A moze by tak Panią Martę, zakandydować za 2 lata na  stanowisko Wójta? Kto za?

2

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

No to w końcu jak to jest? Skoro wybraliśmy radnych to domagały się upublicznienie umorzeń podatków!!!
Piszecie, że Wójt robi to co mu zatwierdzi Rada Gminy. To dlaczego nic nie wiecie jako radni komu Wójt umorzył podatki? Czy to znaczy, że robi to jednoosobowo ? Bo jeśli tak, to znając naszego Wójta wystarczy pójść z flaszką i po sprawie. A po omorzeniu podatku zostanie tylko ślad na wątrobie.

3

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie wiem czy trafiłem w temat akurat w tym wątku ale mam gorącą prośbę do Radnego Kocemby, żeby spowodował upublicznienie listy podmiotów lub osób którym Wójt Gminy zniósł podatek na rzecz gminy. Myślę, że to może być bardzo ciekawa sprawa. Może się okazać, że Gmina Porąbka to gmina z powieści Orwella. Bo ja już zauważam równych i równiejszych.

Chyba przestanę cokolwiek pisać! Bo zauważyłem, że to forum nic nie wnosi. Wszyscy mamy podobne zdania w kwestii działalności UG. Zero polemiki - czyli mamy rację! A skoro mamy rację to czemu jest jak jest  - czyli  byle jak. Nasze wypociny  nic tu nie dają. Wszyscy poczytają, pokiwają głową, przyznają rację a potem i tak wchodzą Bułce do d.....

5

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Odnośnie tego co powiedział Płonka -  to gada bzdury. Co znaczy koszty amortyzacji? On i Bułka też sie nam nie amortyzują a musimy ich utrzymywać. Poza tym czy Bagienka, Gory,Kozubnik czy  Centrum Porąbki to obszary gdzie jest duża odległość między domami?
Dlaczego nic ale to nic nie zrobiono przez tyle lat odnośnie kanalizacji? TO za co płacimy Bułce i po co nam Starosta z Porąbki? Po to żeby
ladnie na festynach wyglądali czy żeby uczciwie pracowali. Kilka lat temu Płonka obiecał, że pomoże w rozbudowie szkoły? I co - nic sie nie dzieje.
Za to łazi na każde kółko różańcowe i tym podobne bo to dobrze to służy jego wizerunkowi. Co Ten facet dla Porąbki zrobił? Podobno drogę do Puszczy po powodzi. Ale czy to znaczy, że gdyby nie On to drogi dalej by nie było?  Jeżeli od 2015 roku będziemy musięli płacić karę
za nieskanalizowanie (wg. tego co twierdzi P.Tylza-Janosz) to może domagajmy się żeby to pokrywał Bułka z Płonką!

6

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Gdyby była możliwość sprawdzenia, kto ile ścieków oddaje i był przymus oddawania szamba pod karą grzywny, to od razu byłby szum o konieczność kanalizacji.  A tak to szambo idzie w ziemię i zamiast korzystać ze swoich studni i nie płacić za wodę miejską tylko za ścieki to okazuje się że woda w studniach nie nadaje się do użytku. Nie wspominając o ogólnie panującym smrodzie.

A dlaczego niby mamy wszyscy utrzymywać rodzinę Pani Koniorczyk? W gminie jest chyba więcej osób, którym brakuje trochę do emerytury ale mają pecha bo nie są rodziną Pani Koniorczyk. To jak Pani dyrektor taka wspaniałomyślna to niech go zatrudni do pilnowania swojego domu. W końcu patrząc na jej pensje ją stać.
Chyba, ze ten Pan też ma traumę po śmierci kogoś bliskiego i trzeba go było na gminny etat przyjąć? Ciekawe czy z zawodu też jest kosmetyczką?

To fajnie, że w Kobiernicach na wymianę z Węgrami jeżdzą dzieci. Bo z tego co wiem to w Porąbce na wymianę to tylko Wójt jeździ ze świtą na świniobicia. A dzieciom to ostatnio nawet zielone szkoly zlikwidowano - bo podobno się nie da.
Ciekawe, że np. w Międzybrodziu się da. Myślę, że to że się nie da to wynika tylko z lenistwa dyrekcji szkoły.

9

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pewnie znowu chory.

Sukcesy Pana Wójta oraz Radnych najlepiej widać na różnego rodzaju wiejskich lub gminnych festynach.
Wtedy to nawzajem się wychwalają i prowadzący imprezę ich wychwalają i zaproszeni notable ich wychwalają
a tłum gorąco dziękuje za świetnie zorganizowaną imprezę. Ale przecież to ich praca więc za co tu dziękować?
To tak jakby każdemu z nas przy wypłacie dyrektor dziękował, że zechcięliśmy w tym miesiącu popracować.
A dla mnie te festyny służą tylko temu, żeby nie zapomnieć na kogo mamy głosować. Że to dzięki Nim mamy kiełbaski,
ogórki, piwo (za które musimy zapłacić a Oni nie), muzykę itp. Czy ktoś spotkał kiedyś imprezę bez durnego dziękowania i wychwalania się?

To znaczy, że darmowa baza noclegowa jest kolejnym tematem tabu? Czy (BEZ)RADNI coś na ten temat wiedzą?

poza tym "głupik" jest już w wieku ochronnym i mógłby sobie spokojnie odejść i dać miejsce jakiemuś nowemu leszczowi.
Ale wtedy musiałby opuścić też bardzo tanie akwarium.
No wlaśnie - podobno "głupik" w akwarium na piętrze przechowuje niekiedy  jakieś grube ryby za darmo jak "wieloryb" poprosi!
A kto potem i za czyją kasę wymienia wodę? Znowu "gminna woda"?

Mam pomysl!
Skoro radni to działacze społeczni to niech wszyscy przeznaczą swoje diety na utrzymanie gimbusa. Myślę, że radni mogli by coś z tym zrobić.
Ciekawe czy gdyby "pracowali" za darmo to też by ich było tylu chętnych do stanowiska radnego.

dzięki "bibi"
poczytalem i mam znowu pytania.
1. wg tabeli przedstawionej Radnemu Kocembie Wójt zarabia 10 500 x 12 m-cy = 126 000
  a wg. oświadczenia majątkowego dostępnego na stronie gminy 152 746. Różnica 26 746 zl.
  To chyba raczej zarabia 12 728 zl na miesiąc?

2. wg. tabeli Skarbnik Gminy zarabia 9180 !!!! (musi być niezła w pracy) x 12 m-cy = 110 160.
a wg. oświadczenia majatkowego wraz z mężem zarabia 184 124, czyli 15 343 zł / m-c.
Czyli mąż Pani Legut - pracownik gospodarczy a może konserwator zarabia 6 163 zł /m-c.

3. Czy zarobki w Gminie Porąbka są etyczne ? Przecież podobno nie ma kasy na gimbusa.

Ja chyba żyję w innej bajce!
To jak nie byli na urlopie i nie byli w pracy to gdzie byli ?
Ja chyba też bym sie zdenerwował jeśli bym popylał do pracy choćby temu żeby dostać trzynastkę a inni nie a potem i tak dostali.
Ale widać są równi i równiejsi.
Kolejną kwestią jest połączenie dyrekcji podstawówki i gimnazjum. Panie dyrektorki tak się uaktywniły, w zakresie obrony swoich stołków i zmuszenia przyjścia wszystkich nauczycieli w obronie stanowisk, że projekt przepadł. Widać dyrekcja jest tak przepracowana, że ogarnąć
gimnazjum i podstawówkę to zbyt wiele. Zawsze 2 stanowiska dyrektorskie to nie jedno a co za tym idzie zatrudnia się bliskich sobie z dwóch
rodzin a nie z jednej.

1) co znaczy rzemieślnik na etacie w gminie?
2) Czy mam rozumieć, że pracownik gospodarczy lub konserwator (wg. mnie ludzie którzy czyszczą w zimie chodniki a w lecie łatają dziury)
     zarabiają więcej niż nauczyciel?
3) Kto ustala w gminie zarobki - (BEZ)RADA GMINY czy jednoosobowo Wójt i daje wg. uznania?
4) Zarobki lekko mnie zszokowały. Żeby chociaż pracowali uczciwie a nie latali po sklepach w godzinach pracy.

Moja uwaga jako mieszkańca gminy.
Bardzo proszę, żeby wziąć pod uwagę stan budżetów domowych. Jeśli dobrze zrozumiałem, to mamy zapłacić za śmieci ok.10 zl/1os.
Dla mojej 6-cio osobowej rodziny to 720zł/rok. Do tego mają nam zlikwidować gimbusa - czyli kolejny wydatek.
Książki, mundurki, ubezpieczenia, komitety rodzicielskie, składki okolicznościowe. Czy my to wytrzymamy?
My nie jesteśmy urzędnikami Gminy Porąbka, o których zarobkach gdzieś kiedyś słyszałem - jeśli to co słyszałem to prawda -  to ja też chcę!
Ale czy my te wszystkie wydatki wytrzymamy?
A właśnie podobno Radny Kocemba zna zarobki w gminie. Może by je opublikował? Przecież to też z naszych składek!
Chyba że znowu nie wolno!

Od kilku miesięcy czytam forum  nic z tego nie mogę zrozumieć.
Wracam do zamieszania wokół gimnazjum w Kozubniku.
Czy ktoś może udzielić konkretnej odpowiedzi na jedno pytanie?
Wiem, że jeśli nauczyciel jest na urlopie bezpłatnym to nie przysługuje mu 13-ta pensja.
Domyślam się, że nauczyciele z gimnazjum skoro pojechali na wakacje w ciągu roku szkolnego, to byli na urlopie
bezpłatnym. I w takim razie dostali trzynastkę czy nie? Bo jeśli tak to jest to nieuczciwe wobec tych nauczycieli, którzy
nie pojechali. Po za tym, czy nauczycielom jest zbyt mało wakacji, żeby na wczasy jeździć w roku szkolnym?