rada Gminy. Zaczynamy mylic pojecia.
Czy jezeli w grupie inicjatywnej znajduje sie byly Prezes KR to znaczy ze nalezy utozsamiac grupe z KR? Grupa liczy kilkadziesiat osob i do tej pory byla utozsamiana z obecnymi (poki co) Radnymi z Czanca. Czy cos sie zmienilo? A moze zaprosmy oficjalnie przedstawiciela tejze grupy do dialogu i zadajmy im pytanie, bo narazie to my swoje a moze wielu zeczy nie wiemy.
Co do odsniezania - o ile wiem to sprawa nie dotyczy wylacznie Czanca lecz calej Gminy. Do odsniezania Porabki nikt nie zlozyl ofert a zarowno Bujakow jak i Kobiernice tez zlozyly "zbyt drogie oferty".

459

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

dr napisał/a:

termin zebrania wiejskiego 15 pazdziernika a 5 listopada to chyba jest różnica...........
[/b]

W Bujakowie Zebranie wiejskie odbyło się 29 października.
A dr stosuje lepperowski sposób zdobywania popularności - atakuje wszystkich i wszystko.
W Kobiernicach Zebranie Wiejskie rowniez bedzie 05 listopada.

460

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

W Roczynach zebranie wiejskie odbyło się podajże 15 października, czyli też w terminie niezbyt odległym od wyborów. Pyzatym obarczanie Pani Sołtys może być niesłuszne, Sołtys wsi zwołuje zebranie również na konkretną prośbą mieszkańców i podejrzewam że tym razem tak było. Frekwencja podczas spotkania kandydatów z wyborcami nie było rewelacyjna, być może zebranie wiejskie jest tego efektem - może się mylę, ale jakoś tak to czuje smile. A głównym tematem zebrania ma być chyba zimowe utrzymanie dróg w Gminie.
Dlaczego ten termin jest naganny?

461

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

banan11 napisał/a:

Jako ciekawostkę napiszę tylko, że dwaj nowi użytkownicy - yogibear oraz ziom dziwnym trafem zarejestrowali się i używają tego samego IP.
83.5.19.xx (aakpXX.neoplus.adsl.tpnet.pl)

1 - z jednego IP piszą yogibear oraz ziom.
2 - z racji wykonywanej pracy (dziennikarz - czy sportowy czy redakcji katolickiej) nie mogę się utożsamiać z żadnym ugrupowaniem politycznym, partią itd.
3 - czy Maciek dostał ode mnie maila?

462

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

O ile mi wiadomo dane liczbowe o ktorych mowi PJ byly podane na podstawie blednej interpretacji ksiegowosci i po interwencji znienawidzonych przez PJ Radnych doszlo do kolejnego zestawienia tabelarycznego, W zwiazku z wprowadzaniem w blad mieszkancow przez P Bulke (podejrzewam ze swiadomego) mozna szybko wysunac hipoteze o braku checi wspolpracy z czanieckimi Radnymi. Jezeli jest ktos zainteresowany prosze o podanie maila do siebie, postaram sie zeskanowac i wyslac poprawiona analize z podpisem Pana Wojta, z ktorej wynika cos calkowicie innego niz podaje PJ. Co do ustawy ktora przytoczyl dr - wysuwam teorie wedlug ktorej uplasowalbym dr jako mlodego czlowieka nieznajacego reali zycia, bo jak to wyglada w praktyce to wiadomo. PS - poza nauczycielami kandydatem do Rady Gminy z Czaca jest bezposredin pracownik UG w Porabce. I dlaczego Radnym pracownik energetyki to konflikt interesow?

463

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

chodzi mi o link do listy na pkw.gov.pl

464

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Mogę prosić o link do listy kandydatów. Jakoś nie umiem jej znaleźć.

465

(17 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Dokładnie chodzi mi o NOM.
Co do lokalizacji to nie mam pojęcia.
Co do zasięgu to pomimo iż ukształtowanie terenu zmniejsza praktycznie zasięg teoretyczny nawet dziesięciokrotnie, to na 100% cały czaniec będzie objęty zasięgiem. Pytanie tylko kiedy to sie stanie.

466

(17 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

W UG w Porąbce jest wniosek o ustalenie warunków na budowę nadajnika Polkomtela. Trudno przewidzieć kiedy inwestycja dojdzie do skutku, ale realne szanse na poprawę zasięgu Plusa istnieją, w przeciwieństwie do innych sieci. Tymczasem na rynku trwają przygotowania do wejścia kolejnej sieci komórkowej. Może konkuencja na rynku zmusi operatorów do dbania o klientów oraz jakość świadczonych przez siebie usług.