426

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nie wypowiadając się na temat jakości mam wątpliwości co do wypowiedzi poprzedników. Dziś w niedziele o 4:00 rano na KKW widziałem pracujący ciągnik z KR. Moja druga wątpliwość ? zaobserwowałem że przez Czaniec jeżdżą te same pługi co do Bielska, tym czasem droga przez Czaniec i na Porąbke była przez ostatnie kilka dni lepiej utrzymana niż droga na Bielsko czy drogi krajowe. Moja praca polega między innymi na jeździ samochodem i obserwuje to zjawisko od początku zimy.
Poza tym moje osobiste zdanie ? w razie trudności w zimie (bo nieraz wyjeżdżam o 03:00 lub 04:00 rano), wiadomo że skoro jest zima to łatwo nie ma, ale jak się zwróciłem do KR najczęściej telefonicznie była reakcja. Nie od razu, ale zawsze była. Tym czasem we wtorek rano nie mogąc wyjechać pod górkę Kościelną nie miałem się do kogo zwrócić. Dzwoniąc do KR pwiedzieli że odśnieżą grzecznościowo, ale to nie ich droga.
Może o wypowiedz poprosimy kolege bombowca.

427

(94 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

postawiła oboik zamku oświetlenie i otwarła własny biznes...

428

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Racja z tym obsadzaniem pracowników. Brak kompetencji Pana Sitarza do bycia Inspektorem ds Rolnictwa rozwiązano we wspomniany już sposób. Zamknięto drogę młodym, wykształconym ludziom wprowadzając kryterium w postaci 5 letniego stażu pracy na takim a nie innym stanowisku. Swoją inteligencję Pan Sitarz pokazał zajmując się powodziami, ciekawe co teraz pokaże,

429

(51 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Racja - jakoś wykonania tej drogi jest beznadziejna, dlatego należy wykonać nową od początku.  Leże to niestety nie w gesti UG lecz Starostwa Powiatowego. Brak jednak reakcji i nacisków ze strony UG w tym temacie również mnie bulwersuje. Jak już wcześniej pisałem, niedawnoi rozmowy w spr Zagłębocza były. Oby przyniosły efekt a najlepiej pozytywny.

430

(51 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wystarczy zobaczyć na rejestracje ?KOS? to głównie multikary, jedna ciężarówka ale chyba jej właścicielem jest syn P. Ł. Kilka samochodów ma rejestracje ?SBI? czyli naszą a naczepy, wanny i tzw Tiry mają zupełnie obcą rejestrację, pewno z terenu firmy lisingowej. Ostatecznie wpływy do UG Porąbka są minimalne. I zgadzam się iż P. Ł. powinien partycypować w kosztach naprawy drogi. Rzeczywiście zniszczona jest na całej długości, ale tylko do składu jest zwężona po metrze z każdej strony. Wanna węgla może mieć 30 t, na pewno jest o kilka ton przeważona plus waga samochodu  naczepy. To o wiele więcej niż 20 t. Swoją drogą ciekawe czy wójt wydając zezwolenie na taka działalność w tym miejscu chciał przyciągnąć inwestora i myślał o konsekwencjach.

431

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Z własnych doświadczeń i powyższych wypowiedzi wnioskuję że w UG Porąbka brak jest jakiegokolwiek systemu oceny pracy urzędników a na pewno brak jest oceny efektywności ich pracy.

432

(51 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Teraz już P. Ł. ma siedzibę w Czańcu więc płaci podatki do Porąbki, ale to od niedawna. Podejrzewam że to dlatego aby móc brać udział w przetargu na transport i dostawę materiałów, ale nie jestem pewien.
Co do samej drogi to nowi radni podjęli już działania w tym kierunku (szkoda że Radni a nie pracownicy UG), niestety jest to poważne przedsięwzięcie bo polega na wymianie całej drogi włącznie z odwodnieniem i utwardzeniem podłoża. Nie ma sensu naprawiać aktualnej Zagłębocze bo za niedługi czas będzie wyglądała podobnie.
A Pan Zontek chyba już nie mieszka na Zagłęboczu.

433

(51 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Za tą drogę odpowiada Powiat Bielski.
A jak znam P. Łyczkę to zanim zapłaci za naprawę (nie nową - bo ta już się nie nadaje do naprawy) to zażąda pieniędzy za zniszczone samochody po takiej drodze.
A co do podatków to może 2 a może rok płaci podatki do UG Porąbka. Wcześniej miał siedzibę firmy w Kętach i do Porąbki trafiały tylko podatki od nieruchomości, ale jak nie On to ktoś inny podatki akurat za tę nieruchomość by zapłacił.

434

(72 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

W związku ze słowami krytyki w temacie pozyskiwania funduszy unijnych w UG Porąbka stworzono dosatkowy etat. Oto link ze szczegółami
http://bip2.ugporabka.rekord.pl/bip.pli … 1/4151.pdf
miejmy nadz że pieniądze wydane na pensje tego urzędnika przynisą efekt.
Co inwestora który rozróżnia podział drzew jedynie na liściaste i "kolczaste" to niedość że ma się b. dobrze i kożysta z ulg to jeszcze wygrywa przetarg w naszym UG.
Co do efektywności pracowników to mam przykład który odczułem na własnym karku - chciałem wymienić dowód osobisty (2 lata po czasie), wszedłem do biura gdzie nie było nikogo poza 3 pracownicami. Powiedziałem o co mi chodzi i usłyszałem że aby złożyć (już wypełniony wniosek) muszę przyjść za 1do 2 godzin bo mają bardzo dużo pracy.

435

(94 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

a Królewna i tak nie umiała nim jeździćm więc ...

436

(94 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Aż tu niespodziewanie w połowie stycznia spadł śnieg.

437

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Rozmowa przestała mieć sens, gdy T0m zaczął używać wzniosłych metafor lecz bez przełożenia na rzeczywistość. Pozostaje jedynie przyznać rację Żywcowi. Ja również ustępuje.

Ruski mafioso wybrał się na ryby i jak to ruski mafioso miał, ze dwa złote
łańcuchy (po pół kilo każdy) na szyi, na każdym palcu złoty sygnet, a w
kieszeni gruby rulon dolarów - oczywiscie same setki. Wziął ze sobą trzy
flaszki. Zimno było więc wypil je po kolei.
Oczywiście upił się i usnął.
Budzi się, a tu nie ma łańcuchów, sygnetów, ani
dolarów. Zadzwonił z komórki po swoich ludzi i nie mineło pół godziny, a
podjechały cztery czarne mercedesy w każdym po pięciu ludzi,wszyscy z kałachami. Twierdzili, że to najprawdopodobniej ktoś z okolicznej wsi obrobił szefa. Wpadają do wsi i pytają o sołtysa. Ktoś z miejscowych wskazał dom pośrodku wsi. Wpadaja do sołtysa, a tam na ganek wychodzi
facio w kufajce, na szyi ma dwa złote łańcuchy, na każdym palcu sygnet, a z kieszeni kufajki wystaje mu rulon 100 dolarówek. Przeładowali broń
i pytają skąd to wszystko ma. Sołtys mówi: - No nie uwierzycie
chłopaki. Idę sobie przez las z psem na spacerze, a tu
nad brzegiem jeziora leży jakiś facet, w trupa pijany i ma to wszstko przy sobie. No to go obrobiłem. Na koniec ściągąłem mu gacie zerżnąłem w dupe i poszedłem do domu. Chłopaki patrzą pytajacym wzrokiem na szefa. Szef podchodzi do sołtysa,przygląda się chwilę błyskotkom i mówi: -

To nie moje...

439

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

t0m napisał/a:

jak idziesz do kowala to nie patrzysz ile on ma promili (a wierz mi, potrafi mieć), tylko jak zrobi robotę

Tak. jak chce niech będzie nawalony, byle robotoa czyli msza była dobrze zrobiona. I na pewno ludzie dobrze nauczeni jak żyć w wierze i bez grzechu między innymi pijaństwa. Przecież do tego nie musi być bez promili.
Twój post bardziej mnie zmusił do myślenia nad Tobą niż nad tematem.

440

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

t0m napisał/a:

Wracając do tematu...
Oni są tacy sami jak my.

Otóż jeżeli wymagamy od kowala aby podkół  konia to nie wymagamy tego od księdza. Od księdza wymagamy bezwzględnego przykładu, czego nie wymagamy od kowala. Myślę że tarzanie się po pijaku w czasie kolędy nie godzi się Księdzu.

t0m napisał/a:

(pełna dyspozycyjność, praca głównie wtedy gdy wszyscy świętują),

Dyspozycyjność polegająca na ?odwaleniu? bez zaangażowania i jakiegokolwiek starania się, w dodatku czegoś co robi już niemal automatycznie to żadna dyspozycyjność. W przypadku normalnej pracy taka dyspozycyjność skończyłaby się na zabraniu kilka razy premii a następnie zwolnieniu.

t0m napisał/a:

Co do rady parafialnej to z tego co wiem to figuralna rada jest, bo być musi.

Cytuje odpowiedz Księdza Proboszcza na moje pytanie ?Rady Parafialnej w Czańcu nie ma bo nie potrzeba? W związku z tym były moje starania o utworzenie Rady Parafialnej. Podejrzewam że pomylił Pan Pana Pszczółkę z Radą Parafialną hehe

I nie tłumacz mi jak wygląda jak powinna wyglądać kolęda, bo do niedawna przyjmowałem Księdza w innej miejscowości, ale takiej szopki jak w Czańcu nie widziałem. Ciekawi mnie nutka fachowości w wypowiedzi t0m, chociaż poważnie rozmija się ze stanem rzeczywistym.

441

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czyli Wójt może leżeć do góry brzuchem i wyręczać się innymi. W takim razie za co dostaje wypłatę?

442

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

dr napisał/a:

w lekko dziwnym zwiazku.........

Bez komentarza

443

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Pewno są zgłaszane wyłącznie do Urzędu Skarbowego, ja np. posiadam dowód wpłaty (hehehe) i zamierzam sobie odpisać to od podatku.

444

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Z wiarygodnych źródeł dowiedziałem się, że na pierwszej sesji Rady Powiatu byli obecni niemal wszyscy nowi Wójtowie Powiatu, każdy składał gratulację i wręczał kwiaty próbując zapewnić sobie dobrą współpracę na najbliższą kadencję, a co za tym idzie jakieś pieniądze albo np. wpływ na remonty dróg powiatowych biegnących przez Gminę. ?Niemal? oznacza że nie było na tejże sesji Wójta Gminy Porąbka ? Czesława Bułki. Czy ktoś potrafi wyjaśnić rozpoczęcie kadencji przez Pana Bułkę od popełnienia dyplomatycznego fopa?

445

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Temat ?Kolęda? zdominował forum. A tymczasem zbliżają się wybory Sołeckie. Czy ktoś ma jakieś typy? Czy demonstrowana na forum Czaniec.pl sympatia do młodych kandydatów ma odbicie również ww. wspomnianych wyborach?

446

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Widzę że brakło tematów do krytyklowania.
Ja mam pytanie do wszystkich - w ubieglej kadencji Czaniec mimo iz byl najwiekszym solectwem mial jedynie v-ce przewodniczacego Rady. Tym razem mamy Przewodniczacego. Rownoczesnie Przewodniczacym Rady zostal najmlodszy z Radnych. Co Wy na to?
A czy ktos sie zapoznal z planem wieloletnim? Czy Czaniec jako najwieksza wies dostajaca 16% inwestycji a Porabka blisko 40% to jest wedlug was OK? W Statucie Gminy jest zapis o podziale pieniedzy wedlug klucza mieszkancow - jak wypelnianie przez Wojta obowiazkow statutowych ma sie do zeczywistosci?

447

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Może coś zróbmy ? moje starania o Rade Parafialną spotkały się z krytyką, a poza tym to forum to tylko gadanie, rzadko stąd wypływa jakieś konkretne działanie. Pamiętajcie tylko że to Proboszcz jest u nas i nie możecie mówić że nic się nie zmieni dopóki aktualny proboszcz będzie rządził. Sami sobie jesteśmy winni że to nie my rządzimy.

448

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Zgadza się ? jak chcecie mieć w niedziele organy to chyba te 50 gr możecie dać, albo Ci bardziej narzekający mogą sami spróbować nam zagrać.

449

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

W Roczynach śpiewa Organiścina i według mnie jest to naj... organista w okolicy. Bardzo dobry jest organista z Bulowic. A w Czańcu zeczywiscie gra niezle, tylko ma jedno tempo od stycznia go grudnia, a zamist spiewac, beczy jak baran.
A co do koledy to wyglada to tak a nie inaczej i sami jestesmy temu winni. Sprawa nie dotyczy wylacznie koledy. Gdyby nasza spolecznosc byla inna to ksiedzu nie przyszlo by do glowy rozsprzedac majatek (np obok cmentarza) i budowac halastre.
Moja propozycja kiedys brzmiala tak - powolajmy rade parafialna. Za czasow sp. Stachanczyka istniala takowa. A teraz finanansami zajmuje sie Pan Pszczolka.

450

(127 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 27801.html