1

(3 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pan B. powinien pracować już do emerytury bo przysługuje mu ochrona przedemerytalna chyba

haryjesion napisał/a:

... przerwy, ... dwa, trzy razy w tygodniu. Prędkość ... troszkę rozmija się z deklaracją dostawcy. ... poza wieczorami śmiga jak trzeba.
Awaria ...2 dni później naprawiona, ...
Reklamę im za darmo zrobiłem.

Nie jestem pewien czy zrobiłeś im reklamę.
Dla porównania mój dostawca deklaruje 10 a zawsze jest więcej, nie odczuwam różnicy jaka pora dnia, awarię usuwane są na bieżąco (czytaj w tym samym dniu), a przerwy w dostawie 2, 3 razy w tygodniu? Może w miesiącu?

3

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

https://www.youtube.com/watch?v=eumEuK1sD90
smile
a poważnie, pogoda w ciagu ostatnich kilku dni zdecydowanie odbiega od normy w negatywnym tego słowa znaczeniu. Wszystkie ościenne gminy otrzymały ostrzeżenia meteo, sms który dotarł do mnie z UG Porąbka zawierał przypomnienie o konieczności wniesienia opłaty śmieciowej.

4

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

http://www.mamnewsa.pl/newsy,15125-andr … dzka-droge

Oto jak jedna osoba potrafi położyć inwestycję. Osoba bądź co bądź bez wykształcenie i szczegółowej wiedzy w podmiotowej sprawie.

5

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

janko2 napisał/a:

... BDI to odległa sprawa natomiast rondo na krzyżówce jest chyba bardziej realne ...

Odwrotnie. Jeśli by się miało stać jak się zapowiada (w co prywatnie wątpię) za 5 lat możemy mieć drogę. Oficjalnie inwestycja w tym roku ma się rozpocząć. Natomiast rondo na krzyżówce póki co, to jedynie życzenia mieszkańców. W tej sprawie dosłownie nikt i nic nie robi.
Oczywiście zgadzam się z Tobą co do potrzeby istnienia takiego ronda.

6

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

http://krakow.tvp.pl/25673505/6--vi-2016

7

(84 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Pierwsza sprawa
http://www.mamnewsa.pl/newsy,12637-nowa … -wczesniej
Druga sprawa
Zamysł budowy BDI nie miał nic wspólnego z ruchem samochodowym i bezpieczeństwem, stąd brak reakcji na przytaczaną argumentację potrzeby budowy BDI. Pomysł wypłynął z ówczesnego ministerstwa gospodarstwa, a nie infrastruktury. BDI miało za zadanie połączenie okręgów przemysłowych i ich dalszy rozwój poprzez usprawnienie transportu między nimi. BDI wyleciało z listy wyłącznie z przyczyn finansowych. Powróciły wstępne plany inwestycji gospodarczych obejmujące między innymi Kraków, Skawinę i Bielsko, a ich realizacja jest zależna od realnych możliwości infrastrukturalnych. Stąd wzajemna korelacja pomiędzy gospodarką a BDI.

8

(61 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A oto efekt ostatniego Wiejskiego Zebrania
http://porabka.pl/fck_files/og%C5%82osz … zaniec.pdf

10 lat to na tyle długo, że temat został pewno dogłębnie przeanalizowany. Skoro nie pojawiły się nowe aspekty sprawy, nie było sensu tracić czasu w obliczu o wiele istotniejszych problemów. Ci Radni, którzy nie dopuścili do wciągnięcia Rady w spory między sąsiadami, odpowiadają za pozytywny wizerunek, bowiem pokazali niezawisłość, dorosłość i doświadczenie Rady. Radna Tylza-Janosz z racji niewielkiego doświadczenia w Radzie w takich sprawach winna się uczyć od starszych kolegów. Uwikłać się w takie spory jest bardzo łatwo, wykręcić bardzo trudno, a zazwyczaj żadna strona nie jest jednoznacznie pozbawiona winy. Niemal zawsze są to spory typu Kargul vs Pawlak.

10

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenonie, zanim zaczniesz wprowadzać innych w błąd dowiedź się co autor miał na myśli, używając sformułowania "[size=2][font=Helvetica, Arial, sans-serif]ustąpienia warunków zimowych".[/font][/size]
Nie możesz światu narzucać swojej własnej interpretacji, to Ty musisz zrozumieć interpretacje oficjalną. Nie wystarczy ślepo cytować, trzeba przede wszystkim rozumieć. Już Cię wielokrotnie odsyłałem do pojęcia "wykładni" prawa. To właśnie ta dziedzina zajmuje się prawidłową interpretacją, eliminując błędy tego typu natury.Poprzednimi latami poruszałeś ten sam temat i nie dało Ci do myślenia, że wszyscy Cię zignorowali?

11

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

To tyle w teorii. A jak praktyka wygląda to czas pokazał.

12

(14 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

vanShark napisał/a:

Każdy kto nie podpisał oddał swoje dzieci w ręce inteligentnemu ministerstwu i rządowi.

Rozumiem że to nie jest powszechna opinia, lecz Twoja prywatna.

A to nie jest przypadkiem efekt polityki? Powszechnie się mówiło przed wyborami, że jeżeli coś tam... to Przewodniczący Rady będzie z Czańca. Jako, że żaden z radnych naszego sołectwa się nie nadaje zmieniono ustalenia. Według mnie na bardziej dla nas sprzyjające, oczywiście ważne są jeszcze personalia potencjalnego V-ce Ktoś coś więcej wie na temat wiarygodności tych plotek? Na pewno.
Grzegorzu - czy ten nowy radny z którym można tak rzeczowo pogadać to z Czańca? Bo jakoś nikt mi nie pasuje, a znam wszystkich, w tym nowych i o żadnym bym nie odważył się tak powiedzieć.

14

(14 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Osobiście również i ja i moja żona odmówiła podpisania. Uzasadniłem wyżej dlaczego. Edukacja to zbyt poważny temat, aby eksperymentować.

15

(14 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

A skąd rodzice będą posiadać odpowiednie kompetencje, aby wybierać podręczniki? Rodzice w tej materii nie są fachowcami, a takim trzeba być, ze względu na ważność takiego wyboru, gdyż to między innymi od podręcznika zależy poziom wykształcenia uczniów (naszych dzieci).
To samo dotyczy punktu 3.
Punkt 2 to wyłącznie hasło, czysta demagogia.
Pod punktem 5 i 6 podpisuję się obiema rękami, niestety pamiętać należy, że każde podniesienie standardu to luksus i wiąże się z nakładami finansowymi. Najbardziej prawdopodobne źródło ponadstandardowych kosztów to portfele rodziców.

W Czańcu jest tek samo.

17

(47 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:

A komu jest w Czańcu potrzebne rondo? 
Obawiam się, że jest ono raczej potrzebne ludziom przejeżdżającym przez Czaniec.

Zgoła odwrotnie.
1. Rondo jest potrzebne właśnie mieszkańcom Czańca, ponieważ w godzinach szczytu włączenie się do ruchu przez mieszkańców Czańca, obierając kierunek Bielsko graniczy z cudem.
2. Przejeżdżającym przez Czaniec rondo będzie przeszkadzało, ponieważ poważnie zwolni ruch na drodze z pierwszeństwem.

18

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

artur napisał/a:

...obecny układ gminny ... próbuje oczernić Martę za to że jest kobietą. ...

Na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek?
Kto konkretnie wchodzi w skład "układu" na który się powołujesz?

19

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Zenon napisał/a:

Na przykład zestawienie udziału wydatków inwestycyjnych z dochodami.

Gmina to nie komercyjne przedsiębiorstwo nastawione na zarabianie.

20

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

To Waligóra albo Sopiak jest właścicielem Polimedu żeby mógł go zamykać? Nie wierzę że SNG nie wie jak w dzisiejszych czasach działają prywatne firmy. Stąd wnioskuję, że to jest celowe sianie plotek, mające na celu dezinformację i budowanie złego wizerunku konkretnych osób.
Z innej strony nie życzę przeciwnikom opieki całodobowej, świątecznej albo specjalistycznej, aby musiały na własnej skórze przekonać się jak bardzo taka jest cenna i potrzebna.
Kolejna sprawa to obarczanie wyłącznie KWW RPW odpowiedzialnością za niszczenie i zrywanie plakatów kontrkandydatów jest kłamstwem, bo przecież w centrum i przy cmentarzu (w innym miejscach nie wiem) zrywane są plakaty Bułki, a na tzw. krzyżówce twarz Bułki jest zamalowana farbą.

21

(61 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ja jestem teraz ciekaw ile osób będzie na następnym zebraniu sołeckim w Kobiernicach.

22

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Od strony prawnej teraz będzie się można spierać poprzez interpretacje przepisów prawnych.
O wiele ważniejszy aspekt to to, jak ludzie którzy chcą reprezentować swoje najbliższe społeczeństwo z sąsiadami i rodziną włącznie pokazało, jak bardzo szanują ich wolę. Przykład doskonale pozwala wyobrazić sobie naszą ewentualną przyszłość.

23

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Podsumowując bo już czas najwyższy.
Na Wójta – Tylza. Nie jest lepsza od Bułki ale jest młoda iz Czańca.
Do Powiatu – Zontek. Bez wątpliwości.
Okręg 4 – Adamus. Bez wątpliwości.
Okręg 5 – Tylza. Bez wątpliwości.
Okręg 6 – Młynarska. Z wątpliwościami.
Okręg 3 – Mrzygłód. Ze sporymi wątpliwościami.

Okręg 7 i 8 powinien nie mieć swojego Radnego.

24

(950 odpowiedzi, napisanych Wybory)

[size=2][font=Helvetica, Arial, sans-serif]Dobra robota to kompendium. Niestety analizując zestawienie nazwisk odczułem bezsilność, bo czymże innym jest wybór między mniejszym a większym złem. Zupełnie jak podczas poprzednich wyborach. Może ja mam za wysokie wymagania w stosunku do kandydatów? Żona dziś oznajmiła, że powinienem już wiedzieć na kogo zagłosuję. Forum się nie sprawdziło. Nie było wnikliwej analizy poszczególnych kandydatów. Ba. Nie było nawet pobieżnej analizy poszczególnych kandydatów. Całe forum zostało zdominowane przez raptem kilka postaci.[/font][/size]

25

(38 odpowiedzi, napisanych Wybory)

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Jestem tak samo bardzo przeciwnikiem Bułki jak Tylzy i Chwały.