1

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ludzie kochani tylko referendum odwołujące   ze stanowiska wójta Gminy Porąbka Czesława Bułkę może uratować naszą społeczność.


Każdy kto ma oczy i odrobinę własnego rozumu widzi, że dalej tak być nie może.

Wójt miał szansę 3 pełne kadencje i połowę czwartej, żeby dokonać skoku cywilizacyjnego, żeby z nędzy zrobić perełkę Podbeskidzia.
Co mamy to każdy widzi: bieda i mizeria oraz rosnący dług publiczny, który pogrąży naszą gminę na kolejne lata.

"Sorry Winnetou" - ale parasol ochronny czas już złożyć i począć myśleć o naszej przyszłości.

Czas zawiązać komitet który zbierze odpowiednią ilość podpisów i doprowadzi do referendum odwołującego obecnego wójta.

Myślę, że stać nas na lepszego gospodarza.

Wybacz Czesiu ale wójt to musi być gospodarz pełną gębą i musi podejmować decyzje nawet te trudne.

2

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

To znamienne informacje.

Już nie tylko kuratorium, Państwowa Inspekcja Pracy ale również i Sąd w Bielsku-Białej potwierdzają:
mgr Anna Walusiak złamała prawo !!!
Piszę magister po ta kobieta od dziś powinna być przez wójta Bułke zawieszona w obowiązkach dyrektora.

W przypadku jednej nauczycielki sąd potwierdził złamanie prawa pracy i tym samym potwierdził, że Anna Walusiak jest człowiekiem nienadającym się na dyrektora.
W przypadku Pana Kubisia również potwierdził, że prawo zostało złamane.

Podejrzewam, że w przypadku pozostałych dwóch nauczycielek będzie podobnie.

Na co czeka Czesław Bułka?

Pytanie rodzi się takie ile to wszystko kosztowało nas PODATNIKÓW - WYBORCÓW ?

Nowe etaty dla nowych nauczycieli!
Odprawy dla bezprawnie zwalnianych nauczycieli?
Koszty procesowe i adwokackie?

Cały ten syf medialny który mgr Walusiakowa zafundowała swojej placówce?

No jeżeli teraz wójt Czesław Bułka dalej będzie promował swoją koleżankę i chronił ją pod parasolem to coś jest chyba mocno nienormalnego w tej gminie.

Ja rozumiem, że w dzieciństwie ślizgali się na jednym krowim placku ale trzeba oddzielić prywatne koneksje od obowiązków służbowych.

Nie obchodzą mnie relacje Bułka-Walusiakowa ale wójt gminy - dyrektor gimnazjum.
Pracodawca i podwładny.

Podwładny, który się nie sprawdził i zwyczajnie nie nadaje się na dyrektora placówki. Może jest dobrym nauczycielem muzyki ale nie dyrektorem.

Sąd i kontrole potwierdziły brak kompetencji, zaniedbania, dziwne kombinacje jakie mają miejsce w tym gimnazjum.

Szanowny Panie Wójcie tym razem to Pan powinien zawiesić panią Anne Walusiak za ciężkie naruszenie obowiązków służbowych.

Może nowy dyrektor zażegna ten spór i nie trzeba będzie ponosić kosztów i wstydu przy kolejnych procesach.

Czas zachować się jak facet z cojones, a nie ciapa.

3

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Są jaja na tym świecie, które się filozofom nie śniły smile

4

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wróćmy do tematu:

To kiedy te wybory będą w Czańcu? Sławek N. odda mandat czy będzie trwał na posterunku z 2,5 promila do końca?

5

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

sąsiad napisał/a:

A ja zachowałem sobie lista pana Andrzeja Płonki do mieszkańców Gminy Porąbka z listopada 2010 roku.
Pan Płonka pisze tak: "O mandat radnego do Rady Powiatu będę się ubiegał - tak jak poprzednie kadencje - z listy bezpartyjnej - RODZINA, PRAWO, WSPÓLNOTA.
RODZINA - tak jak pisał Nasz Papież - wartość najświętsza
PRAWO - do życia w prawdzie, w wolności sumień i wyboru własnej drogi szczęścia
WSPÓLNOTA - budująca swoją Małą Ojczyznę na miarę naszych marzeń i oczekiwań." Układ i pisownia zgodna z oryginałem.
O komentarz do powyższych słów pokuszę się później.

Nie wiem co buduje Starosta Andrzej Płonka sobie w powiecie ale nasza Mała Ojczyzna to gmina i bynajmniej nie jest budowana zgodnie z moim (wyborcy) pojęciem szczęścia, marzeń i oczekiwań.

Widać ewidentnie, że koleżka Starosty Płonki imć Bułka ma specyficzną drogę szczęścia.
Może dla niego ta droga jest szczęśliwa bo przytula co miesiąc grubo ponad 10 tysiaków, ale ja nie czuję się szczęśliwy wiedząc, że zapłacę ponad 9 złotych za m3 ścieków i 40 co miesiąc za śmieci.

Nie czuję się również szczęśliwy wiedząc, że będę jako mieszkaniec gminy jeszcze wiele lat spłacał milionowe długi Bułki, które poszły na budowę nowej rezydencji urzędników i zostały przejedzone na ich podwyżki.

Każdy ma poczucie swojego szczęścia i jestem w 100% pewien, że Bułka i Płonka są szczęśliwi tylko, że za nasze.

6

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

bibi napisał/a:
circus napisał/a:

Przed wyborami samorządowymi w 2010 roku mieszkańcy GP otrzymali od kandydata na stanowisko wójta list: „Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Gminy Porąbka!”. W treści listu odnajdziemy następujące słowa: „bardziej przykre jest, że zostaliśmy narażeni ostatnio na podawanie do publicznej wiadomości faktów nieprawdziwych, na granicy oszczerstw. (…) Podaje się nieprawdziwe dane o stanie infrastruktury oświatowej (Szkoła Podstawowa w Porąbce)”.

12 listopada 2012 roku na posiedzeniu połączonych komisji na temat stanu technicznego Szkoły Podstawowej w Porąbce padły następujące słowa:

Pan Radny Roman Pękala – My jako radni z Porąbki cały czas atakujemy Urząd Gminy, ostatnio mieliśmy takie spotkanie z Panem wójtem. Pan wójt stwierdził, żeby w roku kalendarzowym 2013 pokończyć to, co mamy zaczęte, a potem w roku 2014 konkretnie się wziąć za tę szkołę, a nie zrobić tylko troszeczkę.

Sprawa jest prosta. Czesław Bułka w swoim liście okłamał mieszkańców gminy. Mając pełną wiedzę o stanie szkoły podstawowej w Porąbce kłamał, łgał świadomie i z rozmysłem. W dodatku robił z siebie ofiarę rzekomych niecnych czynów konkurentów. Kłamał więc podwójnie. Inaczej tego nazwać nie można. Teraz udaje przysłowiowego wsiowego głupka i już obiecuje, że najlepszy do roboty to rok 2014,  a więc rok wyborczy.
Jaka była sytuacja ze szkołą wiedzieli również wszyscy radni poprzedniej kadencji, panowie Wawak, Pękala, Tomiczek i cała reszta. Są więc współwinni kłamstwa jakiego się dopuści Czesław Bułka. Kto raz skłamał kłamał będzie zawsze.


Dokładnie !!!!

Podobnie o ile pamiętam było z zadłużeniem gminy i pożyczkami, kurczaki ja chyba mam gdzieś ten list od Bułki to sprawdzę ale prośba gdybym nie miał może ktoś zrobić skana i wrzucić na forum jako załącznik ?!?!?

7

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A ja sobie zadaję pytania:

Czego boi się wójt Bułka ?
Dlaczego jak diabeł święconej wody boi się opublikować dane osób i podmiotów którym umorzył podatki od 2010-2012 ??

Co znajdziemy w tych kwitach?


Brak wiedzy rodzi zawsze pytania i obawy, ja je mam bo życie pokazuje, że chyba coś jest na rzeczy skoro władza wykazuje taki opór materii.

Czas pokaże czy nie daje informacji - bo nie, czy nie daje bo chce coś ukryć!!!

8

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

UPS no to się mleko po raz kolejny rozlało smile

Czyli pozbierajmy fakty:

1. Gdzieś wyczytałem, że mu odśnieżają jego prywatną drogę za gminne pieniądze sad
(może ktoś napisać jaka to droga-ulica?)
2. Jest dyslektykiem i pisać nie potrafi - a na forach gamzoli gaduła jeden smile
3. Rzuca oskarżeniami na każdego (np Kocemba i około 20 mieszkańców - słynna afera drzewna)
4. Jest relatywistą moralnym i prawnym
5. Chce się z kimkolwiek napić flaszkę (proponuję ze Sławkiem N. - już może do bólu )
6. Uwielbia Sopiaka i czuje mięte do DyrA smile
7. Był sztandarowym kandydatem KWW PRW - niekoronowaną tubą propagandową -  kiedyś  po wsiach takie tuby były, a w Czechach jeszcze są. smile
8. Ma psa i rower
9. Nie wybrali go na radnego
10. Jest kłamczuszek i to kolejna osoba potwierdza

Oj panie, panie jeżeli się więcej ludzi z gęsiej krzywdy zapisze na nasze forum może być wesoło smile

Pewno Pietrek zaraz napisze, że to 1 osoba pod 159 nickami pisze bo on tak ma i koniecznie przydupas Kocemby.
A swoja drogą ludzie popatrzcie jakie Pietrek ma proste i ciekawe poglądy na świat.
Jego świat jest liniowy jak kijek
albo piszesz jak on i jesteś Bułkowcem czyli cacy, porządny, dobry, itp
albo piszesz przeciw niemu czyli jesteś przydupasem, kundlem, poplecznikiem Kocemby czyli be, dewastator, rewolucjonista, niszczyciel i wichrzyciel kwintesencja zła wszelkiego.

Nie widzicie tego ludzie??? smile

Nie ma wg włościanina ludzi pośrodku, samodzielnie myślących, są tylko Bułkowcy i antybułkowcy.

Nie ma miejsca dla takich jak ja czy wielu innych.

Pietrek każe nam się określić za kimś to się określam:
Z Piotrem Gamzą i jego kolegami i koleżankami jest mi nie po drodze.
To nie moja bajka - chce żyć normalnie.

Ja wiem to starszy człowiek po przejściach i trzeba mu współczuć smile

9

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

bibi napisał/a:

Ale przednia jazda. Oś urzędniczka- włościanin dostaje wścieku macicy. Pan Kocemba musiał nadepnąć komuś,  i to nie na odcisk, ale całą stopę. Sytuacja stała się na tyle poważna, że urzędniczka kamila zaczęła pracować na trzecią zmianę. Proszę zauważyć, jej wpis to 2:18 w nocy. Linie telefoniczne płoną, Gamza się pieni, już mi go zaczyna być żal. Ten biedak tak bardzo jest żądny sukcesu a tu nic. Oto żywot człowieka sfrustrowanego niepowodzeniami życiowymi. On zapewne sądzi inaczej, nic to.
Droga kamilo! Na twoje bzdurne pytania nikt nie odpowie, bo i po co. Tak jak napisał wieszczu, najpierw programy na stół.

Ja odpisałem bo laluncia pyta to trzeba odpowiedzieć smile

Mam podobne wrażenia, że ekipa etatowych PRowców ma spięte pośladki do granic możliwości.

Trzymają się brzytwy i jadą po krawędzi smile

Czego się czepiać? Afera drzewna nie wyszła już myśleli, że złapali gościa za jaja, a tu zonk - wszystko zgodne z prawem sad
Taka misterna i koronkowa akcja, Agent Tomek mógłby brać lekcje, miał być sukces, wyroki, spektakularny proces nagłośniony medialnie i dupa zbita i wszystko poszło w pi******u.

To pojawił się nowy projekt:
"Społecznik", znany "latarnik", budowniczy chodników i  pierwszy sikawkowy Adaś dajcie mi kasę na samochód Sopiak kontra wichrzyciel, niszczyciel, komuch  i pewnie dręczyciel małych kotków Kocemba

Nie ma chleba bo kasa pusta to damy ludziom igrzyska.

Pokażemy, że Adaś dajcie mi kasę na samochód Sopiak zastał wieś drewnianą, a zrobił murowaną.
Ale BIPu na stronie OSP zrobić nie chce, z kasiorki co ją pozyskuje od sponsorów i gminy rozliczyć się publicznie nie chce (chociaż musi zgodnie z prawem o BIP). Podobnie inne OSP i LKSy

Taki budowniczy, Adaś Odnowiciel, a tu mu taki Kocemba szkodzi.
Bo się nie udzielał od 4 roku życia ino pewnie gęsi pasał bo na gęsiej krzywdzie mieszkał.

Potem poszedł w kamasze, potem pojechał w trzy diabły w dyplomacje, a teraz wrócił na emeryturę i zaczyna się szarogęsić.
A co ma robić ? Przecież na gęsiach się zna, jak z gęsiej krzywdy pochodzi smile

Dobra koniec żartów !!!
Teraz będzie poważnie: Poważnie to sadzę, że niezłe jaja we wsi mamy bo się beton gminny zaczyna poważnie bać o to, że mu się fundamenty kruszą i może za dwa lata nie będzie tak gładko 8 radnych ze swojej paczki wcisnąć i kto będzie dożywotniemu Kasztelanowi łapki podnosił?

Cała gmina liczyła, że Pietrek z za wody będzie startował, a on zadeklarował publicznie kilka dni temu, że ma to w 4 literach i PRowcem może być ale starować nie będzie, bo z Kocembą w jednej radzie siedzieć nie zamierza. No to kogo Żymełka wystawi za dwa lata do list?
Gdzie znajdzie tylu żeby listy zapchać?
Ludzie mistyk Morlinek wam wieszczy: za dwa lata będą łapanki we wsiach.
Trzymajta się ludziska kupy, kupy nikt nie ruszy.

10

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

morlinek1 napisał/a:
circus napisał/a:

Poniżej zamieszczam wierny zapis rozmowy o bazie noclegowej w PGJPII podczas posiedzenia połączonych komisji 12 listopada 2012 roku.

Cecylia Koniorczyk – dyrektor GZOSiP (CK) - Jeżeli chodzi o bazę, to nie ma tam żadnej bazy, bo my jako gmina nie mamy konta dochodów, jako Zespól mamy tylko konto wydatków.
Radny I. Kocemba (RIK)– No jak to, jeśli ktoś korzysta, to ktoś za to płaci, prawda? Pani dyrektor może nam powie czy ktoś korzysta z tych pomieszczeń, czy nie?
Anna Walusiak, dyrektor PGJPII (AW) – Baza noclegowa, która jest od lat została przez radę rodziców jeszcze szkoły podstawowej urządzona, służy, jeśli przyjedzie ktoś do gminy na zasadzie zespól folklorystyczny. Nie da się tego odciąć, chyba, że Pan potrafi? Jest i tyle.

http://www.pgjp2.org.pl/kontakt.html

Ale gdyby nagle komuś przyszło do głowy żeby usunąć ze strony gimnazjum to zarchiwizowałem tu:
http://depositfiles.com/files/lwqldxdne
I print screen strony
http://i47.tinypic.com/v7v9f8.jpg

Rodzi się więc pytanie:
Jest tam baza czy jej nie ma?

Urzędniczka UG twierdzi, że nie ma bo nie ma konta wydzielonego dla bazy.
Twierdzą, że baza nie spełnia wymogów PPoŻ i BHP !

Więc jak to jest, że baza ma swoja ofertę i prawdopodobnie generuje jakieś dochody! Więc gdzie są te dochody?
Baza której nie ma generuje ciągłe koszty więc gdzie i jakie są te koszty?

Jeżeli baza nie istnieje, nie ma dopuszczeń PPoŻ to czy oznacza to, że potencjalne grupy które tam nocują są narażone na potencjalne zagrożenie życia?

circus napisał/a:

CK – Przepraszam bardzo, że wpadnę w słowo, ale dziesięć, czy piętnaście lat temu byłam w szkole w Objeździe i tam funkcjonuje schronisko młodzieżowe. Podjęłam próbę, żeby wyczyścić, uporządkować tę sprawę, nie da się tego zrobić, ze względów pożarowych. Niestety przepisy pożarowe nie odbiorę tej części hotelowej do działań, które mogłyby służyć turystom, przynosić dochód. Nie da się tego zrobić, nawet obecny tu Pan sekretarz Gałuszka był tam ze strażakami. Nie byłoby problemu, bo podjęlibyście państwo uchwałę o utworzeniu jednostki, regulamin, statut. Nie da się ze względu na przepisy przeciwpożarowe. To jest na drugim piętrze, stropy, wąskie korytarze, brak klatki ewakuacyjnej. Słyszałam taką informację i taką informację przekazuję.

To tak można? Czy jest to zgodne z prawem?
Czy aby nie stwarza to zagrożenia zdrowia i życia?

Czym więc jest tajemnicze 2 piętro budynku gimnazjum w Porąbce?

http://www.pgjp2.org.pl/kontakt.html

No i co ??? Morlinek prorok? Ze strony gimnazjum w Porąbce w cudowny sposób reklama "Pensjonatu pod Szarą Strefą" zniknęła.
Był pensjonacik i nie ma ! Co zburzyli II piętro czy zamurowali wejście?

Na szczęście byłem przewidujący i dokonałem kopii smile

Ludzie, ludzie przepowiadam przyszłość, wróżę z fusów,  stawiam tarota,
Proszę dzwonić 2 razy w klamkę raz o parapet smile

Kolejny dowód na kreatywność pani DyrA ale jak widać są większe cwaniaki i dowody będą żyły wiecznie smile

11

(1 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Były już takie super firmy nazywa się to łańcuszek św. Dygdy.

Stado frajerów nabija kasę temu na szczycie.

12

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

admin napisał/a:
morlinek1 napisał/a:

Tam sobie czytam o pracy radnych z Kobiernic bo inni radni z innych wsi nie mają nigdzie swoich stron lub zakładek gdzie mogą publikować efekty swojej pracy na rzecz mieszkańców.

Obiecuję, że jeśli zgłosiłby się do nas jakikolwiek radny z prośbą o udostępnienie miejsca na serwerze w celu prowadzenia bloga - otrzymałby takowe bez problemu.

Wierzę w to bo to też uatrakcyjnia stronę jako medium informacyjne.
Na stronie Kobiernic też są zakładki dla pozostałych radnych ale puste.

Z drugiej strony dziwi mnie fakt, że radni nie korzystają z tej formy komunikacji z wyborcami ale tyle rzeczy mnie w naszej gminie dziwi, że kolejna już nie robi aż takiego wrażenia.

PS Kiedy rusza nasza TV Adminie ? smile

Z tego co słyszałem i czytałem DyrA  zadeklarowała, że będzie walczyła jak lwica do końca chociażby miała pokrywać koszty ze swojego majątku więc jakby sprawa jest wiadoma.
Po zakończeniu procesów gmina wystawi Pani dyrektor rachuneczek za wszystkie procesy które przegrała, koszty obsługi kancelarii prawniczych, odszkodowania, zaległe pensje i odda sprawę do komornika.

Przecież ponoć tak zadeklarowała więc chyba ją stać smile
Mało nie zarabia, mieszka za śmieszny grosz na terenie szkoły więc uzbierała sobie chyba jakiś woreczek dukatów na rozrywki sądowe.
Dochody z mężem prawie 109.000 rocznie*
dwa Ople w tym jeden Astra 3 z 2010*
i działeczka warta 50.000 *
więc spokojnie Wieszczu ma z czego pokryć koszty swoich decyzji i mam nadzieję, że wójt nie będzie na tyle chojny, żeby wywalić kasę na jej rozrywki z budżetu gminy czyli nas wszystkich.


* BIP UG Porąbka http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … ;ident=388

Myślę, że sprawa jest zbyt nagłośniona, żeby można ją było pozamiatać pod dywan.
I chwała za to temu forum - niezależny głos w naszych domach smile

14

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

kamila napisał/a:

Za pośrednictwem tut. Forum zwracam się do wszystkich Radnych, szczególności Panów  Kocemby oraz Sopiaka o udzielenie odpowiedzi na pytania:

Jakie były Pana/Pani obietnice wyborcze w czasie kampanii wyborczej?
Którą z obietnic udało się Panu/Pani  zrealizować?
Nad realizacją, której obietnicy Pan/Pani teraz pracuje?
Co jest priorytetem w Pana/Pani bieżącej działalności?
Czym zamierza się Pan/Pani zająć w okresie do czerwca 2013 r

     Sołtysów lub członków Rady Sołeckiej proszę o poinformowanie mnie jak
układa Wam się współpraca z radnymi. Jakie jest ich zaangażowanie w rozwiązywaniu codziennych problemów mieszkańców.

Jaja sobie robisz?

Sopiak miał jakiś program? Czytaj protokoły z Rady Gminy, gość nie potrafi 2 zdań sklecić do kupy w sensowny sposób, a co dopiero napisać program. To załatwiacz chodzi po wsi i obiecuje ludziom latarnie na każdym skrawku wolnej ziemi i nowe zabawki dla strażaków.

Nawet KWW RPW nie miało programu bo za jedyny program służył im gminny periodyk który akurat miesiąc przed wyborami ukazał się w takim nakładzie, że walał się po wszystkich sklepach w gminie, a teraz nie można go nigdzie dostać bo chyba wydaje go gminna kultura w 10 egzemplarzach na xero.

Jedyne programy jakie były to program PO i Nowej Gminy Kocemby bo te dostałem do skrzynki, a przepraszam dostałem jeszcze list od Bułki w którym obiecał mi że było dobrze, a będzie zajebiście. W którym napisał, że gmina nie ma długów, a wszystko co "złe" ludzie opowiadają po wsi to oszczerstwa. A życie pokazało, że długi są, że dotacje unijne leżą na łopatkach, a dziura w kasie jest taka, że kolejne 3 melony trzeba w 2013 pożyczyć na przejedzenie i dokończenie zamku Kasztelana.

Twój post jest zwykłą manipulacją i ma na celu pobudzenie drugiego [...] za wody bo Sopiak z forum korzystać nie umie i niczego nie napisze.
Dzwonicie sobie chyba do siebie z włościaninem i ustalacie jak posty napisać, żeby uprawiać dezinformacje.

Ja czytam protokoły z sesji i widzę kto zabiera głos i w jakiej sprawie.
Widzę, że trzech-czterech radnych jest merytorycznie przygotowany do sesji, do uchwał, a inni coś dukają pod nosem i bełkoczą bez sensu.

Jak chcesz sobie  poczytać o pracy radnych w Kobiernicach to jest taka strona:  http://kobiernice.pl/?q=node/13
Jeszcze Pani Tylza publikuje na naszym forum swoje przemyślenia i chwała Jej za to, a gdzie inni radni? co nie pisaci i nie czytaci?

Tam sobie czytam o pracy radnych z Kobiernic bo inni radni z innych wsi nie mają nigdzie swoich stron lub zakładek gdzie mogą publikować efekty swojej pracy na rzecz mieszkańców.
I widzę, że jeden radny pracuje, czyta przepisy, docieka prawdy i chce wiedzieć dlaczego jest taki bajzel w gminie? Dlaczego są ładowane setki tysięcy złotych w OSP, LKS, pokoiki w gimnazjum na Kozubniku, a nie ma żadnych rozliczeń na BIPie gminy i OSP czy LKSów.
Dlaczego Kasztelan umarza podatki prywatnej firmie Polimed (300.000) i innym ludziom, a gminna kasa świeci wielką dziurą.
Chce wiedzieć dlaczego od 1 stycznia będę płacił dużo więcej podatków za dom, działkę, ścieki, śmieci dlaczego ja i moja rodzina musimy płacić więcej bo Kasztelan umarza innym podatki i łata dziurę w budżecie za moje pieniądze.
Chce wiedzieć ile mnie kosztuje rozbuchana administracja urzędnicza ? Chce wiedzieć ile mnie będą kosztować kredyty za które buduje nową rezydencję dla swoich urzędników?

Dlatego będę popierał takich ludzi jak Kocemba, Tylza, Filarski bo oni też chcą to wiedzieć.

Zaraz się odezwą [...] i poplecznicy układu władzy, że to destrukcja, że ci radni tylko niszczą, że nie potrafią wspólnie pracować.

Wam się chyba ludziska w głowach potegociło już z tego bałaganu.

Nazywacie ludzi którzy dążą do prawdy wichrzycielami, a tych którzy przez 4 kadencje doprowadzają naszą gminę do nędzy wspaniałymi radnymi itp.

Gdzie ja do cholery żyję?
Gdzie ludzi pracowitych - społeczników którzy chcą aby w naszej gminie zapanował ład prawny nazywacie niszczycielami i opluwacie błotem, a tych którzy od 16 lat są u władzy i doprowadzili gmine do zapaści finansowej i inwestycyjnej, gdzie g*na się wylewają na drogi lub do rowów, gdzie są najwyższe ceny ścieków w Polsce, gdzie nie ma chodników, infrastruktury i miliony długu, tych nazywacie "zbawicielami" gminy.

Halo zastanówcie się bo ludzie czytają i sami wyciągają wnioski.

Chyba starczy już tej propagandy sukcesu, 2013 to nie będzie rok Gierka.

Przypominam, że do dziś nie mamy Davos na Kozubniku, nie mamy wyciągu na Gorze Żar, nie mamy obiecanych inwestycji, nawet nowego asfaltu na KK Wojtyły.
Gdzie to wszystko co obiecywał Żymełka i jego komitet??? Pytam cię gdzie to wszystko jest?
Za to mamy nowe miejsce koło szkoły w Czańcu gdzie dziś okoliczne lumpy mogą sobie pić piwko i winko i nie pada im na głowę i nawet ognisko mogą sobie zapalić.

To jest miara sukcesu Kaszetelanii Żymełkowskiej - więcej wozów bojowych dla ochotniczo rozlepiających plakaty wyborcze  druhów, a nawet wóz drabiniasty i podnośnik bo za 2 lata znowu wybory i będzie im łatwiej plakaty wieszać.

Chciałaś poznać Kamilo pracę radnych to teraz ją widzisz.
Tak to widzę ja, zwykły mieszkaniec gminy, szarak bez aspiracji na radnego, który płaci podatki, ścieki i chce normalnie żyć.

Tak to widzą ludzie młodzi i wykształceni którzy myślą swoim rozumem.
Ja nie pracuję tak jak ty na garnuszku u kasztelana i mogę pisać prawdę obiektywną, a ty nie bo nie będziesz gryzła ręki która Cię karmi.

Trochę długie i nie w moim stylu ale co tu robić innego jak się ma grypę sad

15

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

I tak trzymać Pani Marto bo wybrały Panią masy - lud a nie "śmietaniarze" z górnej półki wiejskiego establishmentu.

Proszę dbać o nasze sprawy, a nie święty spokój świętych wiejskich krów.



Pani Marto ja jestem z takimi ludźmi jak Pani więc głowa do góry i do przodu bo czas posprzątać ten chlewik.

To jest NASZA wieś a nie Kasztelana Żymełki i jego kolegów.

Ci radni dietetyczni co zasiadają od 100 lat mają swoich wyborców w d***** służą li tylko Żymełce.
Sławomir S. to koleś bez honoru i jajec bo chlać i prowadzić miał odwagę, wtedy był kozak a teraz udaje głupa i cieszy się, że przytuli 400 złotych każdego miesiąca.

Widać z BIPu, że mu się nie przelewa bo dochody maleńkie a kredytów cały worek więc każdy miesiąc to 400 stówki na flaszkę.

16

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A co mają robić jak większość to jego wasale ????

17

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ale czemu nie ma protokołów z kontroli w szkole Pani Gamzowej to nie odpowiedział cwaniak smile
Czemu w ogóle nie ma takiej zakładki, a powinna być z mocy ustawy.

A za to grozi do roku !!!! Bez rowerka i widoku męża smile

18

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nam to nie grozi, bynajmniej nie za rządów Kasztelana Żymełki.

19

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ale na BIP ZS w Kobiernicach
"Redakcja BIP

Elżbieta Gamza  - dyrektor Zespołu Szkół w Kobiernicach"
W ogóle nie ma zakładki kontrole

Tam się chyba takie nie odbywają bo szkoła jest tak super zajefajna, że nie ma potrzeby jej kontrolować.

Pewnie pani redaktor vel dyrektor również woli za radą swojego małżonka

Wloscianin napisał/a:

Gdy pomyślę, że są ludzie, których sensem życia stało się grzebanie w BIPie to jestem w szoku. Świat jest piękny, tyle ciekawych miejsc nawet w najbliższej okolicy, tyle książek, tyle ciekawych filmów, jest rower, są spacery a gość grzebie w BIPie a do tego nic nie rozumie!!! Musi mieć bardzo spaprane życie i mocno zoraną osobowość:(

Nie będzie sobie kobita paprać życia i orać osobowości jakimś BIPem i protokołami z kontroli.

PS. Mam taką wizję:
Gdyby Pietrek z za wody został Premierem RP jakiż świat byłby prosty.
Bez BIP, bez tych wszystkich informacji, żyłoby się przaśne i spokojnie i każdy by miał rower.
Po prostu Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna - czyli kraj ogólnej szczęśliwości i równości.
Czego Państwu absolutnie w 2013 roku nie życzę. smile

20

(167 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jakiś drobny żwirek więc 3 lata walki dało pozytywny skutek.
Brawo Zenon, brawo forumowicze, brawo mieszkańcy.

Teraz będziemy monitorować sprzątnięcie tego na wiosnę !!!

21

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

To pisemko od dyrektora gimnazjum to:

1. jakaś szopka która dobitnie świadczy że ta kobita nie nadaje się na stanowisko dyrektora
2. świadczy o całkowitej nieznajomości ustawy o dostępie do informacji publicznej
3. nie ma bladego pojęcia o tym co to są dane osobowe

Gdzie ona te swoje studia robiła w szkole gastronomicznej??

Jak można kogoś o tak bezczelnym braku elementarnej wiedzy stanu prawnego w Polsce mianować dyrektorem?

Wszystkie procesy nauczycieli, BIP szkoły i takie pisemka świadczą dobitnie o tym, że mamy do czynienia z rewią niekompetencji, tchórzostwa, brakiem poszanowania prawa.

To się nadaje już nie tylko do prokuratury ale do programu Mamy Cię.

22

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Ale problem polega na tym, że jak napiszesz maila z zapytaniem o informacje publiczna jako Pies Pluto to Kazimierz I Sekretarz z Gałuszków nie będzie wiedział kogo ma obsobaczyć i ewentualnie wpisać do swojego czarnego kajecika - spis ludzi którym trzeba dowalić.

On jak Święty Mikołaj ma spis grzecznych i niegrzecznych smile

Skąd Kazimierz I Sekretarz z Gałuszków będzie wiedział kto mu dupę zawraca i zmusza do ponadnormatywnej pracy za która mu nikt nie płaci?

Kazimierz I Sekretarz z Gałuszków sam jest prawem, sam je stanowi i w serdecznym poważaniu ma ustawę o BIP i Konstytucję RP.

"Prawo to my - krzyczy wpis na BIP - wygrali my wybory to bedziemy se tak robili jak sie nam podoba....."



Wesołego Nowego Roku Kaziu smile

23

(732 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

NowaWiesWgminieKety napisał/a:

Wierzę i ufam wójtowi, dlatego go sprawdzam

A ja mu nie wierzę i też będę go sprawdzał.
Nie wierzę ani w jego Prawo, ani Wspólnotę, a rodziną z nim nie jestem.

24

(48 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Mówiąc szczerze cieszy mnie każdy sukces, który prowadzi do zwycięstwa nad tą kliką smile

Oby było więcej takich zwycięstw i żeby w końcu mieszkańcy zobaczyli na kogo głosowali.

25

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

A nasz Waligóra mówił że 5 złoty .

To co siedzi na stołku zaraz przy staroście (też prawie naszym) i nie wie co gada?

A do du*** takie rządy sad