Pytia sugeruje - porozmawiajmy o funduszu sołeckim.

Pytia pyta – co jest większą wartością dla Kobiernic, gdy kłamie radny Sopiak, czy gdy przed kłamstwem broni się radny Kocemba?

28

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Słowo jest najważniejsze. Jak nie mogę czegoś zrobić to nie obiecuję. Proste.

29

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Obietnice są ważne. Świadczą o wiarygodności obiecującego. Czym więc Bułka różni się od polityków sejmowych?

30

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pytia pyta - czy ktoś ma dostęp do przedwyborczych obietnic pana wójta z 2010 roku? Już wtedy wójt obiecywał miejsca pracy i rozwój turystyki.

Precyzuję. Skąd Wloscianin wie, że na śmieciach gmina nie może zarabiać? Co gminy mają zrobić z nadpłatą lub niedopłatą?

Pytia pyta – skąd Wloscianin czerpie swoją wiedzę? Czy odpowie?
Czytając chyba jedyny protokół z komisji 20 listopada potwierdzam, co zauważyłam. Radny Rodak i radny Nalborczyk ani razu nie odezwali się na tej komisji.

Pan Tomasz Nalborczyk nic nie robi w Radzie Gminy Porąbka.Odzywa się tylko przymuszony do przeczytania uchwał. Jeśli milczenie jest potrzebne panu Waligórze, to uważam, że pan Waligóra nie jest potrzebny Czańcowi. Natomiast wszystkim, którzy na pana Nalborczyka głosowali zwracam uwagę, że wybrali kogoś, kto nie ma nic do powiedzenia w sprawie Czańca lub gminy. Nie potrafi mówić. Nie potrafi walczyć o interesy wyborców. Jest potrzebny tylko panu Waligórze. Ten mówi aż za dużo. Czytałam felieton pana Kubisia. Jestem oburzona, że pan Waligóra taki społecznik nie miał w planach pytać radnych Kóz i Wilamowic, czy mogą rozważyć dołożenie się do remontu ośrodka zdrowia w Kobiernicach. Gdzie gospodarność, gdzie interes mieszkańców gminy?  Czy to tylko interes pana Waligóry?  Bo w roku wyborczym potrzebuje sukcesów. Ale zapłaconych tylko z naszych kieszeni. Oczywiście pan Nalborczyk ślepo głosuje za panem Waligórą. Taki balonik, nigdy nie napompowany.

Ja przejrzałam sobie kilka protokołów z sesji i właściwie mogę powiedzieć, że różnica pomiędzy aktywnością pani Marty, a pana Tomasza jest przeogromna. Polecam to wszystkim. Ludzie sprawdźcie sami i zobaczcie na własne oczy.

Podołałam raz, podołam i drugi. Tylko potrzebuję więcej czasu - wiosna za oknem.

Zrobiłam co w mojej mocy. Nie spodziewałam się, że to takie trudne. Znalazłam protokoły, przeczytałam kilka. Z pięciu plików zamieszczam przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji Rady Gminy Porąbka, zgodnie z cytatem.
Sesja VIII - Z grona radnych chęć odczytania protokołu z VII Sesji Rady Gminy Porąbka, celem postawienia formalnego wniosku co do jego przyjęcia, wyraził radny Pan Andrzej Rodak.
Sesja XXI - Z grona radnych chęć odczytania protokołu z XX Sesji Rady Gminy Porąbka, celem postawienia formalnego wniosku co do jego przyjęcia, wyraził Pan Andrzej Rodak.
Sesja XXVI - Z grona radnych chęć odczytania protokołu z XXV Sesji Rady Gminy Porąbka, celem postawienia formalnego wniosku co do ich przyjęcia, wyraził radny Pan Andrzej Rodak.
Sesja XXVIII - Z grona radnych chęć odczytania protokołów z XXVI Sesji i XXVII Sesji Nadzwyczajnej Rady Gminy Porąbka, celem postawienia formalnego wniosku co do ich przyjęcia, wyraził radny z Czańca - Pan Andrzej Rodak.
Sesja XXXIII - Z grona radnych chęć odczytania protokołu z XXXII Sesji Rady Gminy Porąbka, celem postawienia formalnego wniosku co do ich przyjęcia, wyraził radny Pan Andrzej Rodak.
Dowody przydatności – brak. Radny Rodak wypowiada się tylko wtedy, kiedy trzeba przegłosować protokół z poprzedniej Sesji Rady Gminy. Przejrzałam kilka protokołów. Nie pada tam nazwisko Rodaka w innych punktach obrad. Radny Rodak nie ma zdania we wszystkich innych punktach obrad. Milczy, jest nieprzydatny. Nie mam pojęcia jaki pożytek z niego ma nasz proboszcz.Tak twierdzi galler. I zastanawiam się też dlaczego radna Tylza – Janosz zawsze wstrzymuje się od głosu, gdy protokół jest głosowany. Czy chodzi o to, że nie czyta protokołu i dlatego nie głosuje?

Rób coś? A co ja mała rybka mogę w tym oceanie zrobić?

Pytia pyta - czy garstka ludzi jest w stanie wygrać z gminnym układem?

Pytia pyta : czy mieszkańców gminy można podzielić na zwolenników łamania prawa i zwolenników przestrzegania prawa? W której grupie jesteś?

Pytia pyta: czy to była tylko próba dezorganizacji Orszaku Trzech Króli, czy jego storpedowanie, w celu ośmieszenia SNG, gdyby do Orszaku nie doszło?

Pytia pyta - a co by było, gdyby w najbliższych wyborach samorządowych KWW Rodzina Prawo Wspólnota przestało istnieć i nie wystawiło żadnego kandydata?

Pytia pyta: dlaczego "Żymełka" miałby to zrobić, czyli jakiego haka ma na proboszcza w Czańcu?

43

(569 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Pytia pyta - co by było, gdyby o taki rejestr wystąpić do naszego wójta?

Pytia pyta - co by było, gdyby ten Orszak organizowało inne stowarzyszenie, czyli nie SNG?

Pytia pyta - co by się stało, gdyby dyrektorem w tej szkole był kto inny oraz gdyby kto inny był wójtem w gminie?

46

(820 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie ma worków na mokre? Pytia pyta. Gdzie teraz będzie lądowała trawa, zgniłe owoce, suche badyle roślin?

47

(521 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wszyscy na forum piszą o tym co jest albo co chcieliby, żeby było. A ja mam przewrotnie we krwi we krwi to pytanie: co by było gdyby. Więc pytam - co by było gdyby Wawak zabronił Kubisiowi i Duszy nagrywania komisji? Bo sesje są zwykle mniej ciekawe. Nie zawsze, ale zwykle. Odpowiadam na pytanie. Nikt by nie wiedział jak pracują radni, kto jak reprezentuje swoich wyborców, kto jest odpowiedzialny za zmiany i brak zmian, która ręka, którą myje. Nikt by nie przypuszczał, że usunięcie chwastów z Domaczki jest problemem. Pani Młynarska - Mazur już na pierwszej sesji zgłosiła ważne interpelacje i zobaczcie w jaki sposób. Tak jak Pani Tylza - Janosz przygotowała się pisemnie. To jest jakość rzadko pojawiająca się na komisjach. A tu Wawak się zbłaźnił. Przewodniczący rady. Jaki przewodniczący taka rada i taka gmina. A kto zaproponował [...] na stanowisko? Tomiczek, który możliwe, że już dawno nie powinien być radnym. Co robi Wawak - [...]? Szuka wsparcia w gminnym prawniku, który napisze wszystko, co zleceniodawca sobie życzy. Potem się głupkowato z tego wycofuje. A nagrania są i będą. Dzięki temu wiemy wszystko, co powinno nas interesować. A czy interesuje to inny temat. I czy będą kolejne wybory uzupełniające? Nie wiem. Ale na pewno się dowiem z Portalu SNG. Bo żaden gminny  [...] nie będzie więcej namawiał do łamania prawa.

edit: Regulamin: Nie należy obrażać ludzi