126

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

bibi napisał/a:

Zastanawiające. Dlaczego informację opracowaną przez komendanta gminnego OSP Kazimierza Gałuszkę publikuje radny pan Kocemba na stronie społecznej a nie ma jej na żadnej stronie OSP?
Z tego co mi wiadomo strażakiem nie jest.

A no właśnie jak twierdzi jeden z druhów wszystko jest klarowne i przejrzyste no to jak jest to dlaczego internet (ogólnie dostępna forma komunikacji) nie zawiera takich sprawozdań?
Czy OSP jednak nie do końca chce być przejrzyste?

A propos pokropków to tez jestem ciekawy kto i z czyjej kasy nabija kieszenie brzuchatym i pyzatym funkcjonariuszom KK?

Napisał Fireboy że apolityczne są chłopaki to czemu wieszali z takim zaangażowaniem po wszystkich przystankach plakaty jedynie słusznego komitetu pana B.? Jakoś nie widziałem ich w akcji wieszania plakatów PO czy PIS a wręcz słyszałem, że je zaklejali lub zrywali?????

Oj coś się Fireboyu to wszystko kupy trzyma głównie kupy smile

127

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Z tego co można wyczytać i usłyszeć panuje tam zamordyzm jakich mało. Bajzel i ogólne sobiepaństwo.

128

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Dodam do kotła jeszcze to, że poszczególne sołeckie OSP sączą kasę z budżetu gminy, a więc są na cycku społecznym, a wiec powinny posiadać swoje strony BIP, a na tych stronach publikować wszystko co prawem jest nakazane.
Ile dostały dotacji
ile uzyskały kasy za wynajem sal
ile za sprzedaż kalendarzy
ile ze składek członków
ile za ....... itp itd

I co i nic i zarządy OSP maja w d***** prawo i niczego nie publikują bo guzik komu do tego ile kasy w kasie się przewala.

Druhom się coś powie, a reszcie guzik do tego.

To co pisze bibi jest szczerą prawdą że jedynie słuszna organizacja obsiadła stołki w całej gminie i przykleiła się do nich....

Nazwijmy ją Gminna Partia Tapicerów smile

129

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

wieszczu napisał/a:
kamila napisał/a:

        Mógłbyś sprecyzować, kto, za co i przeciwko komu miałby złożyć pozew cywilny. Przytoczyć fragmenty wypowiedzi,  które według ciebie są nie prawdziwe.

Z największą przyjemnością. Zacznij lekturę od postu 248, odwiedź forum w Kobiernicach oraz przezwyciężając wstręt do radnego Kocemby przeczytaj ostatnie dwa wpisy „Moim zdaniem”, w szczególności załączniki. Tam jest wszystko.

Nom .... porażające jak chcieli uwalić błotem Kocembę i przy okazji kilkudziesięciu ludzi we wsi sad

No cóż jak ktoś napisał:  kto nie z Mieciem tego zmieciem.

130

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Nieodpowiedzialnością jest palenie śmieci, bicie dzieci, plucie na ulicy i mycie samochodów bojowych na chodniku, a nie pisanie prawdy.

Po raz kolejny mówię i ja NIKT NIE CHCE ABY STRAŻY NIE BYŁO !!!!
Niech jest, niech działa, niech daje młodym ludziom rozwój i zajęcie żeby nie pili piwa i wina pod sklepem.

Po prostu chciałbym żeby instytucja zaufania publicznego przestrzegała zasady współżycia społecznego i respektowała zarządzenia Sejmu i wójta Bułki smile

Bo straż musi być prawa i apolityczna !!! Jak harcerstwo czy kościół.
Tego oczekuję jako prawy obywatel !!!

Więc zuchu drogi nie bij piany z ludwika tylko czytaj co inni piszą smile

131

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

A kupujcie sobie nawet helikoptery co mnie to interesuje ale jestem za przestrzeganiem porządku i prawa.

Jesteś w OSP to wstajesz na syrenę, a jak nie chcesz to nie należysz do OSP tylko do KGW i wtedy pieczesz placki.

Twój wybór Angel.

Jak chcecie jeździć na syrenach z okazji wesela kolegi z remizy to uzyskajcie na to zgodę, a jak chcecie myć swoje fury na chodniku lub placyku poproście Bułkę i Radę Gminy, żeby zmienili prawo lub wydali wam zgodę na piśmie. Wtedy nikt się nie będzie Was czepiał i wszystko będzie ideolo smile

PRAWO to prawo i nikogo nie obchodzi czy wstajecie w nocy, nie zwalnia was to z jego poszanowania. Nawet Prezydent i Premier musi szanować prawo więc strażak też.
Tylko tyle i aż tyle względem komentarza.

132

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Ja mam jeszcze jedną sugestię jak kolejnym razem przyjdziecie do mnie ze swoim badziewnym kalendarzem wydrukowanym na papierze jakości toaletowego zamiast 50 PLN dostaniecie bilet na myjnie samochodową.
Widać nie umiecie korzystać z kasy którą wam oferują mieszkańcy.

Rozumiem, że kluczem do wszystkiego jest słowo "Ochotnicza" - jak mają ochotę to przestrzegają prawa, a jak nie mają to nie i guzik komu do tego.

Pod to można podciągnąć również jazdę po wsi na sygnałach z okazji ślubu kolegi z drużyny lub Floriana lub innych występów.

A kodeks ruchu drogowego wyraźnie mówi kiedy i kto może używać sygnałów dźwiękowych i świetlnych.

133

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Straż dostaje dotacje, sprzedaje kalendarze, wynajmuje salę więc forse ma, a mycie na placu nic nie załatwia bo ta woda i tak spływa drogą do Domaczki, a potem do Soły.
Jak Ludwik jest taki bio i w ogóle super to sobie go dodaj do zupy bo przecież ci też nie zaszkodzi smile.

134

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Czytałem i doceniam pracę jaką wykonał wójt w celu wykrycia sprawcy smile

Nad komentarzem jeszcze myślę ale z tego co czytam wyżej z relacji z zebrania WG i postów na forum Kobiernic mam uczucie, że chyba została powołana specgrupa do walki z Kocembą smile

135

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

To nie ironia to ryk rozpaczy, że za aktywne rozlepianie plakatów po przystankach teraz trzeba się odwdzięczyć.

Potrzebne są te wozy bojowe jak drzwi w lesie a kasa gminna pustkami świeci, kolejny kredyt urząd bierze i zamiast inwestować mądrze kupuje się nowe zabawki. Szczególnie cieszy mnie fakt zakupów sprzętu do ratownictwa podlodowego .... gdzie na Sole która ma 30 cm głębokości w zimie?
Bo w zbiorniku Czanieckim jest kategoryczny zakaz kąpieli i w zimie chyba nikt tam nie łazi?

Idźmy dalej tym tokiem i kupmy sobie śmigłowiec do gaszenia pożarów bo w górach przyda się jak nie wiem co smile

Jak szaleć to z klasą i do końca smile

136

(161 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

krzys napisał/a:

Wystarczy pomyśleć co się stanie gdy się złapie gume mając tylko 2 koła na tylnej osi, a mając 4 auto może nadaj jechać do akcji.

No to kupcie sobie 3 osiowy będzie miał 6 kółek bo można złapać 2 gumy naraz.
Albo najlepiej amfibię na gąsienicach, a co i tak to za gminną kasę to można sobie takich zabawek nakupić, że świat nie widział.

Załącznik do Uchwały Nr XL/280/06
Rady Gminy Porąbka z dnia 03 sierpnia 2006 roku
REGULAMIN UTRZYMANIA CZYSTOŚCI I PORZĄDKU
NA TERENIE GMINY PORĄBKA
Rozdział 1
Wymagania w zakresie utrzymania czystości i porządku
na terenach nieruchomości


3. Zabrania się mycia pojazdów samochodowych w pobliżu potoków, cieków wodnych i na
ulicach oraz napraw nieawaryjnych samochodów na parkingach, placach itp.

No niech ja was druhowie zdybie kolejnym razem jak przed remizą na chodniku myjecie swoje furmanki to zaraz Wójtowi Bułce doniosę i zdjęcia porobię, że jego własne zakazy łamiecie.

Na BP jechać fury myć tam jest myjnia dla ciężarówek a nie chemie i inne badziewne środki na ulicę wylewać !!!

Z jednej strony ratujecie, a z drugiej zatruwacie?? O wy huncwoty jedne !!!
Wszystko ścieka do Domaczki, a potem do Soły.

137

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

banan11 napisał/a:

...i w temacie nastała cisza. Jak widać, najlepiej wychodzi narzekanie i wrzucanie sobie co ślina na klawiaturę przyniesie...

Nie, że cisza ino że gorąco i wakacje, naród pojechał nad wodę smile

138

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ignacy Kocemba napisał/a:

1. Realizacja gminnego programu ochrony środowiska oraz budowa gminnej kanalizacji.

Jako mój przyczynek do dyskusji:
Za całość realizacji odpowiada ta instalacja która jest .... nieszczelna, spierdzielona i droga a za resztę odpowiada kolega wójta więc wszystko jest OK.

Ignacy Kocemba napisał/a:

2. Pozyskiwanie środków pomocowych oraz zakres wykorzystania dochodów własnych na cele inwestycyjne.

Oj tam oj tam przecież pozyskuje nasz kasztelan tu 25 tyś na chodnicek tam 25 tysi na co innego - czepiasz się Pan smile

Ignacy Kocemba napisał/a:

3. Gospodarka mieniem komunalnym.

Tego punktu to w ogóle nie rozumiem, a kto wybudował i połączył dwa mieszkania dla  juniora i przygotował mu gniazdko żeby nam takiej wysokiej klasy specjalista nie zwiał do ościennej gminy?

A kto Hutnikowi 400 m2 z o kopką wynajmuje za kilka złotych za m2? Przecież to w skali roku kasa że ho ho !!!!

Ignacy Kocemba napisał/a:

4. Umarzanie zobowiązań, przyznawanie ulg oraz odraczanie płatności.

Znowu oj tam oj tam że zaraz umarzanie przecież 300.000 to jakieś grosze w skali takiej gminy jak nasza, bogatej, zasobnej w miody i inne frukta obfitej. Stać nas, a co gest to wielce kasztelański bo przyświecał mu cel wielki i społecznie użytecznie potrzebny.

Ignacy Kocemba napisał/a:

5. Zarządzanie urzędem gminy.

Przecież zarządza ?!?! Jako ten nasz król Kazimierz co zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną.

Pojedziemy trochę Skrybą, a trochę staropolskim zwyczajem:

Panie Ignacy patrzaj Waść, jak za dwa roki i 4 pacierze  wygrasz  Waść elekcyje i za kasztelana nam staniesz, będziesz miał Waść już taki dwór, że prezydent i premier będzie Panu zazdraszczał !!!

Przecież kmiecie wiedzą, że Pan nasz miło-mściwy musi mieć warunki żeby sekretarce edykta dyktować,  w klitce się gnieść nie będzie bo to ani randze nie przystoi ani powagi urzędowi nie przydaje jak w pokoiku 3x4 musi inwestorów przyjmować ze świata co wyciągi budują i Kozubnik zamieniają w Dawos.


Wszędzie mackami swemi omiata naszą gminną rzeczywistość nasz consigliere, a rody "szlacheckie" gminy naszej zawłaszczają codzienność naszą i plenia się jako ten chaber lub kąkol w zbożu.

Nikt tego nie widzi, nikogo to nie boli, że dziatwa ma awanse, prace, mieszkania, ogólną szczęśliwość ???
Cuda panie i panowie cuda, cuda wielkie w naszej kasztelanii się dzieją !

Ciekawe co na to nasz wojewoda powie, że dekrety Rzeczypospolitej łamane są i familije się zatrudnia bez żenady jakowejś.

Onegdaj w Polszcze sarmackiej tak bywało i za komuny okresie mrocznym, że się familiję ponad prawem miało bo wżdy wiadomym było, że rodzina zawsze jak podkoszulek ciału bliższa była.
Wiadomo ród ważna rzecz i na rodach znamienitych w Rzeczpospolitej władza stajała, ale były to rody znamienite, herbowe i błękitnej krwi.

Dziś za demokracyji, każdy kmieć może panem być ale kmieciowa natura zawsze o sobie da znać.

Biologia zna różne przypadki, a i genetyka już potrafi cuda zdziałać ale z buraka jeszcze nikt nigdy melona ni innego zacnego frukta nie zrobił. Co ziemia burakiem *  zrodziła burakiem pozostanie i żadne szkoły tego zmienić nijak nie mogą.

* Wszelkie skojarzenia z postaciami lub osobami są fikcyjne i jedynie powstały w chorej wyobraźni autora tego postu.
Pisząc o buraku miałem namyśli li tylko buraka czerwonego (Beta vulgaris L.), a nie postacie z życia codziennego naszej gminy. Oświadczenie to czyniąc żyję w ciągłym strachu o procesy za obrazę majestatu

Amen

139

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wloscianin napisał/a:

Ty nieszczęśniku postawiłeś zarzuty natury kryminalnej! Tu nie trzeba pisać pozwu na ciebie a jedynie podać linka do strony prokuraturze. Z guru sobie poradzili, z tobą też mogą. Byłby to dobry przykład, domagasz się respektowania prawa, zacząć wypadałoby od ciebie.

Dura lex, sed lex


TAaaaak a które bo lanie piwa bez kasy to jedynie wykroczenie skarbowe.

Dawaj podaj link i podziałamy a co do guru to błagam cię nawet nie porównuj bo on pojechał z grubej rury a ja tylko z małego wężyka i to gumianego.

A oto świadek  więc kto tu rzuca i czym rzuca ?

Jaqbek napisał/a:

Zaintrygowany wpisem powyzej postanowilem spradzic jak sprawa  wyglada.
Wczoraj wybralem sie na stadion i coz P.Dwornik leje piwo -w tygodniu kierownik DK w Czancu-P.Wanda przy grillu nie przypuszczam aby miala ksiazeczke sanepidowska ale moge sie mylic to samo dotyczy P.Lucyny oprocz nich jeszcze jakies inne panie i panowie...kasy fiskalnej nie widzialem i pragonu za piwko nie mam!

Dzis juz nie pojde bo nie ma po co repertuar powtarza sie od lat-KGW,Chwala,szkola,przedszkole itd lepiej ogladnac mecz w tv.

Cudny jesteś bo potrafisz bez obciachu pisać takie super rzeczy, że boki zrywać smile

140

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler napisał/a:
morlinek1 napisał/a:

Ludzie pokroju ... Gallera to ...

W nosie maja prawo, przepisy...
Oni nigdy nie słyszeli o książeczce Sanepidu, higienie, koncesji na alkohol, kasie fiskalnej itp bzdurach, ich to nie dotyczy.

Albo wiesz doskonale kim jestem czyli kłamiesz, albo nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Podejrzewam, że moja świadomość społeczna jest o kilka pokoleń bardziej rozwinięta od Twojej. A poza tym dlaczego znowu z kulturalnej konwersacji zrobiła się pyskówka typu "On jest taki, a On jest taki". Dlaczego jak tylko pojawia się zwolennik Pana Kocemby musi innych obrażać, oceniać najczęściej mylnie. I czy morlinek sobie zdaje sprawę z powagi swoich oszczerczych oskarżeń? Lepiej by było żeby tak. Ja mam pytanie do morlinka i Zenona, ile tak naprawdę wiecie o organizacji od zaplecza ostatniego festynu? Czy wsze oskarżenia wywodzą się jedynie z obserwacji?

Sam napisałeś do Zenona 

galler napisał/a:

Zenon, podziękuj za zorganizowanie imprezy i zamilknij.

Jeżeli to jest kulturalne to chyba przez duże Q.

Dlaczego zaraz zwolennik Kocemby? Osobiście jestem zwolennikiem samego siebie ale tylko Kocemba podnosi głos w obronie normalność i jawności reszta radnych tkwi na posterunku okopując szańce.

A przepraszam gdzie są te oszczercze oskarżenia? :
Czy ja komuś nawymyślałem od Ch**** i Ku***** ?

Czy ja napisałem, że jesteś ****** a jeżeli nawet bym napisał to i tak jesteś ukryty jak ja pod nickiem to co cie to boli.

Aaaaaa rozumiem zabolało Cię słowo relatywizm moralny no fakt trudne słowo ale prawdziwe.
pozwolisz że  Ci wyjaśnię to takie coś co prezentujesz na tym forum, takie oto frazesy, że dla dobra ogólnego, że zjednoczmy się, kochajmy i w ogóle jest zajefajnie w gminie i tyle się dobrego dzieje, że szok, a tu takie morlinki, zenki, biboki, wieszcze, Kocemba i jego zausznicy ino knują, szukają drugiego dna.
Ano szukają bo ludzie chcą żyć w jawności i porządku czy to takie trudne do zrozumienia???
Chcą wiedzieć na co idzie ich kasa z podatków, chcą wiedzieć czemu na Kozubniku panuje zamordyzm, czemu pracownicy GOK leja piwsko, czy jak leją to zgodnie z prawem czy "po cichaczu".

To jest relatywizm moralny.

Albo jesteśmy cudowni i prawi albo nie.
albo chcemy republiki rządzonej prawem równym dla każdego albo chcemy republiki bananowej gdzie rządzi kilku a reszta ma siedzieć cicho.

Także mistrzu nie stresuj się bo wiem, że i tak poglądów penie ci nie wyprostuję ale pozwól, że ja również swoje zdanie będę miał smile

Trzymaj się ciepło bo kończę pracę smile

141

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Wloscianin napisał/a:
morlinek1 napisał/a:

Nie ważne że ktoś robi lewą kasę bez podatku i koncesji.

To bardzo poważny zarzut. Rozumiem, że masz dowody na to co napisałeś i zgłosiłeś to na prokuraturę. W przeciwnym wypadku popełniłeś bardzo poważne przestępstwo.

Jeżeli łgałeś, to naruszyłeś czyjeś dobre imię. Nie byłem na festynie, ale domyślam się, że w sprawę był zaangażowany funkcjonariusz publiczny. Takie pomówienie jest ścigane przez prokuraturę z urzędu. Zenon może ci powiedzieć ile lat lub jaka grzywna ci grozi.

Jeżeli napisałeś prawdę a nie zgłosiłeś zaistnienia przestępstwa to również kara będzie dotkliwa. Zenon pewnie ci powie co ci grozi.

Dura lex sed lex jak mówili rzymianie. Po polsku dla ciebie "jak nie staniesz d... z tyłu" . Szukaj adwokata, tani weźmie ze dwa koła. O grzywnie nie wspomnę. Najlepiej będzie jeżeli jeszcze dzisiaj zgłosisz się na prokuraturę i przyznasz do wszystkiego, może kara będzie łagodniejsza!

A czy to nie na tym forum ktoś napisał, że widział kto  lał piwo i że w Czańcu kasy nie było???

Poza tym KTOŚ to jeszcze nie funkcjonariusz więc postrasz sobie swoich krewnych a nie mnie kolego z za wielkiej rzeki.

Ja wiem co i kiedy mogę napisać żeby nie podpadać pod paragrafy w odróżnieniu do ciebie polewaczu wódki smile

Wloscianin napisał/a:

Odpowiedziałem, poczytaj uważnie i ze zrozumieniem.

Sam lałem piwo a i gorzałkę sprzedawałem na festynach, żona też pomagała, ......

Więc sam się zgłoś bo już się publicznie przyznałeś do pokątnej sprzedaży alkoholu buahahaha

142

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ludzie pokroju Włościanina vel Gamzy i Gallera to relatywiści moralni.

W nosie maja prawo, przepisy, byleby festyn ku uciesze wioskowej społeczności trwał w najlepsze.
Oni nigdy nie słyszeli o książeczce Sanepidu, higienie, koncesji na alkohol, kasie fiskalnej itp bzdurach, ich to nie dotyczy.

Wódę można polewać, piwo sprzedawać i jest klawo bo tłumek ma uciechę.

Nie ważne że ktoś robi lewą kasę bez podatku i koncesji.

Ale czego się spodziewać po takich ludziach.

Nie żebym był przeciwko festynom ale niech to będzie zgodne z prawem !!!

W normalnych gminach wójt udziela koncesje np 3 dniową, przyjeżdża wyspecjalizowana firma kateringowa płaci za 3 dni czynsz wszystko jest legal, ale po co ? Po co maja zarobić "Obcy" lepiej jak na czarnucha zarobią swoi.
Ten sam proceder jest na meczach w Bujakowie, na tzw imprezach na rzecz szkół.

Ciekawe czy jakby biznesmen Gamza (ma firmę więc biznesmen) zaczął lać piwo np w domu dla sąsiadów to byłoby też legal?
Przecież istnieje precedens, relatywizm to relatywizm, jak jednym wolno to wszystkim w gminie wolno bo wszyscy równi są wobec prawa.

Panie Radny Kocemba proszę w moim imieniu wystąpić do Imć wójta Bułki z interpelacją czy UG w Porąbce na czas festynów wydał koncesje na sprzedaż alkoholu? Komu wydał? jakiej firmie?
Innych radnych o to nie proszę bo maja pełne gacie strachu i w życiu nie zapytają wójta o nic co jest niezgodne z linią jedynie słusznych racji.